[ AutoCad Civil3D Land ] آموزش و رفع اشکال

arash1700

عضو
حالا من اینو نصب کردم یه دو تا هم پلان کشیدم آیا میشه یه خونه به صورت سه بعدی رسما کشید و درست حسابی کسی بلده ؟
و اینکه این کار راهسازی رو هم انجام میده یعنی land رو کسی آموزش واسه اونم داره ؟

mst_ab

عضو جدید
باید اینجوری بگم که کار اصلی Civil 3D راهسازی هست و در کنارش می تونید مثلاً پلان هم بکشید، ولی پلان کشیدن توی سیویل تری دی مثل این میمونه که شما سوار یه لامبورگینی بشید و تنها با سرعت 20 کیلومتر در ساعت حرکت کنید! باید کارایی هر نرم افزار رو مد نظرتون داشته باشید. برای رسم پلان یک ساختمان از اتوکد استفاده کنید، 3 بعدی هم می تونید بکشید، اگر بیشتر معماری یک ساختمان مد نظر هست از 3DsMax استفاده کنید. یا Revit Architecture که هر دو از نرم افزارهای شرکت Autodesk هستن.
ولی با سیویل تری دی پلان نکشید!

لند در مقابل سیویل تری دی مثل دوچرخه در مقابل جت اف 16 هست! (با کمی اغراق). برای آموزش باید متوسل بشی به منابع انگلیسی چون هنوز منابع خوب فارسی براش نیومده. کتابی که چند پست عقب تر معرفی کردم کتاب بسیار جامع و خوبی هست و زبان انگلیسیش هم خیلی ساده هست. mastering autocad civil 3d 2012 از انتشارات Sybex
موفق باشید.

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی اینترنت گشتم
چون زیاد وقت نداشتم تورنت سیویل تری دی نسخه 2011 رو پیدا کردم

سیویل تری دی نسخه 32 بیتی
حجم سه و نیم گیگا بایت

http://ca.isohunt.com/download/182178125/civil3d.torrent

سیویل تری دی نسخه 64 بیتی حجم سه و نیم گیگا بایت

http://ca.isohunt.com/download/182178121/civil3d.torrent

به دلیل اینکه داون لود از روی اینترنت نمیصرفه و برای هر گیگ داون لود توی ایران باید پنج هزا رتومن پیاده بشین
و همچنین زمان زیادی برای داون لود صرف میشه
توصیه میکنم این نرم افزار رو از بازار به قیمت پائین تر بخرین

سلام چرا من نمیتونم دانلود کنم.

روش که کلیک میکنم این پنجره میاد

چطور باید دانلود کنمش؟

Mohammad.aryan

اخراجی موقت
سلام چرا من نمیتونم دانلود کنم.

روش که کلیک میکنم این پنجره میاد

چطور باید دانلود کنمش؟

این فایل تورنت هست یعنی که شما باید این فایل رو به یک نرم افزار مکنده تورنت بدین تا اون نرم افزار بر اساس اطلاعاتی که توی این فایل هست چندین گیگا بایت نرم افزار اصلی را
از شارهراههای اینترنتی مکیده و داخل کامپیوتر شما بریزد.

برای این کار نرم افزارهای مختلفی هست ولی من از نرم افزار utorrent.com
استفاده میکنم.

اگر اینترنت شما شبانه رایگان است این نرم افزار را میتوانید تنظیم کنید تا شبها داون لود کرده و روزها استحراحت کند تا در طول چند روز تا چند هفته
چندین گیگابایت نرم افزار برایتان رایگان داون لود شود.

موفق باشید.

arash1700

عضو
باید اینجوری بگم که کار اصلی Civil 3D راهسازی هست و در کنارش می تونید مثلاً پلان هم بکشید، ولی پلان کشیدن توی سیویل تری دی مثل این میمونه که شما سوار یه لامبورگینی بشید و تنها با سرعت 20 کیلومتر در ساعت حرکت کنید! باید کارایی هر نرم افزار رو مد نظرتون داشته باشید. برای رسم پلان یک ساختمان از اتوکد استفاده کنید، 3 بعدی هم می تونید بکشید، اگر بیشتر معماری یک ساختمان مد نظر هست از 3DsMax استفاده کنید. یا Revit Architecture که هر دو از نرم افزارهای شرکت Autodesk هستن.
ولی با سیویل تری دی پلان نکشید!

لند در مقابل سیویل تری دی مثل دوچرخه در مقابل جت اف 16 هست! (با کمی اغراق). برای آموزش باید متوسل بشی به منابع انگلیسی چون هنوز منابع خوب فارسی براش نیومده. کتابی که چند پست عقب تر معرفی کردم کتاب بسیار جامع و خوبی هست و زبان انگلیسیش هم خیلی ساده هست. mastering autocad civil 3d 2012 از انتشارات Sybex
موفق باشید.

سلام چرا خوب نیست پلان بکشیم تو civil 3d ؟ عیب کاریش کجاس ؟
تو پلانش ایرادی به وجود میاد یه توضیحاتی بدین ممنون میشم /.
با تشکر...

mst_ab

عضو جدید
نه ایرادی به وجود نمیاد، منظور بنده این هست که این برنامه برای رسم پلان ساخته نشده (هر چند که می تونید این کار رو باهاش انجام بدید) فرض کنید شما با برنامه فتوشاپ کارهای تایپی خودتون رو انجام بدید! با وجود اینکه این کار شدنی هست ولی اصلاً توصیه نمیشه.
این که پرسیدین ایرادش کجاست در حقیقت ایرادی نداره، ولی کمی غیر معمول به نظر میرسه. بهتره از مجموعه ی نرم افزارها استفاده کنید. هر چند همون طور که مطلع هستید، خود سیویل تری دی یک ورک اسپیس از اتوکد هست و شما می تونید به راحتی از سیویل تری دی برای کشیدن پلان هم استفاده کنید، (یعنی تمامی دستورات اتوکد مثل دستورات ترسیمی L,C,rec,Arc و ... و دستورات Modify مثل M, Ro, Sc, Mi, و.... رو توی محیط سیویل تری دی هم استفاده کنید، یا حتی با تغییر ورک اسپیس سیویل تری دی، اون رو به اتوکد تبدیل کنید!
اما بحث بنده این هست که اگر کارتون به راهسازی مربوط نمیشه و فقط کار رسم پلان دارید بهتر هست که فقط از اتوکد استفاده کنید، نیازی به این همه امکانات سیویل تری دی برای رسم یک پلان ساده معماری نیست.
امیدورام تونسته باشم منظورم رو برسونم.
موفق و پیروز باشید.

morfi g

عضو جدید
آموزش و پاسخ به سوالات نرم افزار AutoCad Civil3D Land

آموزش و پاسخ به سوالات نرم افزار AutoCad Civil3D Land

دوستان اگه سوال یا پروژه ای در مورد AutoCad Civil3D Land داشتن و نیاز به کمک دارن می تونن در این تاپیک بپرسن بنده هم تا حد امکان و توانم دریغ نمیکنم.

valentino

عضو جدید
دوستان اگه سوال یا پروژه ای در مورد AutoCad Civil3D Land داشتن و نیاز به کمک دارن می تونن در این تاپیک بپرسن بنده هم تا حد امکان و توانم دریغ نمیکنم.
سلام دوست عزیز
می خواستم بدونم چه جوری می شه از منطقه ای که برداشت توپو انجام شده از طریق سیویل نمایش سه بعدی به صورت فیلم از ان گرفت؟؟

valentino

عضو جدید
سلام دوست عزیز
می خواستم بدونم چه جوری می شه از منطقه ای که برداشت توپو انجام شده از طریق سیویل نمایش سه بعدی به صورت فیلم از ان گرفت؟؟

البته یه DVD اموزش سیویل civil 3D و همچنین اموزش لند Land سازمان نقشه برداری زده که به صورت تصویری هستش من که استفاده کردم خیلی بدردم خورد
از ابتدا شروع کرده گفته تا سطح متوسط رو به بالا
اگر کسی خواست می تونه بره سازمان خریداری کنه و اگر نمی تونید دوست داشتید به من ایمیل بزنید یا زیر این پست بنویسید که رفتم سازمان براتون تهیه کنم و پست کنم
ایمیل
geomatic100@gmail.com

morfi g

عضو جدید
سلام دوست عزیز

دوست عزیز باید ببخشید تو این زمینه کار نکردم, ,ولی باز از دوستان سوال میکنم اگه اطلاعی داشتن در اختیارتون قرار میدم.بازم شرمنده

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز

ممنون از این تایپیک خیلی بجا بود

مهندس جان میشه هر یک از فرمانهای منو Parcels و مورد کارایی شو رو توضیح بدین ممنون میشم.

مثلا من میخواهم زمینی رو طوری تفکیک کنم که همه زوایاش زاویه 90 درجه باشه ، اما هنگام کار با فرمان swing on line اگه نقطه شروع یا انتها عقب یا جلو زده شود فرم زمین تفکیک شده زوایای 90 درجه نداره و باید از چند نقطه کمکی استفاده کرد تا به نتیجه مطلوب رسید .
احتمالا در منوی Parcels فرمانی باید باشه که این مشکل رو حل کنه آره درسته یا نه ؟

تشکر از لطف شما

morfi g

عضو جدید
ممنون از این تایپیک خیلی بجا بود

مهندس جان میشه هر یک از فرمانهای منو Parcels و مورد کارایی شو رو توضیح بدین ممنون میشم.

مثلا من میخواهم زمینی رو طوری تفکیک کنم که همه زوایاش زاویه 90 درجه باشه ، اما هنگام کار با فرمان swing on line اگه نقطه شروع یا انتها عقب یا جلو زده شود فرم زمین تفکیک شده زوایای 90 درجه نداره و باید از چند نقطه کمکی استفاده کرد تا به نتیجه مطلوب رسید .
احتمالا در منوی Parcels فرمانی باید باشه که این مشکل رو حل کنه آره درسته یا نه ؟

تشکر از لطف شما

خواهش میکنم.

دوست عزیز توی دستورات Parcel دستوری وجود نداره که بشه برای تفکیک از سه تا زاویه استفاده کرد چون توی قسمت آخر همه ی دستور هاش باید مساحت و وارد کنی و همین باعث میشه تا شکل مورد نظر تفکیک شده اون طوری که دوست داری نباشه.
شما میتونی با دستور polyline اون شکل مورد نظر و (حالا یا مثلت باشه یا هر شکلی که مد نظر هست) جدا کنید بعد با دستور define from polyline به عنوان Parcel تعریف کنید البته اینم گفته باشم که با اینکار شکل بعنوان Parcel معرفی میشه ومساحتش و خودش با توجه به شکل جدا شده میزنه .

morfi g

عضو جدید

پیوست ها

• AutoCAD2007.rar
    3.8 مگایابت · بازدیدها: 0
سلام
می خواستم بدونم چگونه تعدادی نقطه برداشت شده با مختصات معلوم را در اکسل آورده ام و می خواهم آنها رو مستقیما در اتوکد نمایش بدم با چه فرمتی saveکنم در اکسل و در اتوکد چگونه آن فرمت رو پیذا کنم و نقاط رو بیاورم

artinbala999

عضو جدید
سلام
می خواستم بدونم چگونه تعدادی نقطه برداشت شده با مختصات معلوم را در اکسل آورده ام و می خواهم آنها رو مستقیما در اتوکد نمایش بدم با چه فرمتی saveکنم در اکسل و در اتوکد چگونه آن فرمت رو پیذا کنم و نقاط رو بیاورم
با اجازه morfi جان دوست عزیز شما قبلنم این سوال رو داشتین و راهنماییتون کردم که برای این که تو اتوکد نقاط رو بیارید به فرمت txt ذخیره کنید ولی اگه منظورتون چیزه دیگه ای هس بگین تا راهنمایی کنیم!!!

نقشه_پرداز

عضو جدید
سلام.بنده يك مسير روي نقشه طراحي كردم و ميخوام نقاط آكس مسير را استخراج كرده و وارد دوربين لايكا407 كنم ولي فرمتي كه قابل لود كردن براي دوربين باشه را پيدا نكردم.يعني مختتصات را در يك ستون ميده اگه ميتونين منو راهنمايي كنين.ممنون.

نقشه_پرداز

عضو جدید
سلام. اول اكسل را باز كرده و سپس گزينه open را زده فايل را انتخاب كرده ok كنيد و از پنجره باز شده گزينه dlimitid را انتخاب كنيد.next زده در پنجره بعدي تمام گزينه را تيك زده و ok كنبد و با فرمت txt ذخيره نماييد.

سلام
خیلی ممنون بابت جزوه اتوکد ولی میشه مفصل تر توضیح بدهید در مورد وارد کردن نقاط از اکسل به اتوکد هر کاری کردم نشد اصلا اتوکد فرمت txtرو نمی شناسه

1007

عضو جدید

مورفي عزيز در چه زمينه ايي كار كردي بفرما تا سوال مطرح كنيم كه نفرمائيد در اين زمينه كار نكردم

morfi g

عضو جدید
سلام
خیلی ممنون بابت جزوه اتوکد ولی میشه مفصل تر توضیح بدهید در مورد وارد کردن نقاط از اکسل به اتوکد هر کاری کردم نشد اصلا اتوکد فرمت txtرو نمی شناسه

با سلام خدمت دوست عزیز و بچه های نقشه برداری . یه چند روزی دوستان مخابراتی به دلایلی اینترنتمو قطع کرده بودن در دسترس نبودم باید ببخشید.

خدمتتون عرض کنم شما وقتی نقاط و وارد اکسل میکنید باید ازش save az بگیرید اونم با فرمت formatted text(space delimited که یه فایله PRN ایجاد میشه بعد تو کد که میخواید وارد کنید باید تو قسمت import point فرمت صحیح رو با توجه به نقاط ایجاد شده انتخاب کنید مثلا اگه فایل نقاط بصورت شماره نقطه وx وy وz باشه PENZ(space delimited رو انتخاب کنید یا میتونید توقسمت add فرمت و اگه تو لیست نباشه درست کنید.

morfi g

عضو جدید
مورفي عزيز در چه زمينه ايي كار كردي بفرما تا سوال مطرح كنيم كه نفرمائيد در اين زمينه كار نكردم

آقا من سه بعدی کار نکردم , تو قسمت زمینی land ام یه چیزای بلدیم که کار راه بندازه . دوستانم اگه سوالی تو تاپیک بود که توان پاسخ داشتن خیلی ممنون میشم اونها هم جواب بدن چون هدف من از ایجاد این تاپیک برطرف کردن سوالات بچه های نقشه برداری تو لنده که زیاد پیش میاد . واسه خود منم اوایل خیلی اتفاق افتاده بود که سوالی داشته باشم و کسی نباشه که جواب بده.

ajamincc

عضو جدید
معادل دستور align در civil 2009 چیه؟

معادل دستور align در civil 2009 چیه؟

معادل دستور align که بشه باهاش مختصات نقاط در دیتا بیس رو هم تغییر داد در civil 2009 چیه؟دستورات copy,move,rotate در civil2009 وجود داره و میشه با استفاده از این دستورات علاوه تغییر مختصات نمایشی، مختصات دیتا بیس رو هم تغییر داد، اما هر چی سعی کردم نتونستم دستور پر کاربرد align رو که در اتوکد عملیات move-scale-rotate رو هم زمان اتجام میده در civil 2009 اجرا کنم که بتونه مختصات دیتا بیس رو هم تغییر بده.
:heart:راستی ما مزدوج شدیم دوستان عزیز:heart:

artinbala999

عضو جدید
معادل دستور align که بشه باهاش مختصات نقاط در دیتا بیس رو هم تغییر داد در civil 2009 چیه؟دستورات copy,move,rotate در civil2009 وجود داره و میشه با استفاده از این دستورات علاوه تغییر مختصات نمایشی، مختصات دیتا بیس رو هم تغییر داد، اما هر چی سعی کردم نتونستم دستور پر کاربرد align رو که در اتوکد عملیات move-scale-rotate رو هم زمان اتجام میده در civil 2009 اجرا کنم که بتونه مختصات دیتا بیس رو هم تغییر بده.

آقا شدید تبریک میگم اصن ما هر کی از جامعه ی نقشه برداران که مزدوج میشه خیلی خوشحال میشیم حیف دیگه اینجا جاش نیس وگرنه یه بوس اساسی واست میفرستادم.....

morfi g

عضو جدید

داداش همین الان از قزوین(دانشگاه) رسیدم دارم میمیرم مغزم هنگه , فردارم ساعت 5 پنج باید برم بزا فردا اومدم جواب میدم.
در ضمن مبارک باشه عزیز:gol:

morfi g

عضو جدید
فایل pdf آموزش civil 2009

فایل pdf آموزش civil 2009

معادل دستور align که بشه باهاش مختصات نقاط در دیتا بیس رو هم تغییر داد در civil 2009 چیه؟

داداش این فایل آموزش civil 2009 رو برات میزارم که منو ها رو خوب پوشش داده امیدوارم که مفید واقع بشه

پیوست ها

• AutoCad Civil3D Land Developement.pdf
    4.8 مگایابت · بازدیدها: 0

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز

با عرض تبریک خدمت دوست گرامی جنابajamincc آرزوی خوشبختی و سربلندی را برای خانواده کوچکتان از خدای منام خواستاریم

ajamincc

عضو جدید
داداش این فایل آموزش civil 2009 رو برات میزارم که منو ها رو خوب پوشش داده امیدوارم که مفید واقع بشه
آقا خیلی خیلی ممنونم اما به جوابم نرسیدم ولی یه نکته ای از این مطلب آموزشی یاد گرفتم که به کارم میاد.اینجا میگم تا یه عزیز دیگه شاید به کارش اومد.خدارو خوش میاد.من قبلا برای اینکه مختصات یک نقطه رو ببینم از دستور list که به اختصار با دستور li اجرا میشه استفاده میکردم اما اینجا خوندم که یه دستور ساده و کاربردی دیگه به اسم ID هم وجود داره که فقط مختصات رو نشون میده.بازم ممنون از اظهار لطف دوستان.لطف کنید اگه جواب این سوال ما رو که در این تاپیک قرار داره میدونید بگید.

بالا