آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

• عالی

رای: 144 47.8%
  • خیلی خوب

رای: 93 30.9%
  • متوسط

رای: 42 14.0%
  • بد

رای: 22 7.3%

• مجموع رای دهندگان
    301
وضعیت
موضوع بسته شده است.

raha

مدیر بازنشسته
منابعی که خودم واسه کنکور خوندم و فکر میکنم مهم هستند .ایناست...

زبان عمومی:
کتاب 504 رو همه میخونند... پس خوندنش واجبه... غیر از این اگر تابه حال کلاس زبان رفتید. کتاب های new interchang _headway یا... رو بخونید... تو سطح پیشرفته کتاب های 1100 لغت وessential words for tofel رو میخونند. که خیلی واجب نیستن البته... کلا باید دامنه ی لغتتون رو بالا ببرید...
واسه گرامر اگه زبانتون در حد خوبی هست. کتاب Digest رو که به زبان اصلی هست معرفی کردن . اگر هم که نه...!! کتاب دکتر امیری هست واسه اموزش گرامر. کتاب لغتش هم بد نیست...

زبان تخصصی:
کتاب فرهنگ تصویری چینگ هست که قبلا میگفتن فقط صفحات مهمشو بخونید. اما امسال مشخص شد که نمیشه پیش بینی کرد. بهتره تا اونجا که میتونید همه رو حفظ کنید...
واسه حفظ لغات هم من G5 رو پیشنهاد میکنم. روزی 10 تا 15 تا لغت رو حفظ کنید... اما اگر سعی کنید از توی متن لعات رو یاد بگیرین خیلی بهتره و بیشتر هم تو ذهنتون میمونه...
کتاب دیگه ای که واسه زبان تخصصی هست کتاب انگلیسی برای دانشجویان معماری. نویسنده حسن رستگارپور هست...

تاریخ:

معماری جهان( به ترتیب اولویت)... کتاب اشنایی با معماری جهان زارعی- کتاب هنر در گذر زمان هلن گاردنر- تاریخ معماری غرب .امیر بانی مسعود
معماری اسلامی و ایران.... سبک شناسی دکتر پیرنیا- معماری ایران. محمد یو سف کیانی- معماری اسلامی ایران .دکتر پیرنیا- معماری ایران. پوپ - معماری ایران .دکتر غلامحسین معماریان
معماری معاصر... فضا.زمان.معماری. گیدیون- اززمان و معماری.منوچهر مزینی- مبانی و مفاهیم معماری معاصر غرب . دکتر قبادیان.

فن سا ختمان:اقلیم: ابنیه سنتی ایران. دکتر قبادیان- اقلیم و معماری .کسمایی
تاسیسات مکانیکی: محاسبات تاسیسات ساختمان طباطبائی- طبقه بندی تجهیزات و سیستم ها . محمد رضا سلطان دوست ( کتاب سبزرنگ کوچیکی هست. ولی خیلی مفید)
تاسیسات نور و صدا: کتاب دکتر قیابکلو هست که جزوه اشون هم فکر کنم کفایت کنه...
سازه: درک رفتار سازه ها .گلابچی- سازه در معماری. گلابچی- سیستم های ساختمانی اینده. گلابچی- معمار+مهندس=ساختار. گلابچی
ایستایی و مقاومت مصالح: استاتیک کاربردی و مقاومت مصالح کاربردی . دکتر گلابچی... این 2 تا منبع رو اکثرا کسانی که میخوان تکنولوژی یا ایرژی شرکت کنند کیخونند . چون خیلی حجیم هستند... همه ی فصل هاش لازم نیست خونده بشه... نمونه موردی هاش جدیدا واسه سازه از اونا سوال میدن. چون درک رفتار وسازه در معماری یه مقدار تکراری شدن...
واسه ایستایی و سازه و مقاومت مصالح... بهتون پیشنهاد میکنم اگر تهران هستید حتما کلاس های دکتر سروش نیا رو برید... البته از اصفهان و یزد و شهر های دیگه هم سر کلاسمون بودند بچه ها...
عناصر و جزئیات و مصالح: کتاب های ارشد پوران پژوهش خیلی عالین...
البته کسایی که میخوان واسه مصالح بیشتر وقت بزارن. کتاب های سام فروتنی و احمد حامی هم هستش... و کتاب های هنرستان

درک معماری:

بیشتر تست هوشه:D... اما کتاب های زیبایی شناسی و فرم فضا نظم رو میخونند اغلب... باید اطلاعات عمومی معماریتونو زیاد کنید دیگه... هر چی که تو این 4سال تو طراحی ها یاد گرفتین...

واسه منظر هم جزوه های غزاله روحانی. هما بهبهانی و پیرنیا هستش که باید گیر بیارین...+ کتاب باغ های ایران و کوشک های ان. دونالد ویلبر و....

من هم شنیدم که کپی جلوی دانشگاه تهران . میفروشه جزوه هاشونو . اما تا به حال خودم نرفتم ببینم. من جزوه ها رو از دوستام گرفتم...

امیدوارم چیزی رو از قلم ننداخته باشم. بچه ها اگر منابع دیگه رو میشناسید یا من فراموش کردم به اینا اضافه کنید...

در رابطه با گرایش هم . اونهایی که فقط انرژیشون رو میزارن روی تکنولوژی یا انرژی. اولا باید زبانشون فوق العاده خوب باشه. در ثانی. خیلی باید تلاش بکنند. چون ظرفیت خیلی کم هست و زقابت زیاد... درصد های بالای 80 میخواد واسه قبول شدن...
واسه مدیریت هم از رشته های مختلفی میان مثل عمران و صنایع... اینم ریسکش بالاست. ظرفیتش هم کم...!!!
من توصیه میکنم شما هدفتون همون معماری باشه . اگر هم تکنولوژی یا انرژی علاقه دارین . درسهای فنی تون رو با تاکید بیشتری بخونید. بیشتر واسشون زمان بزارید. جوری که خیالتون از بابت معماری راحت باشه... اونارو هم تو برنامه تون داشته باشید...
از طراحی شهری و مرمت متاسفانه اطلاعی ندارم...

زمان هم .. نمیخوام سردتونکنم.اما زمانیکه میبینم یه نفربا 2هفته خوندن.نتیجه اش نزدیک به من شده که 6 ماه وقت گذاشتم... دیگه واقعا نمیدونم چی بگم...
البته نه اینکه اون الان به اندازه ی من اطلاعات داشته باشه. ولی به خاطر اینکه ازمون هامون استاندارد نیستن . زیاد نمیشه واسشون برنامه دقیقی ریخت و روش حساب باز کرد...
اما خوب راهی جز تلاش کردن و امیدوار بودن نیست... از تلاش و پشتکارتون به خاطر این حرف ها به هیچ وجه کمک نکنید. فقط برای خودتون بخونید. نگرشتون رو تغییر بدین... موفق باشید.

archiciv

عضو جدید
سلام
جزوه درس های معماری دانشگاه تهران همه تو انتشارات هست. کافیه یک سر بیاید هنرهای زیبا، قسمت کپی یا انتشارات که ضلع جنوبی دانشکده ، بهشون بگید که جزوه می خواید، نمونه جزوه ها را دارند. می بینید که چه درس هایی با چه اساتیدی جزوه هاش هست، هر کدوم را که بخواید می گید براتون کپی می گیره..به همین راحتی :D

البته من که دیدم این جزوه ها برای چند سال پیشه..ولی معمولا جزوه اساتید عوض نمی شه ;)

موفق باشید:gol:

آزاده جان برای طراحی شهری باید کدوم درس ها و استادا رو جزوه بگیریم؟

rozhann

مدیر بازنشسته
سلام و خسته نباشید مخصوصا به کنکوریهای عزیز.
اونایی که کنکوردادن نمیخوان نظری پیشنهادی چیزی بگن؟
اخه من فکر میکنم ماها که الان کنکور دادیم بد نیست تجربه هامونو تا یادمون هستو هنوز توی حسش هستیم بگیم تا بقیه استفاده کنن.

raha

مدیر بازنشسته
اخه من فکر میکنم ماها که الان کنکور دادیم بد نیست تجربه هامونو تا یادمون هستو هنوز توی حسش هستیم بگیم تا بقیه استفاده کنن.

خوب بگو ابجی... ما منتظریم بشنویم:D

rozhann

مدیر بازنشسته
اول خودم میگم.
یه سری چیزهای جزئی که برا من خیلی مهم شد.مثلا دومان جان توی توصیه هاشون برا ازاد گفتن یه بطری اب یا ابمیوه داشته باشین همراتون.سر جلسه ازاد یکی از بچه ها که روی زمین نشته بود وسط جلسه اب میخواست ولی لیوان از دست اقاهه افتاد روی کاراش و ...

rozhann

مدیر بازنشسته
دیگه اینکه بیشتر از اونچیزی که فکرشو میکنین وقت کمه.مثلا همین کنکور امسال موضوع تقریبا راحت بود و مدارک در خواستی کم.ولی بازم من وقت کم اوردم.
یکی به من گفته بود سوال درخواستی رو حداقل 3 بار دقیق بخون.حتی توی زمانی که داری کار میکنی بازم برگرد و سوال رو بخون.من فکر میکنم خیلی از بچه ها مواردی بود که اصلا ندیدن.مثل 500 متر اشغال زمین.ننوشتن توضیحات و روند طراحی و ...

raha

مدیر بازنشسته
دیگه اینکه بیشتر از اونچیزی که فکرشو میکنین وقت کمه.مثلا همین کنکور امسال موضوع تقریبا راحت بود و مدارک در خواستی کم.ولی بازم من وقت کم اوردم.
یکی به من گفته بود سوال درخواستی رو حداقل 3 بار دقیق بخون.حتی توی زمانی که داری کار میکنی بازم برگرد و سوال رو بخون.من فکر میکنم خیلی از بچه ها مواردی بود که اصلا ندیدن.مثل 500 متر اشغال زمین.ننوشتن توضیحات و روند طراحی و ...

هی ابجی. نگو که داغ دلم تازه شد... من دقیقا همین اشتباه رو کردم .چون ظاهرا اون اخر سوال نوشته شده بود که هیچ گونه توضیحی نباید درباره ی روند طراحی بدین... اما من اصلا این جمله رو نمیدونم که چرا ندیدم... واقعا توش موندم... !!! :( یه شیتم فقط روند طراحیه... !!! امیدوارم داورا درجا شیتم رو رد نکنند. لااقل شیت های بعدی که پلان و مقطع و پرسپکتیوم هست رو هم ببینند...:cry:

rozhann

مدیر بازنشسته
یعنی ممکنه به خاطر موارد اضافی رد بشه.:eek:
اخه شما ها چکار میکردین:confused:.نوشته بود که فقط به پلان 40 درصد.مقطع 20درصد.پرسپکتیو 40 درصد.این بیچاره ها 3 -4 خط فقط نوشته بودن اینهارو نذارین

ارشیتکت86

عضو جدید

ابجی خانوم ما میخواییم شروع کنیم سر در گممیم خوشحال میشیم توضیح بدی از

چه طور خوندن چیخوندنو رها گفت اسکیسو چیکار کنیم از اینا:cry:کلا باهم بخونیم یا جداجدا وقتی یکی

تموم شد بریم سراغ بعدی؟تو تابستون زبانو بخونیم یا اسکیس یا هردو؟؟کمک

آخرین ویرایش:

ALI-F

عضو جدید
واسه کلاس های تئوری. من خودم خانه عمران رفتم. اما ازمون های مرکز معماری رو میدادم...
جهاد دانشگاهی و خانه ی عمران . فکر میکنم اساتیدشون مشترک هستن...
مثلا دکتر سروش نیا واسه استاتیک و مقاومت مصالح. کارشون فوق العاده است. هیچ کلاسی هم که نخواید برین... این یکی رو پیشنهاد میکنم حتما برین... البته ایشون مرکز معماری درس نمیدن... اگه شکل و جایی که کلاس میرید واستون زیاد مهم نیست. من جهاد دانشگاهی رو به جای مرکز معماری پیشنهاد میکنم. خانه عمران هم بد نیست . اما یکم برنامه هاش حساب کتاب نداره... جو جهاد دانشگاهی صمیمی تر هست.
همه ی کلاس ها هم نیاز نیست برید... چون واقعا وقتی میرین سر چلسه و سوال ها رو میبینید. متوجه میشین که واقعا ارزش نداره ادم انقدر به خاطرش هزینه کنه ... شما اگه منابعی که معرفی کردن رو خوب بخونید + جزوه های دانشگاه تهران... کافیه... مثلا درسهایی مثل تاریخ و تاسیسات و اقلیم و کلا اکثر درس ها واقعا نیاز به کلاس ندارند...چون اغلب حفظی هستند. شکا باید فقط منبع بخونید ... مثلا امسال از استاتیک 2 تا سوال ساده اومده بود که فکر کنم اکثرا چه اونایی که کلاس رفته بودن . چه اونایی که نرفته بودن . درست جواب دادن... اما من الان خیالم از خودم راحته که این درسو خیلی خوب بلدم. هر چند توی کنکور به دردم نخورد.... بقیه کلاس هایی که رفتم زیاد واسم مفید نبودن.
هر سوالی داشتید در زمینه ی درسی من در خدمتم...
میشه سر فرصت برنامه ای هم ریخت واسش... حالا تا نتایج کنکور بیاد. شاید من هم دوباره مجبور شم با شما این درس ها رو بخونم... :redface:

سلام رها خانم
ببخشید شما امسال رتبه اتون چند شده ؟ از کلاسا راضی بودید و نتیجه لازم رو داد ؟
ممنون

LiLiAN

عضو
سلام آبجی معمار عزیز.
آره...کاملا باهات موافقم;)ما خیلی خیلی نیازمند راهنمایی هاتونیم...لطفا راهنماییمون کنین...ما واقعا گیج و سردرگمیم...خودت آغازگر این بحث باش...ما سراپا گوشیم...لطفا...

LiLiAN

عضو
منابعی که خودم واسه کنکور خوندم و فکر میکنم مهم هستند .ایناست...

زبان عمومی:
کتاب 504 رو همه میخونند... پس خوندنش واجبه... غیر از این اگر تابه حال کلاس زبان رفتید. کتاب های new interchang _headway یا... رو بخونید... تو سطح پیشرفته کتاب های 1100 لغت وessential words for tofel رو میخونند. که خیلی واجب نیستن البته... کلا باید دامنه ی لغتتون رو بالا ببرید...
واسه گرامر اگه زبانتون در حد خوبی هست. کتاب Digest رو که به زبان اصلی هست معرفی کردن . اگر هم که نه...!! کتاب دکتر امیری هست واسه اموزش گرامر. کتاب لغتش هم بد نیست...

زبان تخصصی:
کتاب فرهنگ تصویری چینگ هست که قبلا میگفتن فقط صفحات مهمشو بخونید. اما امسال مشخص شد که نمیشه پیش بینی کرد. بهتره تا اونجا که میتونید همه رو حفظ کنید...
واسه حفظ لغات هم من G5 رو پیشنهاد میکنم. روزی 10 تا 15 تا لغت رو حفظ کنید... اما اگر سعی کنید از توی متن لعات رو یاد بگیرین خیلی بهتره و بیشتر هم تو ذهنتون میمونه...
کتاب دیگه ای که واسه زبان تخصصی هست کتاب انگلیسی برای دانشجویان معماری. نویسنده حسن رستگارپور هست...

تاریخ:
معماری جهان( به ترتیب اولویت)... کتاب اشنایی با معماری جهان زارعی- کتاب هنر در گذر زمان هلن گاردنر- تاریخ معماری غرب .امیر بانی مسعود
معماری اسلامی و ایران.... سبک شناسی دکتر پیرنیا- معماری ایران. محمد یو سف کیانی- معماری اسلامی ایران .دکتر پیرنیا- معماری ایران. پوپ - معماری ایران .دکتر غلامحسین معماریان
معماری معاصر... فضا.زمان.معماری. گیدیون- اززمان و معماری.منوچهر مزینی- مبانی و مفاهیم معماری معاصر غرب . دکتر قبادیان.

فن سا ختمان:اقلیم: ابنیه سنتی ایران. دکتر قبادیان- اقلیم و معماری .کسمایی
تاسیسات مکانیکی: محاسبات تاسیسات ساختمان طباطبائی- طبقه بندی تجهیزات و سیستم ها . محمد رضا سلطان دوست ( کتاب سبزرنگ کوچیکی هست. ولی خیلی مفید)
تاسیسات نور و صدا: کتاب دکتر قیابکلو هست که جزوه اشون هم فکر کنم کفایت کنه...
سازه: درک رفتار سازه ها .گلابچی- سازه در معماری. گلابچی- سیستم های ساختمانی اینده. گلابچی- معمار+مهندس=ساختار. گلابچی
ایستایی و مقاومت مصالح: استاتیک کاربردی و مقاومت مصالح کاربردی . دکتر گلابچی... این 2 تا منبع رو اکثرا کسانی که میخوان تکنولوژی یا ایرژی شرکت کنند کیخونند . چون خیلی حجیم هستند... همه ی فصل هاش لازم نیست خونده بشه... نمونه موردی هاش جدیدا واسه سازه از اونا سوال میدن. چون درک رفتار وسازه در معماری یه مقدار تکراری شدن...
واسه ایستایی و سازه و مقاومت مصالح... بهتون پیشنهاد میکنم اگر تهران هستید حتما کلاس های دکتر سروش نیا رو برید... البته از اصفهان و یزد و شهر های دیگه هم سر کلاسمون بودند بچه ها...
عناصر و جزئیات و مصالح: کتاب های ارشد پوران پژوهش خیلی عالین...
البته کسایی که میخوان واسه مصالح بیشتر وقت بزارن. کتاب های سام فروتنی و احمد حامی هم هستش... و کتاب های هنرستان

درک معماری:
بیشتر تست هوشه:D... اما کتاب های زیبایی شناسی و فرم فضا نظم رو میخونند اغلب... باید اطلاعات عمومی معماریتونو زیاد کنید دیگه... هر چی که تو این 4سال تو طراحی ها یاد گرفتین...

واسه منظر هم جزوه های غزاله روحانی. هما بهبهانی و پیرنیا هستش که باید گیر بیارین...+ کتاب باغ های ایران و کوشک های ان. دونالد ویلبر و....

من هم شنیدم که کپی جلوی دانشگاه تهران . میفروشه جزوه هاشونو . اما تا به حال خودم نرفتم ببینم. من جزوه ها رو از دوستام گرفتم...

امیدوارم چیزی رو از قلم ننداخته باشم. بچه ها اگر منابع دیگه رو میشناسید یا من فراموش کردم به اینا اضافه کنید...

در رابطه با گرایش هم . اونهایی که فقط انرژیشون رو میزارن روی تکنولوژی یا انرژی. اولا باید زبانشون فوق العاده خوب باشه. در ثانی. خیلی باید تلاش بکنند. چون ظرفیت خیلی کم هست و زقابت زیاد... درصد های بالای 80 میخواد واسه قبول شدن...
واسه مدیریت هم از رشته های مختلفی میان مثل عمران و صنایع... اینم ریسکش بالاست. ظرفیتش هم کم...!!!
من توصیه میکنم شما هدفتون همون معماری باشه . اگر هم تکنولوژی یا انرژی علاقه دارین . درسهای فنی تون رو با تاکید بیشتری بخونید. بیشتر واسشون زمان بزارید. جوری که خیالتون از بابت معماری راحت باشه... اونارو هم تو برنامه تون داشته باشید...
از طراحی شهری و مرمت متاسفانه اطلاعی ندارم...

زمان هم .. نمیخوام سردتونکنم.اما زمانیکه میبینم یه نفربا 2هفته خوندن.نتیجه اش نزدیک به من شده که 6 ماه وقت گذاشتم... دیگه واقعا نمیدونم چی بگم...
البته نه اینکه اون الان به اندازه ی من اطلاعات داشته باشه. ولی به خاطر اینکه ازمون هامون استاندارد نیستن . زیاد نمیشه واسشون برنامه دقیقی ریخت و روش حساب باز کرد...
اما خوب راهی جز تلاش کردن و امیدوار بودن نیست... از تلاش و پشتکارتون به خاطر این حرف ها به هیچ وجه کمک نکنید. فقط برای خودتون بخونید. نگرشتون رو تغییر بدین... موفق باشید.

مرسی رهاجان.از راهنماییات واقعا ممنونم..:gol::gol::gol:.
ببخشید من 1سوال دیگه داشتم...میشه کمکم کنی.آخه تو این مساله واقعا سردرگمم...
من می خواستم بدونم که از این 12 درس کدوما رو کلاس بریم بهتره و کدوما با کتاب و جزوه کفایت می کنه :
1.زبان تخصصی 2.زبان عمومی 3.تنظیم شرایط 4.تاسیسات مکانیکی و الکتریکی 5.مصالح 6.عناصر جزییات 7.ایستایی 8.معماری معاصر 9.جهان 10.ایران و اسلام 11.درک معماری 12.درک منظر
واقعا ببخشید...شرمنده دیگه...:redface:
بازم خیلی خیلی ممنون... :w27:

کدخدا

مدیر بازنشسته
مرسی رهاجان.از راهنماییات واقعا ممنونم..:gol::gol::gol:.
ببخشید من 1سوال دیگه داشتم...میشه کمکم کنی.آخه تو این مساله واقعا سردرگمم...
من می خواستم بدونم که از این 12 درس کدوما رو کلاس بریم بهتره و کدوما با کتاب و جزوه کفایت می کنه :
1.زبان تخصصی 2.زبان عمومی 3.تنظیم شرایط 4.تاسیسات مکانیکی و الکتریکی 5.مصالح 6.عناصر جزییات 7.ایستایی 8.معماری معاصر 9.جهان 10.ایران و اسلام 11.درک معماری 12.درک منظر
واقعا ببخشید...شرمنده دیگه...:redface:
بازم خیلی خیلی ممنون... :w27:
این همه درگیر کلاس رفتن نباش اگه نظر منو می خوای کلا کلاس کنکور رفتن اونم تو مقطع ارشد مسخرست،من اینو قبلا هم گفتم اول برو سوالای 2و3 سال اخیر و بگیر و تحلیل کن ببین کجاها رو می لنگی بعدشم بشین بخون کلاسم بی خیال چون میری کلاس و بعد می بینی پول دادی که وقتتو تلف کنی.
حقیقت اینه تو هر جا رو بخونی ممکنه سوال از یه جا دیگه باشه .
راجب منابع هم این منابع قدیمیه مثلا از غزاله روحانی و دونالد ویلبر 2سال سوال نمیاد از هما بهبهانی هم همین طور.
و اما راجب جزوات دانشگاه تهران،نه به این راحتی هم نیست جزوات انتشارات قدیمیه یعنی باهاشون می تونی کنکور 84 یا 85 رو 100 بزنی و 1 بشی و بیای بیرون .نه کنکور امسال و سال دیگه.اساتید لطف کردن و به دانشجواشون توصیه کردن که جزوات رو به انتشارات دانشگاه ندن و از کپی های سطح شهر استفاده کنن.
بازم سوالی بود در خدمتم.

کدخدا

مدیر بازنشسته
یعنی ممکنه به خاطر موارد اضافی رد بشه.:eek:
اخه شما ها چکار میکردین:confused:.نوشته بود که فقط به پلان 40 درصد.مقطع 20درصد.پرسپکتیو 40 درصد.این بیچاره ها 3 -4 خط فقط نوشته بودن اینهارو نذارین
من که شخصا طبق چیزایی که خودم فکر میکرم لازمه کار کردم پلان و مقطع و پرسپکتیو که کلا 2 بس بود براش اون یکی رو هم به عنوان پوستی استفاده کردم و روند و شماتیک پلان و خلاصه همه چی روشه.

LiLiAN

عضو
این همه درگیر کلاس رفتن نباش اگه نظر منو می خوای کلا کلاس کنکور رفتن اونم تو مقطع ارشد مسخرست،من اینو قبلا هم گفتم اول برو سوالای 2و3 سال اخیر و بگیر و تحلیل کن ببین کجاها رو می لنگی بعدشم بشین بخون کلاسم بی خیال چون میری کلاس و بعد می بینی پول دادی که وقتتو تلف کنی.
راجب منابع هم این منابع قدیمیه مثلا از غزاله روحانی و دونالد ویلبر 2سال سوال نمیاد از هما بهبهانی هم همین طور.
و اما راجب جزوات دانشگاه تهران،نه به این راحتی هم نیست جزوات انتشارات قدیمیه یعنی باهاشون می تونی کنکور 84 یا 85 رو 100 بزنی و 1 بشی و بیای بیرون .نه کنکور امسال و سال دیگه.اساتید لطف کردن و به دانشجواشون توصیه کردن که جزوات رو به انتشارات دانشگاه ندن و از کپی های سطح شهر استفاده کنن.
بازم سوالی بود در خدمتم.
خیلی خیلی ممنون.مرسی از لطف و راهنماییت...:w27:
پس ما واسه داشتن جزوه های جدید دانشگاه تهران یا بهشتی باید چی کار کنیم؟؟؟؟:question::question::cry::cry:
جهاددانشگاهی همراه کلاس جزوات دانشگاهای معتبر رو هم میده...شما فکر می کنین که جزوا هاشون جدیده؟؟؟؟:question:

rozhann

مدیر بازنشسته
ممنون ازتون که همراهی کردین.
من کاملا با کدخدا موافقم.به نظر منم کلاس برای تئوری جدای از پول و مخصوصا وقت هدر دادن باعث یه اعتماد به نفس کاذب و بد میشه.اخه معمولا مواردی که توی این کلاسها و جمعها گفته میشه برای سالهای قبله و معمولا مواردی هست توی کنکور که جدیده.
از تابستون شروع کردن خیلی عالیه.چیزی که من توی تمام کنکورهام ازش نتیجه گرفتم اینه که چندتا درس و موضوع رو با هم بخونین.اینجوری هم مطالب بیشتری باهم پیش میره هم تنوع درسا باعث میشه خسته نشین.ولی فکر میکنم ماها دیگه اونقدر خودمون رو شناختیم و امتحان و کنکور دادیم که بتونیم برای خودمون برنامه ریزی کنیم.
یه مسئله خیلی مهم رو بگم اونم اینکه کسایی که کارشناسیشون رو پیوسته گرفتن باید وقت و انرژی بیشتری برای مطالب تئوریشون بذارن چون ناپیوسته ها یه با حدود نصف این منابع رو کنکور دادن و شاید فقط در حد دوره کردن نیاز داشته باشن وقت بذارن.

کدخدا

مدیر بازنشسته
خیلی خیلی ممنون.مرسی از لطف و راهنماییت...:w27:
پس ما واسه داشتن جزوه های جدید دانشگاه تهران یا بهشتی باید چی کار کنیم؟؟؟؟:question::question::cry::cry:
جهاددانشگاهی همراه کلاس جزوات دانشگاهای معتبر رو هم میده...شما فکر می کنین که جزوا هاشون جدیده؟؟؟؟:question:
هیچی!!!راه نداره
جزوه های خودشون آره ولی دانشگاه تهران نه.

rozhann

مدیر بازنشسته
ابجی خانوم ما میخواییم شروع کنیم سر در گممیم خوشحال میشیم توضیح بدی از

چه طور خوندن چیخوندنو رها گفت اسکیسو چیکار کنیم از اینا:cry:کلا باهم بخونیم یا جداجدا وقتی یکی

تموم شد بریم سراغ بعدی؟تو تابستون زبانو بخونیم یا اسکیس یا هردو؟؟کمک

ارشیتک جان ببین مهمه که چطوری میخوای شروع کنی و برنامت چیه.باید جوری باشه که تمام زندگیت نشه کنکور.میتونی از این موقعیت بیشترین استفاده رو بکنی خوندن مطالب تئوری اطلاعات و معلوماتت رو نسبت به رشتت و کاری که در اینده میخوای بکنی بیشتر میکنه.پس سعی کن اینجوری بهش نگاه کنی و ازش لذت ببری.اینکه باهم بخونین یا جدا به نظر من خوبه با هم خوندن برای اینکه میتونین از منابع هم استفاده کنین و سر خرید مخصوصا کتابهای کنکوری هزینتون رو تقسیم کنین.پیشرفت همو ببینین و باهم جلو برین.ولی مواظب باش گیر ادمهای منفی و خسته و نق نقو و ... کلا ادمهایی که یک دقیقه صحبت کردن باهاشون انرژی یک روزتو میگیره نیفتی.اگه بتونی یه مشاور خوب هم پیدا کنی که عالی میشه.
موفق باشی;)

ارشیتکت86

عضو جدید
ارشیتک جان ببین مهمه که چطوری میخوای شروع کنی و برنامت چیه.باید جوری باشه که تمام زندگیت نشه کنکور.میتونی از این موقعیت بیشترین استفاده رو بکنی خوندن مطالب تئوری اطلاعات و معلوماتت رو نسبت به رشتت و کاری که در اینده میخوای بکنی بیشتر میکنه.پس سعی کن اینجوری بهش نگاه کنی و ازش لذت ببری.اینکه باهم بخونین یا جدا به نظر من خوبه با هم خوندن برای اینکه میتونین از منابع هم استفاده کنین و سر خرید مخصوصا کتابهای کنکوری هزینتون رو تقسیم کنین.پیشرفت همو ببینین و باهم جلو برین.ولی مواظب باش گیر ادمهای منفی و خسته و نق نقو و ... کلا ادمهایی که یک دقیقه صحبت کردن باهاشون انرژی یک روزتو میگیره نیفتی.اگه بتونی یه مشاور خوب هم پیدا کنی که عالی میشه.
موفق باشی;)

ممنون از اطلاعاتت منظورم از باهم خوندن بابچه ها نیست منظورم درساست که باهم

بخونیمشون یا وقتی یکی تموم شد اون یکی رو شروع کنیم اسکیس چی؟تو تابستون

تئوری بخونیم از مهر اسکیس ؟؟؟تابستونم با زبان ومعماری جهان شروع کنم؟؟؟؟

raha

مدیر بازنشسته
بازم سوالی بود در خدمتم.

با نظرت موافقم در مورد کنکور ارشد. که واقعا ارزش نداره که به خاطرش انقدر هزینه بشه...
چون سوالات بیش از 50 درصدش از سوالات سالهای قبل هست. بقیه رو هم باید منابع و جزوات رو بخونید...!!! یه سری سوالات هم هست که اصلا تو هیچ منبعی نیستن ...!!!!!

راستی اون منابعی که معرفی کردم. کتاب و جزوه هایی بود که خودم خونده بودم... شما واسه منظر اگه منابع دیگه ای سراغ دارین . معرفی کنید ...!!!

بچه ها شما فقط منابع رو خوب بخونید کافیه... اینو قبلا هم گفتم. واسه کلاس دکتر سروش نیا هم ... اگر واقعا به فکر این هستید که سازه و استاتیک و مقاومت مصالح رو واسه خودتون نه کنکور. خوب یاد بگیرید. کلاس های ایشون رو برین... میگم اصلا چیزهایی که من از اشون یاد گرفتم . سر کنکور به دردم نخورد... بستگی به دیدگاه خودتون داره...!!!
من هیچ کدوم از کلاس هایی که رفتم .به جز همین استاتیک به دردم نخوردن...!!!
خودم میخوندم بیشتر. حتی اواخر سر کلاس ها هم نمیرفتم. نیازی نیست به کلاس رفتن واقعا...!!!

rozhann

مدیر بازنشسته
ممنون از اطلاعاتت منظورم از باهم خوندن بابچه ها نیست منظورم درساست که باهم

بخونیمشون یا وقتی یکی تموم شد اون یکی رو شروع کنیم اسکیس چی؟تو تابستون

تئوری بخونیم از مهر اسکیس ؟؟؟تابستونم با زبان ومعماری جهان شروع کنم؟؟؟؟

اینکه یکی رو تموم کنی یکی دیگه اصلا خوب نیست.چون مطمئنا اولی فراموشت میشه .باهم بخون باهم خلاصه کن باهم مرور کن.اسکیس هم فکر میکنم بستگی به موقعیتت و اینکه کلاس میخوای بری یا نه فرق میکنه.اخه من کلاس نرفتم ولی فکر کنم هرچه زودتر بری وقت برا تمرین و انجام نمونه های مختلف و حتی درست کردن یه سبک شخصی بیشتر داشته باشی.

کدخدا

مدیر بازنشسته
راستی اون منابعی که معرفی کردم. کتاب و جزوه هایی بود که خودم خونده بودم... شما واسه منظر اگه منابع دیگه ای سراغ دارین . معرفی کنید ...!!!
ای بابا اگه داشتم که منظرو 28 نمی زدم!!منم چون اونا رو خوندم گفتم از اونا نیست از کجاست بچه های دانشگاه تهران باید بدونن که می دونستن....
بگذریم......
رها خانوم من یه نظر دیگه هم دازم که اگه بگم می گن چرا بچه ها رو گمراه می کنی....
فقط یه جمله:کنکور معماری مسخره ترین کنکور تو تمام رشته هاست نمی دونم شاید چون خودش قشنگ ترینه کنکورش اینجوریه.

ارشیتکت86

عضو جدید
ای بابا اگه داشتم که منظرو 28 نمی زدم!!منم چون اونا رو خوندم گفتم از اونا نیست از کجاست بچه های دانشگاه تهران باید بدونن که می دونستن....
بگذریم......
رها خانوم من یه نظر دیگه هم دازم که اگه بگم می گن چرا بچه ها رو گمراه می کنی....
فقط یه جمله:کنکور معماری مسخره ترین کنکور تو تمام رشته هاست نمی دونم شاید چون خودش قشنگ ترینه کنکورش اینجوریه.

یعنی چی؟؟مسخره از اون لحاظ که سلیقه ای؟ومثل دانشگاه حقمونو ضایع میکنن؟؟:(

کدخدا

مدیر بازنشسته
یعنی چی؟؟مسخره از اون لحاظ که سلیقه ای؟ومثل دانشگاه حقمونو ضایع میکنن؟؟:(
به علت :
نبودن منابع درست(منظورم گسترده بودن و بدون محدودیته)
نبودن هیچ مانعی برای اساتید طراح سوال
عدم تعهد اساتید طراح برای ارتقا این رشته(منظورم اینه که تو فکرن جیبشونو پر کنن با طرح کردن سوال از کتابای خودشون)
عدم نظارت صحیح بر روند برگزاری (چه علمی چه عملی)امسال اسکیس بهتر شد!!!!!
اگه خواستین هزار و یک دلیل دیگه هم داره.
زیاد سخت نگیر وقتی قضیه بحرانی می شه که یکی از دانشجویان دانشگاه تهران بیان بهت بگن کنکور که خوب بود ما که فقط جزوه هامونو رسیدیم بخونیم همه رو بالای 60 می زنیم!!!!!

LiLiAN

عضو
هیچی!!!راه نداره
جزوه های خودشون آره ولی دانشگاه تهران نه.
یعنی چی؟؟؟؟!!!!!؟؟؟؟؟:(:confused::(
پس ماهایی که چشم به ارشدمون دوختیم باید چی کار کنیم؟؟؟؟
یعنی 1نفرم اینجا پیدا نمی شه که دانشجوی دانشگاه تهران باشه و جزوه هاشو بهمون بده؟؟؟
وای خدای من!!!!بی عدالتی تا کی؟؟؟:question::mad::question:

raha

مدیر بازنشسته
یعنی چی؟؟؟؟!!!!!؟؟؟؟؟:(:confused::(
پس ماهایی که چشم به ارشدمون دوختیم باید چی کار کنیم؟؟؟؟
یعنی 1نفرم اینجا پیدا نمی شه که دانشجوی دانشگاه تهران باشه و جزوه هاشو بهمون بده؟؟؟
وای خدای من!!!!بی عدالتی تا کی؟؟؟:question::mad::question:

دوست من. جزوه های دانشگاه تهران. فقط در دست یه عده ی محدودی هست. همه که به اون جزوه ها دسترسی ندارن. نگرانی شما تو این زمینه بی مورده...!!!
شما کار خودتون رو درست انجام بدین. کاری نداشته باش که کی چی کار میکنه... قبلا هم گفتم برای کنکور و به قول کدخدا این ازمون مسخره کتاب ها رو نخونید...!!!
واسه خودتون. افزایش دانش خودتون بخونیدشون... شاید حرف های من شعار باشن به عقیده ی بعضی ها... ولی من معتقدم که ادم باید راهی که جلوش هست رو تو هر زمینه ای به بهترین شکل ممکن. تا اونجا که در توانش هست. طی کنه. نه اینکه دائما به فکر میانبر و رسیدن به مقصد باشین. اینکه رقباتون دارن چی کار میکنند...
اره خوب. کسی بدش نمیاد به اون جزوه ها دسترسی داشته باشه. ولی خوب کسی هم نگفته که در صورت نداشتن اونا دنیا اخر میشه . و دیگه قبولی در کار نیست...!!!
خیلی ها همهستند بدون داشتن اون جزوه ها رتبه های تک رقمی اوردن...!!!
بی عدالتی متاسفانه همیشه هست. اما ایا باید دست رو دست بزاریم و بشینیم... پس به جای این بحث ها. منابع رو که دارین.... تادیر نشده شروع کنید...!!!
موفق باشید.

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم سوالی بود در خدمتم.

سلام
کدخدا میشه شما هم لطف کنی و منابعی رو که خوندی بزاری اینجا؟
آخه منابع اینقدر نامحدوده که از هر کی میپرسیم یه چیزی خونده.ولی شما اگه اشتباه نکنم ناپیوسته خوندین و شاید منابعتون بیشتر به دردم بخوره.چون منم ناپیوسته خوندم.البته دارم می خونم.
کنکور کاردانی به کارشناسی هم منبع زیاد داشت ولی اصلا آدم اینجوری گمراه نمیشد.
تو رو خدا شماها که کنکور ارشد رو تجربه کردین بهمون کمک کنین.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا