یادگیری C# (بررسی سئوالات و مشکلات)

sam66

عضو جدید
خوبه پست 16 ولی یک کم شروع کنده به نظرم! خوندن مفاهیم اولیه کار چند ساعته!
سریعتر بریم سراغ برنامه نویسی :)

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
خوبه فقط زمان رفع اشکال رو دقیق مشخص کنید
توهمین تاپیک؟
رفع اشکال همراه با خوندن هستش زمان جدایی براش نداریم هر جای کتاب یا برنامه رو اشکال داشتی پست میزاری و بچه ها روش فکر میکنن و به جواب میرسیم
خوبه پست 16 ولی یک کم شروع کنده به نظرم! خوندن مفاهیم اولیه کار چند ساعته!
سریعتر بریم سراغ برنامه نویسی :)
زیاد عجله نکنید:) اگه با هم پیش بریم و بتونیم مقدمات رو خوب یاد بگیریم بعدا" میتونیم سریع پیش بریم:biggrin:

sam66

عضو جدید
راستی این کتابی که گذاشتید رو دانلود کردم اما باز نمیشه!:w20:

faer

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها منم خیلی دوست دارم یاد بگیرم
فقط مشخص کنید از کی شروع می کنید تا منم با شما همزمان باشم
مرسی

general2010

عضو جدید
من تا حدودی با سی شارپ آشنا هستم آنقدری هست که تا نصف راه بشه به شما کمک کرد.
نمی دونم شما تمایل دارید آموزش توی همین تاپیک باشه یا تاپیک جدید بزنیم؟
بگید تا آستینامون را بالا بزنیم!!

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
من تا حدودی با سی شارپ آشنا هستم آنقدری هست که تا نصف راه بشه به شما کمک کرد.
نمی دونم شما تمایل دارید آموزش توی همین تاپیک باشه یا تاپیک جدید بزنیم؟
بگید تا آستینامون را بالا بزنیم!!
ورود شما را به جمع عاشقان #C تبریک میگیم:w17::w17::)
توی همین تاپیک هستش - - آستینا رو بزنید بالا;)

s_aa

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام به همگی
من هم هستم
امیدوارم خوب خوب یاد بگیریم

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام به همگی
من هم هستم
امیدوارم خوب خوب یاد بگیریم

سلام بر شما
خوش آمدید
امیدوارم همه خوب یاد بگیرند و کامل
برید پست 16 و اگه نظری ، پیشنهادی یا انتقادی دارید بزارید

آخرین ویرایش:

s_aa

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
مرسی پست ها رو خوندم..............
عالیه موافقم............
فقط اینکه فک کنم استارت کار رو شروع کنیم خیلی بهتره
مثلا بگیم برای شروع این کار انجام بشه..بعد
فک کنم مطالعه کتاب به صورت طولانی اونم اول کار باعث دلسردی بشه
ولی این فقط در حد ه یه نظر بودش
باز....

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
مرسی پست ها رو خوندم..............
عالیه موافقم............
فقط اینکه فک کنم استارت کار رو شروع کنیم خیلی بهتره
مثلا بگیم برای شروع این کار انجام بشه..بعد
فک کنم مطالعه کتاب به صورت طولانی اونم اول کار باعث دلسردی بشه
ولی این فقط در حد ه یه نظر بودش
باز....
نوشتیم برای شروع قبل از مهر برنامه نصب بشه تا 106 که همون مقدماته خونده بشه و تمرین حل بشه و رفع اشکال
شما نظر خاصی دارین؟؟

general2010

عضو جدید
شروع برنامه نویسی

شروع برنامه نویسی

سلام
خب من کارم را شروع می کنم امیدوارم بتونم کمکتون کنم.
یه چندتا مورد هست که برای شروع می گم:
برای شروع بر خلاف خیلی از دوستان من می گم که حتما از کتاب فارسی استفاده کنید بخصوص افرادی که تابحال اصلا برنامه نویسی کار نکردند چون نیازه که مفهوم کامل را یاد بگیرند (البته اونایی را نمی گم که زبان انگلیسیشون از زبان مادریشون بهتره!!)
برای شروع هم کتاب های مختلفی است اونایی که دوست دارید از کتاب های رایگان استفاده کنید می تونید از کتاب آقای هاشمیان استفاده کنید برای شروع کتاب مناسبیه (البته یکی دو ساله که منتشر هم می شه)
باز هم برخلاف خیلی ها که می گن اول زبان خود را تقویت کنید بعد بیاید برنامه نویس شوید من می گم در حالی که برنامه نویسی کار می کنید حتما زبان هم کار کنید تا بتونید موفق بشید.
حتما حتما حتما msdn را نصب کنید حتی اگر هیچی از زبان خارجه بلد نباشید می تونید از کدها و مثال های آن استفاده کنید.
همیشه به روز باشید خوشبختانه و یا متاسفانه زبان سی شارپ از آن دسته از زبان هاست که روز به روز، بروز می شه پس خیلی باید کار کنید تا عقب نمانید. همچنین سعی کنید از آخرین نسخه آن استفاده کنید. باتوجه به اینکه نسخه 2010 آن هم منتشر شده ولی بدلیل اینکه هنوز جانیفتاده و بقول دوستان بعضی از امکان هنوز توش کنجانده نشده بهتره از نسخه 2008 استفاده کنید (این نظره منه).
فقط کتاب نخوانید!! بعضی از قسمت های همین کتاب آقای هاشمیان را شاید من بیش از 10بار خوندم (درعرض 3-4 سال) ولی درست با آنها آشنا نیستم چونکه سی شارپ خیلی گسترده است و تا موقع ای که در برنامه ای از امکانات آن استفاده نکنید نمی تونید درست یادش بگیرید سعی کنید تمام امکانات آن را بشناسید و بعد در صورت لزوم از آنها استفاده کنید.
در حین مطالعه حتما حتما حتما برنامه بنویسید! برای خود موضوع پروژه انتخاب کنید و کد بنویسید (نوشتن بهتر از خواندن است!!) تا موقع ای که در کدنوشتن با مشکلات مواجه نشوید نمی تونید خوب مطالب را یاد بگیرید.

آخرین ویرایش:

general2010

عضو جدید
شی گرایی...

شی گرایی...

اگر مطلبی که می فرستم برای بعضی ها خیلی مقدماتی بنظر می رسه ببخشند دیگه، آخه ممکنه کسی از صفر شروع کرده باشد. ضمنا من مطالب را همین جا می نویسم و می فرستم پس اگر غلط املایی یا از این چیزا توش باشه باز هم به بزرگی خودتون ببخشید.

برای شروع نمی دونستم کدام بحث از سی شارپ را شروع کنم! ولی چون من خیلی دوست داشتم اول با مفهوم درست شی گرایی آشنا می شدم بعد سی شارپ را یاد می گرفتم از مبحث شی گرایی شروع می کنم. مطمئن باشید اگر خوب شی گرایی را بفهمید و خوب خوب خوب از آن استفاده کنید می تونید یک برنامه نویس ماهر سی شارپ شوید!!
از نظر مفهومی می تونید تعاریف مختلفی از شی گرایی پیدا کنید (کتاب بخوانید) ولی من آن را در یک جمله براتون خلاصه می کنم "شی گرایی یعنی الهام از خصوصیات و اشیا بیرون و خصوصیت و رفتار بخشیدن به برنامه و اشیا درون برنامه" بعنوان مثال اگر شما می خواید برای یک کتابخانه برنامه بنویسید باید بدونید برنامه چه رفتاری با بیرون دارد (کلاس، متد و... را بیابید).
حتما حتما حتما از ابتدا یاد بگیرید به صورت اصولی کد بنویسید متاسفانه خیلی از اساتید دانشگاه ها ابتدا بصورت غیر اصولی (از نظر سی شارپ می گم) یاد می دن بعد توقع دارند دانشجو بتونه در اینده اصولی کار کنه!! زبان سی شارپ بدلیل شی گرایی بودنش و داشتن این امکانات از نظر نحوه ی اصول کد نویسی خیلی تفاوت با زبان های همچون پاسکال و حتی سی که در دانشگاه تدریس می شه داره.
برای اینکه خوب شی گرا باشید سعی کنید از معماری چند لایه در همان ابتدا در برنامه های خود استفاده کنید یا حداقل با آن به خوبی آشنا شوید و تاجایی که می تونید پیادش کنید (معماری چندلایه را بعدا توضیح می دم) سعی کنید تا جایی که می تونید برنامه خود را اشیا کوچکتر بشکنید تا جایی که چندین کار را در برنامه بصورت کد درنیارید (یک عمل را یکبار بصورت کد بنویسید - متد - بعد از آن چندین بار استفاده کنید).
در ادامه یه مثالی برای شروع می زنم.
ادامه دارد...

general2010

عضو جدید
نظرسنجی

نظرسنجی

نظر من اینه که یک برنامه بعنوان مثال داشته باشیم و آن را به کد تبدیل کنیم. چون تعاریف را می توان از دیگر کتاب ها خواند. نظر شما چیه؟
می تونیم سیستم دانشگاه را در نظر بگیریم و با کدنویسی هم سی شارپ را یاد گرفت و هم با مشکلات برنامه نویسی آشنا شد.
اگر موافقید اعلام کنید تا با هم شروع کنیم.

x-nik

عضو جدید
سلام به همگی...
منم میخامc# یاد بگیرم.
خوشحال میشم در کنارتون باشم:redface:

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام بر دوستدار #C :victory:
به جمع یادگیرندگان #C خوش آمدی:w40:
برو به پست 16 و شروع کن

پست 16 = پست 1 :D دوستان اگر سی شارپ رو مقدماتی کار کردید سیستم دانشگاه برای شروع زیاده چون باید ارتباط با بانک رو هم داشته باشید. از پروژه های کوچیک تر شروع کنید تا راه بیفتید :gol:

اارکیده

عضو جدید
سلام برهمه دوستان همه هستن جز من
پست 16 که چیزی نداشت
بچه ها جای دیگه ، پست دیگه مطلب نزارید من گم می شم همین جا اولین برنامه رو بنویسید
اولین برنامه می تونه این باشه به جویندگان علم #c خوش امد بگید:D
می شه من با 2005 کار کنم اخه نسخه 2008 من نصب نمی شه:cry:
دیگه مطلب اضافه هارو حذف کنید برید سراغ برنامه نویسی هرکی این برنامه که گفتم رو بنویسه یه 20 خوشگل بهش می دم:heart:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
به نظر من vs 2010 رو نصب کنید. سرعتش و کاراییش از 2008 بسیار بهتر شده :gol:
:)
پست 16 = پست 1 :D دوستان اگر سی شارپ رو مقدماتی کار کردید سیستم دانشگاه برای شروع زیاده چون باید ارتباط با بانک رو هم داشته باشید. از پروژه های کوچیک تر شروع کنید تا راه بیفتید :gol:
کاملا" موافقم ;) سیستم دانشگاه برای شروع زیاده
سلام برهمه دوستان همه هستن جز من
پست 16 که چیزی نداشت
بچه ها جای دیگه ، پست دیگه مطلب نزارید من گم می شم همین جا اولین برنامه رو بنویسید
اولین برنامه می تونه این باشه به جویندگان علم #c خوش امد بگید:D
می شه من با 2005 کار کنم اخه نسخه 2008 من نصب نمی شه:cry:
دیگه مطلب اضافه هارو حذف کنید برید سراغ برنامه نویسی هرکی این برنامه که گفتم رو بنویسه یه 20 خوشگل بهش می دم:heart:
شما نیستید ؟؟؟ :surprised::surprised: مگه اعلام آمادگی نکردید:surprised:
پست 16 رو برای راحتی کار بردیم پست 1
تمرین برنامه نویسی توی ضمیمه پست اول هست حل کنید و اینجا بزارید
2010 نصب کنید
من هم موافقم این موضوع رو با نگین خانم درمیان گذاشتم که پست های اضافی و بررسی شده حذف بشن ولی موافقت نکردن بقیه ی دوستان در این مورد هم نظر بدن
هر کسی اولین نفری باشه که برنامه های تمرین رو حل کنه و بزاره اارکیده خانم و من بهش دوتا 20 خوشگل میدیم بجنبید نفر اول باشید
:w42::w11::w12:

آخرین ویرایش: