یک پیشنهاد، (مهندسی متالورژی)

Hamid1000

عضو جدید
سلام
بهتر نیست بجای استفاده از "مهندسی مواد" جلوی رشته و زیر آواتار از عبارت "مهندسی متالورژی" استفاده شه؟!
یا حداقل "مهندسی متالورژی و مواد"
حساسیت زیاد ندارم اما عبارت فعلی خیلی کلیه! و یکم نا مناسب هست (البته از نظر بنده)
ممکنه از دوستان هم رشته و مدیریت محترم خواهش کنم نظرشون رو اعلام کنند؟

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
بهتر نیست بجای استفاده از "مهندسی مواد" جلوی رشته و زیر آواتار از عبارت "مهندسی متالورژی" استفاده شه؟!
یا حداقل "مهندسی متالورژی و مواد"
حساسیت زیاد ندارم اما عبارت فعلی خیلی کلیه! و یکم نا مناسب هست (البته از نظر بنده)
ممکنه از دوستان هم رشته و مدیریت محترم خواهش کنم نظرشون رو اعلام کنند؟
دوست عزیز با نظرتون موافقم چون اکثر دوستانی که توی سایت هست یا رشتشون متالورژی یا گرایش های زیرمجموعه ی اونه مثل ریخته گری فلزات،جوش و ....
و یک مقدار نام مهندسی متالورژی به مهندسی مواد ارجحیت داره.

nrcss

عضو جدید
من متالورژي صنعتي خوندم ولي با اين نظر موافق نيستم/در اينصورت كساني كه سراميك خوندن چه جايگاهي خواهند داشت؟
من پيشنهاد ديگري دارم:
به نظر من بهتره اين تالار يا حتي تالار هاي ديگه به زير مجموعه هايي تقسيم بشن.حداقل به تعداد گرايش هاي اون رشته
اينجوري به مباحث هم نظم بيشتري داده خواهد شد

Hamid1000

عضو جدید
خوب منظور من هم همینه
یا "متالورژی و مواد" باشه یا تقسیم بشه بعنوان مثال سرامیک جدا، متالورژی هم جدا

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ولی دوستان تا اونجایی که تجربه ی 4-5 ماه ی من در این فروم به من اجازه میده،اگر به تالارهای رشته های دیگه مراجعه کنید اون موقع سطح فعالیت هارو با هم مقایسه می کنید،و اگر انسان منطقی باشید میبینید که در یک تالاری مثل مهندسی مواد که دچار رکود اعضا هست ،زیرمجموعه گذاشتن برای گرایشهای مختلف کاری بس اشتباه است.............با تشکر

nrcss

عضو جدید
اينكه اين تالار به نسبت بقيه كمتر فعال است ،قبول .ولي اين قضيه نمي تونه ربط چنداني به تقسيم كردن و يا نكردن تالار به گرايش هاي اون داشته باشه و روي اين موضوع اثر گذار باشه.اين دو مقوله از هم جدا هستند.چون اگر كسي بخواد فعاليت كنه در گرايش خودش فعاليت مي كنه و اگر كسي مايل نباشه تقسيم شدن يا نشدن تالار براش فرقي نمي كنه.من نظرم تقسيم تالار است تا عوض كردن نام اون

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اينكه اين تالار به نسبت بقيه كمتر فعال است ،قبول .ولي اين قضيه نمي تونه ربط چنداني به تقسيم كردن و يا نكردن تالار به گرايش هاي اون داشته باشه و روي اين موضوع اثر گذار باشه.اين دو مقوله از هم جدا هستند.چون اگر كسي بخواد فعاليت كنه در گرايش خودش فعاليت مي كنه و اگر كسي مايل نباشه تقسيم شدن يا نشدن تالار براش فرقي نمي كنه.من نظرم تقسيم تالار است تا عوض كردن نام اون
بسیار ارتباط داره....مدیریت محترم تالارهای فنی و مهندسی باید پتانسیلی از حضور افراد مختلف فعال توی گرایشهای مختلف رشته ببینند که این اقدام رو انجام بدند.....................در ضمن در این تالار حتی در مورد کلیتهایی بحث نمی شه که ما بخوایم اون رو به جزئیات سوق بدهیم و این جای بسی تاسف داره.
پس بهتره که ما ابتدا دنبال فعال کردن بخش کلی تالار باشیم نه تقسیم کردن جزئیات

البته پیشت نهاد میدم که برای جوابهای سوالاتتون با جناب بهتاشک(مدیر محترم تالارهای فنی و مهندسی) توسط پیامهای شخصی در تماس باشید.

HoOMan.tbz

عضو جدید
به نظر من یه علت کمتر بودن فعالیتشم نداشتن مدیره موادیه.چون واقیتش یکی رو می خوایم که زمان بزاره و فعالیتشو نشون بده و بچه ها رو بتونه هل بده جلو.اما با اینهمه مشغله رسیدن به این تالار یه خورده مشکل هستش.گرچه مدیر خیلی هم قوی باشه.(که هست)
این باعث شده که هیشکی جون به فعالیت نده و....
من مثلا 200 تا کتاب مواد تو سه تاپیک مواد مکانیک و صنایع زدم.با اینکه مجانی بود.ولی از مواد هیشکی پیغام ندادو....
باید یه خورده هم خودمون از بچه های مواد بخوایم بیان عضو شن و همزمان با اون خودمون حجم اطلاعات رو ببریم بالا که تالار جون بگیره ،بعد اغدام به تغییر نام و غیره بکنیم.

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من یه علت کمتر بودن فعالیتشم نداشتن مدیره موادیه.چون واقیتش یکی رو می خوایم که زمان بزاره و فعالیتشو نشون بده و بچه ها رو بتونه هل بده جلو.اما با اینهمه مشغله رسیدن به این تالار یه خورده مشکل هستش.گرچه مدیر خیلی هم قوی باشه.(که هست)
این باعث شده که هیشکی جون به فعالیت نده و....
من مثلا 200 تا کتاب مواد تو سه تاپیک مواد مکانیک و صنایع زدم.با اینکه مجانی بود.ولی از مواد هیشکی پیغام ندادو....
باید یه خورده هم خودمون از بچه های مواد بخوایم بیان عضو شن و همزمان با اون خودمون حجم اطلاعات رو ببریم بالا که تالار جون بگیره ،بعد اغدام به تغییر نام و غیره بکنیم.
بله به همین شکله که شما میگید.در صورت تاسیس بخش مدیریت تالار مواد و متالورژی نیز اقداماتی داره صورت می پذیره.

Hamid1000

عضو جدید
بسیار ارتباط داره....مدیریت محترم تالارهای فنی و مهندسی باید پتانسیلی از حضور افراد مختلف فعال توی گرایشهای مختلف رشته ببینند که این اقدام رو انجام بدند.....................در ضمن در این تالار حتی در مورد کلیتهایی بحث نمی شه که ما بخوایم اون رو به جزئیات سوق بدهیم و این جای بسی تاسف داره.
پس بهتره که ما ابتدا دنبال فعال کردن بخش کلی تالار باشیم نه تقسیم کردن جزئیات

البته پیشت نهاد میدم که برای جوابهای سوالاتتون با جناب بهتاشک(مدیر محترم تالارهای فنی و مهندسی) توسط پیامهای شخصی در تماس باشید.
تا حدودی با حرف شما موافق نیستم.
قرار نیست زیر مجموعه ای به این بخش اضافه شه که فعالیت در اون کمرنگ بخواد باشه یا پرنگ. در حقیقت بحث فعالیت در فروم و جداسازی مطرح نیست.
حرف من و سایر دوستان اینه که ذکر نام "مواد" برای بچه های این رشته یه کم نامربوطه.
همون طور که اطلاع دارید اسم دقیق این این رشته مهندسی متالورژی و مواد هستش که متالورژی صنعتی، استخراجی، سرامیک و چندین رشته دیگه از زیر مجموعه های اون هستن. (مطرح ترینشون متالورژی صنعتی)
اگه قراره که عنوان نزدیکی انتخاب شه، حداقل باید "متالورژی ومواد" باشه (ودقیق تر، "متالورژی") نه "مواد"!
مثل این می مونه که مثلا تو یه فروم دیگه به همگی رشته های ریاضی و فیزیک و شیمی و... فقط عنوان "علوم پایه" بدیم و بگیم کاربر X رشتش علوم پایه هست

هنوز هم منتظر پاسخ یکی از مدیران هستیم

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا حدودی با حرف شما موافق نیستم.
قرار نیست زیر مجموعه ای به این بخش اضافه شه که فعالیت در اون کمرنگ بخواد باشه یا پرنگ. در حقیقت بحث فعالیت در فروم و جداسازی مطرح نیست.
حرف من و سایر دوستان اینه که ذکر نام "مواد" برای بچه های این رشته یه کم نامربوطه.
همون طور که اطلاع دارید اسم دقیق این این رشته مهندسی متالورژی و مواد هستش که متالورژی صنعتی، استخراجی، سرامیک و چندین رشته دیگه از زیر مجموعه های اون هستن. (مطرح ترینشون متالورژی صنعتی)
اگه قراره که عنوان نزدیکی انتخاب شه، حداقل باید "متالورژی ومواد" باشه (ودقیق تر، "متالورژی") نه "مواد"!
مثل این می مونه که مثلا تو یه فروم دیگه به همگی رشته های ریاضی و فیزیک و شیمی و... فقط عنوان "علوم پایه" بدیم و بگیم کاربر X رشتش علوم پایه هست

هنوز هم منتظر پاسخ یکی از مدیران هستیم
این مشکلتون سعی می کنم خودم شخصا" حل کنم;)

فرهنگ

مدیر بازنشسته
سلام
من هم موافقم با این حرف که تالار ما اعضای کمی داره پس خیلی دسته بندی ریز خوب نیست.

متالورژی و مواد به نظر من بهتره.

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من نزديك يك ماه عضو شدم اينجا خيلي سردوبي روحه من ازيك ماه پيش تاآلان تقريبا هرشب سرمي زنم چيزجديدي دستگيرم نمي شه واسه جشن تولد گپ وگفت خودموني وكي حاضربامهندس موادازدواج كنه اين همه شركت كننده هست ولي يك سوال مهندسي نزديك به يك ماهه كي بي جواب مونده رشته من متالورژي ذوب فلزات هست ومن ميگم اگه جداكنيد همين چهارپنج نفري كه هستن هم متفرق ميشن وبايداينجارو تعطيل كنين.

yaserahmati

عضو جدید
مهندسی مواد خیلی بهتره، الان که رشته های جدا و بی ربط رو دارن با هم تلفیق می کنن زدن این حرفا عجیبه، همین الان عنوانای پایان نامه بچه های متالورژی رو هم ببینید درصد خیلی زیادیش تلفیق با سرامیک و پلیمره، البته شاید دوستان هم خیلی مقصر نباشن، چون تو دانشگاههای ما هنوز صرفا متالورژی تدریس میشه و دانشجوها اینقدر با سرامیک غریبه ان که فکر می کنن یه رشته جداست

بالا