گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

sogand.sogand

عضو جدید
بچه ها سلام .
من الآن ترم 3 هستم اما متاسفانه هيچي از اين رشته و درسايي كه پاس كردم نمي دونم.
اين ندونستن من و شديدا كلافه كرده و كم كم دارم دچار افسردگي مي شم .
بچه ها يكي كه خوب بلده بياد من و راهنمايي كنمخودم مي دونم باد شروع كنم به مطالعه اما نياز به يه جرقه دارم يه اميد و يه حرف مناسب
ميسييييي

sahar_m1068

عضو جدید
بچه ها سلام .
بچه ها يكي كه خوب بلده بياد من و راهنمايي كنمخودم مي دونم باد شروع كنم به مطالعه اما نياز به يه جرقه دارم يه اميد و يه حرف مناسب
ميسييييي
سلام راست میگه منم نمیدونم.

saghar70

عضو جدید
هم دانشگاهیای من دخترا از کامپیوتر هیچی نمیدونن چه برسه به ای تی
سلام.من اصفهانيم.نكنه هم دانشگاهيم؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!اخه تو دانشگاه ما هم ما دخترا هيچي بلد نيستيم!ولي پسرا خيلي حاليشونه.خوب چون قبل از اومدن به اين رشته برنامه نويسي زياد كردن

saghar70

عضو جدید
سلام فک کنم منو شما یه جورایی همدردیم منم به مکانیک علاقه داشتمو itقبول شدم خیلیم ناراحت بودم سال اولم فقط با گریه برنامه نویسیو خوندم ولی از تابستون شروع کردم به مطالعه ی کتاب های پایه ای فناوری اطلاعات و برای اینکه بیشتر به کامپیوتر نزدیک بشم رفتم توی یه شرکت کامپیوتری تقریبا به عنوان یه کار آموز کارکردم به نظرم اگه بتونی بری یه همچین جاهایی خیلی برات مفیده چون تجربه هایی بدس میاری که با صد سال درس خوندن تو دانشگا نمی تونی بدس بیاری.الانم که تو دانشگایی سعی کن درساتو خوب بخونی وبه خودت تلقین کنی که به itعلاقه مندیدر واقع به قول مشاورین تفکرمثبت داشته باش .برا زبانتم به نظرم از آموزش نصرت وکتاب 504استفاده کن می تونی هر روز نیم ساعتو به این کار اختصاص بدی.موفق باشی.;);)
سلام مرسي از كمكت اميدوارم تو هم موفق باشي

saghar70

عضو جدید
سلام و خوش آمدید.
اول از همه لطف کنین همونطور که توی پست آخر زحمت کشیدید فارسی بنویسین.خواندنش سریع تر،راحت تر و قابل فهم تر است.
در مورد اینکه شناخت کافی ندارید تقریبا در مورد بیشتر دانشجویان تازه وارد صادقه ولی اینکه میگید علاقه ندارید و اصرار زیادی به علاقه اتون به معماری دارید میتونه مشکل ساز باشه.اینکه میگم "میتونه مشکل ساز باشه" به این خاطره که خیلی ها فکر میکردند نه تنها خوششون نمیاد بلکه بدشون هم میاد ولی بعدا دیدن رشته جذابیه و میتونن علاقه مند باشن.

پس اگه واقعا فکر میکنین باید معمار بشین شک نکنید و دوباره کنکور بدین.مخصوصا که به نظر میرسه خانم هستید و از نظر نظام وظیفه و اینا مشکلی ندارید.
اما اگه فقط ترس از ناشناخته هاست سعی کنید بشناسیدش.توی همین تالار میتونین اطلاعات خوبی به دست بیارین،به نظر میرسه این تاپیک رو از صفحات اول تا یه جایی هم خوندید.ولی این تاپیک بیشتر گفتگوهای دوستانه است.تاپیک هایی که صرفا در مورد تعاریف این علم حرف زدیم مناسب تره.
به این تالار اکتفا نکنید.منابع فارسی و انگلیسی مختلف رو بخوانید و جستجو کنید.
زبانتون رو به نظر من فقط با تمرین میتونید قوی کنید.{نسخه نمیپیچم ولی کامپیوتر و خود ویندوز + بازی های کامپیوتری + فیلم های زبان اصلی توی تقویت زبان به من کمک کرد!!}
در مورد توانایی...شاید من در حدی نباشم که بخوام اظهار نظر کنم مخصوصا که زیاد مشاوره خوبی در مورد درس نمیتونم بدم ولی به نظر من باید :
۱.حداقل با کامپیوتر و اینترنت آشنایی داشته باشید.
۲.توانایی به روز نگه داشتن اطلاعاتتونو داشته باشید.
۳.توانایی جمع آوری مطالب رو داشته باشید.هنوز هم منابع خوب و جامعی به زبان فارسی نمیشه پیدا کرد،باید خودتون به فکر خودتون باشید.
۴.با توجه به نکته بالا باید زبان انگلیسیتونو تقویت کنید.
۵.فعال باشید.کسی که توی این رشته بیاد و فعال نباشه به نظر من موفق نمیشه.

============
دوستان جسارت منو ببخشن.
ممنون از راهنماييهاتون.اخه اگه بخوام بشينم بخونم كه 2سال محرومم از كنكور(روزانه قبول شدم)بعدشم ضمانتي نيست كه بشينم بخونم و معماري هنر اصفهان بيارم!!به نظر من اي تي به خودي خود رشته بدي نيست ولي خوب تو دانشگاه ما زيادي شلوغش ميكنن و خيلي سخت ميگيرن.مثلا شما فك كن استاد برنامه نويسي ما 2هفتس رفته امريكا و از طريق چت به ما درس ميده!!!!!!!!!الانم كلي تكليف داده بنويسيم منم درساي جديدو هيچي ياد نگرفتم .اينا همش وحشت منو از اي تي بيشتر ميكنه.
از طرفي من واقعا نميدونم تو اين دانشگاه ما هم بايد c بلد باشيم هم++cهم c# هم مطلب .اينا رو بايد از قبل بلد ميبوديم!!حالا بايد بريم كلاساي جاوا و برنامه نويسي وب.من نميدونم ايا واقعا 1مهندس اي تي بايد همه اينا رو بدونه؟؟؟اگه اينطوره پس چه فرقي با يه مهندس نرم افزار داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟اين سوالي كه هيچوقت جوابي واسش پيدا نكردم:(

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
بچه ها سلام .
ميسييييي

ای بابا شما چقدر نا امید هستید!!!
برای امیدواری بخونش:
بزارید از خدا شروع کنم . من هم مثل شما بودم از همه چیز زندگی ناامید ناامید تا اینکه روزی از یکی یک چیزی شنیدم که هر وقت ناامید میشم اون حرف رو یادم میارم و کلی امیدوار میشم اون شخص میگفت :
ما به خدا اعتقاد داریم ولی اعتماد نداریم
که باید حرفشو طلا گرفت ای مردم آخه چرا به خدا اعتماد نداریم همش فقط میگین خدا یعنی بهترین یار و یاور ولی هیچ وقت بهش اعتماد نمی کنیم خدایی که گفته راه راست رو برو تلاشتو بکن و نگران روزی نباش
بیایید از امروز فقط به خدا اعتقاد نداشته باشیم بلکه اعتماد هم داشته باشیم
ما تلاشمون رو میکنیم و خدا هر چی بخواهد که البته بهترین چیز را برای بنده اش می خواهد همون میشه

خوب بزارید یک بار دیگر این رشته مون رو برای دوستان تازه وارد که حوصله گشتن در تاپیک های قبل رو ندارند یک کوچولو مختصری بگم البته با اجازه صاحب نظران گل:
رشته آی تی یعنی اینکه ما بیاییم سخت افزار و نرم افزار و میان افزار ها رو با قواعد و قانونی پیاده کنیم که این قاعده و قانون مثل این است که ما بخواهیم اشتراک منابع داشته باشیم یا حذف مکان داشته باشیم یعنی به یک مکانی وابسته نباشیم ویا ...
در واقع رشته آی تی یعنی همه رشته هایی که تا حالا شنیده اید که میاید همه رو یک جا براتون میاوره و هر کس اون چیزی که علاقه داره رو دنبال کنه
مثلا یکی از دوستامون گفته بود معماری دوست داره خوب در این رشته به نظر من میتونه بهتر از اونهایی که معماری می خونن کار یاد بگیره و پول درآوره مثل اینکه طراح یک سایت بشه طراح آرم و لوگو و سایر طرح هایی که بچه های معماری فقط روی کاغذ میارن شما با نرم افزارهایی مثل فتوشاپ این کار رو میکنی

اگر بخواهم آی تی رو در یک جمله جمعش کنم اینجوری میگم:
در این رشته ما یک جهان دیگه میسازیم باکامپیوتر و با شبکه ارتباط برقرار می کنیم با تجارت الکترونیکی کسب و کار می کنیم و با امنیت از دنیایمون حفاظت میکنیم حالا تو دوست داری کدوم قسمت این دنیا رو بگیری (کامپیوتر رو بشناسی یا اینکه شبکه کار کنی و یااینکه تجارت یا امنیت کار کنی)
جالبه بدونی چهارتا گرایش ارشد هم همین چهارتا است

به نظر من آی تی یعنی همه چیز و در چند سال آینده بدون آی تی یعنی هیچی
البته این برای کسانی هست که آی تی رو میدونن نه آنهایی که مدرک آی تی دارند چون خیلی از ما ها فقط دانشجو بودن این رشته رو یدک میکشیم ولی از یکی که اصلا رشته اش این نیست کمتر می دونیم

خلاصه:
خدا رو هیچ وقت یادت نره سعی و تلاش کن و پشتکار به خرج بده تنبلی رو بزار کنار آخه دیگه فردا رو ما باید بسازیم و با نشستن کاری درست نمیشه از همین حالا شروع کن به یاد گرفتن و بدان ناامیدی یعنی مرگ چون کسی که ناامید است خدا رو فراموش کرده

در پایان از دوستان گلم عذر میخوام که یکمی طولانی شد :gol::gol:

young scientist

عضو جدید
برای امیدواری بخونش:
بزارید از خدا شروع کنم . من هم مثل شما بودم از همه چیز زندگی ناامید ناامید تا اینکه روزی از یکی یک چیزی شنیدم که هر وقت ناامید میشم اون حرف رو یادم میارم و کلی امیدوار میشم اون شخص میگفت :
که باید حرفشو طلا گرفت ای مردم آخه چرا به خدا اعتماد نداریم همش فقط میگین خدا یعنی بهترین یار و یاور ولی هیچ وقت بهش اعتماد نمی کنیم خدایی که گفته راه راست رو برو تلاشتو بکن و نگران روزی نباش
ما تلاشمون رو میکنیم و خدا هر چی بخواهد که البته بهترین چیز را برای بنده اش می خواهد همون میشه

خوب بزارید یک بار دیگر این رشته مون رو برای دوستان تازه وارد که حوصله گشتن در تاپیک های قبل رو ندارند یک کوچولو مختصری بگم البته با اجازه صاحب نظران گل:
رشته آی تی یعنی اینکه ما بیاییم سخت افزار و نرم افزار و میان افزار ها رو با قواعد و قانونی پیاده کنیم که این قاعده و قانون مثل این است که ما بخواهیم اشتراک منابع داشته باشیم یا حذف مکان داشته باشیم یعنی به یک مکانی وابسته نباشیم ویا ...
در واقع رشته آی تی یعنی همه رشته هایی که تا حالا شنیده اید که میاید همه رو یک جا براتون میاوره و هر کس اون چیزی که علاقه داره رو دنبال کنه
مثلا یکی از دوستامون گفته بود معماری دوست داره خوب در این رشته به نظر من میتونه بهتر از اونهایی که معماری می خونن کار یاد بگیره و پول درآوره مثل اینکه طراح یک سایت بشه طراح آرم و لوگو و سایر طرح هایی که بچه های معماری فقط روی کاغذ میارن شما با نرم افزارهایی مثل فتوشاپ این کار رو میکنی

در این رشته ما یک جهان دیگه میسازیم باکامپیوتر و با شبکه ارتباط برقرار می کنیم با تجارت الکترونیکی کسب و کار می کنیم و با امنیت از دنیایمون حفاظت میکنیم حالا تو دوست داری کدوم قسمت این دنیا رو بگیری (کامپیوتر رو بشناسی یا اینکه شبکه کار کنی و یااینکه تجارت یا امنیت کار کنی)

البته این برای کسانی هست که آی تی رو میدونن نه آنهایی که مدرک آی تی دارند چون خیلی از ما ها فقط دانشجو بودن این رشته رو یدک میکشیم ولی از یکی که اصلا رشته اش این نیست کمتر می دونیم

خلاصه:
خدا رو هیچ وقت یادت نره سعی و تلاش کن و پشتکار به خرج بده تنبلی رو بزار کنار آخه دیگه فردا رو ما باید بسازیم و با نشستن کاری درست نمیشه از همین حالا شروع کن به یاد گرفتن و بدان ناامیدی یعنی مرگ چون کسی که ناامید است خدا رو فراموش کرده

مرسیییییییییییییییی!!!!عالی بود!!توضیحت خوب وجامع بودومن کاملا به همشون اعتقاد دارم.ITبهترینه.شک نکین.فقط واقعا بفهمینش.خیلی قشنگه.من حالا که ترمای اخرمه بیشتر به این حقیقت واقف شدم.وخداکه خیلی بزرگو کریمه

amin4763

عضو جدید
سلام بچه ها،یه کوچولو از شما با تجربه ترم،ترم 7 ام،ببینین من نمی خوام شما رو با آی-تی آشنا کنم،من این صفحه رو خوندم اینو بدونین که این رشته یکی از بهتریناست چرا؟چون تازه اومده ایران تو اکثر کشوراهم بازار
کارش خوبه،اونایی که نمی دونن بدونن که درآمدآی-تی کشور هند 9برابر کل درآمدایران هستشو...فقط از اولش بخونین من پیشنهاد می کنمC,SQL,memari,shabakeharo khub bekhunin khodetun be mogash mifahmin chera movaffag bashin

elham.13

عضو جدید
بعضی از استادا اونقدر کوتاه فکرن که به رشته ی ما میگن خورشت...هم برق، هم کامپیوتر، هم مدیریت...به قول خودشون معلوم نیست چیه...یادش بخیر سر کلاس انقلاب وقتی اینو استادم
گفت بهش گفتم..پس زندگی شما دیگه چیه که ما قراره سرو سامونش بدیم......دیگه چیزی نگفت...فقط معلوم بود از جوابم شوکه شده...نمیدونم چرا وقتی کسی از چیزی خبر نداره راجبش نظر میده.....

elham.13

عضو جدید
بعضی از استادا اونقدر کوتاه فکرن که به رشته ی ما میگن خورشت...هم برق، هم کامپیوتر، هم مدیریت...به قول خودشون معلوم نیست چیه...یادش بخیر سر کلاس انقلاب وقتی اینو استادم
گفت بهش گفتم..پس زندگی شما دیگه چیه که ما قراره سرو سامونش بدیم......دیگه چیزی نگفت...فقط معلوم بود از جوابم شوکه شده...نمیدونم چرا وقتی کسی از چیزی خبر نداره راجبش نظر میده.....

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سیلامممممممممم بر همگی
بچه ها کسی آزمون های آزمایشی پارسه شرکت کرده؟
اگر شرکت کرده رتبشو میگه که ببینم چجوری شده
خود من درصدام برای 25% اول جالب نشده :(:(

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام
سلام سلام
سلام
چند رسانه ایی یعنی اینکه مابیاییم چند تا رسانه رو باهم ترکیب کنیم و یک مولتی مدیا که امروزه کاربردهای فراوانی دارد رو انجام بدیم
خوب شاید بپرسید رسانه یعنی چی ؟ چرا باید ترکیبشون کنیم؟
در جواب باید بگم رسانه یعنی هر پدیده ایی که بتونه مفهوم ما رو انتقال بده (در واقع هر چیزی که باعث برقراری ما با طرف مقابل بشه)
بزارید یک مثال بزنم :
شما از تلوزیون استفاده میکنید که دو رسانه صوت و تصویر رو به صورت سنکرون (موازی, همزمان) انتقال میدهد همچنین ساخت یک نرم افزار و یا ویدیو کنفرانسها ویا خیلی چیزها که باید با هم ترکیب شوند تا عبارتی رو به طرف مقابل بفهماند
این توضیحت عااااااالی بود! واقعا قشنگ اومدی.
====
توی پست بعدی هم در مورد IT و اینا توضیحت خوب بود.
ممنون از راهنماييهاتون.اخه اگه بخوام بشينم بخونم كه 2سال محرومم از كنكور(روزانه قبول شدم)بعدشم ضمانتي نيست كه بشينم بخونم و معماري هنر اصفهان بيارم!!به نظر من اي تي به خودي خود رشته بدي نيست ولي خوب تو دانشگاه ما زيادي شلوغش ميكنن و خيلي سخت ميگيرن.مثلا شما فك كن استاد برنامه نويسي ما 2هفتس رفته امريكا و از طريق چت به ما درس ميده!!!!!!!!!الانم كلي تكليف داده بنويسيم منم درساي جديدو هيچي ياد نگرفتم .اينا همش وحشت منو از اي تي بيشتر ميكنه.
از طرفي من واقعا نميدونم تو اين دانشگاه ما هم بايد c بلد باشيم هم++cهم c# هم مطلب .اينا رو بايد از قبل بلد ميبوديم!!حالا بايد بريم كلاساي جاوا و برنامه نويسي وب.من نميدونم ايا واقعا 1مهندس اي تي بايد همه اينا رو بدونه؟؟؟اگه اينطوره پس چه فرقي با يه مهندس نرم افزار داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟اين سوالي كه هيچوقت جوابي واسش پيدا نكردم:(
ببین استادتون میخواد شما درست تمرینو حل کرده باشین یا میخواد خودتون حل کرده باشین؟ این نکته مهمیه.این زبان های برنامه نویسی هم چیزای عجیب غریبی نیست،یاد گرفتنش زیاد مشکل نیست و خالی از استفاده هم نیست.
مهندس IT اینا رو بدونه بد نیست.فرقش هم با مهندس نرم افزار توی طرز فکرش و واحدایی که پاس میکنه اس!!!!

rohygol

عضو جدید
سلام به همگی
باید بگم که من کاردانی فناوری اطلاعات خوندم و بعد لیسانس نرم افزار.
خیلی میبینم بچه ها با یه حالت مبهم به رشته فناوری اطلاعات نگاه می کنند.
به عنوان کسی که نصف تحصیل دانشگاهیش صرف آی تی شده باید بگم که
شما باید دیدتون نسبت به فناوری اطلاعات این باشه که قراره شما یه قسمتی
از صنعت تجارت الکترونیک در کشور رو به دست بگیرید.

rohygol

عضو جدید
یعنی اینکه کلیه سرفصل های آموزشی در راستای فهم کامل تجارت الکترونیک و پیشبرد این صنعت طراحی شده.
در فضای کاربردی هم شما باید بتونید با آموزش هایی که میبینید یک مدیر شبکه بشید یعنی از ایجاد بستر سخت افزاری شبکه
از جمله کابل کشی یا وایرلس تا پیکربندی نرم افزاری ویندوز سرور و کلاینت ها و ....

sogand.sogand

عضو جدید
برای امیدواری بخونش:

خلاصه:

سلام دوست عزيز.
بابت چمله ي قشنگي كه نوشتي ممنون.
من حرفات و قبول دارم بحث من سر نااميدي نيست متاسفانه من به رشته ام زياد علاقه ندارم مي خوام يه كاري كنم رشته اي رو كه پر از مزاياست (و دوستان زحمت كشيدن اين مزايا رو بيان كردن) با علاقه ادامه بدم .
من به خدا اعتماد دارم و هميشه ميدونم پشت هر اتفاقي حكمتي هست .
بازم ممنونم ازت.

elahe.elahe

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان
منم اومدم[SIZE=-1]
[/SIZE]

farnaz_ITeng

عضو جدید
سلام و هزاران درود به بچه های ITمن 2 هفته دیگه کنفرانس کلاسی به موضوعه شبکه های عصبی دارم.اکه مطلبی دارید بم بفرستید ممنون میشم

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
کی پایه است دوباره اینجا یه بحث راه بندازم؟ (یه چیزی مثل همون تاثیر دولت ها در جریان آزاد اطلاعات)
اعلام آمادگی کنید تا شروع کنیم!

sara.mortazavi

کاربر حرفه ای
من ترم 3 هستم
منو آجی سوگندم باهم تو یه دانشگاهو یه رشته قبول شدیم البته تو یه مدرسه هم بودیما تازه همسایه هم هستیم [SIZE=-1]
[/SIZE]
یاعلی

ممنون چاکریم
سلام و هزاران درود به بچه های ITمن 2 هفته دیگه کنفرانس کلاسی به موضوعه شبکه های عصبی دارم.اکه مطلبی دارید بم بفرستید ممنون میشم
من ندارم

کی پایه است دوباره اینجا یه بحث راه بندازم؟ (یه چیزی مثل همون تاثیر دولت ها در جریان آزاد اطلاعات)
اعلام آمادگی کنید تا شروع کنیم!
من من من

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سوال

سوال

دانشگاه علوم و تحقیقات تهران هست یا فارس یا هردو؟یعنی شعبه اصلی و مرکزیش کجاست؟

masi4nti

عضو جدید
سلاممممممممممممممممممم.من? ? تازه واردم...دیر میشه ها

سلاممممممممممممممممممم.من? ? تازه واردم...دیر میشه ها

:cry:من رشتم ict ااااا اما چون تو ایکنا نبود it انتخاب کردم..........اشتباه نکنید رشته الانمم ictمعنیشم اینه information connection technology ارهههههههه...حالا کسی میتونه در مورد شبکه های بین بانکها(بانکای مختلف) راهنماییم کنه.............مطلب میخوام

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک
سلام بچه ها،یه کوچولو از شما با تجربه ترم،ترم 7 ام،ببینین من نمی خوام شما رو با آی-تی آشنا کنم،من این صفحه رو خوندم اینو بدونین که این رشته یکی از بهتریناست چرا؟چون تازه اومده ایران تو اکثر کشوراهم بازار
کارش خوبه،اونایی که نمی دونن بدونن که درآمدآی-تی کشور هند 9برابر کل درآمدایران هستشو...فقط از اولش بخونین من پیشنهاد می کنمC,SQL,memari,shabakeharo khub bekhunin khodetun be mogash mifahmin chera movaffag bashin
.
سلام دوست عزیز من هم هم ترم شمام و سوالای زیادی ازتون دارم البته راجع به حرفایی که زدید بگم معماری رو قبول ندارم زیاد به درد ما بچه های it نمی خوره.:gol:

بالا