گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

TαβαTαβαξξ

عضو جدید
سلام به دوستان گل.منم عضو جدیدم اجازه هست بیام تو؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!توتایپیکای دیگه پیام گذاشته بودم اما گویا بعضیا خوششون نیومده بود،ابراز لطف کردن که حرفامون خاله زنکی واین چیزاس،نمیدونستم راهنمائی گرفتنم ایراد داره.بگذریم....
راستش من داشتم واسه ارشد میخوندم که به توصیه دوستان یه کوچکولو بیخیال امسال شدم.اگرم کسی از نرم افزار visio یا rationalrose مطلب داره خوشحال میشم کمکی به ما برسونه!!
خلاصه اگه ما اضافه ایم بگید بساطمونو جمع کنیم؟؟؟
شب و روزتون پراز عطر اقاقی :gol:

کاملا حق با شماست. متأسفانه در تالار فناوری اطلاعات معمولا برخورد مناسبی با افراد تازه وارد نمیشه. بعضی از مدیران یا کاربران بیش فعال تالار خود را مالک اینجا میپندارند. امیدوارم این روند تغییر کنه (البته به جناب دانیال جسارت نشه. منظورم ایشون نیست. ایشون برخوردهای مناسبی با تازه وارد ها دارن)

دوست عزیز . اینجا برای همه هست.

اینجا ملک شخصی کسی نیست که بهتون بگه برید .

شما هم در چارچوب تالار فناوری اطلاعات میتونین هر سوالی که مربوط هست بپرسین.

به هر حال خوش اومدین.

بله حق با شماست. هر سؤالی میشه پرسید و هر نظری هم میشه داد. ولی تضمینی وجود نداره که پست ها (بدون اطلاع قبلی!) پاک نشه یا به سؤالهامون با عباراتی نظیر "دوست تازه وارد عزیز! سؤال شما ربطی به موضوع این تاپیک نداشت" یا "دوست عزیز دلیل نداره چون تازه وارد هستید، هر جا دلتون خواست پست بزنید!" پاسخ داده نشه!!!! بارها این قضیه و برخوردهای نامناسب دیگه رو توسط پیشکسوتان، در مواجهه با افراد تازه وارد (که هنوز کامل به روند کار آشنا نیستند) دیدم!

سلام دوستان،
منم کارشناس ارشد مهندسی فناوری اطلاعات هستم و خوشحال میشم که از تجارب شما استفاده کنم.;)

سلام. خوش آمدید. البته امیدوارم مورد عنایت ویژۀ برخی از پیشکسوتان و مدیران قرار نگیرید!! که در این صورت از عضو شدن در این تالار پشیمان خواهید شد!!

itorict

عضو جدید
کاملا حق با شماست. متأسفانه در تالار فناوری اطلاعات معمولا برخورد مناسبی با افراد تازه وارد نمیشه. بعضی از مدیران یا کاربران بیش فعال تالار خود را مالک اینجا میپندارند. امیدوارم این روند تغییر کنه (البته به جناب دانیال جسارت نشه. منظورم ایشون نیست. ایشون برخوردهای مناسبی با تازه وارد ها دارن)

بله حق با شماست. هر سؤالی میشه پرسید و هر نظری هم میشه داد. ولی تضمینی وجود نداره که پست ها (بدون اطلاع قبلی!) پاک نشه یا به سؤالهامون با عباراتی نظیر "دوست تازه وارد عزیز! سؤال شما ربطی به موضوع این تاپیک نداشت" یا "دوست عزیز دلیل نداره چون تازه وارد هستید، هر جا دلتون خواست پست بزنید!" پاسخ داده نشه!!!! بارها این قضیه و برخوردهای نامناسب دیگه رو توسط پیشکسوتان، در مواجهه با افراد تازه وارد (که هنوز کامل به روند کار آشنا نیستند) دیدم!

سلام. خوش آمدید. البته امیدوارم مورد عنایت ویژۀ برخی از پیشکسوتان و مدیران قرار نگیرید!! که در این صورت از عضو شدن در این تالار پشیمان خواهید شد!!
خواهشا شلوغش نكنيد خيلي هم برخوردها خوبه مگ چه اتفاقي افتاده
لطفا ادامه نديد
اينجا محلي براي گپ هاي خودموني هست پس بعضي هاتون به خودتون اجازه نديد كه اگه از پست يه دوست بدتون اومد برخورد خوبي باهاش ناشته باشيد

TαβαTαβαξξ

عضو جدید
خواهشا شلوغش نكنيد خيلي هم برخوردها خوبه مگه چه اتفاقي افتاده
لطفا ادامه نديد

اينجا محلي براي گپ هاي خودموني هست پس بعضي هاتون به خودتون اجازه نديد كه اگه از پست يه دوست بدتون اومد برخورد خوبي باهاش ناشته باشيد

اینم یک نمونۀ بارز از نحوۀ مواجهه با انتقاد مؤدبانه و دلسوزانه! (شلوغ نکنید!!، ادامه ندید!!، به خودتون اجازه ندید!! و ...)

خلاصه که این قصّه سر دراز دارد!!

candela

عضو جدید
اینم یک نمونۀ بارز از نحوۀ مواجهه با انتقاد مؤدبانه و دلسوزانه! (شلوغ نکنید!!، ادامه ندید!!، به خودتون اجازه ندید!! و ...)

خلاصه که این قصّه سر دراز دارد!!
موافقم.ولی قطعا نمیشه جمع بست.راستش اصلا دوست نداشتم فضا اینطوری بشه.پس خواهش میکنم بیخیال شین.مطمئنم دوستمون هم منظور نداشتن.حرف من صرف درددل بود از ابراز لطفتونم ممنونم.این چیزا تو هرجمعی پیش میاد.

TαβαTαβαξξ

عضو جدید
موافقم.ولی قطعا نمیشه جمع بست.راستش اصلا دوست نداشتم فضا اینطوری بشه.پس خواهش میکنم بیخیال شین.مطمئنم دوستمون هم منظور نداشتن.حرف من صرف درددل بود از ابراز لطفتونم ممنونم.این چیزا تو هرجمعی پیش میاد.

نه بزرگوار تقصیر شما نبود. بنده قبل تر از این هم قصد مطرح کردن این انتقاد رو داشتم.

شما خودتونو ناراحت نکنید. ربط مستقیمی به پست شما نداشت و من بالاخره انتقادم رو مطرح میکردم.

بنظرم بایستی کمی ملایم تر با تازه واردها برخورد بشه و اگه تذکری هم میخوان بهشون بدن، از طریق پیام خصوصی باشه.

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
درخواست راهنمايي درباه موضوع مقاله و پايان نامه

درخواست راهنمايي درباه موضوع مقاله و پايان نامه

سلام
روزتون بخير
من دانشجوي ارشد گرايش مديريت سيستم هاي اطلاعاتي هستم
براي موضوع پايان نامه موندم چه موضوعي بهتره
اه نظري داريد ممنون مي شم

الان مي خوام در زمينه توسعه نرم افزار و همچنين مديريت استراتژيك مقاله بدم
يعني مجبورم:confused:

به نظرتون تو چه حوزه اي كار كنم ؟

clouf computing چطوره :que:

candela

عضو جدید
باشه.درهرصورت از ابراز همدردیتون ممنونم.
امیدوارم باعث ناراحتی کسی نشده باشم:gol:

TαβαTαβαξξ

عضو جدید
امیدوارم باعث ناراحتی کسی نشده باشم:gol:

انقدر سخت نگیرید! کسی ناراحت نمیشه إن شاء الله!;) بقول آقا دانیال تالار فناوری داره کم کم به تالار ارواح تبدیل میشه!:D
چند تا بگو مگوی ساده و مشتی که ضرری نداره.:cool::cool: تازه فایده اش هم اینه که نمیگذاره ارواح کم کم اینجا رو تسخیر کنن!!!:D;)

soraya_shz

عضو جدید
سلام از دوستان عزيز كسي هست كه امسال كنكور كارشناسي ارشد سراسري IT شركت كنه و الان مشغول مطالعه و تست زني واسه كنكور باشه؟؟؟؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام از دوستان عزيز كسي هست كه امسال كنكور كارشناسي ارشد سراسري IT شركت كنه و الان مشغول مطالعه و تست زني واسه كنكور باشه؟؟؟؟

سلام دوست عزیز

چند نفری از بچه های قدیمی هستن. ولی خیلی کم سر میزنن. فکر کنم سخت مشغول خوندن هستن چون زمان زیادی به کنکور ارشد نمونده.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
روزتون بخير

سلام

دوست عزیز. شما دیگه دانشجوی ارشد هستین . حداقل 5.6 سال درس خوندین.شما باید زودتر از اینها علایقتون رو میشناختین ؟؟

cloud computing هم موضوعی هست که این روزها خیلی مورد توجه هست. اگه میخواین خارج از کشور Phd بخونین و زمینه خاصی هم در نظرتون نیست. حتما یه سرچ کنید . موضوعی رو انتخاب کنید که در خارج از کشور مورد توجه باشه.

پیروز باشید.

nazaninj

عضو جدید
سلام به همه من ورودی 90 هستم دررشته ی IT منم راستش اوایل فک میکردم تقریبا تو مایه های رشته ی نرم افزاره ولی کم کم دارم میفهمم که نه نظرم کاملا اشتباه بود
البته جالب اینه که به هرکی میگم IT میخونم میگن همون کامپیوتره دیگه؟؟ !

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.
به candela، aliie62، babak1388، nazaninj و بقیه دوستان عزیزی که تازه عضو باشگاه شدن، خوشامد میگم. (چون زیاد میشد نقل قول نکردم)
امیدوارم لحظاتی خوبیو در سایت سپری کنید.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه من ورودی 90 هستم دررشته ی IT منم راستش اوایل فک میکردم تقریبا تو مایه های رشته ی نرم افزاره ولی کم کم دارم میفهمم که نه نظرم کاملا اشتباه بود
البته جالب اینه که به هرکی میگم IT میخونم میگن همون کامپیوتره دیگه؟؟ !

سلام. شما هم خوش اومدین.

mandana_f

عضو جدید

سلام دوست عزیز

چند نفری از بچه های قدیمی هستن. ولی خیلی کم سر میزنن. فکر کنم سخت مشغول خوندن هستن چون زمان زیادی به کنکور ارشد نمونده.

سلام

یه نمونه از اونایی که مستر دانیال گفتن منم !! :D

البته نت میام ! زندگی هم می کنم درس هم می خونم !!

زمان هم زیاد مونده هنوز:biggrin:

=====================

آقا این بحث تازه واردین خیلی جالبه ادامه بدین :D

یاده چند وقت پیش میوفتم !!!!

sougmad

عضو جدید
منم سلام:D

بــه بــه
چه عجب!!
یه خبری شده اینجا!!:D

مام هستیم:D
میخونیم کم و بیش..

الهی...
چه دل پری دارین از این بحث تازه واردا جناب طباطبائی!!
چی کردن باهاتون ;-)
چی کشیدین:D:biggrin:

آقا این بحث تازه واردین خیلی جالبه ادامه بدین :D

یاده چند وقت پیش میوفتم !!!!

منم مبافقم با این بحثه:D
(البته من خیلی حال خوندن ندارم.. یکی باید واسم تعریف کنه:D)

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم هوش مصنوعیم. اجازه هست؟

شما که تازه وارد نیستید بهتون بگیم خوش اومدید.

به هر حال به تالار فناوری اطلاعات خوش اومدید.

سلام

یه نمونه از اونایی که مستر دانیال گفتن منم !! :D

البته نت میام ! زندگی هم می کنم درس هم می خونم !!

زمان هم زیاد مونده هنوز:biggrin:

کلا میخواستین ثابت کنین که هر چیزی که من گفتم برعکسش صادقه دیگه :D:D

soraya_shz

عضو جدید

بدلايلي من پستم رو ويرايش كردم ، حالا هيچي ندارم كه بنويسم ، نميشه هم كه خالي بفرستم ، پس مجبورم چيزهاي بي ربط بنويسم:

به به شيراز هوا عاليه ...

و

من يه همراه واسه كنكور ارشد مي خوام ،‌ تنهايي نمي شه

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
من كه اصلا سوالي نپرسيدم :eek: فكر كنم منو با يكي ديگه اشتباه گرفتيد :D بهر حال مرسي:gol::gol::gol:

واه . راست میگید ها :D:D:D

فکر کردم شما کاربر bahar3h هستید :D:D:D

دیگه پیر شدم. حواس برام نمونده. :D

پستم رو ویرایش و نوشته مورد نظر رو پاک کردم.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

بدلايلي من پستم رو ويرايش كردم ، حالا هيچي ندارم كه بنويسم ، نميشه هم كه خالي بفرستم ، پس مجبورم چيزهاي بي ربط بنويسم:

به به شيراز هوا عاليه ...

و

فقط نقل قول من رو پاک میکردید کافی بود. چرا پست خودتون رو عوض کردین حالا ؟؟؟ :D:D

ممنون به هر حال.

خدا رو شکر شیراز هوا عالیه.

مریم سپهری

عضو جدید
سلام من تازه عضو سایت شدم خب تو بیشتر رشته ها همینه حتی
بعضی ها برقم میخونن اخرش نمی دونن چی خوندن ؟؟منم اولا درک درستی ازش نداشتم ولی نمیدونستم چرا از بقیه مهندسیها بیشتر دوسش داشتم احساس میکردم اینو قبول میشم ولی الان با جرات میگم با شناخت کامل دوسش دارم حتی زمان بار دیگم به عقب برگرده بازم همینو انتخاب میکنم

aliie62

عضو جدید
سلام
روزتون بخير

سلام خدمت دوست عزیز،
همانطور که برخی دوستان اشاره کردند شما باید اهداف آینده خود را مشخص کنید:
1- آیا قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا رادارید؟ اگر پاسخ بلی است، در ایران یا بیرون ایران؟
2- آیا قصد دارید بعد از فارغ التحصیل شدن در مقطع کارشناسی ارشد وارد کسب و کار شوید؟ اگر پاسخ بلی است چه حوزه‌ای از کسب و کار؟
با پاسخ دادن به این دو سوال اساسی، می‌توانید نیاز سنجی مناسبی انجام دهید و حوزه پژوهشی خود را مشخص کنید.
البته اگر فعلا می‌خواهید چند حوزه کلی در خصوص گرایش خود داشته باشید، می‌توانید به حوزه‌های زیر نیز توجه داشته باشید:
1- داده کاوی (و مشتقات آن)
2- تحلیل شبکه‌های اجتماعی SNA (و تحلیل شبکه‌های اجتماعی پویا DSNA)
3- نرم پردازش (شبکه‌های عصبی مصنوعی، منطق فازی، الگوریتم ژنتیک و ...) و کاربرد آن در سیستم های اطلاعاتی مانند DSS, MIS, ...
4 ....

موفق باشید;)

آخرین ویرایش:

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام
ضمن خوشامد به همه تازه واردها و آرزوي ديدن فعاليت مفيد اونها درتالار
درجواب دوستاني كه از حذف پست ها توسط مديريت انتقاد كرده بودند بايد عرض كنم كه تنها پست هايي حذف ميشوند كه فاقد بار علمي و محتوا باشند، يا ربطي به مياحث آي تي نداشته باشند. البته اين تاپيك در اين مورد استثناء است و سعي ميكنيم اسپم هاي اين تاپيك را حذف نكنيم.(چون از اسم تاپيك مشخصه كه محلي براي سلام و احوال پرسي هست) و وجود اين تاپيك بخاطر اين است تا تاپيك هاي ديگر تالار به اسپمكده تبديل نشوند.
در مورد برخورد با تازه واردها هم من شخصا سعي كرده ام احترام هر كسي را نگه دارم، اما در اين سه سال افراد بيشماري را ديده ام كه آمده اند و گفته اند:
سلام منم تازه وارد هستم، منم اينجا تحويل ميگيريد؟ و ....
اما بعد از ده بيست پست و برطرف شدن مشكلشان رفته اند و ديگر هيچ...
براي همين سعي ميكنم در مورد كساني كه تازه وارد هستند قضاوت نكنم و صبر كنم ببينم آيا واقعا فعاليت خواهند كرد يا نه. و فكر نميكنم اين به معني به احترامي به اين دوستان باشد.
بار ديگر تاكيد ميكنم كه اينجا يك تالار گفتگوي علمي هست، اگر دوستان نميخواهند به تالار ارواح تبديل شود، بيايند و تجربه هاي علمي خويش را به اشتراك بگذارند نه اينكه بنشيند و منتظر فعاليت ديگران باشند.
از همه كاربران عزيز بخاطر لحن كمي تندم عذرميخواهم و از كاربراني كه در اين سالها با فعاليت خود تالار را زنده نگه داشته اند تشكر ميكنم، بخصوص دانيال، امير، آقاي طباطبايي
و بقيه دوستاني كه الان اسمشون خاطرم نيست كه در اين اواخر زحمات زيادي كشيده اند.

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. تبریک میگم. امیدوارم که موفق باشید.

راستی. ترم یکی ها که مهندس نمیشن :D حداقل بگذارین 2.3 ترم بگذره :D .

ای بابا
حالا اگه گذاشتید یه کم خوشحال باشم
باشه مهندس نیستم
همه که ما رو زدن شما هم بزن

سلام.
هم به این رشته بسیار جذاب و به درد بخور خوش اومدید و هم به این باشگاه.
البته من استانداردم اینه که میگم آدم باید ترم پنج یا 70 واحد رو پاس کرده باشه بعد بگه من مهندسم!

!

اوووووه به این باشگاه که الان 4 ساله خوش اومدم
بعدشم
من در هرحال مهندسم
اونایی که من و میشناسن می دونن

بالا