[ AutoCad Civil3D Land ] آموزش و رفع اشکال

faridiza

عضو جدید
سلام.یه سوال داشتم که اگه دوستان جواب بدن ممنون میشم:من برای کار کردن با نرم افزار auto desk land2007نیاز به نرم افزار civil design دارو و تا اونجایی که میدونم این نرم افزار برا بعضی از عملیات لازمه و این نرم افزار روی landنصب میشه.مشکل من اینجاس که نمی دونم این civil design با همین نام در بازار هست یا اسم دیگه ای داره چون هر جا که رفتم نداشتن ولی autodesk civil 3d موجود بود.اگه دوستان راهنمایی بکنن ممنون میشم.مرسی

بهار عباسی

عضو جدید
civil 3d

civil 3d

سلام.یه سوال داشتم که اگه دوستان جواب بدن ممنون میشم:من برای کار کردن با نرم افزار auto desk land2007نیاز به نرم افزار civil design دارو و تا اونجایی که میدونم این نرم افزار برا بعضی از عملیات لازمه و این نرم افزار روی landنصب میشه.مشکل من اینجاس که نمی دونم این civil design با همین نام در بازار هست یا اسم دیگه ای داره چون هر جا که رفتم نداشتن ولی autodesk civil 3d موجود بود.اگه دوستان راهنمایی بکنن ممنون میشم.مرسی

سلام.
نرم افزارcivil 3d نام داره که 1کتابم برای راهنمایی اش هست که مال مهندس افشاره که بد نیست!لازم نیست که حتما نرم افزار land روی کامپیوترت نصب باشه این نرم افزار به تنهایی خودش کار landو انجام میده قابلیت هاشم از land بیشتره به خصوص تو ادیت منحنی میزان ها!حتما باهاش کار کن
موفق باشی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

msc87

عضو جدید

سلام
تا جایی که من اطلاع دارم civil 3d نام جدید land هستش یعنی در واقع از ورژن جدید به این نام تولید میشه و دیگه نرم افزاری به نام land تولید نخواهد شد... همونطور هم که خانم عباسی گفتند یک نرم افزار جداست و نیازی به land نداره....
در مورد civil design هم باسد بگم که اگه land رو نصب کنید این قسمت از نرم افزار هم وجود داره و نیازی به نصب مجدد نداره... در واقع یکی از option های خود نرم افزار land هستش

موفق باشید:gol::gol::gol::gol:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ajamincc

عضو جدید
civil 3d

civil 3d

سلام، کسی در مورد نرم افزار3D CIVIL چیزی می دونه؟من از یکی از دوستام که معلمه شنیدم که می گفت تا چند وقته دیگه فقط این نرم افزار تو هنرستان ها آموزش داده میشه.

آخرین ویرایش:

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام، کسی در مورد نرم افزار3D CIVIL چیزی می دونه؟من از یکی از دوستام که معلمه شنیدم که می گفت تا چند وقته دیگه فقط این نرم افزار تو هنرستان ها آموزش داده میشه.

سلام
یه چیزایی میدونم
میشه گفت اتوکد لند به صورت خیلی پیشرفته تر
یه کم کر کردن باهاش سخته
قضیه هنرستان ها جدیه؟؟خوش به حال هنرستانی ها اگه اینجوری باشه
در مورد grade plane یه توضیحی میدید که کاربردش چیه؟
حجم عملیت خاکی رو میده؟؟
ممنون

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
سلام
یه چیزایی میدونم
میشه گفت اتوکد لند به صورت خیلی پیشرفته تر
یه کم کر کردن باهاش سخته
قضیه هنرستان ها جدیه؟؟خوش به حال هنرستانی ها اگه اینجوری باشه
در مورد grade plane یه توضیحی میدید که کاربردش چیه؟
حجم عملیت خاکی رو میده؟؟
ممنون

سلام

civil 3d محصول جدید شرکت اتودسک هستش که لند و سیویل دیزاین رو در قالب یک بسته نرم افزاری تهیه کرده. این نرم افزار بسیار پرقدرت و در عین حال بسیار ساده است. از خصوصیات جدید و مهم این نرم افزار بر پایه مدل بودنش است به طوریکه مثلا یک تغییر در پلان مسیر باعث تغییر در کلیه اجزای وابسته (پروفیل طولی - عرضی - حجم عملیات خاکی و ...) خواهد شد در واقع این نرم افزار تحولی در نرم افزارهای راهسازی هستش.

اولین نسخه ارائه شده این نرم افزار civil 3d 2009 و آخرین نسخه اون civil 3d 2011 هستش.

rahimfolad

عضو جدید
راهنمایی در مورد AUTOCAD CIVEL3D2011

راهنمایی در مورد AUTOCAD CIVEL3D2011

سلام مهندسان محترم لطفا اگه اموزش برنامه AUTOCAD CIVEL3D2011 رو دارید برام ایمیل کنید . با تشکر:gol:WWW.rahimfolad@yahoo.com

آخرین ویرایش:

mst_ab

عضو جدید
کسی civil 3d بلده؟

کسی civil 3d بلده؟

از دوستان کسی هست که civil 3d رو مسلط باشه، یه چند جا مشکل دارم که باید ازش بپرسم.

navid90

عضو جدید
Civil 3d

Civil 3d

سلام اگه ممکن هست من نیاز به نرم افزار و راهنمای فارسی نرم افزار Civil 3d دارم.

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان کاش میشد سوالاتونو همینجا میپرسیدین و همینطور دوستمون جواب میداد تا بقیه هم استفاده ببرن.
ضمن اینکه اگه با این نرمافزار اشنایی کامل دارین یه معرفی میکردینش

mst_ab

عضو جدید
تا حدودی بلدم، بخش راهسازیش رو خودت زود یاد می گیری، ولی بعضی جاهاش رو باید خیلی کار کنی تا مسلط بشی. یا کسی باشه که کاملاً مسلط باشه بتونه به سوالاتت جواب بده. من خودم سوالامو از انجمن رسمی civil 3D می پرسم،
http://forums.autodesk.com/t5/AutoCAD-Civil-3D/ct-p/66
ولی بعضی راهنماییهاشون به درد ما و کلاً آیین نامه 161 نمی خوره...

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا حدودی بلدم، بخش راهسازیش رو خودت زود یاد می گیری، ولی بعضی جاهاش رو باید خیلی کار کنی تا مسلط بشی. یا کسی باشه که کاملاً مسلط باشه بتونه به سوالاتت جواب بده. من خودم سوالامو از انجمن رسمی civil 3D می پرسم،
http://forums.autodesk.com/t5/AutoCAD-Civil-3D/ct-p/66
ولی بعضی راهنماییهاشون به درد ما و کلاً آیین نامه 161 نمی خوره...
خوب اگه لطف کنی حداقل یه معرفی این نرم افزار رو بکنی من خودم اصلا نمیشناسمش و کاربردشرو هم نمیدونم

اگه بشه ازش استفاده کرد میتونی یه تاپیک اختصاصی برا آموزشش راه بندازی

mst_ab

عضو جدید
Civil 3D حول 3 محور می چرخه:
transportation design طراحی هندسی راه ها
land development از ساخت نقشه 3 بعدی زمین گرفته تا محاسبات عملیات خاکی و متریال و کلی چیزهای جور واجور که خیلی خیلی جذاب و جالب هست و باید خودتون برنامه رو نصب کنید که متوجه منظور من بشید.
water projects توی پروژه های آب مثل تحلیل شبکه های توزیع هم کار می کنه، ورژن 2012 رو که نصب کردم یه نرم افزار باهاش نصب شد به نام Autodesk Storm and Sanitary Analysis 2012 یه چیزی تو مایه های واتر جمز خودمون ولی یکم فرق داره، توی این زمینه یکم لنگ می زنم.

بیشتر کاربرد این نرم افزار توی پروژه های راهسازی هست. هر چند نرم افزاری مثه Land سال هاست جاش رو بین مهندسین راه حفظ کرده ولی باید بدونیم که خود اتودسک (شرکت سازنده لند و سیویل تری دی) سیویل تری دی رو ارجح می دونه! طراحی دینامیک یا پویا، مهم ترین خصیصه ی نرم افزار C3D هست. که برای توضیحش نیاز به توضیح و زمان بیشتری هست. ولی در همین حد بدونید که شما هر تغییری رو در پروژه ایجاد کنید که تأثیر گذار باشه روی بقیه ی قسمت های پروژه، خود C3D تمام قسمت ها رو به روز می کنه و چنین خصیصه ای در Land موجود نیست.
طراحی تقاطع ها هم یکی از فوق العاده ترین و جذاب ترین امکانات هست که در هیچ نرم افزار دیگه ای به این خوبی آورده نشده.

اجازه بدید بیشتر گیجتون نکنم! پیشنهاد می کنم اگر علاقمند هستید ، خود نرم افزار رو دانلود و نصب بفرمائید و از کتاب Mastering AutoCAD Civil 3D 2011 هم که مال انتشارات Sybex هست، استفاده کنید که کتاب فوق العاده خوبی هست.
حجم نرم افزار کمی زیاده (برای دانلود) بنده با حجم 6.80 GB دانلود کردم! البته بچه ها میگفتن تونستن نسخه فشرده خوبی با حجم 3-4 گیگ پیدا کنن، در هر صورت اگر بتونید از بازار پیدا کنید خیلی خوب هست اگر هم نتونستید بنده می تونم برای دوستان ارسال کنم.

1.jpg2.jpg

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
Civil 3D حول 3 محور می چرخه:
transportation design طراحی هندسی راه ها
land development از ساخت نقشه 3 بعدی زمین گرفته تا محاسبات عملیات خاکی و متریال و کلی چیزهای جور واجور که خیلی خیلی جذاب و جالب هست و باید خودتون برنامه رو نصب کنید که متوجه منظور من بشید.
water projects توی پروژه های آب مثل تحلیل شبکه های توزیع هم کار می کنه، ورژن 2012 رو که نصب کردم یه نرم افزار باهاش نصب شد به نام Autodesk Storm and Sanitary Analysis 2012 یه چیزی تو مایه های واتر جمز خودمون ولی یکم فرق داره، توی این زمینه یکم لنگ می زنم.

بیشتر کاربرد این نرم افزار توی پروژه های راهسازی هست. هر چند نرم افزاری مثه Land سال هاست جاش رو بین مهندسین راه حفظ کرده ولی باید بدونیم که خود اتودسک (شرکت سازنده لند و سیویل تری دی) سیویل تری دی رو ارجح می دونه! طراحی دینامیک یا پویا، مهم ترین خصیصه ی نرم افزار C3D هست. که برای توضیحش نیاز به توضیح و زمان بیشتری هست. ولی در همین حد بدونید که شما هر تغییری رو در پروژه ایجاد کنید که تأثیر گذار باشه روی بقیه ی قسمت های پروژه، خود C3D تمام قسمت ها رو به روز می کنه و چنین خصیصه ای در Land موجود نیست.
طراحی تقاطع ها هم یکی از فوق العاده ترین و جذاب ترین امکانات هست که در هیچ نرم افزار دیگه ای به این خوبی آورده نشده.

اجازه بدید بیشتر گیجتون نکنم! پیشنهاد می کنم اگر علاقمند هستید ، خود نرم افزار رو دانلود و نصب بفرمائید و از کتاب Mastering AutoCAD Civil 3D 2011 هم که مال انتشارات Sybex هست، استفاده کنید که کتاب فوق العاده خوبی هست.
حجم نرم افزار کمی زیاده (برای دانلود) بنده با حجم 6.80 GB دانلود کردم! البته بچه ها میگفتن تونستن نسخه فشرده خوبی با حجم 3-4 گیگ پیدا کنن، در هر صورت اگر بتونید از بازار پیدا کنید خیلی خوب هست اگر هم نتونستید بنده می تونم برای دوستان ارسال کنم.

مشاهده پیوست 58924مشاهده پیوست 58925
خیلی خیلی ممنونم از توضیحاتتون;)
به نظر نرم افزار جالب میاد خوب اگه بشه خود شما یه تاپیک برا آموزشش بزنی عالی میشه
حالا در کنارش میتونیم از کتابی که معرفی کردی استفاده کنیم وقتی تاپیک بزنی یه مرجعی برای سوال و رفع اشکالات هست:smile:.اگه قابل میل کردنه که چه بیتر دیگه نرم دنبالش بگردم

mst_ab

عضو جدید
اگر وقت شد حتماً ، منظورتون رو از این جمله نفهمیدم:
اگه قابل میل کردنه که چه بیتر دیگه نرم دنبالش بگردم

منظور کتاب هست؟ یا خود سیویل تری دی؟!
:D

ببخشید یک سوال

اگر یک زمین مثلا به اندازه شهر تهران بهتون بدن
و بگن که فاز یک ساخت شهر جدید با مستر پلن شهر جدید رو طراحی کن

با این نرم افزار میشه کل عملیات خاک برداری و تهیه نقشه خیابان کشی شهر جدید و خلاصه همه چیز شهر جدید رو میشه توی این نرم افزار انجام داد؟

یا فقط به درد ساخت راه میخوره؟

با تشکر

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

امیدوارم فرصت شه حتما

منظورم این بود که نرمافزارش اگه حجمش خیلی بالا نیس که میشه میل کرد که خوب خیلی بهتره که میلش کنید که دیگه من نرم دنبالش بگردم
الان فک کنم واضح گفتم:D اگه تاپیکشو گذاشتین که بهتر از همه اینه که تو اول تاپیکتون نرمافزارو برا دانلود همه بزارین

دیگه اگه کتاب و نرم افزار جفتش باشه که خوب باز بهتر:D آدمو حریص میکنینا

ببخشید یک سوال

با این نرم افزار میشه کل عملیات خاک برداری و تهیه نقشه خیابان کشی شهر جدید و خلاصه همه چیز شهر جدید رو میشه توی این نرم افزار انجام داد؟

با تشکر
خوب به نظرم اول اینکه یه پروژه بزرگ رو به پروژه های کوچیک تقسیم میکنن تا قابل اجرا بشه :surprised:همه شهر تهران رو نمیخوان یه جا انجام بدن که:surprised::surprised:
جواب دقیقتر رو باید آقای mst_ab(اسمشونو نمیدونم:() بدونن:smile:

امیدوارم فرصت شه حتما

منظورم این بود که نرمافزارش اگه حجمش خیلی بالا نیس که میشه میل کرد که خوب خیلی بهتره که میلش کنید که دیگه من نرم دنبالش بگردم
الان فک کنم واضح گفتم:D اگه تاپیکشو گذاشتین که بهتر از همه اینه که تو اول تاپیکتون نرمافزارو برا دانلود همه بزارین

خوب به نظرم اول اینکه یه پروژه بزرگ رو به پروژه های کوچیک تقسیم میکنن تا قابل اجرا بشه :surprised:همه شهر تهران رو نمیخوان یه جا انجام بدن که:surprised::surprised:

فکر نمیکنم اینجوری باشه
این پروژه رو قبل از عید یک نفر به من پیشنهاد داد
یک زمینی در یک استان به متراژ سی میلیون متر مربع که بیابان بود و قرار بود شهر جدید ساخته بشه
و چون من رشته ام نبود با یک سری افراد که رشته معماری و شهر سازی هستند صحبت کردم
یک شرکت مهندسین مشاور گفتند که باید از ابتدا نقشه برداری به روش UTM بکنند و بعد نقشه فاز یک و مستر پلن شهر را اماده کنند.
ایشون گفت زمانش حدود دو ماه ممکنه طول بکشه
کارفرمای پروژه یک شرکت خصوصی بود که میخواست زمین رو از دولت رایگان بگیره و شهر بسازه
ظاهرا به ازای هر متر حدود سیصد تومان هزینه تهیه نقشه هست و کل پروژه ده میلیارد تومن میشد که طراح پروژه این مبلغ رو نداشت و دنبال راه گریز میگشت!

من نرم افزارهای مختلفی رو بررسی کردم
از جمله نرم افزار مناسب همین سیویل تری دی بود
ولی دقیق نمیدونم اصلا برای این کار مناسب هست یا نرم افزار بهتری برای این کار هست؟
ظاهرا توی کشور امریکا و حتی توی ادارات منابع طبیعی ایران برای مدیریت منابع طبیعی و تهیه نقشه و غیره
از نرم افزاری به نام Microstation استفاده میکنند که نقشه توپوگرافی زمین را
با فرمت DGN ذخیره کرده و به طراح پروژه و یا مهندشین مشاور پروژه جهت تهیه نقشه میدهند.
و مهندسین مشاور با انجام محاسبات مربوطه نقشه ساخت شهر جدید را تهیه میکنند.

ولی فکر میکنم نرم افزار سیویل تری دی به دلیل اینکه میونه بر آورد اقتصادی و مالی پروژه رو انجام بده
به خاطر همین توی تهیه طرح های جامع و یا همان مستر پلن به درد بخور باشه
اما باز هم مطمئن نیستم!

توی اینترنت گشتم
چون زیاد وقت نداشتم تورنت سیویل تری دی نسخه 2011 رو پیدا کردم

سیویل تری دی نسخه 32 بیتی
حجم سه و نیم گیگا بایت

http://ca.isohunt.com/download/182178125/civil3d.torrent

سیویل تری دی نسخه 64 بیتی حجم سه و نیم گیگا بایت

http://ca.isohunt.com/download/182178121/civil3d.torrent

به دلیل اینکه داون لود از روی اینترنت نمیصرفه و برای هر گیگ داون لود توی ایران باید پنج هزا رتومن پیاده بشین
و همچنین زمان زیادی برای داون لود صرف میشه
توصیه میکنم این نرم افزار رو از بازار به قیمت پائین تر بخرین

mst_ab

عضو جدید

امیدوارم فرصت شه حتما

باشه سعی می کنم توی همین چند روزه یه تاپیک بزنم و نرم افزار رو به همراه کتاب برای دانلود بذارم. عباسی نژاد هستم.
ببخشید یک سوال

با تشکر

شدن که میشه، ابزار هایی مثل ایجاد parcel ها، و Grading توی برنامه کمک می کنه، حجم عملیات خاکی می تونه محاسبه کنه. material ها و earthwork رو میشه با هاش حساب کرد. اتصال خوبی با ابزار های دیگه داره که توی طراحی شبکه شهری کمک می کنه، مثلاً می تونید از گوگل ارث نقشه زمین منطقه رو به صورت سه بعدی به سیویل تری دی Import کنید،(دیگه نیازی به نقشه برداری اولیه نیست) یا از بانک های اطلاعاتی GIS کمک بگیرید.

همین parcel هایی که گفتم کمک خیلی زیادی توی طراحی شبکه می کنه ولی چون خودم توی این موضوعات زیاد کار نکردم و فقط در طراحی راه های بین شهری کار کردم، نمی تونم جواب دقیقی بهت بدم. اگر برات مهم هست که یه تحقیقی بکنم جواب رو بهت بدم.

Mohammad.aryan

اخراجی موقت
باشه سعی می کنم توی همین چند روزه یه تاپیک بزنم و نرم افزار رو به همراه کتاب برای دانلود بذارم. عباسی نژاد هستم.

شدن که میشه، ابزار هایی مثل ایجاد parcel ها، و Grading توی برنامه کمک می کنه، حجم عملیات خاکی می تونه محاسبه کنه. material ها و earthwork رو میشه با هاش حساب کرد. اتصال خوبی با ابزار های دیگه داره که توی طراحی شبکه شهری کمک می کنه، مثلاً می تونید از گوگل ارث نقشه زمین منطقه رو به صورت سه بعدی به سیویل تری دی Import کنید،(دیگه نیازی به نقشه برداری اولیه نیست) یا از بانک های اطلاعاتی GIS کمک بگیرید.

همین parcel هایی که گفتم کمک خیلی زیادی توی طراحی شبکه می کنه ولی چون خودم توی این موضوعات زیاد کار نکردم و فقط در طراحی راه های بین شهری کار کردم، نمی تونم جواب دقیقی بهت بدم. اگر برات مهم هست که یه تحقیقی بکنم جواب رو بهت بدم.

نه راضی به زحمتت نیستم
قبل از عید روی این پروژه دو ماه تحقیق کردم و یه چچیزائی از نرم افزارهای مختلف فهمیدم
ولی ظاهرا هیچ کدام از اینها مخصوص طراحی شهری کامل نیستند هر کدام امکاناتی دارند که باید با دیگری ترکیب بشه
مثلا سیستم جی ای اس رو arcgis بهترین امکانات رو داره
یا مثلا محاسبات شبکه اب رو نرم افزارهای دیگه بهتر دارند
و خیلی مسائل دیگه

در کنار اون چند نرم افزار مشابه از اتودسک هستند که هنوز فرقشون رو کاملا نمیدونم ولی خیلی شبیه هم هستند مثلا

CivilCad
Land desktop
Civil3d
MAP3D
و خیلیهای دیگه.....

mst_ab

عضو جدید
همون طور که می دونید اتودسک هر سال نسخه ی سال بعد رو عرضه می کنه ، یعنی 1 سال جلوتر، الان نسخه ی 2012 هست می تونید دانلود کنید، پیشنهاد بنده هم همین هست که از تورنت دانلود کنید، حجمش زیاده و ممکنه توی دانلود پارت ها به مشکل بر بخورید .

لینک تورنت Civil3D 2012:
32bit
http://torrents.thepiratebay.org/63...D_CIVIL3D_V2012_WIN32-ISO.6324248.TPB.torrent
3.11 GiB

64bit
https://torrents.thepiratebay.org/6324987/AUTODESK_AUTOCAD_CIVIL3D_V2012_WIN64-ISO.6324987.TPB.torrent
3.27 GiB

می تونم برای اونایی که مشهدن ارسال کنم.

آخرین ویرایش:

arash1700

عضو
همون طور که می دونید اتودسک هر سال نسخه ی سال بعد رو عرضه می کنه ، یعنی 1 سال جلوتر، الان نسخه ی 2012 هست می تونید دانلود کنید، پیشنهاد بنده هم همین هست که از تورنت دانلود کنید، حجمش زیاده و ممکنه توی دانلود پارت ها به مشکل بر بخورید .

لینک تورنت Civil3D 2012:
32bit
http://torrents.thepiratebay.org/63...D_CIVIL3D_V2012_WIN32-ISO.6324248.TPB.torrent
3.11 GiB

64bit
https://torrents.thepiratebay.org/6324987/AUTODESK_AUTOCAD_CIVIL3D_V2012_WIN64-ISO.6324987.TPB.torrent
3.27 GiB

لینک تورنت Civil3D 2012:
32bit
3.11 GiB

64bit
3.27 GiB

ولی کرک یا سریال نداره اگه داره به من هم بگی ممنون میشم چون من دانلود کردم بعد از 30 که خیلی وقت هستش غیر استفاده شده ....

mst_ab

عضو جدید
تو خود فایل iso یه پوشه هست که اسمش crack هست.
اگر civil3d شما اکسپایر شده مشکلی نیست، کرک تنها رو دانلود کنید و برنامه رو اکتیویت کنید.

arash1700

عضو
تو خود فایل iso یه پوشه هست که اسمش crack هست.
اگر civil3d شما اکسپایر شده مشکلی نیست، کرک تنها رو دانلود کنید و برنامه رو اکتیویت کنید.

مال من نداره کلا کرک رو.
اگه امکانش باشه که فقط فایل کرک رو آپلود کنید برام یه دنیا ممنون میشم /.
با تشکر...
خیلی دنبالش بودم که کرک رو دانلود کنم ولی تو نت نیست....

mst_ab

عضو جدید

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی اینترنت گشتم
چون زیاد وقت نداشتم تورنت سیویل تری دی نسخه 2011 رو پیدا کردم

سیویل تری دی نسخه 32 بیتی
حجم سه و نیم گیگا بایت

http://ca.isohunt.com/download/182178125/civil3d.torrent

سیویل تری دی نسخه 64 بیتی حجم سه و نیم گیگا بایت

http://ca.isohunt.com/download/182178121/civil3d.torrent

به دلیل اینکه داون لود از روی اینترنت نمیصرفه و برای هر گیگ داون لود توی ایران باید پنج هزا رتومن پیاده بشین
و همچنین زمان زیادی برای داون لود صرف میشه
توصیه میکنم این نرم افزار رو از بازار به قیمت پائین تر بخرین

سلام

اگه از اینترنت نامحدود استفاده کنی دیگه لازم نیست بای هر گیگ 5000 تومان پول بدی

بالا