آینده دارترین رشته مهندسی.

kordeliya

عضو جدید
و اما ادامه ئ داستان...
گفتم شما چه رشته ای پیشنهاد میکنین
گفت:پرستاری رو که نمیتونی انتخاب کنی از دندون پزشکی وپزشکی و میکروبیملو÷ی هم که بیا پایین و ادبیات و زبان هم که در حد شما نیست به اقتصاد و امار هم که اصلا فکر نکن
گیج شده بودم گفتم پس من باید چی کار کنم
گفت:توصیه میکنم بشینی تو خونه و به ادامه تحصیل فکر نکنی!!!...

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
مهندسي IT و مهندسي برق تو بورس هستند.

CHerchil

عضو جدید
به نظرتون رشته ی هوا فضا چه طوره ؟
بازار کار ش خوبه؟
یا باید بشینم تو خونه؟
پسر عمم تو ایران لیسانس گرفته .............
دولت نمی ذاره بره آلمان براش دعوتنامه هم اومده..........!:w00:
اگه این رشته رو دوست داری و تازه شروع کردی همین حالا برو خارج قبول دارم نه تو ایران جا افتاده نه بازار کارو این جورچیزا داره;)

jimbo 2008

عضو جدید
بهترین و آینده دارترین رشته اونی که شما به اون علاقه ی واقعی داشته باشی تا به بهترین وجه ممکن اونو به سرانجام عالی برسونی.

sinafadaei

عضو جدید
سلام من هم فک می کنم وارد مزارت نفت یا نیرو بشی خیلی راحت تره!
مهندسی های نفت و پتروشیمی، صنایع و مهندسی انرژی

*MonALizA*

عضو جدید
سلام،
به نظر من تو جامعه ی ما رشته ای که جا افتاده باشه و مهارتهای زیادیم در بر داشته باشه مکانیکه.
یه مهندسه مکانیک تو ایران تو خیلی زمینه ها میتونه کار کنه

ali-javan

عضو جدید
امكان ادامه تحصيل در مهندسي عمران تا بالاترين مقاطع وجود داره و نياز انسان نياز به مسكن و سازه هيچ وقت پايان نداره و طبق گفته رئيس نظام مهندسي 70% كشور نياز به ساخت و بازسازي دارد.
پس اگه علاقه داشته باشي رشته ي خوبي هستش!

...pianist

عضو جدید
کاربر ممتاز
معماري رشته پر خرجيه! به نظر من رشته مكانيك بهتره

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
همین کارارو می‌کنید که چهار روز دیگه بچه‌هاتون مجبور میشن برن رشته‌های که دوست ندارن و شما دوست دارین بخونن، آخرشم از درس زده می‌شن ترک تحصیل می‌کنن میرن دنبال رفیق بازی، بعدم رفیق ناباب و اولشم یه نخ سیگار و آخرشم معتاد میشن میوفتن گوشه خیابون میمیرن
به این میگن جنایت
نتیجه: شماها باعث بالا رفتن آمار معتادین میشید
برید خودتونو اصلاح کنید

EECi

مدیر بازنشسته
می دونید چیه ... همه دارن از رشته خودشون حمایت می کنند.
مهندس برقش میگه چون رشتم سختتره .کم جمعیت تره . کاربردی تره و... از همه رشته ها بهتره!
مکانیکش شبیه بریقیه حرف میزنه!
مهندس معمارا گه اصلا نمیشه از کنارشون رد شد چون به نظر خودشون بهترین رشته رو دارن(من که خودم از این رشته اصلا خوشم نمیاد!رشته ای که توش مسائل محض ریاضی نباشه به درد نمی خوره که!)
عمرانیا هم که مظلوم واقع شدن!(چون هم ریاضی می خونن و سختی می کشن هم ماشالله رشته بسیار پر جمعیتی دارن و از همه مهمتر مورد حمله معماریا قرار گرفتن!)
می رسیم به مهندس کامپیوتریا! بله این دوستان ، اصولا در ظاهر با برقیا دوست هستن ولی در باطن همیشه از برق دل پری دارن!دلیلشو من خودم تا حالا نفهمیدم!! شاید چون ابهت برقیا خیلی بالاتره...
مهندس شیمی و نفت و... هم که دیگه هیچ کسو تحویل نمی گیرن(من که خودم خیلی ارادتمندشونم!)
از مطالب بالا نتیجه می گیریم که دانشجویای برق خیلی با فکر عمل می کنند (همین با فکر بودنشون تا حالا برقو رو بورس نگه داشته!) من هم طبق همون ژنتیتک مشترکمون میگم همه رشته ها خوبن غیر برق! اصلا مگه برقم شد رشته! اینقدر سخته ادمو کچل می کنه!
(جدا از شوخی:
هر رشته ای که بلد باشین آینده دار ترین رشته واسه شماست)

*MonALizA*

عضو جدید
هر رشته ای که بلد باشین آینده دار ترین رشته واسه شماست)
تشکر[/quote]
کاملا موافقم،البته فاکتوره علاقه رو هم اضافه کنیم:smile:

رضا فضلی

عضو جدید
تعریف از خود نباشه به من مهندسی نفت اونم گرایش حفاریش بهترین رشته س

البته بیشتر میشه گفت مهمترین رشته س خصوصا تو ایران که بیش از 90 درصد درآمدش رو نفته ;) drilling engeeniring is best & important in world

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس معمارا گه اصلا نمیشه از کنارشون رد شد چون به نظر خودشون بهترین رشته رو دارن(من که خودم از این رشته اصلا خوشم نمیاد!رشته ای که توش مسائل محض ریاضی نباشه به درد نمی خوره که!)
کی گفته توی معماری مسایل محض ریاضی وجود نداره؟!:w19:اتفاقا بهترین طراحیهای ساختمان و ماندگارتریناش بر اساس مسایل ریاضی ساخته شده و میشند.معماری اینجوری نیست که چار تا خط بکشی و رنگ کنی و بعد هم بگی شدم معمار:razz:یه طرح درست و پروپیمون از قوانین ریاضی پیروی میکنی و در کنارش باید هنری هم باشه و انسان باهاش ارتباط برقرار کنه و احساس راحتی کنه.برعکس تصور عامه معماری نه تنها آسون نیست بلکه معمار شدن و معمار موندن خیلی خیلی سخته:w16::w16:

Arman K

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه رشته ها داراي مزايا و معايب مربوط به خودشونن

همه رشته ها داراي مزايا و معايب مربوط به خودشونن

به نظر من رشته هاي مهندسي مانند يك سبد بزرگ پر از ميوه هاي خوشمزه ،خوشرنگ و آبداره!!!!!!!!!!!نمي شه گفت كدوم يكي از ديگري بهتره همچنان كه نمي شه درمورد ميوه ها گفت كدوم يكي از اون يكي خوشمزه تره !!! شايد يكي سيب و دوست داره ولي به نطر يكي ديگه آلبالو بهتر باشه !
همه رشته ها داراي مزايا و معايب مربوط به خودشونن و اين خود شخصه كه بايد نيازها ، شرايط ، محيط كاري ،محل خدمت و.... در نظر بگيره و بعد انتخاب رشته كنه مثلا شايد مهندسي نفت رشته خوبي واسه آقايون باشه ولي با توجه به محيط كاري و محل خدمتش فكر نكنم واسه خانوما رشته مناسبي باشه(البته هميشه استثنا هم وجود داره)و الي آخر ....
پس بايد اول شرايط خودتونو بدونين بعد انتخاب كنين.

EECi

مدیر بازنشسته
کی گفته توی معماری مسایل محض ریاضی وجود نداره؟!:w19:اتفاقا بهترین طراحیهای ساختمان و ماندگارتریناش بر اساس مسایل ریاضی ساخته شده و میشند.معماری اینجوری نیست که چار تا خط بکشی و رنگ کنی و بعد هم بگی شدم معمار:razz:یه طرح درست و پروپیمون از قوانین ریاضی پیروی میکنی و در کنارش باید هنری هم باشه و انسان باهاش ارتباط برقرار کنه و احساس راحتی کنه.برعکس تصور عامه معماری نه تنها آسون نیست بلکه معمار شدن و معمار موندن خیلی خیلی سخته:w16::w16:

خوب گفتم که نوشته هام طنزه دوست خوبم!
ولی نمی دونم در مورد بعضی حرفایی که زدین چی بگم! شاید می تونم بگم اگر شما تصور می کنین که ریاضی می خونین حداقل ریاضی تون راحتتر و قابل تجسم تر ست(فکر کنم حداقل اینو قبول کنید.مثلا شما فکر کنم 4 یا 5 واحد ریاضی رو یکجا تحت عنوان یه درس پاس می کنید و خلاص ولی مثلا برقیا 17 واحد ریاضی پاس می کنند!نمی خوام مقایسه کنم ... ولی به نظر من معماری ریاضی نیست بلکه همون هنری هست که خود شما می گی.و البته هنر طراحی .

javadyousefi

عضو جدید
computer

computer

الان قرن 21 قرن فناوری اطلاعات و ارتباطات هست ، چند سال دیگه نفت و این جور چیزا تموم میشه ، تمام کارها با برنامه های کامپیوتری پیش میره،
پس فقط مهندسی کامپیوتر

sahar-mir

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
به نظر من اين 4تا رشته اي كه ميتونن امتحان نظام مهندسي ساختمان شركت كنن از همه بهترن‌:
عمران-معماري-برق-مكانيك :)

بالا