گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Sajjad_k

عضو جدید
فکر نمی کنم با این همه فارغ التحصیل شانسی برای تدریس باقی بمونه مگه پارتی داشته باشی

نمی دونم شاید درست بگید،ولی من طرز تفکرم اینجوری نیست... با این دید اگه بخوایم بگیم پس اینجوری هم هست که : "کار نیست آقا کار کجا بود..مگه اینکه پارتی داشته باشی" شما سعی کن توی رشته خودت که علاقه هم داری تاپ باشی بعدش فرصت ها ایجاد میشه... من امیدوارم ...

amir3620

عضو جدید
شايد با دكتري بشه استخدام شد ولي با ارشد بعيده مگه با حقوق هايي پايين من خودم از اين موارد ديدم كه وقتي ازشون مي پرسي چرا تدريس ميكنيد ميگن فقط به خاطر رزومه كاريش.

alielec

عضو جدید
دیپلم داریم 4.5 میلیون حقوق می گیره!باورتون بشه.مس سرچشمه.حالا شما اینجا همه ش آیه ی یاس بخونید

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
دیپلم داریم 4.5 میلیون حقوق می گیره!باورتون بشه.مس سرچشمه.حالا شما اینجا همه ش آیه ی یاس بخونید
دوست عزیز فوق لیسانسی هم داریم که برای 500 تومن التماس میکنه.

کارفرما اون دیپلمی رو که شما میگی با 10 تا دکترا عوض نمیکنه چون اون طرف هم سابقه داره و هم تخصص، این دو تا هم فقط با کار عملی به دست میاد و تو دانشگاه یک اپسیلون هم بهتون یاد نمیدن.

amir3620

عضو جدید
منم دقيقا همينو ميگم كسي كه تجربه وسابقه كارداره احترام وجايگاه بهتري داره از كسي كه فقط به دنبال درسه .افسوس كه دير به اين نتيجه رسيدم
درس زماني خوب بود كه تعداد وظرفيت قبولي پاييني دانشگاهها داشتند نه حالا كه اگه ازمون استخدامي هم باشه هزاران نفر شركت مي كنند تا شايد جزوءمحدود كساني باشند كه استخدام مي شند تازه اگه فقط ملاك سطح علمي باشه نه سابقه كارو روابط........

shahamiri

عضو جدید
منم دقيقا همينو ميگم كسي كه تجربه وسابقه كارداره احترام وجايگاه بهتري داره از كسي كه فقط به دنبال درسه .افسوس كه دير به اين نتيجه رسيدم
درس زماني خوب بود كه تعداد وظرفيت قبولي پاييني دانشگاهها داشتند نه حالا كه اگه ازمون استخدامي هم باشه هزاران نفر شركت مي كنند تا شايد جزوءمحدود كساني باشند كه استخدام مي شند تازه اگه فقط ملاك سطح علمي باشه نه سابقه كارو روابط........
مهندس عزیز ماهی را هر وقت از آب بگیری تازست.پس از الان به دنبال ی کار در کنار درس باش.هیچ وقت دیر نیست.

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
نمیدونم نظرم درسته یا نه . اما میگم کسی که ارشد میخونه باید ادامه بده واسه دکتری و یک استاد تحقیقاتی پژو هشی بشه . و زمینه کاریش تدریس باشه . و تلاش کنه جزهیئت علمی بشه . حداقل حقوق هیئت علمی فک کنم7میلیون باشه . (حقوق ثابت)
ولی اگر شخص میخواد تو زمینه فنی مهندسی فعالیت کنه باید از یه جایی شروع کنه . ارشد بخونه بد نیس که هیچ خیلی هم خوبه ولی باید از یه جایی شروع کنه .
...

فروردین امسال رفته بودم مصاحبه برق منطقه ای شهر ری
حدودا 200 نفری بودن .
از خودم نمیگم. ولی تموم مهندسایی که اومده بودن ارشد و کارشناسی کار رو قبول نمیکردن و میگفتن ما مهندسیم!!!!حقوق اولیه ش 1.5 بود . بعد از 4 سال ارتقا رتبه. ولی این 4 سال باید مثل کارگر بود. و خطوط و ترانس های فشار متوسط رو تعمیر نگه داری کرد . شاید هنوز نیرو بخوان. و منظورم از یه جایی شروع کردن همینه که کارگری با ماهی 1.5 شروع بشه و بعدش پیشرفت میشه . برادر من با ماهی 250 هزار تومن شروع کرد . نمیگم الان حقوقش چقدره :d

shahamiri

عضو جدید
دوستان عزیز اینجا دور هم جمع شدیم از تجربیات هم استفاده کنیم تا وقت کمتری برای رسیدن به هدف صرف بشه و اشتباهت هم رو تکرار نکنیم.
تو دانشگاه ها مشکلات هست و برای کار همه مشکل داریم ولی ادعا میکنیم که مهندسیم پس بیاییدبه جای این که نا امید باشیم امیدوارانه به آینده فکر کنیم و پیش بریم.

در همه جای دنیا مشکل همینه برای درس و درس خواندن ارزش قائل نمی شوند پس سعی کنیم برای دل و پیشرفت خودمون درس بخوانیم، این تنها راهه.

به امید موفقیت همه شما دوستان عزیز.

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
اون چیزی رو که دوست دارید انتخاب کنید و بدون وشک وتردید براش تلاش کنید
طوریکه چند سال بد نگین وای کاش این کارو نمیکردم...
بنظر من ادامه تحصیل تا پایان دکترا با هر نتیجه ی شغلی معلوم یا نامعلوم یا شاغل بودن یا تجربه ی کافیه شغلی هر دوش نیاز به انگیزه و پشتکار فراوان داره پس این وسط علاقه مهمه...
اگه افکار مزاحم و کارای اضافه نداشته باشین شاید شاید بشه هر دوشو با هم پیش ببرین یعنی هم درس بخونید هم شاغل باشین اما خب اونوقت باید تمام وقت تو خودتون باشین و از تفریحات و... دست بکشید
بهتره هر چه سریعتر تصمیم بگیرید زمان تنگه
فقط یادتون باشه دست زیاد شده و اگه میخوایین موفق باشین تو هر زمینه ای که توش قدم میذارین باید یک باشید

amir3620

عضو جدید
ممنونم از همه ي نظرات دلگرم كنندتان منم نمي گم كه كلا مدرك به درد نمي خوره ولي خوب فاصله گرفتن از بازار كار وبروز نبودن اشتباهه متاسفانه بيشتر دانشگاهها هنوز فقط براشون سرفصلها مهمه نه بروز كردن امكانات دانشگاهشون مثلا plc هاي دانشگاههايي كه من درس خوندم فكر نمي كنم بيرون پيدا بشه پس نميشه فقط درس خوند و اميدوار بود تازه با اين روند دانشگاهها بعيده در سالهاي اينده استقبال چنداني در ادامه تحصيل در بين هنرستاني ها پيدا بشه فكر مي كنم با اين روند فاصله گيري دانشگاهها از بازاركارنشه اميدوار به عضويت درهيات علمي بود اصلا مي دونيد چه تعداد بالايي دكتري دارند ميگيرند وچند درصد ميتونند بعنوان هيات علمي استخدام بشن

shahamiri

عضو جدید
ممنونم از همه ي نظرات دلگرم كنندتان منم نمي گم كه كلا مدرك به درد نمي خوره ولي خوب فاصله گرفتن از بازار كار وبروز نبودن اشتباهه متاسفانه بيشتر دانشگاهها هنوز فقط براشون سرفصلها مهمه نه بروز كردن امكانات دانشگاهشون مثلا plc هاي دانشگاههايي كه من درس خوندم فكر نمي كنم بيرون پيدا بشه پس نميشه فقط درس خوند و اميدوار بود تازه با اين روند دانشگاهها بعيده در سالهاي اينده استقبال چنداني در ادامه تحصيل در بين هنرستاني ها پيدا بشه فكر مي كنم با اين روند فاصله گيري دانشگاهها از بازاركارنشه اميدوار به عضويت درهيات علمي بود اصلا مي دونيد چه تعداد بالايي دكتري دارند ميگيرند وچند درصد ميتونند بعنوان هيات علمي استخدام بشن
حرف شما کاملا درسته ولی باز هم علاقه حرف اول رو میزنه یک مثال از خودم میزنم چون علاقه زیادی به رشته برق داشتم اول این که بیشتر از اونی که خرج دانشگاه کنم خرج کتاب هام کردم
بعد از اون تمام کتاب های درس ماشین رو دارم و خواندم چون علاقه داشتم.
با این که گرایشم قدرته چون به الکترونیک علاقه داشتم در اون زمینه هم فعالیت داشتم و تا اونجایی که توانستم نرم افزار های الکترونیک کار کردم و به واسطه همین به روبات و رشته روباتیک علاقه مند شدم و الان دارم تدریس می کنم در موسسات خصوصی و برام مثل تفریحه و کار اصلیم گرایش خودمه (قدرت).
براتون آرزوی موفقیت دارم.

f.babaei

عضو جدید
سلام دوستان مدتیه توی یک دوراهی گیر کردم اگه بخواهم ادامه تحصیل بدم باتوجه به تعداد زیاد فارق التحصیلان ارشد عملا کاری با این مدرک نمیشه پیدا کردویک جور وقت تلف کردنه؟ در طول مدتی که درس میخوانم فقط یک سری مطالب حغظی وغیر کاربردی یاد گرفتم که اصلا کمکی به یاد گیری وکسب مهارتی که بشه باهاش کاری پیدا کردنمیکنه العان بین این دوراهی ماندم برای کنکور وقت بگذارم یا کلا قید ارشد رو بزنم وبه دنبال کار وکسب مهارت عملی باشم.نظرشماچیه؟
بنظرم اگه بتونی هم برای ارشد بخونی هم کار کنی ومهارت کسب کنی خیییییییییییییییلی بهتره تا اینکه یه بعدی تصمیم بگیری . هر چی انتخاب هات بیشتر باشه بعدا دستت بازه واسه تصمیم گیری!
البته کار مشکلی هست اما نشد نداره. من که خودم دارم روش کار میکنم
موفق باشید

M@HY@R93

عضو جدید
*برنامه مطالعه فصل تابستان

پیشنهاد میشودکه از سیستم زوج و فرد کردن ایام هفته استفاده نمائید؛روزهای زوج هفته ریاضیات ارشد(ریاضی مهندسی-معادلات-آمار) و مدارهای الکتریکی و روزهای فرد هفته دو درس دیگر.....
و اگر ساعات مطالعه شما در ایام تابستان بیشتر از 7 ساعت است در طول شبانه روز،به جای مطالعه دو درس، روزی سه درس مطالعه کنید. در واقع سه درس روزهای زوج و سه درس روزهای فرد.
به عنوان مثال در تابستان بصورت زیر عمل کنید:
روزهای زوج که قرار است ریاضیات و مدار را مطالعه کنید، در دو نوبت صبح و نوبت عصر و هر کدام 2+2، مجموعا 4 ساعت صبح و 4 ساعت عصر برای ریاضیات و مدار زمان مطالعه اختصاص دهید و نوبت شب را به مدت 1تا2 ساعت به مرور مطالب مطالعه شده در طول روز اختصاص دهید.
روزهای زوج
مثلا:
برنامه نوبت صبح:
11-9 ریاضیات
1-11 مدار

برنامه عصر:
6-4 ریاضیات
8-6 مدار

روزهای فرد
مثلا:
برنامه نوبت صبح:
11-9الکترومغناطیس
1-11 ماشین

برنامه نوبت عصر:
6-4الکترومغناطیس
8-6 ماشین

-نوبت شب: در نوبت شب قبل از خواب لطفا مروری سریع بر مطالب مطالعه شده در طول روز داشته باشید....حدود 1-2 ساعت و سوالات و مطالب نکته دار را مجددا بررسی کنید.

توجه: روزهای جمعه هم فقط مرور داشته باشید و به بررسی و مطالعه مجدد مباحثی که با مطالعه اولیه در طول هفته درست متوجه نشدید و اشکال در آنها داشتید، بپردازید.
بقیه زمان هم اختصاص به امور شخصی و تفریح مثلا بیرون رفتن و بودن در کنار فامیل و دوستانی که خوش صحبت و خوش برخورد هستند و بودن در کنار آنها و گفتن و خندیدن در کنار آنها باعث شارژ روحی شما می شود و سرحال تر می شوید، اختصاص پیدا کند.

Sajjad_k

عضو جدید
*برنامه مطالعه فصل تابستان

پیشنهاد میشودکه از سیستم زوج و فرد کردن ایام هفته استفاده نمائید؛روزهای زوج هفته ریاضیات ارشد(ریاضی مهندسی-معادلات-آمار) و مدارهای الکتریکی و روزهای فرد هفته دو درس دیگر.....
و اگر ساعات مطالعه شما در ایام تابستان بیشتر از 7 ساعت است در طول شبانه روز،به جای مطالعه دو درس، روزی سه درس مطالعه کنید. در واقع سه درس روزهای زوج و سه درس روزهای فرد.
به عنوان مثال در تابستان بصورت زیر عمل کنید:
روزهای زوج که قرار است ریاضیات و مدار را مطالعه کنید، در دو نوبت صبح و نوبت عصر و هر کدام 2+2، مجموعا 4 ساعت صبح و 4 ساعت عصر برای ریاضیات و مدار زمان مطالعه اختصاص دهید و نوبت شب را به مدت 1تا2 ساعت به مرور مطالب مطالعه شده در طول روز اختصاص دهید.
روزهای زوج
مثلا:
برنامه نوبت صبح:
11-9 ریاضیات
1-11 مدار

برنامه عصر:
6-4 ریاضیات
8-6 مدار

روزهای فرد
مثلا:
برنامه نوبت صبح:
11-9الکترومغناطیس
1-11 ماشین

برنامه نوبت عصر:
6-4الکترومغناطیس
8-6 ماشین

-نوبت شب: در نوبت شب قبل از خواب لطفا مروری سریع بر مطالب مطالعه شده در طول روز داشته باشید....حدود 1-2 ساعت و سوالات و مطالب نکته دار را مجددا بررسی کنید.

توجه: روزهای جمعه هم فقط مرور داشته باشید و به بررسی و مطالعه مجدد مباحثی که با مطالعه اولیه در طول هفته درست متوجه نشدید و اشکال در آنها داشتید، بپردازید.
بقیه زمان هم اختصاص به امور شخصی و تفریح مثلا بیرون رفتن و بودن در کنار فامیل و دوستانی که خوش صحبت و خوش برخورد هستند و بودن در کنار آنها و گفتن و خندیدن در کنار آنها باعث شارژ روحی شما می شود و سرحال تر می شوید، اختصاص پیدا کند.

ممنون جالب بود...خودتون نوشتید یا از کسی مشاوره گرفتید؟

alielec

عضو جدید
حداقل حقوق هیئت علمی فک کنم7میلیون باشه . (حقوق ثابت)

شما حداکثر رو گفتی برادر من!استادیاری که تازه بعد از اتمام دکتراش که بورسیه هم بوده هیئت علمی شده بیشتر از 2.5-3 میلیون بهش نمی دن.
استاد تمام با سابقه کار 30 سال با بالاترین پایه ی ممکن 7-8 می گیره.اینا رو که میگم روی هوا نمی گم بابام استاد دانشگاهه

Sajjad_k

عضو جدید
حالا چه عجله ایه :D دوشنبه شب میاد جوابا دیگه...ایشالله که خوبه جوابا

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
بجه هاخبري ازاعلام نتايج نشد؟يعني ممكنه فرداشب بزنن؟

خوش بحال اوناییکه لحظخ شماری میکنن واسه نتایج چون میدونن زحمت کشیدن و زحمتشون به ثمر نشسته
ایشالا سال بعد ماهم جز نفرات برتر باشیم :cool:

controlqueen

عضو جدید
خوش بحال اوناییکه لحظخ شماری میکنن واسه نتایج چون میدونن زحمت کشیدن و زحمتشون به ثمر نشسته
ایشالا سال بعد ماهم جز نفرات برتر باشیم :cool:

اره واقعا؛ماكه امسال جزنفرات برترنيستيم اميدوارم سال بعدباشيم‏!‏

rezaele

عضو جدید
سلام دوستان گلم شب همگی بخیر
فک کنم کمتر از 48 ساعته دیگه نتایجا اعلام کنن و ببینیم چیکار کردیم الان هم خودم زیاد استرس ندارم و میدونم که رتبم خوب نمیشه
دوستان ی کمکی بهم کنید من چند وقتی هست که ی پیشنهاد کاریه توپ بهم شده که درسی که تا الان خوندما شامل میشه و اینکه خیلی وسیعه و عالی و
مهمتر از همه که درآمدش خیلی توپه توپه که در عرض چند سال میتونم خودما جمع کنم .از طرفی هم خودم به درس و مخصوصا گرایشم که کنترله خیلی علاقه دارم و دوست
دارم که تا جایی که میشه ادمه تحصیل بدم و اینکه تدریس کنم نه واسه پولش فقط بخاطر علاقه ای که به تدریس دارم
حالا موندم که اگه جایی قبول نشدم بشینم دوباره درس بخونم یا اینکه کلا بیخیال درس بشم و برم سر کار؟؟؟!!!:confused:

sungirl5

عضو جدید
سلام دوستان گلم شب همگی بخیر
فک کنم کمتر از 48 ساعته دیگه نتایجا اعلام کنن و ببینیم چیکار کردیم الان هم خودم زیاد استرس ندارم و میدونم که رتبم خوب نمیشه
دوستان ی کمکی بهم کنید من چند وقتی هست که ی پیشنهاد کاریه توپ بهم شده که درسی که تا الان خوندما شامل میشه و اینکه خیلی وسیعه و عالی و
مهمتر از همه که درآمدش خیلی توپه توپه که در عرض چند سال میتونم خودما جمع کنم .از طرفی هم خودم به درس و مخصوصا گرایشم که کنترله خیلی علاقه دارم و دوست
دارم که تا جایی که میشه ادمه تحصیل بدم و اینکه تدریس کنم نه واسه پولش فقط بخاطر علاقه ای که به تدریس دارم
حالا موندم که اگه جایی قبول نشدم بشینم دوباره درس بخونم یا اینکه کلا بیخیال درس بشم و برم سر کار؟؟؟!!!:confused:

درس میخونی که بری سرکار.پس بچسب به پول

Armin-Z

کاربر ممتاز
پارسال گفته بودن 22 اردیبهشت میاد همون 22 هم اومد.اما امیدوارم امسال زودتر بیاد این استرس مارو صاف کرد

احتمالا نزدیکای 12 ظهر دوشنبه میاد...
ولی من نگران خودمم! چون اصن استرس ندارم!!!!! :confused:

juvefans

کاربر ممتاز
این رتبه اصلا یک لحظه هم از فکرم خارج نمیشه .. همش فکر میکنم اگه خیلی بد بشه چه کار باید بکنم ...

نتیجه زحمت های یک سال فقط شد 4 ساعات امتحان و یک عدد که چند ساعت دیگه میاد و همین ...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا