گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ب نظرت این 6ماه با روزانه 8 تا 10ساعت مطالعه میتونه کافی باشه برا یه رتبه زیر 1000? یا دیر شده؟

Sent from my Lenovo A3000-H using Tapatalk

منم مثل شمام تازه میخوام کنکور بدم....ولی به نظرم کمیت در کنار کیفیت مهمه .....

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
Re: گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

شما همین الانشم کلی وقت تلف کردی تو این سایت....چون بخوای نخوای وقتی وارد میشی کشیده میشه به تالار های دیگه تا جواب بدی....اینم اعتیاد میاره....:smile:
نه خوشبختانه من اصلا وقتی تلف نکردم تو این انجمن.. هر چی بوده مطالب مفید و رفع اشکالو بحث درسی بوده ک طبیعی بوده این چند وقت برای انتخاب بهترین منابعو کسب تجربه از دوستان قدیمیو این موارد و... کاملا هم راضیم..بعدشم من هیچ پستی تو تالارهای دیگه سایت نداشتم و از امروز هم ایشالله بازدید از انجمن رو محدود میکنم ب ساعات پایانی شب و رفع اشکال ک وقت ازادمه.. اینکه هم گفتم اعتیاد یه خورده اغراق کردم دوست عزیز جنبه شوخی داشت..:D

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
ب نظرت این 6ماه با روزانه 8 تا 10ساعت مطالعه میتونه کافی باشه برا یه رتبه زیر 1000? یا دیر شده؟

همونطوری که دوستمون گفتن کیفیت درس خوندن مهمتر از کمیته البته کمیت هم مهمه.نباید واسه خودت ساعت تعیین کنی بگی با اینقدر درس خوندن میشه یا نه. توی این 6 ماه میشه خیلی کارا کرد و وقت مناسبیه. من خودم هنوز شروع نکردم درگیری داریم از خونه عوض کردن و اسباب کشی تا معافیت گرفتنو این حرفا. ولی هنوز فرصت هستش.
سبک خوندن هر نفر به خودش بستگی داره شاید یکی 3 ماهه تموم کرد شاید یکی رشید فقط یه بار خوند. شاید یکی یه بار بخونه ولی بهترین نتیجه رو بگیره یکیم 3-4 دور بخونه تا نتیجه خوب بگیره.
اونقدر پارامتر دخیل هستش که نمیشه درمورد دیگران قضاوت کرد.هرکس با توجه به نحوه و شرایط درس خوندن خودش میتونه ببینه میرسه یا نه.
یکیم تایم های درس خوندنتونو زمان بندی نکنید! مثلا نگید سه ساعت امروز مدار میخونم یا از ساعت فلان تا فلان مدار. این کارا استرس زا هستن و با توجه به اینکه دو ماه هم گذشته استرستونو بیشتر میکنه و نمیتونید خودتونو جمع کنید

E l m i r a

اخراجی موقت

ممنون از محاسبه دقیق دوستان
اما لطفا زمان رو اعلام نکنید همین باعث اضطراب و استرس میشه چیزی که تو این شرایط برای هممون مهمه روحیه است بزارید وقتی میایم اینجا از هم روحیه و انرژی بگیریم .
ممنون:gol:

llvll.asoud

کاربر ممتاز
ممنون از محاسبه دقیق دوستان
اما لطفا زمان رو اعلام نکنید همین باعث اضطراب و استرس میشه چیزی که تو این شرایط برای هممون مهمه روحیه است بزارید وقتی میایم اینجا از هم روحیه و انرژی بگیریم .
ممنون:gol:

تا حالا فکر کردید چرا وقتی تو فرجه ها درس میخونیم بهتر نتیجه میگیریم؟! همین استرس تا حدودی خوبه باعث پیشرفت میشه. بهتره هر از گاهی این تایم ها گفته بشه تا یه تلنگری باشه واسه افرادی که تو خواب هستن تا از خواب زمستونی بیدار بشن

bahram1992

عضو جدید
بالاخره دوباره از خواب زمستونی بیدار شدیم :))
من دیشب رفتم از دوست تمام جزوه های بینش رو گرفتم پارسال کلاس رفته بود
ولی باید یه هفته بشینم مرتب کنم :/ بدخط هم هست :(
بعضیا چقد استرس دارن :دی
6ماه وقت هست هنوز هر درس یک ماه!!!
اونایی که هنوز نگران زمان یا نحوه درس خوندن یا منابع هستن بهتره نخونن به نظر من!
چون به خودشون و تواناییهاشون ایمان ندارن

mohammad0861

عضو جدید
کسی اطلاعی از اینکه کلاس های مغناطیس باغستانی و ماشین حلم زاده شروع شده یا نه خبر داره؟؟ من میخوام تازه ثبت نام کنم...لطفا در پیام خصوصی به من اطلاع بدید

ممنون

یاسمین

عضو جدید
سلام من هنوز لای کتابامو باز نکردم به نظر شما اگه از حالا شروع امیدبه قبولی داشته باشم یا نه؟

E l m i r a

اخراجی موقت
سلام من هنوز لای کتابامو باز نکردم به نظر شما اگه از حالا شروع امیدبه قبولی داشته باشم یا نه؟

دوستان ببخشیدا ولی من واقعآ این سوالو نمیفهمم که اگه از الان شروع کنم امیدی به قبولیم هست یعنی چی؟ مگه امیدتون دست ماست امیدتون باید به خودتون و تلاشتون باشه از هر زمانی که شروع کنین اگه جدی بخونین با هدف شروع کنین و خودتونو باور کنین نتیجه میگیرین .

farhad1371

عضو جدید

یه ضرب المثل چینی هست که میگه : بهترین زمان واسه کاشت یه درخت 20 سال پیش بود... بهترین زمان بعدی الآنه!

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی الان ما معتادیم نههههههههههههههههههههههههههههههههههههه :w04::w04::w04:

نه عزیزم طرف صحبت من شما نبودی....

نه خوشبختانه من اصلا وقتی تلف نکردم تو این انجمن.. هر چی بوده مطالب مفید و رفع اشکالو بحث درسی بوده ک طبیعی بوده این چند وقت برای انتخاب بهترین منابعو کسب تجربه از دوستان قدیمیو این موارد و... کاملا هم راضیم..بعدشم من هیچ پستی تو تالارهای دیگه سایت نداشتم و از امروز هم ایشالله بازدید از انجمن رو محدود میکنم ب ساعات پایانی شب و رفع اشکال ک وقت ازادمه.. اینکه هم گفتم اعتیاد یه خورده اغراق کردم دوست عزیز جنبه شوخی داشت..:D

واقعا؟؟
آخه من خودم میام یخرده تو تالار برق دور میزنم بعدش میبینم بیکارو الافم میرم تالارای دیگه ....
چون بین اولین تاپیک و آخریش یه بازه زمانی بود که کمم نبود فک کردم تو تالارای دیگه دور میزنین که گفتم وقت تلف کردین....خدارو شکر پس وضعیت شما خوبه...
موفق باشید

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
به نظرم اینکه برنامه ریزی نکنی و عمل نشه بهش هیچ فرقی با کسی که پاشو انداخته رو پاشو هیش کاری نکرده نداری. من انقد برنامه ریزی کردم خسته شدم ی کم. همش هی داستان پیش میاد. از طرفی انقد استرس ام رفته بالا احساس میکنم که رگ مغزم میخاد پاره بشه. من هنوزم این مسئله که میدان خیلی خیلی دوست دارم ولی اگه بخونمش کار نیس براش تو شهرستان اذیتم میکنه. الانم اشکم درومد دیگ. یه مشکلی هم که دارم اینه که من عادت دارم با کسی درس بخونم. سال کنکور کارشناسیمم برای رفع این مشکل به یه عروسک درس میدادم و باهاش حرف میزدم. همین ترم اخری درسی که با دوستم یه روز خوندیم شدم 18 و درسی که خودم 3 روز خوندم شدم 13. وقتی کسی باهام درس میخونه تمرکزم 100درصد میشه. اما خودم همش تمرکز ندارم. :(((دعا کنید که کتابخونه مشکلش رفع بشه تا از فردا بتونم برم. در ضمن اگه بخوای همه درسارو بخونی باید از الان بدویی اما اگه نه میخای رو چند تا درس تمرکز کنی فقط از همون مهر شروعم کنی باز اوکی هستش. تازه اگه یه کم باهوش باشی از ابان هم بکوب بخونی بسه. بهنظرم مقایسه اصلا درست نیست. اهدافوشرایط فرق میکنه. بااین حرفا خواستم به همه روحیه بدم وبگم تا ثابت نکنم از همه وضعم بتره دست از تلاش برنمیدارم:دی ایشالا که دیگه این برنامه ی امروزم به بار بشینه وگرنه ی بلایی سر خودم میارم:دی

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
وااااااااااااا !!!!
اینکه همش تبلیغاته یه سری افراد خاص بود توسط چند شخص خاص:D
مدام فقط اسم چند نفرو اوردن انگارازشون پول گرفتن اینجا واسشون تبلیغ کنن .
مدیریت فقط تشخیص میده که کی تبلیغات میکنه و کی نمیکنه.

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

به نظرم اینکه برنامه ریزی نکنی و عمل نشه بهش هیچ فرقی با کسی که پاشو انداخته رو پاشو هیش کاری نکرده نداری. من انقد برنامه ریزی کردم خسته شدم ی کم. همش هی داستان پیش میاد. از طرفی انقد استرس ام رفته بالا احساس میکنم که رگ مغزم میخاد پاره بشه. من هنوزم این مسئله که میدان خیلی خیلی دوست دارم ولی اگه بخونمش کار نیس براش تو شهرستان اذیتم میکنه. الانم اشکم درومد دیگ. یه مشکلی هم که دارم اینه که من عادت دارم با کسی درس بخونم. سال کنکور کارشناسیمم برای رفع این مشکل به یه عروسک درس میدادم و باهاش حرف میزدم. همین ترم اخری درسی که با دوستم یه روز خوندیم شدم 18 و درسی که خودم 3 روز خوندم شدم 13. وقتی کسی باهام درس میخونه تمرکزم 100درصد میشه. اما خودم همش تمرکز ندارم. :(((دعا کنید که کتابخونه مشکلش رفع بشه تا از فردا بتونم برم. در ضمن اگه بخوای همه درسارو بخونی باید از الان بدویی اما اگه نه میخای رو چند تا درس تمرکز کنی فقط از همون مهر شروعم کنی باز اوکی هستش. تازه اگه یه کم باهوش باشی از ابان هم بکوب بخونی بسه. بهنظرم مقایسه اصلا درست نیست. اهدافوشرایط فرق میکنه. بااین حرفا خواستم به همه روحیه بدم وبگم تا ثابت نکنم از همه وضعم بتره دست از تلاش برنمیدارم:دی ایشالا که دیگه این برنامه ی امروزم به بار بشینه وگرنه ی بلایی سر خودم میارم:دی
حرفاتون بسی امیدوار کننده و البته عجیب بود(بابت اون عروسکه :Dاحتمالا الان واس خودش یه پا خانم مهندسه بهتره ایشون رو جا خودتون بفرستین سر کنکورشاید فرجی شد) ..
راستش من خودم بابت ریاضی و الک و سیگنال مشکلی ندارم و سرعتم خوبه اما این مداره بدجور رفته رو اعصابم ینی تا کتابو وا میکنم نمیدونم چ موج منفی ازش دریافت میکنم کلا خوابم میگیره.. تا حالا هم نتونستم هیچجوره باهاش کنار بیام و یه روش خوندن خوب براش پیاده کنم ..با اینکه الک هم تحلیلیه اما برا اون خیلی ذوق دارم و ازش لذت میبرم.. این مهندس کهن هم قرار بود یه برنامه تابستونی بزاره تو سایتشون ک هنوزم ک هنوزه خبری نشده .. فعلا ک منتظرم واسه مدار ببینم دوستان رتبه برتری تو تاپیک مصاحبه ها چ پیشنهاد و نظری در مورد مدار دارن.. کاش واسه مدارم یه برنامه ای مث سایت استاد تقدسی بود ک واقعا میتونست ب ادم جهت بده.. واقعا دم استاد تقدسی گرم ک هم کتاب خوبی تاایف کردن و هم دارن تو سایتشون برنامه میدن و ازمون میگیرن و پا ب پای بچه ها انلاین بهشون راهنمایی و رفع اشکال میدن.. هییییییی چقد حرفیدم .

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
حرفاتون بسی امیدوار کننده و البته عجیب بود(بابت اون عروسکه :Dاحتمالا الان واس خودش یه پا خانم مهندسه بهتره ایشون رو جا خودتون بفرستین سر کنکورشاید فرجی شد) ..
راستش من خودم بابت ریاضی و الک و سیگنال مشکلی ندارم و سرعتم خوبه اما این مداره بدجور رفته رو اعصابم ینی تا کتابو وا میکنم نمیدونم چ موج منفی ازش دریافت میکنم کلا خوابم میگیره.. تا حالا هم نتونستم هیچجوره باهاش کنار بیام و یه روش خوندن خوب براش پیاده کنم ..با اینکه الک هم تحلیلیه اما برا اون خیلی ذوق دارم و ازش لذت میبرم.. این مهندس کهن هم قرار بود یه برنامه تابستونی بزاره تو سایتشون ک هنوزم ک هنوزه خبری نشده .. فعلا ک منتظرم واسه مدار ببینم دوستان رتبه برتری تو تاپیک مصاحبه ها چ پیشنهاد و نظری در مورد مدار دارن.. کاش واسه مدارم یه برنامه ای مث سایت استاد تقدسی بود ک واقعا میتونست ب ادم جهت بده.. واقعا دم استاد تقدسی گرم ک هم کتاب خوبی تاایف کردن و هم دارن تو سایتشون برنامه میدن و ازمون میگیرن و پا ب پای بچه ها انلاین بهشون راهنمایی و رفع اشکال میدن.. هییییییی چقد حرفیدم .

من نمدونم منظورتون از روش برای خوندن مدار چیه. فقط اینو میدونم که برای مدار خیلی خیلی باید تمرین حل کنی و اصلا به هیچ عنوان فک نکنی که هرکدوم یه نکته اند. همه ی سوالا رو باید تا اونجا که میشه به یک یا چند تا نکته کلیدی ربط بدی تا غولی نشه برا خودش. خوندن جزوه های کنکوری مثه استاد زرگر یا استاد کهن باعث میشه جهت گیری خوبی داشته باشین. مخصوصا جزوه استاد زرگر خیلی خلاصص آدم حوصلش سر نمیره. اون عروسکم خوب عجیب هست ی کم ولی این بیماری مهلک:دی از اونجا در من ایجاد شد که من سالها با یکی از اقوام که هم سن خودم بود درس میخوندم بعد ی هو سال کنکور دیگه راهشو جدا کرد و من موندم با این مشکل که به پیشنهاد مادرم به یه اردک که الان روبه رومه درس یاد دادم. عادته چند ساله رو فقط تو چند سال میشه کمرنگش کرد. به قول اون دوستمون عادت کنیم به هیچی عادت نکنیم. آدم باید به خودی خود همیشه پابرجا باشه و به تنهایی کامل باشه. دیگه تا بحث فلسفی نشده من برم به این برنامه برسم.:دی ایشالا که همه موفق باشیدددد

Reza system 94

عضو جدید

سلام دوستان:D
معمولا زیاد این تاپیک نمیام که درگیر اعتیاد و بی دلیل اومدن به سایت نشم
حدودا از تیر شروع کردم اما به دو دلیل سرعتم پایین بود یکیش گیم بازی کردن و دیگری بیشتر از دو ساعت نمیتونستم مداوم درس بخونم :mad:
امروز در یه حرکت انتحاری کل گیمای تبم رو از بین بردم و مودم رو هم دادم امانت به کسی و ازش قول گرفتم که بهم ندتش:eek::cool:
الان هم با اینترنت سیمکارت با هزار زحمت و 100 دفعه ارور دادن اومدم که خبر بدم همین امروز هم تمرکزم هم سرعتم بیشتر شد و اگه کسی مشکلش مثل منه این راه خوبیه:o:D
همگی موفق باشین
یا حق

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

سلام دوستان:D
معمولا زیاد این تاپیک نمیام که درگیر اعتیاد و بی دلیل اومدن به سایت نشم
حدودا از تیر شروع کردم اما به دو دلیل سرعتم پایین بود یکیش گیم بازی کردن و دیگری بیشتر از دو ساعت نمیتونستم مداوم درس بخونم :mad:
امروز در یه حرکت انتحاری کل گیمای تبم رو از بین بردم و مودم رو هم دادم امانت به کسی و ازش قول گرفتم که بهم ندتش:eek::cool:
الان هم با اینترنت سیمکارت با هزار زحمت و 100 دفعه ارور دادن اومدم که خبر بدم همین امروز هم تمرکزم هم سرعتم بیشتر شد و اگه کسی مشکلش مثل منه این راه خوبیه:o:D
همگی موفق باشین
یا حق
منم قبلا ک با pc میومدم نت شاید در طول روز فقط یکی دوبار و هر دفه یکساعت وبگردی میکردم و میومدم انجمن و زیاد حوصلم نمیشد بشینم پا کامپیوتر..اما از اون روز ک تبلت گرفتم دیگه همیشه ب نت وصلم از وقتیم ک برنامه tapatalk رو نصب کردم دیگه 24ساعته هر پیامی دوستان تو انجمن میزارن همون لحظه برام مشخص میکنه و سریع میام بیینم پست هارو.. منم تو همین فکرم ی جوری از شر این تبلته راحت کنم خودمو و بسنده کنم ب همون گوشی ساده 1200 :D

E l m i r a

اخراجی موقت
الان دیگه عصر تکنولوژیه نمیشه که کامپیوتر و تبلت و موبایلمونو بدیم به بقیه و خودمونو از همه چی محروم کنیم به جای محروم کردن خودمون از امکانات استفادمونو محدود کنیم و استفاده درست از امکاناتاتو یاد بگیریم .

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
الان دیگه عصر تکنولوژیه نمیشه که کامپیوتر و تبلت و موبایلمونو بدیم به بقیه و خودمونو از همه چی محروم کنیم به جای محروم کردن خودمون از امکانات استفادمونو محدود کنیم و استفاده درست از امکاناتاتو یاد بگیریم .
کااملا درسته.ولی خود من شخصا بارها این کارو کردم چون خودم میدونم دارم وقتمو هدر میدم ولی نمیتونم جلو خودمو بگیرم و تنها راهی هم که جواب داده صد در صد همون محروم کردن برا ی مدت کوتاه بوده و انقد بعدش حس آرامشو امنیت میکردم که نگو. ب نظرمن عالیه

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظرم کسایی که مشکل خواب دارند.یکبار گوشیشون رو بذارن رو زنگ.بعد که زنگ گوشی بصدا در اومد.دوباره برای 10 دقیقه بعدش

تنظیم کنند.چندبار این کارو انجام بدید تا بیدار بشید.من نتیجه گرفتم امروز این کارو انجام دادم.

مثلا گوشیمو گذاشتم رو ساعت 7 زنگ زد.بعد دوباره گذاشتم رو 7:15 دقیقه باز زنگ زدم.بالاخره عصبانی شدم.ساعت 7:30 بیدار شدم

به قول گواردیولا مربی بایرن مونیخ:سحر خیز باش تا دشمنانت رو شکست بدی

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

دوستان سحرخیزی خیلی ب ادم انرزی میده .. من بعد ماه رمضون دیگه صبحها بعد نماز صبح نخوابیدم و الان عادت کردم.. امروز از ساعت 7با ی نسیم صبحگاهی خنک نشستم دارم سیگنال میخونم و تا الان ک حدود ده صفحه از فصل 2رو شروع کردم همچنان پر انرزی و سرحالم..البته قبلش ی فنجون بزرگ قهوه زدم ب بدن:D..پیشنهاد میکنم حتما خودتون رو ب سحرخیزی عادت بدین و تلقین نکنید ک هی خوابتون میاد و کسل هستین.. ی اب ب صورتتون بزنید همچی حله.. موفق باشین

llvll.asoud

کاربر ممتاز
دوستان سحرخیزی خیلی ب ادم انرزی میده .. من بعد ماه رمضون دیگه صبحها بعد نماز صبح نخوابیدم و الان عادت کردم.. امروز از ساعت 7با ی نسیم صبحگاهی خنک نشستم دارم سیگنال میخونم و تا الان ک حدود ده صفحه از فصل 2رو شروع کردم همچنان پر انرزی و سرحالم..البته قبلش ی فنجون بزرگ قهوه زدم ب بدن:D..پیشنهاد میکنم حتما خودتون رو ب سحرخیزی عادت بدین و تلقین نکنید ک هی خوابتون میاد و کسل هستین.. ی اب ب صورتتون بزنید همچی حله.. موفق باشین

از ساعت 7 تا الان 10 صفحه خوندی؟ وسطاش چیکارا میکردی؟

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

از ساعت 7 تا الان 10 صفحه خوندی؟ وسطاش چیکارا میکردی؟
مسعود جان منظورم ده صفحه پشت رو بود..وسطاشم اینجا رفع اشکال میزاریمو ب پستای بچه ها نگاه میکنیم..:)

llvll.asoud

کاربر ممتاز
مسعود جان منظورم ده صفحه پشت رو بود..وسطاشم اینجا رفع اشکال میزاریمو ب پستای بچه ها نگاه میکنیم..:)

آهان میگم آخه :دی اگه سه ساعته ده صفحه میخوندی باید واسه ارشد سال بعد خودتو اماده میکردی :دی

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

شما بازم اینجایین؟....معتاد شدین رفت:)....
به نظر من رفع اشکالارو بذارین واسه زمانی که دیگه اصلا نمیکشین درس بخونین مثلا آخر شب.....
روز بهتر میتونین درس بخونین ولی اینجا کلی وقتتون میره تا بچه ها جواب اشکالتونو بدن وخسته میشین.....

llvll.asoud

کاربر ممتاز

البته بازم خیلی کم خوندی.توی 4 ساعت 20 صفحه یعنی توی هر ساعت 5 صفحه به عبارتی توی هر ده دقیقه 0.8 صفحه! کمه برادره من کمه :thumbsdown::w06:

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

شما بازم اینجایین؟....معتاد شدین رفت:)....
به نظر من رفع اشکالارو بذارین واسه زمانی که دیگه اصلا نمیکشین درس بخونین مثلا آخر شب.....
روز بهتر میتونین درس بخونین ولی اینجا کلی وقتتون میره تا بچه ها جواب اشکالتونو بدن وخسته میشین.....
خواهر جان من مابین خوندنم اینجا انلاین هستم دلیل نیست ک ی سره سرم تو تاپیکا باشه.. در ضمن من استرسی از این بابت ندارم و ی جورایی باهاش کنار اومدم:D.. البته الان بعد 4ساعت سرو کله زدن با سیگنال ی کم دارم ب خودم استراحت میدم تا برم واسه درس بعدی.. زیاد سخت نگیرین دوستان ریلکس باشین و خوشبین..;)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا