گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

SN20

عضو جدید
بازم که بحث جدید!!!!!
بابا چند بار بگم این بحث جدید راه انداختنا سمه!خدایا یکی نیست حرف منو بشنوه...

حالا بپردازیم به بحث جدید
من شاید بگید جو داده کاوی دارم ولی به نظرم مهمترین خدمت IT به بشریت همینه.

چرا داده کاوی؟
چرا بحث جدید سمه؟میشه بگید لطفا؟
مرسی

mandana_f

عضو جدید
همین الان ثبت نام ارشد کردم !

پرینتر هم ندارم ! این صفحه رو چیکار کنم !!؟ سیو کنم فقط !؟

میشه جوری سیو کرد که هر وقت خواستم بعدا ازش پرینت بگیرم ؟

زود بگین میخوام ببندم صفحه رو خسته شدم :D

sougmad

عضو جدید
1.خوبه والا ما اون همه حرفه وطن پرستانه زدیم هیچ کس یه تشکر خالی هم نکرد.واقعا که!!

2.جومنگ چه چیزی؟
اینو جدی میگم درس خوندن تو ارشد به مراتب سخت تر از درس خوندن واسه کنکوره.

(البته ما آقایون به دلیل.... حق نظر دادن داریم پس اون قانون فقط برای خانم هاست!!!)

تو این صفحه

من! میم -ج هستم 22 ساله از ایران.هنوزم خدمت نرفتم و نمیرمم!خواستی بیشتر معرفی میکنم.

جناب میم - ج تو همون صفحه زیر پستت پست منو ببین دوباره!! :D

تازه شم تشکرام که بازه.دیده ست همون خشکو خالیه!

-----------------------------------------------------------------------------------

پس جومونگم دیگه هیچ چیزی!!:D

-----------------------------------------------------------------------------------

فرمایشاتتون راجع به سربازی متین
ولی!!
من تو همه چیز حق نظر دادن که هیچ،حق وتو هم دارم حتی!! :D

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک
چرا داده کاوی؟
چرا بحث جدید سمه؟میشه بگید لطفا؟
مرسی
خوب نمونشو بگم ما با پیاده سازی الگوریتم های داده کاوی تو یه فروشگاه میتونیم بفهمیم کسانی که یخچال خریدن معمولا بعد از چند وقت بازهم یخچالی با همون برند میخرن یا (این واقعیه تو فنلاند تو یه فروشگاه تحقیق کردن رنگ قرمز تو قفسه ی تلویزیون 20 درصد خرید رو بیشتر میکنه!) یا تحقیق خودم که رابطه ی بین معدل و تعداد واحد ها و نوع واحد هایی که بر میدارن رو نشون میده....همه ی اینا با داده کاوی بدست میاد رابطه ی بین داده های خام و نتایج با ارزش.

ما کلی بحث کردیم (به صفحات قبل رجوع کنید) فقط روی موضوع خاص و مشخص بحث کنیم و مدام بهش شاخه بدیم و بپرورونیمش تا به نتیجه ی خوبی برسیم.
منظورم این نبود کی هستین ! اینارو که میدونستم ! منظورم اینه که شما و وطن پرستی !!! ( سوالش استفهام انکاری بود ! )
جواب منم حالت طعنه داشت....انتظاره گیراییه بالاتری داشتم:razz:
جناب میم - ج تو همون صفحه زیر پستت پست منو ببین دوباره!! :D

تازه شم تشکرام که بازه.دیده ست همون خشکو خالیه!

پس جومونگم دیگه هیچ چیزی!!:D

فرمایشاتتون راجع به سربازی متین
ولی!!
من تو همه چیز حق نظر دادن که هیچ،حق وتو هم دارم حتی!! :D
اشتباه نکنید اتفاقا من خیلی از دید دوستام فمینیست هستم....
اون که بله متاسفانه الان آمریکا هم حق وتو داره و کاریشم نمیشه کرد باید سوخت و ساخت.

آخرین ویرایش:

JUMONG360

طعنه ی کاملا بی ربطی بود برای اون موضوع !

به هر حال نگرفتی دیگه!!
اما ربطش:معمولا وقتی با حالت طعنه میگن شما؟؟؟؟(چند تا علامت سوال بعدش میزارن) شما هم با طعنه جواب میدید:) مثل جواب من.

دوست عزیز منظور بدی نداشتم و قصد ناراحت کردنتونو نداشتم.
تمام.

sougmad

عضو جدید

دوستان م ــ ج و م ــ ف بخواید با هم جرو بحث کنید از حق مامور مخصوصیم استفاده میکنم و
جفتتون رو حذف میکنم:D

حال میکنید با قدرتماااااا:)

شکیل تر با هم صحبت کنید:D

احسنت به م ــ ج

سه چراغ روشن:D

و در مواردی 1+ حتی! :D

آخرین ویرایش:

SN20

عضو جدید
خوب نمونشو بگم ما با پیاده سازی الگوریتم های داده کاوی تو یه فروشگاه میتونیم بفهمیم کسانی که یخچال خریدن معمولا بعد از چند وقت بازهم یخچالی با همون برند میخرن یا (این واقعیه تو فنلاند تو یه فروشگاه تحقیق کردن رنگ قرمز تو قفسه ی تلویزیون 20 درصد خرید رو بیشتر میکنه!) یا تحقیق خودم که رابطه ی بین معدل و تعداد واحد ها و نوع واحد هایی که بر میدارن رو نشون میده....همه ی اینا با داده کاوی بدست میاد رابطه ی بین داده های خام و نتایج با ارزش.

ما کلی بحث کردیم (به صفحات قبل رجوع کنید) فقط روی موضوع خاص و مشخص بحث کنیم و مدام بهش شاخه بدیم و بپرورونیمش تا به نتیجه ی خوبی برسیم.

.

خب این ایده ی جالبیه اما ربطش به آی تی چیه؟چون نوشتن الگوریتم معمولا کار دوستان نرم افزاریه نه ما..
بحث کلی هم خوبه اما در کنارشم لازمه همچین بحث های تخصصی تر باشه تا یه جا تمرکز کنیم و بیشتر فرابگیریم ...این نظر منه..اگه اشتباهه بیشتر توجیحم کن.لطفا

mandana_f

عضو جدید
به هر حال نگرفتی دیگه!!
اما ربطش:معمولا وقتی با حالت طعنه میگن شما؟؟؟؟(چند تا علامت سوال بعدش میزارن) شما هم با طعنه جواب میدید:) مثل جواب من.

دوست عزیز منظور بدی نداشتم و قصد ناراحت کردنتونو نداشتم.
تمام.

اصلا تحلیلتون قابل قبول نبود!

ناراحت نشدم ! خواستم بگم شما هم مثه بعضیا وطن پرست نیستین !

JUMONG360

خب این ایده ی جالبیه اما ربطش به آی تی چیه؟چون نوشتن الگوریتم معمولا کار دوستان نرم افزاریه نه ما..
بحث کلی هم خوبه اما در کنارشم لازمه همچین بحث های تخصصی تر باشه تا یه جا تمرکز کنیم و بیشتر فرابگیریم ...این نظر منه..اگه اشتباهه بیشتر توجیحم کن.لطفا
این یه کاره تحلیلی و نتیجه گیریه بیشتر...جزور درس های اصلی ماست پس فکر میکنم به IT بیشتر مربوطه.
اشتباه نیست ...منظورم اینه که زیاد از این شاخه به اون شاخه نریم.
اصلا تحلیلتون قابل قبول نبود!

ناراحت نشدم ! خواستم بگم شما هم مثه بعضیا وطن پرست نیستین !
گفتم که قصد بدی نداشتنم اما sorry :) اگه ناراحت شدید.
منم وطن دوست هستم(پرستش فقط مال خداست) مثل هر انسان دیگه اما عقیدم اینه که فرهنگ آدم خاکش و نامش نیست وطن من فرهنگم و روحم و اصولمه که تا ابد پاشون میمونم:gol:

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: SN20

SN20

عضو جدید
این یه کاره تحلیلی و نتیجه گیریه بیشتر...جزور درس های اصلی ماست پس فکر میکنم به IT بیشتر مربوطه.
اشتباه نیست ...منظورم اینه که زیاد از این شاخه به اون شاخه نریم.

طراحی الگوریتم؟؟
خب بیاین این بحثو تموم کنیم بعد بریم شاخه ی بعد.

JUMONG360

طراحی الگوریتم؟؟
خب بیاین این بحثو تموم کنیم بعد بریم شاخه ی بعد.
نه data mining رو میگم.انگار بقیه خوابن حالا اون چند روزی که من نیستم 1000 تا کاربر میان اینجا و فعالن ها!!!!!!!

sougmad

عضو جدید
نه data mining رو میگم.انگار بقیه خوابن حالا اون چند روزی که من نیستم 1000 تا کاربر میان اینجا و فعالن ها!!!!!!!

من بیدارما!!

دارم فیض میبرم

شما ادامه بده همینجوری;):D

--------------------------------------------

تحقیق خودم که رابطه ی بین معدل و تعداد واحد ها و نوع واحد هایی که بر میدارن رو نشون میده....همه ی اینا با داده کاوی بدست میاد رابطه ی بین داده های خام و نتایج با ارزش

تحقیق باحالی باید باشه!!

تموم شد به ما هم بدید

SN20

عضو جدید

کم کم داره جالب میشه بحث داده کاوی.
راجع به خواب بودن دوستان منم همین نظر رو دارم جمعه من نبودم همه بودن حالا من هستم هیچکس نیست..داستان چیه؟؟؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
کم کم داره جالب میشه بحث داده کاوی.
راجع به خواب بودن دوستان منم همین نظر رو دارم جمعه من نبودم همه بودن حالا من هستم هیچکس نیست..داستان چیه؟؟؟

همه هستن دیگه . کی نیست؟؟ امیر هم که امروز پست داده. فقط امیرحسین امروز پست نداده دیگه.

SN20

عضو جدید
خدا منو آفریده و بهم روزی عنایت کرده و منو پرورش داده. مدیون هیچ چیز و هیچکس جز او و دستگاه رُبوبی او نیستم. وَ لاَ يَتَّخِذَ بَعْضُنَا بَعْضًا أَرْبَابًا مِّن دُونِ اللّهِ

+100
========
قسمت آخر یعنی آیه که در پایان همه نوشته ها تون اومده، امضاس؟اگه نیست پس خطاب به کدوم عبارته؟یا شخص؟

آخرین ویرایش:

TαβαTαβαξξ

عضو جدید
+100
========
قسمت آخر یعنی آیه که در پایان همه نوشته ها تون اومده، امضاس؟اگه نیست پس خطاب به کدوم عبارته؟یا شخص؟

بله إمضاست و خطاب نیست
========================================

به جومونگ:

1- امسال الکامپ هست؟ کلا خبری داری ازش؟

2- راجع به داده کاوی، آیا تحلیل ترافیک عبوری توی شبکه به مبحث داده کاوی مربوط میشه؟ اگه جواب مثبته، دقیقا ربطش چیه؟

JUMONG360

به جومونگ:

1- امسال الکامپ هست؟ کلا خبری داری ازش؟

2- راجع به داده کاوی، آیا تحلیل ترافیک عبوری توی شبکه به مبحث داده کاوی مربوط میشه؟ اگه جواب مثبته، دقیقا ربطش چیه؟

1.سلام طبق شنیده هام به احتمال زیاد هست(نگفتم 100 درصد چون اینجا هیچ چیز 100 درصد نیست)
2.آره اتفاقا زیاد ازش شنیدم.یکی از مهم ترین مباحثشه.بیشتر بچه ها روی اون کار میکنن.تحلیل داده های عبوری از شبکه (بصورت پیوسته و گسسته) و تشخیص ترافیک .یا مثلا برای امنیت 1 ماه میان فعالیت های افراد مشکوک رو جمع آوری میکنن و رابطه ای بین جرم و افراد پیدا میکنن و در آخر فرد مورد نظر پیدا میشه.....هزاران هزار کار میشه کرد به 2 نمونه ی خیلی ریز بسنده کردم.

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
ممنون از همه دوستانی که توی بحث جدید شرکت کردن و ادامه اش دادن.
بازم که بحث جدید!!!!!
بابا چند بار بگم این بحث جدید راه انداختنا سمه!خدایا یکی نیست حرف منو بشنوه...
البته بحث همچین جدید هم نبود (قبلا در مورد IT Solutions حرف زده بودیم) اما واسه عوض کردن فضای تالار فکر میکنم بد نبود.

یه راه هم میتونه این باشه که البته یکم به رویا نزدیکه در حال حاضر و در ایران این هستش که شرکت رو سوق بدیم به سمت استفاده از رایانش ابری برای جهانی تر شدن منابع اطلاعاتی و دادن خدمات به روز تر به مشتریان که میتونه خیلی از مشتری های مشکل پسند رو جذب کنه.
آیا شرکت یا سازمانی که این خدمات رو ارائه کنه هست؟
همین الان ثبت نام ارشد کردم !

پرینتر هم ندارم ! این صفحه رو چیکار کنم !!؟ سیو کنم فقط !؟

میشه جوری سیو کرد که هر وقت خواستم بعدا ازش پرینت بگیرم ؟

زود بگین میخوام ببندم صفحه رو خسته شدم :D
اگه هنوز (بعد از ۲۲ ساعت) صفحه بازه و خسته نشدید بهترین توصیه ام اینه که به صورت یه فایل PDF اکسپورتش کنید.یادمه قدیما سازمان سنجش صفحات رو کد میکرد و وقتی سیوش میکردی به هم میریخت.
--------
اون که بله متاسفانه الان آمریکا هم حق وتو داره و کاریشم نمیشه کرد باید سوخت و ساخت.
ممنون بابت معرفی نمونه های کاربردی داده کاوی.
تحقیق خودت تموم شده،در حال انجام هست یا چی؟ میتونی در موردش بیشتر توضیح بدی؟ اصلا میشه بین ترتیب و نحوه ی واحد برداشتن فرد و اینکه از نظر تحصیلی چطور آدمیه ارتباط معنی داری پیدا کرد؟ این میتونه توی انتخاب دانشجو توی دانشگاه ها کاربردی بشه.(همه چیز معدل نیست)
-------
در مورد حق "وتو" و آمریکا (و هرکشور دیگه ای که این حق رو داره) : این حق احمقانه،مسخره و خلاف دموکراسیه.دیکتاتوری مشترک.(کربلایی عزیز اگه مشکلی بود فقط این قسمت رو پاک کن نه همه پست رو!!)
همه هستن دیگه . کی نیست؟؟ امیر هم که امروز پست داده. فقط امیرحسین امروز پست نداده دیگه.
دانیال در کسوت مبصر باشگاه :D
این تالار آیتی درست مثل ترافیک های bursty (همچون http) هستش. یه مدت پر از فعالیت و جنبشه و یه مدت در حالت ساکن بسر میبره.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
۲.بله رشتۀ برق گرایش الکترونیک هم فوق العاده است. رشته های بسیار خوب و جالب دیگه ای هم غیر از IT وجود دارن.
مثل ژنتیک و بیوتکنولوژی. مثل ریاضی محض. مثل علوم قرآنی و حدیث. مثل مکاترونیک. مثل مهندسی هوافضا

۳.کشور؟ منظورتو از کشور بگو دقیقا.
مردمش؟ زمینش؟ کوهها و دریاهاش؟ مسئولینش؟ کدومشون رو دقیقا میگی برای ما هزینه کردن که خدمتی در ازاش ضروری باشه؟ (کاری به ایران ندارم. هر کشوری رو عرض میکنم)
خدا منو آفریده و بهم روزی عنایت کرده و منو پرورش داده. مدیون هیچ چیز و هیچکس جز او و دستگاه رُبوبی او نیستم. وَ لاَ يَتَّخِذَ بَعْضُنَا بَعْضًا أَرْبَابًا مِّن دُونِ اللّهِ
(این هیچکس هم ربطی به سروش لشکری نداره;))
۴.نمیدونم منظورت از این چی بود ولی من اصلا این آدمو نمیشناختم تا وقتی این پستتو دیدم و تو گوگل سرچ کردم دیدم لقبِ طرف هیچکسه!
اطلاعات عمومیم زیاد شد ولی بهرحال ربطی به اون بیتی که آوردم نداشت (یعنی اینکه هیچکسو پررنگش کردم منظورم این شخصی که تا الان نمیشناختمش نبود)
۵.سرتو درد آوردم sorry
جمله اول خیلی عالی بود!
۱.شما هم زدی تو کار پست های بلند با تعداد زیادی نقل قول؟!
۲.شوخی میکنی!!
۳.کشور به معنی یه محدوده جغرافیایی و مردمی که توش هستن (مجزا نیستند).من توی این ۲۳ سال از منابع این کشور تامین شدم.سرمایه های این کشور به خاطر آسایش و رفاه من هزینه شده.از نظر من "خدمت کردن" یه ضرورت عینی نیست،یه ضرورت اخلاقیه.آیا ما (نوعی عرض میکنم) نسبت به پدر،مادر و خانواده امون احساس مسئولیت نمیکنیم؟ در حالی که این احساس اخلاقیه.به نوعی هر کسی داره مسئولیت خودش نسبت به جامعه رو انجام میده. (اگه خانم ها این رو ندارن و این مسئله جنسیتی شده،واقعا متاسفم،به عنوان اعضای به درد بخور جامعه شناخته نمیشن و این دردناکه.)
خداوند هم که ما رو آفرید،آفرید برای عبادت کردنش.برای اینکه مسئولیت خودمون رو انجام بدیم.
۴.منظور خاصی نداشتم،اما توی اون موقعیتی که بودم سریع یاد "هیچکس" افتادم.واقعا تو "هیچکس" رو نمیشناختی؟؟؟ آهنگ "اختلاف" اش رو نشنیده بودی؟ همونی که میگه "اینجا تهرانه/یعنی شهری که / هرچی توش میبینی باعث تحریکه / تحریک توئه تا...." به نظرم از قابل احترام ترین رپرهای ایرانه،و این احترام رو به خاطر تم غلیظ اجتماعی آهنگ هاش براش قائلم نه برای سابقه دار (پیشکسوت!) بودنش.یعنی آهنگ "یه روز خوب میاد" رو هم نشنیدی؟؟؟؟؟؟
راجع به داده کاوی، آیا تحلیل ترافیک عبوری توی شبکه به مبحث داده کاوی مربوط میشه؟ اگه جواب مثبته، دقیقا ربطش چیه؟

آره اتفاقا زیاد ازش شنیدم.یکی از مهم ترین مباحثشه.بیشتر بچه ها روی اون کار میکنن.تحلیل داده های عبوری از شبکه (بصورت پیوسته و گسسته) و تشخیص ترافیک .یا مثلا برای امنیت 1 ماه میان فعالیت های افراد مشکوک رو جمع آوری میکنن و رابطه ای بین جرم و افراد پیدا میکنن و در آخر فرد مورد نظر پیدا میشه.....هزاران هزار کار میشه کرد به 2 نمونه ی خیلی ریز بسنده کردم.
یه موقع من داشتم یه سری مقاله در مورد مقابله با حمله DDoS میخوندم.یکی از روش هاش همین بود.ترافیک عبوری رو تحلیل میکرد،تعداد بسته های بدون جواب و ... و بر این اساس ارسال کننده رو محدود میکرد.

sougmad

عضو جدید
-------
1. در مورد حق "وتو" و آمریکا (و هرکشور دیگه ای که این حق رو داره) : این حق احمقانه،مسخره و خلاف دموکراسیه.دیکتاتوری مشترک.(کربلایی عزیز اگه مشکلی بود فقط این قسمت رو پاک کن نه همه پست رو!!)

2. کشور به معنی یه محدوده جغرافیایی و مردمی که توش هستن (مجزا نیستند).من توی این ۲۳ سال از منابع این کشور تامین شدم.سرمایه های این کشور به خاطر آسایش و رفاه من هزینه شده.از نظر من "خدمت کردن" یه ضرورت عینی نیست،یه ضرورت اخلاقیه.آیا ما (نوعی عرض میکنم) نسبت به پدر،مادر و خانواده امون احساس مسئولیت نمیکنیم؟ در حالی که این احساس اخلاقیه.به نوعی هر کسی داره مسئولیت خودش نسبت به جامعه رو انجام میده. (اگه خانم ها این رو ندارن و این مسئله جنسیتی شده،واقعا متاسفم،به عنوان اعضای به درد بخور جامعه شناخته نمیشن و این دردناکه.)

3. خداوند هم که ما رو آفرید،آفرید برای عبادت کردنش.برای اینکه مسئولیت خودمون رو انجام بدیم.

4. منظور خاصی نداشتم،اما توی اون موقعیتی که بودم سریع یاد "هیچکس" افتادم.واقعا تو "هیچکس" رو نمیشناختی؟؟؟ آهنگ "اختلاف" اش رو نشنیده بودی؟ همونی که میگه "اینجا تهرانه/یعنی شهری که / هرچی توش میبینی باعث تحریکه / تحریک توئه تا...." به نظرم از قابل احترام ترین رپرهای ایرانه،و این احترام رو به خاطر تم غلیظ اجتماعی آهنگ هاش براش قائلم نه برای سابقه دار (پیشکسوت!) بودنش.یعنی آهنگ "یه روز خوب میاد" رو هم نشنیدی؟؟؟؟؟؟

1. ای ول!
کاملا موافقم!

2. بی نهایت ای ول!!
ولی فرمایشاته تو پرانتزتون....

3. اینم بازم ای ول!

4. هیچکس!!
خداییش این شعرش خیلی باحال بود
علی الخصوص یه کلیپم که داده بودن بیرون طرف روش حرکات ... انجام می داد:D

کلا ای ول بودید تو این پستتون!;):gol:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

جناب طباطبائی یعنی شما جدا هیچکسو نمی شناسین؟؟؟:D
یعنی واقعا آهنگاشو گوش نکردین!؟؟ اونم رپ!!؟
میخواید واستون میل کنم؟؟:biggrin::D

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

راستی
چه میکنه این بهداد سلیمی!!
رکورد رضازاده رم زد
یعنی لذت بردم امروز
احساس غرور فوق العاده ای به آدم دست می داد:smile:
دمش گرم..!:heart:

JUMONG360

ممنون بابت معرفی نمونه های کاربردی داده کاوی.
تحقیق خودت تموم شده،در حال انجام هست یا چی؟ میتونی در موردش بیشتر توضیح بدی؟ اصلا میشه بین ترتیب و نحوه ی واحد برداشتن فرد و اینکه از نظر تحصیلی چطور آدمیه ارتباط معنی داری پیدا کرد؟ این میتونه توی انتخاب دانشجو توی دانشگاه ها کاربردی بشه.(همه چیز معدل نیست)
-------
در مورد حق "وتو" و آمریکا (و هرکشور دیگه ای که این حق رو داره) : این حق احمقانه،مسخره و خلاف دموکراسیه.دیکتاتوری مشترک.(کربلایی عزیز اگه مشکلی بود فقط این قسمت رو پاک کن نه همه پست رو!!)
خواهش.
فکر کنم خوب راجع به تحقیق خودم توضیح ندادم.ارتباط بین نوع واحدها و تعدادشون و چند پارامتر دیگه(تاریخ...سن و ...) با واحد های افتاده و در آخر تحلیل افراد از این طریق(خلاصش بود).اصلا کار داده کاوی همینه:استخراج دانش از اطلاعاتی که از کار روی داده های بی معنی بوجود میاد.

قبول دارم خیلی مسخرست ولی یه جورایی باش کنار اومدم! یه جنگ بزرگ بین تمام دنیا شکل گرفت و خوب اونا پیروز نهاییش بودن و براش هم دست به هر کاری زدن.خوب طبیعیه وقتی کل دنیا رو شکست میدی یه برتری حقی چیزی داری نسبت به بقیه.این تعریف برای همون قضیه ی سوختن و ساختن و آروم کردن خودم بود:cool:
نمیدونم منظورت از مفید بودن برای جامعه چی باشه.اما من هم میگم مفید بودن فقط این نیست که خانم ها تو فعالیت های بیرون از خونه حضور فعال داشته باشن.
در مورد هیچکس هم بگم به نظرم الان یاس داره بهتر تو رده ی رپ هایی با تم اجتماعی بهتر کار میکنه;)
آقا کلی خندیدم برای مراسم اهدای مدال واقعا گیج شده بود تلویزیون نمیدونستن چیکار کنن!
من کلا Multi-Language کار میکنم! کسی که اعتراض نداره احیانا؟;)

بازم از این جور خاطره ها دارم که اگه فرصت شه، تعریف میکنم!;)
ما که پایه ایم...اصلا من پیشنهاد میکنم یه تاپیک داشته باشیم اونجا انگلیسی بحث کنیم.
کلا حسین جان ماها که sat....ولش کن بحث 30یاسی میشه.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کلا Multi-Language کار میکنم! کسی که اعتراض نداره احیانا؟;)
======================================================================================

چرا من اعتراض دارم. اگه خیلی دوست داری , کل متن هایی رو که مینویسی. اول فارسی بنویس. بعد انگلیسی بنویس. بعد عربی بنویس . بعد هم فرانسوی.

این که نشد 2 خط انگلیسی بگذاری. یه خط عربی هم بگذاری. بعد بگی. multi language . اصلا ابروی هر چی چند زبانه رو بردی.

sougmad

عضو جدید
راجع به احساس غرور فوق العاده (ناراحت نشید ها!:D):
اینکه یه پسربچه بره زیر یه وزنۀ 250 کیلویی و اون پسربچه ایرانی باشه، همین کافیه تا احساس غرور کنی!؟؟ هرجور راحتید!!;):gol:

پسربچه...؟؟؟

بنده با شما یکی که کلا هیچ بحثی راجع به ایران نداشته و ندارم!!

ولی
راجع به اون جمله ای که گفتین برات کافیه؟؟
بلــــــــــــــــــــــــــــــــه!!
همین که یه ایرانی تو هر عرصه ای برای کشورم افتخار آفرینی کنه و دل مردمشو شاد کنه برای من کافیه که احساس غرور کنم ...

بله!!
شما هم هرجور راحتی، ناراحتی ...!! ;):D

leilyyy

عضو جدید
من با نظر sougmad موافقم بلاخره باعث افتخاره که حتی یه پسربچه تونسته اسم ایران به گوش خیلیا برسه.

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
اینقدر دعوا نکنین .. زندگی فرصت لبخندهاست ..
دیدم دوستان شعر نوشتن .. ما هم شعر یه بنده خدایی رو مینویسیم ..

دنیا توی حکومت تو
شفاف , مثل دل
بلوره
مردم , همه
خدا رو میخوان
رنگ سلیقه ها یه جوره

دیگه , همه درا وا میمونه
کلید رو همه درا میمونه
قفس میره تو افسانه ها
امید با کبوترا میمونه

از روی تو ,
نماز ما کامل میشه
خدا به دل همه نازل میشه
ریا سندش دیگه باطل میشه
چه خشگل میشه

قنوتم امشب یه کاسه نوره
ایشاالله امسال سال ظهوره

بچه ها عیدتون مبارک .. :gol:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینقدر دعوا نکنین .. زندگی فرصت لبخندهاست ..
دیدم دوستان شعر نوشتن .. ما هم شعر یه بنده خدایی رو مینویسیم ..

دنیا توی حکومت تو
شفاف , مثل دل
بلوره
مردم , همه
خدا رو میخوان
رنگ سلیقه ها یه جوره

دیگه , همه درا وا میمونه
کلید رو همه درا میمونه
قفس میره تو افسانه ها
امید با کبوترا میمونه

از روی تو ,
نماز ما کامل میشه
خدا به دل همه نازل میشه
ریا سندش دیگه باطل میشه
چه خشگل میشه

قنوتم امشب یه کاسه نوره
ایشاالله امسال سال ظهوره

بچه ها عیدتون مبارک ..

عید شما هم مبارک امیر حسین جان. :gol:

دوستان. عیدتون مبارک .

sougmad

عضو جدید

تمام لذت عمرم در این است ـــ که مولایم امیرالمومنین است...

:gol:عید همگی مبارک:gol:

------------------------------------------------------------------------------------

یه تبریک ویژه ام میگم به جناب طباطبائی:gol:
به قول بابام تبریک من بی طمع نیست:D
من عیــــــــــــــــــــدی میخوام جناب طباطبائی
نشه مثه اون شیرینی ها که ندادینا!!!:D

آخرین ویرایش:

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
۱.سرمایه ها و منابع یه محدودۀ جغرافیایی رو خدا بی منت برای آدم ها قرار داده. شما توی این 23 سال از عُمر شریف، از اون چیزی استفاده کردی که خدا برات وضع کرده. بقیه مهم نیستن. مفید باشیم براشون ولی نه اینکه احساس دِین داشته باشیم برای هزینه ای که واسمون صرف شده.
۲.در مورد آیتی هم معلومه یه ریزه تعصب داری!;) باشه حالا که زیر بار نمیری ------->I hereby declare that IT is the best subject in the world
۳.اینکه بدردبخور بودن رو در اشتغال و حضور در چرخۀ اقتصادی یا بهره وری علمی و تخصصی و ... بدونیم اینو بشدت رد میکنم.

۴- هیچکسو به جان عزیزتون نمیشناختم. الانم نمیشناسمش! فقط میدونم طرف لقبش همینه که اینم خودتون یادم دادید!:smile:
هیچ کدوم از آهنگاشم گوش نکردم و برنامه ای هم برای گوش کردنشون ندارم، شرمنده!

۵.
...
جواب دادم: باید بشناسم؟ البته اسمشو شنیدم ولی تا حالا نمیدونستم این شکلیه! حالا تو که میشناسیش چه گُلی به سر خودت زدی؟؟؟
اونم حاضر جواب! گفت: تویی که اسم اینهمه فوتبالیست خارجی رو با همه زندگینامشون بلدی چه گُلی به سر خودت زدی حسین؟؟؟
منم که از اون حاضرجواب تر! گفتم: والّا هیچی!! هر دومون مشکل عقلی داریم!! من یه جور، تو هم یه جور!!!

قَد أَفلَحَ المُؤمِنونَ ... ...الَّذینَ هُم عَنِ الَّغوِ مُعرِضونَ
بدرستیکه مؤمنان رستگار شدند ... ...آنهایی که از لغو، إعراض کنندگانند
۱.من آدم مذهبی نیستم،اما مثل اینکه شما هستید،پس ادامه میدم و از جنبه مذهبی برخورد میکنم با ماجرا : این امکاناتی که خدا وضع کرده برامون،یه چیزی به جاش نخواسته؟(همون عبادت کردنش) و خب من و شما هم میدونیم که "عبادت به جز خدمت خلق نیست..."
۲.اوه! یه ریزه؟! یه کم بیشتر! (اون بیانیه شما ثبت شد در تاریخ)
۳.درباره سومی بعدا توضیح میدم.
۴.خب،چیز عجیبی نیست،خیلی ها گوش ندادن و نمیشناسن.اما توصیه میکنم به ویژه این دوتا آهنگی که خدمتتون معرفی کردم رو امتحان کنید،برای یه بار امتحان کردن میصرفه،نهایتش خوشت نمیاد دوباره گوش نمیدی.تقریبا همه چیز این دنیا به یه بار امتحان کردنش میارزه.(تقریبا گفتم)
۵.مورد ۵ با مورد ۳ تناقض داره برادر! اگر "گل به سر زدن" کنایه از "فایده داشتن" و "به درد بخور بودن" باشه (توی مدرسه به ما اینجوری گفتن).شناختن "ابی" یا "هیچکس" یا امثالهم هیچ افتخار یا حتی فایده ای نداره،نشناختنش هم همینطور.نه آدمی که از این موضوع اطلاع داره چیزی اضافه تر داره،نه آدمی که اطلاع نداره چیزی کم داره.بیشتر بحث علاقه شخصیه.
=========
به جومونگ :
(شرمنده یادم رفت کوت کنم پستتو)
یاس خیلی خوب شروع کرد،تا یه جایی هم خوب هم ادامه داد.اما انقدر از بدبختی های خودش گفت و اینکه آی بابام مرد و من بدبخت شدم و فلان و اینا بعد از یه مدت منو زده کرد.(شکی نیست که آهنگ "پدر"ش فوق العاده است) اما از نظر اینکه آهنگش (منظور شعر+آهنگ هست البته) میشه گفت "مبتذل" نیست،خیلی قابل قبول و خوبه.حتی این پسره "بی باک" رو هم دوست دارم،آهنگ "خیابونای شهر من"ـش خیلی عالیه."خیابونای شهر من بت نداره ولی / بیت شِرکه..."
========
آقا این گروه Infinity Wars دیگه شورش رو درآوردن.کسانی که بازی کردن یادشونه توی Modern Warfare 2 با یه سری افراطی روس میرفتی توی یه فرودگاه (فرودگاه بین المللی زاخائف!!) و شاید بیشتر از ۲۰۰ نفر آدم بیگناه غیر نظامی رو به رگبار میگرفتی (حتی اگه خودت دلت نمیومد بقیه اینکارو میکردن).... این دفعه دیگه واقعا یه صحنه ناراحت کننده اساسی داره.
توی مدرن وارفر ۲ من اون صحنه رو بازی کردم،تاثیر هم گرفتم،اما انقدر زیاد نبود.به هرحال بازیه دیگه.اما توصیه میکنم اگه مدرن وارفر ۳ رو بازی کردید و اگه روحیه حساسی دارید،وقتی بهتون میگه مرحله بعدی "زننده" هست و میتونید رد کنید حتما حتما رد کنید،واقعا "زننده" و "دردناک" هست.گیم پلی هم نداره،فقط ۳-۴ قدم باید برید جلو،چیزی رو از دست نمیدید.

بالا