یک راز ...قانون جاذبه را به کار ببریم!!حتی شما!!

یک راز ...قانون جاذبه را به کار ببریم!!حتی شما!!

• بله

رای: 556 90.7%
  • خیر

رای: 29 4.7%
  • در مورد آن اطلاعی ندارم.

رای: 28 4.6%

• مجموع رای دهندگان
    613
  • نظرسنجی بسته .

feshfeshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
از این مطلب خیلی خوشم اومد. ;)دستت درد نکنه. ولی سوالتو نفهمیدم:(

سلام دوست گرامی
خواهش می کنم قابل شما رو نداشت خوشحالم که انرژی من رو موقع نوشتنش دریافت کردید:gol:
می گم فقط اجازه بده همه نظرشونو بگن:gol:

zahra-d

عضو جدید
بله دعا کردم باور کنید همیشه سعی میکنم این کارو بکنم شنیدید که میگن اگه قبل از خودت واسه دیگران دعا کنی حاجتت زودتر براورده میشه

alone_1980

عضو جدید
کاربر ممتاز
من باور دارم ...
که دعوا و جرّ و بحث دو نفر با هم به معنى اين که آن‌ها همديگر را دوست ندارند نيست.
و دعوا نکردن دو نفر با هم نيز به معنى اين که آن‌ها همديگر را دوست دارند نمى‌باشد.

من باور دارم ...
که هر چقدر دوستمان خوب و صميمى باشد هر از گاهى باعث ناراحتى ما خواهد شد و ما بايد بدين خاطر او را ببخشيم.

من باور دارم ...
که دوستى واقعى به رشد خود ادامه خواهد داد حتى در دورترين فاصله‌ها. عشق واقعى نيز همين طور است.

من باور دارم ...
که ما مى‌توانيم در يک لحظه کارى کنيم که براى تمام عمر قلب ما را به درد آورد.

من باور دارم ...
که زمان زيادى طول مى‌کشد تا من همان آدم بشوم که مى‌خواهم.

من باور دارم ...
که هميشه بايد کسانى که صميمانه دوستشان دارم را با کلمات و عبارات زيبا و دوستانه ترک گويم زيرا ممکن است آخرين بارى باشد که آن‌ها را مى‌بينم.

من باور دارم ...
که ما مسئول کارهايى هستيم که انجام مى‌دهيم، صرفنظر از اين که چه احساسى داشته باشيم.

من باور دارم ...
که اگر من نگرش و طرز فکرم را کنترل نکنم،او مرا تحت کنترل خود درخواهد آورد.

من باور دارم ...
که قهرمان کسى است که کارى که بايد انجام گيرد را در زمانى که بايد انجام گيرد، انجام مى‌دهد، صرفنظر از پيامدهاى آن.

من باور دارم ...
که گاهى کسانى که انتظار داريم در مواقع پريشانى و درماندگى به ما ضربه بزنند، به کمک ما مى‌آيند و ما را نجات مى‌دهند.

من باور دارم ...
که گاهى هنگامى که عصبانى هستم حق دارم که عصبانى باشم امّا اين به من اين حق را نمى‌دهد که ظالم و بيرحم باشم.

من باور دارم ...
که بلوغ بيشتر به انواع تجربياتى که داشته‌ايم و آنچه از آن‌ها آموخته‌ايم بستگى دارد تا به اين که چند بار جشن تولد گرفته‌ايم.

من باور دارم ...
که هميشه کافى نيست که توسط ديگران بخشيده شويم، گاهى بايد ياد بگيريم که خودمان هم خودمان را ببخشيم.

من باور دارم ...
که صرفنظر از اين که چقدر دلمان شکسته باشد دنيا به خاطر غم و غصه ما از حرکت باز نخواهد ايستاد.

من باور دارم ...
که زمينه‌ها و شرايط خانوادگى و اجتماعى برآنچه که هستم تاثيرگذار بوده‌اند امّا من خودم مسئول آنچه که خواهم شد هستم.

من باور دارم ...
که نبايد خيلى براى کشف يک راز کند و کاو کنم، زيرا ممکن است براى هميشه زندگى مرا تغيير دهد.

من باور دارم ...
که دو نفر ممکن است دقيقاً به يک چيز نگاه کنند و دو چيز کاملاً متفاوت را ببينند.

من باور دارم ...
که زندگى ما ممکن است ظرف تنها چند ساعت توسط کسانى که حتى آن‌ها را نمى‌شناسيم تغيير يابد.

من باور دارم ...
که گواهى‌نامه‌ها و تقديرنامه‌هايى که بر روى ديوار نصب شده‌اند براى ما احترام و منزلت به ارمغان نخواهند آورد.

من باور دارم ...
که کسانى که بيشتر از همه دوستشان دارم خيلى زود از دستم گرفته خواهند شد.
من باور دارم ...
«شادترين مردم لزوماً کسى که بهترين چيزها را دارد نيست
بلکه کسى است که از چيزهايى که دارد بهترين استفاده را مى‌کند.»

feshfeshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان گرامی می خوام در مورد چیزی باهم مشورت کنیم
من دختر خانمی رو می شناسم که دارای این خصوصیاته:
1. دید بسیار روشن 2.طرز فکری به شدت مثبت3.آینده نگری بسیار عمیق
دوستان این موارد که میگم رو تصور کنید این دختر خانم از زمانی که شاید 4 یا 5 سالش بود همش بدنبال افکاری بسیار مثبت بود و همیشه از زندگی بسیار مجلل صحبت می کرد و به ضمیر ناخودآگاهش این پیام رو میداد که این رو می خوام و هیچ وقت هم به حرف و حدیث دیگران که همیشه اون رو به تمسخر می گرفتن و همیشه از اون برای گرم کردن محیط استفاده میشد اون کار و افکار خودش رو داشت و اهمیتی نمیداد که چی می گن ................
دوستان اون دختر پارسال ازدواج کرد با یه پسر با شرایطی که از کودکی به دنبالش بود البته همه این موارد رو الان بهش رسیدم که اون از اول بدنبال این شرایط بود بدون کوچکترین تغییری .
دوستان گرامی این رو گفتم تا بدونیم که اون از هزارانتا فکر منفی اطرافش هم استفاده کرده بود برای رسیدن و هیچ وقت از اونها و حرفاشون به نفع منفی علیه خودش استفاده نکرد الان همه شاید عنوان نکنن ولی ایمان آوردن به اون دختر ( در سمیناری که نزدیک به 700 نفر آدمهای بسیار موفق جمع شده بودن از سخنران پرسیدم اگر ما برای رسیدن به خواسته هامون با مخالفت اطرافیان مواجه شدیم ،اگر اونها ما رو بدون کمک رد کردن ما باید چه کنیم؟ در جوابم گفت ما یک موجیم به مخالفت ها کاری نداریم ما به حرکت خودمون ادامه میدیم اونا باید بیان تو جریان ما.پشت به ما کرد گفت من راه می افتم بدون اینکه به پشتم نگاه کنم شما باید بامن حرکت کنید )
امروز وقتی فکر به حرف اون استاد گرامی کردم با دیدن به زندگی اون دختر متوجه شدم اون دقیقا پشت به ما داشت فقط به جلو به هدفش فکر می کرد الان گفتم دوباره می گم شاید به روی خودمانم نیاریم ولی اون موفق شد . همکاران محترم خواستن و خواستن بدون هیچ کم و کاستی تضمینش با من .
اگر در اولين قدم، موفقيت نصيب ما مي شد، سعي و عمل ديگر معني نداشت. موريس مترلينگ

آسمان طلا می بارد

از طرف گروه موفقیت

nminma

عضو جدید
علاوه بر نوشتن هدفهامون اگه هر روز تو ذهنمون مرورشون کنیم واسه رسیدن بهشون بیشتر تلاش میکنیم واین طوری از یاد نمیبریمشون:gol:من نیز به قانون جاذبه اعتقاد دارم

feshfeshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدايا
سلام.
ميدونم هدف نهايي تويي. اما آسانسورم خرابه کار نميکنه. خيلي هنر کنم فعلا: يه پله!! اونم افقي!! نه به بالا!
آره : عزمم رو جزم کردم واسه يه پله... واسه اولين پله
مث هميشه دستامو بگير و تاتي تاتيم کن.
از زمين خوردن نمي ترسم . چون دستم تو دستته. اما خداجونم : واسه همين اولين قدم هم تشويقم کن.
دوست دارم.

شاد باشید

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
خیلی خوشحالم که آدمای جدیدی به این بخش سر زدند. امیدوارم همتون موفق باشید.

feshfeshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
میخواستم بگم من هم شدیدا به این قانون اعتقاد دارم
سلام دوست گرامی
تبریک می گم شما هم مثل ما آدمای بسیار خوشبخت و خوش شانسی هستی .
امیدورام که همیشه و در همه جا موفق باشیم . خیلی خوشحال شدیم که به تالارمون سرزدید.

آخرین ویرایش:

feshfeshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان گرامی یک مطلب بسیار مهم : رابطه با معشوق
اگر قرار باشه که ما طلبی داشته باشیم به نظرتون چه طلبی؟ از چه کسی؟

سلام
لطفا به مطلب بالا به دید یک سوال نگاه شود و در صورت تمایل پاسخ داده شود.
ممنون:gol:

alone_1980

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ميگم بايد هرچي دلت مي‌خواد بايد طلب كني و تنها از اوني كه اون بالا بالاها هست بخواهي
دوستت دارم خدا جون:cry:

از آسمان طلا مي‌باره;)
گروه موفقيت;)

alone_1980

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتي ناراحتيد از اينكه به چيزي كه مي خواستيد نرسيديد ، محكم باشيد و خوشحال....
خداوند در فكر چيز بهتري براي شماست;)

alone_1980

عضو جدید
کاربر ممتاز
شخص نادان شادمانی را در دور دستها میجوید اما خردمند آن را در زیر پاهایش می یابد;)

alone_1980

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان گرامی یک مطلب بسیار مهم : رابطه با معشوق
اگر قرار باشه که ما طلبی داشته باشیم به نظرتون چه طلبی؟ از چه کسی؟

سلام
لطفا به مطلب بالا به دید یک سوال نگاه شود و در صورت تمایل پاسخ داده شود.
ممنون:gol:

بهترین دوست خداست اوآنقدرخوب استکه اگریک گل به اوتقدیم کنید دسته گلی تقد یمتان میکند وخوبترازآن است که اگردسته گلی به آب دادیم دسته گلهایش راپس بگیرد
دوستت دارم خداجون:cry:
از آسمان طلا مي‌بارد;)
گروه موفقيت

alone_1980

عضو جدید
کاربر ممتاز
دنيا آنقدر وسيع است كه براي همه مخلوقات جايي هست ، به جاي آنكه جاي كسي را
بگيريد تلاش كنيد جاي واقعي خود را پيدا كني;)

;)از آسمان طلا مي‌بارد;)
:gol: گروه موفقيت:gol:

alone_1980

عضو جدید
کاربر ممتاز
داستان آموزنده
پیرمردی تنها در مینه سوتا زندگی می کرد . او می خواست مزرعه سیب زمینی اش راشخم بزند اما این کار خیلی سختی بود .
تنها پسرش که می توانست به او کمک کند در زندان بود .
پیرمرد نامه ای برای پسرش نوشت و وضعیت را برای او توضیح داد :
پسرعزیزم من حال خوشی ندارم چون امسال نخواهم توانست سیب زمینی بکارم .
من نمی خواهم این مزرعه را از دست بدهم، چون مادرت همیشه زمان کاشت محصول را دوست داشت. من برای کار مزرعه خیلی پیر شده ام. اگر تو اینجا بودی تمام مشکلات من حل می شد.
من می دانم که اگر تو اینجا بودی مزرعه را برای من شخم می زدی .
دوستدار تو پدر
پیرمرد این تلگراف را دریافت کرد :
پدر, به خاطر خدا مزرعه را شخم نزن , من آنجا اسلحه پنهان کرده ام
صبح فردا 12 نفر از مأموران و افسران پلیس محلی دیده شدند , و تمام مزرعه را شخم زدند بدون اینکه اسلحه ای پیدا کنند .
پیرمرد بهت زده نامه دیگری به پسرش نوشت و به او گفت که چه اتفاقی افتاده و می خواهد چه کند ؟
پسرش پاسخ داد : پدر برو و سیب زمینی هایت را بکار، این بهترین کاری بود که از اینجا می توانستم برایت انجام بدهم .
نتیجه اخلاقی :
هیچ مانعی در دنیا وجود ندارد . اگر شما از اعماق قلبتان تصمیم به انجام کاری بگیرید می توانید آن را انجام بدهید .;)

;)از آسمان طلا مي‌بارد;)
:gol:گروه موفقيت:gol:

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول سلام. اميدوارم همه خوب باشين. من که خيلي خوبم.:w21:
با استفاده از قانون بسييييار زيباي جذب بنده از کار بيکار نشدم. :thumbsup2::w18::w33::w32::w32::w33:
خدايا شکرت.:w27:

alone_1980

عضو جدید
کاربر ممتاز
با استفاده از قانون بسييييار زيباي جذب بنده از کار بيکار نشدم. :thumbsup2:

بابا سيما خانوم كارت درسته، ايمانت قويه، در كل خيلي باحالي كه تونستي به اين زودي از اين قانون نتيجه بگيري.:D
خودِ من 1سال طول كشيد تا تونستم به اين مرحله برسم:confused:
در كل بهت تبريك مي‌گم.;)

;)از‌ آسمان طلا مي‌بارد;)

alone_1980

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا جون دوست دارم

خدا جون دوست دارم

خيره شده ام ....
خيره شده ام ....
همجنان خيره ام ....................
................
...........
........
به خداي خودم فكر مي كنم .
به خدايي كه به او توكل كرده ام .
به خدايي كه خيلي قول ها به من داد ...
به خدايي فكر مي كنم كه ... غير از او كسي براي من نيست .
خدايا !
خدايا !
خدايا !
خدايا !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
درياب حال دلم را .
بيش از اين مرا منتظر نگذار .
تو را به مقام خدايي ات قسمت مي دهم اي هميشه مهربان . اي بي نهايت قدرتمند .
درياب حال دلم را .
بيش از اين مرا منتظر نگذار .
به مهرباني هميشگي ات . به قدرت بي كرانت ايماني از اعماق وجودم دارم .
درياب مرا .
درياب مرا اي هميشه مهربان . اي قادر بي همتا . اي كسي كه تنها اميد و تكيه گاه زمين و آسمان مني . اي خداي خوب و بزرگوار نازنينم .
من چشم براهم .
من چشم براهم .
من چشم براهم .
به تو توكل كردم ....
به تو توكل كردم ....
و من !
صبر مي كنم . بردباري مي كنم .
چون تو مي خواهي .
من ! ..... به تو توكل كرده ام خداي قادر و مهربانم .
من ! ..... چشم براهم ....
من ! چشم براهم ...:cry:

;)از آسمان طلا مي‌بارد;)

shimma

عضو جدید
خيره شده ام ....

خيره شده ام ....

همجنان خيره ام ....................

به خداي خودم فكر مي كنم .

به خدايي كه به او توكل كرده ام .

;)از آسمان طلا مي‌بارد;)
:w23:
alone عزيز ، متن فوق العاده اي بود مثل بقيه متن هات ،‌ پر از اميد . واقعاً‌ ازت ممنونم چون هر دفعه با خوندن جملاتت استرسم از بين ميره و احساس آرامش مي كنم .;)

آخرین ویرایش:

آرامش زندگي

عضو جدید
سلام Alone عزيز، خوش‌فكر، مثبت‌انديش
خوبي؟
راستي چرا اسمت تنها ست. تو كه خيلي باحالي و فكر نمي‌كنم تنهايي را زياد تجربه كرده باشي.
بعضي از نوشته‌هاتو خوندم و حسابي لذت بردم. ازت ممنونننننننننننننننننننننننننننننننننننننننم.
خيلي عالي بود.
به قول يكي از بزرگان "مثبت فكر كن كه مثبت‌ها به سمتت جذب بشن"
من مي‌گم " اگر حتي منفي‌ها هم جذبت بشن يا مثبت مي‌شن و يا آب مي‌شن "

آرامش زندگي

عضو جدید
بچه‌ها من اولين بار كه متوجه اين قانون شدم زماني بود كه با انتظار مثبت ديگران از خودم در مورد موضوعي مطلع شدم و اين باعث شد كه آن كار را به بهترين وجه انجام بدم و مورد تشويق واقع بشم.:D
در واقع همان قانوني كه در روانشناسي خيلي به آن اشاره شده كه در خصوص تربيت كودكان هم خيلي جواب داده. ولي براي اولين بار وقتي كتاب نيروي تفكر مثبت را خواندم و سعي كردم به آن عمل كنم :)احساسش كردم. در واقع بعد از تلقين‌هاي مثبت كه روحيه‌ام را بسيار مثبت كرد و حساسيتهايي كه در من از بين رفت (خصوصا راجع به حرفهاي ديگران) و ....
امروز من منتظر كوچولوي مثبت خودم هستم، شاغلم، آپارتمان خريدم، تا 5 ماه ديگه صاحب ماشين مي‌شم. چندين بار معاملات مختلف انجام دادم و حس مي‌كنم كه در كار خودم موفق هستم. جالب اينه كه دنبال تغيير هستم (چيزي كه اكثر اطرافيانم از آن مي‌ترسند به من هيجان مي‌دهد) و اين تغييرات به مرور زمان به نفع من تمام شده.:eek: اينه كه به همتون مي‌گم. مثبت باشيد، مثبت فكر كنيد و خيرخواه باشيد همه چيزهاي خوب را براي ديگران بخواهيد چون وقتي براي ديگران مي‌خواهيد مي‌خواهيد آن را به ديگران هم بدهيد پس بايد اول خودتان آن را داشته باشيد كه بتوانيد به ديگران هم بدهيد. يعني شما منبع خير و نيكي هستيد. اگر سر راهتون مشكلات هم پيدا شد باعث رشد شما خواهد شد. كافيست كه شجاع باشيد.;)

aryana.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضی از مردم بر این باورند که در فضایی اکنده از محدودیت ها و تنگناها زندگی می کنند.
ایشان هر گونه شکست و ناکامی را به بداقبالی خویش نسبت می دهند.
حال انکه کمبود و محدودیت نه در فضای زندگی بلکه در گرایش ها و اعتقادات انان است که راه برکت و فراوانی را به رویشان می بندد...
منبع: لطفا گوسفند نباشید!!!
وای باورتون نمی شه ... من جمعه ازمون قلم چی داشتم. به هیچ چیز جز این فکر نکردم: من مطمئنم که می تونم ترازمو بالا ببرم :sweatdrop:
فکر می کنین نتیجه چی شد؟؟؟:question:
درست حدس زدین;)
من تونستممممم:w32::w33::w42::w40::w14:

alone_1980

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه‌ها من اولين بار كه متوجه اين قانون شدم زماني بود كه با انتظار مثبت ديگران از خودم در مورد موضوعي مطلع شدم و اين باعث شد كه آن كار را به بهترين وجه انجام بدم و مورد تشويق واقع بشم.:D
در واقع همان قانوني كه در روانشناسي خيلي به آن اشاره شده كه در خصوص تربيت كودكان هم خيلي جواب داده. ولي براي اولين بار وقتي كتاب نيروي تفكر مثبت را خواندم و سعي كردم به آن عمل كنم :)احساسش كردم. در واقع بعد از تلقين‌هاي مثبت كه روحيه‌ام را بسيار مثبت كرد و حساسيتهايي كه در من از بين رفت (خصوصا راجع به حرفهاي ديگران) و ....
امروز من منتظر كوچولوي مثبت خودم هستم، شاغلم، آپارتمان خريدم، تا 5 ماه ديگه صاحب ماشين مي‌شم. چندين بار معاملات مختلف انجام دادم و حس مي‌كنم كه در كار خودم موفق هستم. جالب اينه كه دنبال تغيير هستم (چيزي كه اكثر اطرافيانم از آن مي‌ترسند به من هيجان مي‌دهد) و اين تغييرات به مرور زمان به نفع من تمام شده.:eek: اينه كه به همتون مي‌گم. مثبت باشيد، مثبت فكر كنيد و خيرخواه باشيد همه چيزهاي خوب را براي ديگران بخواهيد چون وقتي براي ديگران مي‌خواهيد مي‌خواهيد آن را به ديگران هم بدهيد پس بايد اول خودتان آن را داشته باشيد كه بتوانيد به ديگران هم بدهيد. يعني شما منبع خير و نيكي هستيد. اگر سر راهتون مشكلات هم پيدا شد باعث رشد شما خواهد شد. كافيست كه شجاع باشيد.;)

سلام آرامش جان
از اينكه پست‌هاي من رو خونديد ممنونننننننننننننننننننننننننننننم
راستش من خيلي وقته كه اين قانون رو مي‌شناسم ولي به طور علمي تا به حال به اين قضيه نگاه نكرده بودم هميشه يادم ميآد كه به من مي‌گفتن از ته دل دعا كني برآورده ميشه من هم براي چيزهايي كه برام اهميت داشتن هميشه از ته دل دعا مي‌كردم و به اونها مي‌رسيدم كه تازه فهميدم اين دعاي از ته دل علميش اين ميشه كه شما خواستتون را با تمام وجود بخواهيد منتظر جواب كائنات باشين به اون مي‌رسين و حالا كه اين رو ياد گرفتم دوست داشتم كه با تمام مردم ايران عزيزمون كه هميشه براي پول درآوردن و رفاه بايد سخت تلاش كنن در ميون بذارم و اين كار را تونستم انجام بدم البته نه با تمام مردم ايران با كسايي كه تو محل كارم، محلم، پارك و ... و حتي بچه‌هاي اين سايت كه باهاشون در تماس هستم البته من كامل اين رو بصورت علمي بلد نيستم ولي به اين كار خودم خيلي اعتقاد دارم بخاطر همين هم اينجا در خدمت دوستان هستم خود من هم به خيلي از اهدافم رسيدم كه يكي از اونها رو تو اين تالار قراردادم و خيلي از خدا ممنون هستم به خاطر اينكه اين قانون را بصورت علمي داره به من ياد مي‌ده.
خدا جون دوستت دارم:gol:
;)از آسمان طلا مي‌بارد;)

آخرین ویرایش:

alone_1980

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضی از مردم بر این باورند که در فضایی اکنده از محدودیت ها و تنگناها زندگی می کنند.
ایشان هر گونه شکست و ناکامی را به بداقبالی خویش نسبت می دهند.
حال انکه کمبود و محدودیت نه در فضای زندگی بلکه در گرایش ها و اعتقادات انان است که راه برکت و فراوانی را به رویشان می بندد...
منبع: لطفا گوسفند نباشید!!!
وای باورتون نمی شه ... من جمعه ازمون قلم چی داشتم. به هیچ چیز جز این فکر نکردم: من مطمئنم که می تونم ترازمو بالا ببرم :sweatdrop:
فکر می کنین نتیجه چی شد؟؟؟:question:
درست حدس زدین;)
من تونستممممم

ايول كارت درسته بابا ديدي جواب‌هاي باحال مي‌توني بگيري حالا براي بقيه بچه‌ها كاملش رو تعريف كن تا همه مثل تو حالشو ببرن.;)

;)از آسمان طلا مي‌بارد;)

alone_1980

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیز و گل
امروز یک داستان خیلی خیلی جالب دیدم که قصد دارم براتون بذارم.
داستان اینه که راحت با فکر می تونی خیلی چیزارو بدست بیاری ، بدون اینکه حتما کار سختی رو انجام بدی !!!
بخونیدش ... دیگه بیشتر از این در موردش حرف نمی زنم.

یک برنامه‌نویس و یک مهندس در یک مسافرت طولانى هوائى کنار یکدیگر در هواپیما نشسته بودند. برنامه‌نویس رو به مهندس کرد و گفت: مایلى با همدیگر بازى کنیم؟ مهندس که می‌خواست استراحت کند محترمانه عذر خواست و رویش را به طرف پنجره برگرداند و پتو را روى خودش کشید. برنامه‌نویس دوباره گفت: بازى سرگرم‌کننده‌اى است. من از شما یک سوال می‌پرسم و اگر شما جوابش را نمی‌دانستید ۵ دلار به من بدهید. بعد شما از من یک سوال می‌کنید و اگر من جوابش را نمی‌دانستم من ۵ دلار به شما می‌دهم. مهندس مجدداً معذرت خواست و چشمهایش را روى هم گذاشت تا خوابش ببرد. این بار، برنامه‌نویس پیشنهاد دیگرى داد. گفت: خوب، اگر شما سوال مرا جواب ندادید ۵ دلار بدهید ولى اگر من نتوانستم سوال شما را جواب دهم ٥٠ دلار به شما می‌دهم. این پیشنهاد چرت مهندس را پاره کرد و رضایت داد که با برنامه‌نویس بازى کند.

برنامه‌نویس نخستین سوال را مطرح کرد: «فاصله زمین تا ماه چقدر است؟» مهندس بدون اینکه کلمه‌اى بر زبان آورد دست در جیبش کرد و ۵ دلار به برنامه‌نویس داد. حالا نوبت خودش بود. مهندس گفت: «آن چیست که وقتى از تپه بالا می‌رود ۳ پا دارد و وقتى پائین می‌آید ۴ پا؟» برنامه‌نویس نگاه تعجب آمیزى کرد و سپس به سراغ کامپیوتر قابل حملش رفت و تمام اطلاعات موجود در آن را مورد جستجو قرار داد. آنگاه از طریق مودم بیسیم کامپیوترش به اینترنت وصل شد و اطلاعات موجود در کتابخانه کنگره آمریکا را هم جستجو کرد. باز هم چیز بدرد بخورى پیدا نکرد. سپس براى تمام همکارانش پست الکترونیک فرستاد و سوال را با آنها در میان گذاشت و با یکى دو نفر هم گپ (chat) زد ولى آنها هم نتوانستند کمکى کنند.

بالاخره بعد از ۳ ساعت، مهندس را از خواب بیدار کرد و ٥٠ دلار به او داد. مهندس مودبانه ٥٠ دلار را گرفت و رویش را برگرداند تا دوباره بخوابد. برنامه‌نویس بعد از کمى مکث، او را تکان داد و گفت: «خوب، جواب سوالت چه بود؟» مهندس دوباره بدون اینکه کلمه‌اى بر زبان آورد دست در جیبش کرد و ۵ دلار به برنامه‌نویس داد و رویش را برگرداند و خوابید ..;)

;)از آسمان طلا مي‌بارد;)

feshfeshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
با استفاده از قانون بسييييار زيباي جذب بنده از کار بيکار نشدم. :thumbsup2::w18::w33::w32::w32::w33:
سلام
دوست گرامی تبریک خیلی خوشحال شدم ما همانیم که می اندیشیم
پس خوب اندیشیدن تنها کاری بود که خدا برایمان اندیشید تا بواسطه آن لذت هایمان رو دلچسب تر کند.
خدا جون مچکریم
از آسمان طلا می بارد
از طرف گروه موفقیت