❶❾ نتایج آزمون کارشناسی ارشد معماری 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
اینکه طرحهای شبیه به کار استادها کنار گذاشته میشه رو دقیقا همه مطمئن هستین یا فقط براساس ذهنیت از کنکور میگین ؟؟منظورم اینه که نمونه های موردی زیاد بوده که این نتیجه گرفته شده؟ (اینکه سلیقه داور هم تاثیر داره قبول دارم)
من این حرفو قبلا از استادمون شنیدم (در مورد استاد صدیق) که گفتن کارای دانشجوهای استاد صدیقو از اول کنار می ذارن..ولی راستش اول باور نکرده بودم ولی این روزا اون قدر از این موردا دیدم که دیگه حرف استادمونو کاملا باور کردم...خودتون تو این تاپیک دقت کنین...اکثرا بچه های استاد شقاقی با رتبه های خوب و طرحایی که به گفته ی خودشون بد نبوده (و این حرف شون تا حد زیادی قابل باوره) نتونستن نتیجه ی خوبی بگیرن! :confused:

تتو شرت برای اسکیس سراغ داریون استاو خوب
من تو شهرم استاد خوب واسه اسکیس سراغ دارم؟! بله فراوان...مطمئنا تو هر شهری استاد خوب هست اگه هدف فقط یادگیری بیان معماری باشه، اما تعداد کمی از استادا میان نکته های حفظی و کنکوری یاد می دن، اونم باعث می شه یه مدت خوش می گذره به یه عده و نتیجه خوب می گیرن ولی بلافاصله استاد معروف می شه و روشش لو می ره دانشجوهایی که بعد از معروف شدن استاد رفتن کلاسش همه بدبخت می شن... این دیگه برداشت کلی من از وضعیت کلاس رفتنه!

آخرین ویرایش:

hasood

کاربر فعال
من این حرفو قبلا از استادمون شنیدم (در مورد استاد صدیق) که گفتن کارای دانشجوهای استاد صدیقو از اول کنار می ذارن..ولی راستش اول باور نکرده بودم ولی این روزا اون قدر از این موردا دیدم که دیگه حرف استادمونو کاملا باور کردم...خودتون تو این تاپیک دقت کنین...اکثرا بچه های استاد شقاقی با رتبه های خوب و طرحایی که به گفته ی خودشون بد نبوده (و این حرف شون تا حد زیادی قابل باوره) نتونستن نتیجه ی خوبی بگیرن! :confused:

من تو شهرم استاد خوب واسه اسکیس سراغ دارم؟! بله فراوان...مطمئنا تو هر شهری استاد خوب هست اگه هدف فقط یادگیری بیان معماری باشه، اما تعداد کمی از استادا میان نکته های حفظی و کنکوری یاد می دن، اونم باعث می شه یه مدت خوش می گذره به یه عده و نتیجه خوب می گیرن ولی بلافاصله استاد معروف می شه و روشش لو می ره دانشجوهایی که بعد از معروف شدن استاد رفتن کلاسش همه بدبخت می شن... این دیگه برداشت کلی من از وضعیت کلاس رفتنه!
منم قبول دارم ...مطمئننا امسال خیلی از این رد شدنل واسه شباهت کارا بوده ، توی ورکشاپ شقاقی 400 نفر بودیم و روی این موضوع هم نقد داشتیم وپررنگ ترین جواب واسه موضوع کانسپت 4 صفه بود و توی ذهن خیلی از ماها مونده بود که نتیجش شد این!!!!

hasood

کاربر فعال
سلام تبریک به تمام کسایی که نتیجه دلخواهشون رو اووردن.من یه دختر خاله دارم که پیام نور شهرستان درس خونده ترم آخر بود رتبه معماریش 1650 شد و چیزی راجع به اینکه مرمت امتحان میده یا میخونه نبود!!! بعد از نتایج گفت مرمت علم و صنعت قبول شده!! درکمال ناباوری گفتم محاله. او حتی میگه دوستش با رتبه 2060 معماری شهید بهشتی قبول شده ! به نظر شما این محال نیست؟؟؟ کسی میدونه قضیه اینها از چه قراره؟؟ ممکنه از طریق پذیرش بدون کنکور 10% برتر پذیرفته شده باشن؟؟ ولی آخه از پیام نور واسه علم وصنعت میگیرن؟؟ میشه از بند پ استفاده کنن به همین راحتی؟؟لطفا اگه کسی چیزی میدونه بهم بگه که 5 روزه اون میشینه جلو من که روزانه سراسری خوندم و مدام میخنده !!! نمیخوام توهینی به پیام نور باشه آخه دخترخاله من درسخون نبود و نیست که بخوام بگم حالا ممکنه مرمت رتبه خوب اوورده باشه.یا اصلا چطور ممکنه از 2000 بشه رسید به بهشتی؟
بلاخره اولین سال حضور پروژه عملی واسه مرمت بوده ممکنه...!

dash-memar

کاربر فعال
سلام بچه ها..
چه روزای بدیه این روزا..یاد پارسال می افتم که به چه اشتیاقی برنامه ریزی می کردیم..جزوه میذاشتن بچه ها..الان چی شد..اونا که قبول شدن مبارکشون باشه..
یه سوال داشتم..کسی از سطح دانشگاه غيرانتفاعي روزبهان -ساري اطلاعی داره؟
ارزش داره آدم ارشد غیرانتفاعی بگیره یا نگیره سنگین تره؟:surprised:
دانشگاه غيرانتفاعي روزبهان -ساري
اولین غیر انتفاعی بود که ارشد اورد
کلا دانشگاهش داره میره سمت تحصیلات تکمیلی (فکر کنم 6 رشته ارشد داره )
بعضی استادای ارشدش خوبن
کلا رییس دانشگاش خیلی  . . . . میره (پ ک)!:surprised:
کلا خوبه !!!:biggrin:
آدرس سایتشم اینه::)
rouzbahan.ac.ir

dash-memar

کاربر فعال
این که با 10% بره غیر ممکنه چون پیام نوری ها و آزادی ها جز این قانون حساب نمی شن و نمیتونن برای سراسریها درخواست بدن فقط میتونن برای پیام نور و آزاد درخواست بدن و در ضمن هنوز نتیجه های 10 % نیومده
یا داره دروغ میگه یا این که امتحان داده بوده و هیچی نگفته که امتحان دادم البته مرمتم قبولیش آسون نیست یکی از هم دانشگاهی های من 2 سال داره در زمینه مرمت کار میکنه و بعد از 2 سال کنکور بالاخره امسال رتبش شد 5 و قبول شد (بازم میگم 2 سال داره تو دفترای معروف مرمت کار میکنه زیر نظر بهترین استادای مرمت)
این که با 2000 شهید بهشتی قبول بشه منم شنیدم که یکی با 2000 شهید بهشتی قبول شده ولی باور نمیکنم چون پارسال یکی از دوستام با رتبه 1400 و اسکیس 80% روزانه شهرستان قبول شد
حالا تصور کن این رتبه 2000 باید اسکیسا چند بزنه که تهران قبول بشه
کلا تو ایران ارج و قرب رشته ها داره میاد پائین مثلا امسال یکی از فامیلامون که سال کنکورش بود و حتی لای یک کتابم باز نکرده بود و همیشه تو خیابون میدیدش و تازه رشتشم تجربی بود حالا معماری آزاد قبول شده (آزادی که فقط روزی 20 تا اس ام اس برای من میاد که بدون کنکور دانشجو می گیره) و دیروز همه خانوادشون خودشونا جلو من خفه کردن که آره پسرشون معماری قبول شده و پسراشونا معادل منی میدونستن که با رتبه 1000 کنکور سراسری دارم روزانه یه دانشگاه خوب را می خونم
نمی دونم واقعا شاید اینا معادل ما باشن
دیروز تا حالا عزم من جزم شده تا بهترین رتبه کنکور فوق امسالا بیارم
امیدوارم برای تو هم انگیزهای باشه تا سال دیگه بهترین نتیجه ممکنا کسب کنی!!!
غلطکی(!) با همه حرفات موافقم
بزار منم یه حرفی رو بگم
انتقدر بدم میاد از آدمایی که میگن لیسانس و فوق لیسانس داریم ولی بیکاریم!
دلم میخواد خفشون کنم (البته فقط در صحبت دلم میخواد نه درعمل !)
بعدش  بری ازشون بپرسی : کجا درس خوندی ؟ معدلت چند شده ؟ چند واحد افتادی؟ اصلا چیزی حالیت هست ؟
بر و بر فط نگات میکنه !!!!!!!!!
اونوقت فقطم یه کار میخواد که صبح تا شب زیر کولر بشینه و ماهی خدا تومنم بهش حقوق بدن؟
آخه بی انصاف تو که هیچی بارت نیشت چرا هی مینالی؟

طرف مجموع درصدای کل دروس کنکورش به  20 نمیرسه بعدش دانشگاه آزاد برق قدرت قبول میشه!

یه صحنه دیدم حالم از هر چی دانشگاهه بهم خورده:confused:
طرف جلوی چشمام داره پایان نامه میخره بعدش با خوشحالی میگه آخجون منم مهندس شدم(خداییش داشتم روانی میشدم)،چند وقت بعد دیدمش داشت میگفت : آخه این چه وضعیه!همش پارتی بازیه!من این همه درس خوندم!!!!!!!!!!!!!!:)D) یه کار برام نیست

ای خدا این دانشگاه رو از ماها نگیر!

کلا الآن دپرسم!!!!!!!!!!!!!!!:cry:

emdadi20

عضو جدید
سلام بچه بچه ها من با رتبه 1633 غیر انتفایی دانشگاه امام رضا مهندسی معماری اسلامی قبول شدم.نظرتون چیه؟آیا معماری اسلامی ارشدش به درد میخوره یا نه؟در ضمن من ترم یک ارشد مهندسی معماری دانشگاه آزاد شبستر هستم و ترم یک رو با 8 واحد تموم کردم.حالا به نظر شما کدومو انتخاب کنم؟؟لطفا کمک کنید.....؟؟؟؟

arcdoc

اخراجی موقت
سلام بچه بچه ها من با رتبه 1633 غیر انتفایی دانشگاه امام رضا مهندسی معماری اسلامی قبول شدم.نظرتون چیه؟آیا معماری اسلامی ارشدش به درد میخوره یا نه؟در ضمن من ترم یک ارشد مهندسی معماری دانشگاه آزاد شبستر هستم و ترم یک رو با 8 واحد تموم کردم.حالا به نظر شما کدومو انتخاب کنم؟؟لطفا کمک کنید.....؟؟؟؟
مهندس الان یه هفته پیشه؟؟؟؟ یا تو دوباره سوالات رو تکرار کردی.؟؟؟؟:confused:

saeedmahmoudkhan

عضو جدید
azmoonaye parse khobe vali mahan nemidonam.badesham in chiza ziad mohem nist .chizi ke moheme ineke bayad barnamerizi dashte bashi va khob bekhoni

ati88

عضو جدید
غلطکی(!) با همه حرفات موافقم
بزار منم یه حرفی رو بگم
انتقدر بدم میاد از آدمایی که میگن لیسانس و فوق لیسانس داریم ولی بیکاریم!
دلم میخواد خفشون کنم (البته فقط در صحبت دلم میخواد نه درعمل !)
بعدش بری ازشون بپرسی : کجا درس خوندی ؟ معدلت چند شده ؟ چند واحد افتادی؟ اصلا چیزی حالیت هست ؟
بر و بر فط نگات میکنه !!!!!!!!!
اونوقت فقطم یه کار میخواد که صبح تا شب زیر کولر بشینه و ماهی خدا تومنم بهش حقوق بدن؟
آخه بی انصاف تو که هیچی بارت نیشت چرا هی مینالی؟

طرف مجموع درصدای کل دروس کنکورش به 20 نمیرسه بعدش دانشگاه آزاد برق قدرت قبول میشه!

یه صحنه دیدم حالم از هر چی دانشگاهه بهم خورده:confused:
طرف جلوی چشمام داره پایان نامه میخره بعدش با خوشحالی میگه آخجون منم مهندس شدم(خداییش داشتم روانی میشدم)،چند وقت بعد دیدمش داشت میگفت : آخه این چه وضعیه!همش پارتی بازیه!من این همه درس خوندم!!!!!!!!!!!!!!:)D) یه کار برام نیست

ای خدا این دانشگاه رو از ماها نگیر!

کلا الآن دپرسم!!!!!!!!!!!!!!!:cry:

من یه دانش آمووز سمپادی بودم
رتبه کنکورم هم خوب بود و در صدهام قطعا خیلی بالاتر از اون مقداری بود که شما گفتی
به خاطر این که پیش خواهرم باشم و شهری که دانشجو بود قبول بشم دانشگاه آزاد رفتم
چون اون موقع دانشگاه ملی اون جا فقط کاردانی داشت من کارشناسی معماری آزاد خوندم در صورتی که راحت می تونستم مهندسی برق دولتی قبول بشم
اتفاقا دانشگاهی که بودم از نظر سطح معماری خیلی هم خوب بود
مگه کسی که دانشگاه آزاد درس می خونه حتما واحد افتاده داره؟
من هیچ وقت برای هیچ پروژه ای از بیرون کار نگرفتم و حتی برای کوچکترین کاری از هیچ کس کمک نگرفتم،حتی یک بار
الان بیکارم
کار هم بلد هستم،مسئولیت پذیر هم هستم،بی تجربه هم نیستم
دنبال کاری که بادم بزنن و آخر ماه خدا تومن پول بهم بدن هم نمی گردم،خدا رو شکر از نظر مالی مشکلی ندارم
با حداقل حقوق هم حاضرم کار کنم
فقط پارتی ندارم
شما هم فکر نکن چون خودت ملی درس خوندی بقیه بی سوادن
دانشگاه به کسی سواد نمی ده
خوش به حالت که بی کار نیستی،خیلی خوش شانسی لابد
حتما انقدری هم وقت داری که کسایی رو که کار ندارن خفه کنی!!!!!!!!

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
رتبه کنکورم هم خوب بود و در صدهام قطعا خیلی بالاتر از اون مقداری بود که شما گفتی
چون اون موقع دانشگاه ملی اون جا فقط کاردانی داشت من کارشناسی معماری آزاد خوندم در صورتی که راحت می تونستم مهندسی برق دولتی قبول بشم
من هیچ وقت برای هیچ پروژه ای از بیرون کار نگرفتم و حتی برای کوچکترین کاری از هیچ کس کمک نگرفتم،حتی یک بار
الان بیکارم
دنبال کاری که بادم بزنن و آخر ماه خدا تومن پول بهم بدن هم نمی گردم،خدا رو شکر از نظر مالی مشکلی ندارم
فقط پارتی ندارم

مرسی
من دانشگاه ازادی ام . اینقدرها که بقیه فکر میکنن تنبل نیستیم دیگه
من دوستای خودم با مدرک دانشگاه ازاد مهندسی معماری الان چندین ساله که دارن کار میکنن

dash-memar

کاربر فعال

الان بیکارم
فقط پارتی ندارم

دوست عزیز فکر کنم مطلبم رو  خوب نخوندی!
من گفتم کسی رو که بی سواده و توقع بالایی رو داره داره دوست دارم خفه کنم (البته گفتم که در حد حرفه):biggrin:
بعدش من کی گفتن دانشگاه آزادیا بی سوادن!!!!!!!!!!!!!! تو رو خدا فرافکنی نکنید! اصلا مشکل مملکت ما هم همینه،یه مطلبو بد برداشت میکنیم و همونم مبنای صحبتامون قرار میدیم
خیلی از بچه های نخبمون بنا به دلایلی دانشگاه آراد رفتن - من مشکلم با اون کسی که با 20 درصد یه رشته ای میره که اصلا یراش ساخته نشده و فقط برا تریپ میره و اصلا هم برا درس خوندن دانشگاه نمیره
من نمیگم مشکل بیکاری نیست-مشکلات زیاد هم هست ولی . . . بگذریم
در آخر هم بگم
من منظور بدی نداشتم ، اگر هم ناراحت شدید معذرت

مرسی
من دانشگاه ازادی ام . اینقدرها که بقیه فکر میکنن تنبل نیستیم دیگه
من دوستای خودم با مدرک دانشگاه ازاد مهندسی معماری الان چندین ساله که دارن کار میکنن

شما هم مشکل دوست قبلی رو دارید عزیر
آحه من کی گفتنم بی سواد و تنبلن-بازم میگم من مشکلم با اون کسی که با 20 درصد یه رشته ای میره که اصلا یراش ساخته نشده و فقط برا تریپ میره و اصلا هم برا درس خوندن دانشگاه نمیره . . .

leila.90

عضو جدید
منم دیروز یکی از بچه ها رو دیدم که رتبه اش 1700 شده و دانشگاه بهشتی منظر قبول شده و کلا اساتید رو شگفت زده کرده .... و می دونم که رتبه 1100 معماری هم داشتیم که بهشتی و اینا قبول شده. ولی مطمین هستم که رتبه 2100 احتمال قبولیش صفره مگر تو غیرانتفاعی .......

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان بیکارم
فقط پارتی ندارم

من از تمام دوستان عذر خواهی میکنم اگه بد حرف زدم یا بد متوجه شدید
من نگفتم کسایی که دانشگاه ازاد درس خوندن بی سوادن به خصوص دهه 60 چون تو اون دهه به دلیل تعداد بالای متقاضی خیلی از شاگرد خوبها مجبور بودن برن آزاد و خیلی ها شونم موفق بودن یه نمونش همسر خود من که عمران آزاد خونده و فوقش را امیر کبیر گرفته و الانم خیلی تو کارش موفق
من منظورم الان بود که به دلیل این که دهه 70 به اندازه دهه 60 جمعیت ندارن دانشگاههای آزاد و غیر انتفاعی خالی شده و این دانشگاهها مجبورن برای مخارجشون دانشجو بدون کنکور بگیرن و اصلا به سطح علمی دانشجو فکر نمی کنن که آیا این شخص می تونه این رشته را بخونه یا نه
همسر خودم دانشگاه آزاد درس میده میگه دانشجوهای جدید خیلی هاشون یه فرمول ساده را نمی تونن حل کنن اون وقت چه جوری قرار مهندس مملکت بشن و فردا اسکلت یه سری ساختمانا محاسبه کنن
به همین دلیل که 50% ساختمانهایی که ساخته میشه استاندارد نیست
بازم عذرخواهی میکنم اگه به کسی بر خورد

arcdoc

اخراجی موقت
منم دیروز یکی از بچه ها رو دیدم که رتبه اش 1700 شده و دانشگاه بهشتی منظر قبول شده و کلا اساتید رو شگفت زده کرده .... و می دونم که رتبه 1100 معماری هم داشتیم که بهشتی و اینا قبول شده. ولی مطمین هستم که رتبه 2100 احتمال قبولیش صفره مگر تو غیرانتفاعی .......
دوست عزیز منظر کلا1100 مجاز شدن..چطوری اخه میشه با 1700 قبول شد؟؟؟ احتمالا رتبه منظرش بهتر بوده..و معماریش 1700 بود.منم معماری 1700 بود ولی منظرم 350....

abdolahi1

عضو جدید
کدوم یک از اینا برا معماری بهتره؟
شهید بهشتی ،غلم و صنعت،تربیت مدرس،هنرتهران
لطفا دلیلتونم بگید

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفا دلیلتونم بگید

من اینجوری شنیدم :
هنر تهران - بهشتی -علم و صنعت-تربیت مدرس
به خاطر جو هنری و معمارانه که تو هنر هست خیلی ها هنر تهران خیلی بیشتر دوست دارن ولی چهار تا دانشگاهی که نام بردین از نظر علمی عالی هستن .

No.9

عضو جدید
لطفا دلیلتونم بگید
تربیت مدرس ـ بهشتی ـ علم و صنعت ـ هنر تهران
چون از نظر رزومه تحصیل کردن در تربیت مدرس و بهشتی بهتر از دو دانشگاه دیگه هست و برای دکترا نسبت به دانشجویان خودشون رغبت بیشتری دارند و هم اینکه معمولاٌ دانشجویانشون مقالات بیشتری دارند البته همه چیز به خود شخص بستگی داره، جو هنری هنر تهران هم به سلیقه فرد بستگی داره ولی به نظر من در ارشد که کلاٌ 2 روز در هفته دانشگاه می روید آیتم مهمی نیست. به نظر من از روی فارغ التحصیل های دوره های قبل می شه گفت بچه های مدرس در کارهای آکادمیک خوب هستند و علم و صنعت در بازار کار

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
nani_67 من هم متوجه نمیشم چی میگی..اما اینطور که فهمیدم سوال ت راجع به مطالعاته..نمیدونم اطلاعاتت در مورد این رشته و آزمونش در چه حده..اما چیزایی که خودم میدونم رو میگم..
تا سالای پیش مطالعات ازمون تشریحی نداشت و دروسش مثل معماری معماری بود با ضریب بالاتر تو دروس تاریخ و مبانی نظری..اما از امسال درس تاریخ شهر هم بهش اضافه شد و آزمون تشریحی هم داشت..

با توجه به اینکه امسال هم وقت آزمون کم شد هم درسای جدید اضافه شد،آدم باید از اول تکلیف خودشو معلوم کنه که میخواد معماری بخونه یا مطالعات یا منظر..مثلا یکی از دوستام از اول برای مطالعات خوند و سر کنکور اصلا منظر نزد و دروس فنی رو هم توجه نکرد زیاد..و وقتشو برای تاریخ شهر گذاشت..الانم مطالعات قبول شده..

آزمون تشریحیشم که نباید به اشتباه گفت اسکیس،بیشتر مربوط میشه به مقاله نویسی و اینکه چقدر اطلاعات تاریخی داریو چقدر توانایی مقاله نویسی داری..اگه میخای واقعا مطالعات بخونی باید رو اینا کار کنی تا موفق بشی..;)

سلام اول ازهمه تشکر میکنم بابت جوابتون.جون با گوشی اون پستارو نوشتم اشتباه جاپی بود.ازراههنمایی تون ممنونم فقگ جندتا سوال دیگه داشتم؟ایا ارشد مطالعات ارزش داره؟اینده شغلی داره؟ به نظرتون در حین اینکه دانشجوام میرسونم البته من درسای حفظیم خوبه....؟؟ممنون میشم اگه بازم راههنماییم کنید بخصوص ک دوستون هم مطالعات.

آخرین ویرایش:

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
و اگه منم وقت خودمو ب جای درسای فنی منظر به حفظیات درسای اصلی بذارم کار درستیه؟و اینکه درس درک تو این گرایشم تاثیرش زیاده؟

orkide69

عضو جدید
بچه ها تكميل چجوريه ؟ فقط غير انتفاعي ها رو انتخاب مي كنيم ديگه؟

No.9

عضو جدید
بچه ها تكميل چجوريه ؟ فقط غير انتفاعي ها رو انتخاب مي كنيم ديگه؟
من از یکی از غیر انتفاعی های که تو دفترچه 18 نفر ظرفیت زده بود پرسیدم که چند نفر ثبت نام کردند؟ چون مردد هستم می تونم الان ثبت نام نکنم تا تکمیل ظرفیت ، ولی مسئول ثبت نامشون گفتند تا الان بیشتر از 18 نفر ثبت نام کردند و احتمالاٌ تکمیل ظرفیت اعلام نمی کنند!!!
پارسال هم گویا برای معماری اسلامی تکمیل ظرفیت اعلام شده بوده

dj_manijak

عضو جدید
مفتش گرونه نری سنگینتری.طالبی بی سواد میشه مدیر گروهت غیر انتفاعی روزبهان رو میگم این که خوبشون بود وای به بقیه

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا