گفتگوی آزاد با محور کاریکاتور

ناآشنا

عضو جدید
کاربر ممتاز

هر کدام از دوستان هرگونه
نظر
برداشت
تعریف
تحلیل
بررسی
بحث علمی
صحبت پیرامونی
مثال موردی
داشته باشه میتونن مطرح کنن
:d
پ ن:

عصر عصر ارتباطات کار مردا رو راه میندازههههه به خانوما در خانه داری کمک میکنه کهنه ی بچه عوض میکنهههههههههههه:D

نادین

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه زندگیه مسخره!!!!!!!!!!!!!:w06::w00:
واقعا باید به حال خودمون گریه کنیم.....گرچه که فایده ایی نداره....:(:cry::cry::cry::crying2::crying:
ممنون پارمهرجان بابت تاپیک قشنگت ودعوتت....ممنون:gol:

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی بده زندگیمون انقد مجازی شده!

والا خود منم گاهی حال و حوصله مهمونی و... رو ندارم فقط دوس دارم تو نت بچرخم به جای تفریح!

الان دیگه معایب نت به مزایاش پیشی گرفته و این وحشتناکه!

armin 23

عضو جدید
این که عین واقعیته خودمونم اینقدر به نت وابسته شدیم که دیگه حوصله هیچ کاری نداریم
من قبلا وقتی میومدم نت اینقدر سرگرم میشدم مخصوصا fb که متوجه گذشت زمان نمیشدم مثلا چهار ساعت میگذشت فکر میکردم یک ساعتم نشده اینجوری آدم واسه کارای دیگش وقت نداره که این اصلا خوب نیست

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این که عین واقعیته خودمونم اینقدر به نت وابسته شدیم که دیگه حوصله هیچ کاری نداریم
من قبلا وقتی میومدم نت اینقدر سرگرم میشدم مخصوصا fb که متوجه گذشت زمان نمیشدم مثلا چهار ساعت میگذشت فکر میکردم یک ساعتم نشده اینجوری آدم واسه کارای دیگش وقت نداره که این اصلا خوب نیست
لایک

تشکر ندارم

دقیقاً همین طوره

منم قبلاً خیلی کتاب و ... میخوندم همه جور سرگرمی و تفریح و فعالیت داشتم

ولی الان حتی دو خط خوندن از یه کتاب واسم سخته

sorood parnian

کاربر بیش فعال
نظرات دوستان رو خوندم و دیدم که اکثر دوستان از این حقیقت تلخ که به اون دچاریم ناراحتند
حالا که خودمون پی بردیم که به غلط فناوری های مفید رو به کار گرفتیم
چه خوبه که
از همین حالا شروع کنیم به اصلاح رفتارمون
مثلا محدود کردن ساعات حضور در دنیای مجازی در برنامه روزانه
و کاش هر کدوم از دوستان پیشنهادات خودشون رو برای رهایی از این اوضاع بگن تا همه استفاده بکنیم ...

ممنونم پارمهر عزیز
:gol:

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نظرات دوستان رو خوندم و دیدم که اکثر دوستان از این حقیقت تلخ که به اون دچاریم ناراحتند
چه خوبه که
و کاش هر کدوم از دوستان پیشنهادات خودشون رو برای رهایی از این اوضاع بگن تا همه استفاده بکنیم ...

ممنونم پارمهر عزیز

بله

دیگه کم کم باید خودمونو به تخت ببندیم!

ولی مشکل من اونجاست تا وقتی خوابم ببره هم با گوشیم آنلاینم!:(

Tom Cruise

اخراجی موقت
چه خوبه که

ممنونم پارمهر عزیز

متأسفانه توی کشور ما اول تکنولوژی، وارد بازار میشه و بعد به فکر این می افتیم که باید برای اون تکنولوژی فرهنگ سازی کنیم. رسانه بطور عام و اینترنت به طورخاص از جمله چیزهایی هستند که باید نسبت به اونها فرهنگ سازی کرد.
ناگفته نمونه که ایجاد یک فرهنگ و یا تغییر فرهنگ یک جامعه، کار یک روز و دو روز نیست بلکه نیاز به زمان طولانی و حتی گاهی اوقات نیازست تا چندین و چندسال روی مسئله ای مانور داده بشه و علاوه بر اون نیاز به تبلیغات زیاد هم داره. بطور مثال؛ زمانی، عده ای از مردم خیال می کردن که کمربند ایمنی توی ماشین یه چیز اضافیه و ازش استفاده نمی کردن و یا اگه هم استفاده می کردن، افراد محدودی این کار رو انجام می دادند ولی تبلیغات زیاد از رسانه باعث شد که کم کم استفاده از کمربند ایمنی برای جامعه، تبدیل به یک فرهنگ بشه. گرچه، جریمه ها هم، بی تاثیر نبوده.
الانه وسائلی همچون؛ تلویزیون و اینترنت دردسترس مردمه و حتی برای نوجوون ها. لذا به نظرمیاد که باید این فرهنگ سازی رو، از قشر کم سن وسال، اون هم در سطح وسیعی شروع کرد تا دریک بازه ی زمانیِ مشخص، فرهنگ صحیح استفاده از اینترنت و فضای مجازی در جامعه جا بیفته.
این فرهنگ سازی می تونه از مدارس و حتی قبل ازاون شروع بشه. البته نباید ازاین نکته غافل بمونیم که والدین هم نقش اساسی رو در ایجاد این فرهنگ درست، بازی می کنند. درواقع پدرومادر در خط مقدّم ایجاد این فرهنگ هستند. لذا پدرومادرها،می بایست آمادگی لازم رو بااین مسائل،به نحو صحیح داشته باشند تااز این فناوری توی خونه، از یک تهدید به یک فرصت تربیتی تبدیل کنند.

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
از همه میپرسم ...

از همه میپرسم ...

من کاری به همه مردم ندارم
ما از خودمون شروع میکنیم هرکس دلش خواست جواب این 2سوالو اینجا بذاره هر کس هم نخواست تو دلشو به خودش جواب بده:D

*** تو این فضای مجازی چقدر بر ارزش‌هایی که به آنها معتقدیم پافشاری می‌کنیم و چقدر تابع شرایط محیطی هستیم؟

*** حال در فـضـای مـجـازی که اینقدر رابطه‌ها تنگاتنگ و به عبارتی رابطه خواهر- برادری شده حس اعتماد از 0تا20 برای شما چه رقمی در بر داره؟

sorood parnian

کاربر بیش فعال
فرهنگ سازی در عین حال که در این شرایط خیلی ضروری به نظر میرسه ،،، نیازمند سیاست گذاری های در سطح وسیع و جز اختیارات مسئولین و مدیران هست ،،،

اما اینکه هر فرد از خودش شروع کنه میتونه خیلی تاثیر گذار باشه :

مثلا من نوعی بعد از این با تفکر بیشتری به سراغ استفاده از فناوری میرم
این بحث در خانواده مطرح میکنم
خواهر برادر خودم رو از نوع تفکر درست آگاه میکنم
در جمع دوستانم مطرح میکنم و اونها در جمع خانواده و دوستانشون ...
و این تفکر صحیح زنجیر وار ادامه پیدا میکنه
و میتونه به مرور زمان به یک تحول اساسی منجر بشه

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ما از خودمون شروع میکنیم هرکس دلش خواست جواب این 2سوالو اینجا بذاره هر کس هم نخواست تو دلشو به خودش جواب بده:D

*** تو این فضای مجازی چقدر بر ارزش‌هایی که به آنها معتقدیم پافشاری می‌کنیم و چقدر تابع شرایط محیطی هستیم؟

*** حال در فـضـای مـجـازی که اینقدر رابطه‌ها تنگاتنگ و به عبارتی رابطه خواهر- برادری شده حس اعتماد از 0تا20 برای شما چه رقمی در بر داره؟

جواب اولی: من که معمولاً سعی میکنم همون طوری باشم که تو دنیای واقعی هستم.

ج دومی: معمولاً به کسی نزدیک نمیشم مگه اینکه اخلاقشو خوب بشناسم

من به بعضی روابط خواهر برادری تو نت 20 میدم! و البته دوستای نتیمو بیشتر از واقعیا هم دوس دارم

اگه بتونی خوب و بد رو قشنگ تشخیص بدی تو نت واست دردسر ساز نمیشه

و نکته آخر اینکه خیلی مهمه نت رو در حالت تعادل نگه داریم تا زندگی روزمره رو مختل نکنه!

Tom Cruise

اخراجی موقت

خیلی سوالای خوبیه
من خودم به شخصه نمیتونم دوجور شخصیت یا مثه بعضیا چندجور شخصیت داشته بشم هرجور تو واقعیت هستم اینجام هستم میشه گفت 90درصد خودمم
سوال دوم هم من این روابط خواهر برادریرو اصلا قبول ندارم چون اخرش عشقو عاشقی بی پایه و اساس میشه و ومن بش نمره 5 میدم

md.reza

عضو جدید

سوال اول
ارزش از چه نظر یعنی رعایت حریم ها
یا اعتقادات مذهبی
یا اطلاعات خصوصی
من حریمهارو نگه میداره 50-50
اعتقادت مذهبی زیاد سخت نمیگیرم یعنی مثلا عکس و اواتار و اینا زیاد برام مهم نیست 40درصد شاید
اطلاعات خصوصی 70درصد حفظ میکنم

سوال دو
اعتماد هم نمره 14

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز

سوال 1-ارزشهاییکه هرکدوم داریم شایدحتی اگه اشتباهم باشه واسمون مقدسه وروش حساسیم منم خیلی روارزشهام حساسم وتااونجاییکه میتونم روحرفام پافشاری میکنم بنظرخودمم عقایدم درسته که اصراردارم همه هم بفهمن واونچیزیکه بش اعتقاددارم رودرک کنن
سوال2-ازرابطه ی خاهربرادری مجازی حالم بهم میخوره اعتمادیه چیزپیچیده اس میشه به یکی بیش ازحداعتمادکردحتی توفضای مجازی میشه هم بی اعتمادبودمن خودم نسبت به خیلیابی اعتمادم
بعضیاباحرفاشون وپستاییکه میدن نظرموبکل نسبت به خودشون عوض کردن مخصوصااینکه خیلی حق به جانب حرف بزنن وتودنیای مجازی حس انتقام داشته باشن فکرمیکنم تاهمچین آدمابااین طرزفکراشون وجودداره هیچکس نمیتونه تویه جا(باشگاه مثلا)به دیگرون اعتمادکنه واصن درست نیس به همچین آدمایی اعتمادکرد
دنیای مجازی روخیلیایه دنیای خیالی تصورمیکنن باآدمایی که اصلن نمیبینیم ولی این آدمای واقعی هستن که این دنیارومیسازن خودشون دستاشون که واژهاروتایپ میکنن حس وطرزفکرشون واقعیه منم این دنیارودنیای واقعی که فضاومکان توش مطرح نیس میدونم تواینجامردم باحرفاشون باهم ارتباط برقرارمیکنن بدون اینکه هموببینن تنهافرقش بادنیایی که ماداریم اینه که تصویرواقعی افرادنمیبینیم وآدماروبراساس حرفاشون میسنجیم درسته دنیای مجازی یه دنیای دیگه اس ولی فکرمیکنم یه دنیای جدیده باآدمهای واقعی بدون تصویروصدا
نمرمم3هس

anoeil

کاربر فعال تالار مدیریت ,
کاربر ممتاز
دنیای امروز؛دنیای مجازی و فاصله گرفتن از محبت واقعی و صمیمیت

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز

من تو دنیای مجازی همونیم که دوست دارم باشم نه اونی که دیگران دوست دارن باشم... درحالی که تو دنیای واقعی برعکسه
اصولا اعتمادم 20 هست... چون خودم همیشه راست میگم فک میکنم دیگران هم راست میگن

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز

ج 1 :
اعتقادات هر کس برای خودش با ارزشه پس بعید میدونم کسی اعتقاداتش رو توو هر جا که باشه فراموش کنه
ولی اکثر مردم توو هر جوی که باشن ناخودآگاه تحت تاثیر اون جو و اون جمع قرار میگیرن
پس محیط هم بی تاثیر نیست
این حرفم ربطی به عدم ثبات شخصیتی نداره چون باید انعطاف پذیر باشیم
من تووی دنیای مجازی با دنیای واقعیم تفاوت دارم
اینجا یسری حریم هارو شاید رعایت نکنم و تووی دنیای واقعی 100% پایبندشون باشم و برعکسشم هست
ج2 :
اینجا روابط خواهر و برادری اصلا معنا و مفهومی نداره
متاسفانه این درد و دلهایی که ماها باید با خوانواده هامون داشته باشیم (خوانواده:پدر،مادر،خواهر،برادر،همسر) میایم با یکی که اصلا هیچ شناختی نداریم و هیچ درکی از وضعیتمون نداره میکنیم،دوستای گلم اگه حس میکنید خوانوادهاتون شمارو نمیفهمن و درک نمیکنن از یه شخصیت مجازی چه توقعی دارید؟!
پس خیلی راحت میشه فهمید بی پایه و اساسه و فقط یه لوس بازیه برای گذروندن زمان
دنیای واقعی زیباییهایی داره که هرگز توو اینجا نمیشه تجربه کرد اینجا فقط میتونی ازشون تعریف کنی یا تعریفشونو بشنوی:smile:
(کسی به خودش نگیره چون قانون نسبیت میگه هیچ چیز 100% نیست پس حرفهای منم 100% صادق نیست،با عذر خواهی از همه ی خواهر و برادران دنیای مجازی:gol:)

Negar architect

عضو جدید
همون اخر عاقبت مدرنیته شدنو نشون میده.چیزی که من برداشت میکنم اینه که حالا بعد یه مدت دیگه کلا احساساتم کامپیوتری میشه,اونوقت دیگه به راحتی میشه کامپیوتری بچه دار شد!الانم خودمون درگیر این مساله ایم.اصلا ادم تو زندگی دیگه معنی واقعی خوشی رو نمیتونه احساس کنه چون خوشیام لحظه ایو مدرن شدن!من بچگیمو موخوام:(

self.f_t_m990

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز

80 تا 85 %
5 تا 10

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سوال اول: خیلی ، تقریبا مث دنیای واقعی برخورد میکنم ، حدود 95% ...
سوال دوم :از 20 شاید 2 ...( همینشم خیلیه و معمولا ندارم :D )

در مورد کاریکاتور هم به نظرم الآن خیلی از زندگیا اینجوریه ...
فقط هم مسئله فضای مجازی مطرح نیست ...
وقتی هر کدوم از والدین دنبال تفریح خودشون باشن یا بیش از حد مشغولیت کاری داشته باشن نتیجش همین میشه ...
ممنون پارمهر جان:gol::gol::gol:

$ Vilsoon

عضو جدید
کمبود عاطفه، مهر و محبت در زندگی.

نتیجه ایجاد اختلال در رفتار کودک در اجتماع.

مضرات واییییییییییییییییییییییییی