آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

• عالی

رای: 144 47.8%
  • خیلی خوب

رای: 93 30.9%
  • متوسط

رای: 42 14.0%
  • بد

رای: 22 7.3%

• مجموع رای دهندگان
    301
وضعیت
موضوع بسته شده است.

raha

مدیر بازنشسته
سلام
من ترم يك كارشناسي ناپيوستم اما ميخوام از همين حالا واسه ارشد بخونم حداقل درسهايي رو كه تو گرايشها مشترك هستن و ضروري و اينكه بايد تو مدت زمان زيادي خونده بشن
اخه تابستون امسال خيلي بيكار هستم از طرفي فقط تو فكر سراسريم
ميشهچند كتاب معرفي كنيد
راستي در مورد طراحي داخلي خيلي چيزي نديدم اگه راهنمايي كنيد ممنون ميشم

اینا منابعی هست که خودم خوندم:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=11296&page=75
شاید یه سری هاش نیاز نباشه خوندنش... سعی کردم بر اساس اولویت بنویسمشون.
من نمیدونم شما تو دوره کاردانی چیا میخونید. اما فکر میکنم بچه های کارشناسی ناپیوسته به نسبت تو درس های فنی مثل ایستایی و تاسیسات و سازه مشکل داشته باشن. تا درس های تاریخی... از اونجایی هم که این درسها زمان بیشتری نیاز دارن که بهشون مسلط بشین. از حالا میتونید اروم اروم شروع کنید. این فقط نظر من هست. نمیدونم درست هست یا نه! زبان رو هم مثل همیشه تاکید میکنم که جزء برنامه ی هرروزتون باشه حتما...

خیلی ممنون...
شاید همون طور که میدونین روی آزمونهای پارسه کتاب هم میدن... از همین کتابا برای آزمونها استفاده کنم یا ... کتابارو از انتشارات دیگه ای تهیه کنم... در ضمن ... من اهل تبریزم... به همین خواطر فکر نکنم بشه از امتحانای مرکز معماری استفاده کنم... یعنی فقط یه انتخاب میمونه!! آره!؟:(
راستی... پسر خاله من سال قبل کنکورهای آزمایشی پارسه رو داده بود... بعد امتحان گفت که سطح کنکور سراسری بالاتر از سطح آزمایشیا بوده... به همین خاطر از ثبت نام پشیمون بود... یادم رفت بگم... پسر خالم مهندسی مکانیک خونده... نمیدونم سطح سوالات پارسه توی معماری سال قبل چقدر به واقعیت نزدیک بوده!!؟؟:surprised:
ولی در کل از راهنماییاتون بازم ممنونم...
THX!@
متاسفانه من از ازمون های پارسه اطلاعی ندارم. کنکور هم سوالاش واقعا غیر قابل پیش بینی هست. مرکز معماری هم اصلا سوالاش هیچ ارتباطی با سوال های کنکور نداشتن... تنها مزیتش اینه که خودتونو نسبت به بقیه شرکت کننده ها محک میزنید. همین!

آخرین ویرایش:

سپیده ع

عضو جدید
سلام دوستای خوبم
من منظر 88 رو 50 درصد زدم ومنابع من کتابهای زیر بودن:
باغ های ایران از غلامرضا نعیما
منظر راهیان ارشد
جزوه منظر پارسه
و مقاله های مجله اینترنتی معماری منظر

Seesteen

عضو جدید
سلام
میشه یه کم از اسکیس طراحی شهری بگین؟؟؟؟؟؟
ممنون

سلام دوست عزیز
یه حالت تحلیل ..طراحی یا ساماندهی فضای شهریه مثل خیابان میدان بر اساس اصول طراحی فضای شهری.
نمونه سوالای کنکورای سالای قبل و ببینی دستت میاد جریان از چه قراره;)
تا سال قبل اسکیس طراحی شهری روی 2 تا مقوای 50*70 بود و استفاده از مارکر مجاز بود..
اما امسال تبدیل شد به 5 برگ a3 بدون استفاده از رنگ... ارائه با روان نویس و مداد.

Fox River

عضو جدید
كنكوووووووووووووور

كنكوووووووووووووور

سلام
من امسال ميخام تو كنكور ارشد معماري شركت كنم. واسه همين هم تو آزمونهاي پارسه اسم نوشتم. اما دچار سردرگمي شدم :confused: نميدونم از كجا بايد شروع كرد. كسي ميتونه كمكم كنه؟

saeedeh_gh1987

عضو جدید
seesteen عزیز ممنون.
این روندی که گفتین رو تو درس تحلیل فضاهای شهری داشتیم اما اگر یه کم وارد جزییات بشین و برام توضیح بدین ممنون می شم.

آخرین ویرایش:

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستای خوبم
من منظر 88 رو 50 درصد زدم ومنابع من کتابهای زیر بودن:
باغ های ایران از غلامرضا نعیما
منظر راهیان ارشد
جزوه منظر پارسه
و مقاله های مجله اینترنتی معماری منظر

سلام
واقعا ممنون از مطالبی که گفتین.
بچه های دیگه هم که کنکور دادن اگه لطف کنن درصد منظرشون و کتابایی رو که براش خوندن بزارن اینجا ما خودمون به یه جمع بندی درباره ی منابع این یه درس حداقل میرسیم.
پس دوستان ما منتظریما...

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان خواهشا نزارین این تاپیک سوت و کور بمونه.
ما به تجربه ی شماها که کنکور دادین به شدت نیاز داریم.
لطفا به سوالات ما جواب بدین.من یکی که برای درس خوندن واقعا سر در گمم.
در ضمن یه سوال هم دارم و ممنون میشم اگه رها خانوم یا بقیه بچه ها جواب بدن:توی کنکور ارشد معدل چقدر تاثید داره و کلا معدل باید چند باشه تا اثر داده بشه؟

Alireza00

عضو جدید
سلام
واقعا ممنون از مطالبی که گفتین.
بچه های دیگه هم که کنکور دادن اگه لطف کنن درصد منظرشون و کتابایی رو که براش خوندن بزارن اینجا ما خودمون به یه جمع بندی درباره ی منابع این یه درس حداقل میرسیم.
پس دوستان ما منتظریما...

منظر درس بي حساب و كتابيه ، اصلا نميشه روش حساب كرد كنكور پيش من 54 % زدم ( بدون مطالعه ) و توي اين كنكور 38% زدم ( با مطالعه ) .
به نظرم تنها چيزي كه توي منابع ارشد مي شه روش حساب كرد .اسم و پلان باغ هاست وگرنه بقيه يا اطلاعات اقليمي يا گياه شناسيه يا مزخرفه يا چرته يا سركاريه و .... .

به هر حال روي منظر زياد حساب باز نكن .

Alireza00

عضو جدید
دوستان خواهشا نزارین این تاپیک سوت و کور بمونه.
ما به تجربه ی شماها که کنکور دادین به شدت نیاز داریم.
لطفا به سوالات ما جواب بدین.من یکی که برای درس خوندن واقعا سر در گمم.
در ضمن یه سوال هم دارم و ممنون میشم اگه رها خانوم یا بقیه بچه ها جواب بدن:توی کنکور ارشد معدل چقدر تاثید داره و کلا معدل باید چند باشه تا اثر داده بشه؟

معدل مهمه ( در اين شك نكن ) ولي قابل جبران هم هست .

يكي از دوستام با معدل 15.5 رتبه ي امسالش 50 شد . اين درحاي بود كه يكي ديگه از بچه ها كه توي همه ي درس ها حدود 8-9 درصد پايين تر از اون يكي زده بود با معدل 17.5 رتبش 57 شد .
اون دوست اولييم اگر معدلش 17 بود رتبش زير 20 بود ولي همين موضوع عقب كشيدش .

به هرحال مطمئنا با تلاش مي شه يه خاكي بر سرش ريخت .

rozhann

مدیر بازنشسته
ببینین اینو اعلام میکنن که معدل 20درصد توی کنکور موثره.ولی این طور که من شنیدم فقط برای فارغ التحصیلای دانشگاه سراسریه.برای من که دانشگاه ازاد خوندم معدل اعلام شدم با معدل موثرم یکی بود.با نظر این دوستمون کاملا موافقم.من که فکر میکنم با بالا بردن درصدهاتون خیلی بهتر نتیجه میگیرین تا بالا بردن معدلتون.
موفق باشین

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینین اینو اعلام میکنن که معدل 20درصد توی کنکور موثره.ولی این طور که من شنیدم فقط برای فارغ التحصیلای دانشگاه سراسریه.برای من که دانشگاه ازاد خوندم معدل اعلام شدم با معدل موثرم یکی بود.با نظر این دوستمون کاملا موافقم.من که فکر میکنم با بالا بردن درصدهاتون خیلی بهتر نتیجه میگیرین تا بالا بردن معدلتون.
موفق باشین
سلام
مرسی از راهنماییتون آبجی عزیز و آقا علیرضا
ولی در مورد معدل من که سراسری درس میخونم ولی اگر معدلم خوب باشه و خوب هم برای کنکور بخونم خوب مسلما شانس قبولیم بیشتر میشه .
حالا سوال اصلیم اینه که از چه معدلی به بالا رو تاثیر میدن تو کنکور؟
من که ناپیوسته بودم معدل کاردانیم رو چطوری تاثیر می دن؟

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
مرسی از راهنماییتون آبجی عزیز و آقا علیرضا
ولی در مورد معدل من که سراسری درس میخونم ولی اگر معدلم خوب باشه و خوب هم برای کنکور بخونم خوب مسلما شانس قبولیم بیشتر میشه .
حالا سوال اصلیم اینه که از چه معدلی به بالا رو تاثیر میدن تو کنکور؟
من که ناپیوسته بودم معدل کاردانیم رو چطوری تاثیر می دن؟

سلام
بگذارید موضع رو یکم شفاف تر کنم شاید جواب سوالاتتون رو بگیرید . ما در محاسبه نمره خام و تعیین رتبه کارشناسی ارشد در حال حاضر دو قسمت داریم . اول نمره آزمون و دوم معدل دوره کارشناسی .
از اونجا که آزمون به صورت سراسری برگزار می شه و برای همه ( البته به ظاهر ) یکسانه پس تغییری در رتبه ها ایجاد نمی شه . اما در مورد معدل بهدلیل اینکه سطح آموزشی دانشگاههای کشور یکسان نیست ، ترازی برای هر دانشگاه در نظر گرفته می شه که اون تراز تاثیر نمره نهایی معدل رو بر نمره آزمون می گذاره و رتبه تعیین می شه .

به این شکل که فرض کنید دو نفر یکی از دانشگاه A شرکت می کنه و یکی از دانشگاه مثلا B که مثلا از سطح علمی پاینن تری برخورده . چنانچه هر دو داوطلب در نمره علمی یک نمره رو کسب کنن ، و معدل هر دو هم یکی باشه ، ضریب بالاتر دانشگاه A باعث می شه داوطلب رتبه بالاتری رو داشته باشه .

در مورد داوطلبان ناپیوسته جمع معدل کاردانی و کارشناسی با هم تقسیم بر دو ، به عنوان معدل موثر در نمره آزمون مد نظر قرار می گیره . و تاثیر ضرایب رو حدس می زنم با توجه به دانشگاه محل اخذ مدرک کارشناسی محاسبه می شه ( مطمئن نیستم ) .

موزد مهمی که به ذهنم می رسه که امسال خیلی نمود بیشتری داشت ، رقابت بسیار شدید بین داوطلبها بود که مثلا رتبه 150 با 1500 حدود 100 نمره خام تفاوت نمره داشتن . با این اوصاف ، نقش معدل بسیار پر رنگ و با اهمیت می شه .
موفق باشید

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام
بگذارید موضع رو یکم شفاف تر کنم شاید جواب سوالاتتون رو بگیرید . ما در محاسبه نمره خام و تعیین رتبه کارشناسی ارشد در حال حاضر دو قسمت داریم . اول نمره آزمون و دوم معدل دوره کارشناسی .
از اونجا که آزمون به صورت سراسری برگزار می شه و برای همه ( البته به ظاهر ) یکسانه پس تغییری در رتبه ها ایجاد نمی شه . اما در مورد معدل بهدلیل اینکه سطح آموزشی دانشگاههای کشور یکسان نیست ، ترازی برای هر دانشگاه در نظر گرفته می شه که اون تراز تاثیر نمره نهایی معدل رو بر نمره آزمون می گذاره و رتبه تعیین می شه .

به این شکل که فرض کنید دو نفر یکی از دانشگاه A شرکت می کنه و یکی از دانشگاه مثلا B که مثلا از سطح علمی پاینن تری برخورده . چنانچه هر دو داوطلب در نمره علمی یک نمره رو کسب کنن ، و معدل هر دو هم یکی باشه ، ضریب بالاتر دانشگاه A باعث می شه داوطلب رتبه بالاتری رو داشته باشه .

در مورد داوطلبان ناپیوسته جمع معدل کاردانی و کارشناسی با هم تقسیم بر دو ، به عنوان معدل موثر در نمره آزمون مد نظر قرار می گیره . و تاثیر ضرایب رو حدس می زنم با توجه به دانشگاه محل اخذ مدرک کارشناسی محاسبه می شه ( مطمئن نیستم ) .

موزد مهمی که به ذهنم می رسه که امسال خیلی نمود بیشتری داشت ، رقابت بسیار شدید بین داوطلبها بود که مثلا رتبه 150 با 1500 حدود 100 نمره خام تفاوت نمره داشتن . با این اوصاف ، نقش معدل بسیار پر رنگ و با اهمیت می شه .
موفق باشید

خیلی خیلی ممنون از توضیحاتی که دادین .
پس من باید روی درسای دانشگاه حساب ویژه ایی باز کنم.البته چون فقط یه ترم از کارشناسیم گذشته فرصت برای جبران معدل کاردانی دارم.
بازم ممنون.

سپیده ع

عضو جدید
سلام دوستان
شک نکنید که تاثیر معدل تو کنکور ارشد زیاده
رتبه من با درصدهای زیر توی معماری 126 وتوی منظر 70 شد در حالی که یکی از دوستانم با درصدهای مشابه ودر یکی از دروس پایین تر از من رتبه معماریش زیر 50 شد.
چون معدلش 2 نمره از من بیشتر بود.
منظر 50 درصد
درک عمومی 65 درصد
مبانی نظری 70 درصد
دروس فنی 70 درصد
زبان 20 درصد

راستی اگه کسی می دونه اعلام نتیجه آزمون اسکیس وکلا آزمون 88 کی هست لطفا بهم بگه چون این روزها بدجوری استرس دارم.:smile:

mary83

عضو جدید
سلام دوستان
رتبه من با درصدهای زیر توی معماری 126 وتوی منظر 70 شد در حالی که یکی از دوستانم با درصدهای مشابه ودر یکی از دروس پایین تر از من رتبه معماریش زیر 50 شد.
منظر 50 درصد
درک عمومی 65 درصد
مبانی نظری 70 درصد
دروس فنی 70 درصد
زبان 20 درصد

راستی اگه کسی می دونه اعلام نتیجه آزمون اسکیس وکلا آزمون 88 کی هست لطفا بهم بگه چون این روزها بدجوری استرس دارم.:smile:
هفته اول شهریور عزیزم. ایشالا که قبولی;):)

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
منظر 50 درصد
درک عمومی 65 درصد
مبانی نظری 70 درصد
دروس فنی 70 درصد
زبان 20 درصد

میشه منابعی که خوندی رو هم بزاری اینجا؟

sheitonak

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفا بگین از کی شروع به خوندن کردین؟ اصلا چه جوری خوندین همه کتابارو با هم شروع کردین؟ یکمی تجربه هاتونو به ما بگین

S@h@r

عضو جدید
سلام بچه ها. کسی می دونه ثبت نام ارشد کی شروع می شه؟

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
سلام...عزیزای من ...قبلآ گفتم که همه کسایی که خوندن رتبه های خوبی اوردن از شهریور شروع کردن.....حتی رشته اشون معماری نبوده...فقط استرسه که باعث می شه نتونی قبول شی و کمبود اطلاعات لازم

:gol: سلام خدمت دوستای عزیزم
از دوستان کسی اطلاع داره در مورد جزوه مکاتبه ای و منابع رشته طراحی شهری؟
من به چند تا از موسسات سر زدم تو تبریز ولی جایی رو پیدا نکردم تو این رشته
ممنون میشم از راهنمایی تون:gol:
من چند روز دیگه میرم تهران برای همین کار تا هم کتاب بخرم برای ارشد معماری وطراحی شهری ضمنا من قبلا یه دفتر چه راهنمای ارشد از تهران خریدم که توضیح درباره این رشته را میده :gol:

moya_memar

عضو جدید

سلام

موفق باشید
سلام خسته نباشيد.
ببخشيد دوستان من يه سوال داشتم اينكه اگه مدرك كارشناسي غير انتفاعي باشه چطور؟
معدل بازم تاثير ميذاره؟:que:
من منتظر نتايج كنكور كارشناسي نا پيوسته ام جوابتون خيلي تو انتخاب كمكم مي كنه مرسي.
اميدوارم همتون موفق بشيد.

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشيد.
ببخشيد دوستان من يه سوال داشتم اينكه اگه مدرك كارشناسي غير انتفاعي باشه چطور؟
معدل بازم تاثير ميذاره؟:que:
من منتظر نتايج كنكور كارشناسي نا پيوسته ام جوابتون خيلي تو انتخاب كمكم مي كنه مرسي.
اميدوارم همتون موفق بشيد.

هیچ فرقی نمی کنه دوست خوبم . فقط مهمترین موردش اینه که به خاطر درجه بندی متفاوت دانشگاهها ضرایب معدل متفاوته . وگرنه نمره معدل حتما دخالت داده می شه .
برای اون دسته از دانشگاههایی که معدلشون با ضریب 1 ، یعنی بدون ضریب و مثل نمره خام در کنکور تاثیر داده می شه ، مهمترین ممساله ، بالا بودن معدل هست . بنابر این توصیه می کنم به همه بچه از نمره به آسونی نگذرن . هر چند زحمت رو همه می کشن ولی نمره هم دیگه الان مهمه.

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها به نظرتون بین جزوات راهیان ارشد و پارسه کدومش بهتره که در کنار متابع اصلی خونده بشه ؟ البته می دونم ممکنه یه درسایی پارسه بهتر باشه یه دروسی هم راهیان ارشد ولی من در کل میگم.

rozhann

مدیر بازنشسته
من از راهیان خیلی راضی بودم .جزوه های پارسه رو هم یه چندتایی شونو دیدم توی معماری معماری به نظرم خوب نبود.ولی بچه ها برای برنامه ریزی شهری و طراحی شهری خیلی ازش تعریف میکردن.

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از راهیان خیلی راضی بودم .جزوه های پارسه رو هم یه چندتایی شونو دیدم توی معماری معماری به نظرم خوب نبود.ولی بچه ها برای برنامه ریزی شهری و طراحی شهری خیلی ازش تعریف میکردن.

مرسی آبجی.خیلی ممنون که راهنماییم کردی.

maj5

عضو جدید
یه سوال دارم.یک کتاب خیلی خیلی خوب برای زبان تخصصی معماری می خوام؟نمیدونم چه کتابی مفیده؟یکی هم برای ارشد لازم دارم؟شما چه پیشنهادی میکنین؟
واقعا ممنونم!

hani_0t

عضو جدید
سلام دوستان
کسی از دانشگاه هایی که تو مقطع ارشد پذیرش دارن اطلاعی داره؟
هم سراسری و هم آزاد ----- ترجیحا معماری - معماری ولی اگر از گرایش های دیگه هم اطلاعی دارید ممنون میشم بگید...
ظرفیتشون هم اگه بگید عالیه
خیلی ممنون

Seesteen

عضو جدید
سلام دوستان
کسی از دانشگاه هایی که تو مقطع ارشد پذیرش دارن اطلاعی داره؟
هم سراسری و هم آزاد ----- ترجیحا معماری - معماری ولی اگر از گرایش های دیگه هم اطلاعی دارید ممنون میشم بگید...
ظرفیتشون هم اگه بگید عالیه
خیلی ممنون

سلام
این قسمتی از دفترچه انتخاب رشته 88 مربوط به هنر
که شامل گرایشهای معماری هم میشه.

پیوست ها

• jadval5.pdf
    72.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا