یادگیری C# (بررسی سئوالات و مشکلات)

MaSoUd-5

عضو جدید
خب بچه ها من اگه الان یه برنامه نوشتم باید کجا بذارم بچه ها استفاده کنند؟؟؟؟!!!!!!!!!!

MaSoUd-5

عضو جدید
فعلا" همین جا بزار:)

اینم سورس و خود برنامه :D

کد:
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.ComponentModel;
using System.Data;
using System.Drawing;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Windows.Forms;

namespace WindowsFormsApplication3
{
    public partial class Form1 : Form
    {
        public Form1()
        {
            InitializeComponent();
        }

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            string textData = textBox1.Text;
            Clipboard.SetData(DataFormats.Text, (Object)textData);
        }

private void button2_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            Clipboard.Clear();
        }
    }
}

پیوست ها

• ClipBoard.rar
    3.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

MaSoUd-5

عضو جدید
کارش چیه مسعود جان؟؟:)

یه تکست باکس داره که هر چی توش بنویسی بعد set to clipboard رو بزنی میفرستتش تو ClipBoard(همونجا که کپی میکنی میره:D)
یه دوگمه هم داره میزنی ClipBoard رو خالی میکنه:D

ایشالا تو ورژنای بعد ظرف هم میشوره بچه داری هم میکنه:Dآب حوض هم میکشه:surprised:

taha894

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه شماره تمرینهایی رو که انجام میدید رو بنویسید .

تمرینها که واسه کتاب هاشمیانه درسته ؟

MaSoUd-5

عضو جدید

نه بابا تو فکرم بود تو کلیپ بورد چیزی بنویسم(میخواستم رو سیستم یکی کرم بریزم:D)بعدش رفتم دنبالش گشتم اینو پیدا کردم گفتم خارج از برنامه برا بچه ها بذارم شاید بدردشون بخوره:smile:

MaSoUd-5

عضو جدید
به خاطر حرف علی جان که گفتند این کد به چه درد میخوره
این کد ادامه هم داشت اما من از گفتنش خودداری کردم چون دوست ندارم کسی اذیت شه اما چون یه بچه نینی هم میتونه بنویسه فقط راهشو میگم اگه شما یه تایمر بهش اضافه کنید میتونید بگید هر 1 ثانیه ClipBoard رو پاک کن اونوقت طرف اگه نتونه نرم افزار رو ببنده یا تو قالب یه ویروس اجرا شه دیگه چیزی نمیتونه کپی کنه(البته این کد من بچه گانست و به دلیل ناشی بودنو کم سواد بودن من ناقصه،اگه ویروس نویس اینجا هست بیاد بگه چی کار کنیم درست مثل یه ویروس باشه:D)

برای خودم متاسفم که کل هدفهام شومه:mad::cool:
اما هیچوقت از علم سوء استفاده نکنید دوستان منم نمیکنم:):gol::gol::gol::gol::gol:

_narjes

عضو جدید
سلام به همگی
کار قشنگی رو شروع کردید:book: ممنون از همگی
منم هستم دیگه;)

b0y

عضو جدید
نگین خانم یه درخواست داشتم من هنوز شروع نکردم می شه این برنامه که تا اول مهر بود رو یه هفته بیشتر کنیم وقتشو:redface:
:que:راستی بچه ها من مشکل داشتم شروع نکردم شماها چرا هیچ برنامه ای نزاشتید قرار بود برنامه هارو بزاریم :mad:
منم کار دارم،وقت نمیکنم فعلا" شروع کنم.سعی میکنم از اول مهر دیگه به طور جدی شروع کنم.;)

secret_f

عضو جدید
کاربر ممتاز

:w21:
راست میگه بچه ها میشه تمرین ها رو یه جوری از آموزش متمایز کنین؟مثلا با همین شماره گذاشتن هم خوبه;)
من میخوام برنامه ها رو بنویسم فقط که یادم نره اگه مشخص باشن بهتره
مرسی:gol::gol:

Arash_Sn

عضو جدید
. شما دانشجویه کامپیوتر هستید ، پس باید نحوه ای که شما سی شارپ رو یاد می گیرید و بعد با اون کد مینویسید با نحوه یادگیری سی شارپ توسط یه دانشجویه عمران فرق داشته باشه.

تا به حال ندیده بودم که کامپایلر و یا سیستم برای اجرای برنامه ای که بر روی آنها مینویسم نیاز به تعریف و مشخص کردن گرایش مدرک تحصیلی در آن باشد.

نوشتن برنامه اصول مشخص خود را دارد که هر که بخواهد برنامه نویسی کند باید آن اصول را یاد بگیرد و بر آنها مسلط باشد.

در ضمن خانمها و آقایان مهندس کامپیوتر بهیچوجه فکر نکنید که سایر گرایشهای مهندسی از شما در برنامه نویسی ضعیفتر هستند.

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
تا به حال ندیده بودم که کامپایلر و یا سیستم برای اجرای برنامه ای که بر روی آنها مینویسم نیاز به تعریف و مشخص کردن گرایش مدرک تحصیلی در آن باشد.

نوشتن برنامه اصول مشخص خود را دارد که هر که بخواهد برنامه نویسی کند باید آن اصول را یاد بگیرد و بر آنها مسلط باشد.

در ضمن خانمها و آقایان مهندس کامپیوتر بهیچوجه فکر نکنید که سایر گرایشهای مهندسی از شما در برنامه نویسی ضعیفتر هستند.

منظور دوستان رو به اشتباه متوجه شدید.
برنامه نویسی در یک زبان به قول شما اصولی داره اما فکر پشت اون کد و طرز پیاده سازی آن به افراد و کمی به رشته هم بر میگرده. من افرادی رو میشناسم که کامپيوتری نیستند اما کدنویسان ماهری هستند :gol:

• Like
واکنش ها: SHRP

MaSoUd-5

عضو جدید
بچه ها تاپیک اختصاصی برای پروژه ها درست نشد؟

به قول دوستمون این تاپیک هم مثل تاپیکای دیگه به قعر میره ها!!!

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
بچه ها تاپیک اختصاصی برای پروژه ها درست نشد؟

به قول دوستمون این تاپیک هم مثل تاپیکای دیگه به قعر میره ها!!!
لینک توی امضام هست :)
ولی تاپیک رو قفل کردن که کسی توش اسپم نکنه:biggrin:
یه فایل ضمیمه گذاشتم توی اون که 3تا سوال پروزه ی آسون داره:gol:

redlight

عضو جدید
بعضی جاهاش خیلی توضیحات داده و در مورد خود زبان c# و کاربرداش و... می شه اینا رو نخوند؟ با خونسردی ازشون رد بشیم؟:w10::w05::w05:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
بعضی جاهاش خیلی توضیحات داده و در مورد خود زبان c# و کاربرداش و... می شه اینا رو نخوند؟ با خونسردی ازشون رد بشیم؟:w10::w05::w05:
یه بار بخونی ضرر نداره:)
اگه هم بخای ازشون رد بشی با خونگرمی رد شو (چرا؟؟:surprised::surprised:)
چون انسان خونگرم است نه خونسرد (نتیجه ی اخلاقی):w02::w02:

mike2

عضو جدید

خوب من قصد نداشتم دیگه اینجا پست بدم چون در درجه اول مچ دستم شدید آسیب دیده ( سندرم تونل کارپال ) و دوم این که تاپیک رو غلطک افتاده و این نوشته ها اسپم حساب میشه.

ولی خوب این دوست محترم برداشته و از نوشته من این چند پاراگراف رو جدا کرده به عنوان سند غرور بچه های کامپیوتر ، و بعد خواسته جواب بده.

اما به نظر من :
اصولا علم کامپیوتر ، زیر شاخه ای از ریاضی هست و همونطور که ریاضی در انحصار ریاضی دانان نیست ، کامپیوتر هم در انحصار بچه های کامپیوتر نیست. این طرز تفکر منه و تو کلی از پست هام تو این انجمن هم بهش اشاره کردم.

حالا برایه این که بحث باز بشه::: زبون فرترن رو همه می شناسیم ، اولین زبانی هست که توسط متخصصین کامپیوتر و ریاضی با بهره گیری از ایده های فون نویمان ، ایجاد شد و در اصل زبونی هست برایه محاسبات علمی. این زبون تو رشته های مکانیک و عمران و برق خیلی پر طرفداره بخصوص که کتابخونه های زیادی برایه انواع محاسبات عددی و ماتریسی تو اون پیاده سازی شده. در حالی که بین بچه های کامپیوتر اصلا عمومیتی نداره و کاربردی هم نداره. حالا اگر قراره به دو تا دانشجو یکی مکانیک و یکی کامپیوتر، فرترن آموخته بشه ، طبیعیه که شیوه ای که اون دانشجویه مکانیک باید فرترن رو یاد بگیره با دانشجویه کامپیوتری که میدونه به احتمال بالایه 90 درصد در آینده هیچ گاه گذرش به فرترن نمیفته فرق می کنه. یکی نیاز داره تا تو اون مهارت کسب کنه ، یکی می خواد تنها در حد نوشتن Hello world با اون زبان کار کنه.

بحث من سر یادگیری نوشتن الگوریتم و تفکر الگوریتمی نبود. بحث من سر یادگیری یک زبان بود. طبیعیه که یک زبان کامپیوتری به عنوان یک ابزار ، برایه اشخاص مختلف کاربردهای مختلفی داره.
همونطور که من به عنوان یک راننده ، که هدف اصلی ام ازداشتن ماشین تنها حمل ونقل هست ، شناختم ار ساختار درونی یک خودرو با شناخت یک مکانیک از سیستم ماشین فرق میکنه. فرض کنیم که من برم و برایه آشنایی با سیستم خودرو ، تو یه کلاس ثبت نام کنم. طبیعیه که سرفصل های اون کلاس با سر فصل های کلاسی که قراره برایه تعمیر کاران مجاز اون خودرو از طرف شرکت سازنده برگزار بشه متفاوته و شیوه یادگیری هم متفاوت.

تو یادگیری سی شارپ و هر زبون ویژوال دیگه ای هم دو راه وجود داره: 1- برایه کسایی که می خوان از اون زبان ( ابزار ) برایه انجام کارشون استفاده کنن و هدف اصلی ، انجام یک کار با اون زبان ( ابزار ) در اسرع وفت هست و راه دوم برایه کسایی که می خوان اون زبان ( ابزار) را به خوبی مطالعه کنند و نحوه استفاده بهینه از آن زبان ( ابزار ) را به همراه مکانیسم های درونی و نحوه ایجاد اون ابزار مطالعه و یاد بگیرند تا بتوانند در آینده ابزارهایی مشابه را ایجاد کنند.

طبیعیه که به نظر من سایر رشته ها ، اگر از سی شارپ استفاده میکنن برایه حل مساله ای مربوط به رشته اصلی خودشون هست و وقت و انرژی و سرمایه رو در درجه اول رویه مساله اصلی می گذارن. برایه همین مثلا هر جا شد از ویزاردها استفاده می کنن که بسیار هم عالیه.

ولی برایه بچه های کامپیوتر ، خود سی شارپ مساله اصلی هستو بخصوص برایه کسایی که دارن یاد می گیرن باز هم برایه مثال استفاده ار ویزارد یک گناه کبیره هست.

اینجا هست که من می گم نحوه یادگیری و شیوه اون باید متفاوت باشه. همونطور که ریاضی مهندسی ، تو دانشگاه به شیوه ای متفاوت آموخته میشد. همونطور که تو بحث پردازش تصویر،
بین شیوهای که تو دانشکده های برق گفته میشه و شیوه ای که تو دانشکده کامپیوتر گرایش هوش گفته میشه تفاوت هست . ( من یادمه که زمان تحصیل خودم این دو گروه اصلا هم دیگه رو قبول نداشتن و کارایه اون یکی گروه رو فضولی تو کار خودشون می دونستن)

1.5 ساعت طول کشید تا اینا رو نوشتم و متاسفانه خیلی چیزها رو هم نتونستم بنویسم. امیدوارم منظورمو رسونده باشم

salam.6864

عضو جدید
سلام این 6 تا سوال به هیچ قسمت 106 صفحه ومباحثی که تااول مهر میخواهیم بخونیم مربوط نمیشه:w00:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام این 6 تا سوال به هیچ قسمت 106 صفحه ومباحثی که تااول مهر میخواهیم بخونیم مربوط نمیشه:w00:
کسی نگفت به اینها مربوط میشه :w24::w24:
اینها رو گذاشتم دوستان که بلدن حل کنن و شما حل اونها رو بررسی کنید :)
اگه بخایم جوری که شما میگید پیش بریم باید نصف کتاب رو بخونیم بعد بریم سراغ کار عملی;)
توی کتاب هاشمیان هم به همین ترتیب عمل کرده اگه دقت کرده باشید:gol:

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به مهندسای عزیز.... خدا قوت

من این تاپیک رو به تازگی دیدم و می خوام همراهتون بشم....اگه ممکنه یه نفر توضیح بده من باید چیکار کنم؟
در ضمن من اصلا سی شارپ کار نکردم....لطفا منم راه بدید:gol:
موفق باشید

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام به مهندسای عزیز.... خدا قوت

من این تاپیک رو به تازگی دیدم و می خوام همراهتون بشم....اگه ممکنه یه نفر توضیح بده من باید چیکار کنم؟
در ضمن من اصلا سی شارپ کار نکردم....لطفا منم راه بدید:gol:
موفق باشید
سلام :gol:
خداقوت :)
به تاپیک #C خوش آمدید;)
فقط کافیه برید به لینک توی امضام اگه سوال داری هم اینجا بپرس
آموزش vb هم هست اگه خواستی بیا vb ;);) (اون هم توی امضام هست)

salam.6864

عضو جدید
:evil:
کسی نگفت به اینها مربوط میشه :w24::w24:
اینها رو گذاشتم دوستان که بلدن حل کنن و شما حل اونها رو بررسی کنید :)
اگه بخایم جوری که شما میگید پیش بریم باید نصف کتاب رو بخونیم بعد بریم سراغ کار عملی;)
توی کتاب هاشمیان هم به همین ترتیب عمل کرده اگه دقت کرده باشید:gol:
از اول میگفتی