ارزیابی کنکور و مشورت درباره انتخاب رشته ارشد مجموعه مهندسی کامپیوتر 89

ghanbarian_43

عضو جدید
اولیش به سلامتی گذشت ٫ اما خدا دومیشو به خیر کنه . فقط باید بتونم از 20 تا سوال به 4 تاش جواب بدم ! :D

ghanbarian_43

عضو جدید
راستی به نظر شما سوالا چه جوری بود ؟ راحت نبود؟
من ریاضی 6 تا زدم که یکیشو مطیءنم غلط زدم . بقیشو نمیدونم . سوالای سیستم عامل رو هم سخت داده بودند هر چند که 2 تا زدم خدا کنه درست زده باشم ! ساختمان داده هم به نظر من سخت بود . اما بقیه دروس مشترک راحت بود البته از دید من :D

maktitil

عضو جدید
سلام
به نظر من امتحان خیلی سخت بود.من که خیلی بد امتحان دادم.:(
امیدوارم باقی دوستان خوب امتحان داده باشند.

sahragol

عضو جدید
سلام به همه امروز شنبه هستند و می دونم که همه منتظر من بودند که ببینند کنکورم را چه طور دادم.
پس منم منتظرتون نمی ذارم!:w18:
باید بگم که من مثل بعضی از بچه ها نیستم که بعد از امتحان می گند خیلی خوب بود راحت بود عالی دادیم ولی وقتی نتایج مشخص میشه می بینند چند تا واحد مونده دارند بله من راستش رو میگم!
1- آی تی : وقت کم آوردم .
زبان قسمت لغات را اصلا نزدم شایدم 1 زده باشم که اونم شک دارم درست باشه !
قسمت جا خالی بعد از لغات 3 تا زدم .
ریدینگ ها هم فکر کنم 5 یا 6 تا زده باشم .
دروس مشترک: گسسته 1 زدم ساختمان داده هیچ چی آبروم رفت ! الگوریتم هیچ چی شایدم 1 نرم افزار و شبکه هم که نخونده بودم پس هیچ چی
مدیریت نخونده بودم.
پایگاه 1
هوش 3
سیستم عامل را زیاد زدم فکر کنم 5 تا
معماری 2

2- مهندسی کامپیوتر:
زبان 10
ریاضی 0
ساختمان 0
نظریه زبانها 1
مدار 3
معماری3
سیستم عامل 4
نرم افزار 6
هوش 5

خسته نباشم ! از اول مهر ماه داشتم می خوندم ! نه مهمونی نه بیرون !
ساختمان داده و طراحی الگوریتم فقط o و تتا و گاما رو یاد نگرفته بودم که می گفتم فوقش 1 سوال از اونا میدن نمی زنم ولی بی انصافها همه رو از اونا داده بودند.
ریاضیات فقط آمار و احتمالات خونده بودم که جوابام تو جوابها نبود.
من که خیلی خراب کردم ولی تو شهری که من کنکور دادم (زاهدان) حدود 20 تا 30 نفر خانوم برا مهندسی کامپیوتر شرکت کرده بودند
و حداکثر 15 نفر هم آی تی مهندسی شرکت کرده بودند از خانوما!
تو کنکور آیتی هم چون همه رشته ها تو یه جا امتحان میدادند هی بلند گو کار می کرد و تمرکزم رو بهم می ریخت هی می گفت رشته های شماره فلان فلان فلان ..... تا 1ساعت می شمرد دفترچه هاتون را بگذارید زمین رشته های ..... 1 ساعت بعد دفترچه 2 را بردارید رشته های ......... وقت تمام.
رشته های ...... وقت تمام.
خلاصه هم سرم رفت هم مخم سوت کشید هم اعصابم خرد شد.
لطفا بقیه هم مثل من توضیح بدند چه طور بود بعدش ه بیاییم در مورد جوابهامون بحث کنیم;)

deansam

عضو جدید
من سر آی تی وقت کم آوردم و تونستم فقط یک سوال سیستم رو بزنم و می ترسم با اشتباه زدنش درصدم منفی بشه سر سوال دوم برگه را از دستم گرفتند و معماریو که اصلا نزدم
45 دقیقه وقت سر زبانش گذاشتم نمی دونم چم شده بود؟
و شجاعانه سوال های مدیریت و نرم افزارو که درساشونو نخونده بودم زدم
اما از بقیه دروسش راضیم ،نه اینکه خیلی خوب داده باشم اما وقتی بعد از ظهرش سوالهای نرم را دیدم به این نتیجه رسیدم که سوال های آی تی عالی بودند
اصولی و درست و می شد با وقت گذاشتن روشون با استدلال حلشون کرد
اما بعد از ظهر سر امتحان نرم هم حالام وحشتناک بود و هم سوالها سخت بودند ( به این نتیجه رسیدم سیستمم واقعا ضعیفه) کلا سوال ها گمراه کننده بود اگر کسی نظر مخالف داره بگه
امتحان زبانش هم دو تا پسیج آخر از بس ریز بود چشمام نمی دید
اختصاصی نرم خیلی بهتر بود
اما دلم برای بچه های هوش سوخت من هوش نخونده بودم اما سوالهای غیر هوشی هوش به نظرم خیلی خیلی سخت آمد
افرادی که فقط هوش خونده بودند نظرشون چیه؟
اینجا مازندرانی داریم؟
من بابل امتحان دادم و افتضاح بود
مدام با بلندگو حرف می زدند(یک مردی که اگر گیرش بیارم خودم می کشمش)
و مراقبین غیر قایل تحمل بودند
مدام با کفش های پاشنه دارشون راه می رفتند و مدام با هم حرف می زدند
و سر آی تی هم مراقبمون موبایلش روشن بود و مدام زنگش به صدا در می آمد
خانمی که کارت ها را چک می کرد وسط امتحان اومد بالا سرمون و کارت ملی را می خواست بعد هم کلی سوال پیچ می کرد
آخر شما که حتی یک دقیقه هم به آدم وقت اضافی نمی دید چرا سر امتحان بازجویی می کنید؟
یکبار هم رو یک صندلی نشستم که شل و ول بود و مدام جیر جیر می کرد میزش هم سوراخ سوراخ بود و از وسط به دو نیم شده بود(باور نکردنیه نه؟) گفتم چه جوری من رو این بشینم ،پاسخنامه ام رو این میز پاره می شه گفتند بشین تحمل کن ،یک عالمه داد و بیداد کردم که صندلی رو عوض کنند فایده نداشت می گفتند کاری نمی شه کرد باید تحمل کنی ،اما تا گفتم شما به عنوان مسئول امتحان وظیفتونه آسایش داوطلبینو فراهم کنید سریع رفتند و یک صندلی توپ آوردند !؟
بعد سر امتحان تخصصی 10 دقیقه قبل از شروع امتحان پا شدم برم wc یک مراقب جلو در دستشویی نشسته بود و اسم و شماره کارت هر فردی که وارد می شد را یادداشت می کرد که خیلی باعث استرس می شد
و سر نیم ساعت زبان تخصصی ،بلندگو هر 4 دقیقه 4 دقیقه صداش در می آمد که " مراقبین محترم...." یعنی یک پسیجو می خوندم بعد حرف می زد و مجبور بودم دوباره از اول بخونم
و در کل سر هر سه تا امتحان مدام در حال حرف زدن بود فکر کنم طرف عاشق میکروفن بود
ببخشید خیلی نوشتم ولی باید با یکی درد دل می کردم
از دست مسئولین دانشگاه بابل

deansam

عضو جدید
در مورد سوال های کنکور:
بعضی ها می گویند سر تخصصی کامپیوتر یک ذره وقت گذاشتند سر زبان و بعد سری بقیه سوال ها زدند ولی مگه می شه
دفترچه زبان که از بقیه جداست و تا زمانی که فرصتش تمام نشه دفترچه دوم را نمی دهند اینجا مگه غیر این بود؟
بعد در مورد تست ها جواب این سوال چی می شه؟:
اگر کتابی فلان قدر صفحه داشته باشه و ........ باقیمانده تقسیم بر 4 چند می شه؟
اگر امروز چهارشنبه و ساعت ۴ بعد از ظهر باشد آنگاه ۴۷ به توان ۷۴ ساعت ديگه چه ساعتی از چند شنبه است
در ضمن منطقی یک سوالش که شکل منطقی را کشیده بود و گفت بر طبق شکل w , y را مشخص کنید 2 خط بالای نمودار مشخص نکرده بود چیه
و یک سوال هم A(X,1 و ... n مشخص نبود

.:Shila:.

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون سوال کتاب رو که تقسیم بر4 رو خواسته بود تحلیل من اینه:
گفته بود از 1000 صفحه 225 صفحه رو به صورت تصادفی انتخاب میکنیم و جمع شماره صفحات رو تقسیم بر 4 میکنیم ......... چون تعداد صفحات انتخابیمون 225 تاست و جمع تعداد فردی از اعداد زوج است بنابراین مجموع جمعمون یک عدد زوجه پس در تقسیم به 4 از بین گزینه ها یا باقیمانده 0 میشه یا 2 و من 2 رو انتخاب کردم

ghanbarian_43

عضو جدید
اما دلم برای بچه های هوش سوخت من هوش نخونده بودم اما سوالهای غیر هوشی هوش به نظرم خیلی خیلی سخت آمد
افرادی که فقط هوش خونده بودند نظرشون چیه؟
اینجا مازندرانی داریم؟

یکبار هم رو یک صندلی نشستم که شل و ول بود و مدام جیر جیر می کرد میزش هم سوراخ سوراخ بود و از وسط به دو نیم شده بود(باور نکردنیه نه؟)
از دست مسئولین دانشگاه بابل

اتفاقا به نظر من سوالای تخصصی هوش نسبت به هر سال راحتتر بود. مخصوصا سوالای طراحی الگوریتم که اینطوری به نظر من رسید. سوالای طراحی الگوریتم نرم افزار که خیلی سختتر به نظر میرسید .
شما اگه نویسنده بشید من کتاباتونو حتما میخونم !! خوب اوضاع رو توصیف کردین . والا خدارو شکر من که دانشگاه امیرکبیر امتحان دادم فقط هم بچه های کامپیوتر تو اون سالن کنکور داشتن و بنده خدا اون که صاحب میکروفن بود نمیتونست عقده هاشو خالی کنه :D . اما صندلی هاشون خوب نبود من هم تازه دست چپ بودم کلی با مراقب چونه زدم تا اجازه داد یه صندلی دیگه بیارم. در کل خدائیش شرایطش خوب بود .

در مورد اون سوال منطقی که W,X رو میخواست به نظر من جوابش این بود :
W تساویه A و B رو نتیجه میداد و X هر وقت B>A بود برابر یک می شد. اون سوالای دیگرو نزدم !

ghanbarian_43

عضو جدید
تا سوال من میگم اگه یادتون باشه .
1- سیستم عامل : اون سوالی که گفته بود از یک منبع 4 نمونه داریم و از زمانبندی LCFS غیر انحصاری استفاده میکنیم و به پردازش ها منابع را ا انحصاری میدهیم ...... من که اون گزینه که گفته بود نزدیک دقیقه 4 سیستم به بن بست میرسه رو زدم (فکر کنم گزینه 1 بود)
2- باز هم سیستم عامل : سوال آخر مشترک نرم افزار اون که گفته بود از صفحه بندی استفاده میکنیم که هر صفحه آن یک چهارم شماره قاب می باشد .... (سوالشو کامل یادم نیست !! ) (من اون گزینه ای که گفته بود این روش صفحه بندی درست نیست اما .... رو زدم الان هم عددش یادم نیست ! فکر کنم گزینه 2 زدم )
نظر شما چیه؟

deansam

عضو جدید
باورم نمی شه
قبلا هم در ابتدایی به خاطر این اشتباهم نمره از دست دادم
اینکه لزوما هر عدد زوجی بر 4 بخشپذیر نیست
ولی وقتی با 4 رو به رو می شم مغزم هنگ می کنه و فکر می کنم 4 همون 2 هست
دارم در مورد سواله باقی مانده ی تقسیم بر 4 صحبت می کنم
کلی حل کردم و تا دیدم زوج شد جواب صفر را انتخاب کردم در صورتی که الان به نظرم 1 درسته:
225 برگ پس می شه 450 صفحه
که نصفشون فرد و نصفشون زوجه پس بیاین فکر کنیم 225 تا 2 و 225 تا 3 داریم
یعنی 450 و 675 مجموعشونو تقسیم بر 4 کنی باقیمانده یک می شه

اما در مورد اون سواله منطقی چه جوری به این نتیجه رسیدی؟
شکلی که باید w , y را درش نشان می دادی ؟
آخه دو قسمت نمودار یعنی خط هایی که از بلا می آمدند مشخص نبودن حاوی چه مقداریند؟

1- سیستم عامل : اون سوالی که گفته بود از یک منبع 4 نمونه داریم و از زمانبندی LCFS غیر انحصاری استفاده میکنیم و به پردازش ها منابع را ا انحصاری میدهیم ...... من هم همون گزینه که گفته بود نزدیک دقیقه 4 سیستم به بن بست میرسه رو زدم

ghanbarian_43

عضو جدید
درست سوالش یادم نیست . اما فکر کنم منظور طراح این بود که از طبقات بالایی میان . اما تو هر طبقه بیت ها با هم Xnor میشدند و با طبقات پایین and میشدند که نشان میداد که با هم برابر باشند . اون یک قسمتشو الان دقیقا یادم نیست اما فکر کنم توی هر مرحله B ^ A ~ رو بدست می اورد که این هم منظور این بود که A بزرگتر از B باشه . البته اگه تست رو درست فهمیده باشم .

یه سوال هم نظریه زبان در مورد لم تزریق زبان های منظم اومده بود . اونو کسی زده ؟
راستی سوالا و جوابا کی میاد؟

آخرین ویرایش:

sahragol

عضو جدید
تا سوال من میگم اگه یادتون باشه .
1- سیستم عامل : اون سوالی که گفته بود از یک منبع 4 نمونه داریم و از زمانبندی LCFS غیر انحصاری استفاده میکنیم و به پردازش ها منابع را ا انحصاری میدهیم ...... من که اون گزینه که گفته بود نزدیک دقیقه 4 سیستم به بن بست میرسه رو زدم (فکر کنم گزینه 1 بود)
2- باز هم سیستم عامل : سوال آخر مشترک نرم افزار اون که گفته بود از صفحه بندی استفاده میکنیم که هر صفحه آن یک چهارم شماره قاب می باشد .... (سوالشو کامل یادم نیست !! ) (من اون گزینه ای که گفته بود این روش صفحه بندی درست نیست اما .... رو زدم الان هم عددش یادم نیست ! فکر کنم گزینه 2 زدم )
نظر شما چیه؟

سیستم عامل من یکیش رو زدم گزینه 4 که گفته بود هیچ بن بستی اتفاق نمی افته فک می کنم چون هر 3 یا 4 شرط بن بست باید باهم اتفاق بیفته که در اینجا راه حل و ترتیبهایی بود که با اونها بن بست حل میشد . پس من زدم بن بست اتفاق نم افته و درست کار می کنه

sahragol

عضو جدید
2 هفته دیگه سایت سنجش کلیدا رو میذاره تو سایت اگه سوالها رم گیر آوردین بیاین روشون بحث کنیم
در مورد W , Y من زدم که یکیشون کری و دیگری رقم قرضی است گزینه 1

sahragol

عضو جدید
درست سوالش یادم نیست . اما فکر کنم منظور طراح این بود که از طبقات بالایی میان . اما تو هر طبقه بیت ها با هم Xnor میشدند و با طبقات پایین and میشدند که نشان میداد که با هم برابر باشند . اون یک قسمتشو الان دقیقا یادم نیست اما فکر کنم توی هر مرحله B ^ A ~ رو بدست می اورد که این هم منظور این بود که A بزرگتر از B باشه . البته اگه تست رو درست فهمیده باشم .

یه سوال هم نظریه زبان در مورد لم تزریق زبان های منظم اومده بود . اونو کسی زده ؟
راستی سوالا و جوابا کی میاد؟

در مورد زبان منظم بود که من دیدم همه گزینه ها یه چیز می گند گفتم هر سه مورد تعریف زبان منظم است

یکی هم داشتیم در مورد مستقل از متن ها من مثل اینکه زدم هر دو مستقل از متنه

ghanbarian_43

عضو جدید
در مورد زبان منظم بود که من دیدم همه گزینه ها یه چیز می گند گفتم هر سه مورد تعریف زبان منظم است

یکی هم داشتیم در مورد مستقل از متن ها من مثل اینکه زدم هر دو مستقل از متنه

در مورد زبان منظم که گزینه 1 رو زدم که احتمالا غلط زده باشم .
در مورد مستقل از متن هم منم هر 2 مستقل از متن رو زدم . به نظر که اینطوری میرسید .

یه سوال هم گرامر زبان وابسته به متن داده بودند؟ اونو زدید؟ من گزینه 4 زدم .
یه سوال هم از زبان های بازگشتی دشمارش پذیر داده بودند. من گزینه 3 رو زدم اونی که گفته بود L عضو زبان های بازگشتی شمارش پذیر و ~L عضو زبان های بازگشتی شمارش پدیر باشه . دلیلم هم این بود که زبانی که خود و متممش عضو زبان های باشزگتی شمارش پذیر باشند حتما بازگتی نیز میباشند . و سوال هم زبان های بازگشتی رو میخاست چون گفته بود که بر روی تمامی رشته ها متوقف بشه .
در مورد سیستم عامل و بن بست کدوم شرایط رو نداشت؟ hold& wait و circularwait رو داشت . انحصار متقابل رو نمیدونم داشت یا نه . اما مهم این بود که منابع غیر انحصارب بودند یعنی وقتی به پردازشی میدادیم دیگه ازش پس نمیگیریم و زمانبندی هم غیر انحصاری پشته ای . یعنی هر که تازه میامد تو پردازنده رو در اختیار میگرفت . و این باعث میشد برنامه اول یک منبع رو در اختیار بگیره و منبع دوم 2 تا منبع در اختار بگیره و در زمان3 پردازه 4 آخرین منبع رو درخواست میکرد و در رمان 4 وقتی آخرین منبع رو درخواست میکرد به بن بست میرسید !!

sahragol

عضو جدید
من جوابهای خودمو تو اون وبلاگ گذاشتم 4 تا غلط زدم چند تاشم مشخص نیست 1 عده جواب من گفتند درسته 1 عده جوابهای دیگه رو (علما به اتفاق نظر نرسیده اند!)
ولی بد نبود وضعم براتون 2 آ می کنم برام 2 آ کنین!;)

ghanbarian_43

عضو جدید
من جوابهای خودمو تو اون وبلاگ گذاشتم 4 تا غلط زدم چند تاشم مشخص نیست 1 عده جواب من گفتند درسته 1 عده جوابهای دیگه رو (علما به اتفاق نظر نرسیده اند!)
ولی بد نبود وضعم براتون 2 آ می کنم برام 2 آ کنین!;)

منم جوابامو با نام علیرضا گذاشتم . در مورد اون سوال سیستم عامل هم (بن بست) اونجا توضیح نوشتم ببینید درسته یا نه ؟

sahragol

عضو جدید
منم جوابامو با نام علیرضا گذاشتم . در مورد اون سوال سیستم عامل هم (بن بست) اونجا توضیح نوشتم ببینید درسته یا نه ؟

تفسیر شما هم درست بود ولی اگه قبول کنم که شما درست گفتید یعنی قبول کردم که من غلط گفتم و من نمی خوام غلطام زیاد شه:confused:

مونده به نظر طراح سوال که منظورش از گرفتن منابع یکی یکی چی بوده ولی احتمالا تفسیر شما صحیح بوده چون من اصلا به اون قسمت سوال توجه نکردم!:surprised:

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفا نظرتون رو راجع به گزینه های زیر بگین:

7-3
8-4
10-4
24-2
38-4
41-3
43-4
48-3
49-1
70-1

paeeizan

اخراجی موقت
2 هفته دیگه سایت سنجش کلیدا رو میذاره تو سایت اگه سوالها رم گیر آوردین بیاین روشون بحث کنیم
در مورد W , Y من زدم که یکیشون کری و دیگری رقم قرضی است گزینه 1
.
.
.
.
من بعدامتحان خواستم دفترچه خودمو بیارم ....اما نزاشتن .... ولی گفت 2 هفته دیگه بیا بهت بدیم .
اگه تونستم و بهم دادن...همه سوالات روپی دی اف میکنم میزارم رو سایت.

عضو جدید
کاربر ممتاز
.
.
.
.
من بعدامتحان خواستم دفترچه خودمو بیارم ....اما نزاشتن .... ولی گفت 2 هفته دیگه بیا بهت بدیم .
اگه تونستم و بهم دادن...همه سوالات روپی دی اف میکنم میزارم رو سایت.

سوالا اومده بیرون عزیزم:)
نیازی نیست بری بگیری;)

paeeizan

اخراجی موقت
اره خب... ولی با مدیر گروهمون صحبت کردم که سوالا رو واسم حل کنه.
.
.
.
.
اگه بشه.

ghanbarian_43

عضو جدید
منتظر کلید بودن از هر نوع انتظاری سختتره ! این سازمان سنجش هم کشته خودشو .

sahragol

عضو جدید
:w17::w42:سلام به همه
یه چیزی می گم چشمم نزنید!!:w14:
خبر خوش:w32::w33:
من از ارشد بدون آزمون آزاد قبول شدم رفتم ثبت نام هم کردم از مهر ماه هم دانشجوی ارشد می شم (کلاسامون شروع می شه ) پس دیگه دنبال کلیدها نیستم همین دانشگاه ازاد هم برا من قبوله :w21:
برای بقیه دوستان هم آرزوی قبولی در انشا ا.. سراسری و اگه نشد آزاد و اگه بازم نشد پیام نور و مجازی و.... را دارم خلاصه انشا ا... همه تون قبول شید :w24::w11:

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w17::w42:سلام به همه
یه چیزی می گم چشمم نزنید!!:w14:
خبر خوش:w32::w33:
من از ارشد بدون آزمون آزاد قبول شدم رفتم ثبت نام هم کردم از مهر ماه هم دانشجوی ارشد می شم (کلاسامون شروع می شه ) پس دیگه دنبال کلیدها نیستم همین دانشگاه ازاد هم برا من قبوله :w21:
برای بقیه دوستان هم آرزوی قبولی در انشا ا.. سراسری و اگه نشد آزاد و اگه بازم نشد پیام نور و مجازی و.... را دارم خلاصه انشا ا... همه تون قبول شید :w24::w11:

تبریک میگم:w14::w17:
شیرینیش کو ؟
راستی کجا قبول شدی؟
معدلتم میشه بگی؟

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها درصدهاتونو اگه حساب کردین بذارین اینجا ببینیم وضعیتمون چطوریه

بالا