گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام

بچه ها نظرتون در مورد ورژن جدید فروم چی هست؟

ما تقریبا جز اولین فروم هایی هستیم که به ورژن 4 Upgrade می کنیم

prisa

عضو جدید
سلام ببخشید ولی توی این تاپیک کسی در مورد it توضیح نداده
میشه شما توضیح بدین؟(مدیر تالار)

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام

امیرجان نیستی سری با ما نمیزنی!
نظرمو من قبلا توی این تاپیک گفتم کسی جواب نداد

سلام ببخشید ولی توی این تاپیک کسی در مورد it توضیح نداده
میشه شما توضیح بدین؟(مدیر تالار)
دست شما درد نکنه!
ما این همه حرف زدیم یعنی باد هوا دیگه....

winner_021

عضو جدید
سلام

من قبلیو بیشتر می پسندیدم
این یه جوریه , چشمم درد میگیره
مسلط نیستم
ولی شاید حق با شما باشه , یه کمی که عادت کنیم شاید شاید کمی راضی تر شیم:surprised::cool:
به هر حال از آبیش خیلی خیلی بهتره!:redface:
بازم از مسئولین تشکر میکنم بابت به روز بودنشون:razz:

saghar70

عضو جدید
salam.man taze terme 1 hastam.va ba kamale nabavari to in reshte ghabol shodam.akhe man asheghe memari bodamo hastam.vali ki bavaresh mishod man ba in rotbe memari honar ro nayaram??????????hala mondam chekar konam?shoma begid chekar konam alaghemand besham?kheili mitarsam az ayande

saghar70

عضو جدید
آینده ی رشتتون؟
مگه رشته ی شما هم IT نیست؟
نکنه راضی نیستین؟
IT خدماتی رو به جامعه ی جهانی ارائه کرده که حذف اون و خدماتش فاجعه به بار میاره.
شما می تونی دنیای بدون اینترنت رو تصور کنی؟

salam.mishe mano rahnamaee konid ke chetor mitonam to in reshte movafagh basham?ba tavajoh be inke term 1 hastam va hich shenakhti az it nadaram.dar zemn hich alaghee chon man asheghe memari bodamo hastam vali dar kamal nabavari nayavordam.age komakam konid mamnoon misham

saghar70

عضو جدید
اتفاقا ما اینفورمیشنیا اصلا مهمون نواز نیستیما! گفته باشم!
میزنیم سوتت می کنیما!

ولي اگه اين اينفور ميشن اصفهاني باشه چي؟؟؟؟؟(خيلي مهمون نوازه)

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام.منم تازه وارد اين رشته و اين سايت شدم.ميشه بگيد چطور زبانمو قوي كنم؟يه سوال ديگه ؟توانايي هاي لازم واسه اين رشته چيه؟مرسي
سلام و خوش آمدید.
اول از همه لطف کنین همونطور که توی پست آخر زحمت کشیدید فارسی بنویسین.خواندنش سریع تر،راحت تر و قابل فهم تر است.
در مورد اینکه شناخت کافی ندارید تقریبا در مورد بیشتر دانشجویان تازه وارد صادقه ولی اینکه میگید علاقه ندارید و اصرار زیادی به علاقه اتون به معماری دارید میتونه مشکل ساز باشه.اینکه میگم "میتونه مشکل ساز باشه" به این خاطره که خیلی ها فکر میکردند نه تنها خوششون نمیاد بلکه بدشون هم میاد ولی بعدا دیدن رشته جذابیه و میتونن علاقه مند باشن.

پس اگه واقعا فکر میکنین باید معمار بشین شک نکنید و دوباره کنکور بدین.مخصوصا که به نظر میرسه خانم هستید و از نظر نظام وظیفه و اینا مشکلی ندارید.
اما اگه فقط ترس از ناشناخته هاست سعی کنید بشناسیدش.توی همین تالار میتونین اطلاعات خوبی به دست بیارین،به نظر میرسه این تاپیک رو از صفحات اول تا یه جایی هم خوندید.ولی این تاپیک بیشتر گفتگوهای دوستانه است.تاپیک هایی که صرفا در مورد تعاریف این علم حرف زدیم مناسب تره.
به این تالار اکتفا نکنید.منابع فارسی و انگلیسی مختلف رو بخوانید و جستجو کنید.
زبانتون رو به نظر من فقط با تمرین میتونید قوی کنید.{نسخه نمیپیچم ولی کامپیوتر و خود ویندوز + بازی های کامپیوتری + فیلم های زبان اصلی توی تقویت زبان به من کمک کرد!!}
در مورد توانایی...شاید من در حدی نباشم که بخوام اظهار نظر کنم مخصوصا که زیاد مشاوره خوبی در مورد درس نمیتونم بدم ولی به نظر من باید :
۱.حداقل با کامپیوتر و اینترنت آشنایی داشته باشید.
۲.توانایی به روز نگه داشتن اطلاعاتتونو داشته باشید.
۳.توانایی جمع آوری مطالب رو داشته باشید.هنوز هم منابع خوب و جامعی به زبان فارسی نمیشه پیدا کرد،باید خودتون به فکر خودتون باشید.
۴.با توجه به نکته بالا باید زبان انگلیسیتونو تقویت کنید.
۵.فعال باشید.کسی که توی این رشته بیاد و فعال نباشه به نظر من موفق نمیشه.

============
دوستان جسارت منو ببخشن.

young scientist

عضو جدید
salam.mishe mano rahnamaee konid ke chetor mitonam to in reshte movafagh basham?ba tavajoh be inke term 1 hastam va hich shenakhti az it nadaram.dar zemn hich alaghee chon man asheghe memari bodamo hastam vali dar kamal nabavari nayavordam.age komakam konid mamnoon misham

معماری دیگه چیه بابا.ITرو بچسب که خیلی توپه!! با عشق شروع کن به خوندنش .قول میدم خوشت بیاد.پیروز باشی

parand_it

عضو جدید
سلام فک کنم منو شما یه جورایی همدردیم منم به مکانیک علاقه داشتمو itقبول شدم خیلیم ناراحت بودم سال اولم فقط با گریه برنامه نویسیو خوندم ولی از تابستون شروع کردم به مطالعه ی کتاب های پایه ای فناوری اطلاعات و برای اینکه بیشتر به کامپیوتر نزدیک بشم رفتم توی یه شرکت کامپیوتری تقریبا به عنوان یه کار آموز کارکردم به نظرم اگه بتونی بری یه همچین جاهایی خیلی برات مفیده چون تجربه هایی بدس میاری که با صد سال درس خوندن تو دانشگا نمی تونی بدس بیاری.الانم که تو دانشگایی سعی کن درساتو خوب بخونی وبه خودت تلقین کنی که به itعلاقه مندیدر واقع به قول مشاورین تفکرمثبت داشته باش .برا زبانتم به نظرم از آموزش نصرت وکتاب 504استفاده کن می تونی هر روز نیم ساعتو به این کار اختصاص بدی.موفق باشی.;);)

farzad.20

کاربر فعال
سلام دوستان
من ترم سه آی تی هستم به این رشته علاقه دارم و میخوام تو این رشته موفق باشم، اما متأسفانه نمیدونم چه جوری؟
راستشو بخواین تا حالا از هر کی تو زمینه آی تی راهنمایی خواستم جواب درستی نشنیدم
نمیدونم از کجا و از چی شروع کنم یا تو چه زمینه ای فعالیت کنم

Narciss

عضو جدید
از من به شما نصیحت اولین کاری که می کنی به مطالبی که استادا سر کلاس می گن، بسنده نکن و خودت برو دنبال مطالب ناگفته.اگه میخوای در کنکور موفق باشی ازهمین حالا سعی کن همه ی مراجع رو مطالعه کنی. از طرفی هم سعی کن پروژه های درسهای تخصصی رو کامل خودت انجام بدی. مخصوصا برنامه نویسی ها رو. اینطوری کم کم مسیرت پیدا می شه و متوجه می شی که دقیقا به چی علاقه داری. بدرد آیندتم می خوره.
موفق باشید

farzad.20

کاربر فعال
از من به شما نصیحت اولین کاری که می کنی به مطالبی که استادا سر کلاس می گن، بسنده نکن و خودت برو دنبال مطالب ناگفته.اگه میخوای در کنکور موفق باشی ازهمین حالا سعی کن همه ی مراجع رو مطالعه کنی. از طرفی هم سعی کن پروژه های درسهای تخصصی رو کامل خودت انجام بدی. مخصوصا برنامه نویسی ها رو. اینطوری کم کم مسیرت پیدا می شه و متوجه می شی که دقیقا به چی علاقه داری. بدرد آیندتم می خوره.
موفق باشید

خیلی ممنون از راهنماییتون.
راستشو بخواین تا حالا هیچ پروژه ای رو به تنهایی انجام ندادم از اینکه به این نکته اشاره کردین ممنون، واسه برنامه نویسی دارم کتابای آقای جعفر نژاد رو میخونم به نظر شما کافیه؟

sara.mortazavi

کاربر حرفه ای
خیلی ممنون از راهنماییتون.
راستشو بخواین تا حالا هیچ پروژه ای رو به تنهایی انجام ندادم از اینکه به این نکته اشاره کردین ممنون، واسه برنامه نویسی دارم کتابای آقای جعفر نژاد رو میخونم به نظر شما کافیه؟

چجور پروژه هاییه؟

بالا