احادیث قدسی

فرهنگ

مدیر بازنشسته
هر کس سه روز بیمار شود و از بیماریش برای عیادت کنندگان شکایت نکند من گوشتهای بدن او را به گوشت های خوب و خون بدن او را به خون بهتر تبدیل میکنم .
اگر اورا شفا دادم
پس گناهی در نزد من ندارد
و اگر او را قبض روح کردم
داخل رحمت خود میکنم.

فرهنگ

مدیر بازنشسته
وقتی که من اراده کنم خیر دنیا و اخرت را برای یک فرد مسلمانی با هم جمع کنم-به وی قلب خاشع و زبان گویا به ذکر من و جسم صبر کننده بر بلاها میدهم و ز ن مومن برایش قسمت میکنم تا هروقت به او نگاه کند شاد شود و ان زن در غیبت او مال شوهرش را حفظ کند.

ryhan

عضو جدید
حضرت مهدى(عج) در احاديث قدسى

حضرت مهدى(عج) در احاديث قدسى

1 ـ خداوند فرمود: «اى پيامبر! بوسيله تو و پيشوايان از نسل تو بر بندگان

خويش رحمت مىآورم، و به وسيله قائم از بين شما، زمين خود را با تسبيح

و تقديس و تهليل و تكبير و بزرگداشت مقام الوهيّت، آباد مىسازم.

و به وجود او زمين را از دشمنانم پاك مىكنم و آن را ميراث اولياى خويش

قرار مىدهم، و به وسيله او كلمه توحيد را تعالى بخشيده، كلمه كافران را

به سقوط مىكشانم، و به دست او و با علم خود سرزمينها و دل بندگانم را

حياتى تازه مىبخشم و گنجها و ذخيرههاى پنهان را به مشيت خود برايش

آشكار مىسازم.
و با اراده خود او را بر نهانىها و مكنونات قلبى ديگران آگاه مىگردانم و با

فرشتگان خود او را يارى مىرسانم تا در اجراى فرمان من و تبليغ دين من

مددكار او باشند. او به حقيقت ولىّ من است و به راستى هدايتگر بندگان

من مىباشد.»

rehy

عضو جدید
[FONT=&quot] اگر قوم و یا جماعتی به من معصیت کنند در اثر آن معصیت آنها را دچار سختی و مشقت میکنم واگر آنهادر نتیجه ی آن سختی و فشار از گناه خود برگردند و متمایل اعمالی بشوند که دوست دارم من هم آنها را از آن فشارها و سختی نجات میدهم[/FONT] .
[FONT=&quot]برای قومت بگو که همیشه رحمت من بر غضبم سبقت دارد . پس از رحمت من ناامید نشوید . چون هیچ گناهی نزد من چنان بزرگ نیست که آن را نبخشم . و به آنها بگو : برای رهائی از غضب من به دشمنان من متوسل نشوند . چون من سطوتی دارم که هیچ کدام از مخلوقات من نمی توانند جلوی آن را بگیرند.[/FONT]

rehy

عضو جدید
عابد و شيطان

عابد و شيطان

[FONT=&quot]عابدي بود در بني اسراييل كه هرگز متوجه دنيا نشده بود،تا اين كه ابليس بچه هاي خود را جمع كرد و گفت: كيست كه برود و فلان عابد را گمراه كند؟[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]يكي از آنها گفت: من مي روم[/FONT][FONT=&quot].[/FONT]
[FONT=&quot]پرسيد: از چه راه او را گمراه خواهي كرد؟ [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]گفت: از راه زنان[/FONT][FONT=&quot].[/FONT]
[FONT=&quot]گفت: كاره تو نيست. او هنوز با زنان معاشرت نكرده و لذت آن را درنيافته است[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT]
[FONT=&quot]ديگري گفت: من مي روم. پرسيد: از چه راهي؟ [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]گفت: از راه شراب[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT]
[FONT=&quot]گفت كار تو نيست[/FONT][FONT=&quot].[/FONT]
[FONT=&quot]ديگري گفت: من مي روم.پرسيد : از چه راهي؟ [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]گفت : از راه عبادت[/FONT][FONT=&quot]! [/FONT]
[FONT=&quot]گفت: برو! تو قدرت اين كار را داري[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT]
[FONT=&quot]آن گاه آن شيطان به صورت مردي مجسم شد و به عبادتگاه او رفت و در برابر او ايستاد و مشغول عبادت شد[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT][FONT=&quot]عابد خواب و استراحت مي كرد ولي شيطان به خواب نمي رفت[/FONT][FONT=&quot].[/FONT]
[FONT=&quot]عابد به آن شيطان گفت: چه كرده اي كه چنين تواني يافته اي كه از عبادت خسته نمي شوي؟ شيطان جوابش نگفت و همواره به عبادت ادامه مي داد[/FONT][FONT=&quot].[/FONT]
[FONT=&quot]بعد از التماس زيادي گفت: اي بنده خدا! گناهي كردم كه هرگاه آن را به خاطر مي آورم، اين توان را پيدا مي كنم[/FONT][FONT=&quot].[/FONT][FONT=&quot]عابد گفت: بگو چه گناهي كردي كه من هم انجام دهم تا به مرتبه تو برسم؟[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]گفت: داخل شهر شو و خانه فلان فاحشه را بپرس و با او زنا كن[/FONT][FONT=&quot].[/FONT]
[FONT=&quot]عابد با همان جامه عبادت به خانه فاحشه رفت[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT]
[FONT=&quot]مردم گمان كردند كه براي هدايت او آمده است[/FONT][FONT=&quot].[/FONT]
[FONT=&quot]زن گفت: اي مرد! كسي با چنين قيافه اي نزد من نيامده است، قصد تو چيست؟[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]چون عابد قصه خود را باز گو كرد،زن گفت: بنده خدا ترك گناه كه آسان تر از توبه كردن. البته آن مرد شيطان بوده كه بر تو مجسم شده است. برگرد به عبادتگاه خود[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT]
[FONT=&quot]عابد برگشت و آن زن فاحشه همان شب مرد[/FONT][FONT=&quot].[/FONT]
[FONT=&quot]چون صبح شد بر در خانه او نوشته شده بود كه بر جنازه فلان زن حاضر شويد كه او از اهل بهشت است[/FONT][FONT=&quot] . [/FONT]
[FONT=&quot]مردم به شك افتادند و سه روز او را دفن نكردند تا اين كه حق تعالي به پيامبري از پيامبران وحي فرمود:برو بر فلان زن نماز گذار و مردم را امر كن كه بر او نماز گزارند؛ كه من او را آمرزيدم و بهشت را بر او واجب كردم، به سبب آنكه او بنده مرا از معصيت بازداشت[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT]

فرهنگ

مدیر بازنشسته
بعد مدتها دوباره اومدم از rehyممنونم که به اینجا سر زد و منو شرمنده.دست گلت درد نکنه.
تمام لذت عمرم در اینست که مولایم امیرالمومنین است
عید همگی مبارک

فرهنگ

مدیر بازنشسته
من بر طبق ظن بنده ام با وی رفتار میکنم پس همیشه ظن خیر به من ببرید

فرهنگ

مدیر بازنشسته
خداوند به موسی وحی فرمود:
حب دنیا را در قلبت جا مده چون در نزد من گناهی بزرگتر از حب دنیا نیست

فرهنگ

مدیر بازنشسته
روایت شده وقتی که حجاج در منی مستقر میشوند منادی از جانب خداوند ندا میکند که:
اگر میدانستید که در آستانه چه کسی هستید مسلما به مغفرت خود یقین میکردید.

فرهنگ

مدیر بازنشسته
من برای بندگان صالحم چیزهایی را مهیا کرده ام که نه چشمها انها را دیده اند و نه گوشها انها را شنیده اند و نه به قلب کسی کیفیت ان خطور میکند

فرهنگ

مدیر بازنشسته
خداوند به داوود وحی فرمودید:
ای داوود!من بهترین عملی که با بنده عالمم که به علم خود عمل نمیکند انجام میدهم علاوه بر 70 عقوبت باطنی از قلب او حلاوت ذکر خود را بر میکنم

kachal63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
صراط بسیار دقیق است
شیخ یگانه بهاءالدین محمد(شیخ بهایی) در جلد دوم کتاب «کشکول » روایت کرده که در تورات آمده، هرکس به قضای من ایمان نیاورد و به بلای من صبر نکند و در مقابل نعمت هایم شکر نکند، پس برای خود خدای دیگری انتخاب کند. هرکس به زندگی دنیا محزون باشد، بر من خشم کرده است و هرکس بر شخص ثروتمندی به خاطر ثروتش تواضع کند، دو سوم دینش را از دست می دهد.
ای فرزند آدم! هر روز که می شود، من روزی تازه بر تو می فرستم، ولی وقتی که هنگام شب می شود ملائکه اعمال زشت تو را برایم می آورند. پس همیشه خیر من به سوی تو نازل است و شرّ تو به سوی من می آید. ای فرزندان آدم! به من به اندازۀ نیاز خود اطاعت کنید و به میزان طاقت تان در آتش جهنم معصیت کنید، برای دنیا به همان میزان کار کنید که در آن خواهید ماند و برای آخرت هم به اندازۀ توقفتان در آن توشه بردارید. ای فرزندان آدم! با من زراعت کنید و معامله کنید، بیع سلف انجام دهید تا من سودی به شما بدهم که هیچ کس ندیده باشد و هیچ گوشی آن را نشنیده باشد و به قلب هیچ بشری میزان آن خطور نکرده باشد.
ای فرزند آدم! محبت دنیا را از دلت بیرون کن «چون محبت دنیا با محبت من در یک قلب جمع نمی شود».
ای فرزند آدم! هنگامی که در قلبت قساوت احساس کردی و جسمت بیمار شد و در مالت نقصی به وجود آمد و در رزقت تنگی پدید آمد، بدان که اگر دربارۀ این ها شکایت کنی و حرفی بزنی عمل بی فایده ای را انجام داده ای.
ای فرزند آدم! برای راه درازت توشۀ زیاد لازم داری؛ بار خودت را سبک کن، چون صراط بسیار دقیق است. اعمالت را خالص کن، بازرس اعمال تو بسیار بینا و آگاه است. خوابت را برای قبر به تأخیر بینداز و فخرت را هم برای روز میزان فراهم کن (نه برای دنیا) و لذت هایت را برای بهشت بگذار، با من باش تا من هم با تو باشم. به واسطۀ خوار دانستن دنیا به من تقرب پیدا کن تا از آتش جهنم دور باشی.
ای فرزند آدم! کسی که کشتی اش غرق شده و در روی یک تخته پاره در وسط دریا مانده، مصیبت و خطرش کمتر از توست، زیرا تو به گناهانت یقین داری و از اعمالت در خطر مسلّم هستی معهذا توبه نمی کنی.

kachal63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پاداش نیکی

امیرالمؤمنین (ع) فرمود: در قول خدای تعالی: « هل جزاء الاحسان الا الاحسان»: ( آیا پاداش نیکی کردن به جز نیکی کردن است؟) شنیدم رسول خدا (ص) می فرماید: به درستی که خدای عزّوجل فرمود: جز بهشت نیست مزد کسی که توحید را به او نعمت دهم.

kachal63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فروتنی برای فقراء

خداوند متعال به حضرت موسی(ع) فرمود: ای موسی! آیا می دانی بنده ای از بندگانم که دارای گناهان و لغزش های بسیار است تا جایی که گناهان او تا نزدیک آسمان می رسد، ولی با این وصف، بدون باک و چون و چرا او را می آمرزم؟ موسی(ع) گفت: پروردگارا! چگونه بی چون و چرا او را می آمرزی؟ فرمود: به خاطر خصلت شریفی که در بنده ام می باشد، او را دوست دارم. آن خصلت عبارت از دوست داشتن مستمندان و همنشینی با آن هاست که خود را با آن ها برابر می داند و برایشان تکبر نمی کند. چون این کارها را انجام می دهد، بدون چون و چرا گناهانش را می بخشم. ای موسی! فخر و عظمت کردن مختص من است.
کسی که در یکی از این دو صفت با من رقابت کند، او را به آتش جهنم عذاب خواهم کرد. ای موسی! از جمله بزرگداشت جلال من این است، بنده ای که به او بهره ی دنیایی داده ام، گرامی بدارد بنده ای از بندگان مؤمنم را که دستش از دنیا کوتاه شده است. که اگر کوتاهی کرد و تکبر نمود، عظمت مرا سبک شمرده است.

kachal63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسانی که به بهشت نمی روند

از حضرت علی(ع) روایت است که پیامبر اکرم(ص) به آن حضرت فرمود: یا علی! خداوند متعال بهشت را که آفرید، آن را از یک خشت طلا و یک خشت نقره بنا کرد. ماهی های آن را از یاقوت قرار داد. سقف آن از زبرجد است و ریگ های آن از لؤلؤ است. خاک های آن از زعفران و مشک خوشبو است. سپس به آن فرمود: « تَکَلَّمی!» سخن بگو. پس بهشت گفت: خدایی جز تو نیست که زنده و پاینده ای. هرکس در من آید همانا خوشبخت است. خداوند فرمود: به عزت و جلال خودم سوگند، که این چند دسته داخل بهشت نشوند.
1- دائم الخمر
2- سخن چین
3- دیوث (مرد بی غیرت درباره ی زن و ناموس خویش)
4- شرطی، مخنث (مردی که حالات و اطوار زنان را از خود بروز دهد)
5- نبّاش(کسی که قبرها را می شکافد، کفن دزد)
6- باج گیر
7- کسی که قطع رحم کند.
8- قدری(کسی که قائل باشد که خیر و شر، فعل بندگان است و منتسب به فرقه ای است که گویند: سررشته ی اختیار به دست ماست).

sufia89

عضو جدید
مثل اینکه باید تنها تنها ادامه بدم.

اینم دومی:

قال الله تعالی :

مَن طَلَبَنی ، وَجَدَنی وَ مَن وَجَدَنی ، عَرَفَنی

وَ مَن عَرَفَنی ، اَحَبَّنی وَ مَن اَحَبَّنی ، عَشَقنَی

وَ مَن عَشَقتَنی ، عَشَقتَهُ وَ مَن عَشَقتَهُ ، قَتَلتَهُ

وَ مَن قَتَلتَهُ ، فَعَلّی ديَتَهَ وَ مَن ديَتَهُ عَلَیّ ديَتَهُ

فاَنَا ديَتَهُ

خداوند متعال می فرمايد :

کسی که مرا طلب کند ، مرا پيدا می کند

و کسی که مرا پيدا کند ، مرا می شناسد

و کسی که مرا بشناسد ، مرا دوست دارد

و کسی که من را دوست دارد ، عاشقم می شود

و کسی که عاشق من شود ، من عاشق او می شوم

و کسی که من عاشق او شوم ، می کشمش

و کسی که من او را می کشم ديه دارد و ديه او بر من است .

من ديه او هستم .

من عاشق اين حديث قدسي هستم ممنون كه گذاشتيش

بي تاب

عضو جدید
حديث قدسي:
من شش چيز را در شش جاي قرار دادم ولي مردم آن را در شش جاي ديگر طلب مي كنند و هرگز به آن نمي رسند.
1.
من علم را در گرسنگي قرار دادم ولي مردم آنرا در سيري دنبال مي كنند.
2.
من عزت را در نماز شب قرار دادم ولي مردم آنرا در دستگاه سلاطين دنبال مي كنند.
3.
من ثروت را در قناعت قرار دادم ولي مردم آنرا در كثرت مال دنبال مي كنند.
4.
من استجابت دعا را در لقمه حلال قرار دادم ولي مردم آنرا در قيل و قال دنبال مي كنند.
5.
من بلند مرتبگي را در تواضع قرار دادم ولي مردم آنرا در تكبر دنبال مي كنند.
6.
من راحتي را در بهشت قرار دادم ولي مردم آنرا در دنيا طلب مي كنند.

nilofarane

کاربر بیش فعال
احاديث قدسي

احاديث قدسي

:gol::gol::gol:احاديث قدسي:gol::gol::gol::gol::gol:
اميدوارم اين احاديث قدسي رو كه اينجا براي دوستهاي گلم ميذارم تكراري نباشه و لذت ببريد ازشون.....:gol::gol::gol:

"1"...
من طلبني وجدني و من وجدني عرفني و من عرفني احبني و من احبني عشقني و من عشقني عشقته و من عشقته قتلته و من قتلته فعلي ديته و من علي ديته فانا ديته:
هركس مرا طلب كند مي يابدم,هركه مرا بيابد دوستم ميدارد,هركه مرا دوست بدارد از شدت محبت عاشقم ميشود, هركه عاشقم شد به او عشق ميورزم و هركه را به او عشق بورزم از عشق خود ميكشم و هركه را از عشق خود بكشم ديه اش را ميدهم و ديه اش خود من هستم.......:heart::heart:

nilofarane

کاربر بیش فعال
ذاكر و خاشع بودن...
خداوند به موسي (ع) وحي فرمود:
" در شبها مرا زياد ذكر بگو و همچنين در روزها,تا در نزد من بنده ي ذاكر و خاشعي باشي"

به يادم مشعوف شو....
خداوند متعال به حضرت داوود (ع) وحي فرمود:
"اي داوود! به من خوش باش ,با ياد من مشعوف شو,با مناجات با من , صاحب نعمت شو كه بزودي زمين را از بدكاران خالي كرده و لعنت را مخصوص ظالمان سازم"

nilofarane

کاربر بیش فعال
تسبيح....
زماني كه حضرت نوح وارد كشتي شد,خداوند متعال به او وحي كرد:
" اي نوح اگر از غرق شدن ميترسي ,مرا هزار بار تسبيح بگو و نجات بجو,من,تو و هر كه را به تو ايمان آورده را نجات ميدهم"

از تو دعا و از من اجابت....
خداوند بلند مرتبه به انسان ميفرمايد:
"وظيفه تو دعا و نيايش است و بر من است اجابت كردن آن,از دعا كردن خسته و دلسرد مشو,زيرا من از اجابت كردن آن خسته نميشوم."

nilofarane

کاربر بیش فعال
خواست از خدا....
خداوند باري تعالي مي فرمايد:
"هركس از من بخواهد و سود و زيان را منحصر به من بداند, حاجتش را براورده ميكنم".

نزديكترين و دورترين.....
رسول اكرم(ص) فرمود:
خداوند متعال به داوود (ع) وحي كرد كه:
"نزديكترين شخص به من در روز قيامت اشخاص متواضع و همچنين دورترين مردم به من در روز قيامت ,اشخاص متكبر هستند"

nilofarane

کاربر بیش فعال
مونس اويم....
در برخي از احاديث قدسي آمده است:
"هر بنده اي كه بر قلب او آگاه شوم و ياد خود را بر آن قلب مستولي ببينم, داوري خود را از او باز گرفته, همنشين و هم سخن و مونس او خواهم بود".

آگاه كنيد و آگاه شويد...
خداوند متعال به موسي (ع) وحي فرمود:
"كار نيك را ياد بگير و به آنكس كه نميداند ياد بده.همانا من قبر ياد گيرنده و ياد دهنده را روشن ميكنم تا وحشت نكند".

nilofarane

کاربر بیش فعال
خداوند متعال متعال مي فرمايد:
"اي احمد اگر تو نبودي افلاك را نمي آفريدم, و اگر علي نبود تو را نمي آفريدم, , و اگر فاطمه نبود شما دو تن را نمي آفريدم" .

خداوند عز و جل فرموده است:
"از آنچه حرام كردم بپرهيز, از پارساترين مردم خواهي شد".

ترس از خدا....
خداوند مي فرمايد:
من سزاوار آنم كه بندگان از من بترسند,سزاوار است كه بنده من چيزي را با من شريك نگرداند, و سزاوار است كه من بنده اي را كه شريك برايم قرار ندهد,داخل بهشت گردانم".

nilofarane

کاربر بیش فعال
آغاز هر گناهي دوست داشتن دنياست....
از مناجاتهاي خداوند با موسي (ع) اين بود:
"اي موسي به دنيا تكيه مكن,مانند تكيه كردن ستمگران و تكيه كردن كسي كه آنرا پدر و مادر خود ميداند. اي موسي! اگر تو را به خودت واگذارم كه به دنيا بنگري , محبت و رونق آن بر تو چيره ميشود.
اي موسي!آنچه از دنيا كه بدان احتياج نداري رها كن. به فريب خوردگان به دنيا و به "خود واگذشتگان منكر" نگاه نكن. بدان كه آغاز هر گناهي, دوست داشتن دنياست.به دارايي هاي زياد هيچ كس غبطه مبر;زيرا دارايي بسيار , مايه ي گناه بسيار است. به حال كسي كه مردم ازو خوشنودند غبطه مبر, مگر آنكه بداني خدا هم ازو خوشنود است. به حال مخلوقي كه مردم از او اطاعت ميكنند, غبطه مبر;زيرا پيروي و اطاعت نا حق مردم از او , باعث هلاكت او و پيروانش است."

JavadMessi

مدیر بازنشسته
خداوند متعال متعال مي فرمايد:
"اي احمد اگر تو نبودي افلاك را نمي آفريدم, و اگر علي نبود تو را نمي آفريدم, , و اگر فاطمه نبود شما دو تن را نمي آفريدم" .

لطفا سند احادیث را هم بگذارید چون این حدیث به نظر ضعیف السند می رسد

phalagh

مدیر بازنشسته
:gol::gol::gol:احاديث قدسي:gol::gol::gol::gol::gol:
اميدوارم اين احاديث قدسي رو كه اينجا براي دوستهاي گلم ميذارم تكراري نباشه و لذت ببريد ازشون.....:gol::gol::gol:

"1"...
من طلبني وجدني و من وجدني عرفني و من عرفني احبني و من احبني عشقني و من عشقني عشقته و من عشقته قتلته و من قتلته فعلي ديته و من علي ديته فانا ديته:
هركس مرا طلب كند مي يابدم,هركه مرا بيابد دوستم ميدارد,هركه مرا دوست بدارد از شدت محبت عاشقم ميشود, هركه عاشقم شد به او عشق ميورزم و هركه را به او عشق بورزم از عشق خود ميكشم و هركه را از عشق خود بكشم ديه اش را ميدهم و ديه اش خود من هستم.......:heart::heart:

ممنون از تاپيكتون.
تاپيكي با اين عنوان قبلا وجود داشته است.
تركيب شد.

nilofarane

کاربر بیش فعال
سلام.تشكر.
اما من وقتي ميخواستم اين تاپيك رو بزنم جستو كردم كه تكراري نباشه! اما چيزي نبود!!!!

nilofarane

کاربر بیش فعال
اهل دنيا و آْخرت...
يكي از احاديث قدسي را شيخ حسن بن ابوالحسن بن محمد ديلمي , در كتاب ارشاد القلوب,از حضرت امير المومنين علي (ع) روايت كرده كه حضرت فرمود: رسول خدا (ص) در شب معراج از خداوند سوال كرد:...خداوندا !اهل دنيا كدامند و اهل آخرت كدام؟
خداوند فرمود:اهل دنيا كسي است كه زياد بخندد,زياد بخوابد,زياد خشمناك شود,كمتر راضي باشد,به هر كس بدي كند از او معذرت نخواهد و هر كس از او معذرت بخواهد قبول نكند.هنگام اطاعت خداوند كسل است;ولي موقع ارتكاب گناه شجاع و جري است.آرزوهاي دور و دراز دارد,در صورتي كه مرگش به وي نزديكتر است.از نفس خود حساب نميكشد ,زياد حرف ميزند,ولي نفعش به مردم كم است.از خدا نميترسد, ولي هنگام مشاهده غذا شاد و خندان ميشود.و......

اي احمد!اما اهل آخرت;سيماي آنها نرم و مهربان است,حياتشان زياد است,كمتر حماقت دارند,نفعشان به مردم زياد است,و مكر و كيدشان كم.مردم از جانب آنها در امان هستند.ولي خو دآنها از مردم رنج ميبرند.سخنانشان سنجيده و حساب شده است.هميشه از خود حساب ميكشند و به نفس خود رنج ميدهند و آن را سرزنش ميكنند.و....

nilofarane

کاربر بیش فعال
قدر والدين.....
موسي بن عمران (ع) در مناجات با پروردگار عرض كرد:''پروردگارا!مرا اندرز ده''
خداوند متعال 3 مرتبه در جوابش فرمود:
''تو را به پيروي از خودم سفارش ميكنم''
موسي باز گفت:"پروردگارا مرا اندرز ده"
خداوند متعال 2 بار فرمود:"تو را به پيروي از مادرت سفارش ميكنم."و يك بار فرمود:"تو را به پيروي از پدرت سفارش ميكنم."
ازينجاست كه مادر به اندازه دو سوم نيكي هاي فرزند و پدر به اندازه يك سوم نيكي هاي فرزند پاداش ميبيند.