◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

• بله ولی زیاد مطرح نیست!

رای: 0 0.0%
  • مربوط نیست ولی میشه درموردش بحث کرد.

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    5

hatefextreme

عضو جدید
سلام می خواستم ببینم برای انتخاب رشته توی مهندسی صنایع بین برنامه ریزی و تحلیل سیستم و تولید صنعتی کدوم بهتره؟ و وقتی از هر کدوم از این ها فارغ تحصیل شدیم شغل هاشون متفاوته یا مثلا توی یک کارخونه هر دو برای یک شغل رقابت می کنند؟

mahtabi

مدیر بازنشسته
پرسش درست

پرسش درست

پادشاهي مي خواست نخست وزيرش را انتخاب كند. چهار انديشمند بزرگ كشور فراخوانده شدند.
آنان را در اتاقي قرار دادند و پادشاه به آنان گفت كه: «در اتاق به روي شما بسته خواهد شد و قفل اتاق، قفلي معمولي نيست و با يك جدول رياضي باز خواهد شد، تا زماني كه آن جدول را حل نكنيد نخواهيد توانست قفل را باز كنيد. اگر بتوانيد مسئله را حل كنيد مي توانيد در را باز كنيد و بيرون بياييد».
پادشاه بيرون رفت و در را بست. سه تن از آن چهار مرد بلافاصله شروع به كار كردند. اعدادي روي قفل نوشته شده بود، آنان اعداد را نوشتند و با آن اعداد، شروع به كار كردند.
نفر چهارم فقط در گوشه اي نشسته بود. آن سه نفر فكر كردند كه او ديوانه است. او با چشمان بسته در گوشه اي نشسته بود و كاري نمي كرد. پس از مدتي او برخاست، به طرف در رفت، در را هل داد،
باز شد و بيرون رفت!
و آن سه تن پيوسته مشغول كار بودند. آنان حتي نديدند كه چه اتفاقي افتاد!
كه نفر چهارم از اتاق بيرون رفته.
وقتي پادشاه با اين شخص به اتاق بازگشت، گفت: «كار را بس كنيد. آزمون پايان يافته.
من نخست وزيرم را انتخاب كردم». آنان نتوانستند باور كنند و پرسيدند:
«چه اتفاقي افتاد؟ او كاري نمي كرد، او فقط در گوشه اي نشسته بود. او چگونه توانست
مسئله را حل كند؟» مرد گفت: «مسئله اي در كار نبود. من فقط نشستم و نخستين
سؤال و نكته ي اساسي اين بود كه آيا قفل بسته شده بود يا نه؟ لحظه اي كه اين احساس را كردم فقط در سكوت مراقبه كردم. كاملأ ساكت شدم و به خودم گفتم كه از كجا شروع كنم؟
نخستين چيزي كه هر انسان هوشمندي خواهد پرسيد اين است كه آيا واقعأ مسأله اي وجود دارد، چگونه مي توان آن را حل كرد؟ اگر سعي كني آن را حل كني تا بي نهايت به قهقرا خواهي رفت؛
هرگز از آن بيرون نخواهي رفت. پس من فقط رفتم كه ببينم آيا در، واقعأ قفل است يا نه و ديدم قفل باز است».
پادشاه گفت: «آري، كلك در همين بود. در قفل نبود. قفل باز بود. من منتظر بودم كه يكي از شما پرسش واقعي را بپرسد و شما شروع به حل آن كرديد؛ در همين جا نكته را از دست داديد. اگر تمام عمرتان هم روي آن كار مي كرديد نمي توانستيد آن را حل كنيد.
اين مرد، مي داند كه چگونه در يك موقعيت هشيار باشد. پرسش درست را او مطرح كرد».
این دقیقا مشابه وضعیت بشریت است، چون این در هرگز بسته نبوده است!
خدا همیشه منتظر شماست.انسان مهم ترین سوال را از یاد برده است... و سوال این هست:
"من که هستم...!؟"

http://www.frsaba.com

mahtabi

مدیر بازنشسته
تغییر استراتژی

تغییر استراتژی

روزي مرد كوري روي پله‌هاي ساختماني نشسته بود و كلاه و تابلويي را در كنار پايش قرار داده بود. روي تابلو خوانده مي‌شد: "من كور هستم لطفا كمك كنيد."
روزنامه‌نگار خلاقي از كنار او مي‌گذشت. نگاهي به او انداخت. فقط چند سكه در داخل كلاه بود. او چند سكه داخل كلاه انداخت و بدون اينكه از مرد كور اجازه بگيرد تابلوي او را برداشت، آن را برگرداند و اعلان ديگري روي آن نوشت و تابلو را كنار پاي او گذاشت و آنجا را ترك كرد.
عصر آن روز، روزنامه‌نگار به آن محل برگشت و متوجه شد كه كلاه مرد كور پر از سكه و اسكناس شده است. مرد كور از صداي قدمهاي او، خبرنگار را شناخت. از او پرسيد كه بر روي تابلو چه نوشته است؟
روزنامه نگار جواب داد: "چيز خاص و مهمي نبود، من فقط نوشته شما را به شكل ديگري نوشتم" و لبخندي زد و به راه خود ادامه داد.
مرد كور هيچوقت ندانست كه او چه نوشته است ولي روي تابلوي خوانده مي‌شد: "امروز بهار است، ولي من نمي‌توانم آن را ببينم."
وقتي كارتان را نمي‌توانيد پيش ببريد استراتژي خود را تغيير بدهيد. خواهيد ديد بهترينها ممكن خواهد شد.
مديران بايد به نوع بيانشان و جملاتي که مي گويند توجه کافي داشته باشند. تأثير گذاري يکي از خصوصيات رهبران موفق است. اين تأثيرگذاري در نحوه بيان و با تمرين بدست مي آيد.

saadatkhani

عضو جدید
مهندسی صنایع شما را وارد اقیانوسی از علم،با عمق بسیار کم میکنه هر رشته برای خوش اقیانوسی هستش که عمقش به کیلومترها میرسه اما صنایع تا آخر دنیا هم که بری عمقش کم اما عرضش نا محدوده.فکر میکنم مثالم واضح بودش

PersiaN_PulsE

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسلام بهترین منبع برای تحقیق در عملیات چیست؟منبع لاتین بخونم یا فارسی؟لطفا هر دو را معرفی کنید.مرسی:cry:

فارسي بخونيد خيلي بهتره...كتاب حمدي طاحا فعلا كافيه....بعدش كه مسلط شدي..كتاب بازارا هم هست كه البته يكم مشكله

109696b

عضو جدید
سوال در مورد کنترل پروژه

سوال در مورد کنترل پروژه

من ميخواهم درصد هاي وزني رو به فعاليت ها اختصاص بدم ولي تو msp اين قابليت رو نداره كه بشه وزن فعاليت ها رو اختصاص داد و در نهايت گزارش هاي كه از پيشرفت ريالي و فيزيكي بايد گرفت چطور بايد باشه ممنون ميشم راهنماييم كنيد

109696b

عضو جدید
فارسي بخونيد خيلي بهتره...كتاب حمدي طاحا فعلا كافيه....بعدش كه مسلط شدي..كتاب بازارا هم هست كه البته يكم مشكله

با سلام:thumbsup2:

شما اول کتاب تحقیق در عملیات دکتر عادل آذر را مطالعه کنید تا به مفاهیم خوب مسلط شوید و بعد از آن کتاب پژوهش عملیاتی دکتر مهرگان و بعد از آن هر کتابی که خواستید مطالعه کنید چون حالا شما به مفاهیم مسلط هستید

109696b

عضو جدید
سلام به همه بچه های گل صنایع:gol:من ترم آخریم و پروژه شبیه سازی و mis این ترم ارایه میدم ولی نمیدونم موضوعش چی باشه.لطفن کمکم کنید.فدای همتون بشم من:love:

سلام

برای پروژه شبیه سازی می توانید روی شبیه سازی سیستم کنترل موجودی کار کنید.تحقیات زیادی در این زمینه وجود دارد

در مورد mis هم می توانید روی سیستم های خبره تحقیق کنید

elina_65

عضو جدید
سلام
من دانشجوی سال آخر مهندسی صنایع هستم......موضوع پروژه پایانیم این هست((بررسی برنامه ریزی آرمانی در برنامه ریزی تولید(برنامه ریزی ادغامی))دنبال سایت و مقاله ی خوب میگردم....اگه مقالهای در این زمینه یا کتابی میشناسید لطفا" معرفی کنید.ممنونم.

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام من قصد دارم برای پروژه اختیاری در مورد نحوه برنامه ریزی تولید ادغامی توی پتروشیمی (اگر بشه شیراز) و حداکثر کردن در امد از این طریق کار کنم، کسی در این زمینه تجربه ای داره یا به نحوی می نونه کمک کنه؟ممنون می شم:smile::smile::smile:

mobydick

عضو جدید
از دوستان خواهش دارم نظر خودشون رو در مورد فیلد های مختلف مهندسی صنایع و بازا کار هرکدوم از اونا بگن

industry

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه مهندس های صنایع
من 1 مقاله انگلیسی در مورد Control Charts مربوط به درس کنترل کیفیت آماری می خواهم.
خیلی فوری است!!!
فقط از 2005 به اینور باشه
chekani@gmail.com

saengelec

عضو جدید

لطفا هرگونه سئوال در رابطه با مباحث مهندسی صنایع را در این تاپیک مطرح کنید . در خصوص درخواستها (مقاله / جزوه / فایل / برنامه و ... ) تاپیکی در زیر تالار جزوات و مقالات مهندسی صنایع ایجاد شده است . پستهای اشتباهی در این خصوص از این تاپیک حذف خواهد شد .

پ.ن : تاپیک قبلی خیلی شلوغ شده بود . برای همین اون تاپیک قفل میشه و از حالت مهم در میاد .

سلام به تمامی دوستان
یک خواهشی از شما داشتم
من دانشجوی کارشناسی ارشدمدیریت IT هستم و یک درسی بنام تحقیق در عملیات دارم یک سوال داشتم می خواستم ببینم کسی میتونه در این زمینه کمکم کنه بعلت اینکه رشته کارشناسی ام برق بوده اطلاعات زیادی در این زمینه ندارم ممنون میشم اگه پاسخم رو بدین

KARA_DENIZ

عضو جدید
سلام.ممنون بابت کارتون.من خودم به مباحث کنترل موجودی و مدیریت تولید علاقه پیدا کردم . لطفا اگه مطالب و راهنمایی هایی در مورد این موضوع دارید در این تاپیک ارائه بدید.ممنون:w10:

amin_sevda

عضو جدید
من ميخواهم درصد هاي وزني رو به فعاليت ها اختصاص بدم ولي تو msp اين قابليت رو نداره كه بشه وزن فعاليت ها رو اختصاص داد و در نهايت گزارش هاي كه از پيشرفت ريالي و فيزيكي بايد گرفت چطور بايد باشه ممنون ميشم راهنماييم كنيد

سلام
شما میتونید با استفاده از فرمولهایی که خودتون مینویسید این مشکل رو حل کنید.
مهم اینه که تو پروژه شما چه درصدی به چی اختصاص داده باشند
مثلا در پروژه ساختمان سازی 70% به هزینه و 30% به زمان میدهند.

mahzad

عضو جدید
سلام به تمامی دوستان
یک خواهشی از شما داشتم
من دانشجوی کارشناسی ارشدمدیریت IT هستم و یک درسی بنام تحقیق در عملیات دارم یک سوال داشتم می خواستم ببینم کسی میتونه در این زمینه کمکم کنه بعلت اینکه رشته کارشناسی ام برق بوده اطلاعات زیادی در این زمینه ندارم ممنون میشم اگه پاسخم رو بدین
تحقیق در عملیات یک تئوری نیست بلکه یک متدولوژی ( یا یک discipline ) است.کلمه تحقیق کمی گمراه کننده است چرا که ما از تحقیقات علمی و بنیادی برای پیشبرد علوم صحبت نمی کنیم، بلکه منظور ما تحقیق کردن در فرآیند فعالیت ها و عملیات موسسات
به منظور مدل سازی آن ها و ارتقا موقعیت و منزلت آن هاست.
با این حساب تحقیق در عملیات به تجزیه و تحلیل،مدل کردن و حل مسائل می پردازد.
مهم ترین مدل های تحقیق در عملیاتی، مدل های ریاضی هستند گرچه فرموله کردن بسیاری از مسائل در قالب ریاضی امکان پذیر نیست.
در ضمن برای حل بیش تر مدل های ریاضی در این زمینه می توانید از نرم افزارهای Lindo,Lingo استفاده کنید.

mahtabi

مدیر بازنشسته
سلام به تمامی دوستان
یک خواهشی از شما داشتم

سلام :
خوب اگر در حد دوره کارشناسی تحقیق شما باشه بچه ها مطمئنان میتونن کمک کنن.
درس سختی نیست فقط میتونم کتاب بهتون معرفی کنم
تحقیق در عملیات یک تئوری نیست بلکه یک متدولوژی ( یا یک discipline ) است.کلمه تحقیق کمی گمراه کننده است چرا که ما از تحقیقات علمی و بنیادی برای پیشبرد علوم صحبت نمی کنیم، بلکه منظور ما تحقیق کردن در فرآیند فعالیت ها و عملیات موسسات
به منظور مدل سازی آن ها و ارتقا موقعیت و منزلت آن هاست.
با این حساب تحقیق در عملیات به تجزیه و تحلیل،مدل کردن و حل مسائل می پردازد.
مهم ترین مدل های تحقیق در عملیاتی، مدل های ریاضی هستند گرچه فرموله کردن بسیاری از مسائل در قالب ریاضی امکان پذیر نیست.
در ضمن برای حل بیش تر مدل های ریاضی در این زمینه می توانید از نرم افزارهای Lindo,Lingo استفاده کنید.

مهزاد عزیز
فکر کنم ایشون با درس مشکل دارن نه با نرم افزارش
ممنون که جوابگویین.خوشحالم:w16:.

mahtabi

مدیر بازنشسته
خودت را تغییر بده

خودت را تغییر بده

بر سر گور كشيشي در كليساي وست مينستر نوشته شده است: «كودك كه بودم مي خواستم دنيا را تغيير دهم. بزرگتر كه شدم متوجه شدم دنيا خيلي بزرگ است من بايد انگلستان را تغيير دهم. بعدها انگلستان را هم بزرگ ديدم و تصميم گرفتم شهرم را تغيير دهم. در سالخوردگي تصميم گرفتم خانواده ام را متحول كنم. اينك كه در آستانه مرگ هستم مي فهمم كه اگر روز اول خودم را تغيير داده بودم، شايد مي توانستم دنيا را هم تغيير دهم!!!»

امیر Amir

عضو جدید
با سلام.

به نظر شما یک مهندس صنایع در یک شرکت سازنده تجهیزات قالب بندی بتن و داربست های مدولار چه فعالیتی انجام میتونه بده؟

با احترام

aryoua

عضو
با سلام
1- موضوع مطالعه روش
2- زمانسنجی و بدست آوردن زمان استاندارد فعالیتها
3- جانمایی (اصلاح جانمایی)
4-برنامه ریزی تولید برای محصول و محصولات (قطعات میانی)
در مورد شماره 1 باید گفت که اکثر این شرکتها (بهتر است بگویم کارگاهها )بصورت سنتی اداره می شوند و کارگر ارزان و ذهنیت سنتی صاحب کارگاه این امکان را بوجودنیاورده است که راجع به روش کار اصلاً فکر شود. معمولاً کارگران روی زمین خم می شوند وهمانجا جوشکاری می کنند. معمولاً (یعنی 95%) به این نتیجه می رسید که باید قید و بست برای قالبها طراحی و ساخته شود. معمولاً کارگر میز کار مناسب (در ارتفاع مناسب)ندارد. اینها را باید بسازند.حداقل مقداری از اصول ایمنی (بکار بردن کلمه ارگونومی خیلی سوسولی است.) را در طراحی ایستگاه کار مد نظر قرار بدهید.

2- حالا اگر توانستید صاحب کار را برای بعضی اصلاحات در طراحی ایستگاه کار و مطالعه روش متقاعد کنید (که احتمالش کم است.) زمان استاندارد کار را محاسبه کنید. توجه کنید تنها راه زمانسنجی، استفاده از کورنومتر (Stop Watch) نیست.به نظر من راههای استاندارد یا تخمینهای آماری بهتر است ولی جوابهای استاندارد را به صورت تصادفی تست کنید.
3-از اینجا به بعد بقیه مراحل درس ارزیابی را برای طراحی حمل ونقل و جا نمایی انجام بدهید.
4- حالا که لیست قطعات و محصولات، ظرفیت ایستگاههای کاری (مثلاً برش، جوشکاری،پرس،)مشخص شده است و محل انبارهای پای کار را تعیین کرده اید. کار برنامه ریزی تولید امکانپذیر است.
اگر اراده کافی برای انجام همه این کارها وجود ندارد. به نظر من ساده ترین و عملی ترین پیشنهاد در کارگاههای اینچنینی معمولاً طراحی قید و بست، ساخت گیج اندازه گیری کیفی و کارهای جزئی در اصلاح روش ایستگاههای کاری است.

sara1984

عضو جدید
با سلام و تشكر از شما دوستان عزيز.
من 2 سوال شبيه سازي دارم. لطفا كمك فوري كنيد

1. two points A and B are selected randomly in the unit sqare. let D denote the distance between them. using monye carlo:
Estimate E(D) and var(D -

Plot an empirical distribution function for D .-

(suggest a more efficient method for estimating P (D>1.4
bearing in mind that this probability is very small

2.An airport is planning its requirements for runway facilities and wishes to know whether the current plan to have a single full-length runway is sufficient. it is expected that during peak periods aeroplanes will land every for minutes (exactly) and that earoplanes will tahe off with the same frequency. for resons of safety bothlanding and taking-off aeroplanes are given a 2-minute slot on the runway. if the runway is in use, then both landing and taking off aeroplanes queue until the runway is available. priority is then given to landing aeroplanes.​

Kaizen

عضو جدید
خودارزیابی

خودارزیابی

پسر کوچکی وارد مغازه ای شد، جعبه نوشابه را به سمت تلفن هل داد و بر روی جعبه رفت تا دستش به دکمه های تلفن برسد و شروع کرد به گرفتن شماره.
مغازه دار متوجه پسر بود و به مکالماتش گوش می داد.
پسرک پرسید: خانم، می توانم خواهش کنم کوتاه کردن چمن های حیاط خانه تان را به من بسپارید؟
زن پاسخ داد: کسی هست که این کار را برایم انجام می دهد !
پسرک گفت: خانم، من این کار را با نصف قیمتی که او می دهد انجام خواهم داد!
زن در جوابش گفت که از کار این فرد کاملا راضی است.
پسرک بیشتر اصرار کرد و پیشنهاد داد: خانم، من پیاده رو و جدول جلوی خانه را هم برایتان جارو می کنم. در این صورت شما در یکشنبه زیباترین چمن را در کل شهر خواهید داشت.
مجددا زن پاسخش منفی بود.
پسرک در حالی که لبخندی بر لب داشت، گوشی را گذاشت.
مغازه دار که به صحبت های او گوش داده بود به سمتش رفت و گفت: پسر…، از رفتارت خوشم آمد؛ به خاطر اینکه روحیه خاص و خوبی داری دوست دارم کاری به تو بدهم.
پسر جواب داد: نه ممنون، من فقط داشتم عملکردم را می سنجیدم. من همان کسی هستم که برای این خانم کار می کند
آیا ما هم میتوانیم چنین خود ارزیابی از کار خود داشته باشیم؟

http://www.isen.ir

M.R.G1951

عضو جدید
درخواست راهنمايي در مورد بارگذاري ماشين آلات

درخواست راهنمايي در مورد بارگذاري ماشين آلات

با سلام و خدا قوت خدمت تمامي مهندسين گرامي
در كارگاهي مشغول به كارم كه تعدادي ماشين تراش، فرز، سنگ و غيره دارد. ماموريت اين كارگاه توليد قطعات صنعتي با تيراژ بالاي 1000 عدد مي باشد. مي خواستم بدانم نرم افزاري براي بارگذاري اين ماشين آلات وجود دارد ؟ داده‌هاي موجود شامل اولويت توليد، زمان انجام فرايند، تيراژ قطعه و ساير داده ها مي باشد. دستتان ياريتان را به گرمي مي فشارم.
با تشكر فراوان

امیر Amir

عضو جدید
سلام... برای تهیه و تعریف یک سیستم کنترل موجودی باید از MIS استفاده بکنم؟

برای پروژه کنترل موجودی میخوام یک سیستم کنترل موجودی تعریف کنم...البته طبق سرفصلهای طرح درس.

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
راهنمایی جهت تهیه طرح توجیه فنی مالی اقتصادی

راهنمایی جهت تهیه طرح توجیه فنی مالی اقتصادی

با سلام
کسی میتونه به من در مورد آماده کردن طرح توجیه فنی مالی اقتصادی مثلا( برای پرورش ماهی قزل آلا) کمک کنه

من نمونه های این طرح را از وزارت تعاون گرفتم پس اونها رو نمی خوام

من می خوام ببینم از چه منابعی می تونم اطلاعات رو جمع کنم و با آماده کردن یک طرح فرضی برم پیش مشاور تا سرم کلاه نزارن !

امیر Amir

عضو جدید
با سلام
کسی میتونه به من در مورد آماده کردن طرح توجیه فنی مالی اقتصادی مثلا( برای پرورش ماهی قزل آلا) کمک کنه

من می خوام ببینم از چه منابعی می تونم اطلاعات رو جمع کنم و با آماده کردن یک طرح فرضی برم پیش مشاور تا سرم کلاه نزارن !
طرح توجیهی با طرح کسب و کار خیلی فرق داره...

از بانک صنعت و معدن فکر کنم در سایتش بتونی نمونه فرمت طرح توجیهی بگیری...که خیلی ریز و دقیق توش اطلاعات باید وارد بشه...

mahtabi

مدیر بازنشسته
چگونه با انگیزه و هدفمند باشیم؟

چگونه با انگیزه و هدفمند باشیم؟

اگر احساس می كنید كه بی انگیزه شده اید، سؤالات زیادی وجود دارد كه می توانید از خودتان بپرسید:
● در گذشته چگونه در خود ایجاد انگیزه می كردید؟
●آیا در زندگی اهداف متفاوتی را در پیش گرفته اید؟
●چه چیزی مانع انجام كار دلخواهتان می شود؟
انگیزه توسط خود ما ایجاد می شود. سطح انگیزه ی ما هم، تحت تأثیر عوامل مختلفی نظیر استرس، اضطراب و افسردگی قرار می گیرد، همچنین می تواند علتی برای آنها باشد. انگیزه با ایجاد یك سری از اهداف و تعیین روش های مناسب برای رسیدن به آن شروع می شود. عوامل زیر در ایجاد انگیزه دخیل هستند:

هدف گزینی

ابتدا اهداف بایستی شناسایی شوند و واقعی و قابل حصول باشند. تعیین اهداف كوتاه مدت در آغاز هدف ها اهمیت بسیار دارد، زیرا دسترسی به آنها غالباً ساده تر است و همچنین حس موفقیت بیشتری را در فرد ایجاد می كند و وی را به سوی اهداف بزرگتر رهنمون می سازد.

انتظارات
انتظارات ما از خودمان و انتظارات دیگران از ما، می تواند منبع استرس باشد. انتظارات باید واقعی باشند. همچنین باورهایمان درباره ی توانایی دسترسی به اهداف بایستی مطابق با واقعیات فعلی باشد. انتظار بیش از اندازه از خویشتن باعث كاهش انگیزه می شود.

رغبت
آنچه را كه مایلید واقعاً بدان دست یابید مشخص كنید و در جهت آن حركت نمایید. تشخیص این كه چه چیزی واقعاً در ما ایجاد رغبت می كند ، می تواند مفید باشد ولی ما نمی توانیم فقط به این اكتفا كنیم.

محیط
از موانع موجود در انجام خواسته هایتان آگاه شوید. اگر برای مثال، سعی می كنید كه مطالعه را آغاز نمایید (قصد مطالعه دارید)، محیطی آرام و بدون هرگونه مزاحمت برای مطالعه انتخاب كنید. چیزهایی را كه ممكن است تأثیر منفی در انگیزه داشته باشند بشناسید. مثلاً هنگام مطالعه، عوامل منفی در حفظ انگیزه عبارت اند از: تلویزیون، تلفن، رادیو، برنامه های پیش بینی نشده و ...

پاداش (تشویق)
انجام اهداف واقعی بایستی پاداشی را به دنبال داشته باشد. قدردانی از خودتان به خاطر انجام كار مورد نظرتان بخش عمده ی برنامه می باشد. تشویق، توجه ما را به نتایج پایانی كار معطوف می دارد؛ همانطور كه به شروع آن نیز كمك می كند. این كار در ایجاد حس كنترل و تسلط بر مسئله مؤثر است.

راهبردهای دیگر
"انگیزه" و "عملكرد" با یكدیگر در تعاملند. انگیزه منجر به عملكرد بهتر شده و عملكرد بهتر نیز می تواند انگیزه را افزایش دهد.

بنابراین مایلید از كجا شروع كنید...؟

عبارات مثبت را درباره ی خودتان به كار ببرید.
نسبت به چیزهایی كه به خودتان می گویید آگاه باشید. عبارات و جملاتی نظیر: «من باید این كار را انجام دهم» می تواند استرس را زیاد كند. به همین منظور عبارت «من می توانم این كار را انجام بدهم» به كار ببرید و یا به جای عبارت «من لازم است كه این كار را انجام دهم» عبارت «من مایلم این كار را انجام دهم» به كار برید.

خودتان را تشویق كنید.
تغییرات كوچك خوب هستند. موفقیت هایتان را یادداشت كنید و پیشرفتی را كه داشته اید، بازنگری كنید. دیدن پیشرفت هایتان به نوبه ی خود عاملی است در ایجاد انگیزه. نسبت به خودتان مهربان باشید.

از تجسم (تصویر سازی ذهنی) استفاده كنید.
برای مثال زمانی را تجسم كنید كه شما واقعاً خودتان را با انگیزه احساس می كردید. چه چیزی فرق كرده است؟ آن تفاوت ها را باز شناسید.

ببینید چگونه افكار و احساساتتان، برانگیزه ی شما تأثیر می گذارد.
در مواجهه با برخی از موقعیت ها ما به شیوه ای عكس العمل نشان می دهیم كه مبتنی بر نظام افكار یا باورهایمان می باشد. شیوه ی پاسخگویی ما به مسایل، عكس العمل ها یا احساساتی را در پی دارد كه همین عكس العمل ها و احساسات سطح انگیزه ما را تحت تأثیر قرار می دهند. آگاهی یافتن از علت و چگونگی واكنش هایمان به برخی رویدادها، اولین گام در درك این واقعیت است. اگر همچنان در ارتباط با موارد مطرح شده دچار مشكل هستید، مطالعه كتاب های موجود و صحبت و مشورت با یك مشاور می تواند روشی كارآمد برای بررسی دقیق تر موضوع باشد.

industrial engineering

عضو جدید
با سلام

اگر که میخواهید طرح رو آماده کنید باید این کارا رو انجام بدین:
1.تهیه مطالعه بازار در مورد پرورش ماهی قزل آلا
2.مطالعه فنی
3.مطالعه مالی
4.تزارنامه
برای اینکه سرتون کلاه نره نیاز هست فقط قیمت ماشین آلات و تجهیزات و تاسیسات رو (در صورتی که نیاز باشه)بدونید که با مقایسه اون ها با طرحی که به شما داده میشه به این نتیجه برسید که کلاه میزارن یا نه!
در مرود منبع هم میتوانید از این سایت دیدن فرمایید.http://www.sme.ir/