آیا فرگشت فقط یک نظریه است؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
همین نظر شما هیچ پشتوانه علمی نداره .این سند ومدرکی ارائه نکردی .فقط یک حدس و گمان هست.
عمه حافظ شیرازی هم میتونه از این حدس و گمان ها بده.

خب گل من ، من سندی ندادم چون تخصصم اون نیست ، چون روش کار نکردم ، من بله نظریه دادم ، حدس و گمان زدم ، خب مگه اونایی که نظریه میدن ، اولین مرحله چی بوده؟
چرا نمیخوای قبول کنی که اول آدم فکر میکنه بعد عمل میکنه؟
چرا قبول نمیکنی تخیل ها به واقعیت میتونه تبدیل بشه؟
بابا من میگم : تخیل یه علم هست ای جماعت.حالا شما قبول نمیکنید دیگه من ضامن نیستم.قبول نکنید.وقتی عموی حافظ رفت شد دانشمند و اینو گفت ، اونوقت قبولش کنید

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
این فقط مثال بود که انسان توانایی مقابله با همه اتفاقات اطراف رو نداره حتی با این علمی که بهش دست پیدا کرده.

گفتم طبیعت قابل پیش بینی نیست.شما میتونی پیش بینی کنی که هیچ اتفاقی در آینده رخ نمیده و هیچگونه انتخاب طبیعی ای صورت نمی گیره؟

شما به سوالات من پاسخ ندادید.دلیلتون برای وجود طراح چیه؟لطفا با دلیل علمی اثبات کنید.6 سال درس خوندنتون دلیل وجود یه طراحه؟چه جالب!

خب اگه براش سخت نبوده چرا انسان رو از ابتدا به همین شکل کنونی خلق نکرد؟

من تمام استدالال هام رو گفتم اگر ما هم رشته بودیم حرف همدیگر رو بهتر میفهمیدیم با این شرایط برام خیلی سخته.......................چون هر چه قدر جلو میرم بیشتر میخونم برام شگفت آورتر میشه .........واین شگفتی رو یک کسی به وجود آورده و من کاملا حسش میکنم ..کاش حداقل با من هم کلاس بودین یا تو کلاس های درسمون بودین یا بیشتر برای مطالعه وقت میذاشتین....متاسفانه بچه هایی میان در مورد تکامل نظر میدن که اصلا الفبای سلول و DNA رو هم نمی دونن و بدبختی اینجاست از رو هم نمیرن..............یک سری افراد هستند که از نظریه های ارزشمند علمی سوء استفاده سیاسی ویا مذهبی میکنند واقعا متاسفم............

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
میگم ما نمی تونیم پیش بینی بکنیم.

جهش های ژنتیکی از من و شما اجازه نمی گیرن،و دقت کنید من گفتم شاید و ای کاش شما هم این رو می گفتید و اینقدر مطمئن نظر نمی دادید.
من در اولین پستی که اینجا نوشتم تاکید کردم من هر حرفی میزنم هیچ پایه ای نداره و همش نظر شخصی خودمه میتونید قبول نکنید.
بله جهش ها از ما اجازه نمیگیرن ، جهش ها تغییر ایجاد میکنن ، نابود نمیکنن ، هر جهشی ، هر شرایط ناسازگاری ، باعث میشه که موجود مخاطب ، برعکس اون ناسازگاری ، بیاد در خودش مقاومت ایجاد کنه ، و بدن خودشو میتونه تطبیق بده با خیلی چیزا ، و این یعنی مسخر انسان بودن.

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب اگه برحسب نظریه داروین پیش بریم داروین همینو میگه.حرف منم اینه بعد از انسان موجودی نمیاد سوال اینه چرا باید در انسان متوقف بشه دلیلش چیست؟به غیر از اینکه انسان هست که به حکم خدا در دنیا فرمانروایی کند......................ولی من گفتم اشرف مخلوقات یعنی نقطه پایان..............در مورد اینکه چرا میلیون ها سال طول کشیده تا انسان خلق بشه خدا عالمه ......ولی نتیجه این شده که میبینی............خانم یا آقای محترم بحث مقاومت در بیماری ها رو در انسان با تکامل اشتباه گرفتین......بحث مقاومت در برابر آنتی بیوتیک ها حتی در میکروب ها هم دیده میشه ژن هاشون رو تغییر میدن و مقاوم میشن واثر آنتی بیوتیک روخنثی میکنند مثالش استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم به پنی سیلین ولی هیچ وقت این باکتری تبدیل به قارچ یا مخمر نمیشه تو همون حالت باکتری باقی می مونه ولی فرم مقاوش در مورد انسان هم همین طور لینکی که گذاشتین موضوعش همینه با تکامل متفاوته امیدوارم با مثالی که زدم گرفته باشید چی گفتم..... تو لینکی که گذاشتین نوشته چون فک اجداد ما بزرگ بوده دندان عقل داشتن و مشکلی ایجاد نمی کرد ولی در طی سال ها فک کوچک شده و نیازی به دندان عقل نیست چون مشکل ایجاد میکنه و در مورد بیماری ها هم گفته .............مثل مثالی که در مورد باکتری ها گفتم .....ولی این انسان هیچ وقت به گونه ای دیگر تبدیل نمیشه مثل باکتری ها که یک باکتری به خاطر کسب ژن مقاومت هیچ وقت به باکتری دیگه تبدیل نمیشه حتی در خود باکتری ها هم سیستم غلط خوان وجود داره با اینکه ساده ترین موجودات هستند ولی در طی این سال ها دیده نشده که یک باکتری در اثر کسب ژن های مقاومت ویا غیره به گونه ای دیگر تبدیل بشه..............ونمیشه اسم این تغییرات را تکامل گذاشت بلکه تعامل با محیط هست.................دلیلم اینه چرا باید در انسان متوقف بشه.برای همینم میگم طراح وجود داره

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب اگه برحسب نظریه داروین پیش بریم داروین همینو میگه.حرف منم اینه بعد از انسان موجودی نمیاد سوال اینه چرا باید در انسان متوقف بشه دلیلش چیست؟به غیر از اینکه انسان هست که به حکم خدا در دنیا فرمانروایی کند......................ولی من گفتم اشرف مخلوقات یعنی نقطه پایان..............در مورد اینکه چرا میلیون ها سال طول کشیده تا انسان خلق بشه خدا عالمه ......ولی نتیجه این شده که میبینی............خانم یا آقای محترم بحث مقاومت در بیماری ها رو در انسان با تکامل اشتباه گرفتین......بحث مقاومت در برابر آنتی بیوتیک ها حتی در میکروب ها هم دیده میشه ژن هاشون رو تغییر میدن و مقاوم میشن واثر آنتی بیوتیک روخنثی میکنند مثالش استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم به پنی سیلین ولی هیچ وقت این باکتری تبدیل به قارچ یا مخمر نمیشه تو همون حالت باکتری باقی می مونه ولی فرم مقاوش در مورد انسان هم همین طور لینکی که گذاشتین موضوعش همینه با تکامل متفاوته امیدوارم با مثالی که زدم گرفته باشید چی گفتم..... تو لینکی که گذاشتین نوشته چون فک اجداد ما بزرگ بوده دندان عقل داشتن و مشکلی ایجاد نمی کرد ولی در طی سال ها فک کوچک شده و نیازی به دندان عقل نیست چون مشکل ایجاد میکنه و در مورد بیماری ها هم گفته .............مثل مثالی که در مورد باکتری ها گفتم .....ولی این انسان هیچ وقت به گونه ای دیگر تبدیل نمیشه مثل باکتری ها که یک باکتری به خاطر کسب ژن مقاومت هیچ وقت به باکتری دیگه تبدیل نمیشه حتی در خود باکتری ها هم سیستم غلط خوان وجود داره با اینکه ساده ترین موجودات هستند ولی در طی این سال ها دیده نشده که یک باکتری در اثر کسب ژن های مقاومت ویا غیره به گونه ای دیگر تبدیل بشه..............ونمیشه اسم این تغییرات را تکامل گذاشت بلکه تعامل با محیط هست

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقای سیامک گفتید:خب اگه براش سخت نبوده چرا انسان رو از ابتدا به همین شکل کنونی خلق نکرد؟
خب من از شما میپرسم:خلق کردن انسان از یه انسان سخت تره ، یا خلق کردن انسان از خاک؟
خب خود شما میتونی همین الان اراده کنی و از خودت یکی خلق کنی.نمیتونی؟ شما نمیتونی بچه ای مثل خودت به دنیا بیاری؟ خب به سادگی میتونی با یه ازدواج ، عین خودتو خلق کنی.
خب کدوم سخت تره؟
شما به جزییات کار خدا چکار داری که چرا به شکل کنونی خلق نکرد؟
شما به این فکر کن که "شمای کنونی" چه گلی به سر خودت و کشورت و جهان و ...زدی؟ این مهمتره بنظرم

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب اگه برحسب نظریه داروین پیش بریم داروین همینو میگه.حرف منم اینه بعد از انسان موجودی نمیاد سوال اینه چرا باید در انسان متوقف بشه دلیلش چیست؟به غیر از اینکه انسان هست که به حکم خدا در دنیا فرمانروایی کند......................ولی من گفتم اشرف مخلوقات یعنی نقطه پایان..............در مورد اینکه چرا میلیون ها سال طول کشیده تا انسان خلق بشه خدا عالمه ......ولی نتیجه این شده که میبینی............خانم یا آقای محترم بحث مقاومت در بیماری ها رو در انسان با تکامل اشتباه گرفتین......بحث مقاومت در برابر آنتی بیوتیک ها حتی در میکروب ها هم دیده میشه ژن هاشون رو تغییر میدن و مقاوم میشن واثر آنتی بیوتیک روخنثی میکنند مثالش استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم به پنی سیلین ولی هیچ وقت این باکتری تبدیل به قارچ یا مخمر نمیشه تو همون حالت باکتری باقی می مونه ولی فرم مقاوش در مورد انسان هم همین طور لینکی که گذاشتین موضوعش همینه با تکامل متفاوته امیدوارم با مثالی که زدم گرفته باشید چی گفتم..... تو لینکی که گذاشتین نوشته چون فک اجداد ما بزرگ بوده دندان عقل داشتن و مشکلی ایجاد نمی کرد ولی در طی سال ها فک کوچک شده و نیازی به دندان عقل نیست چون مشکل ایجاد میکنه و در مورد بیماری ها هم گفته .............مثل مثالی که در مورد باکتری ها گفتم .....ولی این انسان هیچ وقت به گونه ای دیگر تبدیل نمیشه مثل باکتری ها که یک باکتری به خاطر کسب ژن مقاومت هیچ وقت به باکتری دیگه تبدیل نمیشه حتی در خود باکتری ها هم سیستم غلط خوان وجود داره با اینکه ساده ترین موجودات هستند ولی در طی این سال ها دیده نشده که یک باکتری در اثر کسب ژن های مقاومت ویا غیره به گونه ای دیگر تبدیل بشه..............ونمیشه اسم این تغییرات را تکامل گذاشت بلکه تعامل با محیط هست
زبونم مو در آورد،در انسان متوقف شده چون:از انسان قدرتمند تر نبوده که این توقف رو حذف کنه و به سود و سمت خودش بکشونه این قدرت رو.علتم هم قدرت تفکر انسان بوده.به همین سادگی

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقای سیامک گفتید:خب اگه براش سخت نبوده چرا انسان رو از ابتدا به همین شکل کنونی خلق نکرد؟
خب من از شما میپرسم:خلق کردن انسان از یه انسان سخت تره ، یا خلق کردن انسان از خاک؟
خب خود شما میتونی همین الان اراده کنی و از خودت یکی خلق کنی.نمیتونی؟ شما نمیتونی بچه ای مثل خودت به دنیا بیاری؟ خب به سادگی میتونی با یه ازدواج ، عین خودتو خلق کنی.
خب کدوم سخت تره؟
شما به این فکر کن که "شمای کنونی" چه گلی به سر خودت و کشورت و جهان و ...زدی؟ این مهمتره بنظرم

اینا شده یه سری بهانه برای لج بازی ....کاریش هم نمیشه کرد.....انگاری نظریه تکامل شده عقده گشایی و مخالفت با دین .....اینم اصلا درست نیست

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته جمله ی آخرتو قبول ندارم.تعامل با محیط سبب تکامل میشه عزیزم.شما برای چی آفریده شدی؟برای تکامل(حالا اینجا منظور تکامل روحی و جسمی هست هر دو با هم)
شما با محیط تعامل میکنی ،و به سمت تکامل میری .
حتی خودتم نخوای ، دنیا تو رو به سمت تکامل پیش میبره ، زمان تو رو به جلو میبره ،همراه با تعاملی که خودت ایجادش میکنی

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
زبونم مو در آورد،در انسان متوقف شده چون:از انسان قدرتمند تر نبوده که این توقف رو حذف کنه و به سود و سمت خودش بکشونه این قدرت رو.علتم هم قدرت تفکر انسان بوده.به همین سادگی

حرف منم همینه ولی کو گوش شنوا هدف خدا خلق موجودی مثل انسان بوده که به آن رسیده برای همینم میگم تکامل موجودات هدف دار بوده است................و طراح داشته وآن طراح هم کسی جز ذات بی همتای او نیست

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته جمله ی آخرتو قبول ندارم.تعامل با محیط سبب تکامل میشه عزیزم.شما برای چی آفریده شدی؟برای تکامل(حالا اینجا منظور تکامل روحی و جسمی هست هر دو با هم)
شما با محیط تعامل میکنی ،و به سمت تکامل میری .
حتی خودتم نخوای ، دنیا تو رو به سمت تکامل پیش میبره ، زمان تو رو به جلو میبره ،همراه با تعاملی که خودت ایجادش میکنی

عزیزم منظور من از این جمله در مورد بیماری ها بود که انسان از محیطش کسب میکنه................

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز

اینا شده یه سری بهانه برای لج بازی ....کاریش هم نمیشه کرد.....انگاری نظریه تکامل شده عقده گشایی و مخالفت با دین .....اینم اصلا درست نیست

نه من از هر سه تای شما خوشم اومد.هم شما ، هم آقای سیامک ، هم آقای مهندس کامپیوتر.
همگی به نوعی خوب صحبت میکنید ، فقط مشکل اینجاست یا خیلی مادی فکر میکنید یا خیلی معنوی.اگه متعادل فکر کنیم ، نه دین حرف گزافی میزنه نه علم.دین چیزیه که اثبات شده و کلیاتش اومده و نسخه اش نوشته شده ، علم هم چیزیه که آدما پیداش میکنن و جلو میبرن ، و تمومی هم نداره(علم 27 حرف هستش که تا زمان ظهور فقط 2 حرفش کشف میشه)بله

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه من از هر سه تای شما خوشم اومد.هم شما ، هم آقای سیامک ، هم آقای مهندس کامپیوتر.
همگی به نوعی خوب صحبت میکنید ، فقط مشکل اینجاست یا خیلی مادی فکر میکنید یا خیلی معنوی.اگه متعادل فکر کنیم ، نه دین حرف گزافی میزنه نه علم.دین چیزیه که اثبات شده و کلیاتش اومده و نسخه اش نوشته شده ، علم هم چیزیه که آدما پیداش میکنن و جلو میبرن ، و تمومی هم نداره(علم 27 حرف هستش که تا زمان ظهور فقط 2 حرفش کشف میشه)بله

عزیزم من متعادل بحث میکنم ....... لج بازی نمیکنم چون واقعا چیزی برای لج بازی وجود نداره .........

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرف منم همینه ولی کو گوش شنوا هدف خدا خلق موجودی مثل انسان بوده که به آن رسیده برای همینم میگم تکامل موجودات هدف دار بوده است................و طراح داشته وآن طراح هم کسی جز ذات بی همتای او نیست
بله،ببین اصلا خدا پیدای پنهان هست،هیشکی خدا رو ندیده ولی همه هر روز خدا رو می بینن.فکرشو بکن،اگه خدایی نبود،چطور اینهمه جلو می اومدیم، خدا رو هم خیلی سخته که بگردی پیدا کنی ، هم پیدا کردنش خیلی ساده هستش.اگه اینطوری بخوای بری به گذشته و خدا رو از منشاء اون پیداش کنی ، خیلی سخته ، شاید هرگز نتونی پیداش کنی ، و شاید هم گمش کنی.ولی اگه خدا رو همینجا دور و بر خودت دنبالش بگردی ، اونو می بینی

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
از این تقابل ها یک مورد بگید من تا حالا تقابلی بین دین و علم ندیدم.اگر هم باشد قطعا یا علم اونقدر پیشرفت نکرده که پاسخ بده ، یا مشکلی در نوشتن وقایع گذشته بوده.حالا شما یکیشو بگو
واقعا ندیدین؟!

من پیشنهاد میکنم کتاب نبرد دین با علم راسل رو بخونید.

شاید معروفترینش هم همون برخورت پاپ ها با گالیله بود...

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم من متعادل بحث میکنم ....... لج بازی نمیکنم چون واقعا چیزی برای لج بازی وجود نداره .........
میدونم ، بحث لجبازی نیست، ببین ما همه جاهلیم به اون چیزهایی که نمیدونیم، درسته؟ و باز غافلیم از اون چیزایی که میدونیم.خب انسان اصلا یعنی همین.انسان ضعیف ترینه ، در عین حال قلدر ترینه.درسته؟
این چیزایی که چند دقیقه قبل گفتم ، شاید اینارو در کتب مختلف ذکر کردن ، ولی وقتی اینطوری بحث میشه آدم با تمام وجود درک میکنه که چی میگه،از همه خیلی ممنون که حداقل خود منو عمیق تر به سمت دانسته ها و ندانسته ها سوق میدن و باعث میشن فکر کنیم و یاد بگیریم

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا ندیدین؟!

من پیشنهاد میکنم کتاب نبرد دین با علم راسل رو بخونید.

شاید معروفترینش هم همون برخورت پاپ ها با گالیله بود...

گلم پاپ کیه؟ چه آشی چه کشکی؟ پاپ یه چیز از من درآوردیه ، توش دست بردن، اصلا اعتباری نداره.
بحث من از مذهب ، دین خودمونه ،پاپ دیگه چیه؟
دین خودمون همون دینی هست که موافق با گالیله هست ، دینی که مخالف با جهل هست ، گالیله رو جهل کشت ، اگه اون آدمای جاهل نبودن ، بیچاره گالیله چه گناهی داشت؟
من کتاب نمیخونم معمولا، شما که خوندید یه چکیده بگید

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
من تمام استدالال هام رو گفتم اگر ما هم رشته بودیم حرف همدیگر رو بهتر میفهمیدیم با این شرایط برام خیلی سخته.......................چون هر چه قدر جلو میرم بیشتر میخونم برام شگفت آورتر میشه .........واین شگفتی رو یک کسی به وجود آورده و من کاملا حسش میکنم ..کاش حداقل با من هم کلاس بودین یا تو کلاس های درسمون بودین یا بیشتر برای مطالعه وقت میذاشتین....متاسفانه بچه هایی میان در مورد تکامل نظر میدن که اصلا الفبای سلول و DNA رو هم نمی دونن و بدبختی اینجاست از رو هم نمیرن..............یک سری افراد هستند که از نظریه های ارزشمند علمی سوء استفاده سیاسی ویا مذهبی میکنند واقعا متاسفم............
خب این فقط احساس شماست یا جای دیگه ای هم عنوان شده؟کدوم دانشمندان این حرف های شما رو اثبات کردن؟

بله شاید اون حق با شما باشه که ما خیلی نمی تونیم تخصصی با شما بحث کنیم ولی شما که تکامل رو قبول دارید.بحث ما فقط اینه که شما معتقدید طراحی بوده

خب دلایلتون فقط همون نظمِ دیگه.درسته؟

?Why

عضو جدید
احساس میکنم بعضی دوستان با تکرار ادعاهای بی پشتوانه و دلیل ، هدفشون چیزی نیست جز لوث کردن تاپیک !!!

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
خب کدوم سخت تره؟
سوال من این بود چرا ایقدر راه خودش رو طولانی کرد؟خب همون اول انسان رو خلق می کرد؟

و یه سوال دیگه خدایی که میتونه انسانی رو با این پیچیدگی خلق کنه و طراحی کنه خودش هم باید موجود پیچیده تری باشه.درسته؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب این فقط احساس شماست یا جای دیگه ای هم عنوان شده؟کدوم دانشمندان این حرف های شما رو اثبات کردن؟

بله شاید اون حق با شما باشه که ما خیلی نمی تونیم تخصصی با شما بحث کنیم ولی شما که تکامل رو قبول دارید.بحث ما فقط اینه که شما معتقدید طراحی بوده

دلایل:
نظم.
شما طرفدار خوبی هستید یا بدی؟اصلا با مذهب کاری نداریم.آدم خوب خوبه ، یا آدم بد خوبه؟این فطرت شماست که خوبی رو برمی گزینید و این متناقض با الهامات نیست.
شما وقتی در دریا خفه بشید،چه کسی رو اون لحظه در دلتون میخوانید؟در شرایط سخت.
سخنانی که 1400 سال قبل ذکر شده و به چند مورد تا حالا پی بردن.خب این قدرت از کجا بوده؟
شما زیر دستتون کیبرد هست که مینویسید.اگه اون یه سازنده ای نداشت،شما با چی مینوشتید؟

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
گلم پاپ کیه؟ چه آشی چه کشکی؟ پاپ یه چیز از من درآوردیه ، توش دست بردن، اصلا اعتباری نداره.
بحث من از مذهب ، دین خودمونه ،پاپ دیگه چیه؟
دین خودمون همون دینی هست که موافق با گالیله هست ، دینی که مخالف با جهل هست ، گالیله رو جهل کشت ، اگه اون آدمای جاهل نبودن ، بیچاره گالیله چه گناهی داشت؟
من کتاب نمیخونم معمولا، شما که خوندید یه چکیده بگید
چکیده اش تو خود عنوان کتاب هست.

خب مثل اینکه شما هدفتون منحرف کردن بحثِ .شما از من خواستید یه نمونه از نبرد دین با علم براتون بیارم که آوردم

بهتره بحث رو منحرف نکنیم.

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز

شاید یکیش نظم باشه خیلی چیزهای دیگه هم هست دیونم کردین .....دلیل من اینه چرا باید آخرین حلقه تکامل انسان باشه با این همه توانایی و قدرت تفکر که میتونه خودش باعث خلق موجودی دیگر بشه همون عروسک های زنده رو گفتم برین سرچ کنید جن پت یا شبیه سازی و تولید سوپر من در آمریکا که زنومشونXYY هست وخیلی توانایی های دیگه که واقعا اشرف مخلوقاته .........هدف طراح خلق انسان بود همین دلیل من اینه چون تکامل سیر شده و به انسان ختم شده پس هدف طراح خلق انسان بود.........خواهش میکنم دقیق بخونید.....................البته شاید دیگران دلایل دیگه ای هم داشته باشن ولی دلیل من اینه...........و اینکه یکی از دلایل من شگفتی هست که در کارکرد سلول وهمانند سازی ژنوم هست واقعا شگفت انگیز هست منظور من از نظم توالی ژنوم هست که از چهار نوکلئوتید این همه تنوع خلق شده.......ترتیب این هاست که این همه تنوع به وجود آورده گفتم زبان حیات از چهار کلمه تشکیل شدهA_T_C_G فارسیش رو تو اون یکی پست نوشتم

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال من این بود چرا ایقدر راه خودش رو طولانی کرد؟خب همون اول انسان رو خلق می کرد؟

و یه سوال دیگه خدایی که میتونه انسانی رو با این پیچیدگی خلق کنه و طراحی کنه خودش هم باید موجود پیچیده تری باشه.درسته؟

این از نظر شما پیچیده هست، از نظر خدا 6 روزه!!!!این چیزیه که ذکر شده.شما با ذهنیت خودتون ، خدا رو نمیتونید شناسایی کنید.ببین مثال بزنم:فکر میکنی خدا رفته اون بالا نشسته و چندین میلیارد ساله که منتظره؟ خب نه،زمان برای ما معنی و مفهموم داره ،ما با ذهنیت خودمون ، یه تصوری از زمان داریم ، وگرنه ممکنه به یه کشهکشانی بریم که زمان در اونجا تعریف نشده!!!همونطور که در سیارات دیگه ، زمان یه جور دیگه تعریف شده.خب باید اینجا وارد بحث زمان بشیم که درکش سخته.این از این.
بله خدایی که به این پیچیدگی خلق کرده ، از نظر شما یه خدای پیچیده ای باید باشه ، ولی از نظر خودش پیچیدگی براش نداره.چرا؟چون قدرتشو داره.شما پیچیده تصور میکنی،چرا؟چون قدرتت کمه.باز مثال بزنم:اگه زمان فرعون ، میرفتیم به فرعون میگفتیم با موشک میزنیم میترکی، دیوانه نمیشد؟قاطی نمیکرد؟ میمرد اصلا.چرا؟چون ظرفیتشو نداشت.چون مغزش در همون حد بود.الان شاید هزار سال بعد یه اتفاقهایی بیفته که اگه الان به ما بگن ، ما سکته میکنیم.

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
شاید یکیش نظم باشه خیلی چیزهای دیگه هم هست دیونم کردین .....دلیل من اینه چرا باید آخرین حلقه تکامل انسان باشه با این همه توانایی و قدرت تفکر که میتونه خودش باعث خلق موجودی دیگر بشه همون عروسک های زنده رو گفتم برین سرچ کنید جن پت یا شبیه سازی و تولید سوپر من در آمریکا که زنومشونXYY هست وخیلی توانایی های دیگه که واقعا اشرف مخلوقاته .........هدف طراح خلق انسان بود همین دلیل من اینه چون تکامل سیر شده و به انسان ختم شده پس هدف طراح خلق انسان بود.........خواهش میکنم دقیق بخونید.....................البته شاید دیگران دلایل دیگه ای هم داشته باشن ولی دلیل من اینه...........و اینکه یکی از دلایل من شگفتی هست که در کارکرد سلول وهمانند سازی ژنوم هست واقعا شگفت انگیز هست منظور من از نظم توالی ژنوم هست که از چهار نوکلئوتید این همه تنوع خلق شده.......ترتیب این هاست که این همه تنوع به وجود آورده گفتم زبان حیات از چهار کلمه تشکیل شدهA_T_C_G فارسیش رو تو اون یکی پست نوشتم
خب نظم رو موافقید در موردش صحبت بکنیم؟

شما که دانشجوی ژنتیک هم هستید ما چند نوع بیماری ژنتیکی داریم الان؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
چکیده اش تو خود عنوان کتاب هست.

خب مثل اینکه شما هدفتون منحرف کردن بحثِ .شما از من خواستید یه نمونه از نبرد دین با علم براتون بیارم که آوردم

بهتره بحث رو منحرف نکنیم.

کو نمونه؟اقا شما رفرنس میدی منو میفرستی دنبال نخود سیاه؟خب نمونه بگو جوابتو بشنو چرا دیگه انگ انحراف میزنی؟عجبا

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما گالیله و پاپ رو گفتی منم ردش کردم شما هم جوابی ندادی که منو رد کنی،پس این به کل رد شد،یه چیزی میگفتی لااقل به چالش می افتادیم اینکه یه بحث ابتدایی بود.چه ربطی داره آخه

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب نظم رو موافقید در موردش صحبت بکنیم؟

شما که دانشجوی ژنتیک هم هستید ما چند نوع بیماری ژنتیکی داریم الان؟

نه شمامیایین از برج میلاد و گوشی حرف میزنین نظم من فرق میکنه توضیح دادم....................گرفتین منو....................

بالا