+++ گفتگوی خودمانی ارشدی ها ی 92 - فصل دوم - به یاد بچه های پایین شهر!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hoomif

عضو جدید
يه سوال ديگه اينكه من امسال كاملا ازمايشي شركت كردم(جزو سياهي لشكرها).اساسا نميدونم چطور شروع كنمو نسبتا موفق شم.اونم با اين اوضاع واحوال كه سوالا داشته.باز دم طراح سوال زبان گرم كه باعث شد ما بيكار نباشيم!!! ي 40 درصدي زدم:D

خوب ببین تو رو خدا !! سال دیگه که کنکور واقعیت بود میبینی این سیاهی لشکر ها چی به سر میانگین میارند...نکنید آقا تو رو خدا وقتی فقط واسه زبان میرید اصلا چرا 18 تومن پولتونو میریزید دور...

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
هه ! پرسيدم كسايي كه درصد خوبي تو هر درس به دست اوردن از جه منابعي خوندن؟
البته ميدونم سوال تكراري هست منتهي الان با قبل از امتحان نظرات فرق ميكنه...
سایت مومن زاده مشاورهای خوب و منابع خیلی خوبی هم معرفی کرده یه سر بزن باهاش در تماس باش بدرد میخوره وبلاگ مهندس تقدسی هم خوبه
www.amirali-momenzadeh.com/Default.aspx
http://mtsignal.blogsky.com/

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال دارم
بنظرتون من چیکار کنم؟
پارسال اردیبهشت فارغ التحصیل شدم. میخواستم شروع به خوندن ارشد کنم که دیدم آگهی استخدامی زدن شروع به خوندن درسهای اون کردم بعد هم آگهی استخدامی دیگه(2بار)(همانطور که میدونید اکثر درساشون با درسای ارشد یکی نبودن)واینطور شد که از اونجا مونده واز اینجا رونده شدم.پارسال اینطوری گذشت
امسال با تمام فراز ونشیب هایش واسه من(شاید 4-5ماه مفید خوندم) امانتونستم خوب امتحان بدم.اگه خونده هام را میتونستم پیاده کنم راضی بودم (مثلا سوال فوریه را نتونستم درست حل کنم!)وهمینطور تو درس ماشین چون بررسی مخم را خراب کرد.ماشینو با تمام آسونیش نتونستم بزنم
حالا خودمم توکار خودم موندم.خانواده میگن بیا برو آزاد بخون(هزینه وحشتناک+شرمندگی جلوی خانواده حین وبعد تحصیل)
ازیه طرف آزاد بخوای بخونی باید بری یه دانشگاه درست وحسابی مثل تهران قزوین یا تبریز که بما نزدیکترن.اما اگه بخوام تو نزدیکترین جای ممکن بخونم(تا هزینه ها بیاد پایین) میشم مثل امروز کارشناسیم که چقدر باید *بعد* فارغ التحصیلی بخونم تا خودمو به سطح دیگرانی که تو دانشگاههای *معمولی* خوندن برسونم.
خودم میخواستم با دردسترس ترین کار ممکن که همان سیم کشی است(چون کار دیگه ای تو دور وبرمون نیست که مربوط به برق باشه:شهرستان همینه دیگه)یه درآمدی داشته باشم وبعد با پولش برم کلاس(تهران) .شاید فرجی شد.
اما فکر نکنم خونواده موافق باشن
میگن بشین درستو بخون(آخه تحمیل هزینه دانشگاه آزاد به خانواده نامردیه وکار درستی نیست اونم تواین اوضاع واحوال گرونی.ازطرفی اکثر دانشگاههای شهرهای کوچکتر فقط به درد وقت تلف کردن میخوره وشهرهای بزرگ هم هزینش خیلی زیاد میشه)
ضمنا متولد66 هستم(عمرم تلف شد ورفت وزیر صفرم.چه بماند به صفر):thumbsdown:

سراسری کارشناسی رو بخاطر راه دوری بابام نذاشت برم مجبوری رفتم ازاد و گفتن فرق نداره رشته ات یکیه ولی کلا نابود شدم در این دانشگاه ازاد:(تازه دو سال از عمرم گذاشتم رو یه طرحی که بعد از ساختش یه دستت درد نکنه هم نگفتن فقط خودمو انگار دو سال علاف کردم
دیگه پشت کنکور تلف شم هم نمیرم ازاد تازه حق با شماس شهریه اش هم واقعا ظلم بزرگی به خانوادس اونم الان که همه درس خونده ی بیکاریم تا کی باباها باید جور ما بچه ها رو بکشن :cry:

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اگه قطبا مکرر نباشن پایدار مرزی هست ولی مقدار نهایی براش معنی نداره مثلا الان میشه گفت مقدار نهایی سینوس چیه؟ میدونیم کرانداره ولی نمیدونیم چنده برای همین مقدار نهایی براش صادق نیست یه بار بحث همینجا شد برای استفاده از قضیه مقدار نهایی قطبا رو محور هم حتی نباید باشن فقط سمت چپ.
پایداری یه چیز کاملاً نسبیه و تعریف واحد و مشخصی نداره.
این چیزی که گفتید مربوط به درس کنترل خطی میشه که باید اگه مثلاً در مبدا هم ریشه داشته باشیم، میتونه پایدار باشه. پایداری BIBO یا لیاپانوف و ... داریم که هر کدوم تعریف خودشون رو دارن.
اما مثلاً توی درس معادلات (که فضیه مفدار نهایی از اونجا به وجود اومده) اگه روی محور ریشه داشته باشیم، اسمش میشه ناپایدار و نمیشه از قضیه مقدار نهایی استفاده کرد.
همین موضوع توی درس مدار هم صادقه، یعنی ورودی سینوسی توی مدار به عنوان ناپایدار شناخته میشه. در بهترین حالت میتونیم بگیم که اگه میرایی سیستم رو بررسی کنیم میتونه به عنوان مرز ناپایداری باشه، ولی به هیچ وجه در درس مدار (که بحث ما بود) سینوس رو پایدار نمیدونن.
حتی توی یه قسمت از بحث کنترل خطی هم صریحاً گفته شده که سینوس هیچوقت نمیتونه پایدار باشه.

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب ببین تو رو خدا !! سال دیگه که کنکور واقعیت بود میبینی این سیاهی لشکر ها چی به سر میانگین میارند...نکنید آقا تو رو خدا وقتی فقط واسه زبان میرید اصلا چرا 18 تومن پولتونو میریزید دور...

آره دیگه مثلا منی که دوسال خوندم و نتونستم برسم زبانو بزنم بخاطر مدار سخت، خب الان زبانم سفیده و این یعنی شما که میگی سیاهی لشکری(البته ببخشیدا قصد جسارت ندارم منظورم اینه که واسه دیدن سوالات و جو کنکور اومده بودین که مخففش میشه همون سیاهی لشکر) زبانت خیلی بهتر از منه و واقعا به ضرر ما میشه مریم خانم
ن اون سالی که سیاهی لشکر بودم نامردی نکردم همه رو منفی زدم به بچه ها حال دادم چون واسه دیدن سوالات اومده بودم فقط:D

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
پایداری یه چیز کاملاً نسبیه و تعریف واحد و مشخصی نداره.
این چیزی که گفتید مربوط به درس کنترل خطی میشه که باید اگه مثلاً در مبدا هم ریشه داشته باشیم، میتونه پایدار باشه. پایداری BIBO یا لیاپانوف و ... داریم که هر کدوم تعریف خودشون رو دارن.
اما مثلاً توی درس معادلات (که فضیه مفدار نهایی از اونجا به وجود اومده) اگه روی محور ریشه داشته باشیم، اسمش میشه ناپایدار و نمیشه از قضیه مقدار نهایی استفاده کرد.
همین موضوع توی درس مدار هم صادقه، یعنی ورودی سینوسی توی مدار به عنوان ناپایدار شناخته میشه. در بهترین حالت میتونیم بگیم که اگه میرایی سیستم رو بررسی کنیم میتونه به عنوان مرز ناپایداری باشه، ولی به هیچ وجه در درس مدار (که بحث ما بود) سینوس رو پایدار نمیدونن.
حتی توی یه قسمت از بحث کنترل خطی هم صریحاً گفته شده که سینوس هیچوقت نمیتونه پایدار باشه.
البته اگه قطب رو محور داشتیم تو معادلاتم نمیشه ناپایدار! چون در زمانهای خیلی زیاد میره به سمت نوسانی نمیتونیم مقدار نهایی ثابت واسش در نظر بگیریم واسه همین نمیشه از مقدار نهایی استفاده کرد چون به مقداری خاص میل نمیکنه و مرتبا کمو زیاد میشه(نوسان میکنه)

hoomif

عضو جدید
سوال دارم
بنظرتون من چیکار کنم؟
پارسال اردیبهشت فارغ التحصیل شدم. میخواستم شروع به خوندن ارشد کنم که دیدم آگهی استخدامی زدن شروع به خوندن درسهای اون کردم بعد هم آگهی استخدامی دیگه(2بار)(همانطور که میدونید اکثر درساشون با درسای ارشد یکی نبودن)واینطور شد که از اونجا مونده واز اینجا رونده شدم.پارسال اینطوری گذشت
امسال با تمام فراز ونشیب هایش واسه من(شاید 4-5ماه مفید خوندم) امانتونستم خوب امتحان بدم.اگه خونده هام را میتونستم پیاده کنم راضی بودم (مثلا سوال فوریه را نتونستم درست حل کنم!)وهمینطور تو درس ماشین چون بررسی مخم را خراب کرد.ماشینو با تمام آسونیش نتونستم بزنم
حالا خودمم توکار خودم موندم.خانواده میگن بیا برو آزاد بخون(هزینه وحشتناک+شرمندگی جلوی خانواده حین وبعد تحصیل)
ازیه طرف آزاد بخوای بخونی باید بری یه دانشگاه درست وحسابی مثل تهران قزوین یا تبریز که بما نزدیکترن.اما اگه بخوام تو نزدیکترین جای ممکن بخونم(تا هزینه ها بیاد پایین) میشم مثل امروز کارشناسیم که چقدر باید *بعد* فارغ التحصیلی بخونم تا خودمو به سطح دیگرانی که تو دانشگاههای *معمولی* خوندن برسونم.
خودم میخواستم با دردسترس ترین کار ممکن که همان سیم کشی است(چون کار دیگه ای تو دور وبرمون نیست که مربوط به برق باشه:شهرستان همینه دیگه)یه درآمدی داشته باشم وبعد با پولش برم کلاس(تهران) .شاید فرجی شد.
اما فکر نکنم خونواده موافق باشن
میگن بشین درستو بخون(آخه تحمیل هزینه دانشگاه آزاد به خانواده نامردیه وکار درستی نیست اونم تواین اوضاع واحوال گرونی.ازطرفی اکثر دانشگاههای شهرهای کوچکتر فقط به درد وقت تلف کردن میخوره وشهرهای بزرگ هم هزینش خیلی زیاد میشه)
ضمنا متولد66 هستم(عمرم تلف شد ورفت وزیر صفرم.چه بماند به صفر):thumbsdown:

دوست عزیز امید جان...شما بگو هدفت چیه؟؟؟

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من اصلا نمیتونم برم کلاس بیام کلا کتاب خوندن برام راحت تره
اگه زبونم لال قبول نشدم:)D)کتابای دکتر معتقدی رو بخونم کافیه کلاسشون هم همینجوریه؟

اون خلاصه ای که بچه ها گذاشتن اینجا(و به تاریخ پیوست) رو توی کلاس درس میده.همون و بخونی انگار رفتی کلاس.دنبالش نگرد 500 صفحه قبله:biggrin: من یه چند روز دیگه یه پست مفید توی وبلاگم میذارم کلا هر چی دارم میذارم! دانلود کنید

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون خلاصه ای که بچه ها گذاشتن اینجا(و به تاریخ پیوست) رو توی کلاس درس میده.همون و بخونی انگار رفتی کلاس.دنبالش نگرد 500 صفحه قبله:biggrin: من یه چند روز دیگه یه پست مفید توی وبلاگم میذارم کلا هر چی دارم میذارم! دانلود کنید

دستتون درد نکنه:)
ادرس وبلاگتونو هم بذارید ممنون میشم:redface:

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
البته اگه قطب رو محور داشتیم تو معادلاتم نمیشه ناپایدار! چون در زمانهای خیلی زیاد میره به سمت نوسانی نمیتونیم مقدار نهایی ثابت واسش در نظر بگیریم واسه همین نمیشه از مقدار نهایی استفاده کرد چون به مقداری خاص میل نمیکنه و مرتبا کمو زیاد میشه(نوسان میکنه)
این قضیه که خیلی واضحه ما داریم روش بحث میکنیم،
اصلاً حالت Transient که ما اون رو با نام پاسخ گذرا یا همون ترمای سینوسی میشناسیم، ترجمه دیگش ناپایدار هست.
بیخیال الان که دیگه کنکور رو دادن این بحثا فقط تحلیل انرژیه، من تسلیم!!

maryam_elec

عضو جدید
ببخشيد توروخدااا!معذرت!تقصير من نيست!اخه ضايع بود 105 دقيقه بيكار بشينم كه.دفترچه دومو دادن پاشدم.الك هم ي غلط زدم! اگه ميدونستم تو موفقيتتون تاثير داره همرو منفي مي زدممم!!!!!!

maryam_elec

عضو جدید

برای درصد خوب کسب کردن تو کنکور فقط باید دقت کنید...اگر آدم بی دقتی هستید به سختی میشه رتبه خوبی کسب کرد...ولو اینکه تو آزمونهای آزمایشی خوب نتیجه بگیرید.
بله.متاسفانه دقت وتمركزم پايينه.ضمنا ي خواهش! عكستونو عوض كن پليز.لااقل شبها.ادم ميترسه!!!!!!!!!

omid-power

عضو جدید

باز هم بحث شیرین پایداری

با این توضیح که چندماه پیش(فکرکنم3-4ماه) حرفی از ورودی سینوسی نبود
شایدم من ندیدم

omid-power

عضو جدید
دوست عزیز امید جان...شما بگو هدفت چیه؟؟؟

هدفم این بود که کار پیدا کنم که دیدم بعضی از درسا(مثل مدار) که تو استخدامی میاد: صفرم(یه کم بالاتر از صفر کلوین)
پس وقتی واسه ارشد بخونم دروس اصلی(قدرتی):مداروبررسی وماشین را یادمیگیرم واونوقت هم واسه کنکور خوندم هم واسه آزمونای استخدامی.
راستش همون پارسال هم نمیخواستم استخدامی شرکت کنم اما خانواده گفتن ومنم نه نگفتم واینجوری شد
از طرفی واسه کار:چون آزاد خوندم زیاد محلش نمیذارن .کافی بود؟(جلسه روانکاوی یک بیکار :que: )

آخرین ویرایش:

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دوران جهالت جواني عضو انجمن شعر نو بودم بهترين شعري كه سرودمو براتون ميذارم بي خيال درس بريد تو فاز احساسات:
[FONT=&quot]
شبانگاهی به شهر عشق چشمانت سفر کردم[/FONT]

[FONT=&quot]و با آن باغ قلبم را ز پاکی پر ثمر کردم[/FONT]

[FONT=&quot]نمی دانم چه شد کان لحظه دل دادم به دست تو[/FONT]

[FONT=&quot]منی کز اول عمرم ز دل دادن حذر کردم[/FONT]

[FONT=&quot]نه شور زندگی در من چو بی دردان به پا می بود[/FONT]

[FONT=&quot]نه از روی هوس بازی به روی تو نظر کردم[/FONT]

[FONT=&quot]پس عاشق شدن برتو غزل تنها پناهم گشت[/FONT]

[FONT=&quot]نمی دانی چه غوغایی میان این هنر کردم[/FONT]

[FONT=&quot]خدا را دلبرم زین سان مده آسان زکف من را[/FONT]

[FONT=&quot]منی که چند سالی را به پای تو به سر کردم[/FONT]

[FONT=&quot]زهجرت نازنین گر چه شود اغراق نا معقول [/FONT]

[FONT=&quot]حتی صحن دو چشمان را چو دریای خزر کردم[/FONT]

[FONT=&quot]دمادم از غم عشقت دلم آشفته تر می گشت[/FONT]

[FONT=&quot]ومن روح غزلها را به کوه غم سمر کردم[/FONT]

[FONT=&quot]برای خاطر نازت سرودم شعرهایم را[/FONT]

[FONT=&quot]نه بهر خاطر هر عاشق خونین جگر کردم[/FONT]

[FONT=&quot]میان دفتر شعرم هر آنچه بود غیر ازتو[/FONT]

[FONT=&quot]چو قلب خود ،حتی از لفظ پاک پاک تر کردم[/FONT]

سامان فريدسلطاني

mohsignal

عضو جدید
ببین عزیزم
توی مهد دموکراسی قانونی تصویب میکنند که هم جنس بازان اجازه ی ازدواج دارند که اگر تمامی موجودات به جز انسان می توانستند قانونی فسخ کنند اولین قانون حذفی اونهاست .اما تو همین کلکسیون دموکراسی قانون تصویب میکنند که خانم های محجبه اجازه تحصیل (که حداقل نیازهای یک انسان است)ندارن
ببین گلم بحث سر ازادی و لیبرال نیست بحث سر ایدیولوژیه.
من خودم اخرین باری که قران خوندم یادم نیست اما میگم چرا تو یه شبکه که به زبان فارسی پخش میشه کسی با این شرایط میاد
تازه من تا اینجاش زیاد نقدی ندارم گفتم اگه انتخاب بشه
یعنی این فرد میتونه یه الگو وا3 مخاطبایی بشه که فارسی صحبت میکنند موسیقی دوس دارن اما از ترس اطرافیان از ترس .... نمیرن تو این اکادمی.
همه ی این حرفای من وا3 وقتیه که انتخاب بشه ولی تا همین جاشم هم اونقدر مساله ی مهمی هست که بهش برای چند لحظه فکر کرد.
سلام
نمیدونم شما کدوم کشور و میگی که خانمهای محجبه اجازه تحصیل ندارند؟؟؟نتها کشوری که فک کنم این طرحو میخاست اجرا کنه اونم تنها تو چند تا دانشگاه اذربایجان یا ترکیه بود...که اینها هم کشورای دارای دموکراسی نیستن...به نظر من دموکراسی دقیقا یعنی که هر چی که مردم میخان همون شه نه اینکه یه عده قانونو تصویب کنن و مردم هم مجبور باشن اجراش کنن...بخاطر انحرافات اخلاقی تو جامعشون (فقط بخاطر نبود دین) اگه مردم اون کشور دوست دارن این کار کثیف و بد رو(همجنس بازی)ازاد بزارن /خوب زندگی اونها هستو میتونن هر جور خواستن زندگی کنن....شاید خاستن یه قانون بزارن که همه باید کچل باشن:D....اگه عده ای هم معترض بودن میتونن اعتراض کنن و قانونو عوض کنن این به نظر من معنی دموکراسی هست.
اما اینکه میان یک نفر رو با این شرایط میارن تو یه شبکه فارسی زبون در حالی که جامعه ایران اسلامیه درست نیست.
فقط خواستم نظرمو بگم:redface:...بیکاری بعد کنکوره دیگه:smile:

dadash masoud

عضو جدید
سلام
نمیدونم شما کدوم کشور و میگی که خانمهای محجبه اجازه تحصیل ندارند؟؟؟نتها کشوری که فک کنم این طرحو میخاست اجرا کنه اونم تنها تو چند تا دانشگاه اذربایجان یا ترکیه بود...که اینها هم کشورای دارای دموکراسی نیستن...به نظر من دموکراسی دقیقا یعنی که هر چی که مردم میخان همون شه نه اینکه یه عده قانونو تصویب کنن و مردم هم مجبور باشن اجراش کنن...بخاطر انحرافات اخلاقی تو جامعشون (فقط بخاطر نبود دین) اگه مردم اون کشور دوست دارن این کار کثیف و بد رو(همجنس بازی)ازاد بزارن /خوب زندگی اونها هستو میتونن هر جور خواستن زندگی کنن....شاید خاستن یه قانون بزارن که همه باید کچل باشن:D....اگه عده ای هم معترض بودن میتونن اعتراض کنن و قانونو عوض کنن این به نظر من معنی دموکراسی هست.
اما اینکه میان یک نفر رو با این شرایط میارن تو یه شبکه فارسی زبون در حالی که جامعه ایران اسلامیه درست نیست.
فقط خواستم نظرمو بگم:redface:...بیکاری بعد کنکوره دیگه:smile:
من هم میگم فرانسه کشور دموکراتیکی نیست اما خودشون خیلی اصرار دارن اینو بگن
http://commons.wikimedia.org/wiki/F...s_religious_symbols_in_schools.png?uselang=fa
http://hamshahrionline.ir/details/132070
در ضمن از حرف من نمیشه گفت که چون اونجا این مشکلات هست پس یه جای دیگه(منظورم اصلن ایران نیست)دموکراسی کامل برقراره و همه چی سر جاشه.

اما تعریف دموکراسی تصمیم گیری اکثریت برای جامعه نیست!بلکه تصمیم گیری نخبه گان منتخب اکثریت برای جامعه است که باید تصمیگیری نخبگان و انتخاب مردم ازادانه باشه که نزدیک ترین به این به نظر من امریکا و المان هست.ایشا... یه روزی یه جای دیگه هم بشه.

dadash masoud

عضو جدید
بچه ها فرض کنید یکی بخاد این تاپیکو بخونه که یه اطلاعاتی بگیره 100 اخیرو باید بی خیال شه.

از فردا دیگه پست نامربوط نمیزنم . فقط تو رو خدا مارو تحریک نکنین!!!!

ما که رفتیم 7سامورایی نیگا کنیم
شب خوش.

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
*از آینه بپرس نام نجات دهنده ات را*
با احترام به ارشد 1367

یه بار اومدم یه نفر خوشتیبو بغل کنم خوردم به آینه

omid-power

عضو جدید
بچه ها فرض کنید یکی بخاد این تاپیکو بخونه که یه اطلاعاتی بگیره 100 اخیرو باید بی خیال شه.

از فردا دیگه پست نامربوط نمیزنم . فقط تو رو خدا مارو تحریک نکنین!!!!

ما که رفتیم 7سامورایی نیگا کنیم
شب خوش.

حداقل بذار یه هفته از آزمون بگذره
بعد

pes

عضو جدید
صدرصد زیر 500میاری
شما کنترل والکترونیک رو از کدوم کتابا خوندی؟؟؟
الک رو با مهندس کهن کلاس بودم و کنترل با استاد شیرین آبادی
اشتباه کردم بقیه رو کلاس نرفتم الان خیلی پشیمونم
البته کلا کم می خوندم
واسه افرادی مثل تیپ من که خیلی نمی تونند یه جا بشینند و تمرکز کنند و درس بخونند بهترین را کلاسه
من روزی 2 ساعت می خوندم غیر از روزی که کلاس بودم از صبح تا شب از مهر هم شروع کردم

وضعیت
موضوع بسته شده است.