[ گفتگوی نقشه برداران باشگاه ]►

ma2012

عضو جدید
تو کانادا(ایالت کبک) میدونم اوضاع خوبه و بازار کارش خوبه، البته اگه هم از نظر نرم افزاری و هم از نظر کار عملی نقشه برداری مسلط باشی.
من خودم سال 88 با اینکه مدرکم کاردانی بود از طرف رئیسم به من پیشنهاد شد( اون موقع من تو یک شرکت کانادائی تو ایران کار میکردم) و اون میگفت حقوق خوبی بهت میدن و تازه میتونی بصورت پاره وقت تو شرکتهای دیگه کار کنی و در آمد بیشتری کسب کنی............
البته این مطلب و پیشنهاد مربوط به 88 بود،الان نمیدونم اونجا اوضاع چجوریه............

sadaf-19

عضو جدید
در جریان بازار کار خوب برای نقشه برداری بردارانی که مسلط به C3D و Land هستند هستم. ولی با توجه به اینکه من تازه وارد این حرفه شدم و فقط یک دوره C3D در مجتمع فنی گذروندام یکم نگرانم که با توجه به اینکه شرایط تمرین ایجاب نمیشه از ذهنم پاک بشه و خیلی مشتاق هستم که حتی بتونم حتی به عنوان کار آموز از دانسته هام استفاده کنم و ارتقاء ببخشم که در اینده نه چندان دور اگه خدا بخواد بتونم از توانایی هایی که کسب خواهم کرد بهره ببرم.

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
در جریان بازار کار خوب برای نقشه برداری بردارانی که مسلط به C3D و Land هستند هستم. ولی با توجه به اینکه من تازه وارد این حرفه شدم و فقط یک دوره C3D در مجتمع فنی گذروندام یکم نگرانم که با توجه به اینکه شرایط تمرین ایجاب نمیشه از ذهنم پاک بشه و خیلی مشتاق هستم که حتی بتونم حتی به عنوان کار آموز از دانسته هام استفاده کنم و ارتقاء ببخشم که در اینده نه چندان دور اگه خدا بخواد بتونم از توانایی هایی که کسب خواهم کرد بهره ببرم.
برای شروع و اینکه به روز بمونی بعد نیست که به شرکتهای نقشه برداری که کارهای توپوگرافی انجام میدن سر بزنی و پیشنهاد ترسیم بدی،حتی اگه مجبور شی شما به اونا حقوق بدی،بعضی وقتا ضرر کردن بد نیست ،

rash1

عضو
الان civil 3d بالاتر از landو سریعتر وراحتر کارهای نقشه برداری رو انجام میده

mrir65

عضو جدید
من دنبال کار نقشه برداری هستم
کسی نیست مارو بزار سر کار یا پروژه معرفی کنه
دوربین هم دارم
ممنون

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
من دنبال کار نقشه برداری هستم
کسی نیست مارو بزار سر کار یا پروژه معرفی کنه
دوربین هم دارم
ممنون
اگه مشهد کار میکنید و با قانون جدیدی که مد شده و میگن پولمون نقده و مشکلی نداریم فقط اگه زمانی پول نبود برداخت نداریم و باید صبر کنید، می سازید من 100 تا کار ابنیه + 3 کار راه واستون سراغ دارم!!!! (خوب البته الان مشکل مالی دارن!!)

mrir65

عضو جدید
اگه مشهد کار میکنید و با قانون جدیدی که مد شده و میگن پولمون نقده و مشکلی نداریم فقط اگه زمانی پول نبود برداخت نداریم و باید صبر کنید، می سازید من 100 تا کار ابنیه + 3 کار راه واستون سراغ دارم!!!! (خوب البته الان مشکل مالی دارن!!)

یعنی نا چند ماه مجانی کار کنیم؟
بلاخره میدند یا آخرش میکشند بالا پولمون رو......

siahkamar

عضو جدید
سلام
دوستان وبسایت یا انجمن تخصصی مختص نقشه برداری هست تو نت؟
اگه نیس پایه هستین یکی بزنیم
زدنش با من ادارش با شما

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام
دوستان وبسایت یا انجمن تخصصی مختص نقشه برداری هست تو نت؟
اگه نیس پایه هستین یکی بزنیم
زدنش با من ادارش با شما
به نظر من همینجوری عمومی باشه خیلی بهتره. اونجوری میشه تبادل اطلاعات بین رقبا! خوب هیچکی هم به رقیبش چیز یاد نمیده. بعدش هم بیشتر اعضا دانشجویان این رشته هستند که در به در دنبال اطلاعات درسی و عملی تو اینترنت می گردند برای همین اغلب سایت های تخصصی رونقی نگرفته. بعدشم تو این سایت ها وقتی برای کسی سئوالی پیش می یاد خوب هیچکی نمیدونه!!! یا برای جواب حق الزحمه و حق المشاوره می خواد. یا می دونه اما نمیگه!!!

sshayan59

عضو جدید
به نظر من همینجوری عمومی باشه خیلی بهتره. اونجوری میشه تبادل اطلاعات بین رقبا! خوب هیچکی هم به رقیبش چیز یاد نمیده. بعدش هم بیشتر اعضا دانشجویان این رشته هستند که در به در دنبال اطلاعات درسی و عملی تو اینترنت می گردند برای همین اغلب سایت های تخصصی رونقی نگرفته. بعدشم تو این سایت ها وقتی برای کسی سئوالی پیش می یاد خوب هیچکی نمیدونه!!! یا برای جواب حق الزحمه و حق المشاوره می خواد. یا می دونه اما نمیگه!!!
سلام
توی همین سایت هم متاسفانه بعضی دوستان برای دادن 1سری اطلاعات طلب حق الزحمه میکنن
بنظر من این کار درست نیست.نهایتا این دوستان که در قبال گرفتن پول حاضرن 1 فایل در تاپیک بذارن بهتره اصلا در بحث شرکت نکنن

siahkamar

عضو جدید
انجمن ژئومپیا اما تقریبا غیر فعال هست
سلام مرسی
ولی این سایت زیاد هم تخصصی نیس برای نقشه برداری +ظاهر پیچیده ای هم داره

الان دوستان زیادی هستن دارن اطلاعاتشونو رایگان میدن
منظورم این بود که فقط بچه های نقشه برداری بیان
چن نفر از دوستان پایه باشن بقیش حله
اطلاعات رایگان به سایت و مدیراش بستگی دارن

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
با سلام ......

زدن یک فروم نقشه برداری ....... کار زیادی نداره .................. خیلی از فروم ها زده شدن ...........و پس از مدتی .......یک سال ..........دو سال ..............سه سال ............... به علت های مختلفی ......... بسته شدن.........و کاربران رو ....... سر گردون کردن ...........پس مهم ......نگه داشتن و حفظ کردن فروم.......هستش ......آیا این فروم ادامه دار هستش یا خیر................ یکی از دوستان نقشه بردار.......... یک فروم نقشه برداری تاسیس کرد........ و تبلیغات ......اما الان خبری نیست ......و اعتباری وجود نداره ....که شما ....... چند وقت دیگه ........ هم انگیزه ...........ادامه این کار رو داشته باشید

بنده در چندین فروم عضو بودم ..............

حتی در ژئو مپیا.........

یک سوال در ژئو مپیا پرسیدم ................ همون سوال رو هم در باشگاه مهندسان................... کاملاترین و سریع ترین پاسخ ها در باشگاه مهندسان ............بود........که عزیزان متخصصی مثل مهندس احسان .... و سایر دوستان .....متخصص نقشه بردار پاسخ گو بودند.

اما اینو خواستم بگم ....که...... هیچ کدم از این فرومها ..........مثل باشگاه مهندسان ........... اکتیو نیستش ............... و بنده چون به اکثر سوالاتم در این فروم ........به جواب می رسیدم ............. اون هم در حداقل زمان............این فروم رو انتخاب کردم ......

....... و علت دیگر ....... انتخاب این فروم این هست که .... سایر اطلاعات عمرانی........رو هم می تونیم تبادل اطلاعات کنیم ............... و از اون بهرمند بشیم .......... پاینده باشید...........بدرود.

آخرین ویرایش:

helali2010

عضو جدید
سلام.یه سوال داشتم.من مدرکم کاردانی هست اگه تو یه شرکت یا دفتری بدون دوربین کار کنم چقدر حقوق بهم بدن خوبه؟با دوربین چقدر؟ه دفتری بهم گفته اگه دوربین داشته باشی حقوق ماهیانت جدا و به دوربینت هم درصد میدیم.به نظر شما هر نقشه برداری که من میرم چند درصد بدن خوبه؟ممنون میشم.با تشکر

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام.یه سوال داشتم.من مدرکم کاردانی هست اگه تو یه شرکت یا دفتری بدون دوربین کار کنم چقدر حقوق بهم بدن خوبه؟با دوربین چقدر؟ه دفتری بهم گفته اگه دوربین داشته باشی حقوق ماهیانت جدا و به دوربینت هم درصد میدیم.به نظر شما هر نقشه برداری که من میرم چند درصد بدن خوبه؟ممنون میشم.با تشکر
حق الزحمه کاردان نقشه برداری با سابقه 2 سال ماهانه 800 الی 1200
اجاره دوربین لایکا لیزری ماهانه 1500 الی 2000

helali2010

عضو جدید
منظورتون از ساعت 8 تا 2 است ؟دانشجو ام سابقه کاری 1 سال دارم به نظرتون 500 خوبه ؟ - و برای دوربین درصدی میخوان بهم بدن چقدر خوبه ؟ (خودم با دوربین خودم میخوام کار کنم )

ghahremanimehdi

عضو جدید
منظورتون از ساعت 8 تا 2 است ؟دانشجو ام سابقه کاری 1 سال دارم به نظرتون 500 خوبه ؟ - و برای دوربین درصدی میخوان بهم بدن چقدر خوبه ؟ (خودم با دوربین خودم میخوام کار کنم )
از ساعت 8 تا 2 بری پشت میز توی دفتر بشینی یا بری بیرون نقشه برداری کنی این خیلی فرق میکنه.خواهشا نرخ نقشه بردار رو پایین نیارید الان حقوق کارگر بدون سابقه 480 هست بدون اضافه کاری بعد شما بابت نقشه برداری میخوای 500 بگیری ؟ از ماست که بر ماست ، آدم بیکار بمونه ولی زیر بار حرف زور نره.الان یه مکانیک 10 دقیقه دست به یه ماشین میزنه 50 تومن پول میگیره.اگر میخوای کارآموزی کنی بحث فرق میکنه ولی اگر میخوای کار کنی رقم پایینه.

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
حق الزحمه کاردان نقشه برداری با سابقه 2 سال ماهانه 800 الی 1200
اجاره دوربین لایکا لیزری ماهانه 1500 الی 2000
احسان جون الان فی کارگر ساده 50 به بالاست
بنا 80 به بالا
این بنده خدا فوق دیپلم ه.این باسواد ا رو خونه خراب نکنید

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
احسان جون الان فی کارگر ساده 50 به بالاست
بنا 80 به بالا
این بنده خدا فوق دیپلم ه.این باسواد ا رو خونه خراب نکنید
فعلا دور دوره کارگرهاست.
مهندس باید 5:30 از خونه بیرون بزنه که 6 سوار سرویس بشه که 7 سره کارش تو پدیده شاندیز مشهد باشه! بعد از همه کارگرها و سرکارگرها و بنا ها و جوشکار ها 7 شب برسه خونه!!

siahkamar

عضو جدید
سلام
منابع دقیق کاردانی به کارشناسی نقشه برداری کدام موارده؟
ممنون

helali2010

عضو جدید
کمک فوری... آقا من امروز رفتم یه شرکتی برای کار.گفتن اگه بدونه دوربین بیای دوروبر 600 بهت میدیم و اگر با دوربین بیای باهات درصدی حساب میکنیم یعنی مثلا اگر من ماهی براشون 3 تومان کار کردم 1500000 به من میدن و از این حقوق خودم 500 تومان هم میگن باید بدی به کمک نقشه بردار.به نظر من کمک نقشه بردار تو اون شرکت استخدامه و باید حقوقشو از شرکت بگیره.حالا به نظر شما چیکار کنم؟چجوری باشه درسته؟

helali2010

عضو جدید
جواب بدین لطفا.من رفتم به یه دفتر برای کار گفتن خودتون با دوربین بیاین ماهی 1200000 بهت میدیم.به نظر شما خوبه؟ من مدرکم کاردانی هست و 1 سال سابقه کار دارم.ممنون میشم کمکم کنین

بالا