وضعیت حقوق مهندسین مواد

reza.jamali766

عضو جدید
سلام
من تازه عضو این سایت شده ام.فوق لیسانس موادم . توی یک شرکت بزرگ مرتبط با رشته خودم حدود 8 ساله که دارم کار می کنم . حدود 900000تومان حقوق می گیرم . به علت پایین بودن درامد تازگیها زده به سرم که استعفا بدم برم دنبال کار آزاد یا اینکه برم توی یک شهر دیگه کار کنم . دوست دارم بدونم اوضاع همکارام توی شهرای دیگه چجوریی
ممنون

magnet

عضو جدید
سلام
من تازه عضو این سایت شده ام.فوق لیسانس موادم . توی یک شرکت بزرگ مرتبط با رشته خودم حدود 8 ساله که دارم کار می کنم . حدود 900000تومان حقوق می گیرم . به علت پایین بودن درامد تازگیها زده به سرم که استعفا بدم برم دنبال کار آزاد یا اینکه برم توی یک شهر دیگه کار کنم . دوست دارم بدونم اوضاع همکارام توی شهرای دیگه چجوریی
ممنون

سلام . خوش اومدی :gol:.
با 8سال سابقه میتونی بالای 1 در بیاری که!!! (مثلاً تو اصفهان و تهران و کرج )
ولی بوتیک بزنی بیشتر در میاری :biggrin::D

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

من کار اموزی که می رفتم خانومی که اونجا تو آزمایشگاه کار می کرد هنوز یه سال نشده بود اومده بود

اما با اضافه کاری حدود 1 تومن بهش می دادن

فرهنگ

مدیر بازنشسته
سلام
ممنون

والا من كه به اين نتيجه رسيدم كه ديگه گذشت اون زمان كه مهندس ميشدي و يه فرقي بين تو با بقيه قشر جامعه بود... الان واقعا كار آزاد اوضاع بهتري بداره:razz:

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
با این حساب فرقی بین سراسری و آزاد می ذارن؟
مایی که آزاد خوندیم باید بریم سماخ بمی کیم؟

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
با این حساب فرقی بین سراسری و آزاد می ذارن؟
مایی که آزاد خوندیم باید بریم سماخ بمی کیم؟

هر کی پارتی نداره تقریبا باید بره سماخ بمکه :D:D:D

نه خیلی فرقی بینه آزاد و دولتی نیست

دولتی بودن هم یک امتیازه

ولی خوب خیلی چیزایه دیگه هم هست

مثلا نرم افزار بلد بودن

زبان انگلیسی و زبان های دیگه بلد بودن

حتی موضوعه پروژه ات

کارگاه هایی که تو دوره ی تحصیل گذروندی و ....

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
هر کی پارتی نداره تقریبا باید بره سماخ بمکه :D:D:D

نه خیلی فرقی بینه آزاد و دولتی نیست

دولتی بودن هم یک امتیازه

ولی خوب خیلی چیزایه دیگه هم هست

مثلا نرم افزار بلد بودن

زبان انگلیسی و زبان های دیگه بلد بودن

حتی موضوعه پروژه ات

کارگاه هایی که تو دوره ی تحصیل گذروندی و ....

من زبان تا حدی مسلط ام
نرم افزار های Solid o CATIA o ProCast o AnSYS o در حال یادگیری ام

البته نا گفته نمونه ها تو کارهای صنعتی (مکانیک - مواد - برق - صنایع - . . .) اولویت جذب مرده
حرفیه استادامون می زنن

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من زبان تا حدی مسلط ام
نرم افزار های Solid o CATIA o ProCast o AnSYS o در حال یادگیری ام

البته نا گفته نمونه ها تو کارهای صنعتی (مکانیک - مواد - برق - صنایع - . . .) اولویت جذب مرده
حرفیه استادامون می زنن

برای آزمایشگاه ها الان 90% خانم جذب می کنن ( سرامیک )

برای خط تولید به هیچعنوان خانم نمیپذیرن

راستی اطلاعاتت و دوره هایی که داری میری خیلی عالیه

سعی کن در کناره انگلیسی یه زبانه دیگه هم بلد باشی

من خودم المانی میرم

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان وضعیت حقوق به شرکت مربوط میشه نه به مدرک و ....
مثلا شرکت متالورژی پودر قزوین هر 6 ماه به کارگراش حقوق میده/حالا شرکت آپادانا سرام یا استیل البرز با حقوق بالا 1 ماه هم نمیزاره حقوق کارگراش عقب بیفته
واقعیت رو بخوای ببینی 900 تومن برای یه فوق مهندس با 8 سال سابقه کار کمه و لی بازم بگو خداروشکرررر

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز

برای خط تولید به هیچعنوان خانم نمیپذیرن

من خودم المانی میرم

من عاشقه انگلیسی ام
آره آلمانی خوبه چون خیلی از استاندارهامون آلمانیه
البته ژاپنی هم خوبه

اهههههههههه خانم مهندس ما که نمی خواهیم مسئول آز شیم:))) خیر سرم می خوام ارشد بخونم کارشناس خط تولید شم

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
مثلا شرکت متالورژی پودر قزوین هر 6 ماه به کارگراش حقوق میده/حالا شرکت آپادانا سرام یا لستیا البرز با حقوق بالا 1 ماه هم نمیزاره حقوق کارگراش عقب بیفته
واقعیت رو بخوای ببینی 900 تومن برای یه فوق مهندس با 8 سال سابقه کار کمه و لی بازم بگو خداروشکرررر

بله متالورژی صنعتی خوبه بری سمته جوشکاری ارشد واسه خودت خود اشتغال باشی
یا در حد لیسانس سوله بزنی قالبسازی و ریخته گری

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثلا شرکت متالورژی پودر قزوین هر 6 ماه به کارگراش حقوق میده/حالا شرکت آپادانا سرام یا استیل البرز با حقوق بالا 1 ماه هم نمیزاره حقوق کارگراش عقب بیفته

دقیقا همینه

اون شرکتیم که من گفتم 1 تومن میده به خانومی که کارشناسی داره و یه ماه هم سابقه نداره شرکته دولتیه که وضعیته خوبی هم داره

من عاشقه انگلیسی ام
آره آلمانی خوبه چون خیلی از استاندارهامون آلمانیه
البته ژاپنی هم خوبه

اهههههههههه خانم مهندس ما که نمی خواهیم مسئول آز شیم:))) خیر سرم می خوام ارشد بخونم کارشناس خط تولید شم

آآآآآآآآآ

آفرین

ژاپنی رو بیخیال شو ژاپنی ها خودشونم زبونشونو کامل بلد نیستن

magnet

عضو جدید

برای خط تولید به هیچ عنوان خانم نمیپذیرن

من خودم المانی میرم

اگه سرامیکو بگبن حرف اولو سابقه میزنه + اینکه تو مصاحبه هم کم نیاری . (نرم افزار ندارن که بخوان !!! ، زبانم نه زیاد ، مگه اینکه واسه R&D بخوان ، اونم خیلی جاها نمیدونن چیه! )
پارسال 2جا رفتم مصاحبه ، یکیش یه ورق سوال گذاشت جلوم ، فقط یه درس سرامیک ساختمانی! رو براش نوشتم ، شد 4برگ پشت و رو ! ( نزدیک 2ساعت شد).
اون یکیم ماشالا سوالات فوق دکترا !!! می پرسید. شرکت دیر گداز بود فقط ازم درصد تخلخل و ... رو پرسید! اینکه اینو با این قاطی کردیم درصد آب ، استحکام ، تخلخل، ترشوندگی و .... چجوریه؟!!! باید یه پا هندبوک بودم تا جواب میدادم!!!
در کل خدا نکنه بی پارتی باشی .....

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
اگه سرامیکو بگبن حرف اولو سابقه میزنه + اینکه تو مصاحبه هم کم نیاری . (نرم افزار ندارن که بخوان !!! ، زبانم نه زیاد ، مگه اینکه واسه R&D بخوان ، اونم خیلی جاها نمیدونن چیه! )
پارسال 2جا رفتم مصاحبه ، یکیش یه ورق سوال گذاشت جلوم ، فقط یه درس سرامیک ساختمانی! رو براش نوشتم ، شد 4برگ پشت و رو ! ( نزدیک 2ساعت شد).
اون یکیم ماشالا سوالات فوق دکترا !!! می پرسید. شرکت دیر گداز بود فقط ازم درصد تخلخل و ... رو پرسید! اینکه اینو با این قاطی کردیم درصد آب ، استحکام ، تخلخل، ترشوندگی و .... چجوریه؟!!! باید یه پا هندبوک بودم تا جواب میدادم!!!

همیشه همینه باید یک پشتوانه ای داشته باشیم

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز

نرم افزار واسه طراحی کاشی مثلا فوتوشاپ یا طراحی قالب مثه کتیا

زبان که حرفه اولو تو صنعته سرامیک می زنه

اونجایی که من می رفتم ( حالا یه ماه رفتم هی میگم :D ) واسه تمومه پرسنلش کلاس زبان گذاشته بودن

خانومه به من می گفت یکی از راه های پیشرفت تو کارخانجات زبانه قوی هست

اونجا یکی از مهندسینه آزمایشگاهش یه آقایه انگلیسی بود که فارسی هم بلد نبود صحبت کنه

مهندسین اونجا همه باید به زبان مسلط بودن تا میفهمیدن طرف چی میگه اخه سر مهندس بود

در مورد مصاحبه هم هر جایی فرق میکنه

مثلا آپادانا سرام دوستم رفته وبد فقط راجع به پروژه اش پرسیده بودن و کار آموزیشو و معدل و دوره هایی که گذرونده

magnet

عضو جدید
نرم افزار واسه طراحی کاشی مثلا فوتوشاپ یا طراحی قالب مثه کتیا

زبان که حرفه اولو تو صنعته سرامیک می زنه

اونجایی که من می رفتم ( حالا یه ماه رفتم هی میگم :D ) واسه تمومه پرسنلش کلاس زبان گذاشته بودن

خانومه به من می گفت یکی از راه های پیشرفت تو کارخانجات زبانه قوی هست

اونجا یکی از مهندسینه آزمایشگاهش یه آقایه انگلیسی بود که فارسی هم بلد نبود صحبت کنه

مهندسین اونجا همه باید به زبان مسلط بودن تا میفهمیدن طرف چی میگه اخه سر مهندس بود

در مورد مصاحبه هم هر جایی فرق میکنه

مثلا آپادانا سرام دوستم رفته وبد فقط راجع به پروژه اش پرسیده بودن و کار آموزیشو و معدل و دوره هایی که گذرونده

طراحی کاشی ؟ اونم مثلا فوتوشاپ ؟ یا طراحی قالب مثه کتیا ؟ :eek::eek::eek::eek: طراحی چی کاشی ؟؟؟
نه ، شوخی می کنین !!!
واللا ما 4تا کارخونه میبد رفتیم ، همچین چیزی ندیدم! (ایضاً کاشی تبریز - کاشی کسری - تبریز کف - کاشی مریم)
کارخونه دوره میذاره استاندارد بگیره + وام از صنایع معادن .
حرفای عجیب میزنین !!!
شایدم حق با شماست.

metallurgism

عضو جدید
سلام
من سرپرست شیفت خط تولید نورد یک شرکت دولتیم با 13 سال سابقه2تومن میگرم
کار بسیار سخت و پر استرس و پرمسولیتیه اما گیر افتادم و نمی تونم از این شغل بزنم بیرون - مدیرمون اجازه نمیده
اما شما تا یک کار دیگه پیدا نکردی از کارت نزن بیرون

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
طراحی کاشی ؟ اونم مثلا فوتوشاپ ؟ یا طراحی قالب مثه کتیا ؟ :eek::eek::eek::eek: طراحی چی کاشی ؟؟؟
نه ، شوخی می کنین !!!
واللا ما 4تا کارخونه میبد رفتیم ، همچین چیزی ندیدم! (ایضاً کاشی تبریز - کاشی کسری - تبریز کف - کاشی مریم)
کارخونه دوره میذاره استاندارد بگیره + وام از صنایع معادن .
حرفای عجیب میزنین !!!
شایدم حق با شماست.

بله من یه دوره طراحی کاشی رفتم

برای واحده طراحیه

منظور طرحی که روی کاشی اعمال میشه

باید اونو طراحی کنیم بعد ببینیم چند سیلندره میشه بعد بدیم واسه ساخته سیلندرش

مثلل همونجایی که بودم :D مدیر کله ازمایشگاهاش یه کاشی از سفر های خارج از کشور اورد داد به تیم آزمایشگاه که واسش اینو در بیارن بره تولید انبوده

حالا این وسط گروه طراحی اول یه عکسه با کیفیت از کاشی میگیره بعد با فوتوشاپ لایه هارو جدا سازی و طراحی و اصلاح می کنه

بعد میده واسه ساخته سیلندر و شماره رنگ ها رو میده به همکاراش که لعاب و چاپ مورده نظر رو در بیارن

بعد هم تست صنعتیو این چیزا

طراحی قالبه کچی هم با کتیا انجام میدن یک سری شرکت ها ( فک کنم گلسار فارس اینطوریه نمی دونم دقیقا کتیا هست یا چیزه دیگه )

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی واسه هر طرحه کاشی ( طرحه خام ) بین 200 هزار تومن الی 1.5 میلیون پول میدن

کاریه که تو خونه هم میشه انجام داد بعد به شرکت های کاشی فروخت

magnet

عضو جدید
بله من یه دوره طراحی کاشی رفتم

برای واحده طراحیه

منظور طرحی که روی کاشی اعمال میشه

باید اونو طراحی کنیم بعد ببینیم چند سیلندره میشه بعد بدیم واسه ساخته سیلندرش

مثلل همونجایی که بودم :D مدیر کله ازمایشگاهاش یه کاشی از سفر های خارج از کشور اورد داد به تیم آزمایشگاه که واسش اینو در بیارن بره تولید انبوده

حالا این وسط گروه طراحی اول یه عکسه با کیفیت از کاشی میگیره بعد با فوتوشاپ لایه هارو جدا سازی و طراحی و اصلاح می کنه

بعد میده واسه ساخته سیلندر و شماره رنگ ها رو میده به همکاراش که لعاب و چاپ مورده نظر رو در بیارن

بعد هم تست صنعتیو این چیزا

طراحی قالبه کچی هم با کتیا انجام میدن یک سری شرکت ها ( فک کنم گلسار فارس اینطوریه نمی دونم دقیقا کتیا هست یا چیزه دیگه )

گلسار فارس که چینی بهداشتی می زد (الان کاشی هم میزنه؟) اتفاقاً واسه چینی بهداشتی طراحی می خواد (البته نه اینکه شما گفتین!)
شما کارخونه رفتین میدونین که هر طرحی رو چندسال میزنن و هر سال چندتا طرح . اینجوری نیس که مهندس سرامیک بگیرن واسه اینکارا.
تازه شرکتای تاپ مثل کاشی تبریز تحت لیسانس کرابن یا کاشی مریم میبد که واسه یه شرکت ایتالیایی لیسانس گرفته دیگه اینا اصلاً طراحی نمیخوان.
البته من خودم بدم میاد از هرچی کاشیه و کلاً دوتا درس 2واحدیه ،اسم رشته رو خراب کرده.

magnet

عضو جدید
راستی واسه هر طرحه کاشی ( طرحه خام ) بین 200 هزار تومن الی 1.5 میلیون پول میدن

کاریه که تو خونه هم میشه انجام داد بعد به شرکت های کاشی فروخت
اینی که شما میگینو من تو درسای فنی حرفه ای دیدم!
همونه؟

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینی که شما میگینو من تو درسای فنی حرفه ای دیدم!
همونه؟

کاره گرافیست فقط قسمته طراحیشه

گلسار فارس که چینی بهداشتی می زد (الان کاشی هم میزنه؟) اتفاقاً واسه چینی بهداشتی طراحی می خواد (البته نه اینکه شما گفتین!)
شما کارخونه رفتین میدونین که هر طرحی رو چندسال میزنن و هر سال چندتا طرح . اینجوری نیس که مهندس سرامیک بگیرن واسه اینکارا.
تازه شرکتای تاپ مثل کاشی تبریز تحت لیسانس کرابن یا کاشی مریم میبد که واسه یه شرکت ایتالیایی لیسانس گرفته دیگه اینا اصلاً طراحی نمیخوان.
البته من خودم بدم میاد از هرچی کاشیه و کلاً دوتا درس 2واحدیه ،اسم رشته رو خراب کرده.

خوب منم میگم دیگه

قالب گچی طراحی میخواد مثه گلساره فارس

والا تا اونجایی که یادمه خانم مهندسی که بود یکی از وظایفش این بود که لعاب مورد نظر برای اون کاشیو در بیاره

یه هفته بود اینقد رنگ کمو زیاد کرده بودم دیگه حالم از رنگ بهم میخورد چون رنگه مورده نظر در نمیومد

میگم که جا با جا فرق داره

اینجا هر سالیانه حد اقل 4 تا طرح جدید میدادن و هر 2 هفته یه بار هم طرح های جدید مورده بازبینی قرار میگرفت

کاشی الوندو میگم

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکل اینه که صنعته ما هنوز سنتیه

ما هم در آینده اگه پژوهشگاه کار نکینم تهش با همین کاشیو این چیزا سرو کار داریم دیگه

magnet

عضو جدید
کاره گرافیست فقط قسمته طراحیشه

خوب منم میگم دیگه

قالب گچی طراحی میخواد مثه گلساره فارس

والا تا اونجایی که یادمه خانم مهندسی که بود یکی از وظایفش این بود که لعاب مورد نظر برای اون کاشیو در بیاره

یه هفته بود اینقد رنگ کمو زیاد کرده بودم دیگه حالم از رنگ بهم میخورد چون رنگه مورده نظر در نمیومد

میگم که جا با جا فرق داره

اینجا هر سالیانه حد اقل 4 تا طرح جدید میدادن و هر 2 هفته یه بار هم طرح های جدید مورده بازبینی قرار میگرفت

کاشی الوندو میگم

آهاااان!
باشه.
پس اگه فایلی دارین لطفاً بذارین ببینیم،بفهمیم کی به کیه. یهو اون دنیام پرسیدن بلد باشیم!!!

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینو ببین واسه چینی بهداشتی گلساره فارسه از رویه فیلمش درست کردم اسلایدارو

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...روند-تولیدی-کارخانه-ی-چینی-بهداشتی-گلسار-فارس

فقط من چون سرعته نتم پایینه عکسا لود نمیشه

اگه مشکل داشت عکساش بگو بعدا دوباره تاپیکو اصلاح کنم

آخرین ویرایش:

magnet

عضو جدید
اینو ببین واسه کاشی گلساره فارسه از رویه فیلمش درست کردم اسلایدارو

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...روند-تولیدی-کارخانه-ی-چینی-بهداشتی-گلسار-فارس

فقط من چون سرعته نتم پایینه عکسا لود نمیشه

اگه مشکل داشت عکساش بگو بعدا دوباره تاپیکو اصلاح کنم
دستتون درد نکنه.
در مورد طراحی می خواستم یه چیزایی بدونم ، این مقاله همچین چیزی نداشت.
گلسار فارس هم فقط محض اطلاع کاشی نداره ها (مطمئنم)
بازم ممنون

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
دستتون درد نکنه.
در مورد طراحی می خواستم یه چیزایی بدونم ، این مقاله همچین چیزی نداشت.
گلسار فارس هم فقط محض اطلاع کاشی نداره ها (مطمئنم)
بازم ممنون

اینقدر گفتیم کاشی قاطی شد

میدونم

چینی بهداشتیه

ویرایش کردم

در مورده طراحی جزوه ای ندارم بگم

کارایه فتوشاپه و لایر بندیو چنل بندیو این چیزا

بالا