گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود
دوستان یه سوال
شنیدم برای ادامه تحصیل در خارج از کشور باید یه مبلغی داد به وزارت علوم (یا بهداشت ) که مدرکتو آزاد کنه . چیزی حدود 80 میلیون .
کسی همچین چیزی شنیده ؟
چون یکی از آشناهای دور که داروسازی بود سال 90 که رفت 80 میلیون به وزارت بهداشت پرداخت کرده بود تا مدرکشو آزاد کردن .

کسی اطلاعی داره از این قانون ؟!

ببخشید سوالو تو اینجا پرسیدما گفتم دوستان اینجا هستن شاید بدونن :D

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
درود
دوستان یه سوال
شنیدم برای ادامه تحصیل در خارج از کشور باید یه مبلغی داد به وزارت علوم (یا بهداشت ) که مدرکتو آزاد کنه . چیزی حدود 80 میلیون .
کسی همچین چیزی شنیده ؟
چون یکی از آشناهای دور که داروسازی بود سال 90 که رفت 80 میلیون به وزارت بهداشت پرداخت کرده بود تا مدرکشو آزاد کردن .

کسی اطلاعی داره از این قانون ؟!

ببخشید سوالو تو اینجا پرسیدما گفتم دوستان اینجا هستن شاید بدونن :D

سلام عرفان جان خوبی؟
احتمالا منظورش 80 میلیون ریال بوده
فقط واسه فارغ التحصیل روزانه دانشگاه سراسری اینطوریه که باید پول بدن. بقیه عزیزان که پول تحصیلشون رو خودشون پرداخت کردن لازم نیست

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عرفان جان خوبی؟
احتمالا منظورش 80 میلیون ریال بوده
فقط واسه فارغ التحصیل روزانه دانشگاه سراسری اینطوریه که باید پول بدن. بقیه عزیزان که پول تحصیلشون رو خودشون پرداخت کردن لازم نیست

سلام به روی ماهت مسعود جان خوبی داداش ؟
خوبم شکر میگذره
نه 80 میلیون تومن بود :eek: برای همین کف کردم . البته بگم مدرکش دکتری بود و برای فوق تخصص میخواست بره آمریکا . فکر کنم برای همیت که دکتری بوده اینقدر زیاد شده هزینش .

بازم ممنون مسعود جان
پس اینجا شبانه رفتن یه حسنه :D

بعد برای آزاد هم همینجوریه ؟ نباید هزینه داد ؟

alk1370

کاربر بیش فعال
سلام به روی ماهت مسعود جان خوبی داداش ؟
خوبم شکر میگذره
نه 80 میلیون تومن بود :eek: برای همین کف کردم . البته بگم مدرکش دکتری بود و برای فوق تخصص میخواست بره آمریکا . فکر کنم برای همیت که دکتری بوده اینقدر زیاد شده هزینش .

بازم ممنون مسعود جان
پس اینجا شبانه رفتن یه حسنه :D

بعد برای آزاد هم همینجوریه ؟ نباید هزینه داد ؟

سلام برادر این لینک رو ببین بر اساس ورودی های و مقاطع مختلف هزینه ها رو آورده.تا سال 93-92

http://www.shirazu.ac.ir/index.php?page_id=2576

ورودی چه سالی بودی کارشناسیتو؟

amin_amini

عضو جدید
بچه ها من اولین بارمه میخوام ارشد شرکت کنم.

آیا مثل دوران کارشناسی شبانه هم هست رشته ها ؟

کسی اطلاع نداره که از هر فصل مدار ودرس های دیگه چند تا تست یا چند درصد سووالات از هر فصل میاد تو کنکور؟
اگه بدونیم درصدشو خیلی کمک میکنه بهمون.
ممنونم

آخرین ویرایش:

alk1370

کاربر بیش فعال
بچه ها من اولین بارمه میخوام ارشد شرکت کنم.

آیا مثل دوران کارشناسی شبانه هم هست رشته ها ؟

کسی اطلاع نداره که از هر فصل مدار ودرس های دیگه چند تا تست یا چند درصد سووالات از هر فصل میاد تو کنکور؟
اگه بدونیم درصدشو خیلی کمک میکنه بهمون.
ممنونم
سلام دوست عزیز.انشالله که موفق باشی
بله هم روزانه داره هم شبانه هم غیر انتفاعی هم ....
اصلا معلوم نیست که سوالات از چه فصل هایی بیاد تو هیچ درسی و معمولا تو بعضی دروس ممکنه سوالا ترکیبی بیاد.مثلا سالهای قبل تو ریاضی مهندسی از نگاشت و سری مختلط و این چیزا میومد اما امسال نیومد.یا بعضی سال ها از انتگرال مختلط سوال نمیومد اما امسال دو تا سوال اومد! یا تو معادلات دیفرانسیل از لاپلاس سوال نمیاد چند سالیه! یا بعضی سالها سه تا سوال از معادلات مطرح میشه و امسال و دو سال قبل 4 تا سال اومد!یا مدار یکی دو سال از مدارهای مقاومتی سوال نمیومد اما امسال سوال اومد از تونن یا الکترونیک که معمولا یک سوال از دیود میومد امسال دو تا اومد!یا باز تو مدار دو سال پشت سر هم از گراف سوال میومد!! اما دیگه نیومد!.تو بعضی درسها مثل ماشین تقریبا مشخصه تعدا سوالات ممکنه بعضی سالها یکی دو سوالی تغییر کنه اما در حالت کلی اینجوریه: فصل مدار مغناطیسی و تبدیل انرژی حدودا سه سوال فصل ماشین دی سی 3 سوال فصل ترانسفورماتور هم 3 سوال فصل ماشین القایی هم سه سوال.

jeneral_dj

عضو جدید
خدایا چقدر بده بلاتکلیفی !!!!! هر چقدر داریم به زمان اعلام نتابج نزدیکتر میشیم ، بیشتر اعصابم به هم میریزه !!!!! واقعا هیچی معلوم نیست !!! دارم خل میشم1!!!!

respina_5966

عضو جدید
بچه ها می ئونم جاش اینجا نیس ولی کسی اشکال این برنامه رو می دونه تو متلب ارور میده دارم دیوونه میشم:cry:

d_i=[0 0 150 432 0 0];
alfa_j=[0 -90 0 -90 90 -90];
teta_i=[0 0 0 0 0 0];
a_j=[0 0 432 20 0 0];
T_j_i=[cos(teta_i) -sin(teta_i) 0 a_j;sin(teta_i)*cos(alfa_j) cos(teta_i)*cos(alfa_j) -sin(alfa_j) -sin(alfa_j)*d_i;sin(teta_i)*sin(alfa_j) cos(teta_i)*sin(alfa_j) cos(alfa_j) cos(alfa_j)*d_i;0 0 0 1];
T_0_6=T_0_1*T_1_2*T_2_3*T_3_4*T_4_5*T_5_6;
for i=1:1:6
for j=i-1
display(T_j_i)
end
end

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
بچه ها می ئونم جاش اینجا نیس ولی کسی اشکال این برنامه رو می دونه تو متلب ارور میده دارم دیوونه میشم:cry:

d_i=[0 0 150 432 0 0];
teta_i=[0 0 0 0 0 0];
a_j=[0 0 432 20 0 0];
T_j_i=[cos(teta_i) -sin(teta_i) 0 a_j;sin(teta_i)*cos(alfa_j) cos(teta_i)*cos(alfa_j) -sin(alfa_j) -sin(alfa_j)*d_i;sin(teta_i)*sin(alfa_j) cos(teta_i)*sin(alfa_j) cos(alfa_j) cos(alfa_j)*d_i;0 0 0 1];
for j=i-1
display(T_j_i)
end
end
دوست عزیز لطف کن mfile برنامه رو قرار بدین برنامه تون اینجا بهم ریخته شده.

mohammad0861

عضو جدید
سلام بچز

نمیخواستم پستی بدم ولی وقتی دیدم یه بحثی از کار شده گفتم یه چیزی بگم شاید به درد یه سریا بخوره

باور کنید بازار کار خیلی با اینی که الان تو ذهنتونه فرق میکنه ....
هیچ وقت درس رو به خاطر کار نخونین.....
والا الان که این پستو میخوام بنویستم ، هرچی فکر میکنم میبینم اگه چیزی بگم هم ممکنه ذهنتون رو مشغول کنه و هم اینکه مناسبتی با این تاپیک نداره ولی توی یه جمله حرفمو تموم میکنم:

با چشم باز به مسائل اطرافتون تصمیم بگیرید (در هر زمینه ای)

ارادت

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازار کار شدیدا خرابه....البته برای کسایی خرابه که سابقه کار ندارند....اما واسه کاربلدها کار هست

اما واسه منی که مدرکمو گرفتم و کار برقی نکردم...اوضاع کار خرابه...سابقه کار میخاد....

mardekhoob

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من دانشجوی ترم اخر قدرت پیام نورم
یه چند وقتی میشه که دارم در مورد ارشد یا کار تحقیق میکنم ؟؟؟
میخواستم نظر شما رو هم بدونم که ایا خوندن ارشد بهتره یا کار؟:confused:
مرسی

Armin-Z

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

d_i=[0 0 150 432 0 0];
teta_i=[0 0 0 0 0 0];
a_j=[0 0 432 20 0 0];
for j=i-1
display(T_j_i)
end
end

سلام، اگه اشتباه نکنم اینا ماتریسهای دوران رباتیک باشن
توی برنامتون ابعاد ماتریسها رعایت نمیشه
من یه تغییری دادم براتون

پیوست ها

• T.zip
    311 بایت · بازدیدها: 0

efa_67

عضو جدید
سلام دوستان
من بعد از دوسال اومدم پست میزارم ارشد را مدیون همین باشگاه و بچه های خوبش هستم که کلی کتاب های خوب بهم معرفی کردن الان میخوام برای دکترا بخونم میخواستم از شماها که تو جو ارشد هستید بپرسم کتاب مغناطیس و ریاضی مهندسی چی پیشنهاد میدید من از کتاب های کمک آموزشی دوسالی هست که دور بودم زیاد اطلاعاتی ندارم
با تشکر از همه

3aber-sr

عضو جدید
من مدرسان رو بهتون پیشنهاد میدم البته به نظرم بهتره تا نمایشگاه یه کم صبر کنید اون موقع بهتر میتونین کتابهارو با هم مقایسه کنید و همچنین اخرین چاپ کتابهارو تهیه کنین .

jeneral_dj

عضو جدید
سلام دوستان
من بعد از دوسال اومدم پست میزارم ارشد را مدیون همین باشگاه و بچه های خوبش هستم که کلی کتاب های خوب بهم معرفی کردن الان میخوام برای دکترا بخونم میخواستم از شماها که تو جو ارشد هستید بپرسم کتاب مغناطیس و ریاضی مهندسی چی پیشنهاد میدید من از کتاب های کمک آموزشی دوسالی هست که دور بودم زیاد اطلاعاتی ندارم
با تشکر از همه
سلام ، برای مغناطیس دکترا به نظرم کتاب آقای اشرفیان مناسب باشه ، چون به طور طبیعی سطح سوالات دکتری ممکنه بالاتر از ارشد باشه ، این کتابم کتاب کاملیه ، جزییات رو هم خوب گفته !!! ولی شما تا نمایشگاه صبر کن !!! اونجا مقایسه کن ، کتابههای مختلف رو !!!

پویان ط

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من دانشجوی ترم اخر قدرت پیام نورم
یه چند وقتی میشه که دارم در مورد ارشد یا کار تحقیق میکنم ؟؟؟
میخواستم نظر شما رو هم بدونم که ایا خوندن ارشد بهتره یا کار؟:confused:
مرسی
بازار کار به سرعت در حال بهبوده . امسال انشا الله بیکاری خیلی می یاد پایین ولی روند کلی ریشه کن کردنش بین دو تا پنج سال طول میکشه .

ehsan0641

کاربر بیش فعال
این نتایج رو کی میزنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

والا منم خیلی بددجور منتظرم.خدا ازششون نگذره دمار ادمو درمیارن تا اعلام کنن نتایجو. گفتن نیمه دوم اردیبهشت شاید یه 20 روز دیگه. خدا ایشالا بخیر کنه.فعلا که خودمو سرگرم کار کردم.

amin_amini

عضو جدید
ارشدی های 95 کجان؟
خبری نیست ؟

کسی برای امسال برنامه ای نریخته؟؟؟؟

3aber-sr

عضو جدید
ارشدی های 95 کجان؟
خبری نیست ؟

کسی برای امسال برنامه ای نریخته؟؟؟؟

منکه فعلا تا نمایشگاه صبر میکنم باید اول کتابهارو ببینم مقایسه کنم یه سری کتابها چاپ جدید دادن که با اخرین چاپش خونده بشه بهتره و بعدش به امید خدا استارت کارو میزنم .
شما برنامتون چیه شروع کردین ؟

pouya13691369

عضو جدید
والا منم خیلی بددجور منتظرم.خدا ازششون نگذره دمار ادمو درمیارن تا اعلام کنن نتایجو. گفتن نیمه دوم اردیبهشت شاید یه 20 روز دیگه. خدا ایشالا بخیر کنه.فعلا که خودمو سرگرم کار کردم.
نیمه دوم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خدا به هممون صبر بده

amin_amini

عضو جدید
منکه فعلا تا نمایشگاه صبر میکنم باید اول کتابهارو ببینم مقایسه کنم یه سری کتابها چاپ جدید دادن که با اخرین چاپش خونده بشه بهتره و بعدش به امید خدا استارت کارو میزنم .
شما برنامتون چیه شروع کردین ؟
من شروع کردم.
دارم مدار و زبان رو میخونم.
هفته ای بین 17 -20 ساعت میخونم که میدونم کمه و باید بیشترش کنم .
منتظرم نمایشگاه دایر بشه و منابعم رو کامل کنم و جدی شروع کنم به خوندن.

[h=3]تهران - ایرنا - بیست و هشمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از 16 اردیبهشت ماه امسال در مصلی تهران برگزار می شود.[/h]
به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا این نمایشگاه تا 26 اردیبهشت ماه به مدت 10 روز با حضور ناشران داخلی و خارجی در این محل برپا خواهد بود.

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
سلام چه خبرا? من ک در ب در دنبال کارم و ب قول اقا سعید سابقه کار نداشته باشی هیچ جا راتم نمیدن.. خدا ب خیر کنه.. همچی تو ابهامه..

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

3aber-sr

عضو جدید
سلام چه خبرا? من ک در ب در دنبال کارم و ب قول اقا سعید سابقه کار نداشته باشی هیچ جا راتم نمیدن.. خدا ب خیر کنه.. همچی تو ابهامه..

با این وضعیت سابقه کار مهمتر از مدرکه خدا بهمون کمک کنه چی میخواد به سرمون بیاد .:confused:

alk1370

کاربر بیش فعال
سلام.دوستانی که درس میکروپروسسور پاس کردند این درس همون اصول میکرو کامپیوتر هست؟کلا در مورد چی هست؟برای گرایش کنترل هم اهمیت داره؟یه کتابی دیدم در مورد این درس تحت عنوان میکروپروسسور افن بک ترجمه دیانی می خواستم ببینم همین کتاب به عنوان مرجع اصلی استفاده میشه؟نرم افزاری که برای طراحی استفاه میشه تو این درس همون پروتوس تنهاست ا چیز دیگه هم هست؟!

maryam.heidari

عضو جدید
من این ترم دارم پاس میکنم و استاد یکم یاداوری از معماری کامپیوتر کرد بعدشم شروع به آموزش avr ........کلا به استاد بستگی داره

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
گفتگوی خودمانی ارشدی های 95

گفتگوی خودمانی ارشدی های 95

سلام.دوستانی که درس میکروپروسسور پاس کردند این درس همون اصول میکرو کامپیوتر هست؟کلا در مورد چی هست؟برای گرایش کنترل هم اهمیت داره؟یه کتابی دیدم در مورد این درس تحت عنوان میکروپروسسور افن بک ترجمه دیانی می خواستم ببینم همین کتاب به عنوان مرجع اصلی استفاده میشه؟نرم افزاری که برای طراحی استفاه میشه تو این درس همون پروتوس تنهاست ا چیز دیگه هم هست؟!
یادمه ی زمانی کاردانی درسی ب نام میکروپروسسور z80 داشتیم ک یادم نیست در چ مرود بحث میکرد اما حول حوش همین میکرو کامپیوتر و اینا بود..

amin_amini

عضو جدید

تا اونجای که من میدونم .
تو دانشگاه آزاد سیستم به این صورته که در س میکرو پروسسور برای رشته کارشناسی برق الکترونیک هست و اصول میکرو برای کارشناسی قدرت. و واحد میکروپرسسور مباحث جامع و پیچیده تری نسبت به اضئپول میکرو رو پوشش میده. هر چند که اینا همه به استاد بستگی داره.

استاد هم میکرو های مختلفی درس میدن یکی avr یکی 8051 و... .

در مورد کتاب مرجع اطلاعی ندارم.

موفق باشی دوست عزیز

بالا