گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

M@HY@R93

عضو جدید
سلام به برو بچ مهندس گل خودم......
بچه ها یه سوال میپرسم خداوکیلی مردونه جواب بدیدهرکی میدونه......من الان شاغلم ماهی700تومن میگیرم بالیسانس کنترل وابزاردقیق وقت دارم واسه ارشد بخونم فقط تواین موندم این وقت اضافی رو بچسبم واسه ارشد بخونم یا بچسبم به شغل دوم ووضع مالیم رو خوب کنم وتشکیل زندگی بدم...درضمن 24سالمه......اصن سوال شده واسم که واسه چی ارشد میخونید دلیلتون روبگیدبلکه ماهم انگیزه پیداکردیم البته این حس منو بچه هایی میدونند که باس خودشون گلیم خودشونو از اب بیرون بکشندوکارکنند ووضعشون رو خوب کنند از لحاظ مالی وگرنه اونایی که پولدارن شاید درک نکنند چی میگم........
خیلی مشتی هستید جوابمو بدید...اگه هم جوابتونو نمیخایید اینجا بصورت عمومی بنویسیدواسم پیام خصوصی بفرسید...وجدانا گیج شدم هم دلم میخاد درس بخونم هم ازطرفی باس وضع مالیم رو خوب کنم موندم این وسط سرگردون.....
:confused:
خیلی مشتی هستین جوابمو بدین.دمتون گرم
;)

دوست عزیز باید ببینی هدفت چیه و دنبال چی هستی مثل معروف علم یا ثروت :que:.
اگر شرایطشو داری که بخونی ادامه بدی خیلی به نفعته با تحصیلات بالاتر شرایط کاری بهتری هم میتونی داشته یاشی ولی اگر دو دودلی و هنوز هدفت مشخص نیست دورووره درس نرو که بخونش نیستی فقط وقت و پولتو هدر میدی
پس :

اول خوب فکر کن بعد تصمیم بگیر .
موفق باشی ;)

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
واسه ازمون پارسه اماده ميشي؟!:دي
اتفاقا امروز اين دو فصلو خوندم
با تمرين حل كردن زياد راه ميفتي نگران نباش فقط به خودت تلقين نكن بلد نيستي

Sent from my iPhone using Tapatalk
:eek:
. خیلی خوبه ها. آفرین. حالا تبدیل فوریه من بلدم. ولی سری فوریه خ طول کشید دستم بیاد چی به چیه و تازه رسیدم وسطاش و الان میفهمم تا حدودی. یه روزه خیلی خوبه ها. مرسی استرس گرفتم یه کم. کاربری که گفتین با این بحث مشکل دارین یه کم حوصله به خرج بدین درست میشه. هیچی نیست. البته اولش برای من خیلی بود الان که یه کم راه افتادم میگم هیچیه. صبر کنید یه کم.

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

:eek:
. خیلی خوبه ها. آفرین. حالا تبدیل فوریه من بلدم. ولی سری فوریه خ طول کشید دستم بیاد چی به چیه و تازه رسیدم وسطاش و الان میفهمم تا حدودی. یه روزه خیلی خوبه ها. مرسی استرس گرفتم یه کم. کاربری که گفتین با این بحث مشکل دارین یه کم حوصله به خرج بدین درست میشه. هیچی نیست. البته اولش برای من خیلی بود الان که یه کم راه افتادم میگم هیچیه. صبر کنید یه کم.

مرسي:دي البته فقط پيوستشو خوندما واسه ازمون گسسته ازمون بعدشع
البته تبديل فوريه مباحثش سنگين تره!
استرسم تا حدودي خوبه:دي

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مرسي:دي البته فقط پيوستشو خوندما واسه ازمون گسسته ازمون بعدشع
البته تبديل فوريه مباحثش سنگين تره!
استرسم تا حدودي خوبه:دي

آها شما سیگنالو میگین. من ریاضی منظورم بود. من تو سیگنال هیچ مشکلی با سری ها نداشتم هیچ وقت. اتفاقا دیروز که به دوستم میگفتم خ تعجب میکرد هی میگفت همونه که تو سیگناله چرا انقد گیر کردی و این حرفا. من یه نگاهی کردم سیگنالو دیدم راست میگه. سیگنالم هیچی نخوندم وای . ولی میدونید ماهیت سوالاش فرق داره خوب. نمیدونم ولی شکر خدا راه افتادم حالا تست بزنم دیگه خ خوب میشه. ولی بهترین توصیه تو مباحثی که اینطوری آدم گیر میکنه توش صبره. باید صبر کرد.

Kaka_s

عضو جدید
اخه تراز نفر اول الكترونيكو نكا كني تو گرايش مخابرات ٥٠ شده! ولي نفر اول مخابرات نيستش! نفر اول مخابرات ترازش ٤٨ هستش

آها از اون لحاظ! والا نمیدنم دیگه اما خودتو درگیر این مسائل نکن مسعود جان زیاد مهم نیس. بعدشم من از همین تریبون اعلام میکنم رتبه اولو میدم به خودت من انصراف میدم.:D;)

malih9068

عضو جدید
Re: گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

اخه تراز نفر اول الكترونيكو نكا كني تو گرايش مخابرات ٥٠ شده! ولي نفر اول مخابرات نيستش! نفر اول مخابرات ترازش ٤٨ هستش

اره چرا اینطوری؟بهش دقت نکرده بودم.....

Send from my sony using Taptalk

llvll.asoud

کاربر ممتاز

آها از اون لحاظ! والا نمیدنم دیگه اما خودتو درگیر این مسائل نکن مسعود جان زیاد مهم نیس. بعدشم من از همین تریبون اعلام میکنم رتبه اولو میدم به خودت من انصراف میدم.:D;)

نگاه كردن به درصداي رتبه هاي برتر ميتونه ديد خوبي بده ببينيم عملكردمون چطورياس چقدر فاصله داريم بقيه كدوم درسارو بهتر كار كردن و ...
من بعد ازمون ميخواستم شنبش برم دفترچه سربازيمو بگيرم بفرستم :دي
رتبه يك كجا بود برادر من

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
سلام دوستان.. برا مدار حل تستهای سراسری قبل سال ۸۰ واجبه یا وقت تلف کردنه? کلا شماها از چ سالی به بعد حل میکنین?

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

amir3620

عضو جدید
من که 85 به بعد رو کامل و 85 به قبل رو فقط پاسخنامه اش رو مطالعه میکنم. راستی برای مدارهایی که غیر خطی اند مثل مقاومت حل شون چطوریه کتاب تقوی که توضیحی نداره کسی از دوستان جزوه خوبی سراغ داره ؟ کهن وکریمی که جزواتشان توی این مبحث کمی گیج کننده بود.....................

Kaka_s

عضو جدید
سلام دوستان.. برا مدار حل تستهای سراسری قبل سال ۸۰ واجبه یا وقت تلف کردنه? کلا شماها از چ سالی به بعد حل میکنین?

برای مدار از 67 تا همین پارسال همه تستا مهمند بنظرم. جز معدود درساییه که همه تستاش ارزش داره.

sanup2006

عضو جدید
من تو درس خوندن به اشباع رسیدم !!!!:cry:
دیگه اینقدر سخت شده و غیر قابل فهم که دیگه درجا میزنم.:confused:
خدا خودش راه بندازمون :D

llvll.asoud

کاربر ممتاز

سعي كن بازه هاي درس خوندنتو كم كني تعداد درسارو زياد كني
هروقت احساس خستگي كردي اون درسو ببند درس ديگه بخون
تنوع بده به درس خوندنت

malih9068

عضو جدید

خیلی به خودت سخت نگیر اگر ساعت مطالعه ات خیلی زیاده یکی دو روز کمتر بخون که مغز یکم ریکاوری بشه!

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

من که 85 به بعد رو کامل و 85 به قبل رو فقط پاسخنامه اش رو مطالعه میکنم. راستی برای مدارهایی که غیر خطی اند مثل مقاومت حل شون چطوریه کتاب تقوی که توضیحی نداره کسی از دوستان جزوه خوبی سراغ داره ؟ کهن وکریمی که جزواتشان توی این مبحث کمی گیج کننده بود.....................
حل خاصی نداره .. اتفاقا تقوی خوب گفته این قسمتو.. سعی کن بتونی از دید عنصر غیرخطی تونن بزنی .. اینجور ک یادمه. ی همچین چیزی.

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها آزمون اینترنتی نصیر چطوره بنظرتون؟؟ارزش داره اسم بنویسیم؟؟؟محک خوبی هستی برای اینکه بفهمی چیکار کردی؟؟

کارنامه چی میدن؟

amir3620

عضو جدید
به نظرمن که ازمون نصیر خوبه چرا که اساتید خوبی ازمونها رو طراحی میکنند مثل ریاضیات و معادلات کریمی و.......... البته نمی دونم ایا ازمونهای اینترنتی اش هم همین طوره . منم تصمیم دارم جامع هاش رو شرکت کنم چرا که فعلا کمی عقبم و نمی تونم به ازمونهای 25درصد و50 درصد برسم ودرصد پایین هم یعنی روحیه ی داغون ..........

soroush.

عضو جدید
برای تست های ر-مهندسی میانگین زمانی که باید در نظر گرفت برای زدنش :smile: چقدره ؟

amir3620

عضو جدید
بستگی داره به تعداد درسهایی که میخواهی بزنی مثلا اگه زبان رو نخواهی بزنی وقت مدار و ریاضی بیشتر میشه دفتر چه اول 150 دقیقه وقت داره و دفتر چه دوم هم 8 درس وجود داره که عموما 4 درس رو مطالعه می کنیمو تست میزنیم یعنی هر تست حدود 3 دقیقه البته اگه زبانم بخواهی بزنی دفتر چه اول میشه 150/54 یعنی هرتست 150 ثانیه و........... واین شمایید که باید این زمان رو محاسبه کنید.......

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی داره به تعداد درسهایی که میخواهی بزنی مثلا اگه زبان رو نخواهی بزنی وقت مدار و ریاضی بیشتر میشه دفتر چه اول 150 دقیقه وقت داره و دفتر چه دوم هم 8 درس وجود داره که عموما 4 درس رو مطالعه می کنیمو تست میزنیم یعنی هر تست حدود 3 دقیقه البته اگه زبانم بخواهی بزنی دفتر چه اول میشه 150/54 یعنی هرتست 150 ثانیه و........... واین شمایید که باید این زمان رو محاسبه کنید.......

ببخشید دوست عزیز زمان دفتر چه اول 105 دقیقه ست نه 150 دقیقه.حالا اگه زبان رو نزنی برای هر سوال 4 دقیقه و 3 ثانیه وقت داری

و دفترچه دوم هم 150 دقیقه وقت داره.اگه 3 تا درس رو انتخاب کنی هر سوال 4 دقیقه و 15 ثانیه وقت داری

mahdi_ml

عضو جدید
به نظرمن که ازمون نصیر خوبه چرا که اساتید خوبی ازمونها رو طراحی میکنند مثل ریاضیات و معادلات کریمی و.......... البته نمی دونم ایا ازمونهای اینترنتی اش هم همین طوره . منم تصمیم دارم جامع هاش رو شرکت کنم چرا که فعلا کمی عقبم و نمی تونم به ازمونهای 25درصد و50 درصد برسم ودرصد پایین هم یعنی روحیه ی داغون ..........

دوستان همینطور که به سوالات و کیفیتشون اهمیت میدین به نحوه و محل برگزاری آزمون توی شهرتون هم اهمیت بدین پارسال تو آزمون های یکی از موسسات بچه ها اکثرشون یه آزمون دیگه ثبت نام کردن.....چون بقدری حوزه امتحانی پر سر و صدا بود که انگار تو استادیوم نشستی داری امتحان میدی!!!!

llvll.asoud

کاربر ممتاز

دوستان همینطور که به سوالات و کیفیتشون اهمیت میدین به نحوه و محل برگزاری آزمون توی شهرتون هم اهمیت بدین پارسال تو آزمون های یکی از موسسات بچه ها اکثرشون یه آزمون دیگه ثبت نام کردن.....چون بقدری حوزه امتحانی پر سر و صدا بود که انگار تو استادیوم نشستی داری امتحان میدی!!!!

اي كاش ازمونهاي ازمايشي حوزه هاشون همينطوري كه شما ميگفتيد ميبود!
من پارسال يه موسسه ميرفتم واسه ازمون كه خودم بودم فقط!
واسه همين امسال جاي شلوغي رو انتخاب كردم
بهتره از الان توي حوزه شلوغ ازمون بديد تا عادت كنيد سر جلسه كنكور سروصدا شد بهم نريزيد

M@HY@R93

عضو جدید
اي كاش ازمونهاي ازمايشي حوزه هاشون همينطوري كه شما ميگفتيد ميبود!
من پارسال يه موسسه ميرفتم واسه ازمون كه خودم بودم فقط!
واسه همين امسال جاي شلوغي رو انتخاب كردم
بهتره از الان توي حوزه شلوغ ازمون بديد تا عادت كنيد سر جلسه كنكور سروصدا شد بهم نريزيدSent from my iPhone using Tapatalk

منم با نظر شما موافقم به نظر منم ازمون خوب باید شرکت کنندهای زیادی داشته باشه به همین خاطر هست که میگن ازمون نوعی شبیه سازی کنکوره و جامعه اماری ازمون خیلی مهمه. ازمون خلوت که بدرد نمیخوره باید شلوغ باشه باید رقیباتو از نزدیک ببینی وبترسی تا تلاشتو بیشتر کنی :)
دوستای گلم برای همتون ارزوی موفقیت میکنم و امیدوارم به نتیجه دلخواهتون برسین.

Majid Nemo

عضو جدید
دوستان این مطلب رو امروز صبح خوندم برام جالب بود امیدوارم شما م خوشتون بیاد :)

تعدادی موش آزمایشگاهی رو به استخر آبی انداختند و زمان گرفتند تا ببینند

چند ساعت دوام میاورند،حداکثر زمانی که موشها توانستند دوام بیاورند

17 دقیقه بود.
سری دوم موشها را با توجه به اینکه حداکثر 17 دقیقه می توانند زنده بمانندبه همان استخر انداختند،اما این بار قبل از 17 دقیقه نجاتشان دادند.
بعد از اینکه زمانی را نفس تازه کردند دوباره انها را به استخر انداختند.
حدس بزنید چقدر دوام آوردند؟
26ساعت !!!!!!!!!!!!
پس از بررسی به این نتیجه رسیدند که علت زنده بودن موش ها این بوده است که انها امیدوار بودند
تا دستی باز هم انها را نجات بدهد و توانستند این همه دوام بیاورند!

امید، قوه محرک زندگی است.

______________________________________________________________________________________________________
گذشته رو اگه به دوش بکشی کمرت خم میشه ولی اگه بذاری زیر پات قدت بلند تر میشه ...

alk1370

کاربر بیش فعال
دوستان این نوشته رو هم بخونید که همراه با متن آقا مجید انگیزه مون چند برابر بشه:victory:

سرعت آهو 90 کیلومتر در ساعت است در حالی که سرعت شیر 57 کیلومتر در ساعت است در اغلب موارد آهو طعمه ی شیر می شود آیا میدانید چرا؟؟؟
.
.
.
چون آهو در حال فرار ایمان دارد که شکار شیر است و در مقایسه با شیر ضعیف تر است.
ترس او از شکار شدن باعث می شود که او برای سنجش فاصله اش با شیر مدام به پشت سر نگاه کند که به خاطر همین سرعتش بسیار کم می شود تا جایی که شیر می تواند به او برسد!!!¡¡¡
اگر آهو به پشت سرش نگاه نکند طعمه ی شیر نمی شود!
اگر آهو به سرعت خود ایمان داشت همانگونه که شیر به نیرویش ایمان دارد هیچگاه طعمه ی شیر نمی شود !

این قصه ی خیلی از ما ادم ها هم هست اگر به خودمون ایمان نداشته باشیم و در طول زندگی همه اش به پشت سر نگاه کنیم و به مرور خاطرات گذشته مون بپردازیم این میشه که از زندگیمون عقب می مونیم و آینده رو هم از دست میدیم

malih9068

عضو جدید

خیلی قشنگ بودن و بسیار مفید اما الان ما موشیم یا شیر یا اهو؟؟;);)

enstien

عضو جدید
سلام خسته نباشید به نظرتون فضای حالت توی کنترل امسال میاد ؟؟
چون فضای حالت افتاده توی سرفصلای کنترل مدرن ، پارسالم که ازش سوالی نیومده به نظرتون بخونم یا نخونم :question:
مرسی

Arman-7

عضو جدید
چون فضای حالت افتاده توی سرفصلای کنترل مدرن ، پارسالم که ازش سوالی نیومده به نظرتون بخونم یا نخونم :question:
مرسی

سلام دوست عزیز
تنها درسی که به جد اصلا قابل پیش بینی نیست همین درس کنترله اگر کل درس کنترل رو خوندین حتما فضای حالت هم بخونید چون امکانش هست که ترکیبی از مباحث مختلف و فضای حالت بدن!

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
مرسی

سلام عليكم ,سلامت باشي,شمام خسته نباشي.
راستش بارسال ,بجه ها با منبع موسخ ,اومدن كفتن حذفه ,جون رفته تو كنترل مدرن ,علاوه بر اين براي الكترونيك هم يك يا دو ه فصل ل حذف بود ,يه فصل لوسي داره الكترونيك هاااا, اسمش يادم رفته, خيلي فصل لويسيه :D اون به الكترونيك سه رفته. سوالم ازشون نيومد

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

سلام عليكم ,سلامت باشي,شمام خسته نباشي.
راستش بارسال ,بجه ها با منبع موسخ ,اومدن كفتن حذفه ,جون رفته تو كنترل مدرن ,علاوه بر اين براي الكترونيك هم يك يا دو ه فصل ل حذف بود ,يه فصل لوسي داره الكترونيك هاااا, اسمش يادم رفته, خيلي فصل لويسيه :D اون به الكترونيك سه رفته. سوالم ازشون نيومد
اون فصل لوس اسمش پاسخ فرکانسیه.. کلا هر درسی یه فصل لوس داره.. مثلا همین تحلیل دایمی سینوسی تو مدار خیلی لوسه..
اصلا حالت دایمی سینوسی خر است :D

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا