+++ گفتگوی خودمانی ارشدی ها ی 92 - فصل دوم - به یاد بچه های پایین شهر!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

fereshte.m

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن,
کاربر ممتاز
سلام بچه ها خوبید؟

به نظر شما برای کنکور آزمایشی کدوم موسسه بهتره ؟

ش67

عضو جدید
ریاضی 45
مدار 52
ماشین 52
کنترل 26
بررسی 45
ازمونای پارسه شرکت کرده بودم ولی چون بودجه بندی رو نرسوندم 2 ازمون بیشتر نرفتم
برنامه هم که واسه هر کسی یه جوریه فقط تا میتونید و تا وقت دارید بخونید هر جور که دوست دارید و می تونید بخونید

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
سلام بچه ها خوبید؟

به نظر شما برای کنکور آزمایشی کدوم موسسه بهتره ؟
یه حالت trade off باید بکنید بین کیفیت سوال ها و جامعه اماری .بره همین شرکت در ازمونای جامع شنجش پارسه و نصیر هر 3 پیشنهاد میشه.بره ازمونای مرحله ای با اینکه کیفیت سوال ها افتضاحه باز چون خیلی از دانشجوها (از جمله تاپ ها )شرکت می کنند من پارسه رو پیشنهاد می کنم .میتونید حتی ازمونای نصیرو خریداری کنید

Ti8

عضو جدید
یه حالت trade off باید بکنید بین کیفیت سوال ها و جامعه اماری .بره همین شرکت در ازمونای جامع شنجش پارسه و نصیر هر 3 پیشنهاد میشه.بره ازمونای مرحله ای با اینکه کیفیت سوال ها افتضاحه باز چون خیلی از دانشجوها (از جمله تاپ ها )شرکت می کنند من پارسه رو پیشنهاد می کنم .میتونید حتی ازمونای نصیرو خریداری کنید

سلام آقا نوید به شما درس های زیر از چه منابعی درس دادن؟
الکترونیک
ریاضی 1و2
معادلات
آمار
ریاضی مهندسی
جبر خطی
مغناطیس
اندازه گیری
ابزار دقیق

navid_r

سلام آقا نوید به شما درس های زیر از چه منابعی درس دادن؟
الکترونیک
ریاضی 1و2
معادلات
آمار
ریاضی مهندسی
جبر خطی
مغناطیس
اندازه گیری
ابزار دقیق
سلام
الکترونیک : منبع درس جزوه دکتر افضلی کوشا و مدارهای میکروالکترونیک صدره اسمیت
ریاضی 1 و2 : ریاضی 1 کتاب تالیفی استادهای تهران (حشمتی . فیض دیزجی) ریاضی 2 اپوستل
معادلات : کتاب تالیفی دارامعظمی
امار : probability , random variables and stochastic processes مال papoulis
ریاضی مهندسی : ریاضی مهندسی اروین کریت سیگ
مغناطیس : چنگ
جبر :به خاطر ندارم
ابزار و کنترل صنعتی : منبع نداشت یکی بود به نام دکتر سلحشور (الان شده معاون وزیر نفت)خیلی ادم بیخود جو گیر و اهل لجی بود .کلاس خسته کننده ای داشت و میومد از خودش مطلب می گفت
ولی این2 درس تو همچین مایه هایی بودن
سنسور ها . نقشه های p&id pfd. ;کنترل های cascade. feed forward .plc

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

اینکه میگید هر 3تاش توصیه میشه یعنی اینکه هر 3 تاشو ثبت نام کنیم؟ برنامه آزموناشون بمگه با هم پیش میره جلو؟ به نظر من هرچقدر هم که تعداد شرکت کننده ها بیشتر باشه و این باعث افزایش انگیزه و رقابت میشه ولی از طرفی وقتی با سوالای غیر استاندارد روبرو میه آدم و نمیتونه حل کنه این خودشم باعثه افت روحیه و انگیزه درسی میشه. نمیشه؟
بهتره رقیب هم واسه ادم خود فرده.مقایسه آزمونای قبل و بعدش فکر کنم انگیزه لازم رو به آدم میده.حالا اینطوری من فک میکنم اگر غلطه بگید؟به نظر من سوالای با کیفیت و استاندارد خیلی ارجحتره تا تعداد شرکت کننده

navid_r

اینکه میگید هر 3تاش توصیه میشه یعنی اینکه هر 3 تاشو ثبت نام کنیم؟ برنامه آزموناشون بمگه با هم پیش میره جلو؟ به نظر من هرچقدر هم که تعداد شرکت کننده ها بیشتر باشه و این باعث افزایش انگیزه و رقابت میشه ولی از طرفی وقتی با سوالای غیر استاندارد روبرو میه آدم و نمیتونه حل کنه این خودشم باعثه افت روحیه و انگیزه درسی میشه. نمیشه؟
بهتره رقیب هم واسه ادم خود فرده.مقایسه آزمونای قبل و بعدش فکر کنم انگیزه لازم رو به آدم میده.حالا اینطوری من فک میکنم اگر غلطه بگید؟به نظر من سوالای با کیفیت و استاندارد خیلی ارجحتره تا تعداد شرکت کننده

بره جامع بله پیشنهادم هرسه تای ایناست. نه هم زمان جلو نمیره .شما بره مرحله ای باید با یکدومشون برید جلو
من یه چیزی میگم .من سنجش 3 تاشو دادم هر 3 تاشم 1و2و3 شدم اما پارسه یه بار 5 شدم (اولی)و بقیشو زیر 30 40 .حالا اگه پارسه نداده بودم چی میشد.. یه عکس العمل به این مورد (سنجش) میتونه این باشه که من چقدر خفنم و غرور کاذب در من ایجاد میشه و میرم اخرش گند میزنم. چرا؟چون رقیب های اصلی من تو سنجش ثبت نام نکردن .کلا سنجش 1000 تا شرکت کننده داشت .حالا هر چقدر سوالات خوب باشن (که اتفاقا بعضی سوال ها از لحاظ علمی پرت بودن)به من داده پرت میده .اما اگه پارسه رو میدادم (که دادم)به من میگفت خب تو در یک رقابت fair حالا با سوال های طراحی بد شما رتبت این شد به من یک دیدی میداد که حدود رتبه شما یه همچین رنجیه .مثلا 40.و سطح شما درحد تک رقمی نیست .اون وقت باعث میشد تلاشمو بیشتر کنم. درسته که میگم پارسه سطح سوالاش ضعیفه ولی حالا این طور نیست که بگی اصلا بدرد نمی خوره .زبان ریاضی و سیگنالش به نظرم بد نبودن
ولی اینم درسته که سطح سوالات نصیر و پارسه خیلی بهتر از پارسه است .شما پارسه رو شرکت کن تا بهت یه دیدی از بقیه رقیبات و جایگاه علمیت بین اونا بده . و نصیر و سنجشو شرکت کن تا به بار علمیت بیشتر اضافه بشه .
بابا نصیر یه جورایی التماس میکردن بیا امتحان بده!:biggrin: مثلا اگه کلاس مینوشتی به صورت default دو تا ازمون هم برات رایگان نوشته میشد .ولی انصافا خوب طراحی میشد .سنجش هم به همچنین .نصیر غلط نداره سوالاش تقریبا .حالا جالبه که بهتون بگم از این لحاظ کفه ترازو به نفع پارسه هست چرا ؟چون سراسری ازموناش همیشه غلط دارن .دانشجو ولی نباید خودشو ببازه و اگه ببینه جوابا در نمیاد با خونسردی بره سوال بعدی.بره همین وقتی ازمونی بدی که غلط نداشته باشه بعدا سر ازمون اصلی ممکنه خودتو ببازی.هی فک کنی اشتباه از تو هست .
دوستم که سال 90 2 مخابرات شده میگه به نظرم الویت با سنجش باشه بقیه هم هرکدوم که با سنجش تداخل نداره بدید(نظر ایشونه) حالا خود دانی

آخرین ویرایش:

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشكر از همه كساني كه ميان تجربياتشونو به بقيه انتقال ميدن ميخوام بگم اكثر كسايي كه اينجا ميان رتبشونو ميگن مال دانشگاههاي تاپ هستن كاش كسايي هم بودن كه رتبه هاي خوب زير 500 آورده باشن( ازدانشگاه آزاد يا دانشگاه هاي متوسط شهرستان ا) و نظراتشونو بگن گرچه فك ميكنم چنين كسايي نادرن ولي كسي كه دانشگاه تهران يا نصير يا شريف درس خونده يا داشگاهي مشابه اينا معلومه ديگه رتبه خوب مياره

آخرین ویرایش:

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان عزیز...یه سوال؟ متوسط رتبه ی فبولی ارشد برق قدرت چنده؟؟؟یا تراز؟؟؟واسه ما که زوده اما دوستم میخواد چمران اهواز قبول بشه... دوستان کسی هست اطلاع داشته باشه واسه قبولی چمران اهواز رتبه باید حدودا چند باشه؟؟؟؟؟؟

dashhadi

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان عزیز...یه سوال؟ متوسط رتبه ی فبولی ارشد برق قدرت چنده؟؟؟یا تراز؟؟؟واسه ما که زوده اما دوستم میخواد چمران اهواز قبول بشه... دوستان کسی هست اطلاع داشته باشه واسه قبولی چمران اهواز رتبه باید حدودا چند باشه؟؟؟؟؟؟

روزانه باید زیر 700 باشی ، شبانه تا 1100 هم رفتن تو ( سال 89 )
من امسال 1400 شدم، شبانه چمرانو بیارم کلامو میندازم هوا

sinafar667

عضو جدید
با تشكر از همه كساني كه ميان تجربياتشونو به بقيه انتقال ميدن ميخوام بگم اكثر كسايي كه اينجا ميان رتبشونو ميگن مال دانشگاههاي تاپ هستن كاش كسايي هم بودن كه رتبه هاي خوب زير 500 آورده باشن( ازدانشگاه آزاد يا دانشگاه هاي متوسط شهرستان ا) و نظراتشونو بگن گرچه فك ميكنم چنين كسايي نادرن ولي كسي كه دانشگاه تهران يا نصير يا شريف درس خونده يا داشگاهي مشابه اينا معلومه ديگه رتبه خوب مياره

آقا محض اطلاع شما بگم دانشگاه تبریز(دانشگاه کارشناسی من) امسال پوز .....تهران رو زده
مخابرات :2-8
کنترل :32-67
قدرت:5-7-12-13-37-43-69-100
پس نگید به دانشگاهه و فلان.بیشتر به خود فرده و هدفش
همین بچه های دانشگاههای درجه دو تهران تهران تو مسابقات المپباد برق و رباتیک ....چشمشون همیشه به دست ما بوده

sarzanesh

عضو جدید
سلام. خیلی خوشحالم که بچه های گلی مثل شما هستند که اینقدر در مورد تحصیل حساسیت نشون می دن. واقعاً لذت بخشه. من امسال کنکور دادم و رتبه ام هم 12 مخابرات شد. چند نکته رو اشاره می کنم شاید مفید باشد. البته پرت و پلا می نویسم چون طرح خاصی در ذهنم ندارم:
1- منابع کنکور مهم هستند اما نه اونقدری که فهم شما از مطالب مهم است. منظورم اینه که تمامی این منابع در مورد یک موضوع واحد با گویش های مختلف صحبت می کنند و پر هستند از تست های کتکورهای گذشته. تفاوت ها نهایتاً در 5 درصد موارد قابل رویته. فهم از مطلب نیاز به کار طولانی مدت داره تا به تسلط تبدیل بشه. نمی شه بدونه مطالعه اصل مطلب و درک حقیقت اون با خوندن چندتا تکنیک حل مسئله نتیجه قابل توجهی گرفت.
2- منابعی که من استفاده کردم : ریاضی پارسه (تمام دروس)، مدار (کاروزرگر و پارسه)، سیگنال (مومن زاده)، الکترونیک (پارسه)، الکترومغناطیس (پارسه)، کنترل (علوی). حالا آیا واقعاً اینا منایع خوبی هستند؟ اگر از من بپرسید میگم برای چه کسی. من همه این درسها رو در دوره کارشناسی کامل خونده بودم و کمترین نمرم بین این درسها در کنترل بود که 16.5 گرفتم. پس اصولاً نیازی به درس خوندن (از پایه) نداشتم و فقط نکات خاص و تست ها رو کار می کردم. مثلاً کتاب الکترونیک پارسه برای کسی که چیز زیادی از الکترونیک بلد نیست اصلا مفهوم نیست و به درد نمی خوره.
3- با توجه به مطلبی که گفتم من کلاسی برای کنکور نرفتم. کل زمانی که گذاشتم 3 ماه بود. چون تا آخرهای مهر مشغول گرفتن پذیرش از خارج بودم که خوشبختانه گرفتم و اگر کارا درست شه دارم می رم. ولی به نظر من برای گرفتن نتیجه خوب تو کنکور حداقل 6 ماه لازمه. برای کسایی هم که چیز زیادی در مورد درسها نمی دونند دیگه باید حداکثر از اول تابستان شروع کنند.
4- کنکور همه چیز نیست. ورود به یک دانشگاه خوب همه چیز نیست. موارد مهم دیگری هم برای تحصیلات تکمیلی وجود داره. اصلاً کی گفته کسی که چندتا درس سال ترم 3 و 4 و5 رو خوب یادگرفته صلاحیت تحقیقاتی لازم مثلاً در زمینه نیمه هادی ها و ادوات الکترونیکی رو داره وقتی حتی یک سوال هم از فیزیک الکترونیک مطرح نمیشه. یا مثلاً مخابرات سیستم و ... پس به آیندشم فکر کنید که اگر اومدید ارشد اصلاً می خواهید چکار کنید. اصلاً برای چی می خواید ارشد بخونید؟ آیا یک رود در جریانه که شما هم توش افتادید؟ فرار از سربازی یا ...
5- در جواب این حرف هایی که در مورد سطح دانشگاه ها و این موارد گفته می شه باید بگم که تو کشورمون خوشبختانه همه جا اسطوره سازی صورت گرفته یعنی از این دانشگاه ها هم یک بت ساختیم برای خودمون شریف، تهران، ... من که لیسانسم رو دانشگاه تهران بودم می دونم که این جا هم هیچ خبری نیست به خصوص برای ارشد و دکترا با این امکاناتی که نداریم! آزمایشگاه ها فقط میز و صندلی و کامپیوتر داره حالا چی بشه یک منبع ولتاژ و اسیلسکوپ ... شاید به نظر بیاد ناشکری می کنم ولی باور کنید لیاقت جوونهای مشتاقی مثل شما خیلی بیشتر از این ها است. در ضمن همه بچه های این دانشگاه ها هم رتبه های خوب نمیارن همین امسال رتبه های بالای 200 و 400 و حتی 900 هم داشتیم. پس بی خود خودتون رو ناامید نکنید. فقط کافی زحمت بکشید. تنها نکته ای که وجود داره اینه که ممکنه در اثر سال های بیشتری که نسبت به دیگران درس خوندند و با عدد و رقم و ریاضیات و ... (از دبیرستان و حتی پایین تر) سر و کار داشتند و بهره هوشی بتونن با زحمت کمتری همون نتیجه رو بگیرن که اصلاً نباید برای شما فرقی بکنه.
6- اینم بگم که من آزمون های آزمایشی پارسه شرکت می کردم و از 8 آزمون، 7 تاشو رتبه 1 شدم. پس به رتبه این آزمون ها اصلاً دلخوش نباشید و فقط با برنامشون (اگر تونستید) پیش برید که انگیزه بهتون بده. شرایط برگزاری کنکور امسال هم که همه می دونن افتضاح محض بود و من خودم دیگه به وسطای دفترچه دوم رسیدم سرم گیج می رفت و بدنم یخ کرده بود. پس از الآن استقامت ذهنی و بدنی خودتون رو بالا ببرید!
7- کارنامه ام رو هم بگم و خلاص:
زبان 32
ریاضی 52
مدار 83
الکترونیک 55
کنترل 36
سیگنال 34
الکترومغناطیس 39
معدل موثر: 19.4
موفق باشید.

Ti8

عضو جدید
سلام.
3- تا آخرهای مهر مشغول گرفتن پذیرش از خارج بودم که خوشبختانه گرفتم و اگر کارا درست شه دارم می رم.
.

سلام
با تشکر از راهنماییتون، لطفا اسم دانشگاهی که پذیرش گرفتیید بگید، به پشتوانه معدل عالیتون برای پذیرش اقدام کردید یا پایان نامه کارشناسی
یا افتخارات دیگه؟
پروژه های کارشناسی توی دانشگاه شما معمولا 1 کار بزرگه یا ...

naribazi

عضو جدید

سلام دوست عزیز ... من فارغ التحصیل رشته الکترونیک دانشگاه آزاد نجف آباد سال 1384
رتبه مهندسی پزشکی : 592
رتبه الکترونیک : 648

sarzanesh

عضو جدید
سلام
با تشکر از راهنماییتون، لطفا اسم دانشگاهی که پذیرش گرفتیید بگید، به پشتوانه معدل عالیتون برای پذیرش اقدام کردید یا پایان نامه کارشناسی
یا افتخارات دیگه؟
پروژه های کارشناسی توی دانشگاه شما معمولا 1 کار بزرگه یا ...

سلام. دانشگاه واترلو کانادا. بله به هرحال معدل تأثیر اصلی رو در پذیرش گرفتن داره. در مورد پروژه های کارشناسی نمیشه نظر کلی داد. برخی پروژه ها معمولی و در حد جمع آوری اطلاعات هستند، بعضی برای کمک به دانشجویان ارشد در کارهای تحقیقیشون تعریف می شوند و برخی هم ساخت مدارات یا ابزارهای مورد نیاز (عمدتاً در خود دانشگاه) هستند. پروژه خود من از نوع سوم بود. البته بستگی به گرایش هم داره. مثلاً در قدرت ساختن چیزی به عنوان پروژه کارشناسی معمولاً غیرممکنه (هزینه بالا) و پروژه های به صورت جمع آوری اطلاعات یا بهینه سازی های نرم افزاری صورت می گیره. در مخابرات هم معمولاً پروژه ها نرم افزاری هستند. در کنترل ممکنه پروژه ها تا حدودی به رباتیک نزدیک بشه یا مربوط به بهینه سازی الگوریتم های کنترل باشه. در الکترونیک هم یا شما باید مداری بسازید یا به یک دانشجوی ارشد در زمینه کاریش یاری کنید. (شبیه سازی ها و ...) به هرحال در یک وقت کوتاه برای پروژه کارشناسی نمیشه خیلی کار بزرگی کرد اما می شه تجربه خوبی به دست آورد به خصوص اگر کارتان طراحی و ساخت مدارهای جدید حتی تا مرحله پک کردن باشد.

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همگی دوستان ایشالا در مسیر زندگی و اهدافتون موفق و موید باشید.از اونجایی که امثال مهمترین سال زندگی من هست تصمیم گرفتم که دسترسی خودم رو به نت تا حد ممکن قطع کنم.انشاالله اینجا رو مثل الان سرزنده نگه میدارید

به امید پیروزی همگی شما

یونس313

عضو جدید
همگی دوستان ایشالا در مسیر زندگی و اهدافتون موفق و موید باشید.از اونجایی که امثال مهمترین سال زندگی من هست تصمیم گرفتم که دسترسی خودم رو به نت تا حد ممکن قطع کنم.انشاالله اینجا رو مثل الان سرزنده نگه میدارید

به امید پیروزی همگی شما

ایدین رفت . بعدش احسان رفت . فکر کنم ما هم باید بریم . اگر بعضی موقع ها حرفی زدیم که بعضی ها ناراحت شدند ما را حلال کنند . دیدار ما انشاالله برای تاپیک های رفع اشکال . همه دوستان در پناه حق مولای شیعیان علی و ال او باشند . دوستان من را از دعای خیر خودتون فراموش نکنید .
موفق باشید

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز

.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سلام
بچه ها فرض کنید قسمت بالای پستم یه کاغذ سفیده که جلو شماست بهش نگاه کنید و بگید چی توش می بینید؟
ممنون

آخرین ویرایش:

hoomif

عضو جدید

.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سلام
بچه ها فرض کنید قسمت بالای پستم یه کاغذ سفیده که جلو شماست بهش نگاه کنید و بگید چی توش می بینید؟
ممنون

سلام.
نقطه
! :D

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

نکنه علی جون تو هم میخوای بری!!؟

دوستان کدومتون جزوه ی زبان تخصصی سنجش تکمیلی رو داره!؟
شنیدم تموم متون تخصصی برق رو ترجمه شده داره!

mo_ha

عضو جدید

منظور شما از تست زدن بیشتر از اینه؟
ببخشید دیر جواب دادم
آره منظورم همینه
اما فقط این کافی نیست باید تا جایی تست بزنی که به دیدن تست راه حلش بیاد تو ذهنت نه اینکه تازه ببینی از کدوم راه حل میشه(منظورم همون اول بعد درس خوندن نیست:biggrin: بلکه در طول زمان تا کنکور)
این همون چیزیه که مشاورا بهش میگن تسلط:smile:
صرف یه بار تست زدن کافی نیست.

milad mansoury

عضو جدید
اره منم دقیقا دسترسیمو میخوام کم کنم،منتها بعد امتحانا،الان دیګه چشام داره میزنه بیرون فردا یه امتحانه ماشین سه ای داریم که نګو با خوندن بیم بهارا+\ی سی سن +فیتز جرالد هنوز هم میترسم...

وضعیت
موضوع بسته شده است.