گپ و گفتگوی خودمانی مهندسین مواد و متالورژی

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
سلام
من یک مهندس مکانیک با 8 سال سابقه کار در صنعت نفت وگاز هستم وتصمیم گرفتم در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مواد ومتالوژی ادامه تحصیل بدم ممنوم می شوم از راهنمایی هایی که من را در این راه بویژه آزمون کارشناسی ارشد کمک کنه .
متشکرم
سلام دوست عزیز
اطلاعات مورد نیازت رو برای کنکور ارشد و منابع و .. میتونی در این تاپیک پیدا کنی :
http://www.www.www.iran-eng.ir/forumdisplay.php/350-کنکوری-ها

Melted_Boy

کاربر ممتاز
خوشم میاد که همه مکانیکیا معتاد مهندسی مواد هستن...!!!!
کدوم موادی دیدین که از این رشته بره مکانیک!!!!!!!!!!!!!!

Ho$$ein

کاربر ممتاز
سلام...
الان همه در حال خر خونین.. کسی نیست اینجا... منم الان با رئیس تماس میگیرم بیاد درو ببنده بریم دیگه :دی
من که هستم ... آخه واسه امتحان بعدیم 7 روز فرصت دارم !!!

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
خوشم میاد که همه مکانیکیا معتاد مهندسی مواد هستن...!!!!
کدوم موادی دیدین که از این رشته بره مکانیک!!!!!!!!!!!!!!

هاها... برای اینکه ما خواص مواد رو بهتر می دونیم تا اونا... خواص فیزیکی مواد 1 و 2 خواص مکانیکی مواد 1 و 2 و خوردگی و اکسیداسیون... حالا مثلا ما هم داریم خواص الکتریکی و نوری - خواص حرارتی - خواص مکانیکی سرامیکها
کلا خواص ایم :)

مواد رشته خوبیه اگه تو ایران هم دارای نظام مهندسی بشه عالی می شه... تو بتون و فولاد عمرانی ها کار می کنن... تو ماشین کاری و شکل دادن مکانیکی ها ... سرامیک رو شیمی ها دستشونه...
کاش بشه همه چی سر جای خودش قرار بگیره...

Ho$$ein

کاربر ممتاز
چطوری مهندس؟؟؟؟
خوش به حال خودم که این ترم واحد نگرفته بودم... آخ چه حالی داد... مدت ها بود دنبال چند ماه استراحت بودم :دی
وقتی یه مدیر گروه مثه مال ما داشته باشی این چیزا غیر عادی نیست !!!! :D
ضمن اینکه امتحانم انتقال هست ... و منم هیچی از اول ترم یاد نگرفتم :(

ghzshadow

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی یه مدیر گروه مثه مال ما داشته باشی این چیزا غیر عادی نیست !!!! :D
ضمن اینکه امتحانم انتقال هست ... و منم هیچی از اول ترم یاد نگرفتم :(

بیا مدیر گروه مارو بردار ببر... اینقد خوبه :دی ... تو هیچی نمیتونی موافقتشو بگیری
غصه نخور. بعضی درسارو فقط باید پاس کنی بره...

U0U0I

عضو جدید
بنده که خوشحال می شوم بچه های مواد تشریف بیارن مکانیک ، خودم فرش قرمز براشون پهن می کنم .:smile:
بنده هم مواد خونم کم شده قرار ی تزریق داشته باشم؛حالا با چی شروع کنم بهتره ؟ مکانیکی و ترمو و فیزیکی رو دست گرفتم .چطوره ؟
شکست بد به نظر نمی آد.اما فکر کنم با استحاله فاز ها مشکل به هم بزنم.چه جور درسی این استحاله؟

Melted_Boy

کاربر ممتاز
بنده که خوشحال می شوم بچه های مواد تشریف بیارن مکانیک ، خودم فرش قرمز براشون پهن می کنم .:smile:
بنده هم مواد خونم کم شده قرار ی تزریق داشته باشم؛حالا با چی شروع کنم بهتره ؟ مکانیکی و ترمو و فیزیکی رو دست گرفتم .چطوره ؟
شکست بد به نظر نمی آد.اما فکر کنم با استحاله فاز ها مشکل به هم بزنم.چه جور درسی این استحاله؟

استحاله یکی از بهترین و شیرین ترین مباحثه...
یه خورده اولش پیچیدست، ولی وقتی بفهمی چی به چیه، دیگه آب خوردنه....
در استحاله فقط مبحث جوانه زنی غیرهمگن جامد-جامد واقعاً سخت و دیوانه کننده برای من یکی بود.........

ولی در کل خیـــــــــلی درس شیرینی هست... سخت نیست... کتاب دگرگونی فاز ها ی دانشگاه شیراز رو بگیر، یا کتاب خواص فیزیکی رزاقیان...

Ho$$ein

کاربر ممتاز
اینم واسه عوض کردن بحث!!!!

اینم واسه عوض کردن بحث!!!!

سلام به دوستان عزیزم
دیدم بحث این تاپیک داره وارد بحث های نژاد پرستانه ( :دی ) میشه گفتم بحثو عوض کنم !!!

عکس های بسیار جالبی از بوجود آمدن نطفه جنین تا 4 هفته قبل از تولد ..... خیلی جالبه ... واسه من که حیرت انگیز بود . ... ببینید و قطره ای از قدرت خدا رو درک کنید ....

لینارت نیلسون (Lennart Nilsson) دوازده سال از عمر خود را صرف تهیه تصاویری از رشد نوزاد درون رحم کرد. این تصاویر باورنکردنی با استفاده از دوربین های معمولی مجهز به لنز ماکرو و همچنین میکروسکوپ الکترونی گرفته شده است. در این تصاویر مراحل رشد نوزاد از ابتدای لقاح تا کامل شدن جنین و تبدیل به یک نوزاد را می بینیم.

• اسپرم در لوله فالوپ (لوله شیپور رحمی)

تخمک

یه قرار ملاقات... اما نه معمولی!

لوله فالوپ

دو اسپرم در تماس با تخمک

اسپرم برنده!

اسپرم

روز پنجم-ششم

روز هشتم. جنین به دیوار رحم چسبده است.

مغز جنین شکل می گیرد.

روز ۲۴ام. بعد از ۱۸ روز قلب شروع به شکل گیری می کند. می دانیم که جنین یک ماه هیچ استخوانی ندارد.

4 هفته

4-5 هفته

هفته پنجم: تقریبا ۹ میلی متر. به وضوح صورت جنین با سوراخ چشم و بینی و دهان مشخص است.

40 روز بعد.

هفته هشتم. جنین به سرعت در کیسه رحمی رشد می کند.

هفته دهم. پلک ها نیمه باز هستند. در روزهای آتی کاملا بسته خواهند شد.

هفته شانزدهم. جنین از دست هایش برای شناخت محیط پیرامونش استفاده می کند.

ghzshadow

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوابگاهی عجیب و تک داریم
در بدنسازی‌اش خرک داریم

پولدار و فقیر یکسانند
از همه قشر و هر دهک داریم
...
تا مگر ظرف‌ها تمیز شود
مته، سمباده، کاردک داریم

در کمدهای‌مان به جای کتاب
تیغ اصلاح، کش، پفک داریم

غالباً در نماز آخر وقت
هر دو رکعت سه بار شک داریم

در نمک‌پاش‌مان مربا و
در شکرپاش‌مان نمک داریم

روی بالشت‌هایمان لپ تاپ
زیر بالشت‌ها تشک داریم

فیس‌بوک است شمع محفل ما
ما که ویندوز یا که مک داریم

Asghar is now friend with Zahra
توی wall همه سرک داریم

از قضا سلف جمعه تعطیل است
پس غذا سوپ جو پرک داریم

این «غذایا» که توی یخچال است
صاحبش کیست؟ ما که شک داریم...

وام‌ها چون که می‌شود واریز
با غذا دائم ایستک داریم

در آسانسور به لب دعای سفر
«ربی انی اتوب لک» داریم

هفته‌ای هفت بار pes داریم
حمله داریم، هافبک داریم

تخته، پاسور و مثلهم هرگز...
منچ داریم... بادکنک داریم...

بیخودی نیست آخر هر ترم
یک سبد نمره‌های تک داریم.

Melted_Boy

کاربر ممتاز
خوابگاهی عجیب و تک داریم
در بدنسازی‌اش خرک داریم

پولدار و فقیر یکسانند
از همه قشر و هر دهک داریم
...
تا مگر ظرف‌ها تمیز شود
مته، سمباده، کاردک داریم

در کمدهای‌مان به جای کتاب
تیغ اصلاح، کش، پفک داریم

غالباً در نماز آخر وقت
هر دو رکعت سه بار شک داریم

در نمک‌پاش‌مان مربا و
در شکرپاش‌مان نمک داریم

روی بالشت‌هایمان لپ تاپ
زیر بالشت‌ها تشک داریم

فیس‌بوک است شمع محفل ما
ما که ویندوز یا که مک داریم

Asghar is now friend with Zahra
توی wall همه سرک داریم

از قضا سلف جمعه تعطیل است
پس غذا سوپ جو پرک داریم

این «غذایا» که توی یخچال است
صاحبش کیست؟ ما که شک داریم...

وام‌ها چون که می‌شود واریز
با غذا دائم ایستک داریم

در آسانسور به لب دعای سفر
«ربی انی اتوب لک» داریم

هفته‌ای هفت بار pes داریم
حمله داریم، هافبک داریم

تخته، پاسور و مثلهم هرگز...
منچ داریم... بادکنک داریم...

بیخودی نیست آخر هر ترم
یک سبد نمره‌های تک داریم.

آقا ایــــــــــــــــــــــــــــــــــــول...
اینارو خودت می گی؟؟؟!!!!!۱
واقعا عالیه اگه خودت میگی...!!!!!!!!!!۱۱۱

ghzshadow

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا ایــــــــــــــــــــــــــــــــــــول...
اینارو خودت می گی؟؟؟!!!!!۱
واقعا عالیه اگه خودت میگی...!!!!!!!!!!۱۱۱

من از تو پیج بچه های شناسایی مواد 89 علمو صنعت برداشتمش.... نه اینکه کشتی هممون تو پروژه ها به گل نشسته، بچه ها سعی کردند از بقیه استعداداشون استفاده کنند.:biggrin:

Ho$$ein

کاربر ممتاز
اینهم بقیه عکس ها ...
من هنوز در حیرتم !!!! وای !! ببین توروخدا !!!

شبکه ای از رگ های خونی را مشاهده می کنید. در واقع بدن در حال ساخت استخوان است و این رگ ها تغذیه کننده استخوان بدن خواهند بود.

هفته هجدهم. ابعاد تقریبا ۱۴ سانتی متر. اکنون می تواند صدا های بیرون را درک کند.

هفته نوزدهم.

هفته بیستم. تقریبا ۲۰ سانتی متر. موهای پشمالویی بر روی سر و صورت نوزاد ایجاد می شود. این موها را با نام لانوگو (lanugo) می شناسند.

هفته بیست و چهارم

هفته بیست و ششم

6 ماه بعد. جنین کامل شده و نوزاد آماده ترک رحم می شود. در این زمان جنین به سمت پایین می چرخد تا راحت تر بتواند خارج شود

هفته ۳۶ ام. نوزاد چهار هفته دیگر دنیا بیرون را خواهد دید.

ghzshadow

عضو جدید
کاربر ممتاز
فیلم «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی موفق شد جایزه بهترین فیلم خارجی ِ شصت و نهمین دوره جوایز سالانه گلدن گلوب را دریافت کند

ا
صغر فرهادی همراه با پیمان معادی به روی صحنه رفت و جایزه را از مدونا گرفت و گفت:
" داشتم فکر می کردم که اگر جایزه را گرفتم از کی تشکر کنم از مادرم، از پدرم، از همسر مهربانم، از گروه فیلمم؟ اما حالا می خواهم از مردمم بگویم. آنها مردمی دوست داشتنی هستند... متشکرم"
درود به غیرت و شرفت مَرد...

397252_303757476343137_118930064825880_949845_399996774_n.jpg

اُسکار بـی‌تاب دسـتـان تـوسـت

که در اوج هم

مـردمـت را فرامـوش نـکـردی

Melted_Boy

کاربر ممتاز
فیلم «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی موفق شد جایزه بهترین فیلم خارجی ِ شصت و نهمین دوره جوایز سالانه گلدن گلوب را دریافت کند

ا
صغر فرهادی همراه با پیمان معادی به روی صحنه رفت و جایزه را از مدونا گرفت و گفت:
" داشتم فکر می کردم که اگر جایزه را گرفتم از کی تشکر کنم از مادرم، از پدرم، از همسر مهربانم، از گروه فیلمم؟ اما حالا می خواهم از مردمم بگویم. آنها مردمی دوست داشتنی هستند... متشکرم"
درود به غیرت و شرفت مَرد...

مشاهده پیوست 80782

اُسکار بـی‌تاب دسـتـان تـوسـت

که در اوج هم

مـردمـت را فرامـوش نـکـردی

ما هم تبریک میگیم!!!! هم به حس ناسیونالیستیشون، هم جایزشون!!!!!!!!!!! Claps:)

Ho$$ein

کاربر ممتاز
خبرآنلاین: فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» به کارگردانی اصغر فرهادی در شصت و نهمین دوره جوایز سالانه گلدن گلوب جایزه بهترین فیلم خارجی‌زبان را دریافت کرد.

مراسم این دوره جوایز گلدن گلوب یکشنبه شب (دوشنبه صبح به وقت ایران) در هتل بورلی هیلز برگزار شد.

«جدایی نادر از سیمین» که به نمایندگی از ایران در اسکار 84 حضور دارد در بخش گلدن گلوب فیلم خارجی‌زبان پیروز شد. برای اولین بار است فیلمی از سینمای ایران این جایزه را دریافت می‌کند.

اصغر فرهادی به همراه پیمان معادی روی سن حاضر شد و پس از دریافت جایزه گفت: «وقتی به اینجا می‌آمدم داشتم فکر می‌کردم چه باید بگویم. از پدر و مادرم تشکر کنم، از همسر مهربانم، از فرزندانم، از گروهم، اما اینجا می‌خواهم از مردمم حرف بزنم. آن‌ها واقعا مردمی صلح‌دوست هستند.»

فیلم آمریکایی و بوسنیایی‌زبان «در سرزمین خون و عسل» به کارگردانی آنجلینا جولی، «گل‌های جنگ» ژانگ ییمو از چین، «پسری با دوچرخه» ساخته ژان پی‌یر و لوک داردن از بلژیک و فیلم اسپانیایی «پوستی که در آن زندگی می‌کنم» به کارگردانی پدرو آلمودوار رقبای «جدایی نادر از سیمین» در بخش بهترین فیلم خارجی‌زبان بودند.

در دیگر بخش‌ها کریستوفر پلامر برای «تازه‌کارها» جایزه بهترین بازیگر مرد مکمل را برد و میشل ویلیامز برای «هفته من با مریلین» بهترین بازیگر زن موزیکال یا کمدی شد. وودی آلن نیز برای «نیمه‌شب در پاریس» جایزه بهترین فیلمنامه را گرفت.

لودوویک بورس برای «هنرمند» جایزه بهترین موسیقی را دریافت کرد و مدونا برای ترانه «شاهکار» از فیلم «دبلیو. ای.» برنده جایزه گلدن گلوب بهترین ترانه شد. جایزه بهترین بهترین فیلم انیمیشن به «ماجراهای تن تن» استیون اسپیلبرگ رسید.

جوایز گلدن گلوب را انجمن مطبوعات خارجی هالیوود اعطاء می‌کند. گلدن گلوب پس از اسکار مهمترین جایزه سینمایی در آمریکاست.

مراسم شصت و نهمین دوره جوایز سالانه گلدن گلوب همچنان در حال برگزاری است و اخبار تکمیلی درباره دیگر برندگان متعاقبا ارسال می‌شود.

saghaigh

کاربر بیش فعال
چقدر همتون سنگدلیدو نمیرید این تاپیک و بخونید مگه چی ازتون کم ومیشه . حالا اگه هر موضوع دیگه ی بود همه با کله میرفتن میخوندن ! واقعا که .....
تورو خدا یه سر به این تاپیک بزنیدو اگه میتونید کمک کنید بخدا راه دوری نمیره خواهش میکنم
همکاری برای نجات جان یک کودک

mb619

عضو جدید
بچه ها شنبه امتحان خواص فیزیکی 1 دارم !!! نمومه سوال کسی هست داشته باشه ؟؟؟

بالا