گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ميسي بدك نيستم
اين روزا امتحانام شروع شده يكمي خسته ام
تو چطوري؟
خوبه يه همدرد پيدا كردم (ترم 3)

من دوباره خوبم :D ممنون
تایید میشه. درسا خیلی حجمش زیاده.منم خسته شدم.

راستی. عید همگیتون مبارک .

...Melody

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام. ممنونم از توجهتون.
خب شما هر چقدر که میدونید بگید . انشالله که درسته . چون دوستان دیگه مثل اینکه اطلاعات ندارند.
اگه هم فکر میکنید شاید اشتباه باشه و شاید دوستان تازه وارد گمراه بشن. ممنون میشم تو پروفایلم یا خصوصی پاسخ سوالم رو بدید
فكر مي كنم بتونيد شركت كنيد...به صورت آزماايشي
درمورد سوال بعدي مطمئن نيستم ولي فكر كنم اونم بشه
ولي بازهم بپرسيد
مي خوايد تو تاپيك سوالات مطرح كنيد...چون اين تاپيك سريع جلو ميره ممكنه بچه ها نبينن
سلام خوبین
من پریا هستم . تازه واردم تورو خدا منم تحویل بگیرین
خیلی دلم می خواد با همه تون دوست باشم .
سلام پريا جان
خوش اومدي

اميدوارم فعال ببينمت
سلام خانوم
خوبي عزيزم؟
نه منظورم درس خوندن نيسن
درس و كه مي خونم
منظورم اين بود كه يكي بياد به من كمك كنه از اين رشته خوشم بياد
آهان
وا!سوگند!!تو مگه خوشت نمياد؟!؟!....نه؟!!بيا جلو....ميگم بيا جلو
....نترس بيا..كاريت ندارم...
بيا..آهان
حالا خوشت مياد يا نه؟!!!!!

شوخي كردم...سوگند جان رشته ما فوق العاده گسترده س و به شدت جذاب....اگه بيشتر در موردش تحقيق كني مطمئنا عاشقش ميشي
فرصت هايي كه ITبراي زندگي به وجود مياره بي نظيره
سلام بر دوستانم
من جديدم توي اين تاپيك ...
تحويل بگيريد ...
اي بابا....
چرا همه مي گيد تحويل بگيريد...بابا بوخودا ما خيلي مهربونيم
خوش اومدين

آخرین ویرایش:

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام
خب حالا که دوستان با تجربه اینجا زیاد هستن یکی به من بگه میشه وقتی ترم 5 هستیم به صورت ازمایشی تو کنکور ارشد شرکت کنیم ؟؟؟؟
من الان ترم 3 هستم. میتونم تو کنکور ارشد سال بعد شرکت کنم ؟؟؟ فقط میخوام شرکت کنم و درصد رتبه ام معلوم بشه؟؟؟
سوال بعدی اینکه میشه واسه ارشد هم برای it امتحان بدیم. هم نرم افزار؟؟
پیشاپیش تشکر از پاسختون

سیلام مهندس
اول اینکه ببخشید دیر جواب میدم چون چند روزی نبودم
دوما اینکه من پارسال که ترم 5 بودم کنکور ارشد شرکت کردم و اینکه میتونی شرکت کنی فقط دیگه موقعی که رتبه ات اومد انتخاب رشته نمیکنی
سوما اینکه خوبه که از الان دارید به ارشد فکر میکنید ولی به نظر من (چون تجربه کردم) بجای ارشد بهفکر یادگرفتن درسا باش چون کنکور ارشد خودش میرسه و اونوقت میتونی شرکت کنی وقبول هم بشی واگر هم قبول نشدی طوری درس خونده باشی که مثل من مهندس کیلویی نشی و با لیسانس هم بتونی خیلی کارها بکنی
موفق پیروز باشید

عید قربان عید طاعت و بندگی بر همگی مبارک باد

آخرین ویرایش:

dzzv_13

مدیر تالار
سلام بر دوستانم
تحويل بگيريد ...

سلام خوبین
سیلاممممممممم مهندسای گل ایران زمین
خوش آمدید
این هم تحویللللللللللللللللللللللللللللللللل
امیدوارم همیشه و همجا موفق و پیروز باشید
(راستی بازگشت خانم رضایی رو باید جشن بگیریم چون از اون فعالهای باشگاه بودن)

paria.88

عضو جدید
کاش میشد همه بچه های آی تی دور هم جمع میشدیم یه کار اساسی میکردیم
مثلا فرهنگ شهروند الکترونیکو از خودمون شروع میکردیم و بعد هم اشاعه می دادیم
کیا حاضرن؟

dzzv_13

مدیر تالار
کیا حاضرن؟
سلام
چطوری؟

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک
کیا حاضرن؟
سلام در آغاز این راه شور و اشتیاق زیادی در شما میبینم امیدوارم بتونید این انگیزه رو حفظ کنید چون با پستی بلندی های زیادی قراره برخورد داشته باشید ....پیشنهاد خوبیه اگه میشد بچه های تالار همدیگرو تو میتینگ ببینیم خیلی کارا میشد کرد

elahe.elahe

عضو جدید
کیا حاضرن؟
سلام منم با این ایده موافقم
امیدوارم این اشتیاقت یه هو خاموش نشه

...Melody

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کیا حاضرن؟
ايده خوبيه به شرطي كه عملي بشه

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
اول از همه عذر میخوام که انقدر این جواب بلند هست...من شماره 2774 پست دادم ولی نمیدونم چرا ثبت نشده احتمالا اینترنت وسطش قطع شده...

من ترم 7 هستم شاید اینجوری بگم بهتر باشه :نه اینکه نتونم جوابشو بدم نمیدونم از کجا باید شروع کنم و از کدوم قسمت یا کاربرد ITبرای اون شخص توضیح بدم امیدوارم تونسته باشم منظورمو بیان کنم!شما خودت ترم چندی؟
من ترم 5 هستم :D
بستگی به فردی داره که داری باهاش حرف میزنی.بسته به سوادش و اطلاعاتش و طرز فکرش باید فنی تر یا ساده تر واسش توضیح بدی.مثلا :
ساده: کارگر ساختمان و طراح ساختمان یا فرق حمل و نقل با مکانیک
فنی تر مثل فرق زیرساخت با اپلیکیشن
سلام
خب حالا که دوستان با تجربه اینجا زیاد هستن یکی به من بگه میشه وقتی ترم 5 هستیم به صورت ازمایشی تو کنکور ارشد شرکت کنیم ؟؟؟؟
من الان ترم 3 هستم. میتونم تو کنکور ارشد سال بعد شرکت کنم ؟؟؟ فقط میخوام شرکت کنم و درصد رتبه ام معلوم بشه؟؟؟
سوال بعدی اینکه میشه واسه ارشد هم برای it امتحان بدیم. هم نرم افزار؟؟
در مورد اینکه ترم 5 میتونی امتحان بدی من فکر میکنم که میشه.فقط چون خیلی از درسارو نخوندی باز هم تخمین درستی بهت نمیده(مثل هوش یا سیستم عامل یا ... )
در مورد اینکه هردوتا رو امتحان بدی یه چیزایی در مورد شناور شنیدم.مثلا شنیدم میشه رشته اصلی رو نرم افزار زد و شناور رو آی تی انتخاب کرد.اطلاعات دیگه ای ندارم.
چون تو کشور ما فراهم کردن زیرساخت ها خیلی زیاد طول میکشه به نظر من بهتره همزمان با زیرساخت ها فرهنگ استفاده هم با تبلیغات مختلف جا بیفته این جوری وقتی فناوری برای بهره برداری کاملا اماده شد جامعه با اون غریبه نیست و به صورت کارامدتر مورد استفاده قرار میگیره

به نظرم فرهنگ سازي مقدمه.
ما هميشه عادت داريم زيرساخت هارو گسترش بديم و وقتي كار بيخ پيدا مي كنه بريم سراغ فرهنگ سازي!
قبل از استفاده از هر امكاناتي بايد طرز استفاده و از اون مهم تر طرز استفاده سودمند رو ياد بگيريم..اين طوري ميشه اميدوار بود جامعه درست و كارامد عمل مي كنه
پس شماها معتقدین اول فرهنگ سازی؟ با مثال میگم : فرض کنید میخوایم مردم رو به یه سرویس تحت وب عادت بدیم که باعث میشه کاراشون راحت تر و سریع تر انجام بشه.زیر ساخت واسه این کار اینترنته.اما چند تا مشکل داریم :
۱.اینترنت برای ما ارزان نیست.یعنی ممکنه همه حاضر نباشن (یا بخوان ولی نداشته باشن) انقدر هزینه براش بدن.
۲.اینترنت برای ما قابل اطمینان نیست.یعنی ممکنه حین یه تراکنش مهم قطع بشه و اون تراکنش غیر قابل تکرار باشه.یا مثلا در یه برهه ای لنگر بیفته روش با یه موقعی به دلایلی سرعتش بسیار پایین بیاد.
۳.دسترسی به اینترنت برای ما آسان نیست.یعنی هرجایی و در هر موقعیتی نمیشه بهش دسترسی داشت.شبکه های بیسیم با باسیم رایگان یا غیر رایگان زیاد وجود نداره.

پس تصور کنید افرادی رو که میخوان استفاده کنن از اون سرویس تحت وب ولی به دلایل فوق استفاده نمیکنن و بهانه میارن.راهکار شما چیه؟
کسی طرفدار زیر ساخت نبود؟
البته اینو بگم که من سهی میکنم مثل یه مجری عمل کنم و نظر خودمو اعمال نکنم وبیشتر بحث هارو باز کنم.

سلام بچه ها
كسي اينجا نيست يكم من و دعوا كنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نه منظورم درس خوندن نيسن
منظورم اين بود كه يكي بياد به من كمك كنه از اين رشته خوشم بياد
خوشبختانه مشکل حل شد...میخواستم یه کم دعوات کنم!!!
چرا ویرایش اینجوریه . نقل قول اونجوریه . بخدا تقصیر من نیست
احتمالا تگ های کوت رو خراب میکنید.براکت ها رو سعی کنید دست نزنید.
سلام خوبین
سلام.مرسی.
اینجا تحویل و غیرتحویل نداره فقط با هم حرف میزنیم!
شاید باورتون نشه ولی من مطمئنم جمعیت قابل توجهی از افراد "ناظر" اینجا داریم.یعنی فقط پست هارو میخونن ولی هیچ وقت جواب نمیدن یا هیچ تعاملی ندارن.توصیه میکنم تعامل کنید.
اصلا واسه اینکه خوشت بیاد : تحویل!
جناب امیر شماچه چیزایی قبول داری/؟
همه رو که قبول نداری!
خب ما کلی در مورد چی حرف زدیم؟؟ مگه قرار نشد هر چیزی رو به راحتی قبول نکنی؟
من هنوز دلیل قابل ملاحظه ای برای قبول کردن چیزی مثل جذب نمیبینم.
سلام بر دوستانم
تحويل بگيريد ...
سلام.
شما هم تحویل!
اينجا چه خبر؟؟؟
خبر خاصی نیست! عده ای جوان IT خوانده یا IT خوان جمع شده اند و یا مثل این حقیر اظهار فضل میکنند! یا مثل دوستان بحث و بررسی و سوال و جواب و گفت و گو.
سلامتي
اصولا اينجا بچه ها اگه سوال يا مشكلي داشته باشن بيان مي كنن و دوستان زحمت مي كشن اطلاعاتشون و در اختيار بچه ها مي ذارن
البته اینجا نه! در تاپیک سوالات سوال میپرسند و در اینجا گفت و گو میکنند!
کیا حاضرن؟
اول از همه که منظور از "جمع شدن" چیه؟ اگه منظور جمع شدن فیزیکیه که نه امکان پذیره نه با مرام ما سازگاره! یکی از چیزایی که ما روش مانور میدیم ارتباطات راه دوره.

سلام در آغاز این راه شور و اشتیاق زیادی در شما میبینم امیدوارم بتونید این انگیزه رو حفظ کنید چون با پستی بلندی های زیادی قراره برخورد داشته باشید ....پیشنهاد خوبیه اگه میشد بچه های تالار همدیگرو تو میتینگ ببینیم خیلی کارا میشد کرد
میتینگ...با توجه به اینکه هر کدوم ما از یه شهریم فکر نمیکنم خیلی و هر موقع امکان پذیر باشه.ولی توی مناسبت های خاص میشه خیلی خوب جمع شد.مثلا همه یه روز خاص بیایم همدیگرو توی نمایشگاه کتاب ببینیم.یا الکامپ یا ...
سلام ایده خوبیه!!!!اگه عملی بشه.:smile:
ايده خوبيه به شرطي كه عملي بشه
حالا که همه دوست دارین در مورد شهر الکترونیک و شهروند الکترونیک تحقیق و کار کنید یه پیشنهاد دارم : ما از طریق اون NGO که زدیم میخوایم یه سمینار در مورد شهر الکترونیک و شهروند الکترونیک برگزار کنیم...کی پایه است؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا drago جان. تا برسی به شهروند و شهر الکترونیک . این تحقیق ترم قبل بنده رو در مورد دولت الکترونیک داشته باش. ;)
تحقیق درس مبانی فناوری اطلاعات بود.

البته برای نشر در اینترنت بعضی چیزها رو سانسور کردم :D

راستی drago جان. چه کمکی برای سمینار از دست ما بر میاد ؟؟؟ به هر حال در هر کاری بنده پیش قدم هستم. البته اگه از دست بنده کمکی بر بیاد .

راستی 2 . ممنون از پاسخت در باره ی امتحان ارشد.

در مورد این تحقیق هم بگم اگه وقت ندارید کامل این 28 صفحه رو بخونید. توصیه میکنم دولت الکترونیک موانع و راهکارها از نگاه مسئولین رو بخونید. خیلی جالبه. میتونید تا چند روز هم بخندید و هم گریه کنید :D (صفحه 11 پی دی اف)

پیوست ها

• dolate electeronic (danial).pdf
    259.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sara.mortazavi

کاربر حرفه ای

سلام به همه بروبکس ای تی
جناب دراگو درست میگند ماهر کدووم مال یه شهریم نمیشه میتینگ داشته باشه جز بعضی از سمینارها ونمایشگاه ها
من یه پیشنهاد دارم
نظرتون درمورد میتینگ ان لاین چیه
توی یه روم همه همزمان جمع بشیم
برای سمینار هم اگه کمکی از دستم برمیاید خوشحال میشم کمک کنم
راستی مسنجر جدیدا قاط زده؟!!!!!!!!!!!
بازنمیشه

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک
فرهنگ سازی؟زیرساخت

فرهنگ سازی؟زیرساخت

پس شماها معتقدین اول فرهنگ سازی؟ با مثال میگم : فرض کنید میخوایم مردم رو به یه سرویس تحت وب عادت بدیم که باعث میشه کاراشون راحت تر و سریع تر انجام بشه.زیر ساخت واسه این کار اینترنته.اما چند تا مشکل داریم :
۱.اینترنت برای ما ارزان نیست.یعنی ممکنه همه حاضر نباشن (یا بخوان ولی نداشته باشن) انقدر هزینه براش بدن.
۲.اینترنت برای ما قابل اطمینان نیست.یعنی ممکنه حین یه تراکنش مهم قطع بشه و اون تراکنش غیر قابل تکرار باشه.یا مثلا در یه برهه ای لنگر بیفته روش با یه موقعی به دلایلی سرعتش بسیار پایین بیاد.
۳.دسترسی به اینترنت برای ما آسان نیست.یعنی هرجایی و در هر موقعیتی نمیشه بهش دسترسی داشت.شبکه های بیسیم با باسیم رایگان یا غیر رایگان زیاد وجود نداره.

پس تصور کنید افرادی رو که میخوان استفاده کنن از اون سرویس تحت وب ولی به دلایل فوق استفاده نمیکنن و بهانه میارن.راهکار شما چیه؟
کسی طرفدار زیر ساخت نبود؟
البته اینو بگم که من سهی میکنم مثل یه مجری عمل کنم و نظر خودمو اعمال نکنم وبیشتر بحث هارو باز کنم.
[/QUOTE]
میتینگ نه تنها از بعد تبادل اطلاعات و کا گروهی خوبه باعث شورو اشتیاق توی بچه ها هم میشه که ....فعلا که در حد حرفه.من معتقدم ایجاد زیرساخت خودش یه جور فرهنگ سازی میتونه باشه ببینید اگه بانک ها دارن خدمات الکترونیکی عرضه می کنن ما هم خود بخود مجبوریم استفاده ی صحیح از اون رو یاد بگیریم یه روستایی که هیچ رسانه ی آموزشی پیشش نیست که بگه فلان کار خوبه خودش میبینه همه دارن اینکارو میکنن و خدمات داره اینطوری عرضه میشه پس میره و هرجور شده یاد میگیره چطوری کار کنه یا اینترنت وقتی ما میبینیم خدمات مختلفی داره از طریق اینترنت عرضه میشه و اینترنت داره تو دنیا حرف اول رو میزنه(زیر ساختش وجود داره)خودبخود میریم طرز صحیح استفادشو یاد میگیریم.... فرهنگ سازی درسته لازمه ولی باید کنارش زیر ساخت فراموش نشه(این موضوع جای بحث داره منم فقط نظرمو گفتlم دوستان ادامه بدن ماهم استفاده میکنیم:gol:)

chaika

عضو جدید
سلام دوستان
رشته من فناوری اطلاعات است اما گرایشم اتوماسیون صنعتی و مکانیکی است. چون در ایران این گرایش زیر مجموعه مکانیک ساخت و تولید تعریف می شه . برای دکتری می خوام برم دنبال یه پروژه در حوزه شبکه و امنیت. سوالم از شما عزیزان اینه به نظر شما اگر ایران برگردم و ایران کار کنم کدومش بیشتر به درد می خوره (با توجه به اینکه مدرک من IT هست)؟سپاسگزار می شم راهنماییم کنید!

paria.88

عضو جدید
سلام بچه ها
مرسی از همگی به خاطر توجهتون
اول اگه میشه یه راهی پیدا کنین که راحت تر در ارتباط باشیم
اینجا یه خورده سخته
و بعد در مورد موضوعی که عنوان کردمو خیلیا استقبال کردن تعامل می کنیم
خیلی دوستون دااااااااااااااااااااااارم

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
حالا drago جان. تا برسی به شهروند و شهر الکترونیک . این تحقیق ترم قبل بنده رو در مورد دولت الکترونیک داشته باش. ;)
راستی drago جان. چه کمکی برای سمینار از دست ما بر میاد ؟؟؟ به هر حال در هر کاری بنده پیش قدم هستم. البته اگه از دست بنده کمکی بر بیاد .
+۱ واسه مقاله و استقبال!(هرچند هنوز نخوندم و الان دانلود زدم)
والا سمینار رو نمیدونم چجوری میتونم با شما دوستان همکاری داشته باشم...اما فکر میکنم اگه بتونین یه استاد خوب واسه سخنرانی در این مورد معرفی کنین کمک بزرگیه.البته از الان بترسونمتون : هر کی معرفی کنه ممکنه بهش بگم برو باهاش حرف بزن هم از نظر هزینه هم رفت و آمد و برنامه ریزی و ... خلاصه دردسر نشه براتون!
بقیه موارد هم میشه مجوز گرفتن و اداری و خدمات و تدارکات که بچه هایی که اینجان انجام میدیم دیگه...
جناب دراگو درست میگند ماهر کدووم مال یه شهریم نمیشه میتینگ داشته باشه جز بعضی از سمینارها ونمایشگاه ها
من یه پیشنهاد دارم
نظرتون درمورد میتینگ ان لاین چیه
توی یه روم همه همزمان جمع بشیم
برای سمینار هم اگه کمکی از دستم برمیاید خوشحال میشم کمک کنم
راستی مسنجر جدیدا قاط زده؟!!!!!!!!!!!
بازنمیشه
با روم موافق نیستم.مخصوصا اگه یاهو باشه.از یاهو خوشم نمیومد و از وقتی فهمیدم که سرویس های POP3 و IMAP اش پولیه دلیل منطقی براش پیدا کردم!!
روش هایی برپایه VoIP مثل اسکایپی یا TeamSpeak رو پیشنهاد میکنم.
مسنجر من (Pidgin) مشکلی با یاهو و جی تاک نداره ولی از امروز به Live گیر میده میگه SSLاش غیر معتبره...پیدجین هم زده تو کار مایکروسافت!!
میتینگ نه تنها از بعد تبادل اطلاعات و کا گروهی خوبه باعث شورو اشتیاق توی بچه ها هم میشه که ....فعلا که در حد حرفه.من معتقدم ایجاد زیرساخت خودش یه جور فرهنگ سازی میتونه باشه ببینید اگه بانک ها دارن خدمات الکترونیکی عرضه می کنن ما هم خود بخود مجبوریم استفاده ی صحیح از اون رو یاد بگیریم یه روستایی که هیچ رسانه ی آموزشی پیشش نیست که بگه فلان کار خوبه خودش میبینه همه دارن اینکارو میکنن و خدمات داره اینطوری عرضه میشه پس میره و هرجور شده یاد میگیره چطوری کار کنه یا اینترنت وقتی ما میبینیم خدمات مختلفی داره از طریق اینترنت عرضه میشه و اینترنت داره تو دنیا حرف اول رو میزنه(زیر ساختش وجود داره)خودبخود میریم طرز صحیح استفادشو یاد میگیریم.... فرهنگ سازی درسته لازمه ولی باید کنارش زیر ساخت فراموش نشه(این موضوع جای بحث داره منم فقط نظرمو گفتlم دوستان ادامه بدن ماهم استفاده میکنیم:gol:)
اول که با اجبار کردن مخالفم.یعنی اگه شما بگی فقط و فقط از طریق این سرویس اینترنتی میشه کارتو انجام بدی نه تنها باعث ایجاد علاقه نمیشی بلکه تنفر هم ایجاد میکنی.
مورد بعدی که به ذهنم میرسه اینه که حالا شما مردم رو علاقه مند به استفاده از بانکداری الکترونیک کردی...درسته؟ یعنی فرهنگ سازی رو انجام دادی.ولی من نوعی میرم با عابر بانک کار کنم در 70 درصد موارد میبینم غیر قابل استفاده است.POS ها ساعت شلوغی تایم اوت میده.آیا ممکن نیست خود اینا باعث بشه اثرات اون فرهنگ سازی از بین بره؟

(بازم دارم میگم اینا الزاما نظرات من نیست فقط میخوام بحثو باز کنم،نگین ما هرچی میگیم این گیر میده!)
سلام دوستان
رشته من فناوری اطلاعات است اما گرایشم اتوماسیون صنعتی و مکانیکی است. چون در ایران این گرایش زیر مجموعه مکانیک ساخت و تولید تعریف می شه . برای دکتری می خوام برم دنبال یه پروژه در حوزه شبکه و امنیت. سوالم از شما عزیزان اینه به نظر شما اگر ایران برگردم و ایران کار کنم کدومش بیشتر به درد می خوره (با توجه به اینکه مدرک من IT هست)؟سپاسگزار می شم راهنماییم کنید!
اول از همه من دارم به این فکر میکنم که بیای ایران چیکار کنی؟ بخث وطن پرستی و اینا رو کنار بزاریم از نظر پیشرفت خودت،نیای که بهتره برات...
شما که به عنوان دکتر برگردی یا با اتوماسیون برمیگردی یا با شبکه دیگه؟ هردوتاش خیلی خوب و کارا هست اما ... اتوماسیون اداری که به فنا رفته،اتوماسیون صنعتی هم که اینجا فکر نمیکنم درست و حسابی درکت کنن و واسه کارت و دانشت ارزش قائل بشن.شبکه هم که دست زیاد شده و غیر متخصصین دارن توش کولاک میکنن.
اما اگه برگردی و بخوای کار تدریس انجام بدی فکر میکنم هم واسه خودت خوب باشه هم واسه دانشجوهات.
سلام بچه ها
مرسی از همگی به خاطر توجهتون
اول اگه میشه یه راهی پیدا کنین که راحت تر در ارتباط باشیم
اینجا یه خورده سخته
و بعد در مورد موضوعی که عنوان کردمو خیلیا استقبال کردن تعامل می کنیم
خیلی دوستون دااااااااااااااااااااااارم
مهندس....
یکی یه جا نوشته بود مهندس میگه یا راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت!
پس یا راهی بیاب یا راهی بساز!
البته اینجا هم انقدرها سخت نیست و خوبی های خودشو داره.خصوصیت فروم اختلاف زمان حضور کاربراش هست.مثلا من و شما داریم 12:30 شب (در اصل 00:30 صبح!) سر میزنیم ولی 4 پست قبل تر مسعود ساعت 9:30 صبح اومده.

zigovart

عضو جدید
دراگو جان لطف کن یه توضیحی در مورد pop3,IAMP,VOIPبرام بده مرسی!

آخرین ویرایش:

Y@30N

عضو جدید
یاسین

یاسین

سلام به همگی - منم یاسین ورودی 89 IT تو دانشگاه تربیت معلم آذربایجان تبریز هستم:gol::)

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
+۱ واسه مقاله و استقبال!(هرچند هنوز نخوندم و الان دانلود زدم)
والا سمینار رو نمیدونم چجوری میتونم با شما دوستان همکاری داشته باشم...اما فکر میکنم اگه بتونین یه استاد خوب واسه سخنرانی در این مورد معرفی کنین کمک بزرگیه.البته از الان بترسونمتون : هر کی معرفی کنه ممکنه بهش بگم برو باهاش حرف بزن هم از نظر هزینه هم رفت و آمد و برنامه ریزی و ... خلاصه دردسر نشه براتون!
بقیه موارد هم میشه مجوز گرفتن و اداری و خدمات و تدارکات که بچه هایی که اینجان انجام میدیم دیگه...

با روم موافق نیستم.مخصوصا اگه یاهو باشه.از یاهو خوشم نمیومد و از وقتی فهمیدم که سرویس های POP3 و IMAP اش پولیه دلیل منطقی براش پیدا کردم!!
روش هایی برپایه VoIP مثل اسکایپی یا TeamSpeak رو پیشنهاد میکنم.
مسنجر من (Pidgin) مشکلی با یاهو و جی تاک نداره ولی از امروز به Live گیر میده میگه SSLاش غیر معتبره...پیدجین هم زده تو کار مایکروسافت!!
.

شما از کدوم شهر هستید drago جان ؟؟؟ سمینار رو کدوم شهر میخواین برگزار کنین//؟ ؟

در مورد روم هم بگم که درسته که یاهو ضعف های خاصی داره و از نظر امنیت هم مشکل داره
ولی همه گیر تره و امکان داره همه افراد نتونن از اسکایپ که خیلی عالیه استفاده کنند
البته امیدوارم دانشجوهای iT همه با اسکایپ و ... اشنایی کامل داشته باشن
به هر حال به نظر من نیز یه چت گروهی خیلی میتونه عالی باشه. البته اگه همه استقبال کنند.

بالا