یه سوال شیطانی ..............

shima.70

عضو جدید
من جواب این سوالو نمیدونم .ولی چند روزه که یه سوال تقریبا تو همین زمینه ذهنمو مشغول کرده .سوالم اینه:
مگه نه که ما آدما بعد از مرگ فقط یه روح هستیم /ینی جسممون از بین میره .پس چجوری قراره اونایی که گناه کارن تو آتیش جهنم..؟آخه روح رو که نمیشه از نظر فیزیکی صدمه ای بهش زد
اگه کسی بتونه جوابمو بگه ممنون میشم.البته بدون تعصب

eng_beshak

عضو جدید
سلام به همه
به نظر من آتش به معني تمثيلي از آتش است يعني مثل اينكه ميگيم فلاني كاري كرد كه سوختم .اينجاهم آتش وسوختن يه تمثيل وخدا به دادمون برسه اگه قرار باشه بسوزيم .با اين حساب روح انسان هم ميسوزه ولي نه فيزيكي.

girl ariyae

عضو جدید
من جواب این سوالو نمیدونم .ولی چند روزه که یه سوال تقریبا تو همین زمینه ذهنمو مشغول کرده .سوالم اینه:
مگه نه که ما آدما بعد از مرگ فقط یه روح هستیم /ینی جسممون از بین میره .پس چجوری قراره اونایی که گناه کارن تو آتیش جهنم..؟آخه روح رو که نمیشه از نظر فیزیکی صدمه ای بهش زد
هرکس چرای زندگی را یافت با هر چگونه ای خواهدساخت.معماهای زندگی همیناست.

zhilamo

عضو جدید
کی به کیه؟ اینجا انقلاب شده؟
حالا که اینجوری شده مرگ بر مناق قوری سگباب

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شیطان در عالم مادی وجود نداره .جایی که فقدان یاد خدا باشد شیطان اونجاست.یعنی عدم وجود یاد خدا باعث موجودیت شیطان میشود.مثل کمبود نسبی دما که ماهیت سرما را به وجود میاورد در حالی که کمیتی به نام سرما وجود ندارد.

ویرا

عضو جدید
یه روز یکی از پیامبر میپرسه شیطان که از اتش هست پس چطور در اخرت باز هم با اتش مجازات میشه پیامبر هم یه سنگ بر میداره و به سر اون مرد میزنه و اه مرد بلند میشه مرد سوال میکنه چرا این کار را کردید و پیامبر جواب میده مگر نه اینکه انسانها از خاک هستن پس چرا با برخورد یه سنگ احساس درد کردید برای شیطان هم به همین صورت هست .:gol::gol:

shima.70

عضو جدید
سلام به همه
به نظر من آتش به معني تمثيلي از آتش است يعني مثل اينكه ميگيم فلاني كاري كرد كه سوختم .اينجاهم آتش وسوختن يه تمثيل وخدا به دادمون برسه اگه قرار باشه بسوزيم .با اين حساب روح انسان هم ميسوزه ولي نه فيزيكي.
ممنون از جوابت .شایدم اینجوری باشه

chelsea2011

عضو جدید
آن که خوشی خود را در رنج دیگران بجوید ، هرگز روی خوشی را نمی بیند .

بودا

عليرضا1361

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته شاید برای بعضی از بچه ها خنده دار یا مسخره باشه ولی خب اینم یه سوال دیگه البته یه نفر یه چیزایی گفته بهم ولی ببینم اینجا شما دوستان چه جوابایی میدید !
خب سوال اینه شیطان از اتش افریده شده و قراره برای مجازات تو اتش بسوزه درسته ؟!:surprised: خب حالا این جریانش چه جوریاس :redface:
نظر شما چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:confused:

چون از آتيشه ميندازنش تو آب خاموس شه
اينم جواب
بعدي
نبود!!

XPARS

عضو جدید
کاربر ممتاز
معاد ما معادی جسمانی خواهد بود.
روزی که انسانها از قبرها برانگیخته می شوند بارها و بارها در قرآن بهش اشاره شده، این یعنی معاد جسمانی.
ضمن انکه تصور ما از جهنم و بهشت تصویری دنیایی است، یعنی تمام مضاهر جهنم و بهشت را با مثالهایی از دنیا بیان کرده اند تا قابل فهم باشد، وگرنه ما از درک جگونگی بهشت و جهنم عاجزیم، هماندد کودکی که در شکم مادر از درک جهانی غیر از جهان اطرافش عاجز است.

kaveh_69

عضو جدید
شیطان در عالم مادی وجود نداره .جایی که فقدان یاد خدا باشد شیطان اونجاست.یعنی عدم وجود یاد خدا باعث موجودیت شیطان میشود.مثل کمبود نسبی دما که ماهیت سرما را به وجود میاورد در حالی که کمیتی به نام سرما وجود ندارد.
این دیدگاه جالب و در عین حال غلطه از نظر قران شیطان وجود داره من فک میکنم شما بین شیطان و شیطانی بودن دچار اشتباه شدید .شیطان یه بار یه گناهی کرد مجازاتش هم دید پس مجازاتی دیگه نداره.

chelsea2011

عضو جدید
آسمان برای گرفتن ماه تله نمی گذارد،آزادی خود ماه است که او را پایبند می کند .

رابیندرانات تاگور

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این دیدگاه جالب و در عین حال غلطه از نظر قران شیطان وجود داره من فک میکنم شما بین شیطان و شیطانی بودن دچار اشتباه شدید .شیطان یه بار یه گناهی کرد مجازاتش هم دید پس مجازاتی دیگه نداره.
اونیکه تو میگی ابلیس بود و از جنیان

kaveh_69

عضو جدید
اونیکه تو میگی ابلیس بود و از جنیان
شیطانی که اول تاپیک ازش اسم برده شده منظور همون ابلیسه.که تکلیفش مشخصه.
ابلیس یکیه ولی شیطان زیاده ابلیس از اجنه هست ولی شیطان میتونه انس یا جن باشه.
بنابر این استدلال شما چه در مورد شیطان چه ابلیس غلطه.;)

paeeizan

اخراجی موقت
البته شاید برای بعضی از بچه ها خنده دار یا مسخره باشه ولی خب اینم یه سوال دیگه البته یه نفر یه چیزایی گفته بهم ولی ببینم اینجا شما دوستان چه جوابایی میدید !
خب سوال اینه شیطان از اتش افریده شده و قراره برای مجازات تو اتش بسوزه درسته ؟!:surprised: خب حالا این جریانش چه جوریاس :redface:
نظر شما چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:confused:
.

.
.
خب این اقا شیطونه ..قبل از انسان خلق شده و از جنس آتش ... و تا قبل از انسان شیطان جایگاه ویژه ای داشته.
اما بعد افرینش انسان ....خدا گفت این احسن الخالقین(انسان)... شیطان گفت ..من از آتشم ...و انسان از خاک ...من برترم....
.
.
.
و ادامه ماجرا که کار به کلانتری کشید .. و دوطرف رضایت ندادند و شیطان به قید وثیقه آزاد شد.... ببخشید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
.
.
.

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
شما همه مسائل و مشکلاتت رفع شده تو همین موندی فقط؟؟؟؟؟

آخه خداییش اینم شد سوال؟
خیلی چیزای بزرگ تر از این هست که برای انسان مجهوله،
اگه قرار بود انسان همه چی رو بدونه که بهش نمی گفتن انسان!!!
تازه مگه کیفیت جهنم و آتش اون برای شما مفهوم و روشن هست؟
مگه اینی که میگن جنس جن از آتش هست برای شما ملموسه؟
اگه بگن یه چیزی از خاک درست شده شما هرگز می تونستی تصور کنی یه چیزی شبیه به انسان باشه؟
اصلا بدن انسان چه ربطی به خاک داره الان؟
ولی از عناصری تشکیل شده که توی خاک پیدا میشه، فلزات قلیایی و از این جور چیزا
اینکه واقعا ابلیس چه جور ماهیتی داره رو شما باید اول کشف کنی آبجی

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شیطانی که اول تاپیک ازش اسم برده شده منظور همون ابلیسه.که تکلیفش مشخصه.
ابلیس یکیه ولی شیطان زیاده ابلیس از اجنه هست ولی شیطان میتونه انس یا جن باشه.
بنابر این استدلال شما چه در مورد شیطان چه ابلیس غلطه.;)

شیطان همونیه که گفتم. و ابلیس هم از جنیان است. یکم خرافات رو کم کن.

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببین من خرافات نگفتم.
یه تعریف از شیطان و ابلیس کن بینم دیدگاهت چیه؟
شیطان همون نفس اماره است و وجود مادی موجودیتی ندارد.در نبود ویا کمبود یاد خدا ظاهر میشود.
ولی ابلیس فردی از جنیان است.

javaza

عضو جدید
با درود فراوان به دوستان.

وجود شیطان و جنیان در قرآن بارها و بارها آمده و حتی سوره ای با این نام در قرآن است.ولی آنچه که مهم است این است که درک انسان محدود است و انسان برای درک خیلی از چیزها باید به رشد کافی برسد.مثلا میل جنسی را نمیتوان به یک کودک 5 ساله فهماند یا رنگ مثلا قرمز را برای یک کور مادر زاد متصور شد.

و شما سر به سجده فرود آورید من تمامی پرده ها را از دیدگان شما فرو می ریزم.(قرآن کریم).

سکولار

عضو جدید
کاربر ممتاز
شیطان هم یک باور قدیمی بین مردم بود که به اسلام راه یافت.
شیطان کیلو چنده

kaveh_69

عضو جدید
شیطان همون نفس اماره است و وجود مادی موجودیتی ندارد.در نبود ویا کمبود یاد خدا ظاهر میشود.
ولی ابلیس فردی از جنیان است.
شیطان هر موجودی است که به زشتی و گناه ترغیب کنه حالا میخاد یه ادم باشه یا جن یا همون نفس اماره.پس اولین شیطان ابلیس بوده.
طبق این تعریف استدلال تو درمورد وجود شیطان غلطه...
اما اگه بخایم به غلط شیطان رو نفس اماره معنی کنیم تازه دو بحث پیش میاد:یه عده از فلاسفه منکر نفس غیر مادین و عده دیگر وجودش رو تایید میکنن.از منظر فلسفه اسلامی نفس غیر مادی وجود داره.
و شما اگه فلسفه اسلامی رو قبول داری که بازم استدلالت غلطه،وگرنه تو اصلا باید منکر امور مجردی باشی پس کلا ابلیس و خدا و روح رومنکر میشی که نباید اصلا در این مورد نظر میدادی;)

javaza

عضو جدید
مسجد ضرار

مسجد ضرار

روز بیست و پنجم بهمن،
شروع ساخت مسجدیست
که البته دوام آن
مسجدی پر ز ضرر پر ز دغل
بر لب جوی خروشان زمان

javaza

و آنهايى كه مسجدى اختيار كردند كه مايه زيان و كفر و پراكندگى ميان مؤمنان است و [نيز] كمينگاهى است براى كسى كه قبلا با خدا و پيامبر او به جنگ برخاسته بود و سخت‏سوگند ياد مى‏كنند كه جز نيكى قصدى نداشتيم و[لى] خدا گواهى مى‏دهد كه آنان قطعا دروغگو هستند (107)
هرگز در آن جا مايست چرا كه مسجدى كه از روز نخستين بر پايه تقوا بنا شده سزاوارتر است كه در آن [به نماز] ايستى [و] در آن مردانى‏اند كه دوست دارند خود را پاك سازند و خدا كسانى را كه خواهان پاكى‏اند دوست مى‏دارد (108)
آيا كسى كه بنياد [كار] خود را بر پايه تقوا و خشنودى خدا نهاده بهتر است‏يا كسى كه بناى خود را بر لب پرتگاهى مشرف به سقوط پى‏ريزى كرده و با آن در آتش دوزخ فرو مى‏افتد و خدا گروه بيدادگران را هدايت نمى‏كند (109)
همواره آن ساختمانى كه بنا كرده‏اند در دلهايشان مايه شك [و نفاق] است تا آنكه دلهايشان پاره پاره شود و خدا داناى سنجيده‏كار است (110)

سوره توبه آیات 107 الی 110.