گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

zigovart

عضو جدید
من ترم 7 هستم شاید اینجوری بگم بهتر باشه :نه اینکه نتونم جوابشو بدم نمیدونم از کجا باید شروع کنم و از کدوم قسمت یا کاربرد ITبرای اون شخص توضیح بدم امیدوارم تونسته باشم منظورمو بیان کنم!شما خودت ترم چندی؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
خب حالا که دوستان با تجربه اینجا زیاد هستن یکی به من بگه میشه وقتی ترم 5 هستیم به صورت ازمایشی تو کنکور ارشد شرکت کنیم ؟؟؟؟
من الان ترم 3 هستم. میتونم تو کنکور ارشد سال بعد شرکت کنم ؟؟؟ فقط میخوام شرکت کنم و درصد رتبه ام معلوم بشه؟؟؟
سوال بعدی اینکه میشه واسه ارشد هم برای it امتحان بدیم. هم نرم افزار؟؟
پیشاپیش تشکر از پاسختون

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک
راز.....

راز.....

(حرف اضافه ای که برای فعل مخالفت به کار میره "با " هست نه "از"!)
من با تفکری که پشتشته مخالفم نه با فیلمش یا کتابش یا ...
من مثلا با اینکه میگه تو مثلا به پولدار شدن فکر کن بعد خود به خود یونیورس همه چی رو جفت و جور میکنه پولدار میشی مخالفم.(البته من در حد و حدودی نیستم که بگم این درسته یا غلطه،فقط میگم من قبول ندارم)

اگه این مستند رو تا آخر دیده باشی بحث به جایی میرسه که خود انسان هم باید در جهت تصوراتش حرکت کنه درسته؟بعد از قسمت دوچرخه...دقیقا یادم نیست خواستی جاشو میگم.پس به هیچ وجه پیام این مستند فکر کردن تنها به هدف نیستش.در ضمن فکر ما و قدرت اون ناگهان مارو به هدف نمیرسونه بلکه مارو در راهی قرار میده که بتونیم به هدف برسیم که توی راز کلی بحث شده.

zigovart

عضو جدید
چون تو کشور ما فراهم کردن زیرساخت ها خیلی زیاد طول میکشه به نظر من بهتره همزمان با زیرساخت ها فرهنگ استفاده هم با تبلیغات مختلف جا بیفته این جوری وقتی فناوری برای بهره برداری کاملا اماده شد جامعه با اون غریبه نیست و به صورت کارامدتر مورد استفاده قرار میگیره

...Melody

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به بروبچ گل.با آرزو ی موفقیت
سلام مهندس جان
چه عجب!خوب ياد گرفتي يه سلام ميدي ميريا!
:gol::gol:
من مثلا با اینکه میگه تو مثلا به پولدار شدن فکر کن بعد خود به خود یونیورس همه چی رو جفت و جور میکنه پولدار میشی مخالفم.(البته من در حد و حدودی نیستم که بگم این درسته یا غلطه،فقط میگم من قبول ندارم)

=================
بحث کنید : اول زیر ساخت ها آماده شود و بعد توسعه فرهنگی یا اول توسعه فرهنگی همزمان با توسعه زیر ساخت؟
بزارین مثال بزنم :
اول خطوط ADSL رو ارزان و با کیفیت و در دسترس همه بکنیم(مثلا بعضی نقاط حومه شهر رو ISP ها ساپورت نمیکنن الان) بعد مردم رو تشویق به استفاده از اینترنت برای راحت تر شدن کاراشون بکنیم ؟
یا
همزمان سرویس های تحت وب ایجاد کنیم و در عین حال به توسعه اینترنت پرسرعت بپردازیم؟
Press the issue :d
امير من يكم درمورد راز باهات مخالفم...اين نيست كه فقط با فكر بهش برسي..توي خود فيلم هم اشاره مي كنه كه بايد براش تلاش بشه..يا اقلا در جهتش قرار بگيري.اگه قرار باشه پاتو بندازي رو پات و لم بدي يه جا بعد تمام روز به يه خونه دوبلكس فكر كني هيچ وقت اتفاقي نميفته.
البته اين نظريه رو خيلي ها هم قبول ندارن..اگه از ديد علمي بخواي بهش نگاه كني هيچ جور نمي توني اثباتش كني.چون چيزي نيست كه بشه محاسبه يا بررسي ش كرد.هر اتفاقي رو مي توني بهش ربط بدي يا برعكس...

=======
به نظرم فرهنگ سازي مقدمه.
ما هميشه عادت داريم زيرساخت هارو گسترش بديم و وقتي كار بيخ پيدا مي كنه بريم سراغ فرهنگ سازي!
قبل از استفاده از هر امكاناتي بايد طرز استفاده و از اون مهم تر طرز استفاده سودمند رو ياد بگيريم..اين طوري ميشه اميدوار بود جامعه درست و كارامد عمل مي كنه

...Melody

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آهان درمورد سوال جومونگ360 عزيز!
معمولا تو درس خوندن علاقه خيلي مهمه..براي همين توصيه مي كنم درمورد هيچ درسي پيشداوري نداشته باشين.اگر به شكل تجربي هم يادبگيريم خيلي ديرتر فراموش ميشه...دليل اينكه اغلب ما چندروز قبل از امتحانات شروع مي كنيم بيشتر اينه كه باهاش مثل يه درسي برخورد مي كنيم كه صرفا بايد پاس بشه حالا ديگه كي اهميت ميده بعدا يادش بياد يا نه!!

در تاييد حرف امير عزيز(dzzv_13)!
ميگن هيچ وقت صددرصد به كسي اعتماد نكنيد چون تاثيرات زيادي روي تفكرات ميذاره.اين كه مطالب كتاب رو يه نظريه بدونيم خيلي فكر خوبيه به نظرم باعث فعاليت بيشتر ميشه

...Melody

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
كسي اينجا نيست يكم من و دعوا كنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام خانومي
خوبي؟
دعوا واسه چي؟!(منظورت درس خوندن و اينا كه نيست؟!)

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک
..

..

آهان درمورد سوال جومونگ360 عزيز!
معمولا تو درس خوندن علاقه خيلي مهمه..براي همين توصيه مي كنم درمورد هيچ درسي پيشداوري نداشته باشين.اگر به شكل تجربي هم يادبگيريم خيلي ديرتر فراموش ميشه...دليل اينكه اغلب ما چندروز قبل از امتحانات شروع مي كنيم بيشتر اينه كه باهاش مثل يه درسي برخورد مي كنيم كه صرفا بايد پاس بشه حالا ديگه كي اهميت ميده بعدا يادش بياد يا نه!!

خوب به نظر شما با این بی سلیقگی توی انتخاب درس ها و منابع چطور میشه علاقه پیدا کرد.با نظام آموزشی ما هم که تجربه رو بیخیال...در تایید حرف شما حتی اگه از روز اول هم درسارو بخونیم نه قبل از امتحان بازم نتیجه میشه یه علم بی ارزش...خوب توی این همه مشکلات فقط باید تحمل کرد:cry:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
خب حالا که دوستان با تجربه اینجا زیاد هستن یکی به من بگه میشه وقتی ترم 5 هستیم به صورت ازمایشی تو کنکور ارشد شرکت کنیم ؟؟؟؟
من الان ترم 3 هستم. میتونم تو کنکور ارشد سال بعد شرکت کنم ؟؟؟ فقط میخوام شرکت کنم و درصد رتبه ام معلوم بشه؟؟؟
سوال بعدی اینکه میشه واسه ارشد هم برای it امتحان بدیم. هم نرم افزار؟؟
پیشاپیش تشکر از پاسختون

خب شما که این همه بحث های زیبا میکنید. نمیشه یکی زحمت بکشه و جواب سوال های منم بده؟؟؟ ممنون میشم.

آخرین ویرایش:

sara.mortazavi

کاربر حرفه ای
جناب امیر شماچه چیزایی قبول داری/؟
همه رو که قبول نداری!
انسان به هرچیزی فکرکنه همون میشه این به خاطر مستند راز نیست که میگم.....اصلا نصفه دیدم
به خاطر انرژی موجود در انسانه
انسان میتونه ذرات را تغییر بده با استفاده از فکرش...................................

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله دراگو عزیز حرف شما کاملا متین . یونیورس فقط شرایط رو ایجاد میکنه بقیه دیگه بر عهده خودمون هست

اگه این مستند رو تا آخر دیده باشی بحث به جایی میرسه که خود انسان هم باید در جهت تصوراتش حرکت کنه درسته؟بعد از قسمت دوچرخه...دقیقا یادم نیست خواستی جاشو میگم.پس به هیچ وجه پیام این مستند فکر کردن تنها به هدف نیستش.در ضمن فکر ما و قدرت اون ناگهان مارو به هدف نمیرسونه بلکه مارو در راهی قرار میده که بتونیم به هدف برسیم که توی راز کلی بحث شده.
[/QUOTE]
خوب من با این حرف جومونگ عزیز موافقم . بله هدف داشتن ما رو تو یه مسیری قرار میده . ما انسانیم و عقل داریم . پس راه درست رو خودمون تشخیص میدیم . حرف هایی هم که میشنویم فقط در حد راهنماست. همین
امیرجان دوست من بهتر نیست به جای بازی با کلمه ها یه کم بحثو بیشتر باز میکردی؟
۱. کی گفته ما نمیتونیم کاری بکنیم؟ کی گفته ۳ بار نوشتن کلمه تغییر کاری میکنه؟!!!
۲.کتاب خوندن رو اکتشاف نمیبینم، بیشتر اکتساب میبینم.ولی برای کشف چیزی مطالعه مرتبط حیاتی به نظر میرسه.
۳.اطلاعات در ذهن میگنجه ولی Reliability نداره و همچنین استفاده اش توسط دیگران سخته اونجوری.یعنی شما که اطلاعات مفید و جامع توی ذهنت داری چجوری قراره من (در موقع نیازم و نه هر لحظه ای که تو بخوای) بهش دسترسی داشته باشم؟ کتاب رسانه انتقال اطلاعاته برادر....
۴.تقریبا 99 درصد بقیه اشو نفهمیدم! (البته فکر کنم مشکل از منه!!)
۶.مگه ذهنت چیزی جدای از خودته؟ عین اینه که بگی اندیشه من زودتر از جسمم به دانشگاه میرسه.بعد میگه تو چیزی غیر از ذهن هم داری که برات تحلیل و پردازش کنه؟ چه میدونم بایاسی چیزی داری مگه؟!
۵.اولا که هیچ کس الزامی نداره به من جواب بده و اگه دوستانی مثل شما جواب میدین لطف دارین.پس دیگه چه برسه به اینکه فقط یه شماره اش رو جواب نداده باشی! این شماره بندی هم به خصوصیت (نمیدونم منفی یا مثبت) شخصیه که واسه مرتب کردن افکارم موقع کامنت دادن و پست نوشتن استفاده میکنم...خلاصه اگه دردسر میشه واسه شماها ببخشید.
دراگو عزیز خودت یه بار گفتی که اگه کسی نخواد نظر بده و یک بعدی باشه میره وبلاگ میزنه . اینجا اومدیم که با هم باشیم بهم کمک کنیم . اگه من نباشم خیالم راحت باشه که من نیستم دوستای دیگه هستند. خودمون بهتر میدونیم مااز جای جای ایران و با فرهنگ های متفاوت با هم ارتباط داریم . پس باید نظر مخالفم داشته باشیم . مخاطب من فقط دراگو نیست . خیلی وقت بود قصد گفتن این حرفا رو داشتم چون تو یکی از تاپیک ها هم دیدم که سر این بحث بود .مخاطب همه هستیم . پس اگه نظری دارید، با احترام شمردن نظر دیگران ، نظر خودتون رو بگید . لزومی نداره به همه نظرات جواب بدبد.
سیلاممممممممممم مهندس خوفی؟
جواب سوالت یه جمله که من خیلی دوست دارم و به دیگران هم همیشه گوش زدش میکنم و اونهم این است که ما باید کتاب رو بخونیم نه اینکه کتاب ما رو بخونه

به نظر من باید وقتی یه مطلب رو میخونیم اول بدونیم برای چی میخونیم و از اون چی در می آد و به چه درد ما میخوره
و از همه مهمتر باید به کتاب مسلط باشیم و سعی کنیم به این بیاندیشیم که کتاب دانشش از ما کمتر و محدود است و ما هستیم که باید بر صحت اطلاعات یه کتاب تاثیر بگذاریم پس سعی کنیم که یه مطلبی رو میخونیم با تمام وجود قبولش نداشته باشیم بلکه به عنوان یه فرضیه بپذیریم که ممکنه راهی بهتر از آن هم باشد که اینجاست که ما باید اون راه حل بهتر رو بیابیم

نتیجه: کتاب رو فقط به این دلیل بخونید که ابزار دستتون بیاد نه مقصد

(البته نظرات شخصیه من اینه و چقدر از ایده های افراد موفق فاصله داره رو شما باید پیدا کنید پس کلا به نظر من افراد موفق اکتشافگر خوبی بودن تا کتاب خوان خوب)
من یا این حرفات موافقم . واقعا هر چیزی رو سریع قبول نکنیم .
مهندس درگیر امتحان یودم . کم سعادتی از منه والا من همیشه دلم تو تالار و پیش دوستامه.

جناب امیر شماچه چیزایی قبول داری/؟
همه رو که قبول نداری!
انسان به هرچیزی فکرکنه همون میشه این به خاطر مستند راز نیست که میگم.....اصلا نصفه دیدم
به خاطر انرژی موجود در انسانه
انسان میتونه ذرات را تغییر بده با استفاده از فکرش...................................
بنظر من اگه به حرفا ایمان داشته باشیم خیلی کارا میتونیم کنیم . صرفا فقط حرف زدن کافی نیست

جومونگ عزیز بحث خوبی رو شروع کرده . خوب من نظرات همه رو نخوندم .
بنظر من تنها با حلوا حلوا دهن شیرین نمیشه . من الان میتونم خیلی حرف بزنم . آیا شما به قدرت کلمات ایمان دارید؟ بله حق باشماست تنها هدف داشتن کافی نیست چون همت هم میخواد . در جواب جومونگ عزیز باید بگم منم با شما موافقم که آموزش ایران ایراد داره ولی ایراد از ما هم هست ، ما ایرانی ها باید حتما چوب بالا سرمون باشه تا کار انجام بدیم . بخاطر همین درس فقط شب امتحان چرا چون فردا امتحان داریم . پس مقصر اصلی خود ما هستیم .ما self study قوی نداریم . فقط دوست داریم برای انجام کاری حتما دلیلی داشته باشیم .

گذشته از این حرفا امیدوارم حال همتون خوب باشه مخصوصا دوستایی که کنکور میخوان بدن . اصلا نترسید دعای خیر ما پشت سر شماست .

آخرین ویرایش:

...Melody

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خوب به نظر شما با این بی سلیقگی توی انتخاب درس ها و منابع چطور میشه علاقه پیدا کرد.با نظام آموزشی ما هم که تجربه رو بیخیال...در تایید حرف شما حتی اگه از روز اول هم درسارو بخونیم نه قبل از امتحان بازم نتیجه میشه یه علم بی ارزش...خوب توی این همه مشکلات فقط باید تحمل کرد:cry:
قبول دارم كه حداقل در مورد رشته ما خيلي بد برنامه ريزي شده...آموزش هايي كه تو دانشگاه داده ميشه اصلا كافي نيست..براي همين ميگم خودمون بايد آستين بالا بزنيم
ببينيد من اگه درسي رو خوشم نياد سعي مي كنم مطلب بهتري درموردش پيدا كنم...اگر ببينم با يه كتاب چيز زيادي حاليم نميشه كتاباي ديگه اي هم مي خونم.....فقط اينكه بگيم جبر روزگاره و ما بي تقصيريم و بايد بسوزيم كه كافي نيست....يه چيزي هست به اسم همت!....مهندس جان ميشه اين شرايط رو هم تغيير داد ولي خب طول ميكشه.سيستم آموزشي ما ايراد داره
بعد هم اينو قبول ندارم كه فقط يه علم بي ارزشه....اگه بدون هيچ تجربه اي باشه و فقط روخوني كتاب بازم علم بي ارزش نيست!علميه كه براي بهتر شدن به كار و تجربه نياز داره
خب شما که این همه بحث های زیبا میکنید. نمیشه یکی زحمت بکشه و جواب سوال های منم بده؟؟؟ ممنون میشم.
والا من اومدم جواب بدم ديدم شايد اشتباه كنم...ديگه گفتم دوستان ميان ميگن
:gol:
جومونگ عزیز بحث خوبی رو شروع کرده . خوب من نظرات همه رو نخوندم .
بنظر من تنها با حلوا حلوا دهن شیرین نمیشه . من الان میتونم خیلی حرف بزنم . آیا شما به قدرت کلمات ایمان دارید؟ بله حق باشماست تنها هدف داشتن کافی نیست چون همت هم میخواد . در جواب جومونگ عزیز باید بگم منم با شما موافقم که آموزش ایران ایراد داره ولی ایراد از ما هم هست ، ما ایرانی ها باید حتما چوب بالا سرمون باشه تا کار انجام بدیم . بخاطر همین درس فقط شب امتحان چرا چون فردا امتحان داریم . پس مقصر اصلی خود ما هستیم .ما self study قوی نداریم . فقط دوست داریم برای انجام کاری حتما دلیلی داشته باشیم .

گذشته از این حرفا امیدوارم حال همتون خوب باشه مخصوصا دوستایی که کنکور میخوان بدن . اصلا نترسید دعای خیر ما پشت سر شماست .
سيلااااام الهام جونم
خوبي؟كجايي تو؟
:gol::gol:

آره ديگه همين....اشكال از خودمون هم هست....عادت كرديم زور بالاسرمون باشه(ازت تقلب كردم الهام)

يه نتيجه اينكه انقد اهميت نداديم كه بنزين سهميه بندي شد!!!!:دي(از كجا رسيد به كجا!!!)

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا من اومدم جواب بدم ديدم شايد اشتباه كنم...ديگه گفتم دوستان ميان ميگن
:gol:

[/COLOR]

سلام. ممنونم از توجهتون.
خب شما هر چقدر که میدونید بگید . انشالله که درسته . چون دوستان دیگه مثل اینکه اطلاعات ندارند.
اگه هم فکر میکنید شاید اشتباه باشه و شاید دوستان تازه وارد گمراه بشن. ممنون میشم تو پروفایلم یا خصوصی پاسخ سوالم رو بدید

sogand.sogand

عضو جدید
سلام خوبین
من پریا هستم . تازه واردم تورو خدا منم تحویل بگیرین
خیلی دلم می خواد با همه تون دوست باشم .

سلام پريا خوبي؟
من سوگندم ترم 3ام
اينجا همه همديگرو تحويل مي گيرن
احساس غريبي نكن عزيزم

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید