[ گفتگوی نقشه برداران باشگاه ]►

farhad survey

عضو جدید
دست شما درد نکنه .
کلی از خاطرات دوران کارآموزی زنده شد
درود بر استاد اشراقی

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
همین بس که اگر زرنگ نباشی و نتونی خودتو تحمیل کنی به فضای کار کسی اصلا مهندس حسابت نمیکنه

باید مثل من 7 مهندس عمران رو معطل کنی و 2 تا کارگاه رو لنگ بذاری و بازی در بیاری تا بفهمن ارزش کارتو
و بدونن بدون نقشه بردار کاری پیش نمیره

ضمنا اگر خدا بخواد و مغزم یاری کنه امسال میخوام برم تو فاز ارشد شاید مدیریت پروژه یا سازه

به هر حال

آنچه از ما بود شرط بلاغ تو خواهی پند بگیر خواه ملال

سلام
من مهندس عمرانم، حدود 7 ماهی نقشه بردار بودم، واقعا خیلی خیلی کار سختیه!

mehdiahmadifard

عضو جدید
سلام دوست عزیز
به نظره من بهتره عمران -عمران بخونی
خیلی بهتره , بازارش هم خوبه , واسه نظام مهندسی هم مشکلی نداره ,

fateme_en

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ما گرايشمون كارهاي عمومي ساختمان بود.
فقط يه درس سه واحدي داشتيم به اسم نقشه برداري و از بقيه درسا هم فقط مورد دهم رو داشتيم!(تازه عنوانش هم اين نبود اما فك كنم سر فصلاش يكي باشه.)

survey taheri

عضو جدید
دوست عزیز من به عنوان نقشه بردار با 7 سال سابقه لازم میدانم یاداوری کنم نقشه برداری بدترین رشته است چون باید پی دوری از خانواده ,زندگی در شرایط سخت و رنج کار در صحرا را به تنت بمالی و اگر علاقه نداشته باشی خیلی زود کم میاری و عمرت حروم میشه ولی درآمد نسبتا خوبی داره اگر علاقه نداری در انتخابت تردید نکن

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز من به عنوان نقشه بردار با 7 سال سابقه لازم میدانم یاداوری کنم نقشه برداری بدترین رشته است چون باید پی دوری از خانواده ,زندگی در شرایط سخت و رنج کار در صحرا را به تنت بمالی و اگر علاقه نداشته باشی خیلی زود کم میاری و عمرت حروم میشه ولی درآمد نسبتا خوبی داره اگر علاقه نداری در انتخابت تردید نکن

آره منم با دوست خوبمون موافقم

نقشه برداری کار واقعا سختیه که هر کسی نمی تونه از پسش بربیاد

mehran mad

عضو جدید
سلام

سلام

سلام به همه دوستان نقشه بردار
من تازه به این تالار اومدم وامدوارم چیزی به تجربم اضافه بشه پس هر میتونه
بسم ا...

esmaelyazdani

عضو جدید
خرید na2

خرید na2

سلام بچه ها.امروز یه دوربین ترازیاب na2 خریدم.چون یه کار گرفتم که ارتفاع خیلی مهمه.دست دومه.اما تمیز.با یه سه پایه آلومینیومی و دو تا میر خوب شد 1600.تهران از یکی از دوستان خریدم.بچه خوبیه.بنده خدا تلفنی واسم فرستاد.گفتم باهاش کار میکنم پولش رو درآوردم میفرستم واست.بنده خدا گفت باشه

بچه ها سعی کنید تو بازار کار خوش قول باشید.چه در مورد کار و چه در مورد حساب کتاب.بیشتر درآمد من از خوش قولی بوده.الان دیگه همه بدقولن.اگه شما خوش قول باشید یه استثنا به حساب میایید و مردم رو حرفتون حساب میکنن.باورتون نمیشه که چه دوستای خوبی و فقط بخاطر خوش قولی پیدا کردم و تونستم تو زمینه های دیگر کاری باهاشون مشارکت کنم.و جالب اینه که پیشنهاد مشارکت از سمت اونا بوده.پس یادتون نره صادق باشید،خوش قول و خوش حساب;)

Latif Ramin

عضو جدید
سلام! امید همه عضو ای باشگاه از صحت کامل برخوردار باشند.

سلام! امید همه عضو ای باشگاه از صحت کامل برخوردار باشند.

میخوام از نظرات و تجارب ارزنده شما مستفید شده از طریق علم بالای شما مصدر خدمت به جامعه باشم موفق باشید

Omid Jackson

عضو جدید
1- موضوع تاپیک نا مفهومه
2- قصدتون از زدن این تاپیک چیه؟ آزار و اذیت بقیه کاربرا؟ اینطوری الکی وقت کاربرای دیگه گرفته میشه!!!
3- اگر میخواید خودتون رو معرفی کنید به طرح جامع جمع آوری سطح تحصیلات و معرفی کاربران تالار عمران! مراجعه کنید.
با تشکر.

نقشه برداری

نقشه برداری

:D:Dمن تشکر می کنم از این سایت خوب
درست مهندسان جوان پول دار نیستند اما با سواد هستند سر افرازی ایران عزیز
به صداقت وپشتکار و هوشیاری این جوانان بستگی دارد هدف نهایی ماهها همین است

rasoul2023

عضو جدید
نقشه برداری قلب تمام پروژه های عمرانی هستش اما متاسفانه هنوز اون جایگاه و پرستیژ خودش را به دست نیاورده از دوستان عزیز تقاضا دارم این رشته را وقتی به عنوان شغل پذیرفتند بهش احترام بذارند و اخلاق و آیین نامه مهندسین حرفه ای را در هر لحظه از مراحل کار به خاطر داشته باشند و هیچ کم و کاستی از کار نگذارند و زیر بار خفتی که عموما از سمت پیمانکاران به ابن قشر وارد مخصوصا جوان تر ها مثل خودم وارد میشه نرند .

به امید ایرانی آباد که با دستان خودمان ساخته باشیم .

سجاد بی

عضو جدید
مهندس یعنی اونی که بتونه دستی با کمترین امکانات کار کنه

مهندس یعنی اونی که بتونه دستی با کمترین امکانات کار کنه

هرکی در جایی خواس کمک میخواد تا جایی که امکان داره ما هستیم:):)

سجاد بی

عضو جدید
یک توصیه پیشنهاد می کنم همگی ببینید

یک توصیه پیشنهاد می کنم همگی ببینید

مهندس نقشه برداری یعنی ریاضی *زبان انگلیسی ریاضی واسه حل تئوری وزبان واسه اینه که وقتی پشت دوربین یا اگه خدا قسمت کرد در کشورهای دیگه مشغول شدین به کارتون ....میاد با زبان نقشه برداریتون کامله

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
مهندس نقشه برداری یعنی ریاضی *زبان انگلیسی ریاضی واسه حل تئوری وزبان واسه اینه که وقتی پشت دوربین یا اگه خدا قسمت کرد در کشورهای دیگه مشغول شدین به کارتون ....میاد با زبان نقشه برداریتون کامله

با شما موافقم اما دوست عزیز مسائل دیگه ای هم باید مد نظر داشت. من به یکی از اونا اشاره می کنم که با عرض تاسف باید بگم به نظر من پروژه ها 30% فنی و 70% سیاسیه و شما بیش از اونی که باید بار فنیتون بالا باشه باید سیاست کاریتون بالا باشه شاید بعضی از دوستان بگن 1% فنی و 99% سیاسی!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
[h=2]مهندس یعنی اونی که بتونه دستی با کمترین امکانات کار کنه [/h]هرکی در جایی خواس کمک میخواد تا جایی که امکان داره ما هستیمhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/smile.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/smile.gif

سلام
البته به نظر من اونی که با کمترین امکانات کار می کنه معماره نه مهندس
مهندس اونی که از امکاناتی که وجود داره بتونه بهترین و کاملترین استفاده رو بکنه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ajamincc

عضو جدید
سلام
البته به نظر من اونی که با کمترین امکانات کار می کنه معماره نه مهندس
مهندس اونی که از امکاناتی که وجود داره بتونه بهترین و کاملترین استفاده رو بکنه
البت مهندس جان گمون كنم منظور اين دوستمون اين بود تو شرايطي كه لوازم كافي وجود نداره يه مهندس بتونه با همون ابزار هاي ابتدايي كارش رو انجام بده كه قطعا به دقت لوازم اصلي نميرسه. مثلا يكي از دوستان ما تعريف ميكرد كه تو رمپ ايستگاه مترو بهارستان مشغول به كار بودم و براي اجراي سقف و بستن شمع از دوربين استفاده ميكردم تا پاي شمع رو مشخص كنم.چند وقت بعد ديدم يه كارگر ساده تو همون ايستگاه و جاي ديگه براي عمود بون شمع ها از بالا نزديك سقف يه سنگ ول ميكرد و هر جا كه با زمين برخورد ميكرد پايه شمع رو قرار ميداد. قضاوت اينكه آيا اين روش ساده دقت دوربين رو داره با شما اما كار انجام ميشد.

free surveyer

عضو جدید
البت مهندس جان گمون كنم منظور اين دوستمون اين بود تو شرايطي كه لوازم كافي وجود نداره يه مهندس بتونه با همون ابزار هاي ابتدايي كارش رو انجام بده كه قطعا به دقت لوازم اصلي نميرسه. مثلا يكي از دوستان ما تعريف ميكرد كه تو رمپ ايستگاه مترو بهارستان مشغول به كار بودم و براي اجراي سقف و بستن شمع از دوربين استفاده ميكردم تا پاي شمع رو مشخص كنم.چند وقت بعد ديدم يه كارگر ساده تو همون ايستگاه و جاي ديگه براي عمود بون شمع ها از بالا نزديك سقف يه سنگ ول ميكرد و هر جا كه با زمين برخورد ميكرد پايه شمع رو قرار ميداد. قضاوت اينكه آيا اين روش ساده دقت دوربين رو داره با شما اما كار انجام ميشد.
با سلام به همه دوستان و همکاران
بله اون سنگ با دقت +یا - شعاع خودش دقت کافی را داره ولی مهندس زرنگ کسیست که اگه میشه یه کاری را با متر و یا هر وسیله دم دست دیگری انجام داد ( البته با در نظر گرفتن دقت کافی ) انجام بده و دنبال ابزارهای خاص مهندسی از قبیل دوربین توتال و یا وسیله های مشابه دیگر نباشه.
بعبارتی مهندس باتجربه و کاربلد کسیه که بدونه برای انجام هر آیتمی چه میزان دقت لازمه و برای رسیدن به اون میزان دقت، از امکانات دم دستش بهترین استفاده رو بکنه.

مجتبی اس

عضو جدید
با شما موافقم اما دوست عزیز مسائل دیگه ای هم باید مد نظر داشت. من به یکی از اونا اشاره می کنم که با عرض تاسف باید بگم به نظر من پروژه ها 30% فنی و 70% سیاسیه و شما بیش از اونی که باید بار فنیتون بالا باشه باید سیاست کاریتون بالا باشه شاید بعضی از دوستان بگن 1% فنی و 99% سیاسی!
موافقم ولی شما همیشه سعی کن کارتو به بهترین نحو انجام بدی یه بزرگی روز اول که من رفتم تو کارگاه گفت تو کار خودتو به نحو احسن انجام بده اونی که باید تورو ببینه میبینه و من یعد چنین یال به این نتیجه رسیدم درسته سیاست تو همه جا دخیله ولی اگه شما بار فنیت بالا باشه همه شمارو قبول دارن اگرچه که سیاستم نداشته باشی

ajamincc

عضو جدید
با سلام به همه دوستان و همکاران
بله اون سنگ با دقت +یا - شعاع خودش دقت کافی را داره ولی مهندس زرنگ کسیست که اگه میشه یه کاری را با متر و یا هر وسیله دم دست دیگری انجام داد ( البته با در نظر گرفتن دقت کافی ) انجام بده و دنبال ابزارهای خاص مهندسی از قبیل دوربین توتال و یا وسیله های مشابه دیگر نباشه.
بعبارتی مهندس باتجربه و کاربلد کسیه که بدونه برای انجام هر آیتمی چه میزان دقت لازمه و برای رسیدن به اون میزان دقت، از امکانات دم دستش بهترین استفاده رو بکنه.
درست میفرمایین

سجاد بی

عضو جدید
دست از سر کچل ما وردارین

دست از سر کچل ما وردارین

بعد کلی درس خوندن 16سال شدیم نقشه بردار اما این سه واحد نقشه برداری گذروندن شدن نقشه بردار....مثلا میخایم یه کار توپوگرافی بکنیم میان یک چهارم قیمت رو میدن و کاررو از دست ما درمیارن خداییش انصافغ نیست حق ما رو چنین بخورن تو شهر ما همین سال 2 شرکت بزرگ ور شکسته شدن اقا برید مفتی کار کنید نزارید جاتون یکی غیر نقشه بردار بگیره

مجتبی اس

عضو جدید
بعد کلی درس خوندن 16سال شدیم نقشه بردار اما این سه واحد نقشه برداری گذروندن شدن نقشه بردار....مثلا میخایم یه کار توپوگرافی بکنیم میان یک چهارم قیمت رو میدن و کاررو از دست ما درمیارن خداییش انصافغ نیست حق ما رو چنین بخورن تو شهر ما همین سال 2 شرکت بزرگ ور شکسته شدن اقا برید مفتی کار کنید نزارید جاتون یکی غیر نقشه بردار بگیره

زیاد خودتو ناراحت نکن تو کار ازین چیزا زیاده باید کار خوب تحویل بدی خودتو بشناسونی بعدش خودشون میان دنبالت میدونو خالی نکن توکل کن به خدا

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام
نقشه برداری هزینه ها و مسئولیت های بالایی داره و باید کارفرما این هزینه ها رو پرداخت کنه. چه ماهانه کار می کنین و چه آزاد این هزینه ها رو حساب کنین و قیمت کم ندید.
به یه مهندس بگید واسه کاری که یه روز طول می کشه اما ممکنه 10 میلیون تومان (صدمه ماشینت تو جاده +صدمه دوربینت سره کار) ضرر کنی چند میگیری ؟
میگه عمراً من همچی ریسکی نمی کنم و اصلا انجام نمی دهم.
چه برسه به اینکه اگه تو برداشتها اشتباهی هم بکنی کلی خودتو کارفرمات متضرر میشین
این در حالیه که ما هر روز این ریسک رو می کنیم و واسه اون فقط 300 می گیریم.
آقا قیمت کم ندید و کار خوب ارائه بدید.
قیمت اکیپ روز توی شهر خودتون اون ور سال (1391) انشا الله 350 هزار تومن خارج شهر باشه و با ماشینت بری کیلومتری 300 تومن اضاف میشه.
دلار رفته بالا و دوربین و لوازم گرون شده همین طور همه هزینه های دیگه!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

yazdanpak

عضو جدید
اضافه در س خواندن شما برای کارهای تخصصی مهمتر است نه برای برداشت توپوگرافی ساده ولی با قیمت پایین کار کردن شما موافقم آخرش یکجا ضررش را می دهند تا هر چی درآوردن پس بدن.ولی دوست من قرار نیست هر کاری را فقط یک عده بدونند هر کسی میتواند با کنکاش و تجربه به فنون بیشتر دستیابی کند

سجاد بی

عضو جدید
شاید طراحی دستی منظورشون بوده بدون نرم افزار ؟

نه دیگه نشد اگه یه مهندس نتونه همه کارهایی که مثلا در لند رسم میشه رو دستی محاسبه بکنه اون مهندس نیست بلکه اپراتوره در ضمن نظر شما نیز درسته ولی کل ماجرا نیست

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا