ارشد 90 چه طور بود؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

jon_sina2000

عضو جدید
از دوستان خواهش میکنم اعتراض ندن به سنجش چون اونوقت حق ما نسبت به اون جوابا ضایع میشه
ما رو اون جوابها حساب کردیم :biggrin::biggrin:

minamir3000

کاربر فعال
من که چیزی تو مقررات ملی پیدا نکردم فقط تو مبحث 4 میتونست باشه که نبود

ahadi6688

عضو جدید
اینم سند محکمه پسند :
مقررات ملی 4
صفحشو نمی دونم مال من PDF بود شماره صفحه نداره
.بیاید وقتی یه موردی قطعی می شه حتی اگه خودمون هم اونو درست نزده باشیم برای سازمان سنجش بفرستیم . این 12.5 متر قطعیه

آخرین ویرایش:

maghsoodrayaneh

عضو جدید
دوستانی که برای ارشد می خوانند یک نکته ای رو می خواستم بهشون یادآوری کنم .
من خودم هم امسال برای ارشد خوندم ودرحال حاضر بیش از 5 سال سابقه کار در زمینه معماری وساختمان دارم . درآمدم هم خوبه . از اطرافیانم کسانی هستند که ارشد معماری دارند ولی من حاضر نیستم اونها رو برای کار استخدام کنم . چرا؟ چون سواد ندارند . اگر عشق مدرک دارید که هیچ ولی اگر می خواهید درآینده بازار کار برای خودتون کسی باشید ،سوادتون رو ببرید بالا . امسال قبول نشدی فدای سرت سال بعد. سوادت که رفت بالا. همین خودش عالیه . درضمن خودتون رو معطوف معماری نکنید. حتما از رشته هایی مثل نقشه برداری عمران ومدیریت هم اطلاعات کسب کنید . خلاصه اینکه یه نفر با مدرک کاردانی می تواند ارزشمند تر از یک نفر با دکترا باشد وحتی درامدش هم بالاتر باشد . کاری نکنید که تو محیطهای کاری به ریشتون بخندند . وقتی با مدرک ارشد معماری هنوز هم نمیدونی نسبت اختلاط ملات ماسه سیمان چیه؟ سنگ بجستان چه شکلیه؟ از طراحی یک منزل مسکونی مطابق با قوانین شهرداری عاجزی. برای یکبار هم که شده "حس وحدت" رو ورق نزدی . از دیکانستراکشن هم فقط اسمشو یاد گرفتی و روی طرحهای نامفهومت میزاری .

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستانی که برای ارشد می خوانند یک نکته ای رو می خواستم بهشون یادآوری کنم .
من خودم هم امسال برای ارشد خوندم ودرحال حاضر بیش از 5 سال سابقه کار در زمینه معماری وساختمان دارم . درآمدم هم خوبه . از اطرافیانم کسانی هستند که ارشد معماری دارند ولی من حاضر نیستم اونها رو برای کار استخدام کنم . چرا؟ چون سواد ندارند . اگر عشق مدرک دارید که هیچ ولی اگر می خواهید درآینده بازار کار برای خودتون کسی باشید ،سوادتون رو ببرید بالا . امسال قبول نشدی فدای سرت سال بعد. سوادت که رفت بالا. همین خودش عالیه . درضمن خودتون رو معطوف معماری نکنید. حتما از رشته هایی مثل نقشه برداری عمران ومدیریت هم اطلاعات کسب کنید . خلاصه اینکه یه نفر با مدرک کاردانی می تواند ارزشمند تر از یک نفر با دکترا باشد وحتی درامدش هم بالاتر باشد . کاری نکنید که تو محیطهای کاری به ریشتون بخندند . وقتی با مدرک ارشد معماری هنوز هم نمیدونی نسبت اختلاط ملات ماسه سیمان چیه؟ سنگ بجستان چه شکلیه؟ از طراحی یک منزل مسکونی مطابق با قوانین شهرداری عاجزی. برای یکبار هم که شده "حس وحدت" رو ورق نزدی . از دیکانستراکشن هم فقط اسمشو یاد گرفتی و روی طرحهای نامفهومت میزاری .

کاملا حرفاتون را قبول دارم و متاسفانه مشکل الان دانشگاههای ما مخصوصا آزاد اینه که دانشجوی بی سواد میدن بیرون...............
.

ehsan1150

عضو جدید
بچه ها زیادم ناراحت نباشین.چون درک رو همه خراب کردن وضریبش هم 3 هست بنا براین امسال میانگین درصدا4-5 درصد میاد پایین و درصدای پارسال روملاک قرار ندین.مثلا سال88 که درک آسون بود میانگین همه خیلی بالا بود به مستندات زیر دقت کنید:
سال88 درک ساده:میانگین35 رتبه 2400
سال89 درک معمولی:میانگین 35 رتبه 1000
سال 90 درک سخت:بنابراین امسال میانگین 35 رو باید با40 پارسال سنجید یعنی حدود 600 موفق باشید.

Eight

عضو جدید
بچه ها یه خبر جالب،سازمان سنجش اعلام کرد که کلید های ارائه شده مربوط به دفترچه A هست.A.jpg

ali_dariush

عضو جدید
سلام.کسی اگه سولات ارشد مکانیک90 کد A رو اگه داره بی زحمت برام بفرسته.ممنونم.abbaspoor.eng@gmail.comali_dariush2009@yahoo.com

tiny memar

عضو جدید
این هم باغ شازده یا شاهزاده ماهان کرمان.

فکر می کنم واضح باشه
واقعا ممنونم من نمي دونستم دو سري سوال بوده پس ماهان درسته;) آخه تعجب كردم هند :D
سوالات سری A و D تفاوتشون در ترتیب سوالات نیست ، بلکه در ترتیب گزینه هاست . بنابراین گزینه 2 در سری A میشه گزینه 3 در سری D
مرسي از راهنمايي و توجه شما :gol:پس فقط 2و3 جاش عوض شده 1 و 4 تغيييري نميكنه، درسته؟

آخرین ویرایش:

OMID TBA

عضو جدید
سلام دوستان
اینا درصدای منه
به نظرتون مجاز میشم ؟
امیدی هست ؟
برم دنبال اسکیس ؟
زبان 25
فن 35
تاریخ 65
درک 50
منظر 50

milad_kamran

عضو جدید
به نظر من حتما د درسته اگه برين كتاب درك و رفتار گلابچي مبحث سازه ورقهاي تاشو متوجه ميشين چرا!!

milad_kamran

عضو جدید
من نظر خودم رو گفتم و استنباط شخصیم رو نسبت به این سوال.
امیدوارم همه موفق باشن برا شخصه من تفاوتی نداره اصلا هم فرصت خوندن نداشتم و با اطلاعات عمومی شرکت کردم اگه همه سوالا هم غلط زده باشم ناراحتی ندارم.
من این ناراحتی ها رو دو سال پیش تجربه کردم.

به نظر منم كه نظرتون كاملا منطقي حتي اگه دانشجو ها دقت كنن سوال اشاره كرده به اجزاي تشكيل دهنده نه كليت گنبد !!اميدوارم كه اين سوال حداقل اصلاه شه

milad_kamran

عضو جدید
عرض كنم خدمت همه دوستان كه حباب كف صابون مربوط ميشه به سازه هوا پر شده و در ضمن كليت گنبد ژئودزيك در حاليكه سوال خودش اشاره كرده به اجزاي تشكيل دهنده گنبد ديگه خيلي واضحه ربطيم نداره به فقط يك نمونه گنبد حبابي شكلEDEN !!

lale mir

عضو جدید
سلام دوستان
اینا درصدای منه
به نظرتون مجاز میشم ؟
امیدی هست ؟
برم دنبال اسکیس ؟
زبان 25
فن 35
تاریخ 65
درک 50
منظر 50

نه اصلا امکان نداره قبول بشی مخصوصا درصد درک عمومیت که خیلی پایینه بیخیال اسکیس بشو

lale mir

عضو جدید
بعد از 6ماه روزی12 ساعت درس خوندن این درصدامه:
زبان:40
فن:33
تاریخ:33
درک:30
منظر:53
قبل از کنکور مطمئن بودم رتبم زیر 100 می شه .تو آزمونای اکسین از900 نفر 20 شدم.اگه قراره با این سوالا ارشد قبول بشیم من ترجیح میدم قید ارشد رو بزنم.من که میرم سنجش اعتراض می کنم.
به کسایی که می خوان سال بعد شرکت کنن توصیه میکنم .جز تاریخ معماری هیچ درس دیگه ای نخونین .هر چی بیشتر بخونین بدتره .نفر اول پارسال پشتیبان من بود .خودش می گفت دوماه بیشتر نخونده.
چطوری تونستی 6 ماه روزی 12 ساعت درس بخونی؟
من که از اول بهمن شروع کردم روزی 8-9 ساعت میخوندم...داشتم میمردم که! (مثلا ایرانم رو 28 بهمن خوندم!!!! )البته پارسال شرکت کرده بودم ولی نخونده بودم اصلا....

lale mir

عضو جدید
ای ملت آزاد ...جماعت هوشیار .... من شدیدا در معرض سکته ی قلبی هستم ها
آخرین سوال منظر یه عکس هست مربوط به حجاری های تاق بستان ...صفحه ی 52 باغ ایرانی بازتابی از بهشت نوشته درخت زندگی
صفحه ی 105 پارادایم های پردیس (آزاده شاهچراغی) نوشته درخت زندگی....این درخت زندگی همون برگ های کوفتی گیاه acanthous هست که ایرانیا بهش میگن کنگر
ولی به خدا اون کسی که این نقش رو حجاری میکرده هوس آش کنگر نداشته.به خدااااااااااااااااااااااااااا منظورش درخت زندگی بوده الان اگه اینجا بیفتم بمیرم تا یه هفته کسی خبر دار نمیشه....اینا چرا اینجوری میکنن آخه!!!!

tiny memar

عضو جدید
سلام دوستان
اینا درصدای منه
به نظرتون مجاز میشم ؟
امیدی هست ؟
برم دنبال اسکیس ؟
زبان 25
فن 35
تاریخ 65
درک 50
منظر 50
بنظرم اميدت را از دست نده مجاز ميشي حالا رتبت نمي دونم ولي خيلي بد نميشه،موفق باشي :gol:

lale mir

عضو جدید
خانم شما ميشه درصداتو بذاري با كليد سنجش كه انقدر ميگي درك عمومي 50 امسال زده پايين هست!!!!؟

حتما باید علامت خنده بذارم که بدونین شوخی می کنم؟؟؟
آخه اولش یه طومار نوشته که به نظرتون مجاز میشم یا نه! بعد همه درصداش خوبه و درک رو هم که 50% زده که مطمینا جز بهترین درصدا هست!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.