آیا اسلام دین رحم و صلح است؟

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نام خداوند جان و خرد.

این برنامه ریزی برای حذف بردگی پس چرا جواب نداد و هزار سال طول کشید و در نهایت هم سکولارها قانون بردگی رو حذف کردن.
اگر بنا بود این برنامه منسجم و منظم از نظر شما جواب میداد دیگه حداکثر 200 سال پس از شکوفایی اسلام باید نتیجه میداد، پس این برنامه نتیجه نداده است و صرفا استمرار بردگی بوده.

یک فیلمی جدیدا در امریکا ساخته شده به اسم 12 سال بردگی بهتون توصیه میکنم حتما ببینید.
همه جور ارباب نشون داده میشه، ارباب وحشی، ارباب مهربون، ارباب سخت گیر، ارباب اصلاح گر و... اما همشون برده رو بلا استثنا مال خودشون و غنیمت خودشون میبینن.

این اما و اگر های شما تماما بدون پشتوانه منطقی و عقلانی هست.
مسلما مبارزه با برده داری خونریزی و درگیری داشته پس فکر کردین در عصر جدید با زبان شیرین برده داری لغو شده !!!

در ضمن حتما نیازی به مبارزه مستقیم نبوده، همانطور که در برابر شراب احساس مسئولیت کرده و گفته شراب حرام است، میتوانست برده داری را حرام اعلام کند، ضمانت اجراییش اونوقت با انسان ها.

صحبتای شما رو از اول دنبال کردم
باید بگم از بین منتقدین فقط شما منطقی و علمی بحث می کردین و از خوندن صحبتاتون واقعا لذت بردم! :smile:
من در این زمینه ها تاحدی مطالعه دارم البته کم... ولی طی همین مطالعه ها یه سری شبهاتی که داشتم برام روشن شد و یه سریاش هنوز هست و نیاز به تحقیق بیشتر داره
نظر من اینه که شما درست میگید... دین اسلام نتونسته بعضی مسائل رو خصوصا در مورد حقوق خانم ها حل کنه
اما اگه به تاریخ اسلام و احادیث معتبر(نه هر حدیثی!) رجوع کنیم میبینیم که مسیر هدایت بشر هنوز تموم نشده!
پیامبر(ص) بعد از خودشون حضرت علی(ع) رو جانشین کردن اما به دلیل یه سری اختلافات و تفکراتی که هنوز از دوران جاهلیت باقی مونده بود این حق ایشون غصب شد و در مورد امامای بعدی هم همین طور ادامه داشت... در صورتی که اگر این طور نمیشد چه بسا خیلی زودتر از اینا روند هدایت بشر کامل میشد و حق به حقدار میرسید و ظلم ریشه کن میشد.
پیشنهاد میکنم حتما نهج البلاغه و صحیفه سجادیه رو مطالعه کن دوست عزیز تا با تفکرات اماما و برنامه های هدایتیشون بیشتر آشنا بشی
مطمئنا با اومدن منجی عالم بشریت حضرت قائم (عج) آخرین امام هدایت بشر کامل میشه و همین بی عدالتی هایی هم که الان هست ریشه کن میشه
درکل میشه گفت این که اسلام هنوز نتونسته همه مشکلات بشر رو حل کنه و این روند طولانی تر شده ریشه در ناشکری ها و جهالت خود بشر داره
ان الانسان کان ظلوما جهولا....

پیشنهاد میکنم حتما نهج البلاغه و صحیفه سجادیه رو مطالعه کن دوست عزیز تا با تفکرات اماما و برنامه های هدایتیشون بیشتر آشنا بشی
مطمئنا با اومدن منجی عالم بشریت حضرت قائم (عج) آخرین امام هدایت بشر کامل میشه و همین بی عدالتی هایی هم که الان هست ریشه کن میشه
درکل میشه گفت این که اسلام هنوز نتونسته همه مشکلات بشر رو حل کنه و این روند طولانی تر شده ریشه در ناشکری ها و جهالت خود بشر داره
ان الانسان کان ظلوما جهولا....

ممنون از لطفتون. :gol:
ولی باید توجه داشته باشید که ما دو جور برنامه داریم.

1- برنامه عملی و قابل اجرا در کنار کارنامه اجرایی.
2- برنامه آرمانی و بدون کارنامه اجرایی.

این کتاب هایی که فرمودین و بیشترش رو من مطالعه کردم، چقدرش در کنار خودش کارنامه عملی وجود داره؟
مثلا من بگم عدالت خوبه، دزدی نکردن بد هست، دروغگویی بد هست و... اما باید بتونم اینهارو پیاده کنم اگر نتونم صرفا حرف زدم.
حرف قشنگ هم درد دنیای امروز نیست.

درد دنیای امروز برنامه های عملی هست که باید دید در هر حوزه ای کدام برنامه بهتر عمل کرده.
مثلا اگر در مسائل اجتماعی برنامه عملی کشور سوئیس بهتر هست باید اون رو امتحان کرد نه اصرار به برنامه های ارمانی گذشتگان هرچقدر هم که قشنگ و جامع باشن.

من هنوزم میگم جوامع اسلامی تا این دید رو به برنامه ها نداشته باشن جهش پیدا نمیکنن، باید مفهوم انسان در حال تکامل رو درک کنند.

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
والا تفسیر قرآن به مراتب راحت تر از درک جملات شماست
چرا که خدا بارها و بارها از دخالت مستقیم عقل هر فرد در درک آیات سخن گفته
اما در درک سخنان شما عقل راه به جایی نمیبره مگه اینکه خودتون حضور داشته باشید و راهنمایی کنید
اینکه من حرف شما رو نفهمم ایرادی بهم وارد نیس اما اینکه شما حرف خودت رو نفهمی خیلی بده !
یعنی شما فکر میکنی به جای تعریف و حرف های قشنگ جای خالی گذاشتی ؟ یا جای خالی گذاشتی تا طرف مقابل برداشت تعریف و تمجید کنه !
نا آگاه بودن یک مشکل فردیه اما نادان فرض کردن طرف مقابل اسف باره
دوست عزیز بهتره بدونید که وقتی بحث بسیار متخصص بودن بیاد وسط سلیقه کنار میره !! چون دانش نهایتا بر احساسات غالب میشه اگر وجدان وجود داشته باشه
پس بالاخره طبق نظر شما ما نفهمیدیم باید به متخصص مذهب مراجعه کنیم یا اینکه متخصص هم ممکنه سلیقه ای نظر بده !

در هر صورت جای خالی برای کسی بود که خودش میتونه بفهمه چیه .
باشه من میگم شما متخصص و میگم بقیه هم همینو بهع شما بگن

پس از نظر شما اگر در مورد دانشی تخصص نداریم بازم میتونیم نظریه ارسال کنیم .
اگر تخصصی مورد بحث واقع بشه و از روی علم و منطق مورد بررسی قرار بگیره خب سلیقه ای نیست در غیر اینصورت این نظر شخصی و سلیقه ای فرد است

خیلیا با داشتن تخصص سلیقه ای عمل کردن و میکنن
ضمنا من کسی رو نادان فرض نمیکنم و از نظر من همه انسانها قابل احترام هستن مگر اینکه خلافش ثابت بشه

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به این علت گفتم شما در مقامی نیستی که نظر من رو زیر سئوال ببری، چون خودتان چند مرتبه تاکید کردین متخصص نیستین و غیرمتخصص حق اظهار نظر نداره، من هم حرف خودتون رو به خودتون برگردوندم !!

یکی در پزشکی جایزه نوبل میگیره، یکی جایزه خوارزمی میگیره و یکی هم فقط تو دانشگاه خودش اول میشه.
شما نمیتونی عالم و آدم رو زیر سئوال ببری که چون جایزه نوبل ندارین، تو پزشکی اظهار نظر نکنید.

عجیبه حرفام براتون ناملموس هست، چون دارم سعی میکنم ساده ترین نوع استدلال رو به کار ببرم.

شما هم از بدو ورودتون به این تاپیک کوچکترین نظری درباره رحمانیت اسلام و مسائل برده داری و کنیز داری ندادین و فقط نحوه بحث کردن دیگران رو نقد کردین چیزی که هیچ ارتباطی به این تاپیک نداره.
من حس میکنم برای نظر دادن در مورد این مسئله مطالعه کافی دارم، شما اگر حس میکنید ندارید به من مربوط نیست.
اگر هم حس کردین در راستای تاپیک اطلاعاتی دارین، بیایین نظراتتون رو بدین شاید هم من توجیه شدم.

در مورد پبشنهادتون هم اگر تاپیکی زدم حتما از شما دعوت میکنم.
از نظر من برده داری و کنیز مسئله ای هست که نه قبولش دارم و نه به نظر من مهمه ... چیزی بوده که 1400 سال پیش بوده و بین مردمش رایج بوده
اصل اینه که در حال حاضر هیچ روشنفکری اونو تایید نمیکنه
بحث کردن در مورد این مسئله وقت تلف کردن هست
شما فکر میکنی اگر قران اون زمان که الانم هست از جدید ترین مسئله زمان حال ما حرف میزد برای مردم اون زمان ملموس بود؟
من حرفی درباره اینکه حرفاتون برام قابل درک نیست نزدم
در مورد تخصص هم نظرم رو زدم

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
در هر صورت جای خالی برای کسی بود که خودش میتونه بفهمه چیه .
باشه من میگم شما متخصص و میگم بقیه هم همینو بهع شما بگن

پس از نظر شما اگر در مورد دانشی تخصص نداریم بازم میتونیم نظریه ارسال کنیم .
اگر تخصصی مورد بحث واقع بشه و از روی علم و منطق مورد بررسی قرار بگیره خب سلیقه ای نیست در غیر اینصورت این نظر شخصی و سلیقه ای فرد است

خیلیا با داشتن تخصص سلیقه ای عمل کردن و میکنن
ضمنا من کسی رو نادان فرض نمیکنم و از نظر من همه انسانها قابل احترام هستن مگر اینکه خلافش ثابت بشه
من حرفی از تخصص خودم زدم ؟
اصلا من درمورد تاپیک نظری دارم ؟ من فقط رفتار شماها رو نقد کردم ..
فقط گفتم اینجا تاپیک بحثه اگر دوست ندارین بحث نکنین چرا بهم توهین میکنین ؟؟؟
و اگر تعصب انقدر کورتون کرده که راهی رو برای نقد باز نمیذاره بذارین علاقه مندان مطالعه راجع بهش پرسش و پاسخ کنن
درضمن شما نگاهی به تاریخ عضویتت و تعداد پستات کنی متوجه میشی لازم نیس شما درمورد من به کسی چیزی بگی
از قرآن احترام به دیگران و نرمی سخن رو یاد بگیر . بذار رفتارت ادعات رو ثابت کنه
شاد باشی

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من حرفی از تخصص خودم زدم ؟
اصلا من درمورد تاپیک نظری دارم ؟ من فقط رفتار شماها رو نقد کردم ..
فقط گفتم اینجا تاپیک بحثه اگر دوست ندارین بحث نکنین چرا بهم توهین میکنین ؟؟؟
و اگر تعصب انقدر کورتون کرده که راهی رو برای نقد باز نمیذاره بذارین علاقه مندان مطالعه راجع بهش پرسش و پاسخ کنن
درضمن شما نگاهی به تاریخ عضویتت و تعداد پستات کنی متوجه میشی لازم نیس شما درمورد من به کسی چیزی بگی
از قرآن احترام به دیگران و نرمی سخن رو یاد بگیر . بذار رفتارت ادعات رو ثابت کنه
شاد باشی
عزیزم من هیچ تعصبی ندارم . اگر حرف زدنم جوری هست که بهت بر میخوره تقصیر من نیست
اینکه تعداد پست ها نشانه چیزی و بیان کننده سابقه و فلان برای کسی باشه اصلا مهم نیست چرا که دوستان زیادی بعد از من و شما اومدن و الان دارن کارای مدیریتی تاپیک ها رو انجام میدن و اعضای بسیار دوست داشتنی هم هستن
من ترجیح میدم پست الکی نداشته باشم وگرنه تا دلتون بخواد میتونم پست بزنم تا از بیست هزار رد بشه !

پست های قبلی خودت رو بخون متوجه میشی کجا رو میگم
من بکسی توهین نکردم

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از لطفتون. :gol:
ولی باید توجه داشته باشید که ما دو جور برنامه داریم.

1- برنامه عملی و قابل اجرا در کنار کارنامه اجرایی.
2- برنامه آرمانی و بدون کارنامه اجرایی.

این کتاب هایی که فرمودین و بیشترش رو من مطالعه کردم، چقدرش در کنار خودش کارنامه عملی وجود داره؟
مثلا من بگم عدالت خوبه، دزدی نکردن بد هست، دروغگویی بد هست و... اما باید بتونم اینهارو پیاده کنم اگر نتونم صرفا حرف زدم.
حرف قشنگ هم درد دنیای امروز نیست.

درد دنیای امروز برنامه های عملی هست که باید دید در هر حوزه ای کدام برنامه بهتر عمل کرده.
مثلا اگر در مسائل اجتماعی برنامه عملی کشور سوئیس بهتر هست باید اون رو امتحان کرد نه اصرار به برنامه های ارمانی گذشتگان هرچقدر هم که قشنگ و جامع باشن.

من هنوزم میگم جوامع اسلامی تا این دید رو به برنامه ها نداشته باشن جهش پیدا نمیکنن، باید مفهوم انسان در حال تکامل رو درک کنند.

دقیقا همین طوره که شما میگین و حرفاتونو کامل قبول دارم....
اما نمیشه اینو نقص اسلام دونست! در واقع نقصی هست که جامعه مسلمونا با تفکرات اشتباه و سلیقه ایشون باعثش شدن نه نقص دین اسلام!
پس حتما در مورد سیره و زندگی نامه اماما هم مطالعه داشتید... اونها تا جایی که تونستن مصداق عملی حرفاشونو به مردم نشون دادن، مثل قیام امام حسین (ع) که نه فقط برای مسلمونا که در سراسر جهان اسطوره مبارزه با ظلم هست... اما اگه کامل نشده به خاطر اینه که در جایگاه اجتماعی ای که باید میبودن قرار نگرفتن....و این باز برمیگرده به رفتار و تفکر سلیقه ای و غلطی که جامعه مسلمونای اون زمان داشتن.
با جمله آخرتونم خیلی موافقم....

sajjad_mke

عضو جدید
اشکال نداره، اتفاقا برای نقد کردن نیاز به تخصص آکادمیک نیست.
گاهی وقت ها یک بچه ممکنه حقیقتی رو ببینه که یک پروفسور با سال ها تدریس دانشگاه نبینه.
اینکه اینقدر اصرار دارین این بحث ها متخصص میخواد به نظر من صحیح نیست.

اونم در حوزه ای که معتقدین مربوط به خدا و ماورالطبیعه هست، تخصص یعنی خود خدا بودن.
وگرنه هر انسانی به میزان درکش از این پیمانه جهان برداشت میکنه و صحبت از تخصص در جهان بینی کردن به هیچ وجه قابل قیاس با تخصص در علوم بشری مثل مکانیک و... که در معرض نقد و تکامل هستند نیست.

اما راجع به مواردی که اشاره فرمودین:

1- من اگر بخوام راجع به مثلا علت اینکه چرا خداوند در تورات با موسی کشتی گرفته بدونم، مسلما باید برم سراغ یک متخصص یهودی.
اما اگر بهش بگم این حرف غیر علمی و عقلی هست، اون در اینجا اصلا علم و عقل رو در چارچوبی که زیر سئوالش ببره قبول نداره که من بخوام به نتیجه برسم.
و من هم بحثم برای چنین مراجعاتی هست.
که این متخصصین علاوه بر تخصص، تعبد هم دارن و وقتی شما میخوای به صورت بیطرفانه قضاوت کنی به نتیجه نمیرسی مگر اینکه چاشنی تعبد اون متخصص رو هم داشته باشی.
مثلا من هیچ دلیل علمی و عقلی و منطقی برای وجود جن در این دنیا نمیبینم.
به متخصص دین شما رجوع میکنم میگه جن وجود داره به دلایل نقلی، اسم اینا تخصص نیست مهندس عزیز، اسم اینا نقالی تعبدی هست.

2- بنده عرض کردم اولویت بندی های شما هیچ منطقی ندارد.
چون ریشه بت پرستی به مراتب مستحکم تر و قوی تر از ریشه برده داری و کنیز داری بوده، اینکه میگین این اولویت داشته و این نداشته، فقط حرف برای توجیه تاریخه.

به عنوان مثال زنده به گور کردن دختران هم نفی نمیشد شما میتونستی عینا همین دلایل رو بیاری که عرب ها گوش نمیکردن و مبارزه با زنده به گور کردن مگه خرید و فروش آدامس هست و...
پس میبینی که توجیه کلامی برای هر رویدادی قابل انجام هست و من هم از این حیث گفتم اینها اسمش استدلال منطقی نیست، بلکه توجیه هست.

منم در اون حکم کنیز به عنوان غنیمت جنگی هیچ چیز رندانه ای نمیبینم.
وقتی از کنیز به عنوان غنیمت نام برده میشه، دقت به کلمه غنیمت بکنید، یعنی این انسان برای اون جنگ آور یک ارزش های مادی داره و این دقیقا همین سیستم برده داریه.

3- قوانین فیزیکی و علمی همه شون ثابت نیستن و خیلی ها پس از گذر زمان به کل رد میشن و برخی هم تکامل میابند.

مثلا ارسطو معتقد بود، هرچی جسم سنگین تر باشد زودتر سقوط میکند !!!
این قانون صدها سال حاکم بود و هیچکس هم نمیتونست نقضش کنه تا مثلا گالیله اومد به کل زیر سئوالش برد.

قوانین اجتماعی هم همینطور هستن، برخی باید به طور کامل منقرض بشن و برخی تکامل پیدا کنن و این انسان هست که در اولویت هست که باید تکامل پیدا کند یا نه.
مثل بسیاری از احکام جزایی که دقیقا برای سیستم های بربر و بیابانی بوده و امروز بهترین سیستم های جزائی رو کشورهای نظیر سویس و سوئد دارن با کمترین میزان جرم و پیشگیری.

اون مسائلی هم که میگین باورهای ما هیچ وقت کهنه نمیشه مربوط به همون بخش تعبدی هست که من بحثی پیرامونش ندارم و اعتقاد شماست.

به هر حال من از هم صحبتی با هر انسانی خوشحال میشم، چون فقط کافیه هر انسانی خودش رو باور کنه و با رهایی از بردگی میبینه که چه انقلاب هایی رو میشه در جهان به وجود اورد.
موفق باشید.

بله حق با شماست، ما خدایی داریم که بدون تفسیر قادر نیست به ما حرفش رو بفهمونه.
باید به کسانی مراجعه کنیم که میتونن مارو قانع کنن که ما همیشه اشتباه میکنیم. :gol:
يك دفترچه تعميرات فارسي ميگيري دست تا يه سيستم و درست كني فارسي هست به او دستگاه هم علم داري باز اشتباه ميكني حلا داريم در مورد قران اظهار نظر مي كنيم

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام
تاپیک از تالار گفتگوی آزاد منتقل شده بنابراین نمیشه انتظار داشت طبق قوانین تالار اسلام پیشرفته باشه
به همین جهت حذفی در ارسالها صورت نگرفت
البته تا این ارسال

واما
بحث تاپیک و موضوعش طبق ارسال ابتدایی این هست:

مراجع دینی و مسلمانان می گویند اسلام دین رحم و بخشندگی و صلح است. روایات اسلامی زیادی در مورد بخشش و محبت و تاکید بر آنها وجود دارد.

ولی برای خیلی ها اینچنین نیست. اونچه که واقعیت هست اسلام و جوامع اسلامی از بدو تولدش همواره با خون و خون ریزی پیوند داشته. از کشتار بی رحمانه ایرانیان و یهودیان بدست سپاه اسلام و از تجاوز و برده داری و به کنیزی گرفتن بازماندگان جنگها... حتی اسلام و سنت پیامبر برده داری و کنیز داری را قبول دارد...

در عصر حاضر هم قتل و جنگ و خون ریزی و تجاوز و ترور بین کشورهای مسلمان بیداد میکند.

پس از بحث های صورت گرفته بحث به سمت برده داری کشیده شده واینکه چرا دین مبین اسلام قوانینی مثل عدم پرستش بت ها یا مثلا منع شرابخواری رو به خوبی کنترل کرد ولی درمورد برده داری (به گفته برخی شرکت کنندگان در بحث) به دلیل ذینفع بودن! اینکار صورت نگرفت؟

به پرسش ها هم پاسخ های خوبی داده شده ولی با توجه به اینکه برخی پست ها طولانی هست مشخصه که دوستانی که هنوز سوال میپرسند توجهی به ارسال ها ندارند

جالبه بدونید این پیام خصوصی یکی از دوستان شرکت کننده در بحث هست که البته جزو موافقین ذینفع بودن اسلام در برده داری هستند

با سلام.
اگر امکانش هست این تاپیک رو به طور کامل حذف فیزیکی کنین.

هم توش مطالب تندی گفته شده و هم من نمیخواستم شرکت کنم روی جوگیری شرکت کردم الکی بین دوستان نزاع میوفته و هم مدام نقل قول میگیرن فرصت پاسخش هم نیست.
ضرورتی هم به انجام چنین بحث هایی در تالار اسلام بدون متخصص نیست.
ممنون.

تاپیک که حذف نمیشه ولی از این ارسال به بعد طبق قوانین تالار پیگیری میشه

سخن آخر اینکه:

از همه دوستان وبزرگوارانی که در این تاپیک و موارد مشابه بحث میکنند درخواست میکنم از این به بعد ارسالهای موثق و کارشناسی شده (منظورم استفاده از منابع معتبر هست ) رو د
ر این تاپیک با ذکر عنوان (ارسال اول رو مطالعه کنید لطفا) قرار بدند و خلاصه ای از موارد مهم رو در تاپیک ها به جهت پاسخگویی بگذارند ولینک ارسالشون رو معرفی کنند.

متشکرم :gol:

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
تاپیک از تالار گفتگوی آزاد منتقل شده بنابراین نمیشه انتظار داشت طبق قوانین تالار اسلام پیشرفته باشه
به همین جهت حذفی در ارسالها صورت نگرفت
البته تا این ارسال

واما
بحث تاپیک و موضوعش طبق ارسال ابتدایی این هست:

پس از بحث های صورت گرفته بحث به سمت برده داری کشیده شده واینکه چرا دین مبین اسلام قوانینی مثل عدم پرستش بت ها یا مثلا منع شرابخواری رو به خوبی کنترل کرد ولی درمورد برده داری (به گفته برخی شرکت کنندگان در بحث) به دلیل ذینفع بودن! اینکار صورت نگرفت؟

به پرسش ها هم پاسخ های خوبی داده شده ولی با توجه به اینکه برخی پست ها طولانی هست مشخصه که دوستانی که هنوز سوال میپرسند توجهی به ارسال ها ندارند

جالبه بدونید این پیام خصوصی یکی از دوستان شرکت کننده در بحث هست که البته جزو موافقین ذینفع بودن اسلام در برده داری هستند

تاپیک که حذف نمیشه ولی از این ارسال به بعد طبق قوانین تالار پیگیری میشه

سخن آخر اینکه:

از همه دوستان وبزرگوارانی که در این تاپیک و موارد مشابه بحث میکنند درخواست میکنم از این به بعد ارسالهای موثق و کارشناسی شده (منظورم استفاده از منابع معتبر هست ) رو د
ر این تاپیک با ذکر عنوان (ارسال اول رو مطالعه کنید لطفا) قرار بدند و خلاصه ای از موارد مهم رو در تاپیک ها به جهت پاسخگویی بگذارند ولینک ارسالشون رو معرفی کنند.

متشکرم :gol:

اتفاقا با اینکه بقول شما تاپیک در گفت و گوی آزاد زده شده بود ولی بحث های خوب و مفیدی شده بود. علی الخصوص کاربر علیرضا سوادی حرفای منطقی و جالبی زدند.

به سوال در لابه لای گفت و گوی دوستان برام بوجود اومده. دوستان مذهبی عقیده دارند در مورد دین اسلام باید به متخصصان مراجعه نمود. حال اینکه یکی از معجزات قران اینه که به زبانی گفته میشه که برای مردم قابل فهم باشه و بعبارتی به زبان هر قوم دین برای اون قوم فرستاده میشه. این نکته بعلاوه حجت نهان که همان عقل هست میتونه در تصمیم گیری شخصی رو وجهه بده بهش. وقتی صراحتا در نص صریح قرآن از کلمه "کنیز" استفاده میشه دیگه چه لزومی به مراجعه به متخصص هست؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید ، این حرفای شما درست نیست ، علتشم اینه که شما درست بررسی نمیکنید ، یه چیزی شنیدید ، یک کلاغ چهل کلاغ شده و به شما رسیده.

جنگ و خونریزی و ..... آیا بین دو مسلمان صورت میگیره یا بین غیر مسلمان و مسلمان؟

این طبیعیست ، شما خودتون در وجود خودتان ، جنگ رخ میده یا نمیده؟ جنگ بین عقل و جهل رو عرض میکنم.

اگر جنگ رخ میده ، پس شما آدم نرمالی هستید ، اگر جنگ رخ نمیده و شما راحت هرکاری دلتون میخواد میکنید ، بدونید که شما بازنده ای هستید که فکر میکنید برنده هستید. شما به جهلتون باخته اید ، و اسمشو شاید بذارید صلح با خودم! که این مکر جهل شماست.

حالا بگذریم. داشتم این رو عرض میکردم که شما دائم در حال پیکار هستید ، الان با من که مخالف شما صحبت کردم ، ذهنیت شما در پی پاسخ آشفته خواهد شد ، و این یه نوع پیکار ذهنی و جنگه.

پس جنگ از کجا نشات میگیره؟ از اختلاف عقیده.

تا اینجا نگه داریم موضوع رو. یه چیز دیگه بگم: دین اسلام ، این اختلاف عقیده رو که بنده عرض کردم ، به جنگ دعوت نمیکنه ، یعنی میگه شما حق ندارید حتی به خاطر اختلاف عقیده ، به کسی تحمیل کنید چیزی رو. پس دین اسلام دعوت به شروع جنگ نمیکنه. اون کسانی که جنگ رو شروع میکنند ، اسلام نمیدانند چیست و زور میگویند ، و به طبع اون زورگویی ، پاسخی هم از طرف شخص محروم دریافت میکنند. چون اگر به شما زور بگن و شما رو محروم کنن و شما هیچ حرکتی نشون ندی ، میشی مظلوم ، و میدونید که از دیدگاه بزرگان ظالم و مظلوم به یک اندازه منفورند.ببخشید طولانی شد.باز اگه چیزی به ذهنم رسید عرض میکنم

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید ، این حرفای شما درست نیست ، علتشم اینه که شما درست بررسی نمیکنید ، یه چیزی شنیدید ، یک کلاغ چهل کلاغ شده و به شما رسیده.

جنگ و خونریزی و ..... آیا بین دو مسلمان صورت میگیره یا بین غیر مسلمان و مسلمان؟

این طبیعیست ، شما خودتون در وجود خودتان ، جنگ رخ میده یا نمیده؟ جنگ بین عقل و جهل رو عرض میکنم.

اگر جنگ رخ میده ، پس شما آدم نرمالی هستید ، اگر جنگ رخ نمیده و شما راحت هرکاری دلتون میخواد میکنید ، بدونید که شما بازنده ای هستید که فکر میکنید برنده هستید. شما به جهلتون باخته اید ، و اسمشو شاید بذارید صلح با خودم! که این مکر جهل شماست.

حالا بگذریم. داشتم این رو عرض میکردم که شما دائم در حال پیکار هستید ، الان با من که مخالف شما صحبت کردم ، ذهنیت شما در پی پاسخ آشفته خواهد شد ، و این یه نوع پیکار ذهنی و جنگه.

پس جنگ از کجا نشات میگیره؟ از اختلاف عقیده.

تا اینجا نگه داریم موضوع رو. یه چیز دیگه بگم: دین اسلام ، این اختلاف عقیده رو که بنده عرض کردم ، به جنگ دعوت نمیکنه ، یعنی میگه شما حق ندارید حتی به خاطر اختلاف عقیده ، به کسی تحمیل کنید چیزی رو. پس دین اسلام دعوت به شروع جنگ نمیکنه. اون کسانی که جنگ رو شروع میکنند ، اسلام نمیدانند چیست و زور میگویند ، و به طبع اون زورگویی ، پاسخی هم از طرف شخص محروم دریافت میکنند. چون اگر به شما زور بگن و شما رو محروم کنن و شما هیچ حرکتی نشون ندی ، میشی مظلوم ، و میدونید که از دیدگاه بزرگان ظالم و مظلوم به یک اندازه منفورند.ببخشید طولانی شد.باز اگه چیزی به ذهنم رسید عرض میکنم
جنگ بین مسلمان و مسلمان رو که عینا داریم میبینیم از بدو تولد اسلام.

اسلام به جنگ دعوت نمیکنه؟ فقط عقیده اش رو میگه؟ یعنی اگه فرضا یکی تو بلاد اسلامی بیاد عقایدش رو که برخلاف اسلام هست بگه کسی باهاش کاری نداره؟ اتفاقا اسلام یکی از معدود دینهایی هست عقایدش رو تحمیل میکنه و به خودش اجاز میده عقاید سایر ادیان رو زیر سوال ببره چرا که خودش رو کاملترین دین معرفی میکنه.

اوژنی دزیره

عضو جدید

اسلام به جنگ دعوت نمیکنه؟ فقط عقیده اش رو میگه؟ یعنی اگه فرضا یکی تو بلاد اسلامی بیاد عقایدش رو که برخلاف اسلام هست بگه کسی باهاش کاری نداره؟ اتفاقا اسلام یکی از معدود دینهایی هست عقایدش رو تحمیل میکنه و به خودش اجاز میده عقاید سایر ادیان رو زیر سوال ببره چرا که خودش رو کاملترین دین معرفی میکنه.

برو با یه این کاره که اطلاعات داره بحث کن تا جواب سوالاتتو بگیری هرچند فکر نمی کنم قانع بشی باز هم رو نظرت پافشاری خواهی کرد قشنگ معلومه.

آخرین ویرایش:

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
برو با یه این کاره که اطلاعات داره بحث کن تا جواب سوالاتتو بگیری هرچند فکر نمی کنم قانع بشی باز هم رو نظرت پافشری خواهی کرد قشنگ معلومه.
اگر شما اطلاعات نداری چرا انقدر مطمئنی ایشون اشتباه میکنه ؟ پس این شمایی که نا آگاهانه داری پافشاری میکنی روی نظرت !!!

mehrdad14

عضو جدید
if i were you.i removed this topic bcs unfortunately some people cant accept your opinion

so now think about it's result!
اینطور که فکر میکنید نیست . دنیا پر از دروغ و فریب است . انسان ها باید سوالاتشان و احیانا شبهاتشان را بپرسند و جواب هایشان را بگیرند . شخصی که این سوال را پرسید کار درستی انجام داده است . شاید میخاسته به سوالات ذهنی اش برسد . همانطور که من هم شک و تردید هایی داشتم و پس از تحقیقات کامل و ازادانه به حقیقت رسیدم. انسان نباید ترسو باشد .

اوژنی دزیره

عضو جدید
اگر شما اطلاعات نداری چرا انقدر مطمئنی ایشون اشتباه میکنه ؟ پس این شمایی که نا آگاهانه داری پافشاری میکنی روی نظرت !!!

من پافشاری نکردم دوتا پست گذاشتم نظرمو گفتم که بله هست ادامه دادم که میگی پافشاری درضمن من برای سوالات ایشون گفتم چون من طبق اعتقادات خودم میگیم بله دین رحم و صلحه ولی ایشون از پایه سوال داشتن فکرکنم شما هم همینطوری.

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز

در مورد "معدود دینها" که فرمودید خیلی مطمئن نیستم. یعنی کدوم دین خودشو تحمیل نکرده در طول تاریخ؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز

یک نفر اگر کافر باشه و خودش باشه و 4 دیواریش ، اسلام کاریش نداره ، اما اگر بخواد نظم جامعه رو با عقیده اش به هم بزنه ، اون رو باید محدود کرد تا اقتدار جامعه حفظ بشه ، وگرنه هرج و مرج میشه.
اسلام نه تنها به جنگ دعوت نمیکنه ، بلکه میگه : با زن ها ، کودک ها ، اون هایی که تسلیم میشن ، و اون هایی که فرار میکنن کاری نداشته باشید ، حتی اونی که گیر داده و ول نمیکنه ، چندین بار به سمت خدا دعوت میشه و اگر نهایتا دست بر نداشت......

اون عقیده نیست که تحمیل میشه ، همونطور که گفتم ، برای حفظ نظم و اقتدار ، با بعضی ها برخورد بشه.

اسلام هیچوقت دینی رو زیر سوال نمیبره ، اگر اینکارو بکنه و دین رو زیر سوال ببره ، اونوقت فرماندار اون دین یعنی پیامبران رو زیر سوال میبره ، اونوقت یعنی خودشو زیر سوال میبره ، یعنی اینکه خودش پیامبر میفرسته و خودشم زیر سوال میبره. نه اینطوری نیست ، زیر سوال نمیبره ، میگه که در زمان حضرت موسی (مثلا) عقل مردم در یک حدی بود که باید اونطوری با مردم صحبت میکردیم تا میگرفتن چی میگیم ، و در زمان پیامبر خاتم و بعد از اون ، شرایط جوری ایجاب کرد که با قلم حرف بزنند ، یعنی همین قرآنی که داریم ، تا حدودی برای ما به نوعی پیامبره که داره حرفای خدا رو به ما میگه ، به زبان مردم صحبت کردن بسیار مهمه ، قرآن جوری نوشته شده که تا ابدیت میتونه با هر زبانی به زبان خودش صحبت کنه!

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ضمن من الان کار دارم باید برم ، از یکی از دوستان خواهش میکنم معنای سوره مرسلات رو اینجا اگه ممکنه کپی پیست کنن ، همون یه سوره حرفای خیلی جالبی برای این تاپیک داره شاید ، فکر میکنم....

با تشکر

رامين..

عضو جدید
شما خودتون میگین برای هر سئوالی باید بریم سراغ کارشناس.
کارشناس چه کسی هست؟
کسی هست که این مسائل رو قبول داره.

پس در واقع هدف از مراجعه به کارشناس اعتراف به این هست که کارشناس راست میگه.
اگر هم مشخصه کارشناس راست میگه، پس شما باید در استدلال و منطق رو گل بگیرین.

اونی بحثی که از ابتدا و قبل از استدلال آوردن نتیجه اش مشخصه، بهش میگن بحث تعبدی نه بحث منطقی.
چون فقط قراره بحثی صورت بگیره که طرف توجیه بشه، نه اینکه بحثی صورت بگیره و یک چیزی به کل رد بشه.

عربی که دخترش رو زنده به گور میکرد، بهش گفتن دخترت رو زنده به گور نکن گوش کرد .
اما بهش میگفتن برده داری و کنیز داری نکن، گوش نمیکرد؟
رو چه حسابی؟ رو چه دلیل و منطقی این حرف رو میزنید؟
مگه اون عرب معتقد نبود اینا کلام خداس، مگه در راه این خدا جنگ نمیکرد، چطوری اگر این خدا میگفت برده داری از الان منسوخه این عرب که از جانش در راه خدا گذشته از این قانون برده داری نمیگذشته؟

شما از این منطق های نابتون رو بیارین، منم بفهمم منطق یعنی چی !!!!
باسلام.حق باآقاي سوادي است.پيامبر اسلام كه در ابتداي رسالتشون يك تنه در برابر تمام كفر ايستاد و از ابلاغ دين اسلام نهراسيد،پس چطور شد كه نتونستند جلوي برده داري رو بگيرند؟ اسراي زني كه از طرف لشگر اسلام گرفته ميشد ديگه فرقي نميكرد كه دختر باشه يا زن شوهر دار.هر دو مورد حكم كنيز رو پيدا مي كردند.حتما گروه تروريستي داعش هم با استناد به همان رفتار صدر اسلام مسلمونها همين اعمال رو دو باره تكرار ميكنه.فكر نميكنم هيچ منطق درستي بتونه اين موضوع رو توجيه كنه.

رامين..

عضو جدید
جنگ با سرنوشت بشر پیوند خورده است .همین حالا حدود سی پنج جنگ بزرگ و کوچک در کره زمین جریان دارد.
همه کشورهای دنیا ارتش دارند ،ارتش ها با هم میجنگند و در جنگ به یکدیگر گُل پرتاب نمیکنند ! بلكه با گلوله و اتش میکشند و کشته میشوند و زمین های یکدیگر را تصرف کرده و اموال مغلوب را بغارت میبرند
تا اینجای قضیه گویا در پیش بشر امروزی ، عیب و ایرادی ندارد ، چون انسانهای عصر ما نیز ؛در مورد بیغما بردن مال شکست خوردگان ؛به همان روش هزاران سال پیش ، اجداد خود عمل میکنند
یعنی مثلا آمریکا حمله کرده به عراق، و نفتش و مالش را برده فروخته و کسی نگفته که چرا چنین کردی در فرهنگ فعلی جهان این عیب نیست
یا وقتی هند ،پاکستان شرقی ( بنگلادش ) را متصرف شد تمام ماشینهای کارخانه های آنجا را به غنیمت برد و جهان این را عیب ندید
وگزارش زیر وضع را بهتر بتصویر میکشد:
بانک جهانی می گوید اسراییلی ها چهار برابر بیشتر از مردم فلسطینی در سرزمین های اشغالی به آب دسترسی دارند.

محمد عباس، دوساله؛ مبتلا به اسهال مزمن است ، این اولین باری نیست که دچار این بیماری می شود. مادرش می گوید:" ، پسرم به شدت بیمار است. دکتر به ما گفته که به خاطر وضعیت آب این دهکده ، پسرم بیمار شده . ما آب مصرفی مان را از خارج این منطقه تهیه می کنیم.. ما فقط این آب را می خریم ، حتی اگر این آب آلوده باشد ، برای مصرف روزانه مجبوریم که به هر طریق شده آن را تهیه کنیم."
در حالی که کرانه باختری دارای منابع مهم آب زیرزمینی است ، اما به گفته بانک جهانی ، اسراییل که کنترل بخش اعظمی از کرانه باختری را در اختیار دارد، بیشتر آب این منطقه را برای شهروندان اسراییلی نگه می دارد.
این در حالی است که میزان آبی که در اختیار ساکنان فلسطینی این مناطق است، برای همه آنها کافی نیست. معمولا در فصل زمستان ، فلسطینیان ساکن در این نواحی با جمع آوری آب باران که آن هم به اندازه کافی نیست، سعی می کنند کمبود آب خود را جبران کنند. این در حالی است که در تابستان مردم فلسطینی مجبورند با دادن پول به تانکرهای حمل اب ، آب آشامیدنی شان را تامین کنند.

پس وقتی کشور متمدنی چون اسراییل که تایید جهانی را بهمراه دارد اسیران خود را از آب محروم کند و آب آنها را برای خود بر دارد و چمن های تزیینی خود را آب دهد ، با این وضع دیگر نباید کسی به مسلمانان اعتراض کند که چرا مال شکست خوردگان را بنام غنیمت میگیرند و خوشبختانه در این باره ایرادی ندارند
اما اعتراض مهم آنها به تمدن اسلام، این است که میگویند افتخار از بین بردن قانون برده داری، نصیب آنها شده و اسلام در این زمینه دستوری ندارد
حالا ببینیم که در رابطه با رفتار فاتحان با اسیرها روش برده داری بهتر است یا روش امروزی؟
در روش امروزی ، پیروزها با دشمن خود چگونه رفتار میکنند؟ ، نمیگوییم صربهای بوسنی را ببیند که دشمنان خود را قتل عام کردند و حتی کار را تا به انجا رساندند که به جوانان اسیر دستور دادند که با مادرهای خود زنا کنند و در صورت ابا و انکار ،کشته میشدند ،
هر چند امروز صربها ، از ملل متمدن غرب هستند ولی چون ظاهرآ ، اروپاییان و آمریکاییان و ساز مان ملل با وحشی گری های صربیان مخالف بودند ، پس آنها را مثال نمیزنیم
اما در مورد آمریکا ، فکر نمیکنم کسی اعتراضی داشته باشد ؛اگر آنها را مثال بیاوریم، زیرا آمریکا نماینده تمدن امروزیست و سازمان ملل را در قلب خود جای داده.

ببینیم آنها با اسیران چگونه رفتار میکنند :
گوانتانامو جلوی چشم ماست. اونها برده های خود را در قفسه های آهنین نگه داشته اند و حتی این اسیران مجبورند جلوی چشم آنها قضای حاجت کنند.
تصور کنید حال کسانی را که سالها در قفس زندانی شده اند و شاید که تا آخر عمر هم بر این حال باشند . بله بعضی از این اسیران در همین حالت پیک اجل را لبیک گفتند.
آیا این روش برده داری بهتر است یا روش اسلامی که در آن برده همراه ارباب خود و در خانه او زندگی میکند و در خیابانها میگردد و میتواند عروسی کند ، میتواند با ارباب خود قرارداد ببندد و با کار کردن پول پیدا کند و با دادن پول خود را آزاد نماید؟
این روش با آنکه خطرات بزرگی داشت اما اسلام خطر را پذیرفت ولی حاضر نشد با انسانها ( هر چقدر هم که مجرم باشند) رفتاری شبیه به رفتار در گونتانامو نماید
یعنی این روش، قربانی گرفت و مثلا حضرت عمر بدست یک برده اسیر ،بنام ابولولو؛ کشته شد، اما این واقعه هم باعث نشد تا خلیفه بعدی یعنی حضرت عثمان، اسیران را در مکانی شبیه گوانتانامو جمع آوری کند. آخر اسیر هم حقوقی دارد
جالب است بدانید آخرین جمله ای از دهان پیامبر خارج شد این بود:
«شما را سفارش میکنم به نماز و زکات و خوش رفتاری با کنیزان»
متن حدیث را از زبان حضرت علی در مسند امام احمد ببینید:
عَنْ عَلِی بْنِ أَبِی طَالِبٍ رَضِی اللَّهُ عَنْهُ قَالَ أَمَرَنِی النَّبِی صَلَّی اللَّهُ عَلَیهِ وَسَلَّمَ أَنْ آتِیهُ بِطَبَقٍ یكْتُبُ فِیهِ مَا لَا تَضِلُّ أُمَّتُهُ مِنْ بَعْدِهِ قَالَ فَخَشِیتُ أَنْ تَفُوتَنِی نَفْسُهُ قَالَ قُلْتُ إِنِّی أَحْفَظُ وَأَعِی قَالَ أُوصِی بِالصَّلَاةِ وَالزَّكَاةِ وَمَا مَلَكَتْ أَیمَانُكُمْ
علی میگوید که پیامبر صلی الله علیه و سلم بمن امر کرد که طبقی بیارم تا در آنچیزی بنویسد که امتش بعد از او گمراه نشوند علی میگوید ترسیدم تا آوردن ورق بمیرد پس به ایشان گفتم <<من حفظ میکنم و بیاد میسپارم»
پیامبر فرمودند: وصیت میکنم شما را به نماز و زکات و(خوش رفتاری با) کنیز هایتان
حالا شاید کسی بگوید شما چرا خود را با بدتر مقایسه میکنید تا بدی اسلام را بپوشانید؟ شما مسلمانان، چرا روش ایده الی را ارایه ندادید تا برده داری پایان یابد ، ولی انگلستان توانست فرمان ختم برده داری را صادر کند ؟
اولا گفتم انگلستان فرمان داد، اما عمل نکرد !و نشان دادیم که اونها برده را با نام زندانی، در شرایطی خیلی بدتر قرار دادند و رفتارشان را با برده نشان دادیم .

و بر خلاف دستورات اسلام ،برده در نزد آنها از ابتدایی ترین حقوق مثل حرکت و عروسی و از هر چیز حتی ،راحت به مستراح رفتن، نیز محروم است
اما اینکه چرا اسلام روش ایده الی ارایه نداد، سببش این است که این یک قرارداد دوطرفه است و بدون موافقت کفر، اسلام نمیتواند دستوربهتری صادر کند( چه خوش بی مهربانی هر دو سر بی )
برای سبیل مثال در صدر اسلام بین یهودیان و مسلمانان چند جنگ شد در جنگ اول مسلمانان یهودیان را از شهر اخراج کردند و مال آنها را هم نگرفتند.
اگر یهودیها پیروز میشد بنظر شما چه میکردند ؟ معلوم است که بر اساس قوانین آن زمان، مردها را میکشتند و زنان و کودکان را اسیر میکردند پس اسلام مهربانتر بود
در جنگ دوم باز اسلام پیروز شد و مالشان را گرفت و خودشان را اخراج کرد پس باز رفتارش بهتر بود زیرا اگر یهود پیروز میشد همه را اسیر میکرد از مرد و زن و کودک
در جنگ سوم – جنگ جندق – یهودیان در یک لحظه خطرناک، خواستند از پشت ،در شهر را باز برروی کفار کنند و با وجود پیمان موکد میخواستند پیمان شکنی کنند که الله نقشه آنها را خراب کردند و مشرکین از میدان رفتند و بشهر خود بازگشتند و مسلمانان به یهودیان حمله کردند و اینبار دیگر همانطور رفتار کردند که اگر پیروز جنگ خندق ، مشرکین و یهود میبودند، عمل میکردند
اما هرجا که کفر همراهی کرده اسلام هم کوتاه آمده . از زمانه ما مثالی بگویم:
وقتی روسیه به افغانستان حمله و آنجا را اشغال کرد دارای ارتشی تحت فرمان بود و گزارشی نرسید که افراد این ارتش ،به زنان مسلمانان دست درازی کرده باشد
پس گاهی شده که مسلمانان در جنگ، زنان آنها را؛ حتی در میدان رزم؛ اسیر کردند اما دست به زنان نزدند
اما بعد از فرو پاشی شوروی ، همین ارتش روسیه در چچن از انظباط لازم برخوردار نبود، و گوش بفرمان دولتش نبود پس در وقت حمله به دهاتهای مسلمانان ،سربازان وحشی شده روس زنان مسلمان را اسیر کرده و به آنها تجاوز میکردند و با خود میبردند.
پس ارتش مقاومت هم مقابله به مثل کرد و به دهات روسها حمله کرد و دخترانشان و پسرانشان را اسیر و برده کرد .
پس همین دولت روسیه را تحت فشار گذاشت تا رفتار خود را عوض کند
ببری مال مسلمان و چو مالت ببرند ***** بانگ و فریاد برآری که مسلمانی نیست
باسلام .دوست عزيز آقاي joe رفتار دولت غاصب اسرائيل و دولت آمريكا و روسيه و ..... با زندانيان واسيران را با قوانين اسلام مقايسه و توجيه نكنيد. مثل اينه كه يه فرد متشخصي ميفته خونه يه نفر و يه مختصر دزدي ميكنه و وقتي اونو دستگير ميكنن طلبكار ميشه وميگه فلان دزد حرفه اي خونه صد نفرو زده وصاحب خونرو هم كشته ،شما حالا اومدين منو گرفتين؟ شايد منظور دوستان اين باشه كه چرا آخرين و كاملترين دين الهي نتونست قانون برده داري رو از بين ببره . خلاصه اينكه به كنيزي يا به بردگي گرفتن زنان كشور مغلوب اگه عمل نا شايستيه ،بايد براي همه ناشايست باشه.و اگه عمليست پسنديده ، پس همه دولتها و ملتها ميتونند اين حق رو به خودشون بدند. نميشه براي يك دين يا ملتي جايز باشه و براي ديگران جايز نباشه.

mersad20

کاربر فعال
مراجع دینی و مسلمانان می گویند اسلام دین رحم و بخشندگی و صلح است. روایات اسلامی زیادی در مورد بخشش و محبت و تاکید بر آنها وجود دارد.

ولی برای خیلی ها اینچنین نیست. اونچه که واقعیت هست اسلام و جوامع اسلامی از بدو تولدش همواره با خون و خون ریزی پیوند داشته. از کشتار بی رحمانه ایرانیان و یهودیان بدست سپاه اسلام و از تجاوز و برده داری و به کنیزی گرفتن بازماندگان جنگها... حتی اسلام و سنت پیامبر برده داری و کنیز داری را قبول دارد...

در عصر حاضر هم قتل و جنگ و خون ریزی و تجاوز و ترور بین کشورهای مسلمان بیداد میکند.

اسلام دين صلح و رحمت هست

اما اگر كسي يا چيزي به نام اسلام كاري كرد ايا به پاي اسلام نوشته ميشه ؟
جنگ هاي ابتدايي پيامبر اكرم همگي حكم دفاع داشته اند حمله به ايران هم مقبول اهل بيت نبوده
اگر اسلام را در پوسته داعش و طالبان ببينيم بله اسلام دين خشونت است اما اگر واقعيت اسلا م را ببينيد اسلام عين عطوفت و رحمت است

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

بله هست اما شما داری از دید بد نگاه میکنی،چشم هارا باید شست برادر من:smile:

رامين..

عضو جدید
3-رفتار انسانى با بردگان
در اسلام دستورات زیادى در باره رفق و مدارا با بردگان وارد شده تا آنجا که آنها را در زندگى صاحبان خود شریک و سهیم کرده است . پیغمبر اسلام (ص) مى‏فرمود : کسى که برادرش زیر دست او است باید ، از آنچه مى‏خورد به او بخوراند و از آنچه مى‏پوشد به او بپوشاند ، و زیادتر از توانائى به او تکلیف نکند . على (ع) به غلام خود قنبر مى‏فرمود : من از خداى خود شرم دارم که لباسى بهتر از تو بپوشم ، زیرا رسول خدا (ص) مى‏فرمود : از آنچه خودتان مى‏پوشید بر آنها بپوشانید و از آنچه خود مى‏خورید به آنها غذا دهید.

امیدوارم دوستان نفرمایند کپی پیسته ما نمیخونیم!بله کپی پیست هست اما از روی یکی از تحقیقات ارائه شده خودم!!
موفق باشید...:gol:
باسلام خدمت خواهر عزيز zeinab70 .توضيحات مفيدي ارائه كرديد. ولي هيچ كدومش بهره برداري جنسي از كنيزها رو توجيه نميكنه مخصوصا اسيران زني كه قبلا شوهر داشتند.

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسلام خدمت خواهر عزيز zeinab70 .توضيحات مفيدي ارائه كرديد. ولي هيچ كدومش بهره برداري جنسي از كنيزها رو توجيه نميكنه مخصوصا اسيران زني كه قبلا شوهر داشتند.
مخصوصنی وجود نداره
تجاوز تجاوزه و متجاوز متجاوز
حالا به هر دینی که میخواد باشه و طبق هر کتابی بخواد به این کارش سرپوش بذاره !

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
من پافشاری نکردم دوتا پست گذاشتم نظرمو گفتم که بله هست ادامه دادم که میگی پافشاری درضمن من برای سوالات ایشون گفتم چون من طبق اعتقادات خودم میگیم بله دین رحم و صلحه ولی ایشون از پایه سوال داشتن فکرکنم شما هم همینطوری.
بله شما طبق اعتقاد بدون آگاهی تون گفتین ( خودتون فرمودین اطلاعات ندارین ) اما به کسی که داره راجع به چیزی که نمیدونه سوال میپرسه و نمیخواد مثل شما اعتقاد بدون آگاهی داشته باشه تهمت تعصب می زنید :دی
باشد که تعقل کنیم

zeinab70

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز

سلام
منظور شما آیه 24 سوره نساء است!
اين حکم مربوط با کافران حربي است. وقتي قبيله و عشيره اي همگي اعم از زن و مرد و بزرگ و کوچک به جنگ با اسلام قيام کردند، مسلمانان بايد از کيان خود دفاع کنند و با آنان بجنگند و تا زماني که شکست آنان قطعي نشده ، دشمن را بکشند و اگر قبل از شکست قطعي ، دشمن پيشنهاد مصالحه داد، امام بر اساس توافق با آنان رفتار مي کند و وقتي شکست آنان قطعي شد، دشمن را به اسارت بگيرند و دشمناني که در جنگ شکست مي خورند و تسليم مي شوند، امام مسلمانان با رعايت مصلحت جامعه اسلامي در مورد آنان اعم از مرد و زن و کوچک و بزرگ تصميم مي گيرد .
بنا بر اين کافراني که براي نابودي کشور اسلامي اقدام کرده بودند بعد از شکست قطعي به اسارت درآمده و به صلاحديد امام به منت یا در قبال فدیه آزاد می گشتنند یا به بردگي گرفته مي شدندو زنان که همراه آنان بودند نیز ، به عنوان کنيز به ملکيت مجاهدان در مي آمدند.
این حکم فقط مربوط به جنگ با کافرانی است که علیه اسلام و جامعه اسلامی شمشیر کشیده و برای به نابودی کشاندن اسلام هجوم آورده باشند.
مسلمانان حق ندارند ابتدا و بدون تبلیغ و دعوت و بدون این که مورد هجوم واقع شوند و برای تحمیل اسلام یا کشورگشایی به سرزمینی حمله کرده و مردان جنگی آنان را بکشند و بقیه را اعم از زن یا مرد به بردگی بگیرند.
اجازه به بردگی گرفتن فقط در مورد مردان و زنانی است که به کشور اسلامی هجوم آورده و در صدد نابودی اسلام و مسلمین هستند و این اجازه هم فقط مربوط به کسانی است که در میدان نبرد حضور دارند و آن هم در صورتی است که امام مسلمانان به بردگی گرفتن اسیران را جایز بداند و اجازه دهد.
البته برده گرفتن شرکت کنندگان در جنگ را اسلام باب نکرد بلکه قانون عمومي آن زمان بود و اسلام هم مخالفت فوري و دفعي با آن را مناسب نديد بلکه به مبارزه تدريجي با آن پرداخت و ضمن پذيرفتن اصل آن، زمينه هاي ورود بندگان به جامعه اسلامي و آزاد شدن و ايمان آوردن آنان را ايجاد کرد.

شان نزول آیه:
این آیه مربوط به جنگ اوطاس است.
پس از فتح مکه ( که میدانیم مکه بدون جنگ و درگیری فتح شد ) دو قبیله عرب و بت پرست ِ هوازن و ثقیف ، تصمیم گرفتند در دفاع از بتها و دین نیاکانشان ، به پیامبر در راه بازگشت به مدینه حمله کنند و ایشان را بکشند . آنان در این راه هم قسم شدند و برای اینکه هیچ راه برگشتی برای خود نگذارند ، زنان و کودکان و همه ی ثروت خود را با خود آوردند تا پیامبر و اسلام را نابود کنند یا اینکه خود به طور کامل نابود شوند !در این جنگ ، مردها کشته شدند و این بیوه زنان نیز که در حمله به مسلمین حضور داشتند بلا تکلیف ماندند .[1]
در این هنگام مسلمین از پیامبر پرسیدند که تکلیف این زنان چیست ؟ آیه فوق نازل شد که اینها به عنوان کنیز در اختیار مسلمین قرار گرفتند .

1-
تاریخ طبری ، ترجمه: ابو القاسم پاینده‏ ، ناشر: اساطیر ، تهران‏ ، چاپ پنجم ، 1375 هـ ش ، ج 3 ص 1197 – 1205