گپ و گفتگوی خودمانی مهندسین مواد و متالورژی

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز

خوب شما هم میومدی حمیده جووووووووووون

setayesh 88

عضو جدید
چراااااااااااا؟

برای اینکه تبعیض قایل نشیم، به شما هم باید بگیم:ضدحال!!!!!!!
شب خوش....:gol:
واي خدا....چه قدر شما عادليد!!:biggrin::biggrin::biggrin:
دیشب شب نشینی داشتین؟؟؟؟؟؟؟؟

اره...ولي خيلي مختصر بود، خودتو ناراحت نكن.;)

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
آغاز نیمسال اول 89-90

آغاز نیمسال اول 89-90

بازگشایی فصلی نو، در دفتر دانش اندوزی تمامی دانشجویان را مخصوصا به شما مهندسان آینده کشور، تبریک عرض می کنم.

به امید موفقیت در ترم جدید:gol:

samira_1370

عضو جدید
درخواست کمک فوری

درخواست کمک فوری

بازگشایی فصلی نو، در دفتر دانش اندوزی تمامی دانشجویان را مخصوصا به شما مهندسان آینده کشور، تبریک عرض می کنم.

ممنون فقط تو سال تحصیلی جدید امیدوارم مطالب درسی و راهنمایی هایی که ارائه میدین به درد ما یعنی بچه های ترم 3 سرامیک هم بخوره که هنوز شروع نشده با این درس خواص2 با اون دیاگرامهای 3 تایی برق از سه فازمون پرید که هر چی سرچ میکنیم دیاگرام کوراندوم وکلسیم اکسید و تریدیمیت رو پیدا نمیکنیم لطفا راهنمائیمون کنین مرسی

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
ممنون فقط تو سال تحصیلی جدید امیدوارم مطالب درسی و راهنمایی هایی که ارائه میدین به درد ما یعنی بچه های ترم 3 سرامیک هم بخوره که هنوز شروع نشده با این درس خواص2 با اون دیاگرامهای 3 تایی برق از سه فازمون پرید که هر چی سرچ میکنیم دیاگرام کوراندوم وکلسیم اکسید و تریدیمیت رو پیدا نمیکنیم لطفا راهنمائیمون کنین مرسی
ُسلام.شما سراميك ميخونيد؟ ميتونم بپرسم كجا؟ من ترم 7 سراميك دانشگاه امام خميني هستم.
يه نرم افزار به اسم atlas of diagrams هست كه ميتونيد توش پيدا كنيد.تا اونجاي كه يادمه تو تالار داشتيم، يه سرچي تو همين تالار كنيد ميتونيد پيدا كنيد.فكر كنم تو سايت آريالا وحيدم ديديم،www.metallorgy.40s.ir.درسته آقا وحيد؟
اگه نبود شايد من تونستم براتون گير بيارم!
موفق باشيد:)

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز

همونایی که آقا مهدی گفت :redface:

منم هم کلاسی آقا متریالم :w16:

najii

عضو جدید
ُسلام.شما سراميك ميخونيد؟ ميتونم بپرسم كجا؟ من ترم 7 سراميك دانشگاه امام خميني هستم.
يه نرم افزار به اسم atlas of diagrams هست كه ميتونيد توش پيدا كنيد.تا اونجاي كه يادمه تو تالار داشتيم، يه سرچي تو همين تالار كنيد ميتونيد پيدا كنيد.فكر كنم تو سايت آريالا وحيدم ديديم،www.metallorgy.40s.ir.درسته آقا وحيد؟
اگه نبود شايد من تونستم براتون گير بيارم!
موفق باشيد:)
آره مهندس تو سایت هست ، چیزی که این خانوم هم می خواد باید باشه. این نرم افزار مجموعه ای است از تعداد1067 دیاگرام فازی دوتایی و300 دیاگرام فازی 3تایی که از کتابVol. 3 ASM Metals Handbook داره.
دانلود و توضیح: http://metallorgy.40sotoon.net/blog/show/16.html
طرز استفاده از نرم افزار: http://www.4shared.com/document/rYerfVUR/Atlas_of_Phase_Diagrams_help.html

الهه بهادری

کاربر بیش فعال
در حال حاضر تایپیک زیر تا زمانی که تایپیک گپ و گفتگو درست نشه برای صحبت در نظر گرفته شده

موفق باشید
یه جوری نوشته بودید که بحث خودمانیبین مواد و متالوژی که من از امدنم.......
:cry::cry::cry:
که دوست داشتم در مورده رشته مواد و...کمی اطلاعاتی داشته باشم....

آخرین ویرایش:

فرهنگ

مدیر بازنشسته

اي بابا
منم تبريك ميگم:gol:
خصوصا بچه هايي كه دوباره دانشجو شدن (ارشديا)
من امسال بعد از 16 سال پيوسته درس خوندن مهر رو خونه ام :)
دل ادم ميگيره. پاييز يه جوريه:redface:

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
انشاالله، البته من متالورژی می خونم ولی دوستان سرامیکی هم زیاد هستند و هم بسیار بامحبت. حتما هواتون رو خواهند داشت.

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
مواد

مواد

یه جوری نوشته بودید که بحث خودمانیبین مواد و متالوژی که من از امدنم.......
:cry::cry::cry:
که دوست داشتم در مورده رشته مواد و...کمی اطلاعاتی داشته باشم....
یعنی خودمونی نبودیم؟
بفرمایید:
رشته مواد در مورد ساخت انواع مصنوعات فلزی و سرامیکی و طرز تهیه بهینه آنها، راهکارها و روش های بهبود خواص مواد اعم از فیزیکی، مکانیکی و شیمیایی بحث می کنه. شغل هایی که در صنعت مشاهده می کنید مثل ریخته گری، جوشکاری،مهندسین کارخانجات نورد، مهندسین خوردگی، بازرسان جوش ساختمان و شرکت های نفتی و ... به نوعی به گرایش متالورژی و همچنین صنایع بزرگ شیشه و چینی و لعاب و سرامیک به گرایش سرامیک مربوط می شوند.

سعی کردم یه جور بگم متوجه بشید. دوستان اگه چیزی هست اضافه کنید.

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
اي بابا
منم تبريك ميگم:gol:
خصوصا بچه هايي كه دوباره دانشجو شدن (ارشديا)
من امسال بعد از 16 سال پيوسته درس خوندن مهر رو خونه ام :)
دل ادم ميگيره. پاييز يه جوريه:redface:

بعد از 40 سال هم باشه، شما که درس رو ول نمی کنید! می کنید؟
البته در اون مورد خاص شما بی تقصیرید!:redface: تقصیر پاییزه!
ولی حتما یه مسافرت برید. پاییز حرف نداره.

casper.0021

عضو جدید
کاربر ممتاز

طنز سیاه

توی قصابی بودم که یه پیرزن اومد تو و یه گوشه وایستاد .....

یه آقای خوش تیپی هم اومد تو گفت: ابرام آقا قربون دستت پنج کیلو فیله گوساله بکش عجله دارم .....

آقای قصاب شروع کرد به بریدن فیله و جدا کردن اضافه‌هاش ..... همینجور که داشت کارشو می‌کرد رو به پیرزن کرد گفت: چی مِخی نِنه ؟

پیرزن اومد جلو یک پونصد تومنی مچاله گذاشت تو ترازو گفت: هَمينو گُوشت بده نِنه .....

قصاب یه نگاهی به پونصد تومنی کرد گفت: پُونصَد تُومَن فَقَط اّشغال گوشت مِشِه نِنه بدم؟

پیرزن یه فکری کرد گفت بده نِنه!

قصاب اشغال گوشت‌های اون جوون رو می‌کند می‌ذاشت برای پیره زن .....

اون جوونی که فیله سفارش داده بود همین جور که با موبایلش بازی می‌کرد گفت: اینارو واسه سگت می‌خوای مادر؟

پیرزن نگاهی به جوون کرد گفت: سَگ؟

جوون گفت اّره ..... سگ من این فیله‌ها رو هم با ناز می‌خوره ..... سگ شما چجوری اینا رو می‌خوره؟

پیرزن گفت: مُيخُوره دیگه نِنه ..... شیکم گشنه سَنگم مُي‌خُوره .....

جوون گفت نژادش چیه مادر؟ پیرزنه گفت بهش مِيگن تُوله سَگِ دوپا نِنه ..... اینا رو برا بچه‌هام مي‌خام اّبگوشت بار بیذارم!

جوونه رنگش عوض شد ..... یه تیکه از گوشتای فیله رو برداشت گذاشت رو اشغال گوشتای پیرزن .....

پیرزن بهش گفت: تُو مَگه ایناره بره سَگِت نگیریفته بُودی؟

جوون گفت: چرا

پیرزن گفت ما غِذای سَگ نِمُي‌خُوريم نِنه .....

بعد گوشت فیله رو گذاشت اون طرف و اشغال گوشتاش رو برداشت و رفت.

گریه دار است تو بخند

آخرین ویرایش:

navidsaket

عضو جدید
یعنی خودمونی نبودیم؟
بفرمایید:
رشته مواد در مورد ساخت انواع مصنوعات فلزی و سرامیکی و طرز تهیه بهینه آنها، راهکارها و روش های بهبود خواص مواد اعم از فیزیکی، مکانیکی و شیمیایی بحث می کنه. شغل هایی که در صنعت مشاهده می کنید مثل ریخته گری، جوشکاری،مهندسین کارخانجات نورد، مهندسین خوردگی، بازرسان جوش ساختمان و شرکت های نفتی و ... به نوعی به گرایش متالورژی و همچنین صنایع بزرگ شیشه و چینی و لعاب و سرامیک به گرایش سرامیک مربوط می شوند.

سعی کردم یه جور بگم متوجه بشید. دوستان اگه چیزی هست اضافه کنید.
ادامه(سرامیکیش)
مواد سرامیکی موادی هستند که مقاومت حرارتی آنها بسیار بالاست
البته این مقاومت شامل مقاوت به حرارت ها بالا و همچنین مقاوت به شوک حرارتیست
مقاومت به شوک حرارتی یعنی سرامیکها یا یک سری از شیشه ها(آنهایی که عملیات های خاص روی آنها انجام شده مثل تمپر) میتوانید آنها را از دمای -10 درجه به دمای بالا ببرید و هیچ مشکلی پیش نیاد.
مواد سرامیکی از نظر سختی در بالاترین رده های سختی قرار می گیرند
مواد سرامیکی رو میتونید در کوره های ذوب استفاده کرد که وقتی که شما حتی دمای 1500 درجه را به آن وارد میکنید هیچ مشکلی برای آن پیش نمی آید حال آنکه اگر از فلزات استفاده بکنیم در دماهای 1000 به بالا به نقطه ی نرم شوندگی میرسد وم نمیتوان از آنها استفاده کرد
فقط تنها مشکل سرامیک ها، شکننده بودن آنهاست که مشکل بزرگ آنهاست
ولی خبر خوش برای همه ی سرامیکی ها این است که سرامیک های مقاوم هم در برابر شکسته شدن هم ساخته شده است
حالا اگه خواستین بگین بهتون بگم

راستی دوست عزیز ما خودمون همه مواد میخونیم و ما که سرامیکیم در حد عادی در مورد متالورژی هم میدونیم و همینطور بچه های متالورژ عزیز هم در حد عادی در مورد سرامیک میدونن به همین دلیل احتیاجی نیست که همش توی این قسمت بیایم در مورد مواد های مختلف صحبت کنیم
شما هم اگه مشکلی در مورد مواد داشتین میتونین به قسمت حل مشکلات همین قسمت برین که بچه ها خیییییییییییییییییییلی از من وارد تر هستن و میتونن مشکلتونو حل کنن
بازم اگر مشکلی بود میتونی به من هم یه پیام خصوصی بدین که من بازم اگه چیزی میدونستم براتون بگم
بازم از شما دوست عزیز عذر میخوام
و از دوستان عزیز سرامیست که من در حدی نبودم در حضور شما صحبت کنم اما دیدم کسی جواب نداده گفتم یه چیزی بگم
باز mossit عزیز نیاد بگه من قدیمیترم و از این حرف ها:biggrin:
دوستان همه ناراحتن و باید زود به زود عذر خواهی کنیم مشکلی پیش نیاد!!!!!!

casper.0021

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
فردا ساعت 10 اخرين حذف و اضافه دوران كارشنناسيمو مي كنم....
براي اولين بار تو 8 ترم دانشجويي امروز سر كلاس انتخاب مواد فلزي حدود 50 نفر اومده بودن!!!!!
تازه من گفتم هفته ديگه هم تق و لقه و كلاسا تشكيل نمي شه!!!!
اي بابا.....
ولي اصلا حوصله سر كلاس نشستن نداشتم.....
جلسه اول استادمون كوييز هم گرفت...!!!!!!!!
عجبببببببببببببببببببببببببببب

بالا