◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

• بله ولی زیاد مطرح نیست!

رای: 0 0.0%
  • مربوط نیست ولی میشه درموردش بحث کرد.

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    5

bahar_89

عضو جدید
سلام
من در مورد msp چند تا سوال داشتم :
1- برنامه را چطور Reschdule می کنند ؟
2- ما یک درصد پیشرفت داریم که اگر اشتباه نکنم در واقع درصد پیشرفت زمانی می باشد . سوال من این است که چطور تاخیر زمانی پروژه را محاسبه می کنیم ؟
3-چطور ميتونم با baselineكاركنم
4-روند كامل مقايسه پيشرفت واقعي و مطابق برنامه
5-نمدارهاي مختاف mspچيا هستند و روش استفاده از اونا چيه
ممنون:)

ayej

عضو جدید
scm

scm

سلام-دارم روی مقاله scmکار میکنم اگر منبعی یا سوژه ای در این مورد که به درد بخوره می دونید ممنون میشم که راهنماییم کنید؟

shima gh

عضو جدید
درخواست

درخواست

سلام از اونجایی که گفتین هر سوالی رو جواب میدین یه درخواستی داشتم.راستش من واسه انتخاب واحد این ترم یه کم سردرگم شدم.ما سال بالایی صنایع تو دانشگامون نداشتیم که ازشون بپرسم آخه خودمون سال بالایی هستیم.میشه راهنماییم کنید و بگین از دروس زیر کدوما رو بهتره این ترم(ترم 5)بردارم؟اگه درمورد هر درس توضیح مختصری هم بدین ممنون میشم:
کنترل موجودی-کنترل کیفیت-طرح ریزی-کنترل پروژه-ارزیابی کاروزمان-آز اندازه-روش2-تحقیق در عملیات2.

s22a2ch

مدیر بازنشسته
سلام از اونجایی که گفتین هر سوالی رو جواب میدین یه درخواستی داشتم.راستش من واسه انتخاب واحد این ترم یه کم سردرگم شدم.ما سال بالایی صنایع تو دانشگامون نداشتیم که ازشون بپرسم آخه خودمون سال بالایی هستیم.میشه راهنماییم کنید و بگین از دروس زیر کدوما رو بهتره این ترم(ترم 5)بردارم؟اگه درمورد هر درس توضیح مختصری هم بدین ممنون میشم:
کنترل موجودی-کنترل کیفیت-طرح ریزی-کنترل پروژه-ارزیابی کاروزمان-آز اندازه-روش2-تحقیق در عملیات2.
سلام شیما جان
خوش اومدی به جمع ما
عزیزم به نظر من اینا رو بردار
اینکه میگم نظر من از روی پیش نیاز میگم بهت
کنترل موجودی
کنترل پروژه
ارزیابی
آز اندازه
روش 2

PersiaN_PulsE

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام شیما جان
خوش اومدی به جمع ما
عزیزم به نظر من اینا رو بردار
اینکه میگم نظر من از روی پیش نیاز میگم بهت
کنترل موجودی
کنترل پروژه
ارزیابی
آز اندازه
روش 2

یادش بخیر با همه ی این درسا کلی خاطره دارم..یادش بخیر

ghu

عضو جدید
سلام به همه مهندسای گل ایرانی ( مخصوصا مهندسین صنایع).
امسال قراره دانشجو بشم البته اگه خدا بخواد.
یه سوال داشتم به نظر شما دوستان آمار دانشگاه ملی بهتره یا صنایع پیام نور؟
لطفا راهنمایی کنید.

xlsaltolx

عضو جدید
سلام به همه مهندسای گل ایرانی ( مخصوصا مهندسین صنایع).
امسال قراره دانشجو بشم البته اگه خدا بخواد.
یه سوال داشتم به نظر شما دوستان آمار دانشگاه ملی بهتره یا صنایع پیام نور؟
لطفا راهنمایی کنید.
سلام
ضمن عرض تبریک به شما به مناسبت آغاز دوران شیرین دانشجویی چند تا نکته در مورد این سوالتون حائز اهمیته...
اول همه اینکه علاقه خودت چیه چون علاقه خیلی شرطه(نمیخام شعار بدم ولی دیدم از دوستان خودم رو که مهندسی نرم افزار خوند و آخر سر تراشکار شد)

ثانیا رشته هایی که شما مد نظر دارید جزو رشته های خوبند البته بنظر من صنایع سختتره چون شما تو آمار بر طبق یه چارچوب خاص درس میخونید و تو همون چارچوب کار می کنید اما صنایع یه رشته پویاست هر لحظه شما باید یه فکر جدید داشته باشی .(اینجا بیشتر می تونی اطلاعات کسب کنی)

ثالثا دانشگاه ملی(= سراسری) خوب از نظر اعتبار در درجه بالاتری از پیام نور قرار داره(البته بر خلاف گذشته و اون ذهنیتی که در مورد پیام نور هست الآن درس خوندن تو پیام نور خیلی مشکله حتی در بعضی موارد سختتر از سراسری)

امیدوارم بدردت خورده باشه:)

آخرین ویرایش:

ghu

عضو جدید
سلام
مرسی از راهنماییه خوبتون
برام مفید بود.
باتشکر از همه

mjvm

کاربر فعال گروه کیفیت مهندسی صنایع
به نام خدای دوست داشتنی
سلام
خسته نباشید دوستان
خوبین؟
دوستان سوالی ازتون داشتم:
این ترم دانشگاه ما کلاس 3dmax برگزار می کنه من شنیدم این نرم افزار برای صنایع هم مفیده
می خواستم بدونم آیا صحت داره؟
اگر داره چه سطحی لازم داره؟

ممنون

در پناه خدای دوست داشتنی:gol::gol::gol:

Al Pacino

عضو جدید
به نام خدای دوست داشتنی
سلام
خسته نباشید دوستان
خوبین؟
دوستان سوالی ازتون داشتم:
این ترم دانشگاه ما کلاس 3dmax برگزار می کنه من شنیدم این نرم افزار برای صنایع هم مفیده
می خواستم بدونم آیا صحت داره؟
اگر داره چه سطحی لازم داره؟

ممنون

سلام
بستگی داره به چه مباحثی از مهندسی صنایع علاقه داری،ولی روی هم رفته زیاد به کارت نمیاد،اگه به مباحث تکولوژی صنعتی علاقه داری بهتره بری سراغ نرم افزارهای طراحی صنعتی مثل AutoCAD ، Solidworks و....

• Like
واکنش ها: mjvm

mjvm

سلام
بستگی داره به چه مباحثی از مهندسی صنایع علاقه داری،ولی روی هم رفته زیاد به کارت نمیاد،اگه به مباحث تکولوژی صنعتی علاقه داری بهتره بری سراغ نرم افزارهای طراحی صنعتی مثل AutoCAD ، Solidworks و....

ممنون از پاسختون:gol:
من گرایشم تحلیل سیستم هاست .
autocad رو که تو نقشه کشی گذروندیم
پس شما توصیه نمی کنی؟

از لطفتون ممنون:gol::gol::gol:

Al Pacino

عضو جدید
ممنون از پاسختون:gol:
من گرایشم تحلیل سیستم هاست .
autocad رو که تو نقشه کشی گذروندیم
پس شما توصیه نمی کنی؟

از لطفتون ممنون:gol::gol::gol:
خیر
اگه به MIS علاقه داری پیشنهاد میکنم از الان بری تو کاره دیتابیس
راحت ترینش Access وپیشرفته ترش SQL Server و اگه به مراحل عرفان برسی! Oracel
ایشااله که تو کارت پیش بری...

• Like

Masoud-Susa

عضو جدید
سلام
من ورودی 89 هستم...
این درس ها رو هم برای این ترم خود دانشگاه واسم انتخاب کرده...
ریاضی 1.......3واحد
فیزیک 1........3 واحد
زبان خارجه....3 واحد
نقشه کشی صنعتی......2واحد
اقتصاد عمومی 1....2 واحد
کارگاه ماشین افزار1.....1 واحد
عمومی....3واحد

سر جمع 17 واحد...

چه جوریه؟ سخته یا آسونه؟

john marshal

عضو جدید
هم خوانی رنگها

هم خوانی رنگها

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/nuke.gif هم خوانی رنگها جهت ماشین آلات و لوازم مختلف
:dسلام به همه
من به تازگی جدولی دریافت کردم که با توجه به کاربرد دستگاه و محل استقرار آن ، یک رنگ را انتخاب میکردیم و سپس با توجه به آن می تونستیم سایر رنگهایی که با اون همخوانی داشتن رو بر اساس این جدول انتخاب کنیم. منتها مشکل اینه که این جدول ژاپنیه و قابل استفاده نیست!!!!:eek::eek::eek:
اگه کسی مشابه این ، چیزی داره ، لطفا" بذاره تا همه استفاده کنن. البته انگلیسی یا فارسی باشه!! لطفا"
(تانکیو وری بوس):redface:
john marshal

reza-ie

عضو جدید
سلام
من ورودی 89 هستم...
ریاضی 1.......3واحد
فیزیک 1........3 واحد
زبان خارجه....3 واحد
اقتصاد عمومی 1....2 واحد
عمومی....3واحد

سر جمع 17 واحد...

چه جوریه؟ سخته یا آسونه؟

مسعود جان کارت سخت نیست زیاد ولی بهت توصیه میکنم ریاضی رو خیلی جدی بگیری که پیش نیاز مهمیه.از درس های این ترمت هم اقتصاد 1 یاخرد تا حدی تو درس های صنایع آیندت به دردت می خوره پس علی رغم آسونیش اونو دست کم نگیر.در کل ترم اول مهمه چون هرجور استارت بزنی همونطور پیش یری(یک قاعده نانوشته)موفق باشی رفیق.:gol:

PersiaN_PulsE

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من ورودی 89 هستم...
ریاضی 1.......3واحد
فیزیک 1........3 واحد
زبان خارجه....3 واحد
اقتصاد عمومی 1....2 واحد
عمومی....3واحد

سر جمع 17 واحد...

چه جوریه؟ سخته یا آسونه؟
عالیه..بهترین درس ها بهتون خورده..مخصوصا نقشه کشی و کارگاه که مهمن برای ترم اول

mjvm

به نام خدای دوست داشتنی
سلام
دوستان می خواستم بدونم از چه ترمی باید یادگیری در مورد ISO ها رو شروع کرد و چطور میشه این کار رو کرد؟

ممنون از همه ی دوستان

businessman

عضو جدید
به نام خدای دوست داشتنی
سلام
دوستان می خواستم بدونم از چه ترمی باید یادگیری در مورد ISO ها رو شروع کرد و چطور میشه این کار رو کرد؟

ممنون از همه ی دوستان

دوست عزیز این مباحث رو شما از همون ترم اول هم می تونید شروع کنید, از طریق دوره هایی که خود دانشگاه و یا در انجمن ها, موسسات و سازمان ها در بیرون برگزار میشه میتونید شرکت کنید. ولی توصیه میشه زیاد دنبالش نرید چرا که بحث iso یه بحث متداول و عمومی برای تمامی رشته ها شده و مثل قدیم دیگه صرفاً در تخصص مهندسین صنایع نیست. دوره های تخصصی تر و بهتری برای مهندسین صنایع وجود دارند!

• Like

mjvm

دوست عزیز این مباحث رو شما از همون ترم اول هم می تونید شروع کنید, از طریق دوره هایی که خود دانشگاه و یا در انجمن ها, موسسات و سازمان ها در بیرون برگزار میشه میتونید شرکت کنید. ولی توصیه میشه زیاد دنبالش نرید چرا که بحث iso یه بحث متداول و عمومی برای تمامی رشته ها شده و مثل قدیم دیگه صرفاً در تخصص مهندسین صنایع نیست. دوره های تخصصی تر و بهتری برای مهندسین صنایع وجود دارند!

ممنون از لطفتون.:gol::gol::gol:

marzy_63m

عضو جدید
فروش کتاب های مهندسی صنایع

فروش کتاب های مهندسی صنایع

سلام من این ترم فارغ التحصیل مهندسی صنایع میشم و از اونجایی که نمی خوام تو این رشته ادامه تحصیل بدم تصمیم گرفتم کتابامو بفروشم .کتابامو با پست پیشتاز به هر نقطه از ایران که سفارش بدید می فرستم.تمام کتابا نو و تمیز هستندe-mail:marzy_63m@yahoo.com
لیست کتب:مدیریت مهندسی ابراهیم حیدری قیمت3000
اصول برنامه ریزی و کنترل تولید و موجودیها علی حاج شیرمحمدی 3000
مدیریت کیفیت فراگیرجلد1و2 جعفری اصولی شهریاری 6500
اقتصاد مهندسی غلامرضا سلطانی 1600
اصول حسابداری 1 مقدم-شفیع زاده با راهنما3500
ریاضی عمومی 1 احمدپور-مهمیانی با حل المسایل8000
مبانی کارآفرینی مقیمی احمدپورداریانی 6000
مبانی علم اقتصاد یگانه موسوی جهرمی 3000
آمار ریاضی جان فروندبا راهنما و حل المسایل 14500
تحقیق در عملیلت2 آریانژاد-سجادی6500
برنامه ریزی و کنترل پروژه(رویکرد مدیریت پیمان)منصور آجرلو 4000
نقشه راه مدیریت پروژه(راهنمای کاربردی مدیریت پروژه)منصورآجرلو3000
اخلاق اسلامی مبانی ومفاهیم محمد داوودی1900
تاریخ تحلیلی صدر اسلام حسنی 1500
اندیشه اسلامی1و2 3000
زبان انگلیسی عمومی علی محمدی/خلیلی با حل المسایل4000
فارسی عمومی1 گروه مولفان 1800
تخته نقشه کشی با شابلون 10000
قیمت ها به تومان می باشد لیست بعد را در تاپیک بعدی اعلام می کنم.

MRF / IE

عضو جدید
پیام نور چطوره؟

پیام نور چطوره؟

سلام دوستان من مهندسی صنایع پیام نور قبول شدم و خیلی نگرانم :cry: آخه میترسم کارای عملی رشتمو خوب یاد نگیرم / شما بگید چکار باید بکنم؟:cry: اصلا شما کسی رو میشناسید با مدرک مهندسی صنایع پیام نور سر کار رفته باشه؟

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من مهندسی صنایع پیام نور قبول شدم و خیلی نگرانم :cry: آخه میترسم کارای عملی رشتمو خوب یاد نگیرم / شما بگید چکار باید بکنم؟:cry: اصلا شما کسی رو میشناسید با مدرک مهندسی صنایع پیام نور سر کار رفته باشه؟

سلام دوست عزیز

تبریک میگم بهتون

صنایع کارعملی خاصی نداره . اصلا نگران نباشید

بله دیدم از صنایع هم سر کار برن .

مطمئنا تلاش کنید موفق میشید :gol:

MRF / IE

عضو جدید
ممنون از راهنماییتون / یه چیز دیگه : نرم افزارها رو چطوری باید یاد بگیرم؟ جای خاصی باید کلاس برم؟ اگه بخواید پنج نرم افزار مهم صنایع رو معرفی کنید کدوم ها رو معرفی میکنید؟

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از راهنماییتون / یه چیز دیگه : نرم افزارها رو چطوری باید یاد بگیرم؟ جای خاصی باید کلاس برم؟ اگه بخواید پنج نرم افزار مهم صنایع رو معرفی کنید کدوم ها رو معرفی میکنید؟

الان خیلی زوده واسه یادگیری نرم افزار . بذارید شما علم مربوطه رو یاد بگیرید بعد اونو رو نرم افزار پیاده کنید

البته فعلا یادگیری نرم افزارهای آفیس رو میتونید دنبال کنید

businessman

عضو جدید

نگران اینکه کار یاد میگیرید یا نه نباشید( چون کسانی که در بهترین دانشگاه های ایران هم درس خوندن تا سرکار نرن هیچ چیز خاصی نمیدونن;)) شما بیشتر باید نگران دشواری درس خوندن در این دانشگاه باشید:surprised:
نرم افزارهای هر درس و اونایی که مهم هستند رو هم در خلال درس هایی که پاس میکنید متوجه میشید. با کتاب سی دی های آموزشی و نهایتاً دوره هایی که بیرون برگزار میشه میتونید فرابگیرید.
و اما نرم افزار مهم: MSP و primavera برای کنترل پروژه
lingo و QSB برای تحقیق در عملیات
Arena برای شبیه سازی
SPSS و minitab برای کنترل کیفیت آماری
SQLو oracle و Access مدیریت پایگاه داده
اقتصاد سنجی comfar و craft
و سایر نرم افزارها که می تونید در بخش نرم افزارهای همین تالار پیدا کنید.
موفق باشید

1716

عضو جدید
من یه سوال داشتم اینکه فرق بین ایزو و استاندار چیست؟ یعنی ایزو در سطحی بالاتر هست و یا ایزو ما رو الزام به رعایت حداقل ها میکند؟ باتشکر

soheilatahmineh

عضو جدید
با سلام
می خواستم بدانم شما آشنایی با شبیه سازی با نرم افزار آرنا دارید؟
من پروژه ای دارم در این مورد که می خواستم اگر می توانید کمکم کنید.
«من می خواهم حرکت یک پرتاب را شبیه سازی کنم منظور از حرکت پرتاب منظور همان جسمی که با یک صورت اولیه و در یک زاویه مشخص پرتاب می شود و یک سهمی را می سازد>>
این را می خواهم به صورت انیمیشن شبیه سازی کنم
لطفا کمکم کنید

Al Pacino

عضو جدید
با سلام

می خواستم بدانم شما آشنایی با شبیه سازی با نرم افزار آرنا دارید؟

من پروژه ای دارم در این مورد که می خواستم اگر می توانید کمکم کنید.

«من می خواهم حرکت یک پرتاب را شبیه سازی کنم منظور از حرکت پرتاب منظور همان جسمی که با یک صورت اولیه و در یک زاویه مشخص پرتاب می شود و یک سهمی را می سازد>>

این را می خواهم به صورت انیمیشن شبیه سازی کنم

لطفا کمکم کنید
سلام
دوست عزیز نرم افزار Arena تا اونجایی که من اطلاع دارم و ازش استفاده کردم برای شبیه سازی سیستم و فرآیندها(ی آماری) استفاده میشود.
مثلا در یک کارخانه که هر کدام از ایستگاه ها با یک تابع توزیع خاص عملیاتی بر روی قطعات انجام میدهند و قطعه کار را به ایستگاه بعد رسال میکنند و به همین ترتیب تا انتهای فرآیند تولید قطعه
که در نهایت از اطلاعات و داده های استخراجی بهره برداری میشود.
تا اونجایی که من اطلاع دارم این نرم افزار رابط گرافیکی سه بعدی ندارد.
نرم افزار Show Flow رابط گرافیکی در ورژنهای جدید ارائه کرده است.
ولی در این نرم افزار و نیز سایر نرم افزار های شبیه سازی دیگر از قبیل ED و Simu8 یا AnyLogic هم من چنین قابلیتی رو سراغ ندارم.اینها بیشتر با توابع توزیع احتمالی در ارتباطند.
اگر اطلاعاتی در این باره دارید ما را بی نصیب نگذارید!