گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.
در مورد مغناطیس چون بیشتر افراد خالی میذارن و با توجه به اینکه در یوزر شما نام مخابرات دیده میشه و مخابرات یعنی مغناطیس و سیگنال به نظرم اگه وقتی داری این درسو میخونی ازش لذت میبری حتما بخون ولی وقتی دیدی در هنگام خوندنش هیچ علاقه ای بهش نداری بذار کنار. توی کارا اگه علاقه نباشه و از روی اجبار و احساس باشه بی فایدس و ارزش نداره
ممنون از راهنماییت

Sajjad_k

عضو جدید
من فردا از نمایشگاه میخوام کتاب برای مغناطیس بگیرم... جمع بندی نظر کسایی که پرسیدم این بود که یک کتاب برای درسنامه خوب که شد عبدالعالی و یک کتاب تست برای تمرین که مدرسان. خوبه به نظر شما؟

iman.63

عضو جدید
کتابای تو نمایشگاه با تخفیف فروخته میشه یا همون قیمت بازاره؟ کسی خبر داره؟ من شهرستانم و نمیدونم چجوریه.

Shahab

مدیر تالار عکس
مدیر تالار
کاربر ممتاز
کتابای تو نمایشگاه با تخفیف فروخته میشه یا همون قیمت بازاره؟ کسی خبر داره؟ من شهرستانم و نمیدونم چجوریه.

کف نمایشگاه 10 درصد تخفیفه بعضی از غرفه ها تخفیف بیشتری میدن و البته بعضی غرفه های دیگه هم اگه دسته جمعی ازشون خرید کنید مثلا 5 درصد بیشتر تخفیف میدن

alielec

عضو جدید
دوستان من حس میکنم رتبه ام برای دانشگاه مدنظرم لب مرزی خواهد بود.آیا مشاور یا موسسه ای هست که بتونه یه مشاوره ی دقیق بده که آیا اون دانشگاه قبول میشم یا نه؟چون نمیشه تا شهریور منتظر موند

M@HY@R93

عضو جدید
من فردا از نمایشگاه میخوام کتاب برای مغناطیس بگیرم... جمع بندی نظر کسایی که پرسیدم این بود که یک کتاب برای درسنامه خوب که شد عبدالعالی و یک کتاب تست برای تمرین که مدرسان. خوبه به نظر شما؟

نظر من اینه که دور خودتو با کتابای مختلف شلوغ نکن همون کتاب مدرسان کفایت میکنه من خودمم مغناطیسو فقط از رو مدرسان میخونم اتفاقآ منم بین ایندوتا مونده بودم ولی وقتی رفتم نمایشگاه اون جمعیتو تو غرفه مدرسان دیدم و از بچه ها پرس و جو کردم نظرم عوض شد .

علی121

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=2]خدایی به ایسنا خبر داد[/h]
[h=1]زمان دقیق اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد/ انتخاب رشته در هفته پایانی اردیبهشت

رییس سازمان سنجش از اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال 93 در روز دوشنبه، 22 اردیبهشت ماه خبر داد.[/h]

دکتر ابراهیم خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه این آزمون با رقابت هزار داوطلب در روزهای 23 تا 25 بهمنماه سال 92 برگزار شد، گفت: از این تعداد 52 درصد داوطلبان زن و 48 درصد مرد بودند که با توجه به شرکت برخی داوطلبان در دو کد رشته امتحانی به طور کلی حدود یک میلیون و 64 هزار کارت برای داوطلبان صادر شد.
وی درباره زمان اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال 93، اظهارکرد: نتایج اولیه این آزمون به صورت کارنامه تنظیم و در روز دوشنبه، 22 اردیبهشت ماه 93 از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org منتشر می‌شود.
مشاورعالی سازمان سنجش درباره زمان انتخاب رشته داوطلبان مجاز، تصریح کرد: داوطلبان مجاز می‌توانند از هفته پایانی اردیبهشت ماه با مطالعه دقیق دفترچه راهنما نسبت به انتخاب کدرشته‌ محل‌های مورد علاقه خود اقدام و آن‌ها را به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته الکترونیکی ثبت کنند که زمان دقیق آن متعاقبا اعلام می‌شود.
خدایی درباره زمان اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال 93 نیز گفت: پس از انتخاب رشته داوطلبان و بررسی‌های انجام شده نتایج نهایی در شهریور ماه 93 اعلام خواهد شد.

aaaqaz

عضو جدید
دوستان من حس میکنم رتبه ام برای دانشگاه مدنظرم لب مرزی خواهد بود.آیا مشاور یا موسسه ای هست که بتونه یه مشاوره ی دقیق بده که آیا اون دانشگاه قبول میشم یا نه؟چون نمیشه تا شهریور منتظر موند

اره بابا از مدرسان شریف گرفــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــته تا تعاونی امیرکبیر و جهاد دانشگاهی تهران و نصیـــــــــــر همه مشاوره میدن! البته بعضیاشون پولم میگیرن(حدود 15- 20 هزار)

aaaqaz

عضو جدید
سلام
دوستان کسی هست ک کلاس شیرین ابادی بره؟ کلاس امسالش رو میگم

کسی هست جزوه اش رو داشته باشه؟ من تو نت جزوه سال 90 ایشون رو گیر اوردم میخواستم ببینم جزوه جدیدتری از ایشون کسی سراغ داره؟

داش زحمت نکش اگه ساکن تهرانی دو ساعت برو دانشگاه فنی مهندسی خواجه نصیر جزوه کنترل 92 اش تو انتشارات هست

juvefans

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
نظر من اینه که دور خودتو با کتابای مختلف شلوغ نکن همون کتاب مدرسان کفایت میکنه من خودمم مغناطیسو فقط از رو مدرسان میخونم اتفاقآ منم بین ایندوتا مونده بودم ولی وقتی رفتم نمایشگاه اون جمعیتو تو غرفه مدرسان دیدم و از بچه ها پرس و جو کردم نظرم عوض شد .

به نظر من دانشجو ، مخصوصا دانشجوی مهندسی ،اون هم رشته ی برق بسیار دقیقتر و منطقی تر از این تصمیم گیری میکنه که فقط به شلوغی یک غرفه نگاه کنه . خیلی واضح میشه درسنامه مدرسان رو با کتاب عبدالعالی مقایسه کرد . کتاب عبدالعالی درسنامه بسیار روان و مفهومی داره اما درسنامه مدرسان فقط کپی از مراجع هست و در حد چند برگ خلاصه نویسی ! حتی هیچ کدام از مثالهای بین متن کتاب مغناطیس مدرسان هم تست تالیفی نیستند و همون سوالهای کنکور گذشته هستند . از تعداد غلطهای کتاب هم بگذریم .;)

همونطور که قبلتر گفتم ، به نظرم بهتره کتاب عبدالعالی به عنوان کتاب اصلی مطالعه بشه و در کنارش برای تست حل کردن از یک کتاب منبع تست(مثل مدرسان) استفاده بشه .

آخرین ویرایش:

alielec

عضو جدید
اره بابا از مدرسان شریف گرفــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــته تا تعاونی امیرکبیر و جهاد دانشگاهی تهران و نصیـــــــــــر همه مشاوره میدن! البته بعضیاشون پولم میگیرن(حدود 15- 20 هزار)

برای قبولی دانشگاههای شهرستان هم می تونن کمک کنن؟
بعد آیا ترتیب انتخاب رشته هم در قبولی موثره یا نه؟

آخرین ویرایش:

AMIN4EVER

عضو
زمان دادن کارت ازمون ارشد ازاد + زمان ازمون؟

زمان دادن کارت ازمون ارشد ازاد + زمان ازمون؟

سلام.

ازمون ارشد ازاد کی برگزار میشه؟

aaaqaz

عضو جدید
برای قبولی دانشگاههای شهرستان هم می تونن کمک کنن؟
بعد آیا ترتیب انتخاب رشته هم در قبولی موثره یا نه؟

اره شما رتبه ات رو بهشون بگی بازه قبولی دانشگاهتو میگن!
ترتیب هم مهم دیگه!

ارتمیس فخری

عضو جدید
سلام من خودم امسال مدرسان و خوندم با اینکه بعضی مباحث و خلاصه گفته ولی در کل من مدرسان و بیشتر میپسندم البته پارسه رم نگا کردم ولی به نظرم مدرسان بهتر بود.

juvefans

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
بچه ها کسی GAMS کار کرده ؟ من فقط چندتا سوال ابتدایی دارم که بتونم کارم رو شروع کنم . لطفا از پیام خصوصی خبر بدید . ممنون

ببخشید اینجا پست میگذارم ، چون بیشتر دوستان فقط به این قسمت سر میزنن مجبور شدم ایجا سوالم رو مطرح کنم .

aaaqaz

عضو جدید
یعنی ممکنه من یه انتخابم رو چون سوم زدم قبول نشم ولی اگر اول می زدم قبول می شدم؟

نه شما اگه مثلا انتخاب سومت کنترل امیرکبیر باشه و انتخاب اولت تهران و انتخاب دومت مثلا شریف سیستم کامپیوتر به ترتیب از 1 تا پایین می بینه اگه ظرفیت خالی داشت همونو واست انتخاب میکنه و دیگه به انتخابای بعدت کاری نداره! یعنی اگه انتخاب اول مثلا قبول شدی دیگه سیستم ادامه نمی ده انتخابای بعدیتو بررسی کنه

Nastaran2013

عضو جدید
عزیز اگه پول!کی هستین باید بگم ارشد الکترونیک کار نداره یا تغیر رشته بدن چون کلا برق کارش....
اما اگر علاقه مند و فرهیخته این و برای رشته اهمیت قائلین بفرما!

alielec

عضو جدید
نه شما اگه مثلا انتخاب سومت کنترل امیرکبیر باشه و انتخاب اولت تهران و انتخاب دومت مثلا شریف سیستم کامپیوتر به ترتیب از 1 تا پایین می بینه اگه ظرفیت خالی داشت همونو واست انتخاب میکنه و دیگه به انتخابای بعدت کاری نداره! یعنی اگه انتخاب اول مثلا قبول شدی دیگه سیستم ادامه نمی ده انتخابای بعدیتو بررسی کنه

اینو میدونم داداش.منظور منو متوجه نشدی!من میگم ممکنه من یه انتخاب رو سوم بزنم ولی چون یه عده اون رو اول زدن ظرفیت رو پر کنن و دیگه من قبول نشم؟در حالی که ممکنه من رتبه ی بهتری از اونها داشته باشم و اگر انتخاب اول می زدم زودتر از اونها قبول می شدم؟

M a t i n

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینو میدونم داداش.منظور منو متوجه نشدی!من میگم ممکنه من یه انتخاب رو سوم بزنم ولی چون یه عده اون رو اول زدن ظرفیت رو پر کنن و دیگه من قبول نشم؟در حالی که ممکنه من رتبه ی بهتری از اونها داشته باشم و اگر انتخاب اول می زدم زودتر از اونها قبول می شدم؟

انتخاب رشته دقیقا مثل کنکور کارشناسیه. هرکی رتبش بهتر باشه کامپیوتر اول انتخابهای اون رو از انتخاب اولش چک میکنه میره پایین، هر کدوم که جای خالی داشت اونجا قبول میشه (اونی که اول انتخاب کرده ولی رتبش از تویی که سوم انتخاب کردی بدتره انتخابش بعد از تو چک میشه. یعنی اگه تو قبول نشی اونم نمیشه)

aaaqaz

عضو جدید
انتخاب رشته دقیقا مثل کنکور کارشناسیه. هرکی رتبش بهتر باشه کامپیوتر اول انتخابهای اون رو از انتخاب اولش چک میکنه میره پایین، هر کدوم که جای خالی داشت اونجا قبول میشه (اونی که اول انتخاب کرده ولی رتبش از تویی که سوم انتخاب کردی بدتره انتخابش بعد از تو چک میشه. یعنی اگه تو قبول نشی اونم نمیشه)

دقیقا همینه! ممنون.

amir3620

عضو جدید
سلام دوستان مدتیه توی یک دوراهی گیر کردم اگه بخواهم ادامه تحصیل بدم باتوجه به تعداد زیاد فارق التحصیلان ارشد عملا کاری با این مدرک نمیشه پیدا کردویک جور وقت تلف کردنه؟ در طول مدتی که درس میخوانم فقط یک سری مطالب حغظی وغیر کاربردی یاد گرفتم که اصلا کمکی به یاد گیری وکسب مهارتی که بشه باهاش کاری پیدا کردنمیکنه العان بین این دوراهی ماندم برای کنکور وقت بگذارم یا کلا قید ارشد رو بزنم وبه دنبال کار وکسب مهارت عملی باشم.نظرشماچیه؟

Sajjad_k

عضو جدید
سلام دوستان مدتیه توی یک دوراهی گیر کردم اگه بخواهم ادامه تحصیل بدم باتوجه به تعداد زیاد فارق التحصیلان ارشد عملا کاری با این مدرک نمیشه پیدا کردویک جور وقت تلف کردنه؟ در طول مدتی که درس میخوانم فقط یک سری مطالب حغظی وغیر کاربردی یاد گرفتم که اصلا کمکی به یاد گیری وکسب مهارتی که بشه باهاش کاری پیدا کردنمیکنه العان بین این دوراهی ماندم برای کنکور وقت بگذارم یا کلا قید ارشد رو بزنم وبه دنبال کار وکسب مهارت عملی باشم.نظرشماچیه؟

من هم مثل شما بودم و مطمئنا خیلی ها هستن...
ولی نشستم با خودم سبک سنگین کردم که واقعا هدفم چیه؟ دیدم خودم از تدریس خوشم می آد، درس خوندن برام سخت نیست و می تونم توش موفق باشم. ترم اول ارشد آزاد قزوین هستم و واسه همین هدفم با مشورت بقیه اساتیدم انصراف دادم که دانشگاه خوبی برم تا بتونم ادامه تحصیل بدم و به هدفم که تدریس و هیئت علمی شدن هست برسم. شما هم به نظرم باید با خودت این مساله رو حل کنی... به نظر من صنعت و کار توی ایران اصلا ربط زیادی به ارشد و دکترا نداره ... اصلا رابطه خوبی بین دانشگاه و صنعت توی ایران نیست.

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
فکر نمی کنم با این همه فارغ التحصیل شانسی برای تدریس باقی بمونه مگه پارتی داشته باشی
ایران مخصوصا در گرایش های برق کمبود دانش یار استاد یار و استاد تمام و هیئت علمی داره

3tare_87

عضو جدید
دوستان یه فکری کنید برای این چن روز گه مونده به نتایج! من به شدت استرس دارم.:cry:اصن به نتایج فک میکنم فشارم میفته!:( اگر نتیجه اونی نباشه که میخوام... دیگه امسال نمیخونم. همش میگم چرا آزاد شرکت نکردم..پشیمونم احساس میکنم همون دانشگاه امام رضا (ع) که پارسال قبول شدم اونو هم نمیارم!:(

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا