گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

mehrpooyaa

عضو جدید
اوکی،پس تایلنده... حالا کارای تور رو کی انجام میدی؟!
فصل اول اون کتاب اگه بهت بر نخوره به همون گفتن مکان و اطلاعات جنبی پاتایا برابری میکنه ،اگه کل کتاب بود مطمئن باش تا حالا اونجا بودی وداشتی توت فرنگی می خوردی،یکی هم مشغول ماساژت بود!:D

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام
ایول آی تی!
ذر مورد رشته مون که یه اطلاعاتی داریم
اما در مورد آینده ی شغلی خیلی اطلاعات ندارم
میطلبه که یک کم در این مورد بگین
سلام و خوش آمدید.
درمورد IT سعی کن اطلاعات بگیری و سعی کن خودت هم یه مفهوم ذهنی ازش واسه خودت جا بندازی.
در مورد شغل هم بگم چه به صورت رسمی چه به صورت غیر رسمی هر کاری میتونی بکنی!! البته هر کاری نه،ولی خیلی کارا میشه کرد.
مثلا:من خودم یه NGO زدم(چون تجربه و سرمایه و دانش کافی واسه شرکت نداشتم) با فعالیت فناوری اطلاعات.یه کار آموزش گرفتیم(شبیه ICDL) یه کار شبکه گرفتیم.اینا نمونه های از کارای سنتی رشته ماست دیگه.ولی یه عنوان کار جدید یه طرح دادیم واسه همین نوروز.اینکه اطلاعات گردشگری(راهنمای گردشگری+نقشه راه+نقشه شهر) رو با بلوتوث بفرستیم واسه مسافرها(یا حتی مردم شهر).البته میدونم این کار خیلی جاها شده و به نوعی خیلی خلاق نیست ولی واسه شهر ما اولین بار بود.
هدف اصلی کار کسب درآمده،درسته؟توی این راه آدمای مختلفی درآمد کسب کردن:
۱.برنامه نویس.
۲.اون کسی که فرستنده اجاره میداد.
۳.اون کسی که طرحو نوشت.
۴.اون گروهی که اجرا کرد(دستگاه برد تو پایگاه،نرم افزار نصب کرد،رفع اشکال کرد و ...)
فصل اول اون کتاب اگه بهت بر نخوره به همون گفتن مکان و اطلاعات جنبی پاتایا برابری میکنه ،اگه کل کتاب بود مطمئن باش تا حالا اونجا بودی وداشتی توت فرنگی می خوردی،یکی هم مشغول ماساژت بود!:D
(من قبلا زیاد گفتم،آدم شوخی هستم.شوخی میکنم و از شوخی ناراحت نمیشم:smile:)
ای بابا واقعا ارزش علم رو داری میاری پایین! اون یه فصل کتاب میدونی چقدر سوالات بی جواب ذهن تو رو جواب داد؟ میدونی چقدر به علمت اضافه کرد؟ اصلا بزرگ شدی،به یه بلوغ فکری رسیدی!!:D
بعد راستی این ماساژورها تکلیف محرم و نامحرمش چی میشه؟!

pari20

عضو جدید
سلام
نمیدونم حرفای من ربطی به بحث های شما داره یا نه؟!
من برا پروژم چند تا مقاله خوب لازم دارم کسی می تونه کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

honey.it

عضو جدید
دوست عزیزpari20,درخواست مقاله تون رو باید توی تالار "کتابخانه الکترونیک IT"مطرح کنید.:gol:

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام
بچه ها یک سری به این تاپیک بزنید چون این روزها خیلی می تونه کمک اساسی به ما بکند
مهندسی فناوری اطلاعات / کتابخانه الکترونیکی / معرفی کتاب (ویژه نمایشگاه کتاب)

samira-it

عضو جدید
سلام دوستان
من تازه عضو اين باشگاه شده ام.خواستم عرض ارادتی خدمت IT MAN & IT WOMAN های عزيز داشته باشم.

داستان پروانه و پيله
[FONT=&quot]روزی سوراخ کوچکی در یک پیله ظاهر شد. شخصی نشست و ساعت ها تقلای پروانه برای بیرون آمدن از سوراخ کوچک پیله را تماشا کرد. آن گاه تقلای پروانه متوقف شد و به نظر رسید که خسته شده و دیگر نمی تواند به تلاشش ادامه دهد. آن شخص مصمم شد به پروانه کمک کند و با قیچی سوراخ پیله را گشاد کرد. پروانه به راحتی از پیله خارج شد اما جثه اش ضعیف و بال هایش چروکیده بودند.ان شخص به تماشای پروانه ادامه داد. او انتظار داشت پر پروانه گسترده و مستحکم شود و از جثه ی او محافظت کند اما چنین نشد.[/FONT]
[FONT=&quot]در واقع پروانه ناچار شد همه ی عمر را روی زمین بخزد و هرگز نتوانست با بال هایش پرواز کند. آن شخص مهربان نفهمید که محدودیت پیله و تقلا برای خارج شدن از سوراخ ریز آن را خدا برای پروانه قرار داده بود تا به آن وسیله مایعی از بدنش ترشح شود و پس از خروج از پیله به او امکان پرواز داد.[/FONT]
[FONT=&quot]گاهی اوقات در زندگی فقط به تقلا نیاز داریم. اگر خداوند مقرر میکرد بدون هیچ مشکلی زندگی کنیم فلج می شدیم به اندازه ی کافی قوی نمی شدیم و هرگز نمی توانستیم پرواز کنیم.[/FONT]
[FONT=&quot]من نیرو خواستم خداوند مشکلات سر راهم قرار داد تا قوی شوم.[/FONT]
[FONT=&quot]من دانش خواستم و خداوند مسایلی برای حل کردن به من داد.[/FONT]
[FONT=&quot]من سعادت و ترقی خواستم و خداوند به من قدرت تفکر و زورو بازو داد تا کار کنم.[/FONT]
[FONT=&quot]من شهامت خواستم و خداوند موانعی سر راهم قرار داد تا آنها را از میان بردارم.[/FONT]
[FONT=&quot]من انگیزه خواستم و خداوند کسانی را به من نشان داد که نیازمند کمک بودند.[/FONT]
[FONT=&quot]من محبت خواستم و خداوند به من فرصت داد تا به دیگران محبت کنم.[/FONT]
[FONT=&quot]من به آنچه خواستم نرسیدم[/FONT]
[FONT=&quot]اما[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]آنچه نیاز داشتم به من داده شد[/FONT]
[FONT=&quot]نترس با مشکلات مبارزه کن و بدان که می توانی بر آنها غلبه کنی.[/FONT]

farzad_mit

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
من تازه عضو این سایت شدم
امیدوارم بحثای خوبی داشته باشیم

Drago

کاربر ممتاز
یه عبارتی هست میگه که "مملکته داریم؟!"
من الان شدیدا به این حرف اعتقاد پیدا کردم! چرا؟
۱.باشگاه واسه یه عده از بچه ها ف‍.یلتره؟ دیدم تاپیک زده بودن....دیروز واسه من باشگاه نیومد بالا،امروز هم کند شده ولی مثل اینکه واسه بقیه کلا ف‍.یلتره.وقتی قسمت سرگرمی و تفریحی باشگاه(که معمولا به خط قرمز نزدیک میشه) از قسمت علمی فعال تره،چرا نشه؟!
۲.یه هفته است دنبال چارت یه سازمان میرم نمیدن بهم.رفتم استانداری اونا گفتن اداره ما سیاسیه و چارتمون محرمانه است.رفتم راه و ترابری فقط کارشکنی میکنه و در میره.یکیشون گفت اینا بهت چارت نمیدن چون میترسن.چند وقت پیش اومدن یه جلسه گذاشتن و اسلاید و اینا نشونشون دادن و گفتن به هیچ کس اطلاعات ندیدن.باورم نشد تا وقتی این مطلب خانم توحیدلو رو خوندم.خوبیش اینه که ایشون سند و مدرک هم داره! کارمنده زیر نامه ام نوشته چارت رو دادیم سازمان برنامه ریزی برای تغییرات!!!
حالا من شنبه جواب استادو چی بدم؟

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام . واقعا هیف کشورمون که داره زیر این جور کارای بعضی آدمای بی خرد له میشه .
یه نمونه هم من بگم :
چند روز پیش تو پای بابای من تو شرکتشون یه تیکه آهن رفت . صبح از شرکت بردنش بیمارستان ، از پاش عکس گرفتند . خوب تا اینجا خوب پیش رفت . بعد گفتن باید بستری شی چون پات رو باید عمل کنیم ولی بابام گفت بعد ساعت 16 میام چون حوصله عیادت کننده ندارم. باورتون میشه بعد ساعت 16 بابام معطل دکتر شد تا ساعت 12 نیمه شب تا اینکه دکتر اومد ولی چه فایده گفت نمیتونم عمل کنم چون به عصب های پات آسیب میزنه و باید دارو بخوری و یه ماه بعد بیا ببینم چی میشه . حرفم به اینه فکر کنید بابای من چند ساعت معطل دکتر بود!!!!!!!!!! حالا همین وضعیت رو برای یه بیمار اورژانسی درنظر بگیرید .
حالا جای جالبش : بعد ساعت 12 نیمه شب بابام باید ترخیص میشد . خوب هیچ کار نکرده بودند، تا اتاق عمل بابام رو بردند ولی دکتر گفت عمل نمیکنم . جدا کاری انجام ندادند . قسمت پذیرش گفت کجا میری آقا ، برای ترخیصت 50000 تومان باید پول واریز کنی . بابای من گفت که شما هیچ کار نکردید فقط رفتم اتاق عمل ، بدون هیچ کاری هم اومدم بیرون . نکنه میخواین پول قدم هام رو بگیرید ؟؟؟؟ پذیرش گفته بود : قانون دیگه باید بریزید . بابای منم واریز کرد ولی روز بعدش حالا نمیدونم اشتباه شده بود یانه کل هزینه شد 3500 . یه چک 50000 بیمارستان به بابام داد . حالا همین قضیه رو برای یه آدم بیسواد یا اصلا برای یه آدم با درآمد کم در نظر بگیرید . اگه قانونه شاید یکی همون لحظه این پول رو نداره ،حساب کنید چقدر از وقتش هدر میره ؟؟؟؟
واقعا مملکته ما داریم ؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!

آخرین ویرایش:

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
جدا بعضی وقتا ادم از مسئولین چیزایی میبینه که .............چی بگم مثلا" مسلمونیم

Nayere

عضو جدید
سلام به همه دوستان

خوشبختانه من یکی با علاقه این رشته رو انتخاب کردم و واقعا دوسش دارم مخصوصا بحث زیبای شبکه رو
من کلا فیزیک صوت وموج رو خیلی دوس دارم و خیلی تمایل دارم که در ارشد هم در گرایش شبکه ادامه بدم

:gol:

chakavak_41

عضو جدید
سلام به همگی.
من راستش همین چند دقیقه پیش عضو شدم و خوشحالم که این سایت بهم معرفی شد.
من هم مثل اکثر دوستان بدون شناخت و علاقه رشتمو انتخاب کردم ولی الان واقعاً دوسش دارم و اگه به عقب برگردم حتماً دوباره همین رشته رو انتخاب می کنم.
امیدوارم اینجا با دوستای خوبی آشنا بشم که بتونیم با کمک هم و با استفاده از دانش همدیگه به هدف مشترکمون که موفقیته برسیم.
;)
سلام باهات موافقم.امیدوارم همه مون موفق باشیم

mohandeseit

کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان

خوشبختانه من یکی با علاقه این رشته رو انتخاب کردم و واقعا دوسش دارم مخصوصا بحث زیبای شبکه رو
من کلا فیزیک صوت وموج رو خیلی دوس دارم و خیلی تمایل دارم که در ارشد هم در گرایش شبکه ادامه بدم

:gol:

تبریک میگم موفق باشید.

paprika

عضو جدید
سلام به تمامي دوستان گلم!
من مدت زيادي نيست كه عضو شدم اما سعي ميكنم از اين به بعد فعاليتمو در اين باشگاه بيشتر كنم و به اميد روزي كه بتونيم با كمك و همفكري هم قله هاي موفقيت رو تا انتها طي كنيم !
پيروز و سربلند باشيد:gol:

amirand

عضو
سلام

سلام

سلام .من از اعضای قدیمی سایت.ولی به دلایلی نتونستم چند مدت در خدمتتون باشم.امام از این به بعد در کنار همتون فعالیتم رو شروع میکنم.

mary1

عضو جدید
سلام می خواستم ببینم کسی از شما جزوه ای واسه نظریه زبان دارین یانه؟امتحان دارم وهیچ جزوه ای ندارم:cry:

mym

عضو جدید
سلام
مي خواستم بدونم كسايي كه كارگاه عمومي را گذروندن براي اين درس چه سر فصل هايي داشتن؟
منظورم اينه به عنوان كارگاه چه آموزش هايي ديدن؟

samira-it

عضو جدید
سلام
مي خواستم بدونم كسايي كه كارگاه عمومي را گذروندن براي اين درس چه سر فصل هايي داشتن؟
منظورم اينه به عنوان كارگاه چه آموزش هايي ديدن؟

سلام دوست عزيز
در جوابت بايد بگم كه ما در اين كارگاه دوره های جوشكاری و ورق كاری رو گذرونديم. ;)

• Like
واکنش ها: mym

mohandeseit

کاربر ممتاز
سلام می خواستم ببینم کسی از شما جزوه ای واسه نظریه زبان دارین یانه؟امتحان دارم وهیچ جزوه ای ندارم:cry:

کتب پیتر لینز ترجمه دکتر صادق زاده از هر جزوه ای بهتره .من پارسال این درس رو داشتم ولی امسال در ارشد همه سوالاش را با این کتاب جواب دادم.

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلاممممممممممم

سلاممممممممممم

سلام به برو بچ،
حال همگی خوبه؟
خودمونیما اینجا چقدر خلوته،از بر و بچ قدیمی هم اثری نیست.
یاد روزایی که اینجا ها ترافیک بود بخیر.
همگی خوش باشین.

mohandeseit

کاربر ممتاز
میخوام یه فایل ترجمه کنم برا کنفرانس.کسی این کار رو کرده و میتونه بهم خط بده.

Drago

کاربر ممتاز
سلام دوست عزيز
در جوابت بايد بگم كه ما در اين كارگاه دوره های جوشكاری و ورق كاری رو گذرونديم. ;)
؟؟؟؟؟؟

سلام به برو بچ،
حال همگی خوبه؟
خودمونیما اینجا چقدر خلوته،از بر و بچ قدیمی هم اثری نیست.
یاد روزایی که اینجا ها ترافیک بود بخیر.
همگی خوش باشین.
سلاااااااااااااام!
خوبی شما؟ من امروز پست هاتو دیدم و کلی یاد قدیم افتادم!
میخوام یه فایل ترجمه کنم برا کنفرانس.کسی این کار رو کرده و میتونه بهم خط بده.
۱.ایول کنفرانس.حالا جریانش چیه؟
۲.تنها خطی که میتونم بهت بدم اینه که اگه جایی به مشکل ترجمه برخوردی بیا تو تاپیک ترجمه ببینیم میتونیم کمکت کنیم یا نه.
البته من تجربه ای تو کنفرانس ندارم.

msn.7177

عضو جدید
www.its88.ir

www.its88.ir

سلام بر همه ی دوستان گرامی.
من دانشجوی آی تی هستم در شهر مقدس زاهدان!
ما یه وب سایت داریم که خیلی خوشحال میشم اگه بیاین و نظراتتونو بدین! حتما استفاده میکنیم
www.its88.ir
ممنون:gol:

nazanin888

عضو جدید
سلام!من هم آي تي مي خونم ولي حالا بعد از يك سال متوجه اين موضوع شدم كه هيچ علاقه اي به برنامه نويسي ندارم و در واقع برنامه نويسيم تعريفي نداره.به نظر شما آيا مي تونم تو اين رشته موفق شم يانه؟

homa2010

عضو جدید
سلام منم وارد بحث می شم من یه دخترم و وقتی خواستم it رو به عنوان رشته دانشگاهیم انتخاب کنم رفتم دنبالش ببینم چیه؟ فهمیدم چیه ولی اگه ازم بپرسن که it چه رشته ایه فقط می تونم بگم باید خودتون برین دنبالش در ضمن تو دانشگاه ما اکثر it ها دخترن و همه با علاقه اومدن تو این رشته اما متاسفانه بعضی هی بدون آگاهی و فقط به خاطر کلاس گذاشتن اومدن it

Drago

کاربر ممتاز
سلام به خانم های تازه وارد! (هما و نازنین اسم خانمه دیگه؟!)
سلام!من هم آي تي مي خونم ولي حالا بعد از يك سال متوجه اين موضوع شدم كه هيچ علاقه اي به برنامه نويسي ندارم و در واقع برنامه نويسيم تعريفي نداره.به نظر شما آيا مي تونم تو اين رشته موفق شم يانه؟
اتفاقا من هم کلا علاقه ای به برنامه نویسی ندارم.قبلا هم توی همین تاپیک از بچه ها در این مورد پرسیدم که باید چکار کرد؟نتیجه گیری این بود که یه مهندس IT برنامه نویس نیست و نیازی نیست تمامی زیر و بم های برنامه نویسی رو کاملا روان باشه.ولی یه اطلاعات کلی لازم داره.باید یه کد رو میبینی بتونی بفهمی داره چیکار میکنه.
سلام منم وارد بحث می شم من یه دخترم و وقتی خواستم it رو به عنوان رشته دانشگاهیم انتخاب کنم رفتم دنبالش ببینم چیه؟ فهمیدم چیه ولی اگه ازم بپرسن که it چه رشته ایه فقط می تونم بگم باید خودتون برین دنبالش در ضمن تو دانشگاه ما اکثر it ها دخترن و همه با علاقه اومدن تو این رشته اما متاسفانه بعضی هی بدون آگاهی و فقط به خاطر کلاس گذاشتن اومدن it
دانشگاه ما 75 درصد دخترن(نقل قول از رئیس دانشگاه)
هم علاقه مند داریم و هم کسی که ترم ۳ اعتراف کرد خوشش از کار با کامپیوتر نمیاد!!! هرچند الان نظرش عوض شده.
==================
به همین زودی 5 ترم گذشت...ما هم سال سومی شدیم! اصلا باورم نمیشه.هرچند که سابقه ام باعث تاسف نیست.به نظر خودم خوب کار کردم.ترم پایینی ها! فرصتتونو غنیمت بشمرین.از هر موقعیتی استفاده کنین واسه پیشرفت.از کار عملی غافل نشین.

nazanin888

عضو جدید

اتفاقا من هم کلا علاقه ای به برنامه نویسی ندارم.قبلا هم توی همین تاپیک از بچه ها در این مورد پرسیدم که باید چکار کرد؟نتیجه گیری این بود که یه مهندس IT برنامه نویس نیست و نیازی نیست تمامی زیر و بم های برنامه نویسی رو کاملا روان باشه.ولی یه اطلاعات کلی لازم داره.باید یه کد رو میبینی بتونی بفهمی داره چیکار میکنه.

هم علاقه مند داریم و هم کسی که ترم ۳ اعتراف کرد خوشش از کار با کامپیوتر نمیاد!!! هرچند الان نظرش عوض شده.
==================
به همین زودی 5 ترم گذشت...ما هم سال سومی شدیم! اصلا باورم نمیشه.هرچند که سابقه ام باعث تاسف نیست.به نظر خودم خوب کار کردم.ترم پایینی ها! فرصتتونو غنیمت بشمرین.از هر موقعیتی استفاده کنین واسه پیشرفت.از کار عملی غافل نشین.
من الان ترم سوم هستم ودر پاسخ به هما خانم بايد بگم كه من قبل ورود به دانشگاه يه مفهم كلي از اين رشته رو مي دونستم و تا آدم وارد رشته نشه نمي تونه تصميم كاملا درستي بگيره.رشته هاي با كلاس تر از آي تي هم هست ..دليل اين كه آي تي تعداد دانشجوهاي دخترش بيشتره اينه كه تورشته هاي فني اي تي و كامپيوتر مناسب ترين رشته ها براي خانومان .چون مثلا مجبور نيستن زير آفتاب توجاده يا بالاي ساختمون وايستن..پشيمون هم نيستم ولي اين رشته تو دانشگاه ما خيلي نرم افزاري ارائه ميشه و من ترسم از اينه كه ترماي آينده دچار مشكل شم...ضمنا از شما دوست عزيز كه تا حدي خيالم رو راحت كردين ممنونم.

mtr

عضو جدید

سلام دوست خوبم، خیلی خوبه که این رشترو انتخاب کردی، به نظر من رشتهٔ ما علوم جدید هست، کاربرد کامپیوتر در زندگی‌ روزمره، در صورتی‌ که نرم‌افزار "علم" کامپیوتر هستش.
راستی‌، کدوم دانشگاه درس میخونی؟! ;)

mtr

عضو جدید

==================

من هم سلام عرض می‌کنم.
بله، دقیقا کسی‌ که در این رشته درس میخونه، باید مفهومی از برنامه نویسی بدون، نه اینکه کاملا به زیرو بمش اشنا باشه. البته اگر بلد باشی‌ که نونت تو روغنه
اگه می‌خوای به برنامنویسی علاقه ماند بشی‌ (پیشنهاد می‌کنم علاقمند بشو) بهتره برنام نویسیرو تحت ماشیین یاد بگیری.
من خودم دارم این کارو می‌کنم.
یعنی‌ نیتت این باشه که یه برنامه بنویسی‌ که بتونی‌ از استفاده کنی‌.
باز هم آقا بخوای بیشتر توضیح میدم.....

بالا