◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

• بله ولی زیاد مطرح نیست!

رای: 0 0.0%
  • مربوط نیست ولی میشه درموردش بحث کرد.

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    5

ghu

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان
من ترم اول هستم.درس اقتصاد مهندسی برامون پروژه انتخاب کرده و ما(من و دوستم)موضوع پروژمون 5s هست.آخه فکر کنم توی کار هم به دردمون میخوره.
ازتون ممنون میشم اگه مطالبی جالب و به درد بخور دارین برام ایمیل کنین و همچنین کتاب هایی در مورد اقتصاد یا همین 5s رو برام معرفی کنید .
ممنون مییییییییییییییییییشم اگه این کارو برام انجام بدین.
moon_h70@yahoo.com
باتشکر

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان
من ترم اول هستم.درس اقتصاد مهندسی برامون پروژه انتخاب کرده و ما(من و دوستم)موضوع پروژمون 5s هست.آخه فکر کنم توی کار هم به دردمون میخوره.
ازتون ممنون میشم اگه مطالبی جالب و به درد بخور دارین برام ایمیل کنین و همچنین کتاب هایی در مورد اقتصاد یا همین 5s رو برام معرفی کنید .
moon_h70@yahoo.com
باتشکر

ترم یک کارشناسی بهتون اقتصاد مهندسی دادن؟؟؟؟؟
دانشگاه هرمزگان؟

jmie1980

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان
moon_h70@yahoo.com
باتشکر
ببخشید ولی اقتصاد مهندسی چه ربطی به 5s داره؟
براتون ایمیل می کنم.

xlsaltolx

عضو جدید
آخی طفلی دلم بحالت سوخت
میگردم پیداش میکنم واست

کیمیا222

عضو جدید
گزارش کار

گزارش کار

لطفا برام گزارش کارهای شیمی عمومی1 بفرستید.مرسی

dyba

عضو جدید
لطفا پيليز خواهشا:
من يه مقاله ي انگليسي براي درس تحليل و تجزيه ي سيتمهاي ايمني ميخوام.مثلا در مورد يكي از موارد زير:
1.سيستمهاي مديريت ايمني،2.آگاهي از خطر،3.بهداشت شغلي،4.مشاركت نيروي كار و انگيزش،5.آموزش ايمني،6.اصول استانداردها خط مشيها و كاركنان و......
وجدانا كمك كنيد.

srvn

عضو جدید
لطفا پيليز خواهشا:
من يه مقاله ي انگليسي براي درس تحليل و تجزيه ي سيتمهاي ايمني ميخوام.مثلا در مورد يكي از موارد زير:
1.سيستمهاي مديريت ايمني،2.آگاهي از خطر،3.بهداشت شغلي،4.مشاركت نيروي كار و انگيزش،5.آموزش ايمني،6.اصول استانداردها خط مشيها و كاركنان و......
وجدانا كمك كنيد.
سلام
اكه مي توني تلفظ هاي انگليسي شو بذار تا برات يه سرچ بكنم!!
مي خواي مقاله اش چند صفحه باشه؟

payamlatifi

عضو جدید
مراحل تولید لاستیک

مراحل تولید لاستیک

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیزم.میخواستم لطف کنید بزرگواری کنید اگر مطلبی فیلمی عکسی هر چیز به دردبخوری در مورد فرایند تولید لاستیک چرخ هر نوع وسیله خودرویی دارید بهم بدید.5نمره پروژه براش در نظر گرفته شده.خیلی ممنونم عزیزان.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیزم.میخواستم لطف کنید بزرگواری کنید اگر مطلبی فیلمی عکسی هر چیز به دردبخوری در مورد فرایند تولید لاستیک چرخ هر نوع وسیله خودرویی دارید بهم بدید.5نمره پروژه براش در نظر گرفته شده.خیلی ممنونم عزیزان.
payam_niceboy_66@yahoo.com

هرچند که تولید تایر بر اساس نوع و طبقه‌بندي آن ( تایرهای باری سبک و سنگین) و هم چنین نوع فناوری مورد استفاده ( بایاس و رادیال ) ، در مراحلی از تولید با هم تفاوت‌هائی دارند ، اما به صورت کلی می‌توان تولید آنرا در چهار مرحله خلاصه کرد :

مرحله اول : فرآیند اختلاط مواد و تهیه آمیزه لاستیکی ( کامپاند)
در این مرحله مواد اولیه در دستگاه مخلوط کن (بنبوری ) مخلوط گردیده و انواع آمیزه های لاستیکی تولید می‌شود . موادی که در تهیه آمیزه لاستیکی به کار می‌روند عبارتند از : کائوچوها (طبیعی و مصنوعی ) ، دوده‌ها ، روغن‌ها و موادشیمیایی . از آمیزه‌های لاستیکی در قسمت‌های مختلفه یک تایر استفاده می‌شود و از آنجائی که هر قسمت از یک تایر دارای خواص فیزیکی و مکانیکی متفاوتی می‌باشد ، لذا ضرورت دارد که ترکیبات متفاوتی از آمیزه‌های لاستیکی تهیه گردد .

مرحله دوم : فرآیند ساخت و آماده سازی اجزاء تایر
ساخت و آماده‌سازی اجزای تشکیل دهنده تایر در بخش‌های متفاوتی انجام می‌گیرد . ساخت ترد ، دیواره‌ها ، نوار‌های لاستیکی سرشانه و هامپ در بخش اکسترودر ، ساخت لایه‌ها ( جزء عمده منجید تایر) در بخش‌های کلندر و برش لایه و ساخت آستر داخلی در گام کلندر ، ساخت بلت سیمی روی دستگاه استیلاستیک و ساخت بید یا طوقه در بخش بیدسازی انجام می‌گیرد.

مرحله سوم : فرآیند ساخت و مونتاژ تایر
برخلاف تایرهای سبک از جمله سواری بایاس که در یک مرحله ساخته می‌شوند ، ساخت تایرهای رادیال سیمی سواری معمولاً در دو مرحله انجام می‌گیرد . در مرحله اول منجید تایر شامل لایه‌ها ، بید و دیواره‌ها آماده می‌شود و سپس در مرحله دوم بلت سیمی و ترد به آن اضافه می‌گردد . در تایرهای سنگین بایاس و درتعدادي از کارخانجات تايرسازي ، تعدادی از لایه ها راروی ماشینی به نام بندسازی روی هم قرار داده و بعد از آماده کردن بندها ، آنها را به ماشین تایرسازی انتقال می‌دهند . با مونتاژ بندها روی هم و اضافه کردن بید و ترد در ماشین تایرسازی ، عملاٌ تایرباری ساخته خواهدشد.

مرحله چهارم : فرآیند پخت تایر
آخرین مرحله تولید تایر که تایر درآن شکل نهائی ( یعنی چنبره 1) و خواص مکانیکی – دینامیکی خود را به دست می‌آورد ، مرحله پخت یا ولکانیزاسیون می‌باشد ، لذا در این مرحله تایر با استفاده از عوامل پخت که هنگام مخلوط کردن آمیزه‌های لاستیکی به آن افزوده شده است ، بعد از قرار گرفتن در پرس پخت شکل نهائی را به خود گرفته و با حرارت قالب و به دنبال ایجاد اتصالات عرضي در آمیزه‌های لاستیکی ، خاصیت الاستیک یا کشسان پیدا می‌نمايد

مرحله سوم
مرحله چهارم
1-Torous

ساخت تایر برخلاف غالب فرآیندهای صنایع شیمیایی ، فرایندی غیر مداوم و یا " پیمانه ای " (بچ)1 است. در این فرایند پاره‌ای از مواد نیمه‌ساخته در فرایندهای پیمانه‌ای غیرمستمر ساخته شده ، در فرایندهای بعدی با هم تلفیق گردیده تا خوراک فرایندهای مستمر و مداوم بعدی را فراهم سازند . از این مرحله به بعد دوباره مواد نیمه‌ساخته به دست آمده به عناصر جدا و منفک از هم تبدیل می‌گردند که طی یک سری فرایندهای پر زحمت و کند از جمله تایرسازی و پخت ، به تایر تبدیل می‌شوند.

این صنعت ، همان‌طور که قبلاٌ نیز اشاره شد ، صنعتی کارگر بر بوده و بر خلاف صنایع شیمیایی که غالباٌ به طور کامل اتوماتیک می‌باشند ، از سطح اتوماسيون خیلی بالائی برخوردار نیست .و به‌ همین دلیل نیز استفاده از ظرفیت یا به عبارت بهتر ضریب بالای بهره‌برداری از ماشین‌آلات در آن بسیار حائز اهمیت است .

با توجه به رقابت زیاد در این صنعت ، تولیدکنندگان تایر علاوه بر توسل به مقیاس اقتصادي تولید ، در یکی دو دهه اخیر تاکید زیادی بر ارتقاء بهره وری در این صنعت کرده‌اند.

پا به پای این اقدامات تایرسازان بزرگ جهانی در پی تحقیقات فراوان چندساله اخیر فرایند سنتی و اولیه ساخت تایر را نيز تغییر داده و در این زمینه ابداعات جدیدی را در صنعت مطرح نموده‌اند . شرکت میشلن از اولین شرکت‌هائی بود که اخبار سیستم تایرسازی جدید خود (C3M)1 و کمی پس از آن شرکت گودیر ، فرایند ابداعی جدید خود (IMPACT)2 را که در صنعت اصطلاحاً به آنها سیستم "پودمانی " (مدولار( گویند ، اعلان نمودند .

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
به سایت های تولید کنندگان سر بزن. هم میتونی از خودشون کمک بخوای هم از لینکاشون استفاده کنی.

مطمئنا مشکلت حل میشه.

ت نت سرچ کن لاستیک بارز، دنا، کویر و ...

mahyar1212

عضو جدید
با سلام خدمت همه ی دوستان من این ترم درس ارزیابی کار و زمان دارم و برای انجام پروژه ان باید به یک کارخانه اونم تو خط تولیدش برم ولی هیچ کارخانه ای به من اجازه ورود به خط تولید نمیدهد برای انجام این پروژه فقط می گن اگه کار اموزی داشتی شاید تو یه قسمت کارخونه رات میدادیم از دوستانی که این درسو داشتن یا جایی میشناسن که برای انجام کارهای پژوهشی اجازه ورود میدهن لطفا به من کمک کنند با سپاس قبلی از توجه شما

GILDA_89

عضو جدید
سلام من می خوام یه مقاله در رابطه باانتخاب یا الویت بندی با کمک شیوه های تصمیم گیری چند معیاره بنویسم ولی نمی دونم چه موضوعی را انتخاب کنم و در ضمن نمی دونم مقالات فارسی در این زمینه را از کجا می شه انتخاب کرد ؟
لطفا یه سری موضوع با یک سری مقاله فارسی و کتاب به من معرفی کنید
با تشکر

srvn

عضو جدید
سلام من می خوام یه مقاله در رابطه باانتخاب یا الویت بندی با کمک شیوه های تصمیم گیری چند معیاره بنویسم ولی نمی دونم چه موضوعی را انتخاب کنم و در ضمن نمی دونم مقالات فارسی در این زمینه را از کجا می شه انتخاب کرد ؟
لطفا یه سری موضوع با یک سری مقاله فارسی و کتاب به من معرفی کنید
با تشکر

سلام
یه سری به سایت www.sid.ir شاید یه مقاله ی فارسی پیدا کردی
این سایت مربوط به جهاد دانشگاهیه و پر مقاله است.

narges7014

عضو جدید
تحقیق در مورد استاندارد

تحقیق در مورد استاندارد

سلام
من دارم یه تحقیق در مورد استاندارد با موضوع تدوین استاندارد ملی مدیریت بحران میکنم

کمک میخوام در مورد عناوین زیر

-فهرست اختصارات استاندارد مثل : BSI, IEC, NFPA
-استاندارد های بین المللی مرتبط با مدیریت بحران
-کلیه استانداردها و مقررات فنی مدیریت بحران در انواع استاندارد های بین المللی، اروپایی، امریکایی، شرقی
-مطلب در مورد ضرورت وجود استاندارد مدیریت بحران

پیشاپیش ممنون
:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

rashidishahram

مشاور صنعت برق
آگهی های استخدام در پروژه های نفت و گاز

آگهی های استخدام در پروژه های نفت و گاز

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-های-استخدام-در-پروژه-های-نفت-و-گاز?highlight=

جراح

عضو جدید
سلام وقتتون خوش مهندسي پزشكي ميخونم يه توضيحاتي در مورد طرح هايي توجيهي ميخواستم لطفا

saharnazjoon

عضو جدید
فيزيك

فيزيك

سلام يه گزارشكار كامل از از فيزيك 1 با جواب سوالاش ميخوام. خواهشا هر كي تونست جواب بده

pouneh_dar

عضو جدید
تقاضای مطلب درمورد تعمیرات ونگهداری مخازن نفتی

تقاضای مطلب درمورد تعمیرات ونگهداری مخازن نفتی

سلام مهندسین عزیز من پونه هستم مطلب در مورد تعمیرات ونگهداری مخازن نفتی لازم دارم خواهش میکنم اگه کسی مطلبی داره برام ارسال کنه خیلی خیلی لازم دارم ادرس ایمیلم pouneh_dar@yahoo.comهست خیلی ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه متشکرم

elman13

عضو جدید
از مایشگاهو میگی من دارم ولی اینترنتم زغالیه لود نمیشه راهی داری ؟

narges7014

عضو جدید
بازم سلام
میخواستم از بچه هایی که این مطلب رو خوندن خواهش کنم اگر مقدوره برن ببینن توی دانشگاهشون قسمت مقالات و پایان نامه های دانشجویی کسی در مورد این مطلب تحقیقی انجام داده یا نه؟

بازم ممنون:gol::gol::gol:

shanya

عضو جدید
Engineering management or Industrial Engineering ????

Engineering management or Industrial Engineering ????

salam bacheha man tu alman dars mikhoonam esme reshteye tahsilim be almani mishe Wirtschaftsingenieurwesen albate ba gerayeshe mekanic. soale man ineke aya in tu iran hamun mohandesiye sanaye hastesh
chon man moadele englisisho ham daghighan peyda nemikonam bekhatere inke tu amrika w ostralia behesh migan business administration of Engineerig w tu englestan industrial Engineering

kheili mamnoon

Al Pacino

عضو جدید
salam bacheha man tu alman dars mikhoonam esme reshteye tahsilim be almani mishe Wirtschaftsingenieurwesen albate ba gerayeshe mekanic. soale man ineke aya in tu iran hamun mohandesiye sanaye hastesh

chon man moadele englisisho ham daghighan peyda nemikonam bekhatere inke tu amrika w ostralia behesh migan business administration of Engineerig w tu englestan industrial Engineering

kheili mamnoon
اینی که نوشتی یعنی چی؟!
تا اونجایی که من میدونم مهندسی صنایع تو ایران چهار تا گرایش داره:
1.برنامه ریزی و تحلیل سیستم ها
2.تولید صنعتی
3.تکنولوژی صنعتی
4.ایمنی صنعتی

که از بین اونا گرایش تکنولوژی صنعتی بیشترین نزدیکی رو به مهندسی مکانیک داره(من خودم گرایشم تکنولوژی صنعتیه)
ریز دروس(syllabus) و مقایسه کردن اونا هم میتونه برای پیدا کردن معادل رشته ها به کار بره.
بازم تا اونجایی که میدونم رشته مهندسی صنایع در کشورهای دیگه هم به همین اسمه یعنی"Industrial Engineering"
اینم یه آدرس که اونجا اطلاعات بیشتری رو میتونی پیدا کنی:
http://www.iienet2.org

mahdiyar.rahimi

عضو جدید
درخواست یک پروژه در مینیتب و یا اکسل

درخواست یک پروژه در مینیتب و یا اکسل

با سلام
من دانشجوی ترم آخر صنایع هستم
برا درس کاربرد کامپیوتر یک پروژه لازم دارم!موضوع مهم نیست فقط تو اکسل یا می نی تب باشه!
من برا کنکور ارشد آماده می شم:) (زیاد نمی تونم برا درسای دانشگاه وقت بزارم)،برا همین از شما کمک خواستم
پیشاپیش متشکرم
:gol: