❶❾ نتایج آزمون کارشناسی ارشد معماری 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

REZAV1986

عضو جدید
والا من به نتيجه عكس تو رسيدم كه كلاس اسكيس بيخوده. الان اونايي كه كلاس نرفتن نتيجه بهتري گرفتن.برو بپرس.من و ياشل و رسول و ركسانا پيش شقاقي كلاس رفتيم و يه سري از دوستاي ديگم تو ايوان خانه.ولي هيچ كدوم از نتيجه اي كه اورديم راضي نيستيم.
من از بچه هاي اين باشگاه مثل soodabeكه با 350 علم وصنعت قبول شده پرسيدم گفت خودم تمرين كردم.abdolahi1 كه با 146 روزانه بهشتي قبول شده خودشون ميگن كلاس نرفتن.

من بیشتر حرفم با اونایی که پایه طراحیشون ضعیفه ضمنن اگه ازشون بپرسی شاید حداقل یه بار قبلا کلاس رفتن یا روند یادگیریشون صد در صد طولانی مدت بوده نه مثل من در مدت 3 ماه به همین دلیل میگم کلاس فوت و فن اسکیس در زمان کوتاهتری یاد میده تا ادم بخاد خودش یاد بگیره

soodabe

عضو جدید
bacheha kelase eskis kheyli moasere , khyli ziad akhe adam ta vaghty k klas narafte y seri chizayi k bayad raayat kone ro nmidooone.
rooye sohbatam ba bachehayie k ye bar klas raftan va sale 2vomeshoone . dg vase sale bad kelaso bzaran kenar faghat faghat tamrine k moheme . man parsal ye mah kelas raftam va ye seri chizaro midoonestam , yani hata kasi k nmikhad kelas bere ham jozvehaye kase dg javab mide . man shayad hodoodan 100 ta mozoo kar kardam a taghribanhar mozooi k midadan midoonestam chejoori bash barkhord konma . manzooram az in harfa ine k fharfe aval ro too memari skis mizane va harfe avale skis ham faghat tamrine.

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا من به نتيجه عكس تو رسيدم كه كلاس اسكيس بيخوده. الان اونايي كه كلاس نرفتن نتيجه بهتري گرفتن.برو بپرس.من و ياشل و رسول و ركسانا پيش شقاقي كلاس رفتيم و يه سري از دوستاي ديگم تو ايوان خانه.ولي هيچ كدوم از نتيجه اي كه اورديم راضي نيستيم.
من از بچه هاي اين باشگاه مثل soodabeكه با 350 علم وصنعت قبول شده پرسيدم گفت خودم تمرين كردم.abdolahi1 كه با 146 روزانه بهشتي قبول شده خودشون ميگن كلاس نرفتن.

به نظر من کلاس اسکیس باید رفت ولی باید دقت کنیدکارتون شبیه به بقیه نشه و سعی نکنید از افراد دیگه کپی کنید و مثل استاد یا دیگر دانشجوها کار کنید به طور کلی باید خودتون باشید فقط اونجا به کمک استادتون کار کنید
من شنیدم مثلا تو کلاس اسکیس میگن که اگه فلان موضوع دادن این جوری کار کن ............ اگه اداری دادن این جوری کار کن .............. ممکن این ها به نظر خیلی ها خوب باشه ولی این جور ترفندا را داورها هم می دونند و این جور اسکیسا را رد می کنند
دلیل این که اکثر افرادی که می رن کلاس اسکیس ناراضی اند همین .....چون نحوه کارشون شبیه به هزاران نفر دیگه میشه
اگه بتونی کلاس اسکیس بری و همچنان متفاوت کار کنی اون وقت موفق میشی

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
bacheha kelase eskis kheyli moasere , khyli ziad akhe adam ta vaghty k klas narafte y seri chizayi k bayad raayat kone ro nmidooone.
rooye sohbatam ba bachehayie k ye bar klas raftan va sale 2vomeshoone . dg vase sale bad kelaso bzaran kenar faghat faghat tamrine k moheme . man parsal ye mah kelas raftam va ye seri chizaro midoonestam , yani hata kasi k nmikhad kelas bere ham jozvehaye kase dg javab mide . man shayad hodoodan 100 ta mozoo kar kardam a taghribanhar mozooi k midadan midoonestam chejoori bash barkhord konma . manzooram az in harfa ine k fharfe aval ro too memari skis mizane va harfe avale skis ham faghat tamrine.

از اونایی که کلاس رفتند و قبول شدند میشه خواهش کنم اگه جزوه ای برا اسکیس دارند در اختیار ما کنکوری های 92 بذارند
خیلی خیلی ممنون!

бабочка

عضو جدید
یکمم فونت رو بزرگ میکردی از باشگاه مینداختن بیرون.حرف های زیادی برای گفتن دارم حیف که هنوز شوک این بدبختی ام.ولی هر کی تسلیم بشه میبرنش اسارت.
اصلاحيه
احسان من بشينم مغازه تو ميري جنس بياري يا برعكس؟

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با 140 روزانه ی کردستان قبول شدم
بسسسسسسسسسسسسسسسسسسیار ناراضیم
بسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسیار ناراضی ام
( تو رو خدا تبریک نگین – نگین کردستان دانشگاه خوبیه – نگین پیشرفت به خود آدم بستگی داره نه محیط – نگین خیرت بود صلاحت بود و ..... فقط برام دعا کنین که آروم شم – که البته الان خیلی آرومم به برکت اون عزیزایی که باهام حرف زدن و روشنم کردن –که اگه آروم نشده بودم اینارو نمی نوشتم )
اصلا قصد نداشتم نتیجه مو بگم ،برام مثل جوک می مونه ....
( همینجام تو پرانتز یه نکته ای بگم برای انتخاب رشته ، معماری کردستان از همه ی جاهای دیگه پایین تره بین سراسریا ، حتی از شبانه ی بوعلی ! سال بعد اگه خواستین انتخاب کنین بزارین اولویت آخر – همونطور که من آخرین انتخابم بود – این از این )

بحثایی که الان تو تاپیک هست باعث شد پست بذارم – به عنوان تجربه ی کسی که قبلا این مسیرو رفته تا تهش ، اونم با پای پیاده !

1. آزمون معماری ریسکش خیلی بالاست ، خیلی
اگه آدم کم صبر و طاقتی هستی – اگه قلبت ضعیفه – اگه کم تلاشی – اگه از نظر مالی مرفه نیستی که امکانات لازمو برای خودت فراهم کنی – اگه لوس و بچه ننه ای یا اگه بدشانسی قید این گرایشو بزن !
وقتی آزمون معماری میدی باید خودتو برای هر نتیجه ای آماده کنی – هر چیزی ممکنه پیش بیاد تو هر مرحله ای از این هفت خان !
چه مرحله ی اول به خاطر غیر استاندارد بودن سوالا و تغییرات یهویی - چه مرحله ی دوم – و علی الخصوص مرحله ی دوم – چون انصاف کامپیوترایی که برگه های مرحله ی اولو تصحیح می کنن خیلی بالاتر از مصحح ای اسکیسه !
2- آزمون معماری خیلی غیر قابل پیش بینیه – و مبهم - و مزخرف !
من سال 90 هم آزمون دادم ، و از قبولی الانم می فهمم که درصد اسکیسم احتمالا 10 % از پارسالم کمتر شده ! با وجود اینکه پارسال یه ماه کار کردم و امسال 6 ماه ! امسال با دو تا استاد اسکیسی که همه می شناسن کلاس رفتم و یه استاد خیلی خوب دیگه هم داشتم ، + استاد قبلیم – هر 4 تا استاد می گفتن که کار من متوسط و به بالاست ! استادای دوره ی لیسانسم هم قبولم داشتن – هر 6 تا طرحمو بالای 19 شدم – حتی یکیشون بهم گفت که من خوش فکر ترین دانشجودر طول 18 سال سابقه ی تدریسش بودم! ( اینا نظر استادام بود ، واقعا من خودمو انقدر تعریفی نمی بینم ، ولی خب ....)
خلاصه بگم که هم دستم قوی بود – هم سرعتم بالا بود – هم ذهنم باز بود ( نمونه کار هم می ذارم براتون !)
اما نتیجه ای که گرفتم این معنی رو میده : طرح من مردود بوده! مردود تو اسکیس یعنی زیر 20 – 0 نمی دن به کسی – یعنی فقط به خاطر رتبه ام الان قبولم !
اصلا هم نمی دونم چرا ؟! هر چقدرم که کتابای اسکیس بخونی – سی دی کلاسارو ببینی – کلاس بری – تمرین کنی و ... بازم نمی تونی بفهمی چرا
مبهمه - مثل رانندگی توی جاده ی پر پیچ و خم تو مه ! هر لحظه ممکنه از دور خارج شی هر چقدرم که راننده ی ماهری باشی
سال قبل فکر می کردم اطلاعاتم در مورد اسکیس کم بوده-اعتماد به نفسم رفته بود - اما الان می دونم فقط یه دلیل وجود داره – کار من هیچ ایرادی نداره با سلیقه ی هیات ژوری نمی خونه – همین!
مزخرفه این آزمون چون برای گزینش 200 نفر 3000 خورده ای رو میذارن سر کار – شاید فقط برای گرفتن پول بیشتر از اونایی که میان آزمون می دن!
که آخرش که جوابا میاد می بینی 2800 نفر شاکی ان! 2800 نفر هزینه کردن از وقت و انرژی و پولشون ...
که داور بدبخت نمی دونم چطور می خواد به 4000 تا کار نمره بده عادلانه !
3- در جواب اونایی که پرسیدن قبول شدیم ، بریم یا نه
خواهرانه توصیه ام اینه : برید !
هر جایی که شده
هر جوری که شده
سال بعد هیچ تضمینی وجود نداره ، ممکنه بهتر شه ممکنه بدتر شه – که اگه تصمیمتون به موندن بود ، زهره ی شیر باید داشته باشین!
خود من پارسال سهمیه ی معدل الفی داشتم که اگه جدی تر بهش فکر کرده بودم الان تو یه دانشگاه بهتر از اینی که الان قبول شدم داشتم ارشد می خوندم ترم 3 بودم بدون یه سال تلاش اضافی ! انتظارم بالا تر بود که شد این نتیجه ام ...

اینارو نگفتم برای تضعیف روحیه دوستام خدای ناکرده !
نگفتم برای برانگیختن حس ترحم شمارو نسبت به خودم یا نگفتم برای اینکه سر دلم باز شده بود برای درد و دل یا اینکه بگم تا حزصم خالی شه ! یا اینکه دور همی خاطره تعریف کنم شاد شیم ! :D
فقط برای یه چیز گفتم ، تجربه بشه براتون – بدونید دارید وارد چه رقابت سنگینی می شید اونم با چه شرایطی – می گم که با شناخت و ذهن باز برید سراغش و ان شاء الله موفق باشید توش
با شرایط مشابه من و از من بد تر زیاد بوده هر ساله - خیلیام بودن که اصلا امید قبولی نداشتن و آزمایشی اومدن اما قبول شدن
این یه چرخه ی معیوبه که ما توش گیر افتادیم -اما نگران نباشین خدا بخواد حتی اون عیباش هم می شه سبب خیر برای شما !

به همه ی دوستای گلم که قبول شدن و خیلیاشونم نمی شناسم از صمیییییییم قلبم تبریک میگم:gol::gol::gol::gol::gol:
موفقیتاتون روز افزون باشه به یاری خدا – به ماماناتون هم بگید حتما براتون اسفند دود کنه که از خطر چشم بد به دور باشین !;)
شاد باشین –سلامت باشین – موفق باشین – خوش شانس باشین

پ ن : این آخرین پست من تو این باشگاه بود – از همه دوستای عزیزم خداحافظی می کنم-و ببخشید اگه زمانی حرفی خلاف ذائقه ی کسی گفتم – یا حق

پیوست ها

• IMG_4335.jpg
    IMG_4335.jpg
    34.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • IMG_4337.jpg
    IMG_4337.jpg
    47.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

منم کلاس اسکیس نرفتم و با رتبه 120 دانشگاه تهران قبول شدم. به نظرم اسکیسو نباید بعد از کنکور ارشد شروع کرد. یه رونده که خوبه در طول دوره کارشناسی به فکرش باشیم

من بیشتر حرفم با اونایی که پایه طراحیشون ضعیفه ضمنن اگه ازشون بپرسی شاید حداقل یه بار قبلا کلاس رفتن یا روند یادگیریشون صد در صد طولانی مدت بوده نه مثل من در مدت 3 ماه به همین دلیل میگم کلاس فوت و فن اسکیس در زمان کوتاهتری یاد میده تا ادم بخاد خودش یاد بگیره

بستگي داره دوره كارشناسيتو كجا بودي؟
استادت كي بوده؟
دوستات كي بودن؟؟
اصلا حال و هواي كنمكورو ميفهمي؟
كسي كه دوستش رتبه ده كشوريه مطمئنا بيشتر تو جو كنكور هست تا كسي كه دوستش حتي نيمدونه ارشد چيه
تو مو ميبيني و من پيچش مو
منظورمو خودتون ميفهميد

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ولي من منظورتو متوجه نشدم.بيشتر توضيح بدي ممنون ميشم.

ببين دوستم
سطح دانشگاه ها فرق ميكنه
تو يوني ما خيلي خبري نيس از ارشد
كسي براي رقابت ارشد چندان تلاشي نميكنه
دروسي كه معرفي ميشه خيلي منبع ارشد نيس
الانا يكم بهتر شده
من ورودي دوم پيام نورم
پيام نور از سال 1385 معماري اورد
ما ترم 7 كه رسيديم ديگه صاحب كتاب شديم
استاد كه نميومد سر كلاس ذوق ميكرديم كه ميتونيم بريم خونه
زمان دانشجويي زمان بيكاري ما بود
كسي نبود بگه بچه وقتت تلف شد
بشين درس بخون
توفكر اين چيزام نبوديم
الان سيستم پيام نور بهتر شده
مث ادم كتاب معرفي ميكنه
من به ياد ندارم استادي سر كلاس ما يه راندو كنه
طرح بزنه
دست ازاد بزنه
بچه ها سر كروكي رقابت كنن
هيچي
خبري نبود
خيلي خوشحال بوديم
اين دانشگاها كه سطحشون پايينه كمك ميكنن به دانشگاهاي سطح بالا
به اين صورت كه چون نا اگاه هستن سياهي لشكر حساب ميشن
من خودم كلي گشتم براي جمع اوري منابع همتون شاهدين ديگه
وضع اينه
اگه شماها بياين ببينين با چه وضعي بچه ا ميان اسكيس ميزنن
اصلا اسكيس رو اشتباه برامون تعريف كرده بودن
به ان خودم
..................
اي روزگار

ro0o0oxana

عضو جدید
منم کلاس اسکیس نرفتم و با رتبه 120 دانشگاه تهران قبول شدم. به نظرم اسکیسو نباید بعد از کنکور ارشد شروع کرد. یه رونده که خوبه در طول دوره کارشناسی به فکرش باشیم

منم قبول دارم اینو.دستم هم از دوران دانشگاه خوب بود با کلاس بهتر هم شد.
ولی همون بلایی که همه میترسیدن سرم اومد.کار بچه های کلاس شقاقی همه شبیه هم شد.
تو کلاس شقاقی دست خودت دیگه نیس.مجبوریین همه مثل هم بکشین.....
فکر کن دوستام با رتبه 21 و 24 اونا هم کلاس شقاقی میومدن الان هنر قبول شدن. و دوست دیگم که 19 شده بود و پیش صلواتی میرفت و کارشم خیلی فرقی با رتبه 24 مون نداشت الان همکلاسی ت شده.

REZAV1986

عضو جدید
ببين دوستم
سطح دانشگاه ها فرق ميكنه
الانا يكم بهتر شده
من ورودي دوم پيام نورم
بشين درس بخون
توفكر اين چيزام نبوديم
مث ادم كتاب معرفي ميكنه
طرح بزنه
دست ازاد بزنه
هيچي
خبري نبود
خيلي خوشحال بوديم
وضع اينه
به ان خودم
..................
اي روزگار

بابا به خدا درد پیام نور و ازاد اینا نیست 90 درصد سراسری ها هم بیشترش خرکاریه اصلا دروس هنوز نفهمیدن چه جور تدریس کنن براتون مثال میزنم فرض کنین درس سازه های بتنی استاد گرانقدر میاد دو ساعت بکوب فرمول میگه و منی که دارم معماری میخونم اصلا بهش نیازی ندارم بابا من که نمیخام فردا محاسب بشم منی که ابتدائیات سازه ها رو نمیدونم اصلا فرمول میخام چیکاربعد شما میای کتابی میخونی بنام درک رفتار سازه ها میبینی اصلا بیان این کتاب کجا و چیزی که تو کلاس فهمیدی کجا بعد میبینی بابا کلا سر کار بودی اکثر دروس معماری این شده الان

fereshte1111

عضو جدید
من که نتیجه ی زحمتمو نه تو رتبه نه نتیجه ی نهایی ندیدم......:(ولی از طرفیم 1سال دیگه موندن ریسکه!!!!!!در نتیجه اره میرم.

یکی از استادایی که اونجا درس میده مجید سیدی هستش. فوق مرمته. شاید شاید استادت شد. گفتم که اطلاعات داشته باشی. خانومشم شاگردش بود تو همون دانشگاه لیسانس میخوند.هم سن منه. پایان نامش مونده احتمالا

gharibe222

عضو جدید
ببين دوستم
سطح دانشگاه ها فرق ميكنه
الانا يكم بهتر شده
من ورودي دوم پيام نورم
بشين درس بخون
توفكر اين چيزام نبوديم
مث ادم كتاب معرفي ميكنه
طرح بزنه
دست ازاد بزنه
هيچي
خبري نبود
خيلي خوشحال بوديم
وضع اينه
به ان خودم
..................
اي روزگار

واقعا تو دانشگاه سراسریم خبری نیست،من به شخصه اگه دوستای خوبم تو دانشگاه بوعلی نبودن یه روزم اونجا رو تحمل نمیکردم چه از نظر جو دانشگاه و چه از نظر محتویات و سطح آموزش...هر چند که اونجا رو جزء دانشگاه های خوب شهرستانی میدونن(شما فکر کنید که بقیه دیگه چیند؟؟؟؟!!!!!!)

دوستم که نفر 1 کنکور پارساله طرح 1 رو شد 12 وخرداد ماه که یه سری رفتم خوابگاهشون دیدم که رتبه 1 و2 پارسال هنوز ایده طرحشون تایید نشده و میگفتن که تو این 3 ماه فقط 1 بار تونستن کرکسیون بکنند.....نفر 1 امسالم که از دانشگاه تهران بود انقدر ناراضی بود از این دانشگاه که انتخاب اولش رو بهشتی زده بود...

البته نمیخوام بگم که این دانشگاه ها بدن...قضیه اینه که شیوه آموزش و ارزیابی معماری تو دانشگاه های ما اساسی ایراد داره ولی اکثر ما فکر میکنیم که مثلا اگه بریم دانشگاه تهران یا فلان دانشگاه سراسری دیگه همه چی تموم میشیم ...نخیر از این خبرا نیست....

تنها چیزی که واقعیه تلاش خود آدمه و بودن تو دانشگاه سراسری فقط این مزیت رو داره که انتظارت رو از خودت بالا میره که اونم بدون تلاش خود آدم به جایی نمیرسه....

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
واقعا تو دانشگاه سراسریم خبری نیست،من به شخصه اگه دوستای خوبم تو دانشگاه بوعلی نبودن یه روزم اونجا رو تحمل نمیکردم چه از نظر جو دانشگاه و چه از نظر محتویات و سطح آموزش...هر چند که اونجا رو جزء دانشگاه های خوب شهرستانی میدونن(شما فکر کنید که بقیه دیگه چیند؟؟؟؟!!!!!!)

دوستم که نفر 1 کنکور پارساله طرح 1 رو شد 12 وخرداد ماه که یه سری رفتم خوابگاهشون دیدم که رتبه 1 و2 پارسال هنوز ایده طرحشون تایید نشده و میگفتن که تو این 3 ماه فقط 1 بار تونستن کرکسیون بکنند.....نفر 1 امسالم که از دانشگاه تهران بود انقدر ناراضی بود از این دانشگاه که انتخاب اولش رو بهشتی زده بود...

البته نمیخوام بگم که این دانشگاه ها بدن...قضیه اینه که شیوه آموزش و ارزیابی معماری تو دانشگاه های ما اساسی ایراد داره ولی اکثر ما فکر میکنیم که مثلا اگه بریم دانشگاه تهران یا فلان دانشگاه سراسری دیگه همه چی تموم میشیم ...نخیر از این خبرا نیست....

تنها چیزی که واقعیه تلاش خود آدمه و بودن تو دانشگاه سراسری فقط این مزیت رو داره که انتظارت رو از خودت بالا میره که اونم بدون تلاش خود آدم به جایی نمیرسه....

حد اقل وقتي ميري دانشگاه هاي تهران مطمئني استادت استاده
يه دانشجوي ترم 1 فوق نيس
استاد طرح پنجت وقتي پلانت تاييد نشده و يك خطه هست نميگه بشين برش بكش

من اگه عضو اين باشگاه نميشدم و يه سري دوست خوب پيدا نميكردم هنوز در جهل مركب بودم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
من دوتا پسرخاله دوقلو دارم
دوتاشون 20سال سابقه تدريس دارن

اولي ليسانس رياضيه
دومي ليسانس عمران اما كاردان تاسيسات هم هست فيزيك هم تدريس ميكنه

هر دو بدون خوندن بدون خوندن بدون خوندن كنكور دادن دروغ ندارم بگم كه
اون كه ليسانس رياضي داره گرايش آناليز روزانه يزد قبول شده امروز رفت ببينه چه خبره
اون كه عمران هست رتبش شد 150 از تكنولوژي امتحان داد(بازم خييل عاليه بدون خوندن)

حالا من كه ليسانس معماري ام
نشستم7ماه بكوب درس خوندم 5ماه خودم اسكيس كار كردم هيچ حرفي براي گفتن ندارم

آرتميس.artmiss

عضو جدید
من دوتا پسرخاله دوقلو دارم
دوتاشون 20سال سابقه تدريس دارن

اولي ليسانس رياضيه
دومي ليسانس عمران اما كاردان تاسيسات هم هست فيزيك هم تدريس ميكنه

هر دو بدون خوندن بدون خوندن بدون خوندن كنكور دادن دروغ ندارم بگم كه
اون كه ليسانس رياضي داره گرايش آناليز روزانه يزد قبول شده امروز رفت ببينه چه خبره
اون كه عمران هست رتبش شد 150 از تكنولوژي امتحان داد(بازم خييل عاليه بدون خوندن)

حالا من كه ليسانس معماري ام
نشستم7ماه بكوب درس خوندم 5ماه خودم اسكيس كار كردم هيچ حرفي براي گفتن ندارم

دقيقا!رشته هاي ديگه كنكورشون راحتتره.حداقل 1 سال وقت صرف نمي كنن.5ماه فوق فوقش مي خونن

آرتميس.artmiss

عضو جدید
منم قبول دارم اینو.دستم هم از دوران دانشگاه خوب بود با کلاس بهتر هم شد.
ولی همون بلایی که همه میترسیدن سرم اومد.کار بچه های کلاس شقاقی همه شبیه هم شد.
تو کلاس شقاقی دست خودت دیگه نیس.مجبوریین همه مثل هم بکشین.....
فکر کن دوستام با رتبه 21 و 24 اونا هم کلاس شقاقی میومدن الان هنر قبول شدن. و دوست دیگم که 19 شده بود و پیش صلواتی میرفت و کارشم خیلی فرقی با رتبه 24 مون نداشت الان همکلاسی ت شده.

دقيقا!از من به بچه هاي كنكوري سال بعد نصيحت كه اگه كلاس اسكيس مي خوايد بريد دور اين خيلي معروفا رو خط بكشيد.به غير از شبيه شدن كارها استاد خيلي واسه آدم وقت نمي ذاره.اون يه ماه آخرهم هرچي ببري ميگه خوبه.ماسراسكيس مقدماتيمون كه قبل از اعلام نتايج بود اكثر كلاسها مون با دانشجويان ارشد بود كه اصلا سودي واسه ما نداشت.شقاقي خودش يه كلاس مي ااومد درس مي داد كه به نظرمن خيلي چيز جديدي توش نبود.بعد هم آخر هفته ها يه ورك شاپ مي ذاشت 300 نفر آدمو مي ريخت تو يه سالن بزرگ مثلا درس مي داد. اين معروفا كم كم به خاطر پول انقدر دانشجو مي گيرن كه از پس آموزش درست حسابي برنميان.من مي خواستم خودم برم صلواتي.چون تعريفش رو زياد شنيده بودم.ولي صلواتي خيلي كم شاگرد برمي داره .اصلا پولكي نيست.به همين دليل به من نرسيد متاسفانه.

gharibe222

عضو جدید
دقيقا!رشته هاي ديگه كنكورشون راحتتره.حداقل 1 سال وقت صرف نمي كنن.5ماه فوق فوقش مي خونن
خب از آزمونی که1 درس ضریب 3 ( درک)توش منبع مشخصی نداره و حتی بعد از کنکورم اساتید روی جواباش اتفاق نظر ندارن و 1 درس ضریب 3 دیگشم (فنی) از کتابایی سوال میدن که 2 ماه مونده به کنکور منتشر شده....آزمونی که سازمان سنجش سر کنکور غافلگیرت میکنه و زمان آزمون رو نیم ساعت کم میکنه....آزمونی که نمره دادن به یه درس ضریب 5 (اسکیس) ملاک مشخصی نداره...و در آخر فقط 300 نفر روی هم رفته روزانه و شبانه ظرفیت داره چه انتظاری میشه داشت....

آخرین ویرایش:

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقيقا!از من به بچه هاي كنكوري سال بعد نصيحت كه اگه كلاس اسكيس مي خوايد بريد دور اين خيلي معروفا رو خط بكشيد.به غير از شبيه شدن كارها استاد خيلي واسه آدم وقت نمي ذاره.اون يه ماه آخرهم هرچي ببري ميگه خوبه.ماسراسكيس مقدماتيمون كه قبل از اعلام نتايج بود اكثر كلاسها مون با دانشجويان ارشد بود كه اصلا سودي واسه ما نداشت.شقاقي خودش يه كلاس مي ااومد درس مي داد كه به نظرمن خيلي چيز جديدي توش نبود.بعد هم آخر هفته ها يه ورك شاپ مي ذاشت 300 نفر آدمو مي ريخت تو يه سالن بزرگ مثلا درس مي داد. اين معروفا كم كم به خاطر پول انقدر دانشجو مي گيرن كه از پس آموزش درست حسابي برنميان.من مي خواستم خودم برم صلواتي.چون تعريفش رو زياد شنيده بودم.ولي صلواتي خيلي كم شاگرد برمي داره .اصلا پولكي نيست.به همين دليل به من نرسيد متاسفانه.

سلام میشه بگید این صلواتیو کجا میتونم پیدا کنم؟شماره ای؟موسسه ای؟

hasti architect

عضو جدید
سلام دوستان گرامي منم به ليست قربانيان اسكيس امسال اضافه كنيد من با رتبه 160 غير انتفاعي دانش پژوهان اصفهان رو اوردم كلاس اسكيس هم پيش شقاقي رفتم واقعا هم تلاش كرده بودم به حدي كه فكر نمي كنم ديگه انگيزه و حوصله اي واسه خوندن داشته باشم و بتونم مثل پارسال تلاش كن خيلي ناراحتم و فقط مي تونم بگم كه خييييييييييييييلي بدشانس هستم.

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا به خدا درد پیام نور و ازاد اینا نیست 90 درصد سراسری ها هم بیشترش خرکاریه اصلا دروس هنوز نفهمیدن چه جور تدریس کنن براتون مثال میزنم فرض کنین درس سازه های بتنی استاد گرانقدر میاد دو ساعت بکوب فرمول میگه و منی که دارم معماری میخونم اصلا بهش نیازی ندارم بابا من که نمیخام فردا محاسب بشم منی که ابتدائیات سازه ها رو نمیدونم اصلا فرمول میخام چیکاربعد شما میای کتابی میخونی بنام درک رفتار سازه ها میبینی اصلا بیان این کتاب کجا و چیزی که تو کلاس فهمیدی کجا بعد میبینی بابا کلا سر کار بودی اکثر دروس معماری این شده الان

حرف شمارو قبول دارم اما در مورد سازه بتنی باید بگم اون درس که سرجاشه دروسی که یه کتاب سازه در معماری و درک رفتار سازه ها مربوط میشه در یک درسی به اسم "سازه های نو "تدریس میشه که در کل کشور فقط در سه دانشگاه تدریس میشه که استادش" سروش نیا"ست. و خوشبختانه من این شانس رو داشتم که دانشگام یکی از این 3 تاس!!

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
دوستان به دانشگاه ربطی نداره از نظر من
ترم یک که رفتیم سر کلاس یه استادی داشتیم به اسم خانوم "آبرومند آذر" خدا خیرش بده بهمون گفت "تو دانشگاه درسی که یاد میدن یه دهم چیزیه که باید بدونید، دانشجو باید خودش دنبال علم باشه، خودتون باید بخونید"، بیشترمون از اون روز شروع کردیم به کتاب اضافه خوند و سرچ کردن تو اینترنت

در مورد کنکور، خصوصا کنکور ارشد، تجربه سال اولم بود، اما فهمیدم که این کنکور کنکور بی سوادیه (به دوستانی که قبول شدن و رتبه خوبیم داشتن بر نخوره خواهشا)
موقع اعلام نتایج اولیه وقتی جوابا رو دیدم شاخ در آوردم، چطور میشه آخه جوابا انقدر اشتباه داشته باشه، نه یکی نه دوتا کلی اشتباه؟ :eek:
اون زمان خیلی اعتراض کردم، یکی از دوستان که امسالم قبول شد بهم پیام خصوصی داد گفت من هم سال پیش همین حال تو رو داشتم، گفت غصه نخور، ارشد ما ارشد بیسوادیه، به هر نحوی میتونی از این سد بگذر، توجهم نکن اشتباهه یا نه، دیدم راست میگه

یکی از دوستان که رتبه 2 تکنولوژی و رتبه 8 معماری بودن این اعتراضات رو بررسی کردن به صحیح بودن بیشترشون اعتراف کردن
من نمیخوام چیزی رو ثابت کنم اما همین اشتباهات میتونست یکی رو از رتبه 2000 به رتبه زیر 50 بکشونه و رتیه 50 امروز رو به رتبه 2000 ببره، این ظلمیه که نه تو کنکور، بلکه تو تک تک لحظات زندگی ما میشه و باید بهش عادت کنیم یا براش چاره کنیم

من به شخصه برای سال بعد نمیخونم، ارشد برای من فقط فرصتی بود برای رسیدن به آرزویی که داشتم اونم تدریس بود، وگرنه چه از لحاظ کار و چه از لحاظ مالی هیچ تاثیری تو زندگی من یا کسی دیگه ای نداره

امیدوارم دوستانی که قبول شدن و اونهایی هم که قبول نشدم همه اشون موفق و پیروز باشن تو زندگیشون

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    29.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 2.jpg
    2.jpg
    31.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ترم یک که رفتیم سر کلاس یه استادی داشتیم به اسم خانوم "آبرومند آذر" خدا خیرش بده بهمون گفت "تو دانشگاه درسی که یاد میدن یه دهم چیزیه که باید بدونید، دانشجو باید خودش دنبال علم باشه، خودتون باید بخونید"، بیشترمون از اون روز شروع کردیم به کتاب اضافه خوند و سرچ کردن تو اینترنت

در مورد کنکور، خصوصا کنکور ارشد، تجربه سال اولم بود، اما فهمیدم که این کنکور کنکور بی سوادیه (به دوستانی که قبول شدن و رتبه خوبیم داشتن بر نخوره خواهشا)
موقع اعلام نتایج اولیه وقتی جوابا رو دیدم شاخ در آوردم، چطور میشه آخه جوابا انقدر اشتباه داشته باشه، نه یکی نه دوتا کلی اشتباه؟ :eek:
اون زمان خیلی اعتراض کردم، یکی از دوستان که امسالم قبول شد بهم پیام خصوصی داد گفت من هم سال پیش همین حال تو رو داشتم، گفت غصه نخور، ارشد ما ارشد بیسوادیه، به هر نحوی میتونی از این سد بگذر، توجهم نکن اشتباهه یا نه، دیدم راست میگه

یکی از دوستان که رتبه 2 تکنولوژی و رتبه 8 معماری بودن این اعتراضات رو بررسی کردن به صحیح بودن بیشترشون اعتراف کردن
من نمیخوام چیزی رو ثابت کنم اما همین اشتباهات میتونست یکی رو از رتبه 2000 به رتبه زیر 50 بکشونه و رتیه 50 امروز رو به رتبه 2000 ببره، این ظلمیه که نه تو کنکور، بلکه تو تک تک لحظات زندگی ما میشه و باید بهش عادت کنیم یا براش چاره کنیم

من به شخصه برای سال بعد نمیخونم، ارشد برای من فقط فرصتی بود برای رسیدن به آرزویی که داشتم اونم تدریس بود، وگرنه چه از لحاظ کار و چه از لحاظ مالی هیچ تاثیری تو زندگی من یا کسی دیگه ای نداره

امیدوارم دوستانی که قبول شدن و اونهایی هم که قبول نشدم همه اشون موفق و پیروز باشن تو زندگیشون

يه دانشجوي ترم يك شهيد بهشتي و يه دانشجوي ازادي ترم يكي و يه دانشجوي ترم يك پيام نوري در حد هم هستن
ولي ترم هشت ديگه نميتونين اين حرفو بزنين
تمام دنيا اگه بگه د رحد همن وقتي ميرسن ترم هشت
من ميگم نيستن

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
يه دانشجوي ترم يك شهيد بهشتي و يه دانشجوي ازادي ترم يكي و يه دانشجوي ترم يك پيام نوري در حد هم هستن
ولي ترم هشت ديگه نميتونين اين حرفو بزنين
تمام دنيا اگه بگه د رحد همن وقتي ميرسن ترم هشت
من ميگم نيستن

من کاملا باهات موافقم...البته یه استثنائاتی هم وجود داره مثلا کسی که خیلی تلاش بکنه و برخلاف جریان دانشگاش حرکت کنه و....میتونه خودش رو به پای یه دانشجوی دانشگاه تهران و بالاتربرسونه.
یه مثال براتون بزنم آقای ریچارد باک مینیستر فولر (فکر کنم بشناسینش!) که هم معمار بوده هم مهندس سازه و در زمینه های مجسمه سازی ومعماری و شهرسازی و خیلی هنرهای دیگه صاحب تثوری بوده وقتی به سن دانشگاه میرسه میره دانشگاه اکسفورد(اگه اشتباه نکنم) و بعد از یه مدت انصراف میده دلیلش هم این بوده که دانشگاه چیزی بهش یاد نمی داده !!!
طبق تاریخ میگن خودش شروع میکنه به مطالعه و از 24 ساعت 20 ساعت درس میخونده!!!! و با سالها مطالعه میرسه به جایی که گفتم
حالا در مورد دانشجوهای عادی بله موافقم که دانشگاه تهرانیه سطحش از دانشگاه آزادیه بالاتره اما استثنام هست که عرض کردم!

month_2012

عضو جدید

من دیگه واقعا کم آوردم چرا کنکور امسال اینجوری بود.....آزمون تئوری که هم سوال و هم جوابها مشکل داشت،پاسخنامه سنجش واضحترین سوالهای درک رو اشتباه زده بود و عملا نزدیک 30% رو بدون هیچ دغدغه ای از بچهها گرفت تو این درس که ضریب 3 داشت بقیه سوالهای درک هم که گزینه هاش طوری بود که باید بین بد و بدتر یکی رو انتخاب میکردی...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!نتیجه بچهها رو که اینجا میبینم واقعا اعصابم داغون میشه خیلیها حقشون خیلی خیلی بیشتر از اینها بود...

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

حق هم دارین که متوجه منظور take off نشین.
واقعا تا تو پیام نور درس معماری نخونی نمیتونی درک کنی که دانشگاه سراسری چقدر تفاوت داره.
من تو ورودی اول معماریه دانشگاهمون بودم. هیچ ترم بالایی نبود. مدیر گروه کجا بود. اساتید سابقه ی تدریس نداشتن.
مثل قدم زدن با چشم بسته تو جنگله
حالا واقعا شرایط من و دانشجو های دانشگاه بو علی نزدیک به همه.؟؟؟

mbarsen

عضو جدید
من دوبارهه اومدم :)))))) ( همون 4100)
جونم براتوون بگه که من برا ارشد نه لایه کتاب باز کردم ..صبشم نمیخواسم برم . گفتم بخوابم . ولی یهو پا شدمو رفتم گفتم یه تنوعی بالاخره . در نهایت جوابا اومد و شدم 4100 که غیرانتفاعی و پیام نور مجاز شدم....
برا مرحله دومم باز تقریبا دیدم رتبم داغونه گفتم ولش کن.. ولی بچه گفتن برو حالا یه تجربس و من اومدم.. ینی یه کلا 4 یا 5 تا کاغذ آ3 خط خطی کردم شب کنکور که دسم مثلا گرم باشه خخخخخخخخ :)))))))))) . خلاصه رفتیمو آخرم جوابا اومد غیرانتفاعی شدیم قبول. حالا چی شد این وسط خدا میدونه..... آهان کارشناسیمم غیرانتفاعی بودم.. تازه کاردانیم عمران بود خخخخخخ :)))))))

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا