گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 96

MKS90

عضو جدید
راهنمایی و مشاوره به دانشجوهای کارشناسی

راهنمایی و مشاوره به دانشجوهای کارشناسی

سلام.

بچه ها اگه شما دوباره به دوره کارشناسی برمیگشتین (درصورتی که در مقاطع بالا هستین) چه کارهایی انجام میدادین؟ چه کتاب هایی رو برای چه درس هایی به چه نحوی مطالعه میکردین؟ چه نرم افزارهایی رو یاد میگرفتین؟ از چه چیزهایی دوری میکردین؟ آرزو میکنین که در دوره کارشناسی چه کاری انجم میدادین تا در ادامه تحصیل در مقطع ارشد موفق تر بشین؟

کلا چه توصیه ای دارین به دانشجوهای کارشناسی که قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد رو دارن ؟

دانشجوهای کارشناسی هرچی سوال در این مورد دارین اینجا بپرسین و دانشجوهای ارشد و دکتری و فارغ التحصیل ها و اساتید و بقیه عزیزان هم لطف کنن به سوالات ما جواب بدن.

باتشکر.

keyhan386

عضو جدید
سلام بچه ها نذاشتن تو باشگاه؟نگاه کنید شاید باشه.

یه راهم اینه برید موسسه و مستقیم بگیرید.
یه راهم سرچ تو گوگله ....اینجا یه سر برید

http://dl.konkur.in/Azmoon-Arshad/Nasir/50darsad-aval-Nasir-93-Bargh-[www.konkur.in].rar

پسورد: www.konkur.in

سلام دوست عزیز
ممنونم . برای پارسال رو نذاشتن برای سال های قبل هست که دوستان قدیمی دستشون درد نکنه گذاشتن . ظاهرا پارسال زیاد اینجا فعال نبوده جای آقای paydar شما و دیگر دوستان خالیست .
یاد باد آن روزگاران یاد باد شهریاران بود بود و خاک مهربانی این دیار مهربانی کی سرآمد شهریاران را چه شد و...
شما تصمیمی برای ادامه نداری یا نکنه داری ارشد میخونید من خبر ندارم ؟

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
ممنونم . برای پارسال رو نذاشتن برای سال های قبل هست که دوستان قدیمی دستشون درد نکنه گذاشتن . ظاهرا پارسال زیاد اینجا فعال نبوده جای آقای paydar شما و دیگر دوستان خالیست .
یاد باد آن روزگاران یاد باد شهریاران بود بود و خاک مهربانی این دیار مهربانی کی سرآمد شهریاران را چه شد و...
شما تصمیمی برای ادامه نداری یا نکنه داری ارشد میخونید من خبر ندارم ؟

سلام دارم ارشد میخونم و شما خبر نداری:biggrin:
آره واقعا یاد باد آن روزگاران یاد باد گفتگوی خودمانی کی سر آمد ...شادمانان را چه شد:D..هنو سال های قبل 92 و 93 بیشتر فعال بودن بچه ها....ما اینجا بزرگ شدیم ..یادش بخیر ...:hypocrite:

آخرین ویرایش:

alk1370

کاربر بیش فعال
سلام دارم ارشد میخونم و شما خبر نداری:biggrin:
آره واقعا یاد باد آن روزگاران یاد باد گفتگوی خودمانی کی سر آمد ...شادمانان را چه شد:D..هنو سال های قبل 92 و 93 بیشتر فعال بودن بچه ها....ما اینجا بزرگ شدیم ..یادش بخیر ...:hypocrite:

شادمان هنوز هم شادمانی؟:D
ترم چند ارشدی؟ فضولی نباشه کدوم یونی میخونی؟! مخابرات میخوندی درسته؟
راستی برای پروفایلت عکس دیگه ای نداری بزاری سالهاست که این جوجه معتاد رو میبینیم بد آموزی داره خخخخ

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
شادمان هنوز هم شادمانی؟:D
ترم چند ارشدی؟ فضولی نباشه کدوم یونی میخونی؟! مخابرات میخوندی درسته؟
راستی برای پروفایلت عکس دیگه ای نداری بزاری سالهاست که این جوجه معتاد رو میبینیم بد آموزی داره خخخخ

اره هنو شادمانم ...

ترم سه ...تبریز ..مهندسی پزشکی ...نه الکترونیک میخوندم و از مخابرات بدم میومد:D

عسک پروفایلم جز نوستالژی بچه های باشگاه شده:D

alk1370

کاربر بیش فعال
اره هنو شادمانم ...

ترم سه ...تبریز ..مهندسی پزشکی ...نه الکترونیک میخوندم و از مخابرات بدم میومد:D

عسک پروفایلم جز نوستالژی بچه های باشگاه شده:D

عه چه خوب.اگه امکانش هست در مورد مهندسی پزشکی یه توضیحی بده! میگن از زیباترین گرایشهاست.تلفیقی از علوم مختلف! این جمله یکی از اساتید مهندسی پزشکی میگفت کسی که مهندسی پزشکی بیو الکتریک بخونه تو ارشد و دکتری با درسای بقیه گرایشهای دیگه برق غیر قدرت به خصوص گراش کنترل ارتباط زیادی داره درسته؟!
وضعیت بازار کارش مثل قبل هستش یا بهتر شده؟ از نظر پژوهشی که میگن عالیه درسته؟
اگه کارنامه ات رو گذاشتی اینجا آدرسشو بده بی زحمت یا هم درصداتو بگو برا مهندسی پزشکی کلا هر چی میدونی بگو و شادمانمون کنhttp://www.www.iran-eng.ir/images/smilies/biggrin.gif

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
عه چه خوب.اگه امکانش هست در مورد مهندسی پزشکی یه توضیحی بده! میگن از زیباترین گرایشهاست.تلفیقی از علوم مختلف! این جمله یکی از اساتید مهندسی پزشکی میگفت کسی که مهندسی پزشکی بیو الکتریک بخونه تو ارشد و دکتری با درسای بقیه گرایشهای دیگه برق غیر قدرت به خصوص گراش کنترل ارتباط زیادی داره درسته؟!
وضعیت بازار کارش مثل قبل هستش یا بهتر شده؟ از نظر پژوهشی که میگن عالیه درسته؟
کلا هر چی میدونی بگو و شادمانمون کن:D

صبر کن یه لحظه هولم نکن

آره راست گفته یکی از زبیاترین گرایشاست ...شما هر رشته ای باشی میتونی ربطش بدی به مهندسی پزشکی از امار گرفته تاااااااااا جلبک شناسی

البته درس های ما بیشتر مخابراتیه ....

بازار کار همه جا داغونه دیه ...ولی بنظرم رشته های برق یه جورایی اشباع شدن ....بازارکار به شدت به خود ادم بستگی داره هر رشته ای باشی ..مخصوصا رشته های فنی ...آره برا کارهای پژوهشی خوبه .....برا اپلای هم خیلی خوبه ....دیه چی بگم برا کلاس گذاشتن تو فامیلم خوبه ..خیلی باکلاسه کلا:cool:

دیه چی بگم کلا خوبه ..من دوسش دارم ...ولی ارشد وزارت علوم برا این رشته جالب نیست ..زیاد کار نمیکنن ..تئوری کار میکنن ...ولی بهداشت خوبه ... خلاصه خوبه ..:D

مستند

عضو جدید
تورو خدا جوابمو بدید
کسی خبر داره فرق بین پیام نور فراگیر و آزاد الکترونیک چیه؟ کدومشون برای یه فرد کارمند بچه دار بهتره؟
خیلی کارم واجبه

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تورو خدا جوابمو بدید
کسی خبر داره فرق بین پیام نور فراگیر و آزاد الکترونیک چیه؟ کدومشون برای یه فرد کارمند بچه دار بهتره؟
خیلی کارم واجبه
سلام
فرق که دارن دیگه
یکی از بچه های ما ارشدشو ازاد میخوند کارم میکرد. میگفت ازادم عموما کلاساش پنچ شنبه جمعه ایناست که بشه کارم بکنی
فکر کنم ازاد راحت تر باشید
چون تو رسوندن درسا و نمره گرفتنام کمتر شکنچجه میکشین...
ولی پیام نور به نظرم سختی میکشید. و اذیت میشید و کسی هم نیست به دادتون برسه باز آزاد بهتره...
آها یکی از دوستامم هست الان باراجین میخونه کارم میکنه مشکلی ام نداره و راحته...
باز یه سر برین دانشگاها سوال کنید حضوری از استادا بچه ها اینا...

EECi

مدیر بازنشسته
سلام.

بچه ها اگه شما دوباره به دوره کارشناسی برمیگشتین (درصورتی که در مقاطع بالا هستین) چه کارهایی انجام میدادین؟ چه کتاب هایی رو برای چه درس هایی به چه نحوی مطالعه میکردین؟ چه نرم افزارهایی رو یاد میگرفتین؟ از چه چیزهایی دوری میکردین؟ آرزو میکنین که در دوره کارشناسی چه کاری انجم میدادین تا در ادامه تحصیل در مقطع ارشد موفق تر بشین؟

کلا چه توصیه ای دارین به دانشجوهای کارشناسی که قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد رو دارن ؟

دانشجوهای کارشناسی هرچی سوال در این مورد دارین اینجا بپرسین و دانشجوهای ارشد و دکتری و فارغ التحصیل ها و اساتید و بقیه عزیزان هم لطف کنن به سوالات ما جواب بدن.

باتشکر.
سلام

کاری رو شروع می کردم که در آینده شغل اصلیم باشه
از پایین ترین سطح ممکن

زبان انگلیسی را بصورت کامل یاد میگرفتم

روی درس معادلات دیفرانسیل و کنترل خطی و مدارهای الکتریکی وقت زیادی میگذاشتم

تمرین های کتاب را با نرم افزار MATLAB شبیه سازی میکردم

برنامه نویسی به زبان C# رو یاد میگرفتم

کلاس برق کار صنعتی رو طی میکردم

rahada

عضو
صبر کن یه لحظه هولم نکن

آره راست گفته یکی از زبیاترین گرایشاست ...شما هر رشته ای باشی میتونی ربطش بدی به مهندسی پزشکی از امار گرفته تاااااااااا جلبک شناسی

البته درس های ما بیشتر مخابراتیه ....

بازار کار همه جا داغونه دیه ...ولی بنظرم رشته های برق یه جورایی اشباع شدن ....بازارکار به شدت به خود ادم بستگی داره هر رشته ای باشی ..مخصوصا رشته های فنی ...آره برا کارهای پژوهشی خوبه .....برا اپلای هم خیلی خوبه ....دیه چی بگم برا کلاس گذاشتن تو فامیلم خوبه ..خیلی باکلاسه کلا:cool:

دیه چی بگم کلا خوبه ..من دوسش دارم ...ولی ارشد وزارت علوم برا این رشته جالب نیست ..زیاد کار نمیکنن ..تئوری کار میکنن ...ولی بهداشت خوبه ... خلاصه خوبه ..:D

ببخشید سوال داشتم:
شما تو ارشد برای تغییر گرایش پیش نیاز خوردید؟

نوشته شده برا مهندسی پزشکی تو کنکور درس الکترومغنطیس یا مقدمه م.پزشکی "الزامی" است. این معنی رو که نمیده؟؟ " اگه هیچ کدوم از این 2 درس رو نزدید نمی تونید تو انتخاب رشته م.پزشکی انتخاب کنید."

یه سوال کلی ( بدون تغییر گرایش و این چیزا) :
اگه تو دوران کارشناسی درسایی رو زیر 14 پاس کرده باشیم.(حالا نه همه درسا, اونایی که مهم تره یا جزو درسای کنکور هستن), اونوقت تو ارشد باید دوباره برداریم پاس کنیم؟

amin_amini

عضو جدید
سلام العلیکم بر دوستان عزیز.
من برای دانشگاه دولتی اون چیزی که مد نظرم بود قبول نشدم.
دانشگاه آزاد هم علوم تحقیقات قبول شدم ولی نمیخوام برم.
برنامم اینه که سربازی رو برم. 8/1 اعزامم:D.بعد آموزشی شروع کنم به خوندن.برای سال 96 آزمون میدم ولی برنامه ریزیم برای سال 97 هست که انشالله به هدفم برسم.

یک سوال: تاریخ آزمون همون اردیبهشته یا قراره تغییر پیدا کنه؟ چون تواخبار یه چیزایی شنیدم که احتمالا تغییر پیدا کنه.کسی اطلاعی نداره؟

armineca7

عضو جدید
سلام دوستان ببخشی یه سوال دارم اگه میشه سریع بهم جواب بدید چون وقتم کمه فردا مرخصیم تموم میشه باس پادگان باشم

من الکترومغناطیسم خیلی ضعیفه در حد صفر
ولی مایلم بخونمششش اگر ممکنه کمکم کنید چجوری چه منابعی رو استفاده کنم که سخت نباشه و راحت باشه واسه من که بفهمم و زده نشم

:smile:

giga12

عضو جدید
سلام دوستان ببخشی یه سوال دارم اگه میشه سریع بهم جواب بدید چون وقتم کمه فردا مرخصیم تموم میشه باس پادگان باشم

ولی مایلم بخونمششش اگر ممکنه کمکم کنید چجوری چه منابعی رو استفاده کنم که سخت نباشه و راحت باشه واسه من که بفهمم و زده نشم

سلام دوست عزیز کتاب الکترومغناطیس استاد اشرفیان موسسه نصیر می تونه براتون مفید باشه ببینید دوست عزیز الکترومغناطیس درسیه که ریاضی خاص خودش رو داره و دارای درک فیزیکی هستش و دارای تجسم یعنی مدام باید ذهنت درگیر مفاهیم باشه تا این درس برات جا بیفته اگر می خواهید واقعا این درس رو بخونید باید در هنگام خوندن این درس نا امید نشید جون وقت زیادی رو ازتون میگیره ان شا الله که موفق باشید

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

سلام خودت میدونی ولی اون وقت رو بزاری روز درس دیگه احتمالابهتر نتیجه میگیری

armineca7

عضو جدید
درسای دیگه رو مشکلی ندارم و اکی هستش و کمبود وقتم ندارم و میخوام الکترومغناطیسم بخونم با این شرایط چکار کنم چطوری میتونم الکترو مغناطس هم بخونم منابعی که بتونه منه سطح ضعیفو کمک کنه و بدونم که نتیجه داره وقت گذاشتنم رو الکترومغناطیس . مشکلم فقط همینه زمان مهم نیس بیشتر تلاش میکنم و وقت میزارم

armineca7

عضو جدید
دوست عزیز اگه میدونستم که سوال نمیپرسیدم . اخه میدونم چنگ منبعشه ولی برا من خیلی خیلی سنگینه . لطفا راهنمایی کنیید:smile:

rahada

عضو
سلام دوستان

کسی فایل بودجه بندی کنکور رو داره که جدید هم باشه به نسبت؟
این که هر درس به تفکیک هر فصلش چند تا سوال اومده تو کنکور های هر سال.

من هر چی دیدم قدیمی بوده.

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
درسای دیگه رو مشکلی ندارم و اکی هستش و کمبود وقتم ندارم و میخوام الکترومغناطیسم بخونم با این شرایط چکار کنم چطوری میتونم الکترو مغناطس هم بخونم منابعی که بتونه منه سطح ضعیفو کمک کنه و بدونم که نتیجه داره وقت گذاشتنم رو الکترومغناطیس . مشکلم فقط همینه زمان مهم نیس بیشتر تلاش میکنم و وقت میزارم

دفترچه دوم چهارتا درس داری که اگه سه تا رو خوب بزنی بهترین جا قبولی
بعد شما بجز وقت خوندن که براش میزاری وقتی که سر جلسه میزاری رو هم در نظر بگیر
اون وق رو پخش کنی رو بقیه درسهای دفترچه دوم بهتر نتیجه میگیری
باز خود دانی ولی بنظر من که خوندنش خیلی مفید نیست.مخصوصا اگه تو ارشد بدردت نمیخوره که اصلا سراغش نرو

*fred*

عضو جدید
سلام مهندسای گلم....بچه ها امروز یکی از دوستام گفت کنکور بهمن ماه هست..توی سنجش چیزی راجعش پیدانکردم...کی اطلاع از منبع موثقی داره؟

***##***

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام مهندسای گلم....بچه ها امروز یکی از دوستام گفت کنکور بهمن ماه هست..توی سنجش چیزی راجعش پیدانکردم...کی اطلاع از منبع موثقی داره؟
سلام...
باز دوباره این بحث های حاشیه ای شروع شد....دقیقا کنکور سال قبلم از این خبرا در این قسمت قرار میدادن که کنکور بهمن ماه هست و شایعه ای بیش نبود.
تا جایی که میدونم کنکور امسال هم اردیبهشت ماه هست.
سعی کنید این مسائل حاشیه رو مورد توجه قرار ندید.
موفق باشید.

*fred*

عضو جدید
سلام...
باز دوباره این بحث های حاشیه ای شروع شد....دقیقا کنکور سال قبلم از این خبرا در این قسمت قرار میدادن که کنکور بهمن ماه هست و شایعه ای بیش نبود.
تا جایی که میدونم کنکور امسال هم اردیبهشت ماه هست.
سعی کنید این مسائل حاشیه رو مورد توجه قرار ندید.
موفق باشید.

مهندس چرا میزنی:biggrin:.....قصدم شایعه پراکنی یا بحث بی مورد در این خصوص نبود بهرحال وقتی از زمان مطمئن باشیم بهتر برنامه ریزی میکنیم و پیش میریم:D

morteza shademan

عضو جدید
تا حالا هیچ خبری از اینکه کنکور ارشد امسال توی بهمن هست بطور رسمی منتشر نشده و روال جدید بر همون اردیبهشت هست و اگر هم بنابر تغییرش بود مطمئنا تا حالا باید اطلاع‌رسانی میشد..

morteza shademan

عضو جدید

کتاب الکترومغناطیس مهندسی دکتر محمود محمد طاهری نشر جهش هم کتاب بسیار خوبیه.. ولی کلا با نظر دوستان موافقم اگر میتونی درسهای دیگه رو خوب بزنی، واسه الکترومغناطیس وقت صرف نکن.

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
کتاب الکترومغناطیس مهندسی دکتر محمود محمد طاهری نشر جهش هم کتاب بسیار خوبیه.. ولی کلا با نظر دوستان موافقم اگر میتونی درسهای دیگه رو خوب بزنی، واسه الکترومغناطیس وقت صرف نکن.

mohsenyosefi

عضو جدید
دوستان یه سوال برای آزمونهای آزمایشی شما کجا شرکت کردید؟
من از اکثر دانشجوهای دانشگاه های خوب سوال کردم اغلبشون یه موسسه رو معرفی کردن و همه اونجا آزمون میدن.
شما نظرتون چیه و کجا رو انتخاب کردید ؟

پویان ط

عضو جدید
بچه ها چرا تاپیک نتایج نهایی 95 تشکیل نشده ؟درسایت اساتید معروف مثل مهندس تقدسی یا تقوی کنی هم همچین تاپیکی نبود

بالا