[ گفتگوی نقشه برداران باشگاه ]►

9942

عضو جدید
سلام من مهندس نقشه برداری هستم شما میتونین از نرم افزار( LAND) استفاده کنی
چون تو فضای اتوکد تعریف شده!!!!!!! اگه سوالی داشتی این شماره ی من 09179632129
امیلم مشکل داره

آخرین ویرایش توسط مدیر:

آتراد

عضو جدید
سلام من مهندس نقشه برداری هستم شما میتونین از نرم افزار( LAND) استفاده کنی
چون تو فضای اتوکد تعریف شده!!!!!!! اگه سوالی داشتی این شماره ی من 09179632129
امیلم مشکل داره

سلام منم مهندس نقشه برداری هستم .نرم افزار LAND بهترین گزینه است.خیلی کارتونو راحت میکنه اگه سوال داشتید ایمیل کنید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

آتراد

عضو جدید
سلام منم مهندس نقشه برداری هستم .نرم افزار LAND بهترین گزینه است.خیلی کارتونو راحت میکنه اگه سوال داشتید ایمیل کنید

راستی یه کتاب توپ معرفی میکنم که مطمئنم جواب همه سوالاتتون رو میتونید توش پیدا کنید:

آموزش گام به گام land : مهندس مهدی اکرمی پویا

البته ی کم گرونه(6500) ولی ارزشش رو داره!!!!

موفق باشید:)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Omid Jackson

عضو جدید
گفتگوی نقشه بردار های باشگاه

گفتگوی نقشه بردار های باشگاه

از مهمانان سايت درخواست مي شود تا در ثبت نام سايت بشتابند و ما را ياري دهند. شما هم عضو شويد و ما را كمك كنيد تا رشته نقشه برداري را پررنگ كنيم. :thumbsup2: :lol: :hypocrite: :twisted:

msc87

عضو جدید
نقشه برداری زن هم داره؟ دبیرای ما میگفتن که نداره!
امیدجان اون استادتون شوخی کرده!!!!!!!!!!!!!
واسه اینکه میشه گفت نصف بیشتر دانشجوهای نقشه برداری خانمها هستند، همینطور در سطوح بالاتر.
شاید تو ایران کار زمینی برای خانما به نظر خنده دار باشه ولی در دوره های ارشد و دکترا رشته هایی هست که بیشتر خانما توش هستند وحتی موفقترم هستند.

زیاد سخت نگیر.....:gol:

Omid Jackson

عضو جدید
امیدجان اون استادتون شوخی کرده!!!!!!!!!!!!!
واسه اینکه میشه گفت نصف بیشتر دانشجوهای نقشه برداری خانمها هستند، همینطور در سطوح بالاتر.
شاید تو ایران کار زمینی برای خانما به نظر خنده دار باشه ولی در دوره های ارشد و دکترا رشته هایی هست که بیشتر خانما توش هستند وحتی موفقترم هستند.

زیاد سخت نگیر.....:gol:
مهندس دستت درد نکنه! تو هنرستان هم هستن؟
:question:

Omid Jackson

عضو جدید
اولاً نام تاپیک رو عوض کردم!
ثانیاً محیط تالارتون بهم ریخته بود، تاپیک ها و برخی از پست ها رو جابجا کردم.
ثالثاً خسته نباشید! ;)
مهندس خيلي آقايي. ميخوامت چاكرتم هستم. دستت درد نكنه. ;)http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon_gol.gif

Omid Jackson

عضو جدید
گفتگو با مهندس اشراقی پیر نقشه برداری زیرزمینی ایران
اشاره : به نظر من و سایر دوستانی که ایشان را می شناسند مردی با این همه صداقت، پاکی، کار راه اندازی و احساس مسئولیت در دنیای امروز به سختی یافت می شود. مهندس عاشق تدریس است و به شدت در قبال دانشجویانش احساس مسئولیت می کند.

مهندس جان از دوران تحصیلت بگو
در سال 1325 در شهر کاشمر متولد شدم و دیپلم ریاضی ام را در این شهر گرفتم سربازی ام را در سپاه دانش رشت گذرانده و سپس از دانشسرای عالی (تربیت معلم فعلی) لیسانس فیزیک گرفتم.
و دبیر فیزیک شدم و دو سال در کرمانشاه تدریس کردم و سپس در کنکور کاشناسی ارشد نقشه برداری شرکت کردم. البته بورس دانشگاه کالیفرنیا توی رشته فیزیک هم برایم جور شد که نرفتم.
چرا ؟
چون به نقشه برداری علاقمند بودم. (در این لحظه خنده دوستان به آسمان می رسد)
راستش خانواده مخالف بودند.
در چه سالی فارغ التحصیل نقشه برداری شدید؟
در سال 1355 فوق لیسانس نقشه برداری ام را گرفتم.
می شود چند نفر از اساتید و هم کلاسی هایتان را نام ببرید.
هم کلاسیها :
مهندس عظیم زاده، مهندس افتخاری، مهندس خجسته
اساتید دروس عملی :
مهندسین عسکریان، آزادگان، کریمی، نگارش
ژئودزی : تیمسار دانشور
نقشه برداری : مهندس کوشا، دکتر ذوالفقاری و مهندس نوری
فتوگرامتری : مهندس شیرازی
و رئیس دانشکده هم مهندس فلکشاهی بود.
در ضمن رئیس جمهور سابق یمن هم دوره ای ما در اردوی کارورزی بود، در اردوی زنجان،
همیشه هم میر دستش بود و پشت دوربین راهش نمی دادیم.
بعد از این که درستون تموم شد چیکار کردید؟
به شاهرود رفته و در ذوب آهن مشغول به کار شدم، 6 سال سرپرست نقشه برداری معدن و 2 سال هم سرپرست بخش راهسازی بودم.
سپس به دانشگاه شاهرود رفته و از آنجا به دانشگاه خواجه نصیر منتقل شدم.

در چند سالگی ازدواج کردید؟
در 28 سالگی
چرا اینقدر دیر؟
درس می خواندم ، کار می کردم
چند تا بچه داری مهندس؟
3 تا : 2 تا پسر و یک دختر
اولی مهندس نساجی، دومی کامپیوتر و سومی هم دانشجوی مهندسی IT
چرا بچه ها تون نقشه برداری نخواندند؟
اصرار کردم ولی قبول نکردند همیشه آدم تو بیابونه و یا هم که معدن و ذغال
نظر شما راجع به آینده نقشه برداری؟
به قهقرا می رود، از حد اشباع هم رد شده.
شما چه کسی را پدر نقشه برداری ایران می دانید؟
مهندس ابراهیمی (موسس سازمان نقشه برداری کشور)
در مورد تقابل سازمان نقشه برداری و سازمان جغرافیایی نظر شما چیست؟
Parallel هستند و در کار هم دخالت می کنند. سازمان جغرافیایی در کارهای عمرانی هم دخالت می کند. قانونا از مرز تا عمق 200 کیلومتر بر عهده سازمان جغرافیایی ارتش و بقیه بر عهده سازمان نقشه برداری است. از نظر نیروهای متخصص سازمان نقشه برداری خیلی قوی تر است.
از خاطرات خوبتان در دوره تحصیل بگویید.
ما خاطرات خوب نداریم. کار، درس ...
خرجها کم بود با حق التدریس دوران دانشجویی 20 هزار تومان پول در آوردم.
از خاطرات خوبتان در دوره تدریس بگویید.
بهترین خاطرات در اردوها بوده است. بچه های سازمان نقشه برداری یک دوره دیده بودند تا فوق دیپلم بگیرند در اردوی آنها هر شب جشن داشتیم، یکی جوک می گفت یکی می زد یکی می رقصید اون هفته هیچ وقت برام تکرار نمیشه.
در کدام دانشگاهها تدریس کرده اید؟
دانشگاه های خواجه نصیر، تهران، دانشکده سازمان جغرافیایی، شهید رجایی، امام حسین (ع)، شاهرود،
آزاد میبد، اراک، آزاد تاکستان، آزاد واحد جنوب و زابل

بهترین دانشجوی شما چه کسی بوده است ؟
در این لحظه مهندس ارمشی که روبروی مهندس نشسته بال بال می زند که منو بگو مهندس هم می گوید همینو بنویس
مهمترین شاگردان شما ؟
دکترها ولدان، آل شیخ، عبادی، وثوقی، ابوالقاسم و مهندس شاکری
به نظر شما بهترین استاد نقشه برداری ایرانی کیست؟
دکتر ابوالقاسم
چرا؟
هم انسان خوبیه هم پایه علمیش قویه و هم اینکه قدرت انتقالش خوبه
دکتر ونیچک وقتی که از هواپیما پیاده می شد می گفت: ابوالقاسم کجاست؟
از بس زبانش خوب بود ونیچک گفته بود من فکر می کردم ابوالقاسم اهل کانادا است.
ایشان تنها ایرانی هستند که فوق دکترای ژئودزی دارند.

Omid Jackson

عضو جدید

برای حذف نام خليج عربي و برگرداندن نام خليج فارس به نقشه ماهواره اي و آنلاين گوگل ارت نياز به 1 ميليون امضا داريم.

قاصدک نیوز : شرکت گوگل مدتی است در ارائه نسخه های جدید نرم افزار گوگل ارث در کنار نام خلیج فارس از کلمه مجعول خلیج عربی نیز استفاده می نماید.
این در حالی است که بر اساس اسناد تاریخی و سیاسی موجود در سازمان ملل متحد تنها نام واقعی و قابل قبول بین المللی برای آبراهه جموبی ایران خلیج فارس می باشد که بر گرفته از نام قدیم ایران ( پرشیا ) می باشد.
همچنین رئيس مجمع تشخيص مصلحت در نماز جمعه ديروز تهران گفت با اشاره به نام خليج فارس در اسناد و تفاسير قرآني بزرگان قرون اول تا پنجم هجري قمري، از اعراب و بويژه حوزه‌هاي علميه كشورهاي عربي خواست با نگاهي به اين اسناد به ادعاها پايان دهند.
گروهی از هموطنان ایرانی به نمایندگی ۷۰ میلیون ایرانی داخل کشور و بیش از پنج ملیون ایرانی خارج از کشور نسبت به جمع آوری امضاء اینترنتی در اعتراض به این عمل اقدام نموده اند.
شما نیز با مراجعه به این سایت و وارد کردن اسم و ادرس ایمیل خود اعتراض خود را نسبت به این عمل اعلام کنید.تا در نسخه های بعدی این نرم افزار اصلاح صورت گیرد.

آدرس سایت :
http://www.petitiononline.com/sos02082

از دوستانی که سایت یا وبلاگی دارند می خوام که این پست رو در وبلاگ خود قرار بدن تا دوستان دیگر نیز مطلع شوند

shirin.n

عضو جدید
این که تو دانشگاه آزادتون دختر نمی بینین، دلیل بر انکار این واقعیت که بیشتر دانشجویان نقشه برداری در دانشگاه های سراسری !! دختر هستند نمی شه.:warn:
در ضمن از دبیرهای شما که هنوز حتی استاد یار هم نشدند! انتظار بیشتر از این نمی ره.:biggrin:

shirin.n

عضو جدید
دمت گرم ;)
از اونجایی که خانومها دقت و تمرکزشون خیلی بالاتر از آقایونه و حرف اول رو تو نقشه برداری دقت میزنه، میتونیم نتیجه بگیریم که خانومها در نقشه برداری مثل سایر رشته ها!! حرف اول رو می زنن.

black wolf

عضو جدید
انتقالی از دانشگاه غیر انتفاعی به پیام نور

انتقالی از دانشگاه غیر انتفاعی به پیام نور

کمک
من نیاز مبرمی به انتقالی از یک دانشگاه غیرانتفاعی با رشته نقشه برداری به دانشگاه پیام نور با رشته مدیریت دارم لازم به ذکر هستش که توی کارنامه ام مدیریت پیام نور اوردم البته نقشه برداری دوست دارم(عشقمه) اما به دلایل کاری باید رشتم رو عوض کنم من ترم دومی ورودی 1388 هستم ممنون اگه کمکم کنیـــــــــــــــــــــــد :cry:

smtp1000

عضو جدید
کمک
من نیاز مبرمی به انتقالی از یک دانشگاه غیرانتفاعی با رشته نقشه برداری به دانشگاه پیام نور با رشته مدیریت دارم لازم به ذکر هستش که توی کارنامه ام مدیریت پیام نور اوردم البته نقشه برداری دوست دارم(عشقمه) اما به دلایل کاری باید رشتم رو عوض کنم من ترم دومی ورودی 1388 هستم ممنون اگه کمکم کنیـــــــــــــــــــــــد http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/cry.gif

سلام پیشاپیش عیدت مبارک ---- نمیخواد بری همینجا بخون تابستونا کار کن اگه 3 ماه رو کار کنی کلی پول در میاری تازه میتونی به ما هم کمک کنی تا شهریه رو بدیم ---عجب تاپیکی زدی خیلی شلوغهههههههههههههههههههههههههههههههااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

آخرین ویرایش توسط مدیر:

black wolf

عضو جدید
کمک
من نیاز مبرمی به انتقالی از یک دانشگاه غیرانتفاعی با رشته نقشه برداری به دانشگاه پیام نور با رشته مدیریت دارم لازم به ذکر هستش که توی کارنامه ام مدیریت پیام نور اوردم البته نقشه برداری دوست دارم(عشقمه) اما به دلایل کاری باید رشتم رو عوض کنم من ترم دومی ورودی 1388 هستم ممنون اگه کمکم کنیـــــــــــــــــــــــد http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/cry.gif

ببین عزیز مسئله پولش نیست کارشه آقاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا:redface:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

majid-survey

عضو جدید
خسته نباشید به خودمون (نقشه بردار ها)

خسته نباشید به خودمون (نقشه بردار ها)

سلام
خدمت تمام دوستان همکار و هم رشته عزیز
از اونجا که هیچکس تاکید میکنم هیچکس و در هیچ کجا(چه پروژه های عمرانی و جاهای دیگه نقش نقشه بردار رو نمی بینه) خواستم همین جا به همه شما (+خودم!!!!!) یک خسته نباشید بگم.
شعار ما:
جایی که بز نمیره
نقشه بردار میره
:w27::thumbsup2::w17:
راستی یادم رفت بگم
من یک پروژه کامل در باره موقیت یابی ماهواره ای دارم مال سال آخر دانشگاه اگر کسی میخواد بگه بذارم اینجا

آخرین ویرایش:

msc87

عضو جدید
روز شمار تا سال 89

روز شمار تا سال 89

سلام به همه دوستان بخصوص برو بچ نقشه برداری :gol::gol::gol::gol:
قبل از هر چیز پیشاپیش سال جدید 89 رو به همه دوستانم تو این تالار تبریک میگم امیدوارم که از سالی که گذشت نهایت استفاده رو برده باشید و سال آینده هم سالی سرشار از موفقیت و کامیابی براتون باشه.
الان که این مطلب رو مینویسم ساعت 24 دقیقه بامداد روز پنج شنبه 27 اسفند 88 که فقط سه روز دیگه تا سال نو باقی مونده....:D:biggrin::smile:
خوش باشید

سال نو مبارک:gol::gol::gol::gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:

just_geomatics

عضو جدید
عیدتون مبارک

عیدتون مبارک

با سلام
من هم به نوبه ی خودم سال نو رو رو به همه ی دوستان تبریک میگم
امیدوارم خداوند توفیق سالی پر از موفقیت و شادکامی رو بدهند
:gol::gol::gol::gol::gol:

msc87

عضو جدید
یک روز دیگه تا سال نو

یک روز دیگه تا سال نو

سلام دوستان
یک روز از دستم در رفت چون اینترنتم قطع بود
الان ساعت 2 بامداد روز 29/12/88 وفقط حدود 19 ساعت تا سال تحویل مونده.

سال نو مبارک:gol::gol::gol::gol::gol:

msc87

عضو جدید
20 دقیقه تا سال 89

20 دقیقه تا سال 89

سلام دوستان
فقط 20 دقیقه دیگه تا سال تحویل مونده....:gol::gol::gol::gol::gol::gol:

msc87

عضو جدید
سال نو مبارک (این دفعه دیگه جدی سال جدید شروع شده:gol::gol::gol::gol::gol::gol:)

Happy new Year:gol::gol::gol::gol::gol:

hamid ed

عضو جدید
سلام وخسته نباشید خدمت تمامی دوستان
نقشه بردار علمدار است وخط شکن

ixabedi

کاربر فعال
من هم به همه دوستان نقشه بردار خسته نباشید میگم

یک راهنمایی از شما دوستان میخام
برای یادگیری نقشه برداری بصورت کاربردی مثلا یاد گرفتن کار کردن با دوربین های نقشه برداری cd -dvd -یا کتاب مناسبی می شناسید؟

بالا