اتاق مشورت کنکوری های 92

Mojtaba_1366

کاربر بیش فعال
درسته
نظر من هم همینطوره . اگه بشه در تابستون ریاضی و زبان رو رسوند عالیه
شما نباید نگران باشی مجبتی جان . انشاا... یکی از رتبه های خوب کنکور هستی ..
شیرینی به ما هم میدی :دی

اره درسته حسین جان باز من پشیمون هستم که چرا ریاضی رو کمتر کار کار کردم و زودتر شروع نکردم ..اخه نتیجه گرفتن توی ریاضی خیلی راحت تره تا زبان
مثلا من ریاضی مهندسی فقط اعداد مختلط رو خوندم که فقط 1 دونه ازش تست
من تو ریاضی1 حدو پیوستگی و انتگرالها رو خودم و تو ریاضی 2 هم انتگرالهای چند گانه و انتگرالهای روی خط و یکم معادلات دیفرانسیل... چو ریاضی من زیره صفر بود واسه همین میگم کاش زودتر شروع میکردم..
ممنون حسین جان هرچی قسمته

ho3in.s

عضو جدید
خدا نکنه ... مهندس
خب بحثمون باز شد !
فکر نمیکنی بخاطر این باشه که زود شروع کردی ؟ آخه 6ماه آدم یکسره درس بخونه واقعاً کلافه میشه ...
ازین که زود شروع کردی راضی ای ؟ یا اینکه میشه از اول مهر شروع کرد ودروس رو جمع کرد؟
سلام حسین جان و سایر دوستان
سوالی که پرسیدی ی جواب مشخص برای همه نداره و به پارامترای متعددی بستگی داره. یکی از این پارامترا سطح علمی داوطلبه... اینکه توی دوران دانشجویی درسا رو خوب خونده یا شب امتحانی بوده مثل من:d:)
یکی دیگه اینکه هدفش چیه و میخواد همه درسا رو بخونه یا نه؟
به هر کدوم از دروس اعم از تخصصی و غیر تخصصی چقدر تسلط داره؟
روزانه چقدر میتونه مطالعه کنه؟
میخواد رفرنس بخونه یا نه؟
فقط میخواد قبول بشه یا روزانه و شبانه بودن و تاپ بودن دانشگاه هم واسش مهمه؟
به گرایش خاصی فقط فکر میکنه یا نه؟
و شاید پارامترا و سوالای دیگه...
پس ی جواب کلی وجود نداره که آیا 6 ماه کافیه یا نه! کاملا بستگی به شرایط داوطلب داره. یکی شاید ی سال باید بخونه... یکی شاید 6 ماه کافیش باشه... یکی شاید سه چهار ماه!
انشاالله همگی کنکورو به خوبی پشت سر بذاریم...

شاد باشید

ho3in.s

عضو جدید
اره درسته حسین جان باز من پشیمون هستم که چرا ریاضی رو کمتر کار کار کردم و زودتر شروع نکردم ..اخه نتیجه گرفتن توی ریاضی خیلی راحت تره تا زبان
مثلا من ریاضی مهندسی فقط اعداد مختلط رو خوندم که فقط 1 دونه ازش تست
من تو ریاضی1 حدو پیوستگی و انتگرالها رو خودم و تو ریاضی 2 هم انتگرالهای چند گانه و انتگرالهای روی خط و یکم معادلات دیفرانسیل... چو ریاضی من زیره صفر بود واسه همین میگم کاش زودتر شروع میکردم..
ممنون حسین جان هرچی قسمته
مجتبی جان چرا کم امید شدی؟!
به جای اینکه روی نقاط ضعفت زوم کنی بهتره که نقاط قوتتو در نظر بگیری
تا کنکور هنوز ی ماه دیگه مونده و کلی کار میشه کرد...
کنکور هم به سختی آزمونای ماهان نیست نگران نباش...
تو که رفرنسا رو خوب خوندی مطمئن باش با کمی دقت به راحتی تخصصیا رو بالای 50 میزنی... زبانتم که خوبه... ریاضی هم این ی ماه همونایی که خوندی رو دوره کن و تست بزن و سر جلسه دقتتو بیشتر کن تا منفی نزنی... ریاضی کنکور ساده تر از ماهانه شک نکن;)

Mojtaba_1366

کاربر بیش فعال
مجتبی جان چرا کم امید شدی؟!
به جای اینکه روی نقاط ضعفت زوم کنی بهتره که نقاط قوتتو در نظر بگیری
تا کنکور هنوز ی ماه دیگه مونده و کلی کار میشه کرد...
کنکور هم به سختی آزمونای ماهان نیست نگران نباش...
تو که رفرنسا رو خوب خوندی مطمئن باش با کمی دقت به راحتی تخصصیا رو بالای 50 میزنی... زبانتم که خوبه... ریاضی هم این ی ماه همونایی که خوندی رو دوره کن و تست بزن و سر جلسه دقتتو بیشتر کن تا منفی نزنی... ریاضی کنکور ساده تر از ماهانه شک نکن;)

سلام
اره حسین جان درست میگی ..مثلا ریاضی ماهان خیلی سخت میدن ویه قسمتهایی تست میارن که اصلا یه بار هم تو کنکور نیومده مثل مجانبها...
البته درسای تخصصیش هم اینجوریه و یه سوالهایی میدن که واقعا شریف هم اینجوری سوال نمیدن ..مثلا امتحان هفته قبلش چندتا از سوالها فکر میکنی منبعش چی بود؟؟؟!!!! دانشگاه مک گیل کانادا یه مال امریکا..
اخه یعنی چی؟؟ مثلا میخوان بگن که ما سوالاتمو بروزه...

ho3in.s

عضو جدید
سلام
اره حسین جان درست میگی ..مثلا ریاضی ماهان خیلی سخت میدن ویه قسمتهایی تست میارن که اصلا یه بار هم تو کنکور نیومده مثل مجانبها...
البته درسای تخصصیش هم اینجوریه و یه سوالهایی میدن که واقعا شریف هم اینجوری سوال نمیدن ..مثلا امتحان هفته قبلش چندتا از سوالها فکر میکنی منبعش چی بود؟؟؟!!!! دانشگاه مک گیل کانادا یه مال امریکا..
اخه یعنی چی؟؟ مثلا میخوان بگن که ما سوالاتمو بروزه...
سلام
ولی با این وجود من بازم ماهانو نسبت به بقیه ترجیح میدم چون هم جامعه آماری بالایی داره هم دپارتمان مواد قوی تری داره و هم اینکه سطح بالا و سخت آزموناش باعث میشه که واسه هر اتفاق وسوال عجیب و غریبی سر جلسه کنکور آماده باشیم...
مطمئن باش اگه تستای سالهای قبلی کنکور و تستای آزمونای ماهانو کار کنی و مسلط بشی با کمی دقت درصد خوبی خواهی داشت...

فقط امید و تلاش و توکل... ;-)

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
سلام
ولی با این وجود من بازم ماهانو نسبت به بقیه ترجیح میدم چون هم جامعه آماری بالایی داره هم دپارتمان مواد قوی تری داره و هم اینکه سطح بالا و سخت آزموناش باعث میشه که واسه هر اتفاق وسوال عجیب و غریبی سر جلسه کنکور آماده باشیم...
مطمئن باش اگه تستای سالهای قبلی کنکور و تستای آزمونای ماهانو کار کنی و مسلط بشی با کمی دقت درصد خوبی خواهی داشت...

فقط امید و تلاش و توکل... ;-)
زنده باشی مهندس
که از حضورت انرژی گرفتیم !!!
امشب دارم درس انتقال حرارت رو میخونم حسابی حالم گرفته شده بود !
اما اومدم اینجا با گفته های شما یه ریست شدم !!!
ایشاا... همیشه شاد و خرم باشی

ho3in.s

عضو جدید
زنده باشی مهندس
که از حضورت انرژی گرفتیم !!!
امشب دارم درس انتقال حرارت رو میخونم حسابی حالم گرفته شده بود !
اما اومدم اینجا با گفته های شما یه ریست شدم !!!
ایشاا... همیشه شاد و خرم باشی
لطف داری حسین جان
منم آرزوی بهترینا رو برای شما و بقیه دوستان دارم...
موفق باشی

sosmar

کاربر بیش فعال
ثبتنام کنکور ارشد دانشگاه آزاد چی شود ؟
کی هست ؟

Sh111

عضو جدید
سلام بچه ها
کسی جواب این سوالارو میدونه؟
1-سوال 104 کنکور 90(مشابه همین رو تو کنکور 89 سوال 93 داده بودن با این تفاوت که اونجا مقدار ثابت تعادل رو دادن)
2-سوال 84 کنکور 90

ho3in.s

عضو جدید
سلام دوستان گلم
اگه کسی جوابای تشریحی کنکور 90 رو داره بگه ممنون میشم:)

ho3in.s

عضو جدید
برو سراغ بچه هایی که کتاب راهیان ارشد چاپ جدید دارند. آخر اون کتاب جوابای تشریحی هست. بگیر زیراکس کن. کتاب من تا سال 85 داره....
آره دیدمش... آخه راهیان فقط جواب فیزیکی و مکانیکی و ترمو رو داره و از طرفی منم مدرسانو خریدم که تا 89 داره

ghzshadow

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره دیدمش... آخه راهیان فقط جواب فیزیکی و مکانیکی و ترمو رو داره و از طرفی منم مدرسانو خریدم که تا 89 داره

بزار به بچه ها میگم ببینم کدومشون میتونه اسکن کنه که برات بزارم تو سایت

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
بچه ها یک سوال راجع به این موسسات کنکوری...
اولا می دونم که رشته ما طرفدار نداره و هرجایی هم برای ما کلاس کنکور نیست..
بعد اینکه دوستانه بگید این کلاسها مفید خواهند بود یا وقت و پول هدر می شه؟...
فک کنم یک مدرسان شریف+ ماهان مواد داشته باشه دیگه؟
..
یک سوال دیگه؟><< این بسته های کنکوری چی؟ کدومشون خوبه؟
اصلا چه کنم بهرته؟

ghzshadow

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یک سوال راجع به این موسسات کنکوری...
اولا می دونم که رشته ما طرفدار نداره و هرجایی هم برای ما کلاس کنکور نیست..
بعد اینکه دوستانه بگید این کلاسها مفید خواهند بود یا وقت و پول هدر می شه؟...
فک کنم یک مدرسان شریف+ ماهان مواد داشته باشه دیگه؟
..
یک سوال دیگه؟><< این بسته های کنکوری چی؟ کدومشون خوبه؟
اصلا چه کنم بهرته؟

به نظر من کلاس خیلی میتونه مفید باشه. تجربه پارسالمو بهتون میگم. کسایی که برای ارشد باهام تماس گرفتن، به یک سری جزوه و منابع کنکوری دادم و یک سری دیگه رو به کلاس کنکور معرفی کردم. اونایی که کلاس کنکور رفتن، نتایج خیلی بهتری گرفتن و الان توی دانشگاه هایی نظیر صنعتی اصفهان و ... در حال تحصیل هستند. ولی اونایی که فقط جزوه گرفتند، نتایج پایین تری کسب کردند... ( البته بستگی به دانشگاهی که کارشناسی بدید هم داره. بچه های دانشگاه های خوب سراسری دیگه نیاز به کلاس رفتن ندارن)
ببینید مهندس، شما وقتی یه جزوه که مال خودت نیستو مطالعه میکنی، فقط در همون حد که نوشته اطلاعات رو میتونی بگیری. تازه خیلیاشم قابل فهم نیست براتون. چون سر کلاس نبودی. خیلی از مطالبش ممکنه برداشت نویسنده جزوه باشه که امکان غلط بودن هست. ولی وقتی خودت سر کلاس باشی، نکته غلط برداشت نمیکنی و وقتتم کمتر هدر میره. چون مطالبی که تو جزوت نوشتی، استاد برات گفته و راحت تر میتونی مطلبو بگیری. در ضمن توی کلاس کنکور، طبیعتا همه برای قبولی ارشد اومدند و حس رقابتی بین بچه ها و انگیزه درس خوندن به وجود میاد. اگه اشکالی براتون پیش بیاد، استاد هست که بپرسید و مزایای دیگه که میشه برای کلاس کنکور ذکر کرد... به این نکته هم توجه کنید که راه حل و جوابای کتابای ماهان و پارسه و ... اشتباهات زیادی داره و همین اشتباهاست که باعث میشه مطلبو اشتباه برداشت کنید و سر کنکور به ضررتون بشه....

آخرین ویرایش:

Mojtaba_1366

کاربر بیش فعال
به نظر من کلاس خیلی میتونه مفید باشه. تجربه پارسالمو بهتون میگم. کسایی که برای ارشد باهام تماس گرفتن، به یک سری جزوه و منابع کنکوری دادم و یک سری دیگه رو به کلاس کنکور معرفی کردم. اونایی که کلاس کنکور رفتن، نتایج خیلی بهتری گرفتن و الان توی دانشگاه هایی نظیر صنعتی اصفهان و ... در حال تحصیل هستند. ولی اونایی که فقط جزوه گرفتند، نتایج پایین تری کسب کردند... ( البته بستگی به دانشگاهی که کارشناسی بدید هم داره. بچه های دانشگاه های خوب سراسری دیگه نیاز به کلاس رفتن ندارن)
ببینید مهندس، شما وقتی یه جزوه که مال خودت نیستو مطالعه میکنی، فقط در همون حد که نوشته اطلاعات رو میتونی بگیری. تازه خیلیاشم قابل فهم نیست براتون. چون سر کلاس نبودی. خیلی از مطالبش ممکنه برداشت نویسنده جزوه باشه که امکان غلط بودن هست. ولی وقتی خودت سر کلاس باشی، نکته غلط برداشت نمیکنی و وقتتم کمتر هدر میره. چون مطالبی که تو جزوت نوشتی، استاد برات گفته و راحت تر میتونی مطلبو بگیری. در ضمن توی کلاس کنکور، طبیعتا همه برای قبولی ارشد اومدند و حس رقابتی بین بچه ها و انگیزه درس خوندن به وجود میاد. اگه اشکالی براتون پیش بیاد، استاد هست که بپرسید و مزایای دیگه که میشه برای کلاس کنکور ذکر کرد... به این نکته هم توجه کنید که راه حل و جوابای کتابای ماهان و پارسه و ... اشتباهات زیادی داره و همین اشتباهاست که باعث میشه مطلبو اشتباه برداشت کنید و سر کنکور به ضررتون بشه....

منم با حرفات کاملا موافقم.. ولی بستگی به مدرسش خیلی داره به نظرم.. چون بعضی از دوستام رفتن اصلا راضی نبودن و میگفتن ما خودمون میخوندیم بهتر نتیجه میگیرفتیم. یا مثلا مدرسش داره دکتری میخونه ولی چیزه زیادی بلد نیست...
درمورد بسته های اموزشی هم کلا بگم همشون به سلیقه خودشون درس دادن یا تستا رو حل کردن ولی در کل به نظر من که تا اینجا دیدم کتابای مدرسان شریف به نسبت بهتر از ماهان و راهیان ارشد بوده ... ولی خوب همین مدرسان هم خالی از عیب و اشتباه نیست ..

ghzshadow

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با حرفات کاملا موافقم.. ولی بستگی به مدرسش خیلی داره به نظرم.. چون بعضی از دوستام رفتن اصلا راضی نبودن و میگفتن ما خودمون میخوندیم بهتر نتیجه میگیرفتیم. یا مثلا مدرسش داره دکتری میخونه ولی چیزه زیادی بلد نیست...
درمورد بسته های اموزشی هم کلا بگم همشون به سلیقه خودشون درس دادن یا تستا رو حل کردن ولی در کل به نظر من که تا اینجا دیدم کتابای مدرسان شریف به نسبت بهتر از ماهان و راهیان ارشد بوده ... ولی خوب همین مدرسان هم خالی از عیب و اشتباه نیست ..

من خودم برای کنکور کلاس رفتم. البته اساتیدشو میشناختم و به کارشون مطمئن بودم. در هر صورن معنقدم رفتن به کلاس بهتره نرفتنشه....
در مورد جزوات : من جزوات ماهانو پارسه مدرسان شریف رو دیدم. پارسرو اصلا پسند نکردم. چون توضیحات اضافی زیادی داره که فقط دهن آدمو مشغول خودش میکنه. ماهان خوب بود. خلاصه و مفید گفته بود. مدرسان شریف هم خوبو مفید بود. ولی همشون در حل تست اشتباهات زیادی داشتند و دانشجو تا از یک خبره این کار نپرسه، متوجه نمیشه که اشتباه تست ها چی بوده....
در مورد مکانیکی استادمون کتاب جهش رو به ما معرفی کرد. من که نرسیدم بخونمش. ولی دوستان خیلی تعریف اون کتاب میدادن. بعضی ها هم که فیزیکیشو گرفته بودن، خیلی راضی بودن... هم نحوه حل کردن تست ، هم نحوه درس دادنشو پسندیده بودن...

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
تو این بسته ها...
مدرسان شریف هست... ماهان. پارسه . سنجش تکمیلی...
کدوم بهتره؟
به نظر من مدرسان شریف از همه بهتره بعد پارسه بعد ماهان بع تکمیلی...
ماهان خیلی ایراد داره... کتابهای جهش هم فوق العاده ایراد داره...
راهیان ارشد هم ایراد زیاد داره... هم تایپی هم متنی

.
.
.
من احتمالا از بسته های مدرسان شریف استفاده کنم... خوبه به نظرتون؟ به اندازه کافی تو دانشگاه ازاد پول خرج کردم... دیگه کلاس کنکور بماند...
نظرم اینه که مثلا معادلات رو از کتاب نصیر مهنس کریمی استفاده کنم... کتاب کلیستر برای تخصصی دارم ... کتاب زبان زیاد دارم پارسه و ...
ریاضی 1 و 2 هم از حاجی جمشیدی جهش استفاده می کنم...
فیزیکی هم ریدهیل و رزاقیان رو دارم...بلورشناسی آشوری...
مکانیکی ندارم:)
ترمو هم زیاد کتاب دارم...

.
.
.
شما هم یک تز بدید...

ghzshadow

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو این بسته ها...
کدوم بهتره؟

.
.
.
من احتمالا از بسته های مدرسان شریف استفاده کنم... خوبه به نظرتون؟ به اندازه کافی تو دانشگاه ازاد پول خرج کردم... دیگه کلاس کنکور بماند...
نظرم اینه که مثلا معادلات رو از کتاب نصیر مهنس کریمی استفاده کنم... کتاب کلیستر برای تخصصی دارم ... کتاب زبان زیاد دارم پارسه و ...

.
.
.
شما هم یک تز بدید...

کتاب خوندن عالیه. ولی وقت گیره. اگه از حالا برای کنکور سال دیگه میخای بخونی، کتابارو هم بخون. ولی اگه مثل من از 4 ماه قبل کنکور شروع میکردی، فقط جزوات کنکوری به دردت میخورد :دی
اگه این همه کتاب بخونی که نفر اول کنکور ارشد مواد میشی. کنکور اونقدرا هم که فکر میکنید سخت نیست. سالی که من کنکور دادم، با درصد ریاضی صفر و زبان 3% رتبم 105 شد. مطمئن باشید که اگه برنامه ریزی درستی بکنید و در آرامش درس بخونید و سر جلسه کنکور هم آرامشتونو حفظ کنید، نتیجه خیلی خوبی میگیرید...
مدرسان شریف خوبه... راهیان ارشد اونقد که شما میگید اشکال نداره ها.... من کتب ماهان و پارسرو دیدم. به نظرم راهیان ارشد اشکالاتش کمتر بود. البته دو سال پیش اینجوری بود. شاید حالا اصلاح شده باشه... در ضمن نیازی نیست خودت همه پولو بدی که هزینه ها برات سرسام آور بشه. چند نفر بشیدو کتابارو بخرید. کتابای دیگر موسساتم میتونید از بچه های دیگه بگیرید.... وقتی جوابای مختلفی برای یک تست جلوتون باشه، خیلی بهتر میتونید نتیجه گیری کنید...
اینو یادتون نره... وقتی شما اینجا تالار مشورت کنکور میزنید، پس باید به هم کمک کنید. چه درسی، چه در مورد کتابو جزوه و ...
کنکور آزمایشی هم اگه خواستید مال چند سال متوالیو که از بچه ها گرفته بودم، در اختیارتون قرار میدم....

Sh111

عضو جدید
سلام آقا مجتبی
می شه جوابهای تشریحی رو لطف کنید برای من هم بفرستید.
میدونم وقتتون رو میگیره اما من چندتا از سوال هارو بلد نیستم اگه بفرستین کمک بزرگی به من شده

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Mojtaba_1366

کاربر بیش فعال
سلام آقا مجتبی
می شه جوابهای تشریحی رو لطف کنید برای من هم بفرستید.
میدونم وقتتون رو میگیره اما من چندتا از سوال هارو بلد نیستم اگه بفرستین کمک بزرگی به من شده

ایمیلتون رو بدید براتون بفرستم..البته بصورت پیغام خصوصی بفرستید

Mojtaba_1366

کاربر بیش فعال
تو این بسته ها...
کدوم بهتره؟

.
.
.

.
.
.
شما هم یک تز بدید...

سلام
توضیحات لازمو دوستان دادن من فقط اینو بگم که اگر میخوایی از الان شروع کنی بهتره اینکه بعضی کتابهای مرجع رو اول خوب بخونی..
مثل کتاب ریدهیل یا رزاقیان و کتاب پورتر البته رزاقیان و ریدهیل شبیه هم هستند فقط ریدهیل نمودار 3 فازی نداره..... البته کتاب استحاله فاز پورتر رو حتما با ترجمه دکتر دهقان ماب انتشارات دانشگاه شیراز بگیر چون خیلی بهتر از دکتر افضلی ترجمه کرده ....
موفق باشی

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
سلام
توضیحات لازمو دوستان دادن من فقط اینو بگم که اگر میخوایی از الان شروع کنی بهتره اینکه بعضی کتابهای مرجع رو اول خوب بخونی..
مثل کتاب ریدهیل یا رزاقیان و کتاب پورتر البته رزاقیان و ریدهیل شبیه هم هستند فقط ریدهیل نمودار 3 فازی نداره..... البته کتاب استحاله فاز پورتر رو حتما با ترجمه دکتر دهقان ماب انتشارات دانشگاه شیراز بگیر چون خیلی بهتر از دکتر افضلی ترجمه کرده ....
موفق باشی

ترجمه مهندس فضلی بهتره...دانشگاه صنعتی شریف ه...
برای دانشگاه شیراز ترجمه اش بده... هسته گذاری مثلا... جوانه زنی بهتره...:)

Mojtaba_1366

کاربر بیش فعال
ترجمه مهندس فضلی بهتره...دانشگاه صنعتی شریف ه...
برای دانشگاه شیراز ترجمه اش بده... هسته گذاری مثلا... جوانه زنی بهتره...:)

اتفاقا دقیقا برعکس... همه عقیده دارند که انتشارات دانشگاه شیراز خیلی بهتره.. من خودم هردوتا کتاب رو دارم ولی از رو کتاب دانشگاه شیراز خوندم..:)

Mojtaba_1366

کاربر بیش فعال
سلام خدمت همگی ...
من دیدم بچه ها همه جواب تشریحی کنکور 90 رو میخوان واسه همین اپ کردم که همه بنونن دانلود کنن.
البته این جواب تشریحی توسط ماهان داده شده

پیوست ها

• پاسخ نامه 1.rar
    167.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
بالا