گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبلا" اینجا مرام و معرفت بود.............. آره، بود
سلام . منم با این موافقم .

من چندین و چند بار اعلام کردم،بازم میگم: از وضعیت مدیریت و نظارت بر تالار راضی نیستم.لطفا یه فکری به حالش بکنید.طرف تاپیک زده تبلیغات میکنه.یهو میبینی توی یه تاپیکی دو نفر دارن دعوا میکنن و خط و نشون میکشن...

امیر دوست ماست،کلی با هم خاطره داریم تو این تالار،کلی چیز خود من ازش یاد گرفتم،ولی دلیل نمیشه نقدش نکنم.
نمیدونم چی بگم ولی فکر کنم حرفتون بجاست . هر کی دوست داره هرجا بدون توجه به اینکه آیا واقعا جاش اینجاست برمیداره پست میذاره :surprised:

کربلایی

مدیر بازنشسته
قبلا" اینجا مرام و معرفت بود.............. آره، بود

من چندین و چند بار اعلام کردم،بازم میگم: از وضعیت مدیریت و نظارت بر تالار راضی نیستم.لطفا یه فکری به حالش بکنید.طرف تاپیک زده تبلیغات میکنه.یهو میبینی توی یه تاپیکی دو نفر دارن دعوا میکنن و خط و نشون میکشن...

امیر دوست ماست،کلی با هم خاطره داریم تو این تالار،کلی چیز خود من ازش یاد گرفتم،ولی دلیل نمیشه نقدش نکنم.

سلام . منم با این موافقم .

نمیدونم چی بگم ولی فکر کنم حرفتون بجاست . هر کی دوست داره هرجا بدون توجه به اینکه آیا واقعا جاش اینجاست برمیداره پست میذاره :surprised:

سلام
متاسفانه امير مدتهاست كه بخاطر يه سري مشكلات شخصي نميتونه بياد باشگاه.
منم از اينكه دوستان نقدمون كنند اصلا ناراحت نميشم و استقبال ميكنم، اما يه نكته رو فراموش نكنيم!
منم از بچه هاي تالار بخصوص دوستان قديمي گلگي دارم!
كار مدير اينجا چيه؟ كار مدير فقط نظم دادن به تاپيك ها و جلوگيري از پرخاش كاربران نسبت به هم و در يك كلام ايجاد نظم در تالار هست! در اين ميون اين وظيفه كاربران فعال تالار هست تا با پست ها و تاپيك هاي مفيد، ايجاد بحث هاي علمي و ... شور و شوق رو به تالار بيارند! اما متاسفانه اين مورد در مورد تالار آي تي خيلي كم ديده ميشه...
اميدوارم ناراحت نشيد اما حس ميكنم بچه نشسته اند و منتظرند مدير بياد تنهايي اينجا رو تبديل به تالاري پرشور كنه! مدير چيكار بايد بگنه؟ بره از سايتهاي ديگه مقاله كپي پست كنه و هيشكي هم زحمت خوندنش رو به خودش نده! وقتي شما در بحث هاي علمي شركت نميكنيد مدير چيكار ميتونه بكنه؟
سر همون تاپيك ترجمه! بخاطر مشكلاتي كه داشتم نتونستم يكي دو ماه بيام باشگاه! اون تاپيك كلا خوابيد! چرا؟
هر وقت ميام تالار همش با سوالاتي روبرو ميشم كه جوابشون بارها در تالار داده شده! اما هيچ كدوم از كاربران فعال زحمت اين رو نميكشند تا كاربران تازه وارد رو راهنمايي كنند! انگار فقط بايد مدير اين كار رو بكنه!!!
من اون تاپيك فهرست مطالب رو وقتي ايجاد كردم كه هنوز مدير نبودم! چون حس ميكردم بعنوان كاربر فعال بايد كاري بكنم، اما متاسفانه تعداد كاربراني كه در قبال تالار احساس مسئوليت ميكنند كمه
موفق باشيد

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
کربلایی حرفت تا حدی درسته.درست میگی.ولی اون کسی که میاد تبلیغ میزنه رو من که نمیتونم پاک کنم که.
من واسه چی یه مدت نبودم؟به خاطر اینکه همه چی کپی پیستی شده بود.الان سعی میکنم با همین اطلاعات خیلی کم و محدودم بحث های جدید راه بندازم ولی زیاد استقبال نمیشه.هرچند که من عضو فعال حساب نمیشم!
پیشنهاد میکنم خانم رضایی رو به جمع ناظران یا مدیران تالار اضافه کنید.

کربلایی

مدیر بازنشسته
کربلایی حرفت تا حدی درسته.درست میگی.ولی اون کسی که میاد تبلیغ میزنه رو من که نمیتونم پاک کنم که.
من واسه چی یه مدت نبودم؟به خاطر اینکه همه چی کپی پیستی شده بود.الان سعی میکنم با همین اطلاعات خیلی کم و محدودم بحث های جدید راه بندازم ولی زیاد استقبال نمیشه.هرچند که من عضو فعال حساب نمیشم!

سلام
من از شما خواهش ميكنم تاپيك هايي رو كه در اون تبليغ ميشه يا فكر ميكنيد جاشون مناسب نيست رو به من گزارش بديد. البته خودم سعي ميكنم بررسي كنم ولي گاهي نميتونم چندروزي بيام و ...
اضافه كردن مدير يا ناظر جديد به تالار در حيطه اختيارات من نيست اما من با ادمين مطرح ميكنم.
ضمنا از بحث ها و تاپيك هاي متفاوتي كه ايجاد ميكنيد من شخصا خيلي استفاده ميكنم.
موفق باشيد

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها .ای بابا من چه به مدیریت !!!!!!!!!!! این سمت کمی برام زوده . فکر کنم لقمه بزرگی برام باشه البته فعلا :smile:

سلام
منم از اينكه دوستان نقدمون كنند اصلا ناراحت نميشم و استقبال ميكنم، اما يه نكته رو فراموش نكنيم!
كار مدير اينجا چيه؟ كار مدير فقط نظم دادن به تاپيك ها و جلوگيري از پرخاش كاربران نسبت به هم و در يك كلام ايجاد نظم در تالار هست! در اين ميون اين وظيفه كاربران فعال تالار هست تا با پست ها و تاپيك هاي مفيد، ايجاد بحث هاي علمي و ... شور و شوق رو به تالار بيارند! اما متاسفانه اين مورد در مورد تالار آي تي خيلي كم ديده ميشه...
اميدوارم ناراحت نشيد اما حس ميكنم بچه نشسته اند و منتظرند مدير بياد تنهايي اينجا رو تبديل به تالاري پرشور كنه! مدير چيكار بايد بگنه؟ بره از سايتهاي ديگه مقاله كپي پست كنه و هيشكي هم زحمت خوندنش رو به خودش نده! وقتي شما در بحث هاي علمي شركت نميكنيد مدير چيكار ميتونه بكنه؟
سر همون تاپيك ترجمه! بخاطر مشكلاتي كه داشتم نتونستم يكي دو ماه بيام باشگاه! اون تاپيك كلا خوابيد! چرا؟
هر وقت ميام تالار همش با سوالاتي روبرو ميشم كه جوابشون بارها در تالار داده شده! اما هيچ كدوم از كاربران فعال زحمت اين رو نميكشند تا كاربران تازه وارد رو راهنمايي كنند! انگار فقط بايد مدير اين كار رو بكنه!!!
من اون تاپيك فهرست مطالب رو وقتي ايجاد كردم كه هنوز مدير نبودم! چون حس ميكردم بعنوان كاربر فعال بايد كاري بكنم، اما متاسفانه تعداد كاربراني كه در قبال تالار احساس مسئوليت ميكنند كمه
موفق باشيد
کربلایی جان دوست عزیز حق با شماست ولی اینجا دوستانی هستند که صبر ندارند . تاپیک زده میشه و مطالب هم گذاشته میشه ولی خوب به خاطر یه سری مسائل مطالب گاهی اوقات دیر آپلود میشه . زمانیکه میخوای مطلب جدید بذاری میبینی یه لینکی گذاشته شده و همه به انجا مراجعه میکنند . اون موقع واقعا تاپیک بی روح میشه . در ضمن یه نفر به تنهایی نمیتونه تاپیکی که تازه خودشم داره مطلب رو یاد میگیره ، تند و سریع پیش ببره چون قبلا هم گفتم ما همه در قبال حرفایی که میزنیم مسئولیم . من تا اونجا که میتونم بچه های تازه وارد رو راهنمایی میکنم حتی موردی هم پیش اومد که از طریق پیام ازم پرسید و منم راهنماییش کردم ولی گاهی اوقات پیش میاد جواب سوالشون رو خود منم نمیدونم و بقیه هم جوابش رو نمیدن ، شما بگید تو این مورد چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟ گاهی اوقات سوالات رو از اساتیدم میرسم .

دوستان گلم پیشاپیش عیدتون مبارک . من دارم میرم مشهد . از طرف همه شما نائب زیاره هستم . امیدوارم سال خوبی پیشه رو داشته باشید . سالی توام با موفقیت و شادمانی . امیدوارم سال جدید سال ظهور آقامون باشه . برای فرجش حتما حتما دعا کنید . امیدوارم سر سفره هفت سینتون ما رو هم یاد کنید .
سال متحول شد ، آیا تو هم متحول شدی ؟؟؟؟؟؟؟

zeost

عضو جدید
دوستان گلم پیشاپیش عیدتون مبارک . من دارم میرم مشهد . از طرف همه شما نائب زیاره هستم . امیدوارم سال خوبی پیشه رو داشته باشید . سالی توام با موفقیت و شادمانی . امیدوارم سال جدید سال ظهور آقامون باشه . برای فرجش حتما حتما دعا کنید . امیدوارم سر سفره هفت سینتون ما رو هم یاد کنید .
سال متحول شد ، آیا تو هم متحول شدی ؟؟؟؟؟؟؟
پس می خوای بیای شهر ما.میگن دعای زائر ای مسافر بیشتر میگیره.شاید چون از راه دور می یاین؟! پس واسه منم دعا کن.:gol:

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام.منم سال نورا پیشاپیش تبریک میگم و دیگه اینکه الهام خانم مارا هم دعا کن.

Drago

کاربر ممتاز
چه سوووووووووووت و کوووووووووووووور!
همه رفتین تعطیلات؟! خوش بگذره.

(FARZANEH)

عضو جدید
سلام بچه ها
با عضویت تو این سایت من تونستم خیلی از اطلاعاتی رو که لازم داشتم بدست بیارم
از همه خیلی ممنونم:gol:
اما من یک سری اطلاعات در مورد محاسبات ابری میخواستم که هر چقدر جستجو کردم اطلاعات خاصی بدست نیاوردم
البته من تو قسمت مربوط به سوالات کامنت گذاشتم اما کسی تا الان راهنماییم نکرده
فقط اگه اطلاعاتی دارید یکم زود به من برسونید آخه من بعد از تعطیلات یک ارائه در این مورد دارم.

فاطمه33

عضو جدید
سلام دستتون ددرد نكنه بابت راه انداختن همچين تايپكي تو دانشگاه ما استاد ها اطلاع چنداني در مورد اين رشته ندارن همش ميگن نرم افزار بهتره بچه هارو دلسرد ميكنن

Drago

کاربر ممتاز
که هر چقدر جستجو کردم اطلاعات خاصی بدست نیاوردم
با اطمینان میگم امکان نداره.اگه خوب سرچ میکردی حتما اطلاعات خوبی به دست میاوردی.البته اطلاعات خوب رو بهتره زبان اصلی پیدا کنی.

اما من یک سری اطلاعات در مورد محاسبات ابری میخواستم

اطلاعات تئوری دیگه؟
یه سری چیزا بچه ها تو همین تاپیک گفتن(3 4 صفحه پیش بود فکر کنم) که واسه شروع بدک نیست.
یه کتابی هم هست که میتونین دانلود کنین :
Cloud Computing : A Practital Approach
نویسنده هاش :
Anthony T. Velte
Toby J. Velte, Ph.D.
Robert Elsenpeter
از انتشارات Mc Graw-Hill

البته بهتر بود سوالتون رو اینجا میپرسیدید

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام بر مهندسان گل ایران زمین انشاالله سال خوشی را توئم با موفقیت داشته باشید:gol::gol:
یک سوال داشتم : می خواستم بدونم برای لب تاپها آخرین cpu ایی که هست همون 2.8 است یا بالا ترش هم اومده راستی من یک لب تاپ دیدم cpu اش 3.06 بود آیا مارک ها متفاوت قدرت cpu هایشون هم فرق می کنه مثلا cpu یک شرکت که 2.8 است با شرکت دیگری که 2.8 است فرق می کند یا خیر
همچنین مارک های لب تاپ ها کدومش دیگه آخرشه... ممنون

mrezvani

عضو جدید
سلام بر مهندسان گل ایران زمین انشاالله سال خوشی را توئم با موفقیت داشته باشید:gol::gol:
یک سوال داشتم : می خواستم بدونم برای لب تاپها آخرین cpu ایی که هست همون 2.8 است یا بالا ترش هم اومده راستی من یک لب تاپ دیدم cpu اش 3.06 بود آیا مارک ها متفاوت قدرت cpu هایشون هم فرق می کنه مثلا cpu یک شرکت که 2.8 است با شرکت دیگری که 2.8 است فرق می کند یا خیر
همچنین مارک های لب تاپ ها کدومش دیگه آخرشه... ممنون

سلام
همیشه برای خرید هر سخت افزاری باید نگاه کنی ببینی کاربردت چیه. با چه نرم افزارهایی کار می کنی. چقدر بودجه داری. می خوالی لپ تاپت چیش بالا باشه ؟ (سرعت یا گرافیک یا ...)
والا الآن همه نوع سی پی یو یی تو بازار هست. فقط نسبت به مارکهار معروف دقت کن چون معمولاً پول اسمشون رو می گیرند و کیفیت بالایی هم ندارند.
من چند هفته پیش یک لپ تاپ lenovo مدل sl510 a23 خریدم که از حاظ خرکاری واقعاً خر کاره. البته نباید فراموش کرد که امتیاز تولد لپ تاپ های lenovo تا چند وقت پیش در اختیار شرکت IBM بوده و یکی از دلایل کیفیت بالاش همینه.
در کل بهت توصیه می کنم که عجله نکن و خیلی هم به حرف فروشنده ها اعتماد نکن.

mohandeseit

کاربر ممتاز
سلام دستتون ددرد نكنه بابت راه انداختن همچين تايپكي تو دانشگاه ما استاد ها اطلاع چنداني در مورد اين رشته ندارن همش ميگن نرم افزار بهتره بچه هارو دلسرد ميكنن

منم باهات موافقم.

دراک

عضو جدید
سلام
همیشه برای خرید هر سخت افزاری باید نگاه کنی ببینی کاربردت چیه. با چه نرم افزارهایی کار می کنی. چقدر بودجه داری. می خوالی لپ تاپت چیش بالا باشه ؟ (سرعت یا گرافیک یا ...)
والا الآن همه نوع سی پی یو یی تو بازار هست. فقط نسبت به مارکهار معروف دقت کن چون معمولاً پول اسمشون رو می گیرند و کیفیت بالایی هم ندارند.
من چند هفته پیش یک لپ تاپ lenovo مدل sl510 a23 خریدم که از حاظ خرکاری واقعاً خر کاره. البته نباید فراموش کرد که امتیاز تولد لپ تاپ های lenovo تا چند وقت پیش در اختیار شرکت IBM بوده و یکی از دلایل کیفیت بالاش همینه.
در کل بهت توصیه می کنم که عجله نکن و خیلی هم به حرف فروشنده ها اعتماد نکن.

من برای کارای حسابداری یه لپ تاپ می خواهم. یه سری ها می گن سونی خوبه ولی نمی دونم کدوم مدلش خوب کار می کنه. می شه اطلاعات بیشتری راجع به لپ تاپ بدید.

mhbitman

عضو جدید
سلام
موفق باشيد

az inke font farsi nadaram va finglish minevisam mazerat mikham
hamin ke ye topic ba mozoo tafrih inghadr mahboob mishe jaie negarani dare
bayad post ha beine topic ha taghsim beshe ta bache ha motamrkez nashan be ye topic be naare man bastane ye hafteie in topic hata shode beghaste emtehan kardan mitoone kare mofidi bashe

Drago

کاربر ممتاز
be naare man bastane ye hafteie in topic hata shode beghaste emtehan kardan mitoone kare mofidi bashe
با این پیشنهاد شما مخالفم.به زور نمیشه کاری کرد.این کار مثل همون ف‍.یلترینگ میمونه...به نظر شما کار درستیه؟جواب میده؟ نه!
البته با این پیش زمینه اینو بخونید که یکی از معترضین به فعالیت بچه ها توی این تاپیک به جای تاپیک های علمی من بودم.ولی به نظرم این راهش نیست.

lvl4lihe

عضو جدید
سلام به همگی.
من راستش همین چند دقیقه پیش عضو شدم و خوشحالم که این سایت بهم معرفی شد.
من هم مثل اکثر دوستان بدون شناخت و علاقه رشتمو انتخاب کردم ولی الان واقعاً دوسش دارم و اگه به عقب برگردم حتماً دوباره همین رشته رو انتخاب می کنم.
امیدوارم اینجا با دوستای خوبی آشنا بشم که بتونیم با کمک هم و با استفاده از دانش همدیگه به هدف مشترکمون که موفقیته برسیم.
;)

سیل

عضو جدید
با سلام من هم الان که ساعت 01:15 ورود خودم را در باشگاه اعلام میکنم :gol:

کربلایی

مدیر بازنشسته
az inke font farsi nadaram va finglish minevisam mazerat mikham
hamin ke ye topic ba mozoo tafrih inghadr mahboob mishe jaie negarani dare
bayad post ha beine topic ha taghsim beshe ta bache ha motamrkez nashan be ye topic be naare man bastane ye hafteie in topic hata shode beghaste emtehan kardan mitoone kare mofidi bashe

با این پیشنهاد شما مخالفم.به زور نمیشه کاری کرد.این کار مثل همون ف‍.یلترینگ میمونه...به نظر شما کار درستیه؟جواب میده؟ نه!
البته با این پیش زمینه اینو بخونید که یکی از معترضین به فعالیت بچه ها توی این تاپیک به جای تاپیک های علمی من بودم.ولی به نظرم این راهش نیست.

سلام
فكر نميكنم بستن اين تاپيك، دردي رو دوا كنه... متاسفانه تلف كردن بيخودي وقت چيزيه كه در ما نهادينه شده! دوست داريم بي خود و بي جهت حرف بزنيم! (بجاي اينكه وقتمون رو صرف مطالعه و كاراي مفيبد كنيم!) اين تاپيك بسته بشه دوستان ميرن تاپيك هاي مشابه يا ...
ما بايد خودمون بيدار شيم و روي كاراي علمي بدرد بخور متمركز بشيم
موفق باشيد

Drago

کاربر ممتاز
سلام یکی به من بگه اینجا چه خبرهههههههههههههههه:smile:
سلام.
خبر خاصی نیست! یه انجمنی هست و مهندسین IT در کنار دانشجوهای IT دارن فعالیت میکنن.از صحبت های معمولی و گپ گرفته تا بحث های علمی و موضوعی.

mohandeseit

کاربر ممتاز
سلام. بچه ها کسی در مورد 2fish
که یه استاندارد رمز گذاری هست چیزی میدونه یا میتونه منبع معرفی کنه؟؟ برای شنبه میخوام لطفا"

Drago

کاربر ممتاز
آخرین فعالیت این تاپیک مربوط به دو روز پیشه...

msn.7177

عضو جدید
سلام
ایول آی تی!
ذر مورد رشته مون که یه اطلاعاتی داریم
اما در مورد آینده ی شغلی خیلی اطلاعات ندارم
میطلبه که یک کم در این مورد بگین

بالا