آینده دارترین رشته مهندسی.

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب گفتم که نوشته هام طنزه دوست خوبم!
ولی نمی دونم در مورد بعضی حرفایی که زدین چی بگم! شاید می تونم بگم اگر شما تصور می کنین که ریاضی می خونین حداقل ریاضی تون راحتتر و قابل تجسم تر ست(فکر کنم حداقل اینو قبول کنید.مثلا شما فکر کنم 4 یا 5 واحد ریاضی رو یکجا تحت عنوان یه درس پاس می کنید و خلاص ولی مثلا برقیا 17 واحد ریاضی پاس می کنند!نمی خوام مقایسه کنم ... ولی به نظر من معماری ریاضی نیست بلکه همون هنری هست که خود شما می گی.و البته هنر طراحی .
خوب میدونی تا توی یه رشته نباشی متوجه سختیاش نمیشی.حق باش ماست ما فقط سه واحد ریاضی میخونیم اما به اندازه ی سی واحد توی کارامون ازش استفاده میکنیم.به هرحال شما شاهکارای معماری ایران و جهان رو میشناسین که به خاطر پیروی از قوانین ریاضی شهره شدند.مثل مسجد جامع اصفهان به خاطر پژواک صدا و یا حمامی که فقط با یک شمع گرم میشه:w16:
توی رشته های دیگه اکثرا به اندازه ای که ریاضی میخونن حساب کتاب پس میدن ولی توی رشته ی ما چند برابرش.
به هرحال مهمترین فاکتور علاقه است و من به هیچکس توصیه نمیکنم که بیاد معماری بخونه.طرف کم میاره:w16:

amiramin.1990

عضو جدید
این ساختمان در کاناس در لیتوانی قرار دارد ،سازنده آن اعتقاد دارد پول روی درخت رشد نمیکند ،بلکه روی ساختمان رشد می‌کند. حالا به نظر شما پول تو چه رشته ایه ؟ معماری + عمران
(منبع : http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=92594&page=5 )

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندسی صنایع و IT

البته منظورم اینه که این رشته ها با گذشت زمان تو ایران بیشتر جا میفتن و اهمیتشون بارز تر میشه

sahar-mir

عضو جدید
کاربر ممتاز

HAMCHERAGHI

عضو جدید
اینجانب بعد از تحقیقات میدانی و غیر میدانی و .... و مکاشفات از نوع قرن 21 به این نتیجه رسیدم :)
به نطر من که مهندسی تولیدات گیاهی و کارشناسی ارشد بری طراحی منظر :w11:. علت هاش زیاده آما:

1/ خلاقیت:victory:

2/ وجه هنری:w01:

3/ چندتا علم آمیخته است هم گیاه شناسی هم روانشناسی هم مهندسی هم طراحی و هم معماری:w10:

4/ بینهایت چیزهای خوب دیگه:w17:

5/و....

اینم چند تا عکس واسه آشنایی بیشترتون با این رشته:

آخرین ویرایش:

bloom-sh

عضو جدید
سلام من هم تو انتخاب رشته موندم :( توي درسا هم فقط رياضي دوست دارم تا حدودي هم فيزيک
خواهش ميکنم کمکم کنيد و اطلاعات مختصري رو در مورد رشته هاي مکانيک،it ، عمران و... به من بديد

EECi

مدیر بازنشسته
سلام من هم تو انتخاب رشته موندم :( توي درسا هم فقط رياضي دوست دارم تا حدودي هم فيزيک
خواهش ميکنم کمکم کنيد و اطلاعات مختصري رو در مورد رشته هاي مکانيک،it ، عمران و... به من بديد
اگر عاشق ریاضی هستید ! و فیزیک رو هم دوست دارید برای استفاده به معنای واقعی برق و مکانیک بهترین گزینه ها هستند.
برق= ریاضی + بخش های الکتریسیته و میدان الکتریکی و مغناطیسی و القا و الکترومغناطیس و کوانتوم از فیزیک
مکانیک= ریاضی+ بخش های غیر از مباحث بالا از فیزیک!

موفق باشید

bloom-sh

عضو جدید
من هنوز هم شک دارم امابا اين توضيحات شما فکر ميکنم مکانيک بهتر باشه:smile:
لطفا در مورد اين رشته بيشتر توضيح بديد
ممنون ميشم

آخرین ویرایش:

EECi

مدیر بازنشسته
من هنوز هم شک دارم امابا اين توضيحات شما فکر ميکنم مکانيک بهتر باشه:smile:
لطفا در مورد اين رشته بيشتر توضيح بديد
ممنون ميشم

شک شما بجاست هر چی باشه شما دارید انتخاب رشته زندگیتون رو می کنید و اینرو بدونید راه بازگشتی بعدا وجود نداره . من خیلی ها رو می شناسم از روی بی اطلاعی انتخاب رشته کردن و الان از رشته و درسهایی که می خونن بیزارن.
خوب بریم سراغ اصل مطلب ! من خودم برق می خونم و واقعا رشته م رو دوست دارم.قبل از اینکه وارد توضیحات بشم یه چیزی خدمتت عرض کنم. شاید از روی اجبار جامعه باشه که یکی رتبش تو سراسری بهتر بیاد و ترازش تو دانشگاه آزاد بالاتر ، رشته های برق و مکانیک می زنه. و یا پزشکی و... ولی این درست نیست و یه داوطلب باید بیاد ببینه چی به چیه. درسهایی که ما می خونیم چیه.
من یه پیشنهاد واسه شما دارم من از سبک دروس برق واستون می نویسم ، شما برای مکانیک هم از یه دانشجوی علاقه مند به رشتش ، بپرسید.
ریاضی برق: تا اونجای که من یادم میاد ( از کتاب های ریاضی دبیر ستان) این مباحث بصورت کمی باز تر و کاربردی تر تو برق کاربرد دارند.
از حساب دیفرانسیل و انتگرال تقریبا همه چی .( مشتقات جزئی، مفهوم حد و پیوستگی ، مشتق و مخصوصا انتگرال گیری رو خوب بخون) . از گسسته تنها و تنها گراف ها و احتمال مهمن.
از هندسه تحلیلی هم حل معادلات چند مجهولی با ماتریس ها و دترمینان ها و مخصوصا درک کامل معادلات شکل های مخروطی و انالیز برداری ( ضرب برداری ، اسکالر و...) مهمن.
بیاد پایه مثلثاتتون هم قوی باشه.
فیزیک رشته برق: اصولا این فیزیکی که شما در مورد الکتریسیته و میدان ها و... می خونید در دبیرستان( و خوندیم!) فقط برای اموزش مقدمات بدرد بخورد هست و در دنیای واقعی بدرد بخور نیستن! مثلا دیگه در مورد نیروی بین دو تا بار در برق صحبت نمی کنیم چون می بینیم که ما توده ای از بار ها رو داریم و اینجا میایم و از انتگرال یا سیگما استفاده می کنیم . و از همه مهمتر همه قضایا واقعا بدردتون می خورن پس اونها رو خوب در دانشگاه یاد می گیرید و نباید با اون تفکر دبیرستانی نگاه کنید.( و بترسید!)
الکتریسته ، میدان لکتریکی و مغناطیسی ، موج های الکترومغناطیسی ، و... مباحث جالیبا" و میدونم چون شاید در مدرسه خوب یاد نمی دن اسمشون بنظرت بد باشه ولی بدون اگر کمی به عمق وارد بشی عاشقشون میشی و جواب سوالتت رو پیدا می کنی.

موفق باشی . سوال داشتی بگوgol

bloom-sh

عضو جدید
شک شما بجاست هر چی باشه شما دارید انتخاب رشته زندگیتون رو می کنید و اینرو بدونید راه بازگشتی بعدا وجود نداره . من خیلی ها رو می شناسم از روی بی اطلاعی انتخاب رشته کردن و الان از رشته و درسهایی که می خونن بیزارن.
خوب بریم سراغ اصل مطلب ! من خودم برق می خونم و واقعا رشته م رو دوست دارم.قبل از اینکه وارد توضیحات بشم یه چیزی خدمتت عرض کنم. شاید از روی اجبار جامعه باشه که یکی رتبش تو سراسری بهتر بیاد و ترازش تو دانشگاه آزاد بالاتر ، رشته های برق و مکانیک می زنه. و یا پزشکی و... ولی این درست نیست و یه داوطلب باید بیاد ببینه چی به چیه. درسهایی که ما می خونیم چیه.
من یه پیشنهاد واسه شما دارم من از سبک دروس برق واستون می نویسم ، شما برای مکانیک هم از یه دانشجوی علاقه مند به رشتش ، بپرسید.
ریاضی برق: تا اونجای که من یادم میاد ( از کتاب های ریاضی دبیر ستان) این مباحث بصورت کمی باز تر و کاربردی تر تو برق کاربرد دارند.
از حساب دیفرانسیل و انتگرال تقریبا همه چی .( مشتقات جزئی، مفهوم حد و پیوستگی ، مشتق و مخصوصا انتگرال گیری رو خوب بخون) . از گسسته تنها و تنها گراف ها و احتمال مهمن.
از هندسه تحلیلی هم حل معادلات چند مجهولی با ماتریس ها و دترمینان ها و مخصوصا درک کامل معادلات شکل های مخروطی و انالیز برداری ( ضرب برداری ، اسکالر و...) مهمن.
بیاد پایه مثلثاتتون هم قوی باشه.
فیزیک رشته برق: اصولا این فیزیکی که شما در مورد الکتریسیته و میدان ها و... می خونید در دبیرستان( و خوندیم!) فقط برای اموزش مقدمات بدرد بخورد هست و در دنیای واقعی بدرد بخور نیستن! مثلا دیگه در مورد نیروی بین دو تا بار در برق صحبت نمی کنیم چون می بینیم که ما توده ای از بار ها رو داریم و اینجا میایم و از انتگرال یا سیگما استفاده می کنیم . و از همه مهمتر همه قضایا واقعا بدردتون می خورن پس اونها رو خوب در دانشگاه یاد می گیرید و نباید با اون تفکر دبیرستانی نگاه کنید.( و بترسید!)
الکتریسته ، میدان لکتریکی و مغناطیسی ، موج های الکترومغناطیسی ، و... مباحث جالیبا" و میدونم چون شاید در مدرسه خوب یاد نمی دن اسمشون بنظرت بد باشه ولی بدون اگر کمی به عمق وارد بشی عاشقشون میشی و جواب سوالتت رو پیدا می کنی.

موفق باشی . سوال داشتی بگوgol
از توضيحاتتون ممنونم
البته من هنوز مباحثي که در مورد رياضي گفتيد رو نخوندم اما در مورد فيزيک هم توي راهنمايي چون مدرسه نمونه دولتي بودم تقريبا مفاهيم اوليه رو به ما ياد داند و فکر مي کنم يه چيزاي کوچيکي رو اول دبيرستان خونديم
به نظرم جالب بودن اما فکر نمي کنم با چيزهايي که شما گفتيد قابل مقايسه باشه

ariana2008

عضو جدید
اگر عاشق ریاضی هستید ! و فیزیک رو هم دوست دارید برای استفاده به معنای واقعی برق و مکانیک بهترین گزینه ها هستند.
برق= ریاضی + بخش های الکتریسیته و میدان الکتریکی و مغناطیسی و القا و الکترومغناطیس و کوانتوم از فیزیک
مکانیک= ریاضی+ بخش های غیر از مباحث بالا از فیزیک!

موفق باشید

مکانیک رشته ی خوبیه ولی برای بعضی از دخترا میتونه خسته کننده باشه...
خواهر وبرادرا ی من برق وعمران خوندن ولی برق از همه سخت تره باید علاقه داشته باشی

sasan farzaneh

عضو جدید
دعوا نکنید.شاخ هرچی شغله انصافا مهندس شیمیه.تو هر کار خونه یه مهندس شیمی لازمه.چون الان بیشتر مواد شیمیایی هستند.ثانیا پتروشیمی ها و پالایشگاه .... .خلاصه اگه می خوای آیندت از لحاظ شغلی تضمین بشه دستت رو صمیمانه می فشارم(البته اگه پسر باشی);)

bloom-sh

عضو جدید
دعوا نکنید.شاخ هرچی شغله انصافا مهندس شیمیه.تو هر کار خونه یه مهندس شیمی لازمه.چون الان بیشتر مواد شیمیایی هستند.ثانیا پتروشیمی ها و پالایشگاه .... .خلاصه اگه می خوای آیندت از لحاظ شغلی تضمین بشه دستت رو صمیمانه می فشارم(البته اگه پسر باشی);)
من خودم که اصلا شيمي دوست ندارم اما دوستم که هم عاشق شيمي وهم مخ شيميه داره واسه المپياد مي خونه ميگه مي خواد شيمي محض بخونه شما اگه ميتوني اونرو راضي کن;)

lordest

عضو جدید
lordest

lordest

سلام به شماها بحث در مورد خوب وبد بودن رشته بود دوس داشتم قاطی شم به نظر من البته بعد تحقیقاتی که به عمل اوردم مکانیک الان نه تنها تو ایران بلکه تو جهان گستردگی خیلی بالاییو داره و واقعا بی کاری براش معنی نداره حتی تو صنعت پتروشیمی هم الان مکانیک داره کار می کنه میگی نه برو تو یه پالایشگا یا یه مجتمع پتروشیمی ببین چند تا مکانیک داره ;) در عوض مکانیک زمینه هایی داره که رشته های دیگه به هیچ وجه نمی تونن وارد شن حالا اینا به کنار گرایش هایی داره تو فوق که واقعا نون توشونه و اگرم علاقه داشته باشی پیر نمیشی
یه درخواستم داشتم این که این جور بحث ها رو بیارین تو چت روم وبلاگ ورودی های 88 صنعتی ارومیه تا همه بتونن نظر بدون خودتونم بهترین نتیجه رو بگیرین www.uut88.blogfa.com بیاین تو وب آدرس چت روم اونجا هست

ali.izdpnh

عضو جدید
سلام

سلام

با توجه به رشد روز افزون مخابرات در كشور
مهندسي برق- مخابرات بهترين گزينه است.;)

bloom-sh

عضو جدید
سلام به شماها بحث در مورد خوب وبد بودن رشته بود دوس داشتم قاطی شم به نظر من البته بعد تحقیقاتی که به عمل اوردم مکانیک الان نه تنها تو ایران بلکه تو جهان گستردگی خیلی بالاییو داره و واقعا بی کاری براش معنی نداره حتی تو صنعت پتروشیمی هم الان مکانیک داره کار می کنه میگی نه برو تو یه پالایشگا یا یه مجتمع پتروشیمی ببین چند تا مکانیک داره ;) در عوض مکانیک زمینه هایی داره که رشته های دیگه به هیچ وجه نمی تونن وارد شن حالا اینا به کنار گرایش هایی داره تو فوق که واقعا نون توشونه و اگرم علاقه داشته باشی پیر نمیشی
یه درخواستم داشتم این که این جور بحث ها رو بیارین تو چت روم وبلاگ ورودی های 88 صنعتی ارومیه تا همه بتونن نظر بدون خودتونم بهترین نتیجه رو بگیرین www.uut88.blogfa.com بیاین تو وب آدرس چت روم اونجا هست
ميشه در مورد رشتتون توضيح بديد:que:

nano_energi

عضو جدید
bebinin har kac ke dar har zaminei dare faliat mkone on sharyet ro pas dos dare ke dare zahmat mkeshe pas reshte mohem nest reshte fgt ye macere tey kardane macr be shoma bastgi dare az onjayimake kasani hastan aslan dars nakhondan vali alan dar mogiate khobi garar daran mdoni chera chon macresho dorost tey karde,movafag bashi

elmira@

عضو جدید
به نظر من با توجه به اینکه عصر تکنولوژی و پیشرفته و همه کاها در همه جا با کامپیوتر راه می افتند
پس چه در ایران چه در خارج از کشور مهندسی کامپیوتر و IT کاربرد زیادی دارن
:gol:

Roozbeh69

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من مهندسی مواد و متالورژی . چون مثل خیلی از مهندسی های دیگه اشباع نشده.درضمن صنعت مادره و همه جا به مهندس مواد نیازه.

iPooria

عضو جدید
خیلی جالبه هرکس اون رشته ای که تحصیل میکنه رو معرفی میکنه!
آقا این حرفا چیه؟! شما برو cnnmoney.com مقالاتش رو بخون ببین چی گفته!
درسته وضعیت امریکا رو بررسی کرده ولی خوب آینده ما رو میشه با الان امریکا مقایسه کرد

بالا