گفتگو پیرامون آزمون های نظام مهندسی

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم دوباره ثبت نام ک بعید میدونم بتونی بکنی....من امسال کک خواستم ثبت نام کنم اصلا اطلاعاتمو ثبت نکردم و خود سایت وقتی شماره عضویت رو وارد کردم به صورت خودکار پرشده بهم نشون داد و من بعد چک کردن فقط دکمه تائید رو زدم....شما الکی نرو کارت رو نخر چون بعید میدونم میگه ک شما ثبت نام کردید قبلا....
ولی احتمال زیاد باید یه تاریخ برا ویرایش بزارن...شنیه ک یه سر سازمان نظام برید از اونها بپرسید هر چی باشه اطلاعات شما مبنی برا اینکه اجرا قبول شدید هست...اونها حتما میتونن کاری بکنند...
حتی اگه اینها الان هم نتونن ج بدن باید بعد ایشالل امتحان اگه مثلا 40 شدید اون موقع پیگیری کنید...باید جوابگو باشن...هر چند یه کوچولو توجه نداشتید ولی این دلیل بر این نی ک شما قبول نشید...
بعدم اینو باید اصلا پرسید شاید چرت باشه و ما هم باید 50 بشیم...ایشالله شنبه مشخص میشه...:)

دیگه طاقت نیاوردم ترسیدم شنبه 16ام آخرین روز ثبت نامه نتونم کاری کنم.یه کارت دیگه گرفتم ثبت نام کردم سایتم قبول کرد حالا خدا میدونه تاییدیه واسم بیاد یا نه.

یاشار معمار

عضو جدید
سلام وشبتون بخیر

هفته پیش ثبت نام کردم برای نظارت و اجرا برای و ضعیت تائییدیه زده ..............تا یید نشده است .................ممنون میشم راهنماییم کنید.

Positive Energy

عضو جدید
منم دستورالعملو نگا کردم همین طور بود.منم اجرارو قبول شدم ولی تو ثبت نام به این قسمت توجه نکردم وتیک قبولی در هیچ آزمونو زدم حالا میخوام ویرایش کنم سایت قبول نمیکنه حالا به نظر شما چیکار کنم؟دوباره ازنو ثبت نام کنم میشه؟:(دستورالعمل مربوطه:مشاهده پیوست 202111

man ham ejra ghabool shodam. hanooz sabte nam nakardam . be nazaretoon tik bezanam?

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبلا یه دوستی یه جدولی گذاشته بود ک هر کی یکی از آزمون ها رو قبول شده باشه توی نظارت و اون یکی رو رد شده باشه برای بار دوم ک میخواد امتحان بده حدنصاب قبولی دیگه اون 50 نی....درسته؟؟؟
آخه امروز اومدم ثبت نام کنم...من اجرا قبول شدم وثتی داشتم فرم رو پر میکردم برای نظارت پایینش یه تیکی داشت ک نوشته بود قبلا در این آزمون شرکت کرده ام...و بالاش نوشته بود به دستورالعمل مراحعه کنید...رفتم دیدم برای ما توو رشته نظارت معماری نوشته ک هر آزمون تستی و اجرایی ک مرتبط با اینه رو اگه قبول شدی اینبار ک داری نظارت امتحان میدی نمره قبولیت میشه 37.5 اگه اینجور باشه ک نورالی نوره....و من به شدت ذوق مرگ میشم:D
حالا هست همچین چیزی؟؟؟:eek:
نه عزیزم فک کنم اون واسه شما نیست....قبلا امتحان نظام یه جور دیگه بود...یه امتحان تستی عمومی بود که باید اونو حتما قبول میشدی....و یه امتحان تستی تخصصی بود که اگه اونو هم قبول میشدی بعد نظارت می گرفتی.....این 37.5 مال کسائی که اون زمان تستی عمومی رو قبول شدن و امتحانشون دو قسمتی بود در واقع ....حالا که امتحان یه قسمته دیگه اینجوری نیست....ضمن اینکه امتحان اجرا کلا با نظارت امتحانش و نمرش جداست....فقط پروانش منوط به داشتن پروانه طراحی یا نظارته....ولی قبولیشون جدا هست....

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
نه عزیزم فک کنم اون واسه شما نیست....قبلا امتحان نظام یه جور دیگه بود...یه امتحان تستی عمومی بود که باید اونو حتما قبول میشدی....و یه امتحان تستی تخصصی بود که اگه اونو هم قبول میشدی بعد نظارت می گرفتی.....این 37.5 مال کسائی که اون زمان تستی عمومی رو قبول شدن و امتحانشون دو قسمتی بود در واقع ....حالا که امتحان یه قسمته دیگه اینجوری نیست....ضمن اینکه امتحان اجرا کلا با نظارت امتحانش و نمرش جداست....فقط پروانش منوط به داشتن پروانه طراحی یا نظارته....ولی قبولیشون جدا هست....

پس چرا دستورالعمل رو بدون تغییر گذاشتن؟؟؟و اینکه قبلا امتحان نظارت فقط بوده و حالا اجرا رو اومدن ازش کشیدن بیرون ک پول بگیرند...اما دستورالعمل رو ک نیگاه کنید برای سال 93 هست...پس باید یه دلیلی داشته باشه دیگه؟؟؟هر چی باشه این قبلا ک شما میگید مال قبل ساله 91 شاید باشه...الان چند دوره هست ک دسگه چند تا آزمون نداریم تووو نظارت....
یعنی عقلشون نرسیده ک ممکنه بچه ها دچار اشتباه بشند؟؟؟و باید اصلاخ کنند؟؟؟یا اونها طبق معمول اشتباه کردن...یا نه درسته...یا شاید یه چیز دیگه ک ما نمیدونیم...حالا شنبه 100% متوجه میشیم....

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام وشبتون بخیر

هفته پیش ثبت نام کردم برای نظارت و اجرا برای و ضعیت تائییدیه زده ..............تا یید نشده است .................ممنون میشم راهنماییم کنید.

تاییدیه رو خود نظام استان انجام میده من که پارسال و امسال مدارک (تصفیه حساب حق عضویت سالانه 93 و کپی مدارک تحصیلی و کپی شناسنامه کارت ملی) بردم نظام تا تو سایت تایید شدم البته امسال مدارکو بردم اما هنوز تایید نشدم گفتن 16 هم به بعد که نظام باز میشه تاییدتون میکنیم، باید از نظام استانتون سوال کنید

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس چرا دستورالعمل رو بدون تغییر گذاشتن؟؟؟و اینکه قبلا امتحان نظارت فقط بوده و حالا اجرا رو اومدن ازش کشیدن بیرون ک پول بگیرند...اما دستورالعمل رو ک نیگاه کنید برای سال 93 هست...پس باید یه دلیلی داشته باشه دیگه؟؟؟هر چی باشه این قبلا ک شما میگید مال قبل ساله 91 شاید باشه...الان چند دوره هست ک دسگه چند تا آزمون نداریم تووو نظارت....

دقیقا. آذر 92 مگه عمومی و تخصصی تستی داشتیم؟ از طرفی به آزمون اجرا که فقط آذر 92 برگزار شده تا حالا هیچ اشاره ای نکرده. من می ترسم تیک رو بزنم بعدا بگن مدرک بیار منظورمون فلان چیز بوده که نداری. یه مشت آدم بی مسئولیت و ضعیف گذاشتن تو نظام مهندسی، اون از آزمون شهریور پارسال که به دلیل گرمای هوا(!) کنسل شد;) این از آزمون خرداد امسال که دقیقا انداختن وسط امتحانات دانشگاه، دستورالعملشون رو هم که تو حالت خماری تنظیم کردن. واقعا دمشون گرم فوق العادن.

چی میگذره تو اداره ای که پسوند مهندسی رو یدک می کشه؟ این امتحانا برای انتخاب افراد توانمند هست یا کسب سرمایه برای سازمان؟!

holooooooo

کاربر ممتاز
دقیقا. آذر 92 مگه عمومی و تخصصی تستی داشتیم؟ از طرفی به آزمون اجرا که فقط آذر 92 برگزار شده تا حالا هیچ اشاره ای نکرده. من می ترسم تیک رو بزنم بعدا بگن مدرک بیار منظورمون فلان چیز بوده که نداری. یه مشت آدم بی مسئولیت و ضعیف گذاشتن تو نظام مهندسی، اون از آزمون شهریور پارسال که به دلیل گرمای هوا(!) کنسل شد;) این از آزمون خرداد امسال که دقیقا انداختن وسط امتحانات دانشگاه، دستورالعملشون رو هم که تو حالت خماری تنظیم کردن. واقعا دمشون گرم فوق العادن.

چی میگذره تو اداره ای که پسوند مهندسی رو یدک می کشه؟ این امتحانا برای انتخاب افراد توانمند هست یا کسب سرمایه برای سازمان؟!

کسب سرمایه برای سازمان...
انگار دارن گدایی میکنن، تا دیدن صدای همه دراومده و همه با 48، 49 رد شدن سریع برای اینکه خفه کنن بچه ها رو اومدن آزمون گذاشتن!!!!

arefeh

کاربر ممتاز

کسب سرمایه برای سازمان...
انگار دارن گدایی میکنن، تا دیدن صدای همه دراومده و همه با 48، 49 رد شدن سریع برای اینکه خفه کنن بچه ها رو اومدن آزمون گذاشتن!!!!

یعنی فردا میرم ک خفه شون بکنم با اون دستورالعملشون....والاااا...منم ک سرم درد میکنه برا دعواااا:Ph34r::neutral::w43:

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی فردا میرم ک خفه شون بکنم با اون دستورالعملشون....والاااا...منم ک سرم درد میکنه برا دعواااا:Ph34r::neutral::w43:

ماطبق دستورالعمل خودشون عمل میکنیم وقتی میگن اگه تو آزمون مشابه قبولی داشته باشی حد نصاب میشه 37.5 پس باید همینطور باشه.حتی قبولی تو آزمون اجرا آذر92هم قبول دارن البته طبق جدول 6دستورالعمل.

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی عقلشون نرسیده ک ممکنه بچه ها دچار اشتباه بشند؟؟؟و باید اصلاخ کنند؟؟؟یا اونها طبق معمول اشتباه کردن...یا نه درسته...یا شاید یه چیز دیگه ک ما نمیدونیم...حالا شنبه 100% متوجه میشیم....
عزیزم فک کنم شما درست متوجه نشدی منظورمو....دستورالعمل درسته......ببین کسائی که اونموقع امتحان دادن و امتحان تستی عمومی رو قبول شدن ولی امتحات تستی تخصصی رو نه و الان باید واسه قبولی در نظارت با شما امتحان بدن واسه اینکه مجبورن یه سری منابع رو که نمره قبلیشو یه بار تو امتحان عمومی آوردن مجددا واسه امتحان به سبک جدید بخونن بهشون این امتیاز رو میدن که با درصد 37.5 قبول بشن....این دستورالعمل مربوط به اونهاست فک کنم....حالا بازم میتونید پیگیری کنید...موفق باشید....

سائ

عضو جدید
سلام .خسته نباشید
من کاردانی و کارشناسیم هردو معماری بوده
میخواستم بپرسم برای ثبت نام آزمون طراحی فقط باید مشخصات کارشناسیو پر کنم؟
چون سنوات کاردانی محاسبه نمیشه؟میشه سریعتر جواب بدین لطفا.......

arefeh

کاربر ممتاز
سلام .خسته نباشید
من کاردانی و کارشناسیم هردو معماری بوده
میخواستم بپرسم برای ثبت نام آزمون طراحی فقط باید مشخصات کارشناسیو پر کنم؟
چون سنوات کاردانی محاسبه نمیشه؟میشه سریعتر جواب بدین لطفا.......
بله...باید با مدرک کارشناسیتون ثبت نام کنید...

arefeh

کاربر ممتاز
عزیزم فک کنم شما درست متوجه نشدی منظورمو....دستورالعمل درسته......ببین کسائی که اونموقع امتحان دادن و امتحان تستی عمومی رو قبول شدن ولی امتحات تستی تخصصی رو نه و الان باید واسه قبولی در نظارت با شما امتحان بدن واسه اینکه مجبورن یه سری منابع رو که نمره قبلیشو یه بار تو امتحان عمومی آوردن مجددا واسه امتحان به سبک جدید بخونن بهشون این امتیاز رو میدن که با درصد 37.5 قبول بشن....این دستورالعمل مربوط به اونهاست فک کنم....حالا بازم میتونید پیگیری کنید...موفق باشید....

هیییییییییی دلمونو صابون زده بودیمااااا........متوجه منظورتون شدم...با اون دستورالعملشون بازم باید شفاف سازی میکردن....:razz:
من کار ندارم چون اینجوری من متوجه شدم بااااید اینو لحاظ کنند...:D:biggrin:

holooooooo

کاربر ممتاز
بچه ها یه سوال داشتم انتشارات توسعه ایران که مباحث مقررات ملی ساختمان رو چاپ میکنه تو نمایشگاه کتاب تهران غرفه داره معمولا؟ که بتونم چاپ های 92 مباحث رو از اونجا بگیرم؟؟؟

arefeh

کاربر ممتاز
بچه ها یه سوال داشتم انتشارات توسعه ایران که مباحث مقررات ملی ساختمان رو چاپ میکنه تو نمایشگاه کتاب تهران غرفه داره معمولا؟ که بتونم چاپ های 92 مباحث رو از اونجا بگیرم؟؟؟

حتی اگه غرفه نداشته باشه خودش معمولا توو غرفه های معماری میارن مباحث رو یا عمران....تووو گرگان ک پایتخت نیست توو نمایشگاه آذر ...آورده بودن ولی خوب اون موقع یه سریهاش قدیمی بود...
حواستو حتما جمع کن;)

holooooooo

کاربر ممتاز
حتی اگه غرفه نداشته باشه خودش معمولا توو غرفه های معماری میارن مباحث رو یا عمران....تووو گرگان ک پایتخت نیست توو نمایشگاه آذر ...آورده بودن ولی خوب اون موقع یه سریهاش قدیمی بود...
حواستو حتما جمع کن;)

همین دیگه مشکل همینه می ترسم ویرایش 92 نیارن و چاپ های قدیمو بیارن، آخه میخوام بگم کسی برام بن کتاب بگیره میگم نکنه بن ها رو دستم باد کنه!!!!

arefeh

کاربر ممتاز
همین دیگه مشکل همینه می ترسم ویرایش 92 نیارن و چاپ های قدیمو بیارن، آخه میخوام بگم کسی برام بن کتاب بگیره میگم نکنه بن ها رو دستم باد کنه!!!!

عزیزم اینو نمیتونم 100% بگم....مگه چندتا کتاب باید جدید باز بگیریم؟؟؟؟من یه بار دیگه هم سئوال کرده بودم اما کسی ج نداده بود؟؟؟چند تا از کتابها به درد نمیخوره؟؟؟؟

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم اینو نمیتونم 100% بگم....مگه چندتا کتاب باید جدید باز بگیریم؟؟؟؟من یه بار دیگه هم سئوال کرده بودم اما کسی ج نداده بود؟؟؟چند تا از کتابها به درد نمیخوره؟؟؟؟

من آزمون آذر شرکت کرده بودم ولی الان یه سری مباحث باچاپ جدید گرفتم مثلا مبحث 5 خیلی زیاد شده.کتابفروشی پرهام ویرایش جدیدو داره.نزدیک 50هزارتومن پول چاپ جدید دادم.به جز متحث 9و8که هنوز نیومده بیرون.

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث 3 و 4 و 5 و 9 و 12 و 15 و راهنمای 19 و 22 را حتما حتما 92 اش رو بگیرین چون از بحث های که عوض بشه معمولا عمدی سوال میدن هر چند 50/60 تومنی اب میخوره ولی ارزش ریسک کردن نداره من سری قبل این بلا سرم اومد شما نکنید چاپ جدیدارو بخرین

holooooooo

کاربر ممتاز

4و5و9و15و22و16 اینا واسه نظارت باید چاپ 92 باشن!
nezarat.jpg

arefeh

کاربر ممتاز
بحث 3 و 4 و 5 و 9 و 12 و 15 و راهنمای 19 و 22 را حتما حتما 92 اش رو بگیرین چون از بحث های که عوض بشه معمولا عمدی سوال میدن هر چند 50/60 تومنی اب میخوره ولی ارزش ریسک کردن نداره من سری قبل این بلا سرم اومد شما نکنید چاپ جدیدارو بخرین

4و5و9و15و22و16 اینا واسه نظارت باید چاپ 92 باشن!
مشاهده پیوست 202339

نه دوست من اینا واسه اجراسسسسسسسسسس!!

7 و 10 و 11 مال عمرانهاس تی تی پلنگه تایپیک رو اشتباه اومدی ما داریم منابع نظارت معماری رو میگیم

اه خدا لعنتشون کنه 50 تومن دوباه

3,4,5,9,12,15,22,7,10,11 راهنمای صرفه جویی انرژی 92

مرسی از همگیییی...اما من همه اینهاررم...و 92 دارم...یه سریش داخلش نوشته چاپ 92 یه سری خارجش...ک اونها فکر کنم ویرایش 92 میشن....
خدارو شکر مجبور نیستم کتابی بخرم....:D

Architect Abbas

عضو جدید
دوستان لطفا بند 5 و 6 دفترچه راهنماي ثبت نام آزمون رو مطالعه كنيد كه
1-آيا آزمون اجرا هم شامل جدول شماره 6 ميشه يا نه؟
2- آيا حدنصاب 37.5 درصد تو بند6-5 شامل كسايي كه آزمون اجرا رو قبول شدن ميشه يا نه؟

اينم دفترچهمشاهده پیوست sabtenameAzmon.pdf

akropolis

عضو جدید
واقعاَ این قسمتش اصلا مفهوم نیست تو دفترچه اذر 92 رو هم نوشته . اذر 92 که ازمون 3 مرحله ای نبوده .من اذر 92 اجرا رو قبول و نظارتو رد شدم اولش تیک قبولی در ازمونهای گذشته رو زدم ولی بچه هیچکی قبول ندارن منم مجبور شدم ثبت ناممو ویرایش کنم و اون تیکو بردارم .منتظرم تا 2 شاید سایتشون اطلاعیه ای چیزی بزاره رو سایتش واقعا گمراه کننده س این مطلبشون..

Architect Abbas

عضو جدید
واقعاَ این قسمتش اصلا مفهوم نیست تو دفترچه اذر 92 رو هم نوشته . اذر 92 که ازمون 3 مرحله ای نبوده .من اذر 92 اجرا رو قبول و نظارتو رد شدم اولش تیک قبولی در ازمونهای گذشته رو زدم ولی بچه هیچکی قبول ندارن منم مجبور شدم ثبت ناممو ویرایش کنم و اون تیکو بردارم .منتظرم تا 2 شاید سایتشون اطلاعیه ای چیزی بزاره رو سایتش واقعا گمراه کننده س این مطلبشون..

با شماره هاي زير تماس بگير شايد شما موفق بشي صحبت كني من كه هرچي تماس ميگيرم اشغاله يا جواب نميدن.

شماره تماس معاونت

آموزش و ترويج مقررات ملّي ساختمان
شماره تماس معاون آموزش و ترويج : 82244197 شماره تماس كارشناسان بخش آموزش : 82244185 و82244166 و 82244196
شماره تماس كارشناس بخش آزمون مهندسان پیشکسوت : 82244195 شماره تماس كارشناس بخش آزمون های ورود به حرفه : 82244194 شماره تماس دفتردار: 82244203 ساعات پاسخگویی از ساعت 10 لغایت 12

آدرس سايت http://inbr.ir/spage/uspage.aspx?id=228

بالا