گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
salam jigar mer30 amir khan.......

سلام محمد جواد جان
چطوری عزیزم راستی سعی کن با فارسی بنویسی تا مدیر بهت گیرنده

راستی چرا اینقدر بچه ها در اینجا سلام می دین مگر شما عروس داهاتین که اینقدر میرین و میاین سلام می دین:biggrin::biggrin:
راستی قرار بود امتحانات تمام شد بچه ها فعالیتی رو شروع کنند پس چی شد؟
البته خود من دارم در زمینه های گرافیک و ciw اطلاعات کسب می کنم و اگر بشه با اجازه ی مدیر و یکی از بچه ها که در این جا هم هست بعد از اتمام کلاسها آموزش ciw رو در اینجا شروع کنیم و تا اون زمان اگر کسی در این زمینه اطلاعات خواست تا اونجایی که بتونم کمکش می کنم;)
بای تا های

آخرین ویرایش:

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام به تمامي بچه هاي گل مهندسي IT بعد از مدتي دوري خوشحالم كه دوباره در جمع شما هستم.

nargil

عضو جدید
سلام به همه بچه های گل IT
خوبین ؟
راستش تابستون وشاید خیلی ها می خوان یه زبان برنامه نویسی یاد بگیرن
به نظر من یه زبان برنامه نویسی یاد بگیری ومسلط شی بهتر از این که هی از این شاخه به اون شاخه پریدن
به نظر شما بین #C و دلفی کدومش بهتر ؟

dansh azad

عضو جدید
سلام به گرماي تابستان :gol:
من كه براي تابستان كلاس هاي تابستوني دانشگاه را نگرفتم ولي در عوض نت ورك پلاس را كلاسش را شروع كردم تا را ه بيفتم طول مي كشه .:surprised:;)
امتحانات كه همگي خوب بودند من كه تقريبا راضي ام اميدوارم كه شما هم راضي باشيد .:biggrin:

dzzv_13

مدیر تالار
خوبین ؟
به نظر من یه زبان برنامه نویسی یاد بگیری ومسلط شی بهتر از این که هی از این شاخه به اون شاخه پریدن

سلام
این رو بعنوان یک برادر کوچک تر بهت می گم در این رشته ی ما قبل از هر کاری ببین چه هدفی داری و چکار می خواهی بکنی چون بدون هدف اگر بخواهی چیزی رو یاد بگیری فقط باعث سردرگمیت می شود پس اول هدفتو بگو بعد بپرس کدوم بهتر
حال هر چند من اطلاعات کمی دارم ولی اگر بتونی بگی بایاد گیری این زبان چکاری می خواهی بکنی خودت تا حدودی به جواب می رسی

dzzv_13

مدیر تالار
سلام به گرماي تابستان :gol:
من كه براي تابستان كلاس هاي تابستوني دانشگاه را نگرفتم ولي در عوض نت ورك پلاس را كلاسش را شروع كردم تا را ه بيفتم طول مي كشه .:surprised:;)
امتحانات كه همگي خوب بودند من كه تقريبا راضي ام اميدوارم كه شما هم راضي باشيد .:biggrin:

سلام
کار خیلی خوبی داری می کنی که network+ رو می خونی ولی برای انجام یک کار ببین آخرش چی است چی دتتو می گیره منظورم این است که کارت خیلی خوبه فقط باید کنارش زبان نیز بخونی چون تا اون جایی که خبر دارم شما 2 یا 3 تا کتاب بیشتر گیرت نمی آید در این زمینه که بخونی بقیه لاتین اند و همچنین اگر بخواهی مدرک هم بگیری باید زبان خوب بلد باشی
به هر حال امید وارم در این زمینه موفق باشی

mohandeseit

کاربر ممتاز
سلام.منم با چند تا از دوستان موافقم بايد هدفمان مشخص شود وگرنه كارهاي دهن پركن به درد نمي خورد.....

King Paker

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوبین ؟
خب جواب سوالت که مشخصه #C

اصولا هر مهندس IT باید یه تسلط کلی به برنامه نویسی داشته باشه و یکی از زبان ها رو هم مسلط باشه
به نظر من که #C زبان خیلی ساده و پرقدرتیه...
هرچند Java یه کلاس کاری داره برا خودش اما خب #C ترکیبی از ++C و Java هستش...
:gol:

str.ahmadian

عضو جدید
خب جواب سوالت که مشخصه #C

اصولا هر مهندس IT باید یه تسلط کلی به برنامه نویسی داشته باشه و یکی از زبان ها رو هم مسلط باشه
به نظر من که #C زبان خیلی ساده و پرقدرتیه...
هرچند Java یه کلاس کاری داره برا خودش اما خب #C ترکیبی از ++C و Java هستش...

C# رو چطور و از کجا می تونم شروع کنم؟!؟!؟
تا حالا جدی برنامه نویسی نکردم (در حد همون درسای دانشگاه بلدم شایدم کمتر:crying2: )

King Paker

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا حالا جدی برنامه نویسی نکردم (در حد همون درسای دانشگاه بلدم شایدم کمتر:crying2: )
اگه بچه ها پایه باشن من می تونم نم نم آموزشش رو شروع کنم
ولی یه کتابی هست... اسمش یادم نمیاد بخدا

خودم دارمش ولی الان پیشم نیست
کتاب دایتل آموزش گام به گام #C از خانوم پروین نمی دونم چی چی

یه کتاب آبی رنگه قیمتش حدود 24-25 تومن
کتاب خوبیه:gol:

str.ahmadian

عضو جدید
سلام دوست عزیز
ورودت رو به تالار خوشامد می گویم;)
من هم دوست داشتم اول معماری قبول شم ولی نشد بعد که در مورد این رشته تحقیق کردم که ببینم خوب است یا نه به این نکته رسیدم که اگر در این رشته فعال به صورت واقعی باشی حتی معماری هم با چند تا رشته ترکیبش کنی به گرد این رشته هم نمی رسد دنیای واقعی روز به روز دارد به این گرایش کشیده می شود و همین طور افراد زیادی هم به این رشته می آیند و اگر تو بتونی در این رشته حرفی برای گفتن داشته باشی می تونی خیلی موفق باشی خلاصه این رو بگم که اگر نظر من رو بخواهی این رشته بهترین رشته وهم سخت ترین رشته در جهان است البته این رو نگفتم سخته که تو هم ناامید بشی اگر تو به این رشته علاقه داشته باشی وپشت کار این سختی جوری شیرین می شود که حتی در اوقات فراقت هم به دنبال مطالبی می گردی که در این زمینه حرفه ای ترت کند
همه می گن فناوری اطلاعات یک رشته ی میان رشته ای است ولی من می گویم این رشته یک رشته ی پویاست و در وروری این رشته نوشته ورود افراد غیر اکتیو ممنوع

منم خیلی به معماری علاقه مند بود ولی از آی تی سر در آووردم:question:

mohandeseit

کاربر ممتاز

از كتابهاي خوبي كه در بازار هست شروع كن ولي كار عملي يادت نره،از پروژه هاي كوچك شروع كن

dansh azad

عضو جدید
منم خیلی به معماری علاقه مند بود ولی از آی تی سر در آووردم:question:
پس هم درديم من هم معماري رو هم دوست داشتم اولش كه امدم it يه هفته گريه مي كردم:redface::surprised: اصلا دوستش نداشتم ولي بعد كه وارد درس هاش شدم ازش خوشم :heart:امد و دومين علتش با استادي آشنا شدم كه به زياد شدن علاقه ام خيلي كمك كرد;);) به نظر من هر چيزي يه حكمتي داره كه آدم ها نميدونند ولي حالا ديگه هيچ علاقه اي نسبت به معماري ندارم با اينكه 3 تا از برادر هام مهندس معمار شهرداري اند :biggrin:

young scientist

عضو جدید
خوبین ؟
salam ostade ma migoft java az hame behtare vali age shoma az beine on 2 ta mikhay bentekhab koni boro #c tahte web ,fekr mikonam behtar bashe.\

nargil

عضو جدید
من برا کسب در آمد می خوام حالا کدومش بهتر ؟
کدومش آسونتر ؟

str.ahmadian

عضو جدید
پس هم درديم من هم معماري رو هم دوست داشتم اولش كه امدم it يه هفته گريه مي كردم:redface::surprised: اصلا دوستش نداشتم ولي بعد كه وارد درس هاش شدم ازش خوشم :heart:امد و دومين علتش با استادي آشنا شدم كه به زياد شدن علاقه ام خيلي كمك كرد;);) به نظر من هر چيزي يه حكمتي داره كه آدم ها نميدونند ولي حالا ديگه هيچ علاقه اي نسبت به معماري ندارم با اينكه 3 تا از برادر هام مهندس معمار شهرداري اند :biggrin:

اینکه قسمت همین بوده شکی توش نیست ، امان از بازی روزگار و دست تقدیررررر :d
منم من هنوزم وقتی بچه های معماری رو میبینم که هر هفته میرن یه شهر و استان امتحاناشونم همش نقاشی و ایناس:d حسودیم میشه (البته همینام کاره کم و آسونی نیست میدونم;) ) جمله ی داخل پرانتز صرفآ جهت جلوگیری از بمباران انتقادی از سوی دوستان معمار باشی بود:d و ارزش قانونی دیگری ندارد:victory:

str.ahmadian

عضو جدید

خوب من هم بچم هم پایم :d شروع کن دیگههههههههههه :crying2:

majmaj

عضو جدید
من هم پايم من فقط يكم دير ميگيرم باسه همين هر جا مشكل داشتم بايد بپرسم ديگه اونوقت اشكال نداره تو همون تاپيك بپرسم؟
يا اينكه بهتر نيست از C شروع كنيم. بعد بريم سراغ #C

mohandeseit

کاربر ممتاز
فوري داغ داغ

فوري داغ داغ

سلام به همه بچه ها.نظر سنجي هست در مورد رشته هاي مهندسي همه بريد به رشته IT راي بديد.مقدور نبود لينكش را بگذارم.من كه راي دادم با برق مساوي شديم.سريع اطلاع رساني كنيد.

winner_021

عضو جدید

منم هستم, شروع كنيم كه تابستون داره تموم ميشه
فقط هم اينكه وسطاش ول نشه و هم اينكه منم شايد خيلي اشكال داشته باشم همينجا پرسيده بشه؟ تو همين تاپيك؟

majmaj

عضو جدید
دوستان ميلاد با سعادت امام حسين (ع) را به همه تبريگ ميگم اگه يكي يه قطره اشك ريخت برا هممون دعا كنه

King Paker

عضو جدید
کاربر ممتاز
من براي آموزشش پايم ;)
به شرطي كه وسطش ول نكنيد:mad:
چه عصبانی

من برا کسب در آمد می خوام حالا کدومش بهتر ؟
کدومش آسونتر ؟
والا آسونی یا سختیش رو نمی دونم ولی از همه لحاظ (چه توانایی و چه درآمدی) #C بهتره
خوب من هم بچم هم پایم :d شروع کن دیگههههههههههه :crying2:
خوبه والا مهدکودکم وا کردیم

من هم پايم من فقط يكم دير ميگيرم باسه همين هر جا مشكل داشتم بايد بپرسم ديگه اونوقت اشكال نداره تو همون تاپيك بپرسم؟
يا اينكه بهتر نيست از C شروع كنيم. بعد بريم سراغ #C
سلام مجتبی (؟) جان (شرمنده من یکم حافظم مقادیری صفر هستش
)
اشکالی نداره
نه پسر خوب چون C ساخت گراس در حالی که #C شی گرا...
منم هستم, شروع كنيم كه تابستون داره تموم ميشه
فقط هم اينكه وسطاش ول نشه و هم اينكه منم شايد خيلي اشكال داشته باشم همينجا پرسيده بشه؟ تو همين تاپيك؟

;)بچه ها منم c#هستم

واو چه استقبالی شد

راستش من این یه هفته رو در گیر امتحانای به تعویق افتادمم:razz:
سر همین آخر هفته رو قول میدم که آموزشش رو شروع کنیم
به نظر من اگه تو همین تاپیک آموزشش رو شروع کنیم بهتره چون بچه های آی تی هستن
ولی خب اگه عنوانش بشه آموزش سی شارپ بقیه رشته هام ممکنه قاطی بحث بشن و شلوغ بشه، و جوشم بهم بریزه و...
ولی خب تصمیم گیری باز با خود شما هر جوری که راحتین

چندتا موردم هست من بگم:
یکی اینکه وقتی بحثی میشه حتما تمرین کنین و برین و مطالب اضافی در موردش پیدا کنین
اگه سوالی بود حتی اگه به نظرتون مسخره اومد بپرسین
چون ممکنه فک کنین پرسیدن سوالی باعث میشه بقیه فک کنن شما چیزی بارتون نیست ولی خیلی از همین سوالا رو حتی ممکنه حرفه ای ترین برنامه نویسام ندونن
و آخریم اینکه برنامه نویسی مثل دوچرخه سواری می مونه، اولش هی می خورین زمین ولی وقتی یادگرفین لذتی ازش می برین که وصف نمیشه (چه شاعرانه
)

برای شروع کارم لطفا همه ی بچه هایی که می خوان سی شارپ رو شروع کنن برن
یه Microsoft C# Express 2005 یا 2008
و یا
Microsft Visual Studio 2005 یا 2008
رو سیستمشون نصب کنن
یکمم باهاش ور برین تا آخر این هفته آموزش رو شروع کنیم

majmaj

عضو جدید
من مجيد هستم:w16:
اتفاقا امروز ميخواستم برم پاساژ هديه يه 2008 رو بگيرم فرقي نميكنه 2005 يا 2008؟
راستي گفتي C ساخت گراس يعني از C شروع نكنم برم سراغ #C?

کربلایی

مدیر بازنشسته

سلام
خیلی فرق میکنه!
برای مثال 2005 کامونتهای کار با AJAX رو نداره ولی 2008 داره!
حتما 2008 نصب کن و از سایت ماکروسافت آپش کن...(بخصوص مستندات کع خیلی بدرت میخوزند)

اگر تا حالا تجربه برنامه نویسی نکردی و فرصت داری، بهتره با یه زبان ساختیافته(سی یا پاسکال) شروع کنی و اصول اولیه برنامه نویسی و الگوریتم نویسی رو خوب یاد بگیری، پس از اون بری سراغ مباحث شی گرایی!
اما اگر فرصتت کم بود میتونی مستقیما بری سراغ سی شارپ! البته در این صورت انرژی زیادی باید صرف کنی...
موفق باشید

King Paker

عضو جدید
کاربر ممتاز
آها داش مجید

برای کاری که ما می خواییم بکنیم 2005 یا 2008 چندان تفاوتی نمی کنه
فقط کتابخانه ها کاملترن تو 2008، که اگه 2005 نصب کردی یه NetFramework 3.5 نصب کنی این موضوعم حل میشه
البته اینا صرف کار با #C هستش ولی اگه می خوای کارای تحت وب بکنی که حرف کربلایی جان درسته 2008 بهتر از 2005 هستش

در مورد سوال دومت کاملا با کربلایی جان مخالفم چون همین مشکل برای خودم به وجود اومده
کلا برنامه نویسی ساخت گرا با شی گرا تفاوت داره سر همین اگه ساخت گرایی یاد بگیری بعد بیای به شی گرایی عادت کنی یکم واست مشکل ادراکی ایجاد میشه
با توجه به اینکه برنامه نویسی شی گرا تقریبا ساختگرایی رو از رده خارج کرده من به شخصه هیچ لزومی نمی بینم که برای یادگیری شی گرایی اطلاعی از ساختگرایی داشته باشه
چون فقط باعث سردرگمیت میشه:gol:

بالا