اتاق مشورت کنکوری های 92

بین نشین

عضو جدید
سلام بچه ها دیگه نیستید

دلم برای این سوال که رفرنس بخونیم یا کتاب کنکوری یا اینکه کدوم گرایش برای ارشد خوبه یا اینکه چی بخونیم و از این جور چرتو پرتا تنگ شده سوالاتی که هممون جوابشو می دونستیم ولی بازم اینجا بودیم

به قول رضا میرکریمی :

so close so far

هرکی دونست من چی دارم میگم به خودم هم بگه خدا خیرش بده فکر کنم کم کم دارم دیوانه می شم
:D
خلاصه اگه خواستید کلیه سوالات رو به همراه کلیدش از اینجا دانلود کنید

namavar1989

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من ترم 5 ام . مي خوام ببينم اگه بخوام ترم 7 كنكور بدم بهتره كي و از چه درسايي شروع كنم ؟

hedieh71

عضو جدید
سلام من ترم یک هستم چه جوری از الان واسه کنکور خودمو اماده کنم؟میشه بگین چه کتابایی بخونم

namavar1989

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من ترم یک هستم چه جوری از الان واسه کنکور خودمو اماده کنم؟میشه بگین چه کتابایی بخونم
آفرين به اين همت
معمولا كسايي كه تازه دانشگاه قبول مي شن هنوز از كنكور خستن و درساي ترم اولشون رو هم خيلي خوب پاس نمي كنن ولي معلومه شما خيلي درس خوني. تو كنكور يه سري درساي علوم پايه مي آد و يه سري دروس اختصاصي . اگه واقعا مي خواي از حالا شروع كني فقط مي توني رياضي بخوني چون بقيه درسا خصوصا اختصاصي ها تقريبا از ترم 3 شروع مي شه...
موفق باشي دوست عزيز;)

magnet

عضو جدید
سلام دوستان
من ترم 5 ام . مي خوام ببينم اگه بخوام ترم 7 كنكور بدم بهتره كي و از چه درسايي شروع كنم ؟

پایان ترم شش که میشه تیرماه ، بهترین وقت و فرصت هست.می تونید همون موقع روی ریاضی و زبان هم (درصورت نیاز) برنامه ریزی کنید و وقت بزارین + اینکه
ترمو ، فیزیکی و مکانیکی رو مسلط تر شین .

ترم یک ؟!!! زوده ها ! همون درسای تخصصی هروقت شروع شد ، دقیق و خوب بخونین .
درهرحال به تالار معماری مراحعه کنید.

hedieh71

عضو جدید

ترم یک ؟!!! زوده ها ! همون درسای تخصصی هروقت شروع شد ، دقیق و خوب بخونین .
درهرحال به تالار معماری مراحعه کنید.
اخه منو اینقدر از کنکورش ترسوندن که از حالا استرس دارم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hedieh71

عضو جدید
آفرين به اين همت
معمولا كسايي كه تازه دانشگاه قبول مي شن هنوز از كنكور خستن و درساي ترم اولشون رو هم خيلي خوب پاس نمي كنن ولي معلومه شما خيلي درس خوني. تو كنكور يه سري درساي علوم پايه مي آد و يه سري دروس اختصاصي . اگه واقعا مي خواي از حالا شروع كني فقط مي توني رياضي بخوني چون بقيه درسا خصوصا اختصاصي ها تقريبا از ترم 3 شروع مي شه...
موفق باشي دوست عزيز;)
ممنونم به خاطره راهنماییتون;)

magnet

عضو جدید
اخه منو اینقدر از کنکورش ترسوندن که از حالا استرس دارم

به نظرم برین از دوران دانشجویی تون لذت ببیرین ، درسا رو هم خوب بخونین ، ولی از الان فکر اینا نباشین ، کلی مونده و آینده خیلی پستی و بلندی داره براتون . به موقعش خودتون راه میفتین .
اینجام تالار مهندسی مواد هست ها !!!

Amin.M.1986

عضو جدید
برخلاف نظر دوستمون من به نظرم ترم اولی ها جوگیر میشن و میخوان واسه ارشد بخونند اما ارشد خیلی از اونی که فکر کنی ساده تره و پروسه خوندنش هم 5 ماه هست (واسه کسی که پایش ضعیفه)) یعنی عملا الان هرچی واسه ارشد بخونی هیچ فایده ای نداره

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
دوستان ترم یکی زیاد عجله نکنید
بهتره از الان روی مکالمه زبان و درس ریاضی تون کار کنید . نیازی به شروع برای ارشد نیست !
سعی کنید از ترم 3 به بعد که دروس تخصصی شروع میشه همراه با درس و جزوه رفرنس هم بخونید که پایه تون قوی بشه /
اونوقت برای کنکور ارشد 3 ماه بخونید کافیه ...

بهرحال آرزوی موفقیت برای همه ...

بین نشین

عضو جدید
سوال با حال

سوال با حال

سلام بر بروبچ کنکوری یه سوال با حال

با توجه به اینکه چیزی تا کنکور نمونده با همین اطلاعاتی که داری

به نظرت امسال رتبه چند می شی ؟؟؟

اول خودم فکر می کنم به امید خدا بین 300 تا 400

آخرین ویرایش:

Mojtaba_1366

کاربر بیش فعال
سلام بر بروبچ کنکوری یه سوال با حال

با توجه به اینکه چیزی تا کنکور نمونده با همین اطلاعاتی که داری

به نظرت امسال رتبه چند می شی ؟؟؟

اول خودم فکر می کنم به امید خدا بین 300 تا 400

آقا سوالای سخت سخت میپرسیا..
میخوایی ما بگیم بعد که جواب اومد ضایع بشیم!!!
:cry:

بین نشین

عضو جدید
ضایع شدن نداریم

ضایع شدن نداریم

آقا سوالای سخت سخت میپرسیا..
میخوایی ما بگیم بعد که جواب اومد ضایع بشیم!!!
:cry:

بابا ضایع شدن نداره فوقش مثلا رتبه من میشه 5000 (البته اگه 5000 نفر شرکت کرده باشن ) بعد میایم اینجا با هم می خندیم :biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

Mojtaba_1366

کاربر بیش فعال
بابا ضایع شدن نداره فوقش مثلا رتبه من میشه 5000 (البته اگه 5000 نفر شرکت کرده باشن ) بعد میایم اینجا با هم می خندیم :biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

خوب اگر اینجوری هست منم بین 400 تا 500 واسه خودم پیش بینی میکنم..البته اگر بازم اتفاق خاصی نیافته..:)

Ho$$ein

کاربر ممتاز
من بین 1000 تا 1500 !!!

بین نشین

عضو جدید
راست می گه

راست می گه

حسین جان آخه چرا ؟؟ :cry::cry::cry: ببین ما رتبمون 400 شده چقدر خوشحالیم :biggrin::biggrin::biggrin: تو هم بیا 400 شو دیگه

Rafiei.eng

عضو جدید
[h=2]http://www.iran-eng.../images/icons/icon_gol.gif منو راه میدین تو گروهتون؟[/h]
با سلام به همه بچه های رشته مواد.من رفیعی ام.لیسانس جوشکاری از گروه مکانیک دارم.اما برای ادامه تحصیل اجبارا باید وارد گروه شما بشم.منو راه میدین تو گروهتون؟http://www.iran-eng.../images/smilies/icon_smile.gif
یه سری اطلاعات میخوام کی ویتونه راجع به منابع کمکم کنه؟میخوام ازاد شرکت کنم.ممنون​

بین نشین

عضو جدید
http://www.iran-eng.../images/icons/icon_gol.gif منو راه میدین تو گروهتون؟

با سلام به همه بچه های رشته مواد.من رفیعی ام.لیسانس جوشکاری از گروه مکانیک دارم.اما برای ادامه تحصیل اجبارا باید وارد گروه شما بشم.منو راه میدین تو گروهتون؟http://www.iran-eng.../images/smilies/icon_smile.gif
یه سری اطلاعات میخوام کی ویتونه راجع به منابع کمکم کنه؟میخوام ازاد شرکت کنم.ممنون​

داداش من همینطور الکی که نیست اول باید مثل ما بچه محل اینا باشی بعدشم باید تاس بندازی یک تا شیش هم قبول نیست . شیش که آمد جایزه داری دوباره بندازی

بعدشم ما خودم هم اینجا مهمانیم
اینجا بزرگتر داره

Rafiei.eng

عضو جدید
وجدانا بچه محل اینا میرفتی ادبیات بیشتر به دردت نمیخورد؟یه نگاهی به جملت بنداز منو ما و همه رو قاطی پاتی نوشتی.اگه همه موادیا اینقد.....اند من نمیام با همین لیسانس یه کاری میکنم:biggrin:

Ho$$ein

کاربر ممتاز
اوووووووفففففففف من دیگه خسته شدم.... ارشد قبول شدن هم خیلی بدبختی داره هااااااااااا...
من یکی که دیگه بریدم....:cry:

خدا نکنه ... مهندس
خب بحثمون باز شد !
فکر نمیکنی بخاطر این باشه که زود شروع کردی ؟ آخه 6ماه آدم یکسره درس بخونه واقعاً کلافه میشه ...
ازین که زود شروع کردی راضی ای ؟ یا اینکه میشه از اول مهر شروع کرد ودروس رو جمع کرد؟

Mojtaba_1366

کاربر بیش فعال
خدا نکنه ... مهندس
خب بحثمون باز شد !
فکر نمیکنی بخاطر این باشه که زود شروع کردی ؟ آخه 6ماه آدم یکسره درس بخونه واقعاً کلافه میشه ...
ازین که زود شروع کردی راضی ای ؟ یا اینکه میشه از اول مهر شروع کرد ودروس رو جمع کرد؟

نه اصلا پشیمون نیستم که زود شروع کردم..... اتفاقا تو تابستون ریاضی و زبان و ترمو رو خوب خوندم...
میشه از اول مهر هم شروع کرد ولی بشرطی که مسائل رو خوب بلد باشی
میدونی بیشترین چیزی که ادم رو خسته میکنه استرس کنکور هست که باعث میشه وقتی بهش فکر کنی کلافه بشی

Sh111

عضو جدید
سلام دوستان
می بینم که همه حسابی مشغول خوندن هستید.انشاءا... که موفق باشید
من 2 تا سوال دارم،هر کسی توضیح کامل داره لطف کنه جواب بده.
1-سوال 78 کنکور سراسری 90(مکانیکی)
2-سوال 84 کنکور سراسری 90(مکانیکی)

Mojtaba_1366

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
می بینم که همه حسابی مشغول خوندن هستید.انشاءا... که موفق باشید
من 2 تا سوال دارم،هر کسی توضیح کامل داره لطف کنه جواب بده.
1-سوال 78 کنکور سراسری 90(مکانیکی)
2-سوال 84 کنکور سراسری 90(مکانیکی)

سلام دوست عزیز
در مورد سوال اولت باید بگم که حضور اکسیژن در فولاد باعث ترد شدن فولاد میشه ودمای تبدیل شکست نرم به ترد رو افزایش میده وقتی ما دمای تبدیل ما افزایش پیدا کنه انرژی شکست ما پایین میاد و در نتیجه شکست ترد اتفاق میافته و همونطوری که خود شکل داره نشون میده منحنی انرژی شکست A در دمای کمتری قرار داره نسبت به B ... پس جواب ما میشه گزینه 3

در مورد سوال دومت هم باید بگم که من خودم این سوال رو بلد نیست
موفق باشی

آخرین ویرایش:

Sh111

عضو جدید
دوست عزیز ممنونم که توضیح کاملی دادی
سلام دوست عزیز
در مورد سوال اولت باید بگم که حضور اکسیژن در فولاد باعث ترد شدن فولاد میشه ودمای تبدیل شکست نرم به ترد رو افزایش میده وقتی ما دمای تبدیل ما افزایش پیدا کنه انرژی شکست ما پایین میاد و در نتیجه شکست ترد اتفاق میافته و همونطوری که خود شکل داره نشون میده منحنی انرژی شکست A در دمای کمتری قرار داره نسبت به B ...
در مورد سوال دومت هم باید بگم که من خودم این سوال رو بلد نیست
موفق باشی

Ho$$ein

کاربر ممتاز
نه اصلا پشیمون نیستم که زود شروع کردم..... اتفاقا تو تابستون ریاضی و زبان و ترمو رو خوب خوندم...
میشه از اول مهر هم شروع کرد ولی بشرطی که مسائل رو خوب بلد باشی
میدونی بیشترین چیزی که ادم رو خسته میکنه استرس کنکور هست که باعث میشه وقتی بهش فکر کنی کلافه بشی

درسته
نظر من هم همینطوره . اگه بشه در تابستون ریاضی و زبان رو رسوند عالیه
شما نباید نگران باشی مجبتی جان . انشاا... یکی از رتبه های خوب کنکور هستی ..
شیرینی به ما هم میدی :دی

بالا