[ گفت و گو ] - ارشـــد 92

fulcrum

عضو جدید
سلام از دوستانی که یکی از این سه کتاب رو خوندن می خوام بدونم نظرشون چیه چون تازه می خوام کنترل رو شروع کنم.
کنترل فرایند مدرسان شریف ...کنترل فرایند پارسه....کنترل فرایند راهیان ارشد.
سلام.من برا ریاضی راهیان ارشد میخونم.اما وقت نمیکنم همشو بخونم.میشه بگید از کدوم فصل هاش بیشتر سوال میاد که برم سراغ اونا؟البته بجز قسمت محاسبات عددی
اخوی ببین اوائل راهیان معادلات هست می تونی از بسل به بعد خصوصا مشتقات جزئی و مدلسازی رو بخونی حدود 25 درصد سوالا این دو فصله از طرفی فصل های راحتی هم هست و اینکه خوب هم یادت می مونه ولی معادلات اولش رو که می خونی یکم احساس ناامیدی می کنی چون خیلی جامع اورده در حالی که معادلات با چند تا لم میشه جواب بدی بدون اینکه همه رو بلد باشی.

یه سوال شما سر جلسه به چه ترتیبی تست میزنید؟همون ترتیب دفترچه؟
من حرارت ترمو عملیات ریاضی راکتور سیالات اخرم کنترل زبان. من اساسا زود خسته می شم از 10 به بعد توانم افت می کنه به این ترتیب با اهمیت تر ها رو اول می زنم.
یه سوال اخرم دارم از دوستان جامعه ی اماری پارسه حدود 1000 نفر هست. مدرسان شریف و ماهان جامعه ی اماریش چند نفره ؟
با سپاس

آخرین ویرایش:

Mehdi.Ronaldo7

عضو جدید
سلام به تمام بر و بچ مهندسی شیمی ، به امید اینکه همتون با رتبه های عالی در گرایش و دانشگاه مورد علاقتون قبول بشید .:)
من دانشجوی ترم اول مهندسی شیمی پیام نور هستم ، میخواستم از دوستان که مسلما تجربشون از من بیشتره و اصلا قابل مقایسه نیست یه سوالی بپرسم و ازتون کمک بخوام.
آیا من میتونم در آینده رتبه 1 کارشناسی ارشد بشم اگه از الان با جدیت شروع کنم به درس خوندن ؟ با توجه به اینکه پیام نوری هستم امیدی اصلا به قبولی هست چون استاد درست و حسابی نداره ؟ کلا باید چیکار کرد ؟، از کتاب و جزوه و کلاس و آزمون اینا هم برام بگین خواهشا . چه جوری درس بخونم تا یه معدل خوب و عالی کسب کنم با توجه به اینکه ترم اول رو کلن از دست دادم :(. لطفا کمکم کنید .

با تشکر فراوان

diamondpersia

کاربر فعال
سلام به تمام بر و بچ مهندسی شیمی ، به امید اینکه همتون با رتبه های عالی در گرایش و دانشگاه مورد علاقتون قبول بشید .:)
من دانشجوی ترم اول مهندسی شیمی پیام نور هستم ، میخواستم از دوستان که مسلما تجربشون از من بیشتره و اصلا قابل مقایسه نیست یه سوالی بپرسم و ازتون کمک بخوام.
آیا من میتونم در آینده رتبه 1 کارشناسی ارشد بشم اگه از الان با جدیت شروع کنم به درس خوندن ؟ با توجه به اینکه پیام نوری هستم امیدی اصلا به قبولی هست چون استاد درست و حسابی نداره ؟ کلا باید چیکار کرد ؟، از کتاب و جزوه و کلاس و آزمون اینا هم برام بگین خواهشا . چه جوری درس بخونم تا یه معدل خوب و عالی کسب کنم با توجه به اینکه ترم اول رو کلن از دست دادم :(. لطفا کمکم کنید .

با تشکر فراوان

اقا جون شما فعلا فقط به فکر درسهات باش حالا حالاها خیلی زوده! اصلا رتبه 1 هم که بشی وقتی کار نباشه......

Sasan370

عضو جدید

با تشکر فراوان

بشین درساتو بخون نه برا اینکه پاس کنی یرا اینکه بفهمی
ترم 1 هم که همش درسای سادست درسای اساسی از ترمهای دیگه شروع میشه سعی کن مباحث و بفهمی
این طوری پیش بری حتما رتبه 1 میشی ::)

با تشکر فراوان

سلام
به نظر بنده شما می تونید به جای اینکه به فکر رتبه یک تو کنکور 4 سال دیگه باشید یک بار دیگه کنکور کارشناسی بدید و حسابی بخونید تا رتبه یک کنکور کارشناسی بشید و وارد یه دانشگاه خوب با اساتید و امکانات عالی بشید
البته همه چی بستگی به خود آدم داره، شما میتونید تو یه دانشگاه سطح بالا درس خونده باشید ولی چیزی بارتون نباشه، از طرفی میتونید تو دانشگاه پیام نور یه شهر دور افتاده باشید و با تلاش و پشتکار بشید یه مهندس درست و حسابی، ولی به هرحال کارتون خیلی سخت تر میشه.

"کسب رتبه یک تو کنکور کارشناسی ارشدم به تلاش خودتون بستگی داره، شک ندارم که هرکسی میتونه با تلاش و پشتکار و توکل بهش برسه، حتی اگه پیام نوری باشه!"

nasrinavm

عضو جدید
سلام دوستای عزیز من که این مدت شدید داشتم میخوندم اما دیگه خسته شدم! ایشاا.. که همه می ترکونیم. یه سوال داشتم من خیلی توو آزمون دادن مشکل دارم معمولا اشتباه الکیم زیاده هر کاری میکنم هم درست نمیشه.یهو میبینی سخترین سوالو حل میکنم اما آسونترینو نمیزنم!من اینطوریم یا شما هم همچین مشکلی دارین؟!

(عبدالله)

عضو جدید

با تشکر فراوان

سلام

به قول یکی از بزرگان موفقیت 99% به پشتکار و 1% به استعداد بر می گردده!!!

هیچ جا نوشته نشده که دانشجویان پیام نور ارشد قبول نمی شن و دانشجویان دانشگاه های سراسری تماما قبول میشن!

من امسال ارشد قبول شدم . جایی که به قول خود اعضای هیئت علمی یکی از برترین های مهندسی شیمی هست.

در ورودی ما شخصی هست که مسیر بسیار پیچیده ای رو تا اینجا طی کرده و الان به جایی رسیده که به شخصه برای من الگو حساب میشه.

تعریف می کنم و خودتون قضاوت کنید:

ایشون کاردانی دانشگاه غیر انتفاعی بوده و بعد کارشناسی دانشگاه آزاد قبول میشه . و الان هم کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری!

به قدری تفاوت بین مقاطع قبلی و فعلی ایشون بود که تمام دروس رو پیش نیاز خورد به این معنی که قبل از این که راکتور پ ترمودینامیک پ

ریاضی مهندسی پ و انتقال حرارت پ رو بتونه برداره مجبور شد دروس مربوطه در دوره کازشناسی رو دوباره اخذ و پاس کنه!

و این کار باعث شد ایشون یک سال از ورودی خودشون عقب بیفتن! و امسال همراه ورودی ما دروس پیشرفته رو اخذ کنن!

و جالبتر اینجاست که به احتمال خیلی زیاد با اختلاف بسیار زیادی شاگرد اول این ترم بشه.

دوستانی که قبل از من نسبت به این کامنت جواب دادن نظر خوذشون رو گفتن و کاملا هم محترم حساب میشه , من هم چیزی رو که به عینه دیدم!!

حالا شما خودتون رو نگاه کنید ببینید ارادتون چقدر قوی هست .

ان شاءالله هر جا هستید موفق و پیروز باشید.

keyvanm

عضو جدید
باورم نمیشه داریم به اخر خط می رسیم
اول این که به اخر خط نرسیدی..چون هنوز 3 هفته مونده..و بعدشم اگه بخوای باید برای دانشگاه ازاد بخونی..من خودم امسال شدیدا در گبر استخدامی های متفرقه بودم و هستم و تا الان به یه جاهایی رسوندمشون به خاطر این تمام تمرکزم رو روی ارشد نذاشتم .البته ازاد که حتما قبول میشم چون پارسالم قبول شدم ولی خب نرفتم چون میخواستم تهران قبول شم..ولی به نظرم این مدتو هم با خیال راحت دوره کنید لازم نیس همه کتاب. الان فقط وقت تثبیت و مرور ذهنی همراه باتست هست.من خودم دارم همین کارو میکنم..ولی با تمام این حرفا اگه احساس کردم ازمونم در حدی که میخواستم خوب نبود بعد از دو روز یا شاید فردای روز ازمون دوباره بشینم و بخونم. چون اگه کسی قصد داشته باشه سال دیگه ازمون بده و الانم تا یه حدی خونده حیفه که وقفه بندازه چون میدونید که درسا خیلی فرار هستن و فکر میکنم تا توجه به تجربه خوندن امسال .یکسال زمان گذاشتن میتونه نتیجه بده .چون شخصا فقط میشه گفت 3 ماه به صورت جدی خوندم.و واقعا روش خوندن برای ارشد هم متفاوت هست هم با این که منابع نسبت به ازمون کارشناسی کمتره ولی خوندنش متفاوته وظرفیت هم که محدودتر هست. بنابر این بعد از ازمون یه تاپیک جدید برای کسانی که میخوان 1 سال تمام بخونن میزنم.به عنوان برنامه ریزی برای ارشد 93.کاری که بچه های مکانیک هم انجام دادن..اگر هم دوستان مایل باشن زودتر میزنم

آخرین ویرایش:

keyvanm

عضو جدید
اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص جزئیات آزمون کارشناسی ارشد و کارت ورود به جلسه ۹ بهمن بر روی سایت این سازمان قرار داده می شود. دکتر حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش در گفتگو با خبرنگار صنفی، آموزشی باشگاه خبرنگاران افزود: براساس برنامه زمانی پیش بینی شده اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد ۹۲ و جزئیات آن ۹ بهمن بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده می شود و همچنین روز ۱۶ بهمن ماه نیز در نشریه پیک سنجش منتشر می شود . وی گفت : آزمون ورودی کارشناسی ارشد ۹۲ برای پذیرش دانشجو در ۱۳۹ کد رشته امتحانی در روزهای ۱۸ ، ۱۹ و ۲۰ بهمن ماه در حوزه های امتحانی سراسر کشور برگزار می شود و نتیجه اولیه این آزمون بصورت کارنامه تنظیم و تا ۱۵ اردیبهشت ماه ۹۲ از طریق سایت این سازمان اعلام می شود، داوطلبان مجاز شده می توانند پس از دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته از ۱۵ تا ۱۹ اردیبهشت نسبت به انتخاب کد رشته محل های تحصیلی مورد علاقه خود از میان کد رشته های امتحانی مجاز اقدام و آن ها را به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته ثبت کنند

eng_chemist

عضو جدید
سلام.همگی خسته نباشید...چیزی نمونده تاکنکور ایشالا تا آخر خوب پیش بریم.میگم حل تشریحی 89 و 90 تو نت هست؟کجا میشه گیر بیارم؟

afrooz

عضو جدید
ولی من دیگه نمیخوام تو این تاپیک (برنامه ریزی برای کنکور 93) رفت و امد داشته باشم:wallbash:

keyvanm

عضو جدید
زمان آغاز ثبت‌ نام کارشناسی ارشد آزاد و برگزاری کنکور در هفته دوم خرداد

فرایند ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال 92 دانشگاه آزاد هفته آینده در سامانه مرکز آزمون این دانشگاه آغاز خواهد شد.

پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرنگار مهر، پس از مدتها تاخیر در آغاز فرایند ثبت نام مقطع کارشناسی ارشد سال 91 دانشگاه آزاد اسلامی، داوطلبان می توانند از هفته آینده با مراجعه به سامانه www.azmoon.org نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

پیش از این در سالهای گذشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در اردیبهشت ماه برگزار می شد.

کنکور 92 کارشناسی ارشد این دانشگاه با تاخیر در هفته دوم خردادماه سال آینده برگزار خواهد شد.

silverhrs

عضو جدید
کسی جواب این سوالو میدونه؟ بنظر ساده میاد ولی ...

مشاهده پیوست 133246

آجرD ..................چون ضریب هدایتیش از همه کمتره( (آخه اون دو نای دیگه که ضریبشون باDیکی است رطوبت دارن و k شون برا رطوبت میره بالا)

k جامدات بیشتر از مایعاته
آجری که رطوبتش بیشتره kکمتری و در نتیجه مقاومت حرارت بیشتری داره. (آجر c)

اگه کسی نظر دیگه ای داره بگه تا اگه جوابم غلطه بدونم

alexmorgan

کاربر بیش فعال

جواب سوال آجر D . من هم نظر شمارو داشتم ولی با توضیحات badboy مث اینکه رطوبت اثر افزایشی روی k داره و در نتیجه آجر D ضریب هدایت کمتری خواهد داشت.

bad..boy

عضو جدید

من اینو یک جایی که یادم نیست کجا بود با جوابش خوندم ............ولی به نظرم جواب شما درست تر میاد

بالا