گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

کربلایی

مدیر بازنشسته
منم عید غدیر رو تبریک میگم
امیر انگار در مورد آهنگ های هیچکس و بی باک هم نظریم...(اینم از عجایب نهم!!! من و امیر هم نظریم!!!)

mandana_f

عضو جدید
دو روز نتونستم درس بخونم :cry: حالم بد بود زیر سروم رفتم !

حالا چیکار کنم خیلی عقب افتادم :crying:

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
http://projectblackmirror.blogspot.com
اعتماد به نفسم رفت زیر صفر.پیشکسوت فعال کجا بود،بزارید ناشی بدون فایده.
اگه از لینک بالا چیزی نفهمیدید این مطلب رو بخونید.
=========
کسانی که "یاس" دوست دارن این رو هم ببینن.

اینجاست که میگن .. "چی بگم!!"

الکامپ 90 :
هجدهم آذر / December-09-11
تا
بيست و يکم آذر / December-12-11

یعنی میگین بریم نمایشگاه !!

من که از این دو روزا که شما میگی زیاد داشتم و خواهم داشت (البته فرقش اینکه که من با دوستام میریم تفریح "فوتبال و استخر و کوه و ...")
(کاش توی کنکور از تکنیکهای ورزشی هم امتحان میگرفتن .. مثلا چندتا روپایی میتونیم بزنیم :D)

به ساعت هایی که میخونی توجه نکن .. به کیفیتشون نگاه کن
:smile:

============
راستی من که معماری رو گذاشته بودم کنار , دو روز پیش , یه نگاه انداختم بهش دیدم بابا معماری چه حالی میده خوندنش ... جوری که معماری میخوندم کتاب گسسته , شبکه و سیستم عامل هم جلوم بود .. همش دنبال رابطه بینشون بودم ...
(کسانی که معماری میخوان بزنن حتما کتاب یوسفی رو بخونن )

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی من 24 ساعت نبودم ها . فقط 3 تا پست تو کل تالار؟؟؟ !!!!

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
الکامپ 90 :
هجدهم آذر / December-09-11
تا
بيست و يکم آذر / December-12-11
مرسی،کاش توی تاپیک مربوط به این مناسبت ها هم اضافه اش کنید.

الان بهتری؟ امیدوارم بهتر باشی.
عیب نداره بابا من تقریبا این هفته رو هوا درس خوندم (بی تمرکز و بی برنامه).اصن (همون اصلا محاوره ای) بازدهش فکر کنم ۱۰ درصد نشه! با دو روز نخوندن هم آدم خیلی عقب نمیفته.
یعنی من 24 ساعت نبودم ها . فقط 3 تا پست تو کل تالار؟؟؟ !!!!
آخه یه بحثی باشه که آدم حرف بزنه یا نه؟
===========
یادتونه گفتم فرض کنید یه شرکت میخواد از شما به عنوان مشاور کمک بگیره که بتونه خدمات بهتری ارائه کنه؟ یادتونه چی پیشنهاد دادید؟ CRM,رایانش ابری،داده کاوی و ....
بیاین گسترشش بدین.خب،شما به مدیر بگی "من توصیه میکنم یه سیستم CRM راه بندازید" که کافی نیست(یا داده کاوی یا هرچی).باید بگید که با این سیستم چه کاری خواهید کرد(به طور مشخص) و چه فایده هایی برای ذی نفع های شرکت (به ویژه مشتری و سرمایه گذار) خواهد داشت.محیط رو هم هرچی دوست دارید تصور کنید.مثلا سازمان آب منطقه.

mandana_f

عضو جدید
مرسی،کاش توی تاپیک مربوط به این مناسبت ها هم اضافه اش کنید.

الان بهتری؟ امیدوارم بهتر باشی.
عیب نداره بابا من تقریبا این هفته رو هوا درس خوندم (بی تمرکز و بی برنامه).اصن (همون اصلا محاوره ای) بازدهش فکر کنم ۱۰ درصد نشه! با دو روز نخوندن هم آدم خیلی عقب نمیفته.

مناسبت ها کجاس :d

ممنون . آره بهترم فقط صبح ها که پامیشم درس بخونم حالم میزون نیس ! معده درد !

البته عوضه اون دو روز رو باید در بیارم طی روزهای جاری !

یعنی میگین بریم نمایشگاه !!

من که از این دو روزا که شما میگی زیاد داشتم و خواهم داشت (البته فرقش اینکه که من با دوستام میریم تفریح "فوتبال و استخر و کوه و ...")
(کاش توی کنکور از تکنیکهای ورزشی هم امتحان میگرفتن .. مثلا چندتا روپایی میتونیم بزنیم :D)

به ساعت هایی که میخونی توجه نکن .. به کیفیتشون نگاه کن

بد نیس نمایشگاه رفتن ! من که دوس دارم اگه جور بشه و پایه ای داشته باشم برم .

خب بازم خوبه 2 روزای شما ! تجدید قوا میشه ! مثل ما آویزون و بی حال نمیشید .

باشه به کیفیتشون هم توجه می کنم ;)

امضا :gol:

آخرین ویرایش:

dzzv_13

مدیر تالار
به امیرحسین:
برای بازدید از الکامپ میارزه یه روز کوه و استخر و فوتبالو ول کنی بیای تهران (درس که نمیخونی! باید اینارو ول کنی بیای;)). اگه بیای میبرمت توچال شیشلیک مهمون خودم!:D اینجوری کوهتم ردیف میشه!

====================================================
خوب حالا اسمش به گوش خیلیا رسید. که چی مثلا؟!;):gol:

تو هی میخوای منو بکشونی تهران هاااااااا .. !!
خب یعنی میگی چوب اسکی هامو بیارم بریم اسکی .. ؟!! (اونجوری که به نمایشگاه نمیرسیم :D)

(ای وای من کی چوب اسکی داشتم که خودم خبر نداشتم :surprised:)
=====================
گل پسر من هم در مورد اینکه یه پسر اسم ایران رو بالا ببره همین نظر رو داشتم تا یه روز یکی بهم گفت شما نشستین توی ایران و فکر میکنید که دنیا شما رو میشناسن
در صورتی که از خیلی ها بپرسی ایران کجاست اصلا میگن ایران چیه :surprised:

میخوام بگم اگر فقط به بعد اسلام و وظیفه خدمت به خلق رو مد نظر داشته باشیم باید اول شناخته بشیم و دیده بشیم بعد بتونیم در دنیا تاثیر بگذاریم
(اینجوری میشه که وقتی یه آمریکایی حرف میزنه حداقل واسته ی حرفش احترام قائلا حتی اگر حرفش اشتباه باشه... ولی وقتی یکسی از جهان سوم دادی میزنه که شاید هم درست باشه کسی اهمیت نمیده ... )
دنیا به رسم آشنایی میگردد .........نه در پس این دانایی ها
==============
تعداد پستام چه رند شده .. 5600 .. یعنی من این همه پست دادم :surprised:

آخرین ویرایش:

SN20

عضو جدید
خوب راست میگن دیگه دانیال! آخرای آبانه! سر جمع سه ماه مونده به کنکور. پارسال که کنکور داشتم باور کن هفته ای 30 دقیقه هم پای نت نبودم، چه برسه به هر روز!
به جانِ جومونگ راست میگم!:D

عید رو هم با تأخیر به همگی عزیزان تبریک میگم.:gol::gol::gol:
عید شما هم مبارک.ما هم با تاخیر..
وای یعنی انقد درس خوندید؟؟خوش به حالتون ما که رو هم به زور به۴ ساعت میرسه درس خوندنمون.
یکم اطلاعات بیشتر از میزان و شکل مطالعتون واسه آزمون ارشدتون میگید؟لطفا
مرسی

دوستان اونایی که قصد دارن بیان الکامپ دستا بالا:)
شاید بهانه ای شد همه همدیگه رو دیدیم.یه دیدار دوستانه...
من دستم بالا:D

Drago

کاربر ممتاز
to drago:
1- اون جملۀ "عبادت به جز خدمت خلق نیست..." از اون دسته حرفای کاملا غلطیه که کلیشه شده. کی میگه عبادت بجز خدمت خلق نیست؟ نکنه شاعر میگه!;)

2- اونی که گفتی "تقریبا همه چیز دنیا به یه بار امتحانش میارزه" که دیگه اوته کلا!!!:) (میبخشیدها!). آهنگ عقل آدم رو به سمت افول سوق میده. عقلمو بیش از این حرفا دوست دارم. البته قصد جسارت به همۀ شما عزیزانی که آهنگ گوش میدید ندارم (و میدونم تقریبا همتون گوش میدید). فقط خودم ترجیح میدم گوش ندم با اجازتون.:)

3- توی مدرسه چیزای غلط زیاد به آدم یاد میدن. اون آیه ای که آوردم رابطۀ ایمان رو با اعراض از لغو بیان میکنه. ایمان هم با عقل رابطۀ تنگاتنگی داره. پس منی که اینهمه دنبال فوتبال و مسائل بی خاصیت هستم (و وقتی تیم ملی آلمان میبازه تا یه هفته خواب و خوراک ندارم)، یه جای کارِ عقلم میلنگه!

4- مورد 3 و 5 هم تناقضی با هم نداشت! دیدِ شما اینطوریه که فایده رو یا در بهره وری اقتصادی و علمی میدونید و یا در پرداختن به علایق شخصی (ولو اینکه اون علایق کاملا بدردنخور باشن). ولی دید من اینطور نیست. غیر از اینها مسائل دیگه ای هم وجود دارن که اهمیتشون از این دو مورد صد چندان بیشتره.
۱.(اگه به من باشه که بحث خیلی عوض میشه اما شما آدم مذهبی به نظر میرسی،پس بحثو مذهبی ادامه میدیم...) عبادت به چیه پس؟
۲.اونی که اون جمله رو گفته منم :D
آهنگ عقل آدم رو به افول سوق میده؟ یعنی کلا موزیک رو زیر سوال میبرید؟ آهنگسازها (به عنوان کسانی که آهنگ رو تا حد بالایی ادامه دادن) آدم های احمقی هستن؟
به نظر من عقل اصولا افول پیدا نمیکنه.چیزی که من فکر میکنم شما به عنوان "عقل" ازش اسم میبرید "کارایی ذهن" باشه.که باز هم افول نمیکنه.بلکه با استفاده نکردن ازش فقط این کارایی پیشرفت نمیکنه (درجا زدن افول حساب نمیشه : مثلا انجام یه کار تکراری که نیاز به پیشرفت ذهنی نداره).آهنگ باعث درجا زدن نمیشه،باعث پیشرفت ذهن میشه.پس با استدلال شما مثلا سینما یا تئاتر هم باید اینطور باشه.واقعا غیرقابل باوره شنیدن این حرف از دهن یه آدم تحصیلکرده.
۳.شما بی ایمانان را بی عقل میخوانید؟ ممکنه بی عقلها بی ایمان باشند،اما الزاما بی ایمانها بی عقل نیستند.همونطور که ممکنه عاقلان با ایمان وجود داشته باشه اما دلیلی برای عاقل بودن همه مومنین نیست (و مومن بودن عاقلان). بحث ایمان بحث فرا عقلیه و در اصل "اعتقادی" است.
۴.دید شما چطوریه؟ "فایده" یعنی چی؟ "لغو یا کار بیهوده" چه کاراییه؟ چه مسائلی وجود دارند؟
=================
سوگماد MW3 بازی نکردی؟! توی کورس اول Special Ops اش کل میزارم باهات! همونه که زمین تمرینه باید طی زمان بریش. زمان زدم 27.8!!

itorict

عضو جدید
سلام بر مهندسان باشگاه يه راهنمايي ميخواستم....
شنيدم كه اگر بخوام برم فناوري اطلاعات بهتر اينه كه اول كارشناسي نرم افزار رو بخونم بعد براي فوق فناوري اطلاعات رو انتخاب كنم
نظرتون چيه؟؟؟؟
راستي قبلا پرسيدم جواب سر بالا شنيدم...ميخواستم بدونم كلا وضعيت درامد اين رشته در ايران چه جورياست؟ ممنون

آخرین ویرایش:

sahar-sr

عضو جدید
سلام به همه ی هم رشته ای ها و دوستان عزیز
من تازه واردم!از عضویت تو این باشگاه خوشحالم!

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
1- شنيدم كه اگر بخوام برم فناوري اطلاعات بهتر اينه كه اول كارشناسي نرم افزار رو بخونم بعد براي فوق فناوري اطلاعات رو انتخاب كنم
نظرتون چيه؟؟؟؟
2- راستي قبلا پرسيدم جواب سر بالا شنيدم...ميخواستم بدونم كلا وضعيت درامد اين رشته در ايران چه جورياست؟ ممنون

1- چه کسی چنین حرفی زده ؟؟ !!!!!

2- این سوالتون اینقدر کلی هست که به نظرم جواب ندادن بهش بهترین جوابه و هر جوابی بخوام بدم بازم کامل نیست و خیلی شرایط براش به وجود میاد . ولی اگه بخوام پاسخی داده باشم :

اگه کار دولتی منظورتونه . خب نیاز به پارتی و ... داره و هر چی بیشتر پارتی داشته باشین درامدش هم بیشتره.

برای کارهای خصوصی به نظر من اگه کسی کاربلد و متخصص باشه حداقل ماهی 1 میلیون در امد رو میشه براش متصور بود .

که البته این حداقل خیلی درامد کمی هست و از نظر من با این حداقل وضعیت درامد این رشته خوب نیست و خیلی کارهای بدون تخصص درامد بیشتر از این رو به همراه داره.

ضمن اینکه تو شهرهای کوچک این حداقل درامد شاید کمتر هم باشه !! و مطلب بعدی اینکه خیلی شرایط دیگه ای هم وجود داره. و اینکه بازاریابی و بخش فروش و روابط هم نکته خیلی خیلی مهمیه و از اون تخصصه شاید مهم تر باشه .

پ ن : اگه نکته ای وجود داره دوستان اصلاح یا اضافه کنن.

itorict

عضو جدید
1- چه کسی چنین حرفی زده ؟؟ !!!!!

2- این سوالتون اینقدر کلی هست که به نظرم جواب ندادن بهش بهترین جوابه و هر جوابی بخوام بدم بازم کامل نیست و خیلی شرایط براش به وجود میاد . ولی اگه بخوام پاسخی داده باشم :

اگه کار دولتی منظورتونه . خب نیاز به پارتی و ... داره و هر چی بیشتر پارتی داشته باشین درامدش هم بیشتره.

برای کارهای خصوصی به نظر من اگه کسی کاربلد و متخصص باشه حداقل ماهی 1 میلیون در امد رو میشه براش متصور بود .

که البته این حداقل خیلی درامد کمی هست و از نظر من با این حداقل وضعیت درامد این رشته خوب نیست و خیلی کارهای بدون تخصص درامد بیشتر از این رو به همراه داره.

ضمن اینکه تو شهرهای کوچک این حداقل درامد شاید کمتر هم باشه !! و مطلب بعدی اینکه خیلی شرایط دیگه ای هم وجود داره. و اینکه بازاریابی و بخش فروش و روابط هم نکته خیلی خیلی مهمیه و از اون تخصصه شاید مهم تر باشه .
توي يه سايتي ميخوندم كه گفته بود از نظر كارشناسان......
بعدشم چقد درامدش كمه. نا اميدم كردي.
دوستم يه مغازه پكيده داره ماهي چند ميليون درامد داره حالا من بيام با اين تخصص فوق فوقش 2-3ميلون.

SN20

عضو جدید
۱.
-tabatabaie اونی که گفتی "تقریبا همه چیز دنیا به یه بار امتحانش میارزه" که دیگه اوته کلا!!!:) (میبخشیدها!). آهنگ عقل آدم رو به سمت افول سوق میده. عقلمو بیش از این حرفا دوست دارم. البته قصد جسارت به همۀ شما عزیزانی که آهنگ گوش میدید ندارم (و میدونم تقریبا همتون گوش میدید). فقط خودم ترجیح میدم گوش ندم با اجازتون.:)
(اگه به من باشه که بحث خیلی عوض میشه اما شما آدم مذهبی به نظر میرسی،پس بحثو مذهبی ادامه میدیم...) عبادت به چیه پس؟
۲.اونی که اون جمله رو گفته منم :D
آهنگ عقل آدم رو به افول سوق میده؟ یعنی کلا موزیک رو زیر سوال میبرید؟ آهنگسازها (به عنوان کسانی که آهنگ رو تا حد بالایی ادامه دادن) آدم های احمقی هستن؟
به نظر من عقل اصولا افول پیدا نمیکنه.چیزی که من فکر میکنم شما به عنوان "عقل" ازش اسم میبرید "کارایی ذهن" باشه.که باز هم افول نمیکنه.بلکه با استفاده نکردن ازش فقط این کارایی پیشرفت نمیکنه (درجا زدن افول حساب نمیشه : مثلا انجام یه کار تکراری که نیاز به پیشرفت ذهنی نداره).آهنگ باعث درجا زدن نمیشه،باعث پیشرفت ذهن میشه.پس با استدلال شما مثلا سینما یا تئاتر هم باید اینطور باشه.واقعا غیرقابل باوره شنیدن این حرف از دهن یه آدم تحصیلکرده.

دیدم بحث مذهبی علمی و اینا شد خواستم یکم از نظر پزشکی هم گوش دادن به موسیقی رو نقد کنم.موضوعی که براتون اینجا مینویسم نحوه تاثیر موسیقی روی اعصاب رو میگه و تشریح میکنه.
جالبه توصیه میکنم حتما همه رو بخونید.

علمای علم فیزیولوژی دستگاه عصبی انسان رو به دو قسمت تقسیم کرده اند سلسله اعصاب ارتباطی و سلسله اعصاب نباتی-سلسله اعصاب ارتباطی شامل ستون مرکزی عصبی از نخاع گرفته و نیمکره های مغز نیز اعصاب محیطی می باشد و سلسله اعصاب نباتی شامل سیستم سمپاتیک و پاراسمپاتیک است.
سیستم اعصاب سمپاتیک فقط از ابتدای ستون فقرات آغاز میشه و دنباله اون به سایر اعضل پخش میشه اما سلسله اعصاب پاراسمپاتیک از مغز و بینی شروع شده و بعد از ستون فقرات گزشته و به موازی سمپاتیک به تمامی بدن منقسم میشه.عمل سمپاتیک عبارتست از تنگ کردن رگ ها اتساع عضلات صاف-جلوگیری از ترشح فشار خون و کار سمپاتیک گشاد کردن رگ ها انقباض عضلات صاف ایجاد ترشح تقیلی از فشار خون می باشد.
پاراسمپاتیک پس از اینکه از بینی و مخ جدا شد همین که با سمپاتیک یعنی همان اعصابی که از ستون فقرات شروع می شودمصادف شد از همان جا این دو عصب به موازات یکدیگر حرکت می کنند و چون این دو عصب مخالف یکدیگرند تا هنگامی که تحریکاتی از خارج بر آنها وارد نیاید و هر دو به موازات یکدیگر کار کنند تعادل بدن را حفظ نموده و این تعادل در صحت و سلامتی روحی و جسمی انسان مدخلیت تام داردولی هرگاه یکی از این دو تعادل و توازن خود را از دست داد انگاه به نسبت عدم تعادل هر یک اختلال روانی و کالبدی روحی و جسمی برای شخص ایجاد می کند.
کار حساسه اعصاب سمپاتیک ایجاد امور فعاله بدن است از قبیل بیداری و جدیت و فعالیت در کار ها که در اصطلاح طب قدیم صاحب آن را حرارتی و خونگرم می نامندولی کار حساسه اعصابپاراسمپاتیک درست مخالف سمپاتیک است یعنی عمل ان ایجاد سستی بیحالی خواب غفلت سهو نسیان اندوه حزن بیهوشی نزع و بالاخره مرگ است.
وقتی از خارج تحریکاتی در روی اعصاب شروع می شود اعصاب سمپاتیک یا پاراسمپاتیک به میزان تحریکات خارجی تعادل خود را از دست می دهد پایین و بالا می روند.
بدیهی است به هر اندازه که فاصله بین این دو سیستم اعصاب ایجاد شود به همان اندازه نگرانی های روانی اغتشاشات فکری و خلاصه عدم تعادل روحی آغاز می شود.
از جمله علل خارجی که عدم تعادل بین اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک ایجاد می کند ارتعاشات مو سیقی است.
موسیقی وقتی که به آهنگ های نشاط انگیز یا جنون آمیز و مخصوصا اگر با ارتعاشات عجیب و غریب موسیقی مثل سمفونیک همراه گرددبه طور مسلم تعادل لازمی را که بایستی بین این دو دسته عصب بوجود داشته باشد بر هم می زندو در نتیجه اصول حساس زندگی را اعم از هضم و جذب و دفع و ترشحات و ضربان قلب و وضع فشار مایعات بدن از جمله خون و غیره را مختل می کند و رفته رفته شخص را به گرفتاریهاو امراضی نزدیک کی سازد که حتی طب جدید با تمام پیشرفت هایش در اغلب موارد از معالجه آن عاجزند.

امیدوارم برای شما هم جالب و بحث برانگیز باشه این مطلب خیلی زیاد بود از یه کتاب خلاصه کردم براتون.

نوشته اصلی به وسیله sahar-sr

خیلی خوش اومدی سحر جان امیدوارم فعال ببینیمت.:smile:

آخرین ویرایش:

dzzv_13

مدیر تالار
دوستم يه مغازه پكيده داره ماهي چند ميليون درامد داره حالا من بيام با اين تخصص فوق فوقش 2-3ميلون.

سلام دوست عزیز
من بهتون پیشنهاد میکنم برید همون مغازه دوستتون رو بزنید و بزارید اونایی که عاشق این رشته هستن ادامه بدن ...
منظورم اینه که اگر فقط بازار کار رو مد نظر دارید این رشته یا هر رشته ایی میخواید برید , اصلا نرید بهتر هست برید یه مغازه بزنید

مخصوصا این رشته ما که اگر واقعا بخوای کسی واسه خودت باشی باید همیشه عمرت در حال یادگرفتن باشی (سایر رشته رو برید از کارشناسش بپرسید)
حالا چقدر نیاز پول میتونه شما رو تا پایان راه طولانی انگیزه برای یادگیری بده به خودتون بستگی داره
....................
البته ناامید نشید و جسارت بنده رو ببخشید ولی من اینکه فقط با یک معیار شغل آیندمو انتخاب کنم قبول ندارم
راستی اگر میتونی بیا این رشته و بشید شخصی مثل بیل گیتس که برای چند سال ثروتمندترین مرد دنیا بود .. شاید بگید اون شرایط خاص داشت .. من بهتون میگم که الان ایران هم مثل 30 سال پیشه آمریکا هست حداقل میتونید بشید ثروتمندترین مرد ایران
(اینو فقط بخاطر اینکه پول مد نظرتون هست گفتم و گرنه من که از پول بدم نمیاد ولی برای گفتن این حرفا حالم از پول بهم خورد )

سلام ..
خیلی خوش اومدین
:smile:

itorict

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من بهتون پیشنهاد میکنم برید همون مغازه دوستتون رو بزنید و بزارید اونایی که عاشق این رشته هستن ادامه بدن ...
منظورم اینه که اگر فقط بازار کار رو مد نظر دارید این رشته یا هر رشته ایی میخواید برید , اصلا نرید بهتر هست برید یه مغازه بزنید

مخصوصا این رشته ما که اگر واقعا بخوای کسی واسه خودت باشی باید همیشه عمرت در حال یادگرفتن باشی (سایر رشته رو برید از کارشناسش بپرسید)
حالا چقدر نیاز پول میتونه شما رو تا پایان راه طولانی انگیزه برای یادگیری بده به خودتون بستگی داره
....................
البته ناامید نشید و جسارت بنده رو ببخشید ولی من اینکه فقط با یک معیار شغل آیندمو انتخاب کنم قبول ندارم
راستی اگر میتونی بیا این رشته و بشید شخصی مثل بیل گیتس که برای چند سال ثروتمندترین مرد دنیا بود .. شاید بگید اون شرایط خاص داشت .. من بهتون میگم که الان ایران هم مثل 30 سال پیشه آمریکا هست حداقل میتونید بشید ثروتمندترین مرد ایران
(اینو فقط بخاطر اینکه پول مد نظرتون هست گفتم و گرنه من که از پول بدم نمیاد ولی برای گفتن این حرفا حالم از پول بهم خورد )
يه كم بهم برخوردااا
نه من فقط پول مد نظرم نيست بعدشم اينكه لازم نيست مغازه بزنم چون اون مغازه رو با هم شريك هستيم.
ولي من منظورم اين بود كه اين رشته با اين ابهت و كلاس و جذابيت و همه چيزش چرا اينقد درامدش كمه نسبت به رشته هاي ديگه. به هر حال فكر هم نكنم كه بيشتر از من عاشق اين رشته باشي چون من با اينكه رتبه خوبي توي كنكور داشتم فقط همين رشته رو انتخاب رشته كردم و اونجايي كه ميخواستم قبول نشدم.ان شاءالله هردمون بشيم بيل گيتس.

dzzv_13

مدیر تالار
يه كم بهم برخوردااا
نه من فقط پول مد نظرم نيست بعدشم اينكه لازم نيست مغازه بزنم چون اون مغازه رو با هم شريك هستيم.
ولي من منظورم اين بود كه اين رشته با اين ابهت و كلاس و جذابيت و همه چيزش چرا اينقد درامدش كمه نسبت به رشته هاي ديگه. به هر حال فكر هم نكنم كه بيشتر از من عاشق اين رشته باشي چون من با اينكه رتبه خوبي توي كنكور داشتم فقط همين رشته رو انتخاب رشته كردم و اونجايي كه ميخواستم قبول نشدم.ان شاءالله هردمون بشيم بيل گيتس.

فدای تو گل پسر .. من منظورم رو شاید بد رسوندم .. (ببخشید)
علت اینکه این رشته توی ایران درآمد کم داره این هست که توی ایران فردی متخصص به اون خوبی که باید نداریم .. همچنین درآمد این رشته رو جهانی وقتی اعلام میکنن در صدر تمام رشته ها هست ..
من که دوست ندارم بیل گیس بشم... ولی اگر شما دوست داری بشی, اون بازاری که اون داره رو هم مد نظر بگیر ..
حرف یه متخصص در ایران به یه منطقه در یه شهر خلاصه میشه ... حال که متخصص های امریکایی ایدهاشون دنیا رو تغییر میده (یه منطقه از شهر رو با کل دنیا مقایسه کن تا ببینی چرا رشته ما درآمد خوب نداره در ایران , قانون کپی رایت که دیگه جای خود )

باز هم اگر بی ادبی کردم ببخشید ...شاید هم بیشتر از من عاشق این رشته هستین (وقتی مهندس این رشته شدم و هنوز ایده های مبتدیانه میدم حکایت از راستی حرف شما میده ) امیدوارم هر کجا هستین شاد و موفق باشین ...

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
1- توي يه سايتي ميخوندم كه گفته بود از نظر كارشناسان......
2- بعدشم چقد درامدش كمه. نا اميدم كردي.

1- البته بعید میدونم که کارشناسی چنین حرفی زده باشه. ولی اگه کسی هم چنین حرفی زده حتما کارشناس نبوده.

2- دوست عزیز. فکر میکنم زیاد از وضعیت جامعه ایران اگاهی ندارید. الان تحصیلکرده بیکار کم نداریم. در رشته های دیگه من خیلی ها رو میشناسم حتی 1 سال بدون حقوق جایی کار میکنند تا استخدام بشن . یا میشناسم کسی رو که فوق لیسانس داره ولی به خاطر نداشتن پارتی هیچ دانشگاهی نتونسته حتی حق التدریس بگیره و الان داره تو دبیرستان تدریس میکنه. میزان حقوقش هم که کاملا باید براتون مشخص باشه و خیلی از چیزهای دیگه.

فکر نکنید این فقط مربوط به این رشته میشه. اتفاقا ایتی یکی از بهترین رشته هاست و رشته های دیگه ای وجود داره که وضعیتی بدتر از ایتی دارند. البته وضعیت ایتی هم مثل سایر رشته ها خوب نیست.

ضمنا یاد بگیرید همه ی تخم مرغ هاتون رو در یه سبد نگذارین.

Drago

کاربر ممتاز
شنيدم كه اگر بخوام برم فناوري اطلاعات بهتر اينه كه اول كارشناسي نرم افزار رو بخونم بعد براي فوق فناوري اطلاعات رو انتخاب كنم
نظرتون چيه؟؟؟؟
راستي قبلا پرسيدم جواب سر بالا شنيدم...ميخواستم بدونم كلا وضعيت درامد اين رشته در ايران چه جورياست؟ ممنون
يه كم بهم برخوردااا
سلام.
اگه بحث تجاریه که خب بدون تحصیل زودتر توی راه تجارت می افتید (و به نظر میرسه که افتادید).
اگه هم بحث کلاس و جذابیته که باز هم این یه بحث کاذبه.زیاد به این واژه ی "کلاس" اعتماد نکنید.کلاس (یا بهتره بگم طبقه یا دسته) تابعی از پارامترهای مختلفه.
اینکه شما یه اشتباهی کرده باشی دلیل نمیشه از بقیه به این رشته بیشتر علاقه داشته باشی! :D خب رتبه ات بهتر بود یه جای بهتر یه چیز بهتر میزدی!
اما گذشته از شوخی (لازمه بگم بالایی ها شوخی بود؟) استادمون یه چیزی گفت همیشه صداش تو گوشمه (قبلا هم توی این باشگاه گفتمش) : از استاد دوره فوق لیسانسش نقل میکرد که یه روز بهشون گفته : اگه واسه ی علم اومدید و میخواید ادامه بدید باید بدونین توی چه راهی قدم گذاشتین.وقتی راه علم رو انتخاب کردین انتظار نداشته باشین معادل بعضی های دیگه درآمد داشته باشید.اگه راه علم رو انتخاب کردی و پسفردا استاد دانشگاه شدی،وقتی وایسادی زیر بارون منتظر تاکسی و شاگردت با "آزرا" جلوت تیک آف کشید رد شد نباید غر بزنی،چون مسیرتو انتخاب کردی.
در آخر امیدوارم هیچ کدومتون بیل گیتس نشید! خدماتی که بیل گیتش به جامعه علمی ارائه کرده خیلی کمتر از اونه که بخوایم به عنوان اسطوره خطابش کنیم.
سلام.
خیلی خوش اومدید،فقط چرا انقدر دیر؟!
ارشد شرکت نمیکنید؟
خوشحالیم از همراهی شما و امیدوارم فعالیتتون رو ببینیم.
1- البته بعید میدونم که کارشناسی چنین حرفی زده باشه. ولی اگه کسی هم چنین حرفی زده حتما کارشناس نبوده.

ضمنا یاد بگیرید همه ی تخم مرغ هاتون رو در یه سبد نگذارین.
1+

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک
to drago:
1- اون جملۀ "عبادت به جز خدمت خلق نیست..." از اون دسته حرفای کاملا غلطیه که کلیشه شده. کی میگه عبادت بجز خدمت خلق نیست؟ نکنه شاعر میگه!;)

2- اونی که گفتی "تقریبا همه چیز دنیا به یه بار امتحانش میارزه" که دیگه اوته کلا!!!:) (میبخشیدها!). آهنگ عقل آدم رو به سمت افول سوق میده. عقلمو بیش از این حرفا دوست دارم. البته قصد جسارت به همۀ شما عزیزانی که آهنگ گوش میدید ندارم (و میدونم تقریبا همتون گوش میدید). فقط خودم ترجیح میدم گوش ندم با اجازتون.:)

3- توی مدرسه چیزای غلط زیاد به آدم یاد میدن. اون آیه ای که آوردم رابطۀ ایمان رو با اعراض از لغو بیان میکنه. ایمان هم با عقل رابطۀ تنگاتنگی داره. پس منی که اینهمه دنبال فوتبال و مسائل بی خاصیت هستم (و وقتی تیم ملی آلمان میبازه تا یه هفته خواب و خوراک ندارم)، یه جای کارِ عقلم میلنگه!

4- مورد 3 و 5 هم تناقضی با هم نداشت! دیدِ شما اینطوریه که فایده رو یا در بهره وری اقتصادی و علمی میدونید و یا در پرداختن به علایق شخصی (ولو اینکه اون علایق کاملا بدردنخور باشن). ولی دید من اینطور نیست. غیر از اینها مسائل دیگه ای هم وجود دارن که اهمیتشون از این دو مورد صد چندان بیشتره.

به امیرحسین:
برای بازدید از الکامپ میارزه یه روز کوه و استخر و فوتبالو ول کنی بیای تهران (درس که نمیخونی! باید اینارو ول کنی بیای;)). اگه بیای میبرمت توچال شیشلیک مهمون خودم!:D اینجوری کوهتم ردیف میشه!

به جانِ جومونگ راست میگم!:D
1.اشاره به این شعر داری((عبادت به جز خدمت خلق نیست به تسبیح و سجاده و دلق نیست)) خدمت به خلق تنها راه نیست اما از مهم ترینهاست فکر نمی کنم کسی منکر این قضیه باشه.
2.دوستان من تخصصی در این ضمینه ندارم پس منو تو جامعه ی آماری نظرات عوام بگذارید.از نگاه دین تا اونجایی که میدونم چند تا از مراجع زیاد با موسیقی میونه ی خوبی ندارن و تعدادیشونم با بعضی موسیقی ها مخالفن.موسیقی از نظر پزشکی به نوعی غذای روح هستش همونطور که میدونیم گاهی برای رشد بهتر گیاهان یا حتی برای حیوانات از اون استفاده میشه...خداوند هم موسیقی رو برای ما آفریده صدای آب...باد...خش خش برگ ها ...باران و ...چه موسیقی هایی زیباتر از این ها؟
اما باهات موافقم که چیزی که امروزه به اسم موسیقی وجود داره حقیقتا عقل رو معیوب میکنه!
3....
4.خدمت به خلق هم به اون موارد تا اضافه میکنی؟
من خودم هر سال تقریبا بیشتر نمایشگاه ها رو تنها تنها میرم! همتون روز نمایشگاه جا میزنید.
عجیبه که چیزی از نمایشگاه تلکام نگفتید همش میگید الکامپ که ربطش به رشتمون خیلی کمتر از تلکام هستش!
بروبچ جان منو نکشید وسط یه ملت چشمشون به منه:biggrin: باید بیشتر هواموداشته باشید.
////////////////////////
شیشلیک جور شد منم دیگه چون خیلی دست به جیب میخوام بشم ....دوغشم با من همتون بیاید;)

بالا